Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-23, 09:34   #361
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41914524]

I oznajmiam, że ktoś mnie i Całej dzieci zamienił - bowiem Dorotka weszła na Julaskowy level na czystość krzesła spuśćcie zasłonę milczenia, Agatka malowała farbami i muszę zrobić gruntowne mycie [/QUOTE]
booosko

nawijko a prałaś w ogóle nosidło? Bo u nas wczoraj pierwsze wyjście, spodobało się i nie wiem teraz czy prać? Czy dopiero jak się zbrudzi?
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 09:36   #362
mala_19kw
Zakorzenienie
 
Avatar mala_19kw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 5 826
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Mój syn dalej śpi
ja obudziłam się wyspana (a kocham spać długo) patrzę a ten dalej chrapie

Dziękujemy cioteczkom za życzonka i za odpowiedzi na moje pytania


Insolito-sto lat również dla Piotrusia
Deli- spełnienia marzeń kochana
__________________
Od 20.04.2007r. Razem.
Od 11.08.2012r. Żona.
OSKAREK
Ur. 23.01.2013

"Dla Ciebie moje serce bije,tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło"

KosmetyczneSzaleństwo

7DniTygodnia
mala_19kw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 09:41   #363
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Mamy za sobą pierwszą marchewkę ;jupi;
Na początku Blanka nie wiedziała o co kaman, ale szybko załapała. Potem sama otwierała buzię i pchała łyżeczkę do środka
Gratki!
Yae dzis pierwszy raz pila zielona herbate, krzywila sie przy tym bardzo, ale mimo to lykala jak mlody pelikan
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 09:50   #364
nomenklaturabinominalna
Rozeznanie
 
Avatar nomenklaturabinominalna
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 535
Odp: Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość


no jak nie, toż my wszystkie osiemnastki gorące jesteśmy
Aaa no chyba ze tak






Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
Wzrostu mam 165 cm
Jem właśnie serek wiejski lekki....ehhh a tak bym bonitka zjadła
Tez chudne,poki co spadlo 2 kg jeszcze powinno spasc jakies,hmmm 10 poki co jest 58,5

Ale teraz ostroznie to robie,wscieklabym sie na siebie,gdyby laktacja mi padla przez diete




Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Mamy za sobą pierwszą marchewkę ;jupi;
Na początku Blanka nie wiedziała o co kaman, ale szybko załapała. Potem sama otwierała buzię i pchała łyżeczkę do środka



Nawijko,najpierw zapomnialam,ze Ty jeszcze u rodziny- patrze za okno- czarno i ☠☠☠☠zi, TZ jezdzi po dworcu w Sopocie i mowi to samo:p a Ty o czice ale juz ogarynelam
nomenklaturabinominalna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:10   #365
insolito
Zadomowienie
 
Avatar insolito
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 900
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Hej, tak jak zauważyłyście Piotruś kończy dziś pół roczku Nie mam pojęcia kiedy to zleciało I tak jak pisałyście już teraz nie wiem jaki sens miało moje wcześniejsze życie, życie bez tego cudownego szkraba

Buziaki dla Okarka



Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość

poza tym martwie sie okrutnie, ma prawie 7 miesiecy i wlasciwie nie je pokarmow stalych tak bardzo chcialam karmic piersia do konca 6go miesiaca a teraz nie wiem, czy mu tym nie zaszkodzilam
no i nie guga, nie mema, nic, raz czy dwa mu wyszlo haaamaaaaa ale to nic przeciez..... jakas taka zdolowama dzisiaj jestem

ide spac, mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej
Kochana to napewno ie dlatego, że karmiłaś wyłącznie piersią tak długo

Cytat:
Napisane przez laurka23 Pokaż wiadomość

Wróciliśmy z Szczawnicy, było super, tylko wieczorami Michaś histerii dostawał ze zmęczenia. Darł się też podczas jazdy. Nie mam dziś już sił pisać, dobrej nocki, jutro coś więcej napiszę.
Super, że wyjazd udany

Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
i mamy tak ogromne problemy finansowe, ze nie wiem, jak przezyjemy sierpien wyszly okrutnie wielkie rachunki na starym mieszkaniu - co najgorsze wszystko sie zgadza i mieszkanie zdane zgodnie z prawem itd, no masakra, jestesmy zalamani, skumulowalo sie wszystko na sierpien i cholera nie wiem, no nie mam pojecia skad my kase wytrzasniemy mam nadzieje, ze to tylko sierpien bedzie taki, ze jak splacimy wszystko to juz potem bedzie z gorki..... ja pitole....na bialo
będzie dobrze

[QUOTE=Lenova;41910718
A więc tak : Uszy mnie już bolą i witki opadają od tych wszystkich rad, których się osłucham.Podwórko obok rodziców mieszka babcia z ciotką, na przeciwko rodziców kolejna ciotka, w przeciągu km dwóch braci z rodziną , w przeciągu 5 km teściowa!
Blanka od nadmiaru nowych gęb aż kipi, ale oczywiście nikomu nie przyjdzie do głowy że od tego. Ogólnie dominuje zimny chów ,przegrzewanie.
Jak próbuje im coś wyjaśnić po swojemu ,o dziecięcych emocjach, o moim sposobie karmienia, usypiania itepe itede to jestem zarozumiałą, wymądrzającą się warszawianką. Dziewczyny jak boga kocham nigdy nie rżnęłam warszawianki, czy kogoś kto pozjadał wszystkie rozumy , jeśli coś tłumaczę to w oparciu o rzetelną wiedzę ze studiów czy z doświadczenia a oni mi tutaj że się wymądrzam , zamiast mi powiedzieć że się cieszą że jestem ciekawa świata oczytana czy coś to fochy walą.
A najgorsza jest moja babcia,słuchajcie obraziła się za to że jej powiedziałam że dziecko to nie zabawka bez emocji tylko doskonale wszystko wyczuwa i takie tam.Powiedziała że kiedyś tego nie wiedzieli i zawinęła dupę w troki i poszła obrażona. za co? nie wiem
Ale dziś stwierdziłam że ja to pitole i nie będę nikomu robić dobrze i się płaszczyć tylko będę słuchać ich wywodów jednym uchem a wypuszczać drugim. Jak przykryją kocykiem po uszy to tak zostawię a jak się oddalę to go zdjemę. Już mam dość szarpaniny słownej .

Ale jednego nie umiem zmienić, kurdę ogólnie nie mam nic przeciwko noszeniu na rękach dopóki nie jest noszona bez wyraźniej potrzeby.Ja usilnie walczyłam z nią by polubiła leżenie na dywanie i zabawy i rozwój motoryki a teraz każdy sobie ją bierze na ręce i nosi. Według mojej mamy i ciotek klotek to dziecko powinno:spac,najesc sie,spac, itd i albo do wózka albo na rączki. A usypiać powinno w wózku wytelepene na wszelkie możliwe sposoby. no szok
No ale teraz się dziecina przyzywczaiła do rączek i do siedzenia. Bo mi ją ciągle sadzają Ja nie mówię że ja tego nie robię bo robię ale: dopiero wtedy kiedy Blanka sama świadomie sobie siadła w wózku ,złapała się jedną ręką poręczy drugą się odepchnęła łokciem i se siadła i trzymała się poręczy i podziwaiała świat. no ale tak podczas zabawy to ja biore na kolanach i staram się by była bardziej w takiej pozycji jak w bujaku . A oni ciągle ją sadzają i ona teraz w ogóle nie chce w wózku leżeć tylko siedzi, ja rozumiem kilka min tak ale ona teraz chce non stop, boje się że krzywda jej się stanie .

Dobra koniec wywodów idę nadrabiać gadulce [/QUOTE]

O matko, współczuję Ci bardzo tych rad, wkurzyłam się od samego czytania tego



Cytat:
Napisane przez e_vel Pokaż wiadomość

Zaraz jadę do dermatologa z Mają. Prosimy o kciuki
trzymamy



Cytat:
Napisane przez nomenklaturabinominalna Pokaż wiadomość
Syo lat dla Oskara I chyba tez dla Piotrusia Insolito


Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
Buziaki za pół roczku dla:
Oskara małej
Piotrusia insolito



Igi od kilku dni bawi się w kąpieli bardzo świadomie, odkąd nauczył się sam siadać z raczkowania. Teraz siedzi sobie w wanience (TŻ go asekuruje oczywiście), bawi się swoimi nóżkami, chlapie masakrycznie i nóżkami i rączkami, oballem się bawi, chwyta się brzegów wanienki i się dźwiga i wygląda na zewnątrz. Jak widzi że mąż niesie wanienkę a ja go rozbieram to jest cały w euforii, macha nóżkami enericznie, wydaje okrzyki radości. W czasie kąpieli cały jest zachlapany, woda w oczach w nosie, w buzi ale tak pięknie się bawi że aż żal go wyciągać. Teraz kąpiel nie trwa już minutki




A tak poza tym to jestem na diecie od dzisiaj i ćwiczę (w dzień w czasie młodego drzemki ćwiczenia na brzuch a wieczorem rower stacjonarny). Waga wyjściowa 62,1 - cel 55.

Super, że Igorek tak fajnie się bawi

Trzymam kciuki za osiągnięcie upragnionej wagi

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość





Przyłączam się do buziaków dla dzieciaczków

My też się dziś szczepimy Również powodzenia życzę

To powodzenia na szczepieniu też dla Was
__________________
23.01.2013-PIOTRUŚ
21.04.2015-MICHAŚ

Tylko Wy wieci, jak bije moje serce od środka .
insolito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:10   #366
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Heloł!
Mamy za sobą noc z ... piersią w buzi, bo inaczej się nie dało. Ałć.
Teraz malizna śpi na drzemkę swoją pierwszą, o dziwo w łóżeczku.

Szaja lub ktokolwiek: kojarzycie może, bo mnie się coś majaczy w głowie, że koło 6mca znowu może być wzmożony odruch ssania, nawet bardziej niż za noworodka? Czy przyśniło mi się to to?

Dziękujemy za wszystkie lajki na fb

Nancy: ja nie prałam nosidła z tego samego powodu co Nawijka, a potem zapomniałam - ale też boję się trochę, muszę się odważyć wkrótce.
Super, że Kubusiowi się podoba! jaki w końcu macie wzór?

Co do diety: chyba zacznę jak mówicie - dobrze, że sporo słoiczków/obiadków dostałam, a nie kupowałam sama, strasznie szkoda $ kiedy wszystko siup do kosza..

Czy kaszkę jaglaną holle mogę zrobić na wodzie i potem pomieszać z jakąś tam ilością owoca np? np ze słoiczka? wtedy jest pełny posiłek?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:11   #367
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Odp: Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
74-80(tych drugich mniej bo jeszcze ciut za duże są).

Mandarynki? Ło losie był szał rok temu

Moje słoneczko kończy dziś pół roczku
chlip

Jesteśmy po śniadaniu-idziemy dospać
Buziak za pol roczku!





Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
Buziaki za pół roczku dla:
Oskara małej
Piotrusia insolito

Lady...ale to nie ma znaczenia że byliście na cycu przez 6 miesięcy. Ja Igiemu zaczęłam wprowadzać jak miał 4,5 miesiącaa dopiero teraz można powiedzieć że je chociaż nadal wg. mnie mało. bo np. nie zje całej porcji kaszy co wg opakowania jest porcją czy dużego słoiczka obiadku, czasem małego nawet nie zje...Na początku takie cyrki były że -3 łyżeczki i wyrywanie się na boki i plucie, długo tak było. Cierpliwości!
Co do gadania to Igi też z tych niegadających, skupił się chyba na rozwoju motorycznym. Jęczeć i piszczeć to owszem potrafi. Wczoraj nas zaskoczył bo się rozgadał wieczorem na dobre 10 minut i nawet jakieś dada tam było,gegi, dodo. Ale podejrzewam że to jednorazowe

Lady a nie możecie poprosić żeby jakoś w ratach spłacić? Może się zgodzi?

Karta podarunkowa na wizytę do fryzjera/kosmetyczki lub Karta podarunkowa do sklepu odzieżowego

Szajopedia już się wypowiedziała więc ja nie będę się mądrzyć Tylko odnośnie wyrzucania zabawek: TAK!

Hm....ja mam oczywiście już skompletowaną Jeśli chodzi o rozmiary to zauważyłam że kurtki np. są większe zwykle niż by to z rozmiaru wynikało. Body np. w rozmiarze 74 są dobre a kurtka w rozmiarze 74 jest za duża. A H&M to już całkiem ogromne. Mamy kurtkę ciepłą H&M 80 ale to może na wiosnę będzie dopiero dobra jak młody będzie miał ponad rok a to niby 9-12 miesięcy. Na jesień mam kurteczkę GAPa - tam wg rozmiaru jest 6-12 miesięcy , teraz jeszcze za duża trochę więc na wrzesień, październik będzie ok myślę. Na zimę mam w rozmiarze 9-12 miesięcy teraz jeszcze sporo za duża, na misiu z Mothercare. Myślę że do wiosny posłuży mimo że do 12 miesięcy bo spora jest. No i co firma to rozmiarówka inna
Co do zachęcania do jedzenia...Próbowałaś dodawać trochę swojego mleka?

Mąż mi tonami to znosił do domu

U mnie to samo, zimno i wiejeeeeee.

Igi nosi 74.


Ja kupiłam te babydream na tej promocji i na razie jeden dałam (jakieś warzywa z indykiem) i Igiemu nie smakowało, wywaliłam. Zjadł 3 łyżeczki i zaczął protestować a jak dałam swoją zupkę to pięknie zjadł. Szczerze....też bym nie zjadła bo spróbowałam i masakra, Bobovita to przy tym Delicje.



A tak poza tym to jestem na diecie od dzisiaj i ćwiczę (w dzień w czasie młodego drzemki ćwiczenia na brzuch a wieczorem rower stacjonarny). Waga wyjściowa 62,1 - cel 55.

buziak dla Piotrusia Insolito!

Ill, dziekuje kochana
O ratach nie pomyslelismy, ale jezeli juz, to tylko za wode by sie dalo, kuzwa, mowie Ci, wszystko w jednym miechu sie zwalilo, no koszmar po prostu. Dobrze, ze jeszcze wyrownanie dostane, zawsze cos, ale i tak nie starczy.....

To moze zacznijmy razem cwiczyc chociaz dzisiaj wstalam i kuwa tak mnie naparzaja plecy ze nie wiem, jak podzwigam dzisiaj Malego :'(




Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Zaraz coś poczytam ale facebook mi mówi, że ktoś tu dzisiaj świętuje 18. urodziny
DELI sto lat!!!!

I buziaki dla dzisiejszych półroczniaków

deli, 100 lat!!!!!!




Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Brawo! Moja tylko skrzeczy i jęczy
A wydawałoby się, że z brzuszka na plecy łatwiej


Po pierwsze, to zazdroszczę, że Ola się nie budziła ::
W sumie na dobrą sprawę Blanka zjada około 600-650ml na dobę. To ok???



Blanka zasypia około 19.30-20.00, budzi się o 23 na "smoczek", bo podły sam wypada , potem około 1-2 na butelkę, potem koło4-5 na butelkę i o 6-7 już na dobre. Więc, biorąc pod uwagę Jej sen wcześniejszy, to jest super!

Niestety nie karmimy się już Moje kp umarło śmiercią naturalną. Trochę się tym zadręczam, ale tłumacze sobie, że tak jest lepiej. Blanka na prawdę lepiej śpi, jest radosna, uśmiechnięta...



trzymam kciuki za szczepienie!




ze spaniem, jak napisałam wyżej, lepiej

Lady Mam nadzieję, że szybko się uporacie z problemami. Trzymam za to mocno kciuki!

dziekuje kochana
No i super, ze nocki wam sie unormowaly!!!!!!
Ja juz nie kumam, kiedy Pietraszko sie budzi kiedys zaznaczalam na telefonie, teraz nie jestem w stanie :P




Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
Wzrostu mam 165 cm
Jem właśnie serek wiejski lekki....ehhh a tak bym bonitka zjadła

o, ja mam 163 i tez chce 55 bylo juz 57, ale ten urlop..... i jest 59 :/




Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Mamy za sobą pierwszą marchewkę
Na początku Blanka nie wiedziała o co kaman, ale szybko załapała.Potem sama otwierała buzię i pchała łyżeczkę do środka
Brawencjos za merchewunie


Powiedziec wam cos? wstalismy o 10.15 z polgodzinna przerwa od 6.30, dopoki Michal nie wyszedl do pracy no i z przerwami na cyca, ale jak juz pisalam, nie rejestruje tego:P

Ale mnie napieprzaja plecy, jeszusz, umre normalnie :'(


Iiiiiii dziekuje kochane, jak zwykle jestescie niezawodne!!!!!! damy rade, musimy


I jeszcze kciuki za wszystkie szczepienia i wizyty bedzie dobrze kochane


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 10:19   #368
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

hello,

melduje,że ledwo żyję
wczoraj Samuel dostał od nas prezent- zabawa w laserowy paintball
matka z karabinem pierwsza latała na froncie, niestety miałam wypadek, przypieprzyłam łbem w siostrę TZ, myślałam,że czaska mi pękła i nos złamałam, farba poleciała
dziś mam reksia pod okiem i wyglądam jak by mi mąż przylutował- obraz jak Adamek po walce, dziewczyny, mowię Wam kino
jadę na przeciwbólowych bo bym chyba umarła z bólu, dobrze że w sumie nos cały i głowa też hehehe- ale zabawa była przednia a mój syn bardzo szcześliwy
Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
poza tym martwie sie okrutnie, ma prawie 7 miesiecy i wlasciwie nie je pokarmow stalych tak bardzo chcialam karmic piersia do konca 6go miesiaca a teraz nie wiem, czy mu tym nie zaszkodzilam
no i nie guga, nie mema, nic, raz czy dwa mu wyszlo haaamaaaaa ale to nic przeciez..... jakas taka zdolowama dzisiaj jestem

ide spac, mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej
nie martw się, mój Gaguś starszy i też nie gaworzy, czasem powie Bam-bam, me-me a tak to nadal piski i pianie


Deli sto lat kochanie, żebyście szybciutko domek wybudowali i dużo bunga bunga i rodzeństewa dla Twojej córci

dla dzieciaczkow za skończone miesiące
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:22   #369
charlizz
Zadomowienie
 
Avatar charlizz
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 865
Odp: Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Gratki!
Yae dzis pierwszy raz pila zielona herbate, krzywila sie przy tym bardzo, ale mimo to lykala jak mlody pelikan
to można zielona?? nie wiedziałam, a myślałam o tym

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
charlizz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:24   #370
insolito
Zadomowienie
 
Avatar insolito
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 900
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Brawa dla Oskarka i Piotrusia!
I kciuki dla Kubuleslawa


Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Zaraz coś poczytam ale facebook mi mówi, że ktoś tu dzisiaj świętuje 18. urodziny
DELI sto lat!!!!

I buziaki dla dzisiejszych półroczniaków

Deli, sto lat Kochana

Cytat:
Napisane przez pstryczek84 Pokaż wiadomość
Byl kurieros mamy Sophie
I jak?

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Buziaki dla Oslara i Piotrusia!
.


Cytat:
Napisane przez ILLUSION Pokaż wiadomość
U mnie za to piździawka taka że mi się nawet nie chce na spacer z młodym iść...Mogę się zamienić
Zgadzam się , oddajcie czike na Podlasie

Cytat:
Napisane przez charlizz Pokaż wiadomość

zapomniałam pochwalić, że Ola sie turla po całym pokoju

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41914524]

I oznajmiam, że ktoś mnie i Całej dzieci zamienił - bowiem Dorotka weszła na Julaskowy level na czystość krzesła spuśćcie zasłonę milczenia, Agatka malowała farbami i muszę zrobić gruntowne mycie [/QUOTE]

Cudowności

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość


Insolito-sto lat również dla Piotrusia


Cytat:
Napisane przez LadyWhisper Pokaż wiadomość
Buziak za pol roczku!








buziak dla Piotrusia Insolito!







Powiedziec wam cos? wstalismy o 10.15 z polgodzinna przerwa od 6.30, dopoki Michal nie wyszedl do pracy no i z przerwami na cyca, ale jak juz pisalam, nie rejestruje tego:P

Ale mnie napieprzaja plecy, jeszusz, umre normalnie :'(



Współczuje Ci tych pleców

My wstaliśmy o 10,45
__________________
23.01.2013-PIOTRUŚ
21.04.2015-MICHAŚ

Tylko Wy wieci, jak bije moje serce od środka .
insolito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:27   #371
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Heloł!
Mamy za sobą noc z ... piersią w buzi, bo inaczej się nie dało. Ałć.
Teraz malizna śpi na drzemkę swoją pierwszą, o dziwo w łóżeczku.

Szaja lub ktokolwiek: kojarzycie może, bo mnie się coś majaczy w głowie, że koło 6mca znowu może być wzmożony odruch ssania, nawet bardziej niż za noworodka? Czy przyśniło mi się to to?

Dziękujemy za wszystkie lajki na fb

Nancy: ja nie prałam nosidła z tego samego powodu co Nawijka, a potem zapomniałam - ale też boję się trochę, muszę się odważyć wkrótce.
Super, że Kubusiowi się podoba! jaki w końcu macie wzór?

Co do diety: chyba zacznę jak mówicie - dobrze, że sporo słoiczków/obiadków dostałam, a nie kupowałam sama, strasznie szkoda $ kiedy wszystko siup do kosza..

Czy kaszkę jaglaną holle mogę zrobić na wodzie i potem pomieszać z jakąś tam ilością owoca np? np ze słoiczka? wtedy jest pełny posiłek?
mamy
http://www.tublu.pl/zawsze-blisko/no...tula-manu.html

nie wiem jak z odruchem ssania ale ten skok 22-26 tydzień to wzmożony lęk separacyjny - trudności ze spaniem, popłakiwanie....
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 10:38   #372
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cześć dziewczynki

Podczytywałam, ale się na razie nie poodnoszę przepraszam - nadrobię
Wczoraj i w niedzielę Dawid był mega jęczydłowaty, nic zrobić, jedynie na polu było ok. Dziś nie to dziecko.

Ale idziemy do lekarza. Jak dam radę, boję się trochę mpkiem z nim jechać bo podejrzewam AZS, a poza tym nie wiem czy w buzi ślady po mleku czy jakaś pleśniawka się robi
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:39   #373
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Bardzo fajny ten wzór, tata też będzie nosił ?
No to może to ten skok kurczę..
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:39   #374
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

hej

nadrobiłam cały weekend, wczoraj zaczęłam, pocytowałam i jak poszłam na kijki, to prądu nie było, komputer się wyłączył i wszystko du.pa
w każdym razie ejstem na bieżąco i wiem co u Was

gratulacje za skończone miesiące dla dzieciaczków
i za latka dla Deli

hope, byłaś w weekend u nas? bo my ostatecznie w niedzielę wieczorem się dopiero wybralismy

muszę kupić parasolkę do wózka, a podobno tylko oryginalne pasują, a taka ponad stówkę
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:43   #375
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

To co pamiętam:
Deli mieszkanko przytulne
Brawa dla maluszków za kolejne miesiące!!!!!
Mika - porażka po prostu
Szaja ten link do wątku. Kobieta też .. stuknięta jest! A w ogóle to to w lipcu wygląda jakby nie ona pisała.. jakieś kurna podawanie maili itp WTF?
Evel twoje wypieki zachwycające są może Dawidowi na roczek upiekłabyś?

Dziewczyny jak rozdielczość filmu zmienić, bo bym Wam Dawid rzuciła
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:43   #376
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Debrah twierdzi, że będzie
póki co tylko w nosidle jakikolwiek spacer, bo w gondoli mega histerie odstawia

ja od przyszłego poniedziałku mam zamiar zacząć rozszerzać dietę
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:48   #377
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez nancykenator Pokaż wiadomość
mamy
http://www.tublu.pl/zawsze-blisko/no...tula-manu.html

nie wiem jak z odruchem ssania ale ten skok 22-26 tydzień to wzmożony lęk separacyjny - trudności ze spaniem, popłakiwanie....
ale fajnie, taka jak nasza ładna

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
hej

nadrobiłam cały weekend, wczoraj zaczęłam, pocytowałam i jak poszłam na kijki, to prądu nie było, komputer się wyłączył i wszystko du.pa
w każdym razie ejstem na bieżąco i wiem co u Was

gratulacje za skończone miesiące dla dzieciaczków
i za latka dla Deli

hope, byłaś w weekend u nas? bo my ostatecznie w niedzielę wieczorem się dopiero wybralismy

muszę kupić parasolkę do wózka, a podobno tylko oryginalne pasują, a taka ponad stówkę
w niedzielę byliśmy na Połomi w Rytrze.. Ja też musze parasolkę do spacerówki kupić

Delicjuszu! 1oo lat 1oo lat

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Dawid przy słoiczkach z BD ma odruch naciągający.Na dodatek za każdym razem jak go karmię w krzesełku to robi niespodziankę ...
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:51   #378
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Deli, serdeczności urodzinowe
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 10:58   #379
LadyWhisper
Zakorzenienie
 
Avatar LadyWhisper
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 268
Odp: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Treselleo, a jakie masz nosidlo? Masz w ogole nosidlo czy wisiadlo? Moj przy wisiadle darl sie jak glupi w zyciu bym z nim nigdzie nie wyszla, za to chusta i mt zasypia moment. Chociaz mt chwilowo w odstawke poki Maly nie siadze, na razie tylko dwa spacerki polgodzinne odbyl malz, Alcia pisala, ze od czasu do czasu pol godzinki zaszkodzic nie powinno

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

.... Dziecko - to przecinek między ojcem a matką. Ale i spójnik.
Z Każdym Dniem Coraz Bardziej




LadyWhisper jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-23, 11:03   #380
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Odp: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

ja dziś byłam na szmatach, to widziałam dzidzię w wisiadle... masakra, do buziaka w czółko to bardzo daleko. A mamunia i dziecko w najki adidasy wyubierani nówki widać to na lepsze nosidło szkoda..
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:07   #381
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

a odnośnie wisiadeł/nosideł to przodem do świata to można nosić tylko w wisidle?
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:12   #382
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Chyba tylko w wisiadle. W nosidłach nie da się w ten sposob zapiąć.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:13   #383
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Hope, wiesz ale to nie do końca wina matek
my tutaj na forum jesteśmy uświadomione mocno ale wiele mam po prostu nie wie, a winni tak naprawdę są producenci

jak moj Groszek się urodzil dostałam w spadku od kobiety mojego brata wisiadło
po jakimś czasie coś tam z nią gadam i mówię,że kupilam chustę a ona że nosidełko które mi dała jest super i poleca bo było jej bardzo wygodnie i że po co mi chusta
jakoś nie chciało mi się tłumaczyć
fakt,jest ładne, nawet kosztowało sporo no ale cóż.....
uważam,że producenci powinni brać odpowidzialność za takie rzeczy
skoro producenci mleka modyfikowanego podają informacje,że karmienie piersią jest najlepszym sposobem karmienia niemowląt to tak samo na wisiadłach powinna być inforamcja,że wisiadło to nie do końca dobry sposób na noszenie malutkiego dziecka
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:14   #384
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Odp: Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez nancykenator Pokaż wiadomość
booosko

nawijko a prałaś w ogóle nosidło? Bo u nas wczoraj pierwsze wyjście, spodobało się i nie wiem teraz czy prać? Czy dopiero jak się zbrudzi?
Kochana, nie pralam.
Tak jak Debrah-zapomnialam potem





Cytat:
Napisane przez nomenklaturabinominalna Pokaż wiadomość
Nawijko,najpierw zapomnialam,ze Ty jeszcze u rodziny- patrze za okno- czarno i ☠☠☠☠zi, TZ jezdzi po dworcu w Sopocie i mowi to samo:p a Ty o czice ale juz ogarynelam
Heehe
TZ tez steka, ze wolne ma i d.pa



Cytat:
Napisane przez nancykenator Pokaż wiadomość
Debrah twierdzi, że będzie
póki co tylko w nosidle jakikolwiek spacer, bo w gondoli mega histerie odstawia

ja od przyszłego poniedziałku mam zamiar zacząć rozszerzać dietę
U nas tez histeria :/ Tula popoludniami zycie mi ratuje.

Ooo, przekonalas sie juz?


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:14   #385
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Potrzebuję rady - który?

1) http://allegro.pl/philips-avent-kube...390002619.html
2) http://allegro.pl/avent-kubek-niekap...393565177.html
?
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:16   #386
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Odp: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Marsi ma racje z tymi producentami.
Jaka ja bylabym glupia gdyby nie Wy...

TZ tez sie czail na wisiadlo, bo mu sie idea szelek podobala.
I gdybym nie znalazla tego watku pewnie dzis bysmy w nim paradowali....

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:21   #387
nancykenator
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 685
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

ja bym wzięła chyba to co jest po 6 m-cu...

nawijko raczej padłam pod naporem, moja mama, teściowa, wszyscy kiedy i kiedy, że trzeba już, że potem będzie niejadkiem, że będzie wybredny. Może faktycznie coś w tym jest...

co do wisiadeł to kiedyś pokazywałam Wam linka. Ja w tym sklepie kupowałam mnóstwo rzeczy, koleś prowadzi sklep z siostrą, widać, że na rzeczach dzieciowych się znają a sprzedają to jako "nosidło" mówiąc, że jest super wygodne, że przodem do świata można, że dziecku wygodnie i w ogóle same plusy. Gdyby nie Wy, pewnie bym kupiła, bo skoro ma to w sklepie i tak się na tym zna to chyba wie co sprzedaje...
nancykenator jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:31   #388
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Hope, wiesz ale to nie do końca wina matek
my tutaj na forum jesteśmy uświadomione mocno ale wiele mam po prostu nie wie, a winni tak naprawdę są producenci

jak moj Groszek się urodzil dostałam w spadku od kobiety mojego brata wisiadło
po jakimś czasie coś tam z nią gadam i mówię,że kupilam chustę a ona że nosidełko które mi dała jest super i poleca bo było jej bardzo wygodnie i że po co mi chusta
jakoś nie chciało mi się tłumaczyć
fakt,jest ładne, nawet kosztowało sporo no ale cóż.....
uważam,że producenci powinni brać odpowidzialność za takie rzeczy
skoro producenci mleka modyfikowanego podają informacje,że karmienie piersią jest najlepszym sposobem karmienia niemowląt to tak samo na wisiadłach powinna być inforamcja,że wisiadło to nie do końca dobry sposób na noszenie malutkiego dziecka
masz rację

my mamy ten pierwszy (niebieski)


NAwijko przypomnij mi proszę jak u Was to AZS wyglądało...
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:31   #389
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Mowilam Wam, ze kocham koleje w Japonii? Pisze do Was karmiac Yae na dworcu. Nawet tutaj jest pokoj dla matki z dzieckiem.
rewelacja, zazdroszcze

Cytat:
Napisane przez e_vel Pokaż wiadomość
ja myśle na jesień 74, a na zimę 80-86 ale Maja chodzi teraz jeszcze w 68. Powoli w 74. W sumie idzie zgodnie z rozmiarówką prawie, bo 80 to tak koło roczku

Zaraz jadę do dermatologa z Mają. Prosimy o kciuki
kciuki trzymane
daj znac co i jak

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
evel kciuki
I jeszcze raz kciuki za szczepienie dla deli?

W pociagu tez karmilam ;-) jaka to wygoda... Cyc na wierzch i jedziemy. Nie mam problemu z karmieniem publicznym, ale jest zwyczaj, ze nie mozna krepowac osob wokol a dzis na dworcu i w pociagu sami panowie w garniturkach w wieku 40+. Ciekawe czy skrepowani czuliby sie?
fajne te ichnie zasady

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
74-80(tych drugich mniej bo jeszcze ciut za duże są).

Mandarynki? Ło losie był szał rok temu

Moje słoneczko kończy dziś pół roczku
chlip

Jesteśmy po śniadaniu-idziemy dospać
i buziaki za pol roczku

Cytat:
Napisane przez fewcia Pokaż wiadomość
Mamy za sobą pierwszą marchewkę ;jupi;
Na początku Blanka nie wiedziała o co kaman, ale szybko załapała. Potem sama otwierała buzię i pchała łyżeczkę do środka

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;41914524]Sarah, słowo honoru, że nie do Ciebie pisząc to info na fejcie dopiero co przeczytałam kolejne HISTERYCZNE teksty i normalnie nie ogarnęłam. Nie wiem, ile z tych komentarzy przeczytałaś ale większość z piszących chyba nawet nie doczytało informacji, bo tylko "łomatkoboskacoterazbędzi e"

I o ile Twoje podejście rozumiem, bo szukasz, wałkujesz temat jak sama piszesz i MYŚLISZ, o tyle wiele z tamtych komentarzy jest bezmyślna właśnie. I o to mi chodzi



D[/QUOTE]
no tak sobie pozniej pomyslalam ze przeciez ja tylko podalam info, nie wpadalam w histerie
a komentow pod tym nie czytalam

tylko te dalej po tej wygranej sprawie we wloszech
zaczelam czytac pod tym komentzarze

sorki ale taka mialam pierwsza mysl, ze to do mnie

Cytat:
Napisane przez insolito Pokaż wiadomość
Hej, tak jak zauważyłyście Piotruś kończy dziś pół roczku Nie mam pojęcia kiedy to zleciało I tak jak pisałyście już teraz nie wiem jaki sens miało moje wcześniejsze życie, życie bez tego cudownego szkraba
i buziaki dla Piotrula

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hello,

melduje,że ledwo żyję
wczoraj Samuel dostał od nas prezent- zabawa w laserowy paintball
matka z karabinem pierwsza latała na froncie, niestety miałam wypadek, przypieprzyłam łbem w siostrę TZ, myślałam,że czaska mi pękła i nos złamałam, farba poleciała
dziś mam reksia pod okiem i wyglądam jak by mi mąż przylutował- obraz jak Adamek po walce, dziewczyny, mowię Wam kino
jadę na przeciwbólowych bo bym chyba umarła z bólu, dobrze że w sumie nos cały i głowa też hehehe- ale zabawa była przednia a mój syn bardzo szcześliwy


nie martw się, mój Gaguś starszy i też nie gaworzy, czasem powie Bam-bam, me-me a tak to nadal piski i pianie


Deli sto lat kochanie, żebyście szybciutko domek wybudowali i dużo bunga bunga i rodzeństewa dla Twojej córci

dla dzieciaczkow za skończone miesiące
aleś poszalała


Deli
najlepszego wszystkiego
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-23, 11:36   #390
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Styczniowo - lutowe mamusie 2013 cz VII

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
my mamy ten pierwszy (niebieski)
I szybko Dadi załapał jak z tego pić?

Co do wisiadeł : no pewnie, że to brak wiedzy - każda aukcja na all, wszyscy sprzedawcy - krzyczą od razu o certyfikatach bezpieczeństwa dla dziecka. To rodzic niewiele myśląc bierze i kupuje bo skąd ma wiedzieć? przecież skoro certyfikat to musi spełniać jakieś normy a już na pewno nie robi krzywdy, prawda?

Nancy: doczytałam o histeriach w wózku, jakto się szybko wszystko zmienia... a jak się widziałyśmy to Kubuś w gondoli od razu w kimę uderzał
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.