Młode mamy z Łodzi - są tu takie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-02, 09:39   #31
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
kk to miejsce, gdzie mozna sie nie tylko nauczyc wiazac chuste, aleprzede wszystkim punkt spotkan mam, rodzicow wychowujacych w koncepcji rodzicielstwa bliskosci. Chustowanie to dobry wstep. Szczerze, wcalenie jest tak trudno. Na poczatku trzeba duzo cwiczyc. Potem juz wchodzi w krew. Ja zaczelam od jednej chusty, teraz jest ich kilka. Opanowalam pare wiazan, a ostatnio wrzucam go na plecy, co jest duzym odciazeniem. Z nosidlami czekam az Wu usiazdzie sam, ponoc tak jest lepiej.
Nad filharmonia tez myslalam, ale caly czas odkladalam, bo wydawalo mi sie ze jest za maly. Pewnie tez sie zdecyduje teraz.

sorki za ogonki - tablet

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------



Chusty polecam, nosilam malego w chuscie zanim sie urodzil (nie dobil do terminu porodu) nie rozstajemy sie nadal. Wozka nie zaakceptowal,moze przez wczesniactwo. Spotkania kangurowe sa w ostatnia sobote miesiaca,ale jak masz ochote to moge umowic sie na kawe i pokazac co i jak.

Na basen chodzimy od miesiaca, jak mial 7,5.Nowa gdynia jest bardzo przyjazna niemowlakom, woda ciepla jak w wannie...Wu sie podoba.
A możesz polecić jakąś konkretną chustę?

O nowej gdyni też słyszałam dużo pochlebnych opinii i chyba się tam wybierzemy. Tylko ja muszę dojść do siebie po porodzie, a jestem po cc.
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 15:52   #32
os_girl
Raczkowanie
 
Avatar os_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 54
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

co donoszenia zima to u mnie wlasnieodwrotnie. Mlody w chuscie ma cieplo i przyjemnie. Ubieram go jak siebie i wiaze pod kurtka, albo zakladam specjalna oslonke. Chodzilam na spacery przy siarczystych mrozach, czego bym sie nieo odwazyla w wozku.

A co do polecenia chusty...jak bym wiedziala tyle co teraz to pewnie miala bym inna pierwsza chuste. Dla maluszkow najlepsze sa cienkie, miekkie chusty, mieszanki z jedwabiem. Takie chusty latwo sie dociagaja i dobrze sie na nich uczyc. Oczywiscie mowimy ochustach skosnokrzyzowych, a nie przescieradlach udajacych chusty do noszenia. Na pierwszej chuscie nie warto oszczedzwc bo mozna sie zniechecic... Poza tym rynek wtorny chust jest bardzo duzy i jak sie chusta znudzi to latwo sprzedac jai duzo sie nie straci. Moge dac namiary jak kupic uzywke... chusty sa dlugowieczne. polecam dla malenstwa teczowe piekne girasole (recznie tkane) didymosy bawelniane i z jedwabiem, jest troche cienkich i milych nattibaby... Mozna sie niezle wkrecic... ja kupuje jak garderobe.... zeby pasowala do stroju,stylu.

Klub kangura sluzy do propagowania wiedzy o noszeniu ale lez o rodzicielstwie bliskosci. Chusta to tylko pretekst do spotkan. Rodzice z kk spotykaja sie tez w ramach innych klubow, czesto organizowane sa rozne warsztaty, spotkania... Jest "liga mleczna" sa spotkania rozin edukujacych w domu itp
os_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 17:29   #33
Lilijka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
Jak dziecie bedzie spalo to bardzo fajnie wyjsc z nim i sie rozerwac a jak nie, moja przewaznie drze jape, to nie skorzystacie.
Nie sprobujesz nie dowiesz sie
Lilijka a gdzie mieszkalas przed lodzia?
Mieszkałam po sąsiedzku, w Wa-wie.Strasznie mnie nosi teraz i kombinuje gdzie by tu wyjść z małą=)tym bardziej,ze nie mam w Łodzi kolezanek=)

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
Cześć też jestem... prawie z Łodzi (Pabianice). Widziałam wątek jakiś czas temu, ale tytuł mnie zniechęcił (żeby nie było czuję się młodo, na ale 3 na przodzie)
Wu ma 8,5 miesiąca urodził się w 34/35 tygodniu... taki z niego wcześniak ze teraz waży prawie 11 kilo Rozwija się ok, bez szaleństw. Wszystko w swoim tempie.
Od urodzenia niemal noszony w chuście, dużo przytulany, karmiony piersią. Jeździmy na spotkania klubu kangura do Łodzi, na basen na Nową Gdynię, próbowałam chodzić z nim do Eduktorka na zajęcia, ale był wtedy jeszcze za mały. Chętnie wybiorę się do kina!!
Mam wielka ochotę pójść do Edukatorka,ale 2,5miesiaca to może być za wczesnie=/ Kiedy bylas pierwszy raz?
To kiedy do kina?Jak będzie dobry film,co?=D
Lilijka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:24   #34
os_girl
Raczkowanie
 
Avatar os_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 54
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez Lilijka_ Pokaż wiadomość



Mam wielka ochotę pójść do Edukatorka,ale 2,5miesiaca to może być za wczesnie=/ Kiedy bylas pierwszy raz?
To kiedy do kina?Jak będzie dobry film,co?=D
Byłam z małym jak miał 5 miesięcy - korygowane 4... To było za dużo dla niego. On bardzo lubi kontakt z dziećmi, bo miałam okazję sprawdzić na spotkaniach kk czy u znajomych, ale nadmiar bodźców go wyraźnie wkurzał. Płakał, zabawy go nie interesoway, a w końcu zasnął... w chuście ))

trzeba sprawdzić co graja w tą środę...

Jeśli macie ochotę "posocjalizwać" swoje dzieci to ja jestem chętna. Można by wyznaczyć jakiś dzień na plotki i spacery. Chyba większość jest mobilna? W łodzi jest chyba kilka kawiarni przyjaznych mamom. Poza tym moge zaprosić do siebie. Regularnie spotykalam sie z kolezanką, ale ona niestety wróciła do pracy. Zawsze dzień miło mijał.

Edytowane przez os_girl
Czas edycji: 2013-03-02 o 19:33
os_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:29   #35
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

No prosze jak sie powieksza grono
Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
kk to miejsce, gdzie mozna sie nie tylko nauczyc wiazac chuste, aleprzede wszystkim punkt spotkan mam, rodzicow wychowujacych w koncepcji rodzicielstwa bliskosci. Chustowanie to dobry wstep. Szczerze, wcalenie jest tak trudno. Na poczatku trzeba duzo cwiczyc. Potem juz wchodzi w krew. Ja zaczelam od jednej chusty, teraz jest ich kilka. Opanowalam pare wiazan, a ostatnio wrzucam go na plecy, co jest duzym odciazeniem. Z nosidlami czekam az Wu usiazdzie sam, ponoc tak jest lepiej.
Nad filharmonia tez myslalam, ale caly czas odkladalam, bo wydawalo mi sie ze jest za maly. Pewnie tez sie zdecyduje teraz.

sorki za ogonki - tablet

---------- Dopisano o 23:51 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------



Chusty polecam, nosilam malego w chuscie zanim sie urodzil (nie dobil do terminu porodu) nie rozstajemy sie nadal. Wozka nie zaakceptowal,moze przez wczesniactwo. Spotkania kangurowe sa w ostatnia sobote miesiaca,ale jak masz ochote to moge umowic sie na kawe i pokazac co i jak.

Na basen chodzimy od miesiaca, jak mial 7,5.Nowa gdynia jest bardzo przyjazna niemowlakom, woda ciepla jak w wannie...Wu sie podoba.
ile nie dobil? moja tylko 11 dni
gdzie sa spotaknia kk w lodzi?
chodzisz na basen indywidualnie czy sa jakies grupy organizowane? milej by bylo w grupie ale chyba logistycznie w lodzi nie bardzo gdzie jest
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:43   #36
os_girl
Raczkowanie
 
Avatar os_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 54
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Młody urodził się w 34/35 tyg. Bardzo silny i duży ale z oznakami wcześniactwa. Na szczęscie wszystkie czynności zyciowe podjął i nie było większych zmartwień poza kilkoma dniami w inkubatorze.

Spotkania kk są co drugi miesiąc w edukatorku, co drugi w mama i ja na piłsudskiego.

Na Nowej Gdyni sa zajęcia dla niemowlaków. Jeździmy w niedziele na 10:30. Wejście jest na 1,5 godziny w czym 30min zajęć zorganizowanych. Na prawdę fajna sprawa.

Edytowane przez os_girl
Czas edycji: 2013-03-02 o 19:44
os_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 19:55   #37
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez Lilijka_ Pokaż wiadomość
Mieszkałam po sąsiedzku, w Wa-wie.Strasznie mnie nosi teraz i kombinuje gdzie by tu wyjść z małą=)tym bardziej,ze nie mam w Łodzi kolezanek=)

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:16 ----------


Mam wielka ochotę pójść do Edukatorka,ale 2,5miesiaca to może być za wczesnie=/ Kiedy bylas pierwszy raz?
To kiedy do kina?Jak będzie dobry film,co?=D
Mam podobnie. Tylko ja mieszkałam wcześniej w Poznaniu bo tam studiowałam Także tu koleżanek praktycznie brak

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
Byłam z małym jak miał 5 miesięcy - korygowane 4... To było za dużo dla niego. On bardzo lubi kontakt z dziećmi, bo miałam okazję sprawdzić na spotkaniach kk czy u znajomych, ale nadmiar bodźców go wyraźnie wkurzał. Płakał, zabawy go nie interesoway, a w końcu zasnął... w chuście ))

trzeba sprawdzić co graja w tą środę...

Jeśli macie ochotę "posocjalizwać" swoje dzieci to ja jestem chętna. Można by wyznaczyć jakiś dzień na plotki i spacery. Chyba większość jest mobilna? W łodzi jest chyba kilka kawiarni przyjaznych mamom. Poza tym moge zaprosić do siebie. Regularnie spotykalam sie z kolezanką, ale ona niestety wróciła do pracy. Zawsze dzień miło mijał.
Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
Młody urodził się w 34/35 tyg. Bardzo silny i duży ale z oznakami wcześniactwa. Na szczęscie wszystkie czynności zyciowe podjął i nie było większych zmartwień poza kilkoma dniami w inkubatorze.

Spotkania kk są co drugi miesiąc w edukatorku, co drugi w mama i ja na piłsudskiego.

Na Nowej Gdyni sa zajęcia dla niemowlaków. Jeździmy w niedziele na 10:30. Wejście jest na 1,5 godziny w czym 30min zajęć zorganizowanych. Na prawdę fajna sprawa.
Ja nie jestem mobilna;p Tzn samochód jest, ale prawa jazdy brak Zostają autobusy;p
Ale jestem jak najbardziej za, za takimi spotkaniami
Moja Mała się urodziła w 37 tygodniu.
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-02, 21:33   #38
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

przegapilam cala 2 strone
Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
co donoszenia zima to u mnie wlasnieodwrotnie. Mlody w chuscie ma cieplo i przyjemnie. Ubieram go jak siebie i wiaze pod kurtka, albo zakladam specjalna oslonke. Chodzilam na spacery przy siarczystych mrozach, czego bym sie nieo odwazyla w wozku.

A co do polecenia chusty...jak bym wiedziala tyle co teraz to pewnie miala bym inna pierwsza chuste. Dla maluszkow najlepsze sa cienkie, miekkie chusty, mieszanki z jedwabiem. Takie chusty latwo sie dociagaja i dobrze sie na nich uczyc. Oczywiscie mowimy ochustach skosnokrzyzowych, a nie przescieradlach udajacych chusty do noszenia. Na pierwszej chuscie nie warto oszczedzwc bo mozna sie zniechecic... Poza tym rynek wtorny chust jest bardzo duzy i jak sie chusta znudzi to latwo sprzedac jai duzo sie nie straci. Moge dac namiary jak kupic uzywke... chusty sa dlugowieczne. polecam dla malenstwa teczowe piekne girasole (recznie tkane) didymosy bawelniane i z jedwabiem, jest troche cienkich i milych nattibaby... Mozna sie niezle wkrecic... ja kupuje jak garderobe.... zeby pasowala do stroju,stylu.

Klub kangura sluzy do propagowania wiedzy o noszeniu ale lez o rodzicielstwie bliskosci. Chusta to tylko pretekst do spotkan. Rodzice z kk spotykaja sie tez w ramach innych klubow, czesto organizowane sa rozne warsztaty, spotkania... Jest "liga mleczna" sa spotkania rozin edukujacych w domu itp
ja jestem chetna
liga mleczna?
jestes skarbnica potrzebnej mi wiedzy
jakos wczesniej nie trafilam ale tez za bardzo nie mialam jak

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
Byłam z małym jak miał 5 miesięcy - korygowane 4... To było za dużo dla niego. On bardzo lubi kontakt z dziećmi, bo miałam okazję sprawdzić na spotkaniach kk czy u znajomych, ale nadmiar bodźców go wyraźnie wkurzał. Płakał, zabawy go nie interesoway, a w końcu zasnął... w chuście ))

trzeba sprawdzić co graja w tą środę...

Jeśli macie ochotę "posocjalizwać" swoje dzieci to ja jestem chętna. Można by wyznaczyć jakiś dzień na plotki i spacery. Chyba większość jest mobilna? W łodzi jest chyba kilka kawiarni przyjaznych mamom. Poza tym moge zaprosić do siebie. Regularnie spotykalam sie z kolezanką, ale ona niestety wróciła do pracy. Zawsze dzień miło mijał.
moja jeszcze nie przyzwyczajona i ryk jak jest za duzo wrazen
Dojade wszedzie gdzie jest komunikacja ale mam ochote siebie posocjalizowac bo malej na razie mama w pelni wystarcza
Cytat:
Napisane przez misiaeel Pokaż wiadomość
Mam podobnie. Tylko ja mieszkałam wcześniej w Poznaniu bo tam studiowałam Także tu koleżanek praktycznie brak





Ja nie jestem mobilna;p Tzn samochód jest, ale prawa jazdy brak Zostają autobusy;p
Ale jestem jak najbardziej za, za takimi spotkaniami
Moja Mała się urodziła w 37 tygodniu.
Moja w polowie 38, U mnie odwrotnie prawo jazdy jest, auta brak

Lilijka wawianka jestes ? czy tylko przelotem
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-02, 21:44   #39
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Os co to za "liga mleczna"? Zainteresowało mnie to, bo ja jestem wielką zwolenniczką kp

Ja mieszkam w centrum, miejscu swietnie skomunikowanym także dojadę wszędzie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 01:16   #40
os_girl
Raczkowanie
 
Avatar os_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 54
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

www.lllpolska.org/
spotkania pogadanki o karmieniu naturalnym. Zeby uczestniczyc trzeba napisac do liderki

dzinek napisze jutro pw, bo z tabletu ciezko...
os_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 08:48   #41
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość
www.lllpolska.org/
spotkania pogadanki o karmieniu naturalnym. Zeby uczestniczyc trzeba napisac do liderki

dzinek napisze jutro pw, bo z tabletu ciezko...
to czekamdzieki wielkie
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 09:27   #42
Lilijka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
przegapilam cala 2 strone

ja jestem chetna
liga mleczna?
jestes skarbnica potrzebnej mi wiedzy
jakos wczesniej nie trafilam ale tez za bardzo nie mialam jak

moja jeszcze nie przyzwyczajona i ryk jak jest za duzo wrazen
Dojade wszedzie gdzie jest komunikacja ale mam ochote siebie posocjalizowac bo malej na razie mama w pelni wystarcza

Moja w polowie 38, U mnie odwrotnie prawo jazdy jest, auta brak

Lilijka wawianka jestes ? czy tylko przelotem
Moja urodzila sie w terminie,dokladnie w dniu,ktory zostal oszacowany z wyliczenia dni i USG,ale niespodzianka,co?=)
Nie jestem wawianka!Szczecinianka!=D Ale trochę mnie nosi,studia w Krk,a w Łodzi przelotem,na jakiś czas=)
Lilijka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 10:26   #43
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

To bylas dobrze przygotowana
W Lodzi po dobry porod
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 10:47   #44
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez Lilijka_ Pokaż wiadomość
Nie jestem wawianka!Szczecinianka!=D Ale trochę mnie nosi,studia w Krk,a w Łodzi przelotem,na jakiś czas=)
o! to tak jak mnie
w Lodzi od 3 lat i już chcę zmiany


Os dzięki
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 14:33   #45
Lilijka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 15
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez dzinek Pokaż wiadomość
To bylas dobrze przygotowana
W Lodzi po dobry porod
O tak,do samego końca nie mogłam zdecydować się gdzie rodzic i chyba trafiłam przypadkiem w najlepsze dla mnie miejsce=) tym bardziej,ze tego dnia o tej porze w Medeorze nie było innych rodzących=)

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
o! to tak jak mnie
w Lodzi od 3 lat i już chcę zmiany


Os dzięki
Ja najchętniej wyprowadzilabym się teraz do Gdańska=D
W Łodzi jestem dopiero pol roku...

A może spotkamy się najpierw bez dzieci?=)O ile macie z kim zostawić.Ja najchętniej zostawilabym w któryś weekend tatusia z córeczka i zrelaksowala się w miłym towarzystwie=) A w dzień w tygodniu z chęcią spotkam się z dziećmi,ale jeszcze nie mam pomysłu gdzie=) Wiem,ze na dworze łeb urywa,taki wiatr,ale pewnie zaraz będzie cieplej=)
Ja też wybieram się na basen do Nowej Gdyni-najchętniej juz po swietach=)
Lilijka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 16:07   #46
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez Lilijka_ Pokaż wiadomość

Ja najchętniej wyprowadzilabym się teraz do Gdańska=D
W Łodzi jestem dopiero pol roku...

A może spotkamy się najpierw bez dzieci?=)O ile macie z kim zostawić.Ja najchętniej zostawilabym w któryś weekend tatusia z córeczka i zrelaksowala się w miłym towarzystwie=) A w dzień w tygodniu z chęcią spotkam się z dziećmi,ale jeszcze nie mam pomysłu gdzie=) Wiem,ze na dworze łeb urywa,taki wiatr,ale pewnie zaraz będzie cieplej=)
Ja też wybieram się na basen do Nowej Gdyni-najchętniej juz po swietach=)
haha my mamy w planach właśnie Trójmiasto

co do spotkania, to dla mnie jak najbardziej i z dziećmi i bez dzieci....
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:11   #47
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Lilijka_ to Ty pół Polski zwiedziłaś Ja w Łodzi od roku, za Mężem przyjechałam
Również mi się Gdańsk marzy
Też chciałam rodzić w Medeorze, ale się okazało, że mam za dużo wód i w końcu wybrałam czmp.



Co do spotkania jestem jak najbardziej za. Tylko moje Maleństwo dopiero miesiąc skończyło i nie wiem jak się tata zapatruje na dłuższe samotne posiedzenie z dzieckiem

os_girl
bez dwóch zdań jesteś skarbnicą wiedzy;p
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 18:58   #48
os_girl
Raczkowanie
 
Avatar os_girl
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 54
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Ja niestety jestem "samotną" matką (partner tylko w weekendy) w tygodniu raczej nie mam jak zostawić Wu...

Zazdroszę medeoru. Miałam tam rodzić z Dorotą... niestety Wu się pospieszył i zostalo Salve...
os_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 19:03   #49
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez os_girl Pokaż wiadomość

Zazdroszę medeoru. Miałam tam rodzić z Dorotą... niestety Wu się pospieszył i zostalo Salve...
Oj gdybym mogła cofnąć czas. A tak miałam CZMP i niepotrzebne ingerencje med.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 21:18   #50
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Oj gdybym mogła cofnąć czas. A tak miałam CZMP i niepotrzebne ingerencje med.
A na ktorym bloku w czmp lezalas?

Dziewczyny zaraz bede Mala szczepila. Jakie jest wasze zdanie nt tych dodatkowych szczepionek na rota meningo i pneumokoki? U nas to kwestia sporna i nie wiem co robic:/
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 21:33   #51
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez misiaeel Pokaż wiadomość
A na ktorym bloku w czmp lezalas?

Dziewczyny zaraz bede Mala szczepila. Jakie jest wasze zdanie nt tych dodatkowych szczepionek na rota meningo i pneumokoki? U nas to kwestia sporna i nie wiem co robic:/
Chyba na trzecim (z dzieckiem). Ale traumę mam nie po pobycie w szpitalu. Tylko po przyśpieszanym na siłę porodzie (żeby mieć kobietę krócej na porodówce ). Takie ingerencje bez wskazań mogą skończyć się komplikacjami U nas wystąpiły. Koniec końców wszystko dobrze. Ale zaszkodzili nam tam Nigdy więcej porodu w CZMP.

Co do szczepień, tych na pneumo i rota to jestem przeciwna. Tu masz ciekawy artykuł odnośnie do szczepień na pneumokoki: http://dziecisawazne.pl/pneumokoki-szczepic-czy-nie/

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-03-03 o 21:35
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 21:45   #52
b6226e0a547db786f57f5d12fdee7d3dd3b4b01d_63d071027e6e4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 65
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Witam,moge sie przylaczyc?lodz,mama rocznej dominisi;-)chetnie sie poudzielam.rodzilam w rydygierze
b6226e0a547db786f57f5d12fdee7d3dd3b4b01d_63d071027e6e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 22:04   #53
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Ja leżałam na trzecim bez dziecka. Na oddziale perinatologii i gin.
Najważniejsze, że u was wszystko zakończyło się szczęśliwie

ilianka witamy i zapraszamy
Z jakiej części łodzi jesteś?
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 22:15   #54
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez misiaeel Pokaż wiadomość
Ja leżałam na trzecim bez dziecka. Na oddziale perinatologii i gin.
Najważniejsze, że u was wszystko zakończyło się szczęśliwie

ilianka witamy i zapraszamy
Z jakiej części łodzi jesteś?
Wiesz co, pomylilam sie, lezalam na jedynce. Na pewno
Na sam pobyt nie narzekam. Szkoda ze malo pomagali w przystawianiu dziecka do piersi ale poza tym ok. Za to poród....

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 23:13 ----------

[1=b6226e0a547db786f57f5d1 2fdee7d3dd3b4b01d_63d0710 27e6e4;39569555]Witam,moge sie przylaczyc?lodz,mama rocznej dominisi;-)chetnie sie poudzielam.rodzilam w rydygierze[/QUOTE]

Miło ze dołączyłas, witaj
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 22:18   #55
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

U mnie bylo to samo. Polozne byly zbyt zajete nic nie robieniem zeby mi pomoc z przystawianiem Malej. Jeszcze ja na poczatku w ogole mleka nie mialam.
Z kolei sam porod i opieke po wspominam na plus.
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-03, 22:37   #56
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez misiaeel Pokaż wiadomość
U mnie bylo to samo. Polozne byly zbyt zajete nic nie robieniem zeby mi pomoc z przystawianiem Malej. Jeszcze ja na poczatku w ogole mleka nie mialam.
Z kolei sam porod i opieke po wspominam na plus.
I jak poszlo wam z karmieniem?
U nas początek byl cięzki ale poukladalo sie.
Sorry za brak polskich znakow, pisze z tel
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 00:36   #57
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Pokarm mi sie pojawil 4 dnia po porodzie, ale wtedy Mala, przyzwyczajona juz do butli, nie chciala ciagnac. 2 tygodnie walczylam i sie w koncu udalo

tez z telefonu pisze:p
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 07:49   #58
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Cytat:
Napisane przez misiaeel Pokaż wiadomość

Dziewczyny zaraz bede Mala szczepila. Jakie jest wasze zdanie nt tych dodatkowych szczepionek na rota meningo i pneumokoki? U nas to kwestia sporna i nie wiem co robic:/
nie szczepilam przy urodzeniu wogole, a teraz wybiorczo szepionkami obowiazkowymi, nieobowiazkowe wstepnie jestem na nie

Wszedzie mozna dobrze trafic, ale w dobrej placowce jest bardzo duze prawdopodobienstwo ze bedzie dobrze bo felernych osob jest malo(medeor). Dobrze wczesniej wybieralam i przyjechalam specjalnie na porod . Bardzo dobre wspomnienia mimo ze przy przyjeciu dostalam ochrzan, tam tez potrafia ochrzanic, I jednej poloznej noworodkowej ewidentnie nie polecam. Mloda a komunistyczne podejscie jak ktos nie spelnia jej oczekiwan.
Karmienie to u mnie bardzo ciezki temat bez mojego lekarza bym odpadla a i tak jest niefajnie bo bolowo do teraz, doradca laktacyjny byl wstepnie za butla. Juz napisalam do liderki LLL ktora jeszcze?

Os dzieki, a moze Ty chcesz cos sprzdac? jakas moze sie znudzila?
Tez jestem samosia i nie mam malej z kim zostawic
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 09:03   #59
yoluha
Raczkowanie
 
Avatar yoluha
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 57
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Ale narzuciłyście tempo.
Dziewczyny, ja czytam o tych spotkaniach to się gęba sama usmiecha, ale za chwilę wracam na ziemię. Nie mam jak. logistycznie siadam. Jestem mobilna, samochód też jest, ale...
jest mąż który po powrocie z pracy odbiera starszą z przedszkola z drugiego końca miasta, więc samochód musi mieć. Pomijam cały majdan, który musiałabym ze sobą zabrać. Najgorszy jest brak gotówki. jak zaszłam w ciaże, to mnie szefowa zapewniala, że wrócę do pracy po macierzyńskim itp. Prawda jest taka, że mnie wykopała na zbity pysk. Jestem na zasiłku dla bezrobotnych. Co miesiąc-500 zł. Szaleństwo. jak biorę to do ręki to nie wiem co najpierw kupić, mleko czy pieluchy. Mąz niestety nie zarabia tyle, żebyśmy nie martwili się czy nam wystarczy. Już nam nie wystarcza. Więc jak moge ograniczam zbędne wydatki-same rozumiecie. Zatem podejrzewam, że sie chyba wypisze od was z udziału czynnego, bo będę odstawać od reszty.

Ale chętnie dam wskazówki jako doświadczona mama prawie 7-letniego starszego dziecka.
yoluha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 10:07   #60
misiaeel
Wtajemniczenie
 
Avatar misiaeel
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 870
Dot.: Młode mamy z Łodzi - są tu takie?

Dzięki Dziewczyny za opinie nt szczepionek Muszę to przemyśleć wszystko.

dzinek mi w szpitalu powiedzieli, że karmić nie będę bo nie mam brodawek do tego W domu walczyłam sama z nakładkami i się udało.

yoluha a weekendy, żeby po prostu pospacerować po parku też odpadają?
__________________
Hanusia
01.02.2013


Aniołki[*][*]25.01.2012

Edytowane przez misiaeel
Czas edycji: 2013-03-04 o 10:11
misiaeel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:52.