Miesiączka przez cały miesiąc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-18, 11:29   #1
Magda19982603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5

Miesiączka przez cały miesiąc


Witam. Mam 14 lat i mam pewien problem z miesiączką. Pierwszy okres dostałam w wieku 11 lat. Zawsze miałam nieregularny. Zawsze te daty skakały jak było już dobrze przez 3 miesiące regularnie i trwał 7 dni to później nagle nie miałam nic przez 2 miesiące. Na początku 2010r trafiłam do szpitala bo tak mi się dużo lało że masakra i bardzo bolał mnie brzuch. Robili mi usg ale nic nie wykazało. Dali mi jakieś leki na zmniejszenie krwawienia i na ból brzucha i po 3 dniach mnie wypuścili. Później było już ok. Ale okres dalej skakał datami. W styczniu 2011r znów trafiłam do szpitala bo mnie strasznie bolał brzuch dali mi zastrzyk i pojechałam do domu i już mnie nie bolał. W 2012 dalej miałam nieregularny. A teraz w 2013 jest tak że okres trwa już miesiąc.Przez 2 dni miałam bóle brzucha , dużo mi się lało a w dodatku wypadały spore skrzepy.Nie dałam rady chodzić bo każdy ruch to strumień krwi. Teraz nadal mam okres ale o wiele mniejszy i nie widze końca. Proszę pomóżcie mi. Czym to może być spowodowane?Wszystkie moje koleżanki z klasy mają regularnie, nie boli ich brzuch. Czy mam iść do ginekologa (cholernie się tego boję) ? Myślałam o badaniach krwi... boję się że to może być jakiś rak czy coś.. proszę poradźcie co mam robić
Magda19982603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:36   #2
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cytat:
Napisane przez Magda19982603 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 14 lat i mam pewien problem z miesiączką. Pierwszy okres dostałam w wieku 11 lat. Zawsze miałam nieregularny. Zawsze te daty skakały jak było już dobrze przez 3 miesiące regularnie i trwał 7 dni to później nagle nie miałam nic przez 2 miesiące. Na początku 2010r trafiłam do szpitala bo tak mi się dużo lało że masakra i bardzo bolał mnie brzuch. Robili mi usg ale nic nie wykazało. Dali mi jakieś leki na zmniejszenie krwawienia i na ból brzucha i po 3 dniach mnie wypuścili. Później było już ok. Ale okres dalej skakał datami. W styczniu 2011r znów trafiłam do szpitala bo mnie strasznie bolał brzuch dali mi zastrzyk i pojechałam do domu i już mnie nie bolał. W 2012 dalej miałam nieregularny. A teraz w 2013 jest tak że okres trwa już miesiąc.Przez 2 dni miałam bóle brzucha , dużo mi się lało a w dodatku wypadały spore skrzepy.Nie dałam rady chodzić bo każdy ruch to strumień krwi. Teraz nadal mam okres ale o wiele mniejszy i nie widze końca. Proszę pomóżcie mi. Czym to może być spowodowane?Wszystkie moje koleżanki z klasy mają regularnie, nie boli ich brzuch. Czy mam iść do ginekologa (cholernie się tego boję) ? Myślałam o badaniach krwi... boję się że to może być jakiś rak czy coś.. proszę poradźcie co mam robić

Nikt na forum nie wywróży co może Ci dolegać. Zgłoś się do ginekologa, bo tak długotrwałe krwawienie to nie są żarty.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:41   #3
sarraa
Zakorzenienie
 
Avatar sarraa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 095
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cytat:
Napisane przez Magda19982603 Pokaż wiadomość
Witam. Mam 14 lat i mam pewien problem z miesiączką. Pierwszy okres dostałam w wieku 11 lat. Zawsze miałam nieregularny. Zawsze te daty skakały jak było już dobrze przez 3 miesiące regularnie i trwał 7 dni to później nagle nie miałam nic przez 2 miesiące. Na początku 2010r trafiłam do szpitala bo tak mi się dużo lało że masakra i bardzo bolał mnie brzuch. Robili mi usg ale nic nie wykazało. Dali mi jakieś leki na zmniejszenie krwawienia i na ból brzucha i po 3 dniach mnie wypuścili. Później było już ok. Ale okres dalej skakał datami. W styczniu 2011r znów trafiłam do szpitala bo mnie strasznie bolał brzuch dali mi zastrzyk i pojechałam do domu i już mnie nie bolał. W 2012 dalej miałam nieregularny. A teraz w 2013 jest tak że okres trwa już miesiąc.Przez 2 dni miałam bóle brzucha , dużo mi się lało a w dodatku wypadały spore skrzepy.Nie dałam rady chodzić bo każdy ruch to strumień krwi. Teraz nadal mam okres ale o wiele mniejszy i nie widze końca. Proszę pomóżcie mi. Czym to może być spowodowane?Wszystkie moje koleżanki z klasy mają regularnie, nie boli ich brzuch. Czy mam iść do ginekologa (cholernie się tego boję) ? Myślałam o badaniach krwi... boję się że to może być jakiś rak czy coś.. proszę poradźcie co mam robić
koniecznie
sarraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-18, 11:48   #4
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Idź do ginekologa! Bardziej niż wizyty powinnaś się bać komplikacji, które mogą wystąpić przez to, że masz krwawienie przez miesiąc To tak naprawdę zwykły lekarz, więc weź się w garść i leć do gabinetu!
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-19, 11:01   #5
vaness886
Raczkowanie
 
Avatar vaness886
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: raz tu raz tam
Wiadomości: 409
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

wez mamę ze sobą i nie bój się
vaness886 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:36   #6
Magda19982603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Hej,dziewczyny wczoraj już myslałam że będzie koniec ale dzis od nowa znów sie dużo leje. Jutro chyba pójdę do pediatry po skierowanie na USG i do ginekologaJejku ja tak strasznie się boję isc do tego gina...mama mi opowiadała że on wkłada jakieś metale i palce do tyłka wkłada to jest oropneMam do was pytanie czy ja ma się okres to ginekolog mnie zbada czy nie?

Edytowane przez Magda19982603
Czas edycji: 2013-01-20 o 14:39
Magda19982603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 14:54   #7
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cytat:
Napisane przez Magda19982603 Pokaż wiadomość
Hej,dziewczyny wczoraj już myslałam że będzie koniec ale dzis od nowa znów sie dużo leje. Jutro chyba pójdę do pediatry po skierowanie na USG i do ginekologaJejku ja tak strasznie się boję isc do tego gina...mama mi opowiadała że on wkłada jakieś metale i palce do tyłka wkłada to jest oropneMam do was pytanie czy ja ma się okres to ginekolog mnie zbada czy nie?
Do tyłka mi akurat nic nie wkładał, nie ma się czego bać a musisz iść, bo to już jest niebezpieczne.
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-20, 20:22   #8
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cytat:
Napisane przez kotkotek Pokaż wiadomość
Do tyłka mi akurat nic nie wkładał, nie ma się czego bać a musisz iść, bo to już jest niebezpieczne.
A niby w jaki inny sposób badanie jest przeprowadzane na dziewicach niż per rectum?

Ale mama autorki jest jakaś niepoważna. Dziewczyna ma okres od miesiąca, wcześniej z podobnych powodów lądowała w szpitalu, a ta zamiast wziąć córkę w te pędy do ginekologa, to jeszcze jej opowiada jakie to okropne
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.



Edytowane przez Majka1503
Czas edycji: 2013-01-20 o 22:31
Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-20, 22:40   #9
kotkotek
Raczkowanie
 
Avatar kotkotek
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 95
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cytat:
Napisane przez Majka1503 Pokaż wiadomość
A niby w jaki inny sposób badanie jest przeprowadzane na dziewicach niż per rectum?

Ale mama autorki jest jakaś niepoważna. Dziewczyna ma okres od miesiąca, wcześniej z podobnych powodów lądowała w szpitalu, a ta zamiast wziąć córkę w te pędy do ginekologa, to jeszcze jej opowiada jakie to okropne
A czy ja napisałam, że takiego badania w ogóle nie ma?
Napisałam, że akurat ja takiego nie miałam.
kotkotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 07:33   #10
Magda19982603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Majka1503 do szpitala trafiałam z powodu przedewszystkim okropnych bólów brzucha a okres trwał prawidłowo 7dni. A co do mojej mamy to nie mam pretensji że mi to powiedziała bo równie dobrze mogłam o tym przeczytać w internecie.

Edytowane przez Magda19982603
Czas edycji: 2013-01-21 o 09:44
Magda19982603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-21, 09:13   #11
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Idź jak najprędzej do ginekologa bo przez tak długotrwałe krwawienia jesteś osłabiona i nabawisz się anemii. Powiem Ci ,że ja też się stresuje wizytami u lekarzy no ale co zrobić innego wyjścia się nie ma. Pozdrawiam na pewno się wszystko ułoży ,trzymam kciuki
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-21, 20:49   #12
Joasia3212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 49
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Ja również tak jak Ty miałam prawie 26 dni miesiączkę - jestem jednak sporo starsza Nie bój się wizyty u ginekologa jeśli cały czas miesiączkujesz powinnaś to sprawdzić co się dzieje. Do 18 roku życia miesiączka może występować nieregularnie i wcale nie trzeba od razu faszerować się hormonami żeby się wszystko ustabilizowało. Każda kobieta jest inna, Ty dojrzewasz a w Twoim ciele dzieje się istna rewolucja. Ginekolog zna się na takich sprawach Dla mnie wciąż wizyty są krępujące ale to normalne. Ja osobiście byłam pierwszy raz u pani doktor ginekolog. Moja pierwsza wizyta u ginekologa była gdy miałam 13 lat więc podobny wiek Nie bój się na zapas ale koniecznie zapisz się na wizytę u specjalisty.

Wiem co to za ból tyle czasu męczyć się z miesiączką człowiek ledwo się rusza ...
Joasia3212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-25, 14:09   #13
Magda19982603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Talking Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Hej. Mam dla was dobrą wiadomość. Byłam u faceta co jest gibkologiem i także robi usg. Zrobił mi usg i nic niepokojacego nie wykrył a co do badania ginekologicznego topowiedział że nie trzeba że samo usg wystarczy. Przepisał mi castagnus na unormowanie miesiaczki. A i zrobiłam badanie krwi i nie mam anemi tylko niedobór żelaza. No i tyle ciesze sie że wszystko jest ok i dziękuję wam za wsparcie.Okres mi jak narazie się skonczył i wreszcie mam spokój .
Magda19982603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 17:08   #14
Joasia3212
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 49
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Najważniejsze że poszłaś do specjalisty. Na pewno Ci ulżyło Odpoczniesz sobie, bo takie akcje bardzo wykańczają człowieka ... Ciepła herbatka i leżakuj POZDRAWIAM a po to jesteśmy żeby pomóc i żebyś mogła się podzielić swoimi obawami jeśli takowe są ... zawsze lepiej z kimś pogadać niż coś dusić w sobie
Joasia3212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-26, 18:22   #15
vicky42
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 267
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Cieszę się ,że wszystko w porządku!
vicky42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-25, 09:38   #16
Magda19982603
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 5
Dot.: Miesiączka przez cały miesiąc

Wydawało by się że wszystko ok. Po napisaniu mojej ostatniej wiadomości miałam 5 dni spokoju a potem od nowa leje się przez cały miesiąc. Zarzywałam castagnus i cyklonamine ale nic nie pomogło. Nie mogę się ubrać jak chce tylko musi być coś ciemnego, coś dłuższego zakrywające tyłek... lubię biegać i jeździć na rowerze ale okres mnie blokuje.. na polu robi się już ciepło a tu ciągle się leje ani wyjść na basen ani ubrać krótkie spodenki

Dziś poszłam do ginekologa przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ATYWIA przez 2 miesiące mam zarzywać. Mam nadzieję że pomogą bo tak się nie da dalej żyć wiecznie w niepewności że może mnie przelało.. ehhhh

A może któraś z was brała ATYWIE.. czytałam na różnych forach ale mało było opini.. proszę napiszcie opinie o tych tabsach.. boję się że mogą mieć za dużo hormonów jak dla mnie i że przytyję.. jak już pisałam mam 15 lat
Magda19982603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.