Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:)) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-24, 23:41   #1
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Thumbs up

Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))


Spojrzałam dzisiaj tak na siebie po zmyciu makijażu i stwierdziłam, że moja walka z trądzikiem chyba powoli się kończy

Chciałabym przedstawić kilka moich sposobów dzięki którym póki co utrzymuję w ryzach moje pryszcze Wiem, że każdy trądzik jest inny, są różne podłoża i rodzaje trądziku i moje "rady" na pewno nie są uniwersalne dla każdej cery i każdego problemu, ale może akurat komuś pomogę.

Mam 18 lat, a z trądzikiem walczę od ok 9-10. W sumie, odkąd tylko pamiętam moja cera nigdy nie byla idealna. Odwiedziłam większość dermatologów w moim mieście - również prywatnych, stosowałam miliardy maści na recepty, te bez recepty, to robione samemu itd. Po prostu próbowałam chyba wszystkiego. Kilka razy brałam antybiotyki - cera była śliczna, bez ani jednego pryszcza, ale niestety z dniem w którym przestawałam brać tabletki trądzik powracał. Mam uczulenie na nabiał więc po wszystkich slodyczach 'na mleku' (do których mam niestety słabość) miałam na twarzy maly armagedon. Wystawiałam twarz na slonce, smażyłam na solarium (bo gdzieś wyczytalam, że to może pomóc ) , innym razem przez cały rok nie opalałam twarzy wcale. Nic nie działało. Większość dermatologów przepisywała mi maści które strasznie wysuszają twarz (np. benzacne czy maść cynkowa), a jak przychodziłam do nich 3-4 raz z tym samym problemem praktycznie zawsze chcieli przepisac tabletki. W końcu przestałam do nich chodzić
Dzisiaj moja twarz wygląda względnie dobrze, wiadomo, ze czasem pojawi się jakiś pryszcz, ale to NIC w porównaniu z tym co było jeszcze kilka tygodni temu

Co robię i czego NIE robię:
1. NIE używam wody z kranu do mycia twarzy - Zamiast tego uzywam wody przegotowanej lub mineralnej. Jeśli jestem gdzieś, gdzie nie ma możliwości użycia wody mineralnej lub gotowanej mam w kosmetyczce kilka ampułek soli fizjologicznej

2. Do wycierania twarzy używam tylko jednorazowych papierowych ręczników.

3. Używam tylko żele i kremy do cery jednocześnie trądzikowej i wrażliwej, które są maksymalnie delikatne.

4. Nie wysuszam twarzy. Nie używam żadnych toników, żelów, maści i innych wysuszających rzeczy. Przeważnie działa to tak, że dopóki używamy tego wysuszającego produktu - jest dobrze, ale spróbuj odstawić go na kilka dni - armagedon.

5. Nie boję zainwestować się w droższe kremy do twarzy. (co nie znaczy, ze uważam iż te tańsze są złe, sama używam wielu produktów z np. ziaji) wiem - tez z własnego doświadczenia - że czasem dziewczyny przechodzą takie 'pryszczowe zalamania' i zaczynaja uwazac ze wydanie tych 100zl na krem to strata pieniędzy bo 'i tak nic mi już nie pomoże'. U mnie tak było kiedy wydałam duże pieniądze na leki które nie pomogły i leżały niezużyte w szafce. Wiadomo, że nie każdy kosmetyk będzie odpowiedni dla ciebie, więc poproś panią w aptece o kilka próbek, poużywaj produktu przez tydzień w domu, jak to nie to - nie kupuj

6. Nie używam peelingów z granulkami (nie wiem jak to sie nazywa) -zamiast tego peelingi enzymatyczne lub mikrodermobrazja domowa (chyba z ziaji kupiłam )

7. Nie wystawiam twarzy bez ochrony na skrajne temperatury i słońce.

8. Staram się nie dotykać twarzy. (Kiedyś mialam taki odruch - nudzę się, więc poskubie suche skórki na twarzy. - ZŁOOOOO)

9. ZAWSZE zmywam makijaż. (dużo moich koleżanek tego czasami nie robi, więc piszę )

10. Ograniczam słodycze i niezdrowe produkty jak tylko mogę. (co nie znaczy, że nie jem ich wcale :P )


Może komuś się przyda, nie to nie
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:36   #2
edyta_17_
Raczkowanie
 
Avatar edyta_17_
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 78
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

kiedyś też miałam trądzik, ale taki w miarę normalny i straszne kompleksy
teraz mam fajną buźkę chyba głównie dzięki tabletkom anty
mi szkodzą te wszystkie żele, toniki.... mam po nich masakre na buzi.
Łuszcze się!
więc używam przegotowanej wody i aloes(taka roślinka)-biorę liść i smaruje na buźce później zmywam przegotowana wodą i w ręczniczek papierowy buźka idzie
edyta_17_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 18:23   #3
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

też miałam straszne kompleksy ale teraz już jest lepiej jak pisałam, nie uzywam tych zadnych zeli z sieciówek, zamiast tego - apteczne, delikatne do cery wrażliwej )

niestety mam trochę blizn, ale kupilam jakas maść na blizny już tylko niestety na efekty trzeba czekac okolo 5-6 miesięcy......

Edytowane przez jamajkanamajkach
Czas edycji: 2012-12-25 o 21:51
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 18:37   #4
florac
Raczkowanie
 
Avatar florac
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 86
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
też miałam straszne kompleksy ale teraz już jest lepiej jak pisałam, nie uzywam tyh zadnych zeli z sieciówek, zamiast tego - apteczne, delikatne do cery wrazliwej )

niestety mam trochę blizn, ale kupilam jakas maść na blizny już tylko niestety na efekty trzeba czekac okolo 5-6 miesięcy......
Jaką maść na blizny kupilaś?
__________________

florac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 19:44   #5
Shadii
Wtajemniczenie
 
Avatar Shadii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 578
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

Cytat:
Napisane przez jamajkanamajkach Pokaż wiadomość
[...]
3. Używam tylko żele i kremy do cery jednocześnie trądzikowej i wrażliwej, które są maksymalnie delikatne.

[...]

5. Nie boję zainwestować się w droższe kremy do twarzy. (co nie znaczy, ze uważam iż te tańsze są złe, sama używam wielu produktów z np. ziaji) wiem - tez z własnego doświadczenia - że czasem dziewczyny przechodzą takie 'pryszczowe zalamania' i zaczynaja uwazac ze wydanie tych 100zl na krem to strata pieniędzy bo 'i tak nic mi już nie pomoże'. U mnie tak było kiedy wydałam duże pieniądze na leki które nie pomogły i leżały niezużyte w szafce. Wiadomo, że nie każdy kosmetyk będzie odpowiedni dla ciebie, więc poproś panią w aptece o kilka próbek, poużywaj produktu przez tydzień w domu, jak to nie to - nie kupuj

[...]

9. ZAWSZE zmywam makijaż. (dużo moich koleżanek tego czasami nie robi, więc piszę )
[...]
Mogłabyś napisać, jakich kremów i żelów używasz? Pooglądam sobie, może coś wybiorę
A czym zmywasz makijaż? Szukam czegoś dobrego do zmywania podkładu
__________________
!



Shadii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 21:48   #6
jamajkanamajkach
Raczkowanie
 
Avatar jamajkanamajkach
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 75
GG do jamajkanamajkach
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

Florac - kupiłam Contractubex, ponieważ używała go moja mama na bliznę pooperacyjną i po roku praktycznie jej zniknęła

Shadii - używam do zmywania makijażu płynu micelarnego z ziaji lub emulsji micelarnej - Cetaphil do cery wrażliwej (nie trądzikowej, ponieważ wysuszała mi bardzo buzię)
a kremy mam dwa - jeden z LaRoche Posay na trądzik, a drugi zwykły bambino dla dzieci ochronny (ale trzeba uważać, niektórym ponoć ten bambino bardzo zapycha pory, mi na szczęście nie :P )

ale zanim coś kupisz popros w aptece o kilka próbek wyprobujesz najpierw sama czy ci odpowiada,
bo bez sensu wydać pieniążki jeśli ma leżeć nieużywany w szafce

Edytowane przez jamajkanamajkach
Czas edycji: 2012-12-26 o 00:18
jamajkanamajkach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 20:54   #7
igr86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

Walczyłam z trądzikiem od około roku, stosowałam rożne kuracje te bardziej naturalne jak również tabletki, z rezultatem niewielkim. Czytając rożne fora, postanowiłam, że zacznę od tabletek 4akne, skusiła mnie fajna cena i pozytywne opinie. Stosuję 3 tydzień i widzę lekką poprawę, to co mam na twarzy zaczęło się goić, skóra się poprawiła zobaczymy jaki efekt przyniesie dłuższe stosowanie ale jestem dobrej myśli.
igr86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-03, 11:50   #8
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

trądzik: znacie metody co usuwają trądzik? używam tony kremów i leków i nic ;/
przez 9 lat brałam antykoncepcję i musiałam zrobić 3 mce przerwy (grudzień - marzec 2018) i od tamtej pory (marzec 2018) trądzik mi się pojawia.. nie mam już siły ;/

może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?


już mam dość tych pryszczy



bezkustecznie używałąm:
1) lek tetrarysal 2 op.
2) benzacne - zero efektów
3) epiduo żel - zero efektów poza popaloną twarzą i czerwoną i piekącą, musiałam odstawić
4) tormentiol - zero efektów
5) maść cynkowa - zero efektów
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2018-10-03 o 11:51
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-06, 14:46   #9
fairywho
Raczkowanie
 
Avatar fairywho
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 153
Dot.: Jak walczę z trądzikiem (i wygrywam:))

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
trądzik: znacie metody co usuwają trądzik? używam tony kremów i leków i nic ;/
przez 9 lat brałam antykoncepcję i musiałam zrobić 3 mce przerwy (grudzień - marzec 2018) i od tamtej pory (marzec 2018) trądzik mi się pojawia.. nie mam już siły ;/

może jakieś lasery? zabiegi? coś wiecie / słyszałyście moze?


już mam dość tych pryszczy



bezkustecznie używałąm:
1) lek tetrarysal 2 op.
2) benzacne - zero efektów
3) epiduo żel - zero efektów poza popaloną twarzą i czerwoną i piekącą, musiałam odstawić
4) tormentiol - zero efektów
5) maść cynkowa - zero efektów
U mnie: zdrowa dieta (już samo ograniczenie słodyczy, fast foodów, jedzenie warzyw, owoców, pełnoziarnistych produktów itd. daje dobre efekty), suplement cynku i ewentualnie B-complex.

Od zewnątrz:
1. Zwykły żel do twarzy + minimum raz w tygodniu peeling, jeśli mam makijaż to zawsze zmycie go płynem micelarnym
2. Maseczki glinkowe i z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego 1-2 razy w tygodniu
3. Żel aloesowy + kwas hialuronowy + krem nawilżający
4. Punktowo na wypryski olejek z drzewa herbacianego / olejek z oregano / maść cynkowa
5. W momentach mocnego podrażnienia i pogorszenia skóry robię maseczkę z namoczonych płatków owsianych, dobrze łagodzi

I bardzo bardzo bardzo dbam o to, żeby moja skóra nie była przesuszona i odwodniona, szczególnie teraz, w okresie grzewczym, bo to prowadzi do wysypu.

Próbowałam toników, kremów, maseczek z kwasem azelainowym, glukonolaktonem, kwasem salicylowym, serum z witaminą C, antyoksydacyjnego, z cynkiem, z witaminą B5 - nic nie pomagało, wręcz powodowało swędzącą wysypkę, wysyp pryszczy, które nie schodziły, no masakra. Postawiłam na łagodniejsze metody. Nie jest idealnie, ale dużo lepiej, a pryszcze raczej są pojedyncze, przed okresem, o ile trzymam się w miarę zdrowej diety.
fairywho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-06 15:46:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:49.