Trądzik - cz. 4. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-04, 16:27   #1
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Exclamation

Trądzik - cz. 4.


Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-04-24 o 10:48
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 16:35   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Sub.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:33   #3
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Witam w nowym wątku

Wielkimi krokami zbliża się jesień, większość z nas zacznie pewnie intensywnie używać kwasów i częściej wychodzić na świeże powietrze, bo słońce już tak nie praży Kocham jesień
Muszę stwierdzić, że w tym roku sumiennie używałam filtrów i pierwszy raz od dawna nie zauważyłam pogorszenia cery z końcem lata, zazwyczaj w tym czasie miałam masakrę na twarzy, a teraz jest całkiem znośnie
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 08:43   #4
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Trądzik-cz. 4.

U mnie się powolutku poprawia... Żałuję, że odłożyłam w czasie planowaną wizytę u dermatologa, ale wychodzi tak drogo, że na razie próbuję domowymi sposobami. Zainwestowałam w żel z Iwostinu i maseczki z Dermaglinu - może macie coś lepszego w rozsądnych cenach?

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz nałożyłam makijaż... Ale boję się jeszcze bardziej to skiepścić. Na szczęście stany zapalne na twarzy przygasły, ale skóra jest tak nierówna, że boję się cokolwiek nakładać na twarz.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:24   #5
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
U mnie się powolutku poprawia... Żałuję, że odłożyłam w czasie planowaną wizytę u dermatologa, ale wychodzi tak drogo, że na razie próbuję domowymi sposobami. Zainwestowałam w żel z Iwostinu i maseczki z Dermaglinu - może macie coś lepszego w rozsądnych cenach?

Nie pamiętam, kiedy ostatni raz nałożyłam makijaż... Ale boję się jeszcze bardziej to skiepścić. Na szczęście stany zapalne na twarzy przygasły, ale skóra jest tak nierówna, że boję się cokolwiek nakładać na twarz.
Do mycia twarzy polecam coś łagodnego, mi bardzo pasuje emulsja Alterra , albo mydło Aleppo, 70%, mam je już ponad rok, jest świetne

Tez boję się nakładać makijaż, ale bez niego nie wyjdę z domu, staram się od razu po powrocie go zmyć.
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:29   #6
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Do mycia twarzy polecam coś łagodnego, mi bardzo pasuje emulsja Alterra , albo mydło Aleppo, 70%, mam je już ponad rok, jest świetne
Dziękuję Czy ta emulsja jest cały czas dostępna w Rossmannie? Widziałam tylko szampony, które notabene są niezłe, ale przerzuciłam się na Ziaję.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 09:36   #7
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Dziękuję Czy ta emulsja jest cały czas dostępna w Rossmannie? Widziałam tylko szampony, które notabene są niezłe, ale przerzuciłam się na Ziaję.
proszę Tak, jest cały czas dostępna, szukaj na stoiskach z produktami do pielęgnacji twarzy Jest fajna do mycia twarzy po nocy, ale też świetnie zmywa makijaż, używam jej tak jak mleczko, wcieram dłońmi w sucha twarz, a potem zmywam wodą Na zbliżające się chłody będzie świetna, nie wysusza
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 09:58   #8
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Trądzik-cz. 4.

a ja tak się właśnie zastanawiam co do mydła Alepp czy jest duża różnica między tymi 50/70/100% macie jakieś porównanie? ja póki co używam 50% i końca nie widać, ale zastanawiam się tak profilaktycznie.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 10:53   #9
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
a ja tak się właśnie zastanawiam co do mydła Alepp czy jest duża różnica między tymi 50/70/100% macie jakieś porównanie? ja póki co używam 50% i końca nie widać, ale zastanawiam się tak profilaktycznie.
Moim zdaniem jest różnica, miałam 25%, 50% i 70%. 70% jest najbardziej wydajne, najmniej wysusza, a wręcz mam wrażenie, że delikatnie natłuszcza. Teraz czaję się na czarne mydło z oliwek, ale najpierw muszę skończyć Aleppo, co pewnie zajmie wieki
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 11:11   #10
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
proszę Tak, jest cały czas dostępna, szukaj na stoiskach z produktami do pielęgnacji twarzy Jest fajna do mycia twarzy po nocy, ale też świetnie zmywa makijaż, używam jej tak jak mleczko, wcieram dłońmi w sucha twarz, a potem zmywam wodą Na zbliżające się chłody będzie świetna, nie wysusza
To super, na pewno wypróbuję!
Zastanawiam się też nad jakimś zabiegiem, poczytałam trochę o kwasach i ponoć ma to pozytywne działanie w przypadku trądziku. Co o tym sądzicie? Przyznam, że jeśli chodzi o kosmetologię to raczej jestem laikiem. Kiedyś po kuracji u dermatologa miałam jeden zabieg mikrodermabrazji i pomogło, miałam fajną skórę w jednym kolorze i bez pryszczy przez ok. 2 lata. Dopiero teraz mam nawrót (zdarza mi się co jakiś czas). Ale to już po wyleczeniu, a kwasy ponoć wspomagają leczenie... Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia z zabiegami?
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2012-09-05 o 11:12
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 16:32   #11
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Trądzik-cz. 4.

witajcie dziewczyny w nowym wątku.

też miałam zacząć stosować kwasy, ale przecież do nich są potrzebne filtry... a moja tłusta cera + filtry + wf to nie za dobre połączenie....

i przyszedł @ i skóra oczywiście znowu w gorszym stanie.


ale przeczytałam pierwszy post.a wiecie co mi jeszcze dał trądzik? akurat to uważam za zaletę . dowiedziałam się sporo rzeczy o skórze, kosmetykach. zainteresowałam sie tym . . i chyba chce związać z tym przyszłość.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-05, 17:38   #12
VampIrzyca
Zadomowienie
 
Avatar VampIrzyca
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 770
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość

i przyszedł @ i skóra oczywiście znowu w gorszym stanie.
U mnie też @ i też gorsze czoło od razu.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
ale przeczytałam pierwszy post.a wiecie co mi jeszcze dał trądzik? akurat to uważam za zaletę . dowiedziałam się sporo rzeczy o skórze, kosmetykach. zainteresowałam sie tym . . i chyba chce związać z tym przyszłość.
Zgadzam się. Dopóki nie miałam problemów ze skórą, nie wiedziałam praktycznie niczego o kosmetykach. Kiedy się one pojawiły, zaczęłam interesowac się przede wszystkim składami - czytam je i analizuję, w miarę możliwości i wiedzy oczywiście. To duży plus - swiadomość, że nie kupuję kota w worku, ale wiem, co jest w środku jakiegoś kremu.

Widziałam, ze rozmawiałyscie o mydle Alepp - o takie chodzi: http://www.mydlarnia.info/mydlo-oliw...26-id-482.aspx ?? Jakie widzicie po nim pozytywne efekty? Mniej wyprysków (to by było dla mnie najwazniejsze)?
VampIrzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:11   #13
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Dziewczyny, a jakich kwasów będziecie używać jesienią? Gotowych produktów czy samoróbek?
Sama bym włączyła jakiś kwas, bo dawno nie używałam, ale nie mam pomysłu
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 20:34   #14
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez VampIrzyca Pokaż wiadomość
Widziałam, ze rozmawiałyscie o mydle Alepp - o takie chodzi: http://www.mydlarnia.info/mydlo-oliw...26-id-482.aspx ?? Jakie widzicie po nim pozytywne efekty? Mniej wyprysków (to by było dla mnie najwazniejsze)?
ja mam takiehttp://www.shea.pl/?519,alepia-mydlo...-laurie-130-gr
Ma taką zaletę, że nie wysusza i nie podrażnia skóry, przy czym dobrze oczyszcza i jest mega wydajne. Czy zmniejsza trądzik to nie wiem, bo ciągle mam

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a jakich kwasów będziecie używać jesienią? Gotowych produktów czy samoróbek?
Sama bym włączyła jakiś kwas, bo dawno nie używałam, ale nie mam pomysłu
Od ponad dwóch tygodni używam toniku z BU AHA/BHA 10%, jestem bardzo zadowolona, jak mi się skończy to kupię tonik tylko z kwasem salicylowym, nie chcę drażnić naczynek.
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 09:49   #15
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Dziewczyny, może któraś stosowała olejek z drzewa herbacianego i powie coś na ten temat?
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:05   #16
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jest różnica, miałam 25%, 50% i 70%. 70% jest najbardziej wydajne, najmniej wysusza, a wręcz mam wrażenie, że delikatnie natłuszcza. Teraz czaję się na czarne mydło z oliwek, ale najpierw muszę skończyć Aleppo, co pewnie zajmie wieki
70% najmniej wysusza? hmm ja myślałam, że im wyższy procent tym mocniej działa, a i z kolei bardziej wysusza? muszę chyba jeszcze zgłębić ten temat.
mi Alepp służy na tej zasadzie, że nie podrażnia, nie wysusza, a skóra jest dobrze oczyszczona. wcześniej stosowałam OCM, ale obecnei Alepp jest dla mnie po prostu wygodniejszą wersją, zresztą nie wiem czy codziennie pocieranie twarzy gorącym ręcznikiem jest dobre dla cer trądzikowych.

wczoraj zrobiłam tonik BU 10% i póki co zastosowałam go co prawda dopiero raz, ale wydaje się być dość przyjemny w użyciu

Pijana truskawkami - ja mam i używam czasami. dodałam go do mieszanki OCM i stosowałam punktowo. nawet niezły. wysusza, odkaża, ale jak dla mnie lepsza jest pasta cynkowa. olejek z drzewa herbacianego ma też dość intensywny zapach, ja go nawet lubię, ale moja mama go nie cierpi i zawsze komentuje ten zapach jak tylko go użyje. a czuć go od razu w całej łazience, chociaż używam tylko parę kropel na płatek kosmetyczny

a i podrzucę linkiem do pewnego wpisu na blogu http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html używałam już chyba z 2 opakowań AD, ale takich efektów nie widziałam, ale chyba teraz będę mieć motywację, żeby robić to naprawdę systematycznie.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:11   #17
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
70% najmniej wysusza? hmm ja myślałam, że im wyższy procent tym mocniej działa, a i z kolei bardziej wysusza? muszę chyba jeszcze zgłębić ten temat.
mi Alepp służy na tej zasadzie, że nie podrażnia, nie wysusza, a skóra jest dobrze oczyszczona. wcześniej stosowałam OCM, ale obecnei Alepp jest dla mnie po prostu wygodniejszą wersją, zresztą nie wiem czy codziennie pocieranie twarzy gorącym ręcznikiem jest dobre dla cer trądzikowych.

wczoraj zrobiłam tonik BU 10% i póki co zastosowałam go co prawda dopiero raz, ale wydaje się być dość przyjemny w użyciu

Pijana truskawkami - ja mam i używam czasami. dodałam go do mieszanki OCM i stosowałam punktowo. nawet niezły. wysusza, odkaża, ale jak dla mnie lepsza jest pasta cynkowa. olejek z drzewa herbacianego ma też dość intensywny zapach, ja go nawet lubię, ale moja mama go nie cierpi i zawsze komentuje ten zapach jak tylko go użyje. a czuć go od razu w całej łazience, chociaż używam tylko parę kropel na płatek kosmetyczny

a i podrzucę linkiem do pewnego wpisu na blogu http://www.idaliablog.com/2012/09/bu...rm-kontra.html używałam już chyba z 2 opakowań AD, ale takich efektów nie widziałam, ale chyba teraz będę mieć motywację, żeby robić to naprawdę systematycznie.

Dzięki za odpowiedź. Kupowałaś go z mazideł czy w aptece? Wiesz może czy można go dodać do toniku i przemywać nim twarz? I w jakich proporcjach?
Co do Acne derm to mi rzeczywiście pomógł na plecy, wcześniej miałam bardzo dużo gul ropnych. Teraz od miesiąca nie wyskoczyła mi ani jedna, a przebarwienia zbladły tak, że można nałożyć bluzkę na ramiączkach.
Teraz mam zamiar spróbować go na twarz, bo to co się z nią dzieje, to tragedia.Człowiek myśli, że z wiekiem to się zminimalizuje, a jest wręcz przeciwnie. Tylko gorzej.
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 10:51   #18
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może któraś stosowała olejek z drzewa herbacianego i powie coś na ten temat?
Jaa stosowalam. I byl super, szybko dzialal i zasuszal syfki. Musze sie przejsc do apteki po kolejne opakowanie. Lubilam dodawac tez krople do zelu do mycia twarzy co jakis czas. Polecam!
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 11:25   #19
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź. Kupowałaś go z mazideł czy w aptece? Wiesz może czy można go dodać do toniku i przemywać nim twarz? I w jakich proporcjach?
Co do Acne derm to mi rzeczywiście pomógł na plecy, wcześniej miałam bardzo dużo gul ropnych. Teraz od miesiąca nie wyskoczyła mi ani jedna, a przebarwienia zbladły tak, że można nałożyć bluzkę na ramiączkach.
Teraz mam zamiar spróbować go na twarz, bo to co się z nią dzieje, to tragedia.Człowiek myśli, że z wiekiem to się zminimalizuje, a jest wręcz przeciwnie. Tylko gorzej.
Kupowałam go w aptece. Dokładnie ten: . Kosztował niecałe 13zł. Ważne, żebyś kupiła 100% olejek bez żadnych dodatków np.parafiny, bo taki działa najlepiej. Co do proporcji, to nie powiem Ci dokładnie, ja dodałam dosłownie paręnaście kropel do jakiś 150ml mieszanki OCM, ale chyba i tak przesadziłam, bo jest mocno wyczuwalny. Ja jednak wolę stosować ten olejek punktowo.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 11:29   #20
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może któraś stosowała olejek z drzewa herbacianego i powie coś na ten temat?

Ja stosowałam. Niestety buzię miałam po nim bardzo czerwoną i podrażnioną, ale to z mojej winy ! Gdy go stosowałam moja wiedza była znikoma i byłam w wieku nastoletnim. Ten olejek jest tak mocny, że należy go rozcieńczyć z czymś jeszcze najlepiej wodą. Broń boże bezpośrednio na twarz, tak jak ja to robiłam
Możecie sobie wyobrazić jak moja skóra wyglądała po kilku użyciach.
Ogólnie fajny na punktowe zmiany, na pewno lepszy niż niektóre maści lub kremy punktowe
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:05   #21
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Pijana truskawkami Pokaż wiadomość
Dziewczyny, może któraś stosowała olejek z drzewa herbacianego i powie coś na ten temat?
Ja używam punktowo Kiedyś za nim nie przepadałam, ale przeprosiliśmy się i teraz obok olejku pichtowego, jest moim ulubionym Fajnie podsusza wypryski, działa antybakteryjnie.
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 13:49   #22
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Trądzik-cz. 4.

To ja dziś przejdę się do apteki i spytam o niego. Będę stosować punktowo i może będę dodawać do maseczek na twarz
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 14:48   #23
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Też mam ten olejek Ja już nie potrzebuję ale Tż często na plecach coś wyskakuje i wtedy mu smaruję tym i bardzo szybko się goi
A dziś kupiłam polecany wyżej krem do mycia twarzy z alterry
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:29   #24
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cześć.

Chyba sobie nie radzę. Mam trądzik już od trzech lat, obecnie jestem w ostatniej klasie gimnazjum i od grudnia chodzę do dermatologa. Następną wizytę mam pod koniec września. Dzisiaj wyglądam okropnie. Jeszcze dwa miesiące temu było ok - same blizny, zero pryszczy, a teraz... Prawy policzek mam zaczerwieniony, rozogniony i napuchnięty; wstydzę się chodzić do szkoły, powszechne są już dla mnie komentarze typu: "Brzydal" itp. W swoim środowisku czuję się jak trędowata Czasem mam ochotę zniknąć na zawsze. Marzę o pięknej, gładkiej cerze i myślę, że każdy z Was mnie tu zrozumie. Tego brakowało mi od zawsze - zrozumienia. Moje przyjaciółki nie mają ani jednego wyprysku.

Obecnie stosuję Acnederm. Stosowałam także żel "Czysta skóra" Garnera, ale przestałam, bo boję się, że te zaczerwienienia mogą być spowodowane pumeksem w nim zawartym. Myję twarz mydłem, stosuję tonik łagodzący. Nie wiem, dlaczego tak wyglądam. Nigdy - przez te trzy lata - nie byłam jeszcze tak załamana swoim wyglądem. Chce mi się płakać.
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:42   #25
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Le_Souvenir witaj równolatko. i szczerze mówiąc rozumiem Cię. mówi się, że to wśród nastolatków naturalne , ja jednak mało kogo widzę z trądzikiem, a nie z kilkoma krostami na twarzy. wg mnie powinnaś przestać używać Garniera, aczkolwiek nie jestem pewna, każda skóra inaczej reaguje na dany kosmetyk. ja raczej nie miło wspominam tą firmę . żadna z obietnic producenta nie została spełniona, kasa w błoto. a jakim mydłem myjesz twarz? jeśli zwykłym to odradzam bo raczej może zrobić więcej krzywdy niż pożytku. stosujesz jakiś krem nawilżający? nawilżanie to chyba podstawa w pielęgnacji skóry trądzikowej. i wiesz co jeszcze sądzę? że u nas ogromne znaczenie mają hormony, lecz tu akurat moge się mylić.

i wiem, że teraz chce Ci się płakać , ja jednak sądzę, że z czasem, wszystkie na wątku zamienimy się w piękne, gładkie łabędzie. mam taką nadzieję.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:57   #26
Le_Souvenir
Kawoholiczka
 
Avatar Le_Souvenir
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 21 453
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa
Le_Souvenir witaj równolatko. i szczerze mówiąc rozumiem Cię. mówi się, że to wśród nastolatków naturalne , ja jednak mało kogo widzę z trądzikiem, a nie z kilkoma krostami na twarzy. wg mnie powinnaś przestać używać Garniera, aczkolwiek nie jestem pewna, każda skóra inaczej reaguje na dany kosmetyk. ja raczej nie miło wspominam tą firmę . żadna z obietnic producenta nie została spełniona, kasa w błoto. a jakim mydłem myjesz twarz? jeśli zwykłym to odradzam bo raczej może zrobić więcej krzywdy niż pożytku. stosujesz jakiś krem nawilżający? nawilżanie to chyba podstawa w pielęgnacji skóry trądzikowej. i wiesz co jeszcze sądzę? że u nas ogromne znaczenie mają hormony, lecz tu akurat moge się mylić.

i wiem, że teraz chce Ci się płakać , ja jednak sądzę, że z czasem, wszystkie na wątku zamienimy się w piękne, gładkie łabędzie. mam taką nadzieję.
Witaj, witaj, miło mi Dziękuję za serdeczne przyjęcie.

Dokładnie tak, w moim zespole szkół obecnie jestem jedyną osobą z trądzikiem - nie, nie mam kilku krostek na twarzy, a pełną buzię czerwonych wulkanów, blizn i nieestetycznych dziur po wyciskaniu, które narobiłam sobie przez lata głupoty. W moim przypadku to chyba geny, mój tata również miał trądzik w tym wieku, no i mnie to niestety też dopadło. Faktycznie, odstawię żel z Garniera, zresztą już to zrobiłam i zajmę się za nawilżanie. Mam krem bodajże z Nivea nawilżający na dzień, nada się? Chciałabym się nim smarować do szkoły, ale strasznie mi się twarz po nim świeci... I tak sobie myślę, że skoro mam skórę tłustą to kremy nie będą działać na nią korzystnie. Nawet bez niczego na buźce świecę się jak psu wiadoma część ciała. Sama nie wiem...

Myję twarz mydłem w płynie, nie w kostce. Chyba pójdę zakupić zwykłe szare. Albo normalny żel do skóry trądzikowej.

Co do hormonów - racja. Moja pani dermatolog swego czasu zaleciła wizytę u dermatologa i branie tabletek antykoncepcyjnych, ale w końcu nie poszłam, bo mi się poprawiło. A teraz znowu pogorszyło.

Też mam taką nadzieję... Mam dość płakania w nocy w poduszkę, bo kolejny facet, w którym się zakochałam, wolał piękniejszą koleżankę ze skórą jak pupa niemowlaka... Ale wątpię, czy w moim przypadku przemiana w pięknego łabędzia jest w ogóle możliwa.
__________________

Le_Souvenir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 15:50   #27
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Po pierwsze :świecisz sie, bo masz wysuszoną skórę! musisz ją nawilżać i nie zadną Niveą, tylko czymś łagodnym, co Cię nie zapcha. Poczytaj tu na Wizazu, ja np polecam Niezmydlaną frakcję sojową, kupisz np na mazidla.com (niestety, tylko w internecie). Do mycia-np żel Babydream-do kupienia w Rossmanie, na dziale dzieciecym, wielka, błękitna butla, do mycia ciała i twarzy też. Ja go używam już wiele lat i wiem , ze wielu Wizazankom podpasował.
Zainteresuj się tematem kwasów. Np. kwas migdałowy. Ja czasem robię sobie sama w domu zabieg kwasami, potem się łuszczę, ale potem skóra jak nowa wiele dziewczyn sobie chwali.
Unikaj słodyczy, przetworzonej żywności, pij dużo wody, jedz duzo warzyw, ryb (mają kwasy omega3)

Do nawilżania na noc polecam rybki Dermogal (zielone opakowanie).Do kupienia w aptece
To wszystko wcale drogie nie jest, kazdy specyfik to jakieś góra kilkanaście złotych, a wiem, ze wielu osobom pomogło.

Co do chłopców-ach, ileż to ja miałam takich sytuacji! W dodatku byłam nieśmiała i mogłam tylko patrzeć, jak kolejni "moi" zakochują sie w moich co ładniejszych i gładszych koleżankach :/ ale potem przyszły studia, cera jakoś sie poprawiła, od kwasów, od tego, że przerzuciłam się z cięzkich fluidów na lekkie minerały, zaczełam ją nawilżać, czytać wizaz zaczęłam ładnie się ubierać, dbać o siebie...i powiem Ci, że zdarzyło sie już kilku takich, co to głowę stracili dla mnie. I nie przeszkadzało im to, że cery idealnej nie mam. Grunt to w miarę doprowadzić się do porządku, zadbać o to co w nas ładne, zapomnieć o innych, ładnie się ubrać, iść wyprostowana, pewna siebie, uwierzyć w siebie- i będzie dobrze. Może nie od razu się uda, ale zacznij od dzis, wierze, że z czasem będzie u Ciebie coraz lepiej!
Powodzenia
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle

Edytowane przez magica
Czas edycji: 2012-09-07 o 15:51
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:52   #28
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez Le_Souvenir Pokaż wiadomość
Witaj, witaj, miło mi Dziękuję za serdeczne przyjęcie.

Dokładnie tak, w moim zespole szkół obecnie jestem jedyną osobą z trądzikiem - nie, nie mam kilku krostek na twarzy, a pełną buzię czerwonych wulkanów, blizn i nieestetycznych dziur po wyciskaniu, które narobiłam sobie przez lata głupoty. W moim przypadku to chyba geny, mój tata również miał trądzik w tym wieku, no i mnie to niestety też dopadło. Faktycznie, odstawię żel z Garniera, zresztą już to zrobiłam i zajmę się za nawilżanie. Mam krem bodajże z Nivea nawilżający na dzień, nada się? Chciałabym się nim smarować do szkoły, ale strasznie mi się twarz po nim świeci... I tak sobie myślę, że skoro mam skórę tłustą to kremy nie będą działać na nią korzystnie. Nawet bez niczego na buźce świecę się jak psu wiadoma część ciała. Sama nie wiem...

Myję twarz mydłem w płynie, nie w kostce. Chyba pójdę zakupić zwykłe szare. Albo normalny żel do skóry trądzikowej.

Co do hormonów - racja. Moja pani dermatolog swego czasu zaleciła wizytę u dermatologa i branie tabletek antykoncepcyjnych, ale w końcu nie poszłam, bo mi się poprawiło. A teraz znowu pogorszyło.

Też mam taką nadzieję... Mam dość płakania w nocy w poduszkę, bo kolejny facet, w którym się zakochałam, wolał piękniejszą koleżankę ze skórą jak pupa niemowlaka... Ale wątpię, czy w moim przypadku przemiana w pięknego łabędzia jest w ogóle możliwa.
wiesz co przedewszystkim musisz uzupełnić swoją wiedzę w zakresie pielęgnacji skóry. polecam Ci dwa blogi : http://kosmostolog.blogspot.com/ i http://cosmeticsblogging.blogspot.com/ . co do kosmostologa trzeba przejrzeć posty by znaleźć na przykład tylko o pielęgnacji skóry trądzikowej. . krem nivea natłuszcza, a Ty potrzebujesz nawilżenia. nie każdy żel dla skóry trądzikowej nie będzie dla Ciebie odpowiedni. sprawdziaj w składzie kosmetyków czy nie ma alkoholu.
u mnie też geny.

nie każdy facet patrzy tylko na wygląd. znam przypadki mocniejszego trądziku gdzie dziewczyny miały po kilku chłopaków. zresztą wartościowi patrzą też na charakter , urok osobisty. .

jest możliwa. nauczysz się jak dbać o swoją skórę. dermatolog Ci pomoże. musisz uwierzyć w siebie. odpowiednio się odżywiać. nie stresować się. i cierpliwości. na to potrzeba czasu.

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Po pierwsze :świecisz sie, bo masz wysuszoną skórę! musisz ją nawilżać i nie zadną Niveą, tylko czymś łagodnym, co Cię nie zapcha. Poczytaj tu na Wizazu, ja np polecam Niezmydlaną frakcję sojową, kupisz np na mazidla.com (niestety, tylko w internecie). Do mycia-np żel Babydream-do kupienia w Rossmanie, na dziale dzieciecym, wielka, błękitna butla, do mycia ciała i twarzy też. Ja go używam już wiele lat i wiem , ze wielu Wizazankom podpasował.
Zainteresuj się tematem kwasów. Np. kwas migdałowy. Ja czasem robię sobie sama w domu zabieg kwasami, potem się łuszczę, ale potem skóra jak nowa wiele dziewczyn sobie chwali.
Unikaj słodyczy, przetworzonej żywności, pij dużo wody, jedz duzo warzyw, ryb (mają kwasy omega3)

Do nawilżania na noc polecam rybki Dermogal (zielone opakowanie).Do kupienia w aptece
To wszystko wcale drogie nie jest, kazdy specyfik to jakieś góra kilkanaście złotych, a wiem, ze wielu osobom pomogło.

Co do chłopców-ach, ileż to ja miałam takich sytuacji! W dodatku byłam nieśmiała i mogłam tylko patrzeć, jak kolejni "moi" zakochują sie w moich co ładniejszych i gładszych koleżankach :/ ale potem przyszły studia, cera jakoś sie poprawiła, od kwasów, od tego, że przerzuciłam się z cięzkich fluidów na lekkie minerały, zaczełam ją nawilżać, czytać wizaz zaczęłam ładnie się ubierać, dbać o siebie...i powiem Ci, że zdarzyło sie już kilku takich, co to głowę stracili dla mnie. I nie przeszkadzało im to, że cery idealnej nie mam. Grunt to w miarę doprowadzić się do porządku, zadbać o to co w nas ładne, zapomnieć o innych, ładnie się ubrać, iść wyprostowana, pewna siebie, uwierzyć w siebie- i będzie dobrze. Może nie od razu się uda, ale zacznij od dzis, wierze, że z czasem będzie u Ciebie coraz lepiej!
Powodzenia
a i Le_Souvenir pamiętaj o tym , że jak Ci coś polecamy nie ma pewności że to Ci pomoże. każda skóra reaguje inaczej . ale warto spróbować .
dobrze mówisz!


a ja muszę się wreście odzwyczaić od siedzenia i 'trzymania' się za twarz . bakterie się roznoszą.
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.

Edytowane przez lazurrowaa
Czas edycji: 2012-09-07 o 20:55
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 09:28   #29
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Cytat:
Napisane przez lazurrowaa Pokaż wiadomość
a ja muszę się wreście odzwyczaić od siedzenia i 'trzymania' się za twarz . bakterie się roznoszą.
No to nie jest proste, tak samo jak nie dotykanie telefonem twarzy podczas rozmowy Na komórce jest przecież od cholery bakterii... Na szczęście już opanowałam i nie dotykam
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 11:38   #30
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik-cz. 4.

Ooo nigdy nie przemogę się do niedotykania buzią komórki. Chyba, że za każdym razem będę ją przecierać tonikiem z alkoholem. Ciekawe, czy komórka wytrzyma takie katorgi :P
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-16 19:43:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:44.