Wystaj±ce pieprzyki - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesuj± siê dermatologi± lub maj± problemy ze skór±. Masz tr±dzik lub atopowe zapalenie skóry? Do³±cz do nas, pomó¿ sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-10-19, 23:44   #1
JesseJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Jbv
Wiadomo¶ci: 6
Send a message via Skype™ to JesseJ
Unhappy

Wystaj±ce pieprzyki


Witam Was.

Mam pewien problem, a mianowicie wystaj±ce pieprzyki na szczêce, jeden 2mm, drugi 3mm.

Pytanko jest takie (bo na pewno kto¶ z Was usuwa³) czy mogê w³a¶nie te pieprzyki usun±æ laserowo (ewentualnie przez zamro¿enie). Chirurgicznego usuniêcia wystrzegam siê jak ognia, nie chcê mieæ blizn, tym bardziej na twarzy.

Kto¶ co¶ mia³? Proszê o porady ^^

Edytowane przez JesseJ
Czas edycji: 2014-10-19 o 23:45
JesseJ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-20, 08:24   #2
kratka95
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 115
Dot.: Wystaj±ce pieprzyki

Nie wiem czy odwa¿y³abym na usuniêcie przez kogo¶ innego ni¿ dermatochirurg. Ba³abym siê chyba, ¿e zacznie mi siê co¶ tam dziaæ niedobrego. Ale nie mam do¶wiadczenia z usuwaniem pieprzyków na twarzy, usuwa³am tylko na szyi.
kratka95 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-20, 13:51   #3
avava
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 452
Wink Dot.: Wystaj±ce pieprzyki

Cytat:
Napisane przez JesseJ Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Was.

Mam pewien problem, a mianowicie wystaj±ce pieprzyki na szczêce, jeden 2mm, drugi 3mm.

Pytanko jest takie (bo na pewno kto¶ z Was usuwa³) czy mogê w³a¶nie te pieprzyki usun±æ laserowo (ewentualnie przez zamro¿enie). Chirurgicznego usuniêcia wystrzegam siê jak ognia, nie chcê mieæ blizn, tym bardziej na twarzy.

Kto¶ co¶ mia³? Proszê o porady ^^
Witam. Mia³am usuwane 3 odstaj±ce pieprzyki. Usytuowane by³y na plecach. Wycie³a mi je chirurg- onkolog. Pozby³am siê ich na dobre, by³o to kilka dobrych lat temu, ale pamietam, ¿e potem musia³am przez jaki¶ czas rany smarowaæ ma¶ci± na blizny Mam niewielkie blizny na plecach, ale kto mi patrzy pod bluzkê.......
czytam, ¿e masz w widocznym miejscu najlepiej by³oby i¶æ do lekarza i siê wypytaæ o najlepszy i najbezpieczniejszy sposób usuniêcia pieprzyków. Pozdrawiam
aha onkolog przed usuniêciem pieprzyków pobiera³ wycinki i ustala³ czy nie s± to pieprzyki powoduj±ce raka
__________________
æwiczê od : 02.04.2013

100 przysiadów-> x 663
Mel B 10 min po¶ladki->943
Mel B 10 min brzuch->1110
Mel B 15 cardio->738
Mel B 10 min nogi->1030
Ewa Ch.(killer, skalpel)->581
Centrum Sportowca-1248
razem: 6313 cel osi±gniêty z 42 na 36/34

: )

Edytowane przez avava
Czas edycji: 2014-10-20 o 13:55
avava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-20, 15:39   #4
JesseJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Lokalizacja: Jbv
Wiadomo¶ci: 6
Send a message via Skype™ to JesseJ
Dot.: Wystaj±ce pieprzyki

Ju¿ wiem, no¿na usun±æ pieprzyki takowe laserem ogólnie, ale najpierw dermatolog spraedza je w powiekszeniu i sam decyduje czy mo¿na czy te¿ nie
JesseJ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-22, 19:48   #5
adri_
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 477
Dot.: Wystaj±ce pieprzyki

no chirurgicznie rowniez odradzam, mialam usuwany pieprzyk nad posladkiem. bardzo go lubilam i ladnie wygladal ale musialam usunac i teraz mam brzydka blizne :/ moze najpeirw konsultacja u dermatologa?
adri_ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-10-25, 19:58   #6
agus2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Ma³opolska
Wiadomo¶ci: 25
Dot.: Wystaj±ce pieprzyki

Równie¿ mam dwa pieprzyki wystaj±ce na szczêce, mia³am usun±æ je ju¿ dawno i stchórzy³am w³a¶nie boj±c siê, ¿e zostan± mi blizny. Niestety muszê je usun±æ, bo rosn± w nich w³oski, a do tego mój ma³y synek bardzo chce je zdrapaæ I zdecydujê siê, poniewa¿ po rozmowie z moj± dermatolog powiedzia³a mi, ¿e blizny nie bêd± siê rzucaæ w oczy i pewnie bez problemu ukryjê je pod makija¿em, a wolê to, ni¿ mêczyæ siê z nimi :/
agus2222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Dermatologia


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-10-25 20:58:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:39.