DOBRE buty na obcasie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-30, 19:12   #1
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829

DOBRE buty na obcasie


Hej dziewczyny Przejrzałam masę wątków, przeszłam multum sklepów z butami, i powiem wam, że mam problem. Mam problem, bo po pierwsze nie umiem chodzić w wysokich butach, a po drugie nie mogę znaleźć dobrych, skórzanych, wygodnych butów, żeby się nauczyć. Moja mama w szpilkach chodzi bardzo dobrze, uwielbia wysokie obcasy, i ona mówi, że tak już ma. A ja nie - przejdę kilka kroków w butach na obcasie i zaczynam chodzić jak kaczka. A Próbowałam wszystkiego - sprzątać w szpilkach, gotować (żeby mi się nogi przyzwyczaiły. Próbowałam też stopniowego przechodzenia, kupiłam sobie czarne butki na 5 cm obcasiku, i w nich śmigam bez problemu, natomiast już w 8 centymetrowych butach - chód kaczki. Próbowałam chodzić po domu, potem stopniowo na dłuższe dystanse - ciągle nic, ciągle stopy cholernie bolą i ciągle chodzę jak kaczka. Więc - myślę sobie - a może to buty mam nieodpowiednie? Fakt - zwykłe szpileczki kupione w zwykłym obuwniczym na promocji. Wpadłam na pomysł, żeby kupić dobre, porządne, skórzane buty, bo bądź co bądź ale czasem szpilki po prostu wypada założyć na wesela czy inne takie. Zaczęłam polować w sklepach - Baldowski, Wittchen, Ecco, Ryłko, Badura i tu zaskoczenie - chodzi się lepiej, ale stopa mi wypada więc chciałam z jakimś paseczkiem na kostkę. Poradzicie mi jak mam chodzić w tych butach, i jakie kupić? Poszukuję dobrych czarnych lub nude szpilek z paseczkiem na kostkę.
Naprawdę BARDZO potrzebuję waszej pomocy, obejrzałam miliony filmików, wiem jak należy chodzić, a i tak mi nie wychodzi
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 21:16   #2
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Masz rację, co do tego, że sporo zależy od butów (wyprofilowanie etc.). Sama lubię szpilki z Aldo. Jeśli masz możliwość, zaglądnij do nich i przymierz co nieco, może też Ci podejdą. (Najlepiej zanim skończą się wyprzedaże ).
Ale reguły, gdzie polować, nie ma - sądzę po sobie: moimi najwygodniejszymi szpilkami były skóropodobne kozaczki z Deichmanna a więc z zupełnie innej półki.
__________________


Edytowane przez aileenn
Czas edycji: 2013-06-30 o 21:17
aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 21:43   #3
Essa_
Raczkowanie
 
Avatar Essa_
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 245
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Jeżeli but spada Ci ze stopy, to najwidoczniej masz źle dobrany rozmiar. Owszem, cholewka buta skórzanego zawsze troszkę się rozbije i dopasuje do stopy, ale wyłącznie wszerz. Zawsze warto mierzyć kilka rozmiarów i nie kierować się tym, że jeżeli na co dzień nosisz 38, to właśnie z takim rozmiarem wyjdziesz ze sklepu
__________________

Essa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 21:46   #4
speare
exmod na urlopie:)
 
Avatar speare
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 19 482
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Ja w obcasach uczyłam sie chodzić zaczynając od takich 5cm później już jakoś dalej samo stopniowo poszło jeśli chodzi o dobór szpilek to z moich doświadczeń wynika, że nie ma reguły, czasem takie kupione na targu z 12cm obcasem i platformą okazywały się sto razy bardziej wygodne niż jakieś drogie firmowe buty, choć przyznaję, że raczej więcej doświadczeń mam z butami z niższej półki cenowej i zapewniam, że wśród nich też można znaleźć wygodne Jeśli masz problem z wyskakiwaniem pięty to polecam zapiętki żelowe- używam ich praktycznie we wszystkich szpilkach bo zawsze jestem pomiędzy 2 rozmiarami i wolę wziąć większe z zapiętką właśnie niż na siłę próbować rozchodzić mniejsze.
I powiem Ci jeszcze, że polecam naukę chodzenia na obcasach zacząć w okresie jesienno-zimowym- bo dużo łatwiej znaleźć wygodne botki czy kozaki na obcasie ponieważ tego typu buty lepiej trzymają stopę i chodzi się lepiej
speare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 22:05   #5
cheri_magda
Rozeznanie
 
Avatar cheri_magda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 592
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Ja dużo nauczyłam się chodząc w sandałkach/gladiatorkach/ na obcasie 8-10 cm z platformą i myślę, że od takich warto zacząć. Nie będzie Ci stopa latać, a to dużo ułatwia i możesz kupić tańsze na próbę.
cheri_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 06:48   #6
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Cytat:
Napisane przez Essa_ Pokaż wiadomość
Jeżeli but spada Ci ze stopy, to najwidoczniej masz źle dobrany rozmiar. Owszem, cholewka buta skórzanego zawsze troszkę się rozbije i dopasuje do stopy, ale wyłącznie wszerz. Zawsze warto mierzyć kilka rozmiarów i nie kierować się tym, że jeżeli na co dzień nosisz 38, to właśnie z takim rozmiarem wyjdziesz ze sklepu
mam bardzo szczupłą stopę i podejrzewam że to dlatego mi stopa wypada. Mierzę i mierzę, i w sklepie but jest dobry, nie wypada, ale założę pończochy i hop - nogi w bucie nie ma.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 09:20   #7
aileenn
Mother of Cats
 
Avatar aileenn
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 6 813
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
mam bardzo szczupłą stopę i podejrzewam że to dlatego mi stopa wypada. Mierzę i mierzę, i w sklepie but jest dobry, nie wypada, ale założę pończochy i hop - nogi w bucie nie ma.
Ze szczupła stopą przymierz może buty z Zary. Są raczej z tych węższych (dla mnie: niestety - i w związku z tym nie wiem, jak jest z wygodą ).
__________________

aileenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-01, 13:19   #8
annabella11
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: DOBRE buty na obcasie

moja znajoma ma podobny problem, wydaje mi sie ze po prostu taki Twoj urok i ze juz sie nie nauczysz, skoro mowisz ze probowala wszytskiego, i mysle ze to nie jest kwestia nieodpowiednio dobranego obowia tylko raczej skilla, ktorego akurat nie posiadasz, ale nie łam sie sa tez niskie i grube obcasy wyprobuj lity lub inne blockheelsy ;d
annabella11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:29   #9
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Cytat:
Napisane przez annabella11 Pokaż wiadomość
moja znajoma ma podobny problem, wydaje mi sie ze po prostu taki Twoj urok i ze juz sie nie nauczysz, skoro mowisz ze probowala wszytskiego, i mysle ze to nie jest kwestia nieodpowiednio dobranego obowia tylko raczej skilla, ktorego akurat nie posiadasz, ale nie łam sie sa tez niskie i grube obcasy wyprobuj lity lub inne blockheelsy ;d
Ukradłam zielone lity siostrze ale dziwnie się w nich czuję.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 19:17   #10
izga88
Zakorzenienie
 
Avatar izga88
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Szydłowiec
Wiadomości: 3 681
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Ciężko mi cokolwiek doradzić co do butów bo ja też mam z nimi duży kłopot
izga88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-03, 14:35   #11
QTgirl
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9
Dot.: DOBRE buty na obcasie

Nigdy nie daj sobie wmówić, że się już nie nauczysz chodzić w butach na wysokim obcasie. Wszystko to kwestia praktyki i .... dobrze dobranych butów. Najlepiej byłoby zaczynać od niskich obcasów (tak jak pisałaś 5cm to dobry początek) a potem nosić coraz wyższe i coraz dłużej. Ja mogę chodzić w butach na 8cm obcasie ale w wyższych już nie dam rady wytrzymać dłużej niż 2/3 godziny. Ale... bardzo dużo zależy od butów (jak ktoś już pisał, od tego jak są wyprofilowane i czy są stabilne).

Ostatnio potrzebowałam szpilek na wesele i znalazłam takie <ciach>
Są mega wygodne mimo że mają 10cm obcas ale mają też platformę więc nie odczuwam tak tej wysokości.
Zastanawiałam się też nad tymi <ciach> ale te pierwsze wyglądają dużo lepiej na nodze :P
Mam jeszcze zamiar kupić te <ciach> tylko boję się że te 10 cm obcasu bez platformy to może być dla mnie za dużo. :/ zobaczymy

Edytowane przez slomka
Czas edycji: 2013-09-24 o 15:27 Powód: nieopłacona reklama
QTgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 13:03   #12
cleo0
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 4
Dot.: DOBRE buty na obcasie

http://www.sklep.badura.pl/s,czolenka,22428,638-112


bardzo wygodne buty nigdzie nie obciera mimo, że mam dość szerokie stopy, obcas chyba 8 cm, maja fajna koturne z przodu przez co nie czuć wysokości, ja od raz je kupiłam
cleo0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.