Mamy ze wsi - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-26, 16:47   #31
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Mamy ze wsi

Mój największy problem z mieszkaniem na wsi polega na tym, że otaczający nas ludzie są wścibscy i uważają, że mają prawo wiedzieć wszystko o wszystkich. I komentować. Ja zostałam np. obgadana przez najbliższych sąsiadów, ponieważ jeździmy do szkoły rodzenia. Obgadywali nas do innych, jakich to fanaberii nie wymyślamy. A ja sobie myślę tak: nasz czas, nasze paliwo, nasza sprawa. I nikomu nic do tego.

Nie mogłam wczoraj spać i znalazłam ten wątek i dopiero potem pomyślałam, że właśnie troszkę się pospieszyłam z dopisaniem do niego ale, jako że to już naprawdę niedługo, to chyba mnie nie wyrzucice
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 17:41   #32
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Mamy ze wsi

daggmara przecież już jesteś mamusią masz dzidzię w brzuszku a ona na świecie będzie już lada moment


No i takie uroki wsi. Im mniejsza tym gorzej, bo wszyscy wszystkich znają i wszystko muszą wiedzieć, znam to I nie raz słyszałam ciekawostki na swój temat, najlepsza była przed ślubem ale teraz inni są w świetle ''fleszy''
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 19:07   #33
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
daggmara przecież już jesteś mamusią masz dzidzię w brzuszku a ona na świecie będzie już lada moment


No i takie uroki wsi. Im mniejsza tym gorzej, bo wszyscy wszystkich znają i wszystko muszą wiedzieć, znam to I nie raz słyszałam ciekawostki na swój temat, najlepsza była przed ślubem ale teraz inni są w świetle ''fleszy''
ooo tak, skąd ja to znam już wiele rewelacji słyszałam. A już nie wspomnę co o mnie nagadali wtedy przyszłym teściom na mój temat zanim wogóle mnie poznali. A sąsiedzi to każdy wszystko wie, a już nie powiem jaka jest zawiść jak masz coś więcej niż oni. Ale ja się tym nie przejmuję. Moje podwórko moja sprawa
jestem tylko ciekawa co będzie jak się dowiedzą że znów jestem w ciąży :P hehehe

a ja zamiast dziecko kłaść spać to grzebię po internecie i szukam kanapy do salonu :P
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 19:57   #34
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez blackberry09 Pokaż wiadomość
ooo tak, skąd ja to znam już wiele rewelacji słyszałam. A już nie wspomnę co o mnie nagadali wtedy przyszłym teściom na mój temat zanim wogóle mnie poznali. A sąsiedzi to każdy wszystko wie, a już nie powiem jaka jest zawiść jak masz coś więcej niż oni. Ale ja się tym nie przejmuję. Moje podwórko moja sprawa
jestem tylko ciekawa co będzie jak się dowiedzą że znów jestem w ciąży :P hehehe

a ja zamiast dziecko kłaść spać to grzebię po internecie i szukam kanapy do salonu :P
Blacberry to gratulacje na kiedy termin ?


Czyli tez wesolo z plotami u mnie przed ślubem było tak, że my jeszcze do księdza nie poszliśmy prosić o ślub, a już poszła plota, że ksiądz nam ślubu dać nie chce i jak to tak może być, że my chcemy,a on problemy stwarza i ksiądz się o tym dowiedział, jak poszliśmy z Tż do kościoła to walnął takie kazanie o małżeństwie i tak często zerkał na nas, że było wiadomo o co chodzi. Później jak się do niego wybraliśmy to tak nas mile przyjmował he he zresztą sam przyznał, że na nas czekał a i podobno z moim Tż jak byliśmy parą to się kochaliśmy na przystanku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 20:08   #35
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Blacberry to gratulacje na kiedy termin ?


Czyli tez wesolo z plotami u mnie przed ślubem było tak, że my jeszcze do księdza nie poszliśmy prosić o ślub, a już poszła plota, że ksiądz nam ślubu dać nie chce i jak to tak może być, że my chcemy,a on problemy stwarza i ksiądz się o tym dowiedział, jak poszliśmy z Tż do kościoła to walnął takie kazanie o małżeństwie i tak często zerkał na nas, że było wiadomo o co chodzi. Później jak się do niego wybraliśmy to tak nas mile przyjmował he he zresztą sam przyznał, że na nas czekał a i podobno z moim Tż jak byliśmy parą to się kochaliśmy na przystanku

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
\

to ładne rewelacje o was krążyły
termin mam na 26 kwietnia. Starsza córka też z kwietnia
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:15   #36
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamy ze wsi

no, ja wystarczylo ze w uk przytylam 10 kg i od razu plota ze w ciazy jestem
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 05:02   #37
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Mamy ze wsi

witam się z samego rana dziecko mnie dosłownie wykopało z łóżkaprzyszła do nas w nocy, zaczęła się teraz strasznie wiercić, kopać i stękać, żę nie mogłam już spać. A teraz śpi sobie z tatusiem jakby nic :P
Po obiadku jedziemy na zakupy i na basen trochę się zrelaksować
Jak tam po zmianie czasu? Bo ja się więcej na pewno nie wyspałam
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 07:15   #38
myszka87914
Zadomowienie
 
Avatar myszka87914
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 471
Dot.: Mamy ze wsi

Witam mamusie ja już nawet nie pamiętam kiedy się wyspałam. Mój mały, jeszcze nigdy nie przespał całej nocy, jak mam tylko 3 do 5 pobudek to jestem naprawdę szczęśliwa. Osoby które miały podobny problem mówią mi, że jak pójdzie to szkoły, to dla odmiany wtedy z łóżka go ledwo zwlekę czyli jeszcze kilka lat Urokiem wsi jest to, że sąsiedzi bliżsi i dalsi, wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie. Idę robić wkońcu kawę, bo mi zaraz łeb odpadnie.
myszka87914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 10:02   #39
kajaja
Zadomowienie
 
Avatar kajaja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: lubelskie LKS
Wiadomości: 1 636
Dot.: Mamy ze wsi

hejka ja też sie nie wyspałam do tego się przeziębilam i zaraziłam małą i obie smarczemy
__________________
25.07.2009 tak - powiedzieliśmy sobie
tak - na zwsze
30,09,2012JULITKA ZUZANNA
30.03.2016 Antek Fabian
kajaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 11:39   #40
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Mamy ze wsi

Moja córka też żadko przesypia noce. Czasem dwie, trzy prześpi całe, a później ze dwa tygodnie budzi się i zanim znowu zaśnie to potrafi nawet do 4 h z nią przesiedzieć, bo płacze jak udaję, że śpię.


Dzisiaj się obudziła po 5 już nowego czasu i koło godziny zanim zasnęła, ale już się przestawiła na nowy czas, bo wstałyśmy o 8


A dzisiaj taka piękna pogoda, że szkoda nie korzystać i w domu siedzieć


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 11:49   #41
myszka87914
Zadomowienie
 
Avatar myszka87914
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 471
Dot.: Mamy ze wsi

Oj to współczuję. Jak ja niecierpię gdy dziecko mam chore. Na samą myśl, aż ściska mnie w dołku. Dużo zdrówka Wam życzę. Odpukać, daje małemu zestaw witamin i jakoś się trzyma tfu tfu tfu. Teraz zresztą najgorsza pogoda na przeziębienia. Dziś tak pięknie na dworze i byliśmy na długim spacerku nad jeziorkiem. Ludzie tak różnie po ubierani, że szok. Jedni w krótkich spodenkach i krótkich rękawkach, inni w samych bluzach plus długie spodnie, a i były też osoby po zimowemu, czapka plus ciepła kurtka.
myszka87914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-27, 11:53   #42
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Mamy ze wsi

Hej

Roksape u nas też dzisiaj pięknie zaliczyłam już z małą spacerek

Co do plotkowania u nas na wsi to powiem Wam, że ja jakoś tego nie odczuwam, możepo prostu niema mi kto tych plot przynosić

Za to w mojej rodzinnej wsi to od razu po wygłoszeniu naszych zapowiedzi oczywiście dlaczego się pobierają? Bo w ciąży! To nic, że chodziłam z tżtem już 8 lat, skończyliśmy studia i chcieliśmy się normalnie pobrać, gdzietam ciąża!

Kaja zdróka
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:07   #43
OtTakaJa
Zakorzenienie
 
Avatar OtTakaJa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 331
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez Roksape Pokaż wiadomość
Ja okolice Hrubieszowa do Lbn mam jakieś 110 km
Ja do Lublina mam 120km

Cytat:
Napisane przez myszka87914 Pokaż wiadomość
Witam mamusie ja już nawet nie pamiętam kiedy się wyspałam. Mój mały, jeszcze nigdy nie przespał całej nocy, jak mam tylko 3 do 5 pobudek to jestem naprawdę szczęśliwa. Osoby które miały podobny problem mówią mi, że jak pójdzie to szkoły, to dla odmiany wtedy z łóżka go ledwo zwlekę czyli jeszcze kilka lat Urokiem wsi jest to, że sąsiedzi bliżsi i dalsi, wiedzą o nas więcej niż my sami o sobie. Idę robić wkońcu kawę, bo mi zaraz łeb odpadnie.
Jakbym czytała o sobie. U nas też pobudki co 2 godziny i tak już ciągniemy pół roku. Ale powiem Ci, że ja to się już nawet przyzwyczaiłam i teraz jak pośpię dłużej to czuję się za bardzo wyspana
__________________
'Jeśli jakaś kobieta jest w stanie odbić mojego mężczyznę - to ja go nie chcę'.

OtTakaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 18:24   #44
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Mamy ze wsi

Ja dopiero dziś rano przypomniałam sobie o zmianie czasu i miałam zagwozdkę, która tak właściwie jest godzina
Wreszcie udało mi się kupić wózek, uważam, że w bardzo okazyjnej cenie i udało się dopasować nawet kolorystycznie do moich wymagań, a, jako że to wózek używany, nie mogłam sobie wybrać.
Potem wybraliśmy się do siostry męża na ostatniego w tym roku (chyba) grilla niewiarygodnie ciepło było dziś biorąc pod uwagę, że mamy koniec października.
Miałam naprawdę super dzień, kupiłam też ładne butki na zimę, choć biorąc pod uwagę nasze warunki, muszę jeszcze poszukać typowych śniegowców
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 18:48   #45
jagoda9283
Raczkowanie
 
Avatar jagoda9283
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Inowrocław/Bydgoszcz/Żagań
Wiadomości: 495
GG do jagoda9283
Dot.: Mamy ze wsi

WITAM
A tym razem kłania się mama z Lubuskiego ale nazwa podobna

Obecnie mieszkam w mieście ale pochodzę ze wsi więc bardziej się z nią utożsamiam
Jestem mamą 13 miesięcznej dziewczynkiPóki co nie pracuję, jestem kurą domową i sprawuję całodniową opiekę nad swoim małym skarbem
__________________
dziewczyna od 19.04.2007.
narzeczona od 02.04.2010.
żona od 12.06.2010.(cywilny)
12.05.2012. (kościelny)
mama od 23.09.2012.
jagoda9283 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:11   #46
scotasia
Wtajemniczenie
 
Avatar scotasia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy ze wsi

Witam się i ja po weekendzie spędzonym u teściów...

Blackberry gratuluję fajnie, może niedługo i ja pomyślę o drugim maleństwie

Moj synek daje mi pospać, wstaje przeważnie raz ok 4 na mleczko i śpimy do ok 7.
A co do obgadywania to u mnie ludzie mieli temat do plotek, gdy zdecydowałam się wziąć ślub w miejscowosci, gdzie obecnie mieszkamy, a nie w rodzinnej parafii. Ludzie snuli przeróżne domysły, dlaczego?? Podobno ksiądz mi nie chciał udzielić ślubu itp itd
A tutaj mam spokoj, ludzie średnio się interesują życiem innych, jak to w bloku.
Jagoda witaj a według Twojego suwaczka jesteś mamą od miesiąca, nie od 13

Edytowane przez scotasia
Czas edycji: 2013-10-27 o 20:12
scotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 20:52   #47
myszka87914
Zadomowienie
 
Avatar myszka87914
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 471
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez OtTakaJa Pokaż wiadomość
Ja do Lublina mam 120km


Jakbym czytała o sobie. U nas też pobudki co 2 godziny i tak już ciągniemy pół roku. Ale powiem Ci, że ja to się już nawet przyzwyczaiłam i teraz jak pośpię dłużej to czuję się za bardzo wyspana
Ja do Lublina mam 39 km jeśli chodzi o spanie, to ja od zawsze lubiłam spać, teraz trochę też się przyzwyczailam, zresztą nie mam innego wyjścia zdarzają mi się jednak takie dni, że jestem dosłownie nieprzytomna a oczy same się zamykają. U mnie ten stan trwa już od początków ciąży. Żeby było śmieszniej, to gdy byłam w ciąży i o tym jeszcze nie wiedziałam, to po całych nocach już nie mogłam spać. Dziwiłam się nawet co to się dzieje. Kiedyś mama koleżanki spytała się mnie, jak śpię po nocach. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie śpię prawie wcale, na co Ona no to przygotuj się, że przez wiele lat ty się nie wyśpisz. Gdybyś teraz spała w ciąży to i po nocach by ci dziecko spało. Nie wierzyłam w Jej gadanie, ale jednak się sprawdziło w moim przypadku.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------


Cytat:
Napisane przez scotasia Pokaż wiadomość
Witam się i ja po weekendzie spędzonym u teściów...

Blackberry gratuluję fajnie, może niedługo i ja pomyślę o drugim maleństwie

Moj synek daje mi pospać, wstaje przeważnie raz ok 4 na mleczko i śpimy do ok 7.
A co do obgadywania to u mnie ludzie mieli temat do plotek, gdy zdecydowałam się wziąć ślub w miejscowosci, gdzie obecnie mieszkamy, a nie w rodzinnej parafii. Ludzie snuli przeróżne domysły, dlaczego?? Podobno ksiądz mi nie chciał udzielić ślubu itp itd
A tutaj mam spokoj, ludzie średnio się interesują życiem innych, jak to w bloku.
Jagoda witaj a według Twojego suwaczka jesteś mamą od miesiąca, nie od 13
To tak jak moja kuzynka. Ślub brała w parafi Pana młodego, a podobno poszła plotka, że ksiądz nie chciał udzielić im ślubu. W mojej miejscowości jest właśnie jedna baba z córką które jeśli nie mają tematu do plotek, to same sobie je wymyślają na czyjś temat.

Edytowane przez myszka87914
Czas edycji: 2013-10-27 o 21:14
myszka87914 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 06:06   #48
blackberry09
Raczkowanie
 
Avatar blackberry09
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 340
Dot.: Mamy ze wsi

Witam się jak zwykle z samego rana Ja tam rannym ptaszkiem nie jestem ale moja córka niestety tak.
WCzoraj nie było mnie cały dzień. Pojechaliśmy na zakupy, nakupowaliśmy dywanów, musimy zmienić wykładzinę u dzieciaków w pokoju, zanim nowe łóżko przyjdzie, bo Emila to śpi jeszcze w małym łóżeczku. I przez to częśto przychodzi w nocy do nas spać i pakuje się do środka bo w swoim obija się o szczebelki
No i byliśmy na basenie, bo już dawno małej obiecaliśmy i o niczym nie mówi od dawna, wyszalała się i szybko przynajmniej usnęła

Cytat:
Napisane przez myszka87914 Pokaż wiadomość
Żeby było śmieszniej, to gdy byłam w ciąży i o tym jeszcze nie wiedziałam, to po całych nocach już nie mogłam spać. Dziwiłam się nawet co to się dzieje. Kiedyś mama koleżanki spytała się mnie, jak śpię po nocach. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie śpię prawie wcale, na co Ona no to przygotuj się, że przez wiele lat ty się nie wyśpisz. Gdybyś teraz spała w ciąży to i po nocach by ci dziecko spało. Nie wierzyłam w Jej gadanie, ale jednak się sprawdziło w moim przypadku.[COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 21:52 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------




To tak jak moja kuzynka. Ślub brała w parafi Pana młodego, a podobno poszła plotka, że ksiądz nie chciał udzielić im ślubu. W mojej miejscowości jest właśnie jedna baba z córką które jeśli nie mają tematu do plotek, to same sobie je wymyślają na czyjś temat.
A ja to w poprzedniej ciąży to mogłam spać i spać, codziennie w południe zasypiałam na siedząco w ciągu dnia, a moje dziecko do najlepiej sypiających nigdy nie należało Teraz też mnie męczy spanie od samego początku, a że nie mogę sobie pozwolić spać w dzień to często razem z dzieckiem idę spać o 20



Cytat:
Napisane przez scotasia Pokaż wiadomość
Witam się i ja po weekendzie spędzonym u teściów...

Blackberry gratuluję fajnie, może niedługo i ja pomyślę o drugim maleństwie

Moj synek daje mi pospać, wstaje przeważnie raz ok 4 na mleczko i śpimy do ok 7.
A co do obgadywania to u mnie ludzie mieli temat do plotek, gdy zdecydowałam się wziąć ślub w miejscowosci, gdzie obecnie mieszkamy, a nie w rodzinnej parafii. Ludzie snuli przeróżne domysły, dlaczego?? Podobno ksiądz mi nie chciał udzielić ślubu itp itd
A tutaj mam spokoj, ludzie średnio się interesują życiem innych, jak to w bloku.
Jagoda witaj a według Twojego suwaczka jesteś mamą od miesiąca, nie od 13
ja też brałam ślub w parafii mężą. Bo tak było nam wygodniej, tu mieliśmy salę i większość gości a jednak 50km od kościoła to trochę by było daleko.
A co do obgadywania, wcześniej mieszkałąm właśnie w bloku w małej miejscowości to tam dopiero plotki można było usłyszeć na każdy temat.

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja dopiero dziś rano przypomniałam sobie o zmianie czasu i miałam zagwozdkę, która tak właściwie jest godzina
Wreszcie udało mi się kupić wózek, uważam, że w bardzo okazyjnej cenie i udało się dopasować nawet kolorystycznie do moich wymagań, a, jako że to wózek używany, nie mogłam sobie wybrać.
Potem wybraliśmy się do siostry męża na ostatniego w tym roku (chyba) grilla niewiarygodnie ciepło było dziś biorąc pod uwagę, że mamy koniec października.
Miałam naprawdę super dzień, kupiłam też ładne butki na zimę, choć biorąc pod uwagę nasze warunki, muszę jeszcze poszukać typowych śniegowców
gratuluję wyboru wózka Ja już nie mogę się doczekać zakupów dla maluszka, no ale to muszę poczekać aż będzie wiadomo jaka płeć
__________________

blackberry09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 06:40   #49
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamy ze wsi

cały weekend walczyłam z goraczka i bilaca piersia (karmie)... Masakra... Teraz mam mase pizam i poscieli do prania bo poce sie jak swinia.

Dzieci wstaly ze wschodem slonca...

Snilo mi sie ze juz sie przeprowadzam do naszego wiejskiego domku no ale jeszcze musze troche poczekac. Troche przeraza mnie jak bede z 2 dzieci zima zaprowadzac starszego do zerowki(bedzie dowozony busem). Ale co tam - jak nie ja to kto!
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 06:45   #50
dorcia2120
Zadomowienie
 
Avatar dorcia2120
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: witowo-hajnówka
Wiadomości: 1 485
GG do dorcia2120
Dot.: Mamy ze wsi

wita. czy mogę sie dołączy?
Nazywam się Dorota. mam 24 lata i w kwietniu minie 3 lata jak mieszkam na wsi. mam prawie 10miesieczna córeczke.
__________________
Jest córa od 31 grudnia od godzinki 8.10. Gabrysia szczęście nasze
Mimo złości i bólu łez i strachu na świat przyszła ONA zakrywając swym obliczem wszystko co straszne było....
razem od 17.11.2008
zaręczeni od sylwestra 2011
małżeństwo od 12 maja 2012

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65470.png
dorcia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:06   #51
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Mamy ze wsi

83monia współczuję :/

Co do synka,to spokojnie dacie radę. U nas są dzieci co dojeżdżają do szkoły autobusem od zerówki i doskonale sobie radzą. Mieszkam w takim miejscu, że mogę swoje dziecko wysłać do którejś z 3 szkół. Jedna jest na wsi,nieduża, prowadzi ją stowarzyszenie i dwie w oddali,można dojeżdżać autobusem. Jeden autobus dojeżdża rano i popołudniu pod sam dom, jeździ z dziećmi opiekun więc są pod opieką. Minusem jest to, że wyjazd do szkoły 6.40 o 7.30 początek lekcji, za to pierwszy powrót do domu 12.30 więc jeszcze cały dzień dla takiego dziecka na zabawy i naukę. Obecnie prowadzam go do naszej, do przedszkolaków

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:08   #52
Ifwka
Zakorzenienie
 
Avatar Ifwka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 190
Dot.: Mamy ze wsi

Kurcze moja niunia katar ma już drugi raz i męczy się biedna, do tego ząbek nam idzie idzie i wyjść nie może i tez ją to męczy.
O dziwo jak moje dziecko zawsze wstaje około 6 to w sobote pospała do 7, w niedzielę zmiana czasu - wstała o 6, no ale dzisiaj tragedia: 4:30. Ogólnie w nocy jest jedna, dwie pobudki na jedzenie więc nie moge narzekać...żeby tylko tak spała np do 6:30 ehhhhh
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cdf9hyjkcm7lm.png
22.05.2008
14.08.2011
19.02.2013 - Oliwka
Ifwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:19   #53
dorcia2120
Zadomowienie
 
Avatar dorcia2120
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: witowo-hajnówka
Wiadomości: 1 485
GG do dorcia2120
Dot.: Mamy ze wsi

moja katar miała kilka dni temu ale przeszedł. i dzisiejsza noc była koszmarna 3 razy dostała butle i miedzy nimi prawie ciągle płakała

dzis ładna pogoda na spacer można iść na grzyby z maluchem
__________________
Jest córa od 31 grudnia od godzinki 8.10. Gabrysia szczęście nasze
Mimo złości i bólu łez i strachu na świat przyszła ONA zakrywając swym obliczem wszystko co straszne było....
razem od 17.11.2008
zaręczeni od sylwestra 2011
małżeństwo od 12 maja 2012

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65470.png
dorcia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:20   #54
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Mamy ze wsi

Witajcie w ten piękny słoneczny dzionek
Ja też brałam ślub w parafii męża. Jednak łatwiej było garstce moich gości dojechać te 600 km, niż setce gości męża nie wiem, czy ktoś coś gadał w tym temacie, to do mnie nie dotarło.
Zaraz idę testować wózek po wybojach i zobaczyć, czy po wyjęciu kółek zmieści się do bagażnika tak, by nie trzeba było składać tylnych siedzeń (w chwili obecnej mamy 2-drzwiowy samochód). Po załadowaniu wczoraj stelaża, gondoli i spacerówki okazało się, że nie ma miejsca dla dziecka także trzeba coś pomyśleć w tej kwestii (poza planami mojego męża zmiany samochodu).
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:36   #55
scotasia
Wtajemniczenie
 
Avatar scotasia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy ze wsi

Hej
Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
cały weekend walczyłam z goraczka i bilaca piersia (karmie)... Masakra... Teraz mam mase pizam i poscieli do prania bo poce sie jak swinia.

Dzieci wstaly ze wschodem slonca...
Współczuję, zdrówka!!
Moje maleństwo wstało o 7 a teraz szaleje na kocu

Cytat:
Napisane przez dorcia2120 Pokaż wiadomość
wita. czy mogę sie dołączy?
Nazywam się Dorota. mam 24 lata i w kwietniu minie 3 lata jak mieszkam na wsi. mam prawie 10miesieczna córeczke.
Witaj

Cytat:
Napisane przez Ifwka Pokaż wiadomość
Kurcze moja niunia katar ma już drugi raz i męczy się biedna, do tego ząbek nam idzie idzie i wyjść nie może i tez ją to męczy.
O dziwo jak moje dziecko zawsze wstaje około 6 to w sobote pospała do 7, w niedzielę zmiana czasu - wstała o 6, no ale dzisiaj tragedia: 4:30. Ogólnie w nocy jest jedna, dwie pobudki na jedzenie więc nie moge narzekać...żeby tylko tak spała np do 6:30 ehhhhh
Hej Ifwka, kojarzę Cię ze stycz-lut mamuś u nas też katar, drugi raz w ciągu miesiąca a ząbki u nas też idą, pełną parą, u góry przebijają się jedynka i dwójka, dół też się już bieli...

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Witajcie w ten piękny słoneczny dzionek
Ja też brałam ślub w parafii męża. Jednak łatwiej było garstce moich gości dojechać te 600 km, niż setce gości męża nie wiem, czy ktoś coś gadał w tym temacie, to do mnie nie dotarło.
Zaraz idę testować wózek po wybojach i zobaczyć, czy po wyjęciu kółek zmieści się do bagażnika tak, by nie trzeba było składać tylnych siedzeń (w chwili obecnej mamy 2-drzwiowy samochód). Po załadowaniu wczoraj stelaża, gondoli i spacerówki okazało się, że nie ma miejsca dla dziecka także trzeba coś pomyśleć w tej kwestii (poza planami mojego męża zmiany samochodu).
My wzięliśmy ślub w połowie drogi czyli tu, gdzie obecnie mieszkamy, bo nie mogliśmy dojść do porozumienia, w czyjej parafii lepiej Z tymi wózkami w samochodzie to masakara, też musieliśmy kupić większy samochód, bo przynajmniej raz w miesiącu jezdzimy do tesciow (2,5 godz drogi).

Oby jak nadłużej taka pogoda się utrzymała
scotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:42   #56
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Mamy ze wsi

Hej

Wam też się tak wczoraj dzień dłużył? Myślę sobie pewnie gdzieś 18 patrzę a tu 16.15 ehhh

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Ja dopiero dziś rano przypomniałam sobie o zmianie czasu i miałam zagwozdkę, która tak właściwie jest godzina
Wreszcie udało mi się kupić wózek, uważam, że w bardzo okazyjnej cenie i udało się dopasować nawet kolorystycznie do moich wymagań, a, jako że to wózek używany, nie mogłam sobie wybrać.
Potem wybraliśmy się do siostry męża na ostatniego w tym roku (chyba) grilla niewiarygodnie ciepło było dziś biorąc pod uwagę, że mamy koniec października.
Miałam naprawdę super dzień, kupiłam też ładne butki na zimę, choć biorąc pod uwagę nasze warunki, muszę jeszcze poszukać typowych śniegowców
Super, że wózek kupiłaś pochwal się zdjęciami jak będziesz miała chwilkę

Cytat:
Napisane przez daggmara Pokaż wiadomość
Zaraz idę testować wózek po wybojach
Zaraz pójdzie plota, że już pewnie urodziłaś bo z wózkiem już pomykasz


blackberry09 gratulacje! który to tydzień?


jagoda9283, dorcia2120 witajcie
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:43   #57
Roksape
Zadomowienie
 
Avatar Roksape
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: LHR ;)
Wiadomości: 1 428
Dot.: Mamy ze wsi

83monia współczuję :/

Co do synka,to spokojnie dacie radę. U nas są dzieci co dojeżdżają do szkoły autobusem od zerówki i doskonale sobie radzą. Mieszkam w takim miejscu, że mogę swoje dziecko wysłać do którejś z 3 szkół. Jedna jest na wsi,nieduża, prowadzi ją stowarzyszenie i dwie w oddali,można dojeżdżać autobusem. Jeden autobus dojeżdża rano i popołudniu pod sam dom, jeździ z dziećmi opiekun więc są pod opieką. Minusem jest to, że wyjazd do szkoły 6.40 o 7.30 początek lekcji, za to pierwszy powrót do domu 12.30 więc jeszcze cały dzień dla takiego dziecka na zabawy i naukę. Obecnie prowadzam go do naszej, do przedszkolaków

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
27.07.2009 Maciuś
8.03.2012 Basia
9.11.2014 Oleńka
Roksape jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 07:51   #58
scotasia
Wtajemniczenie
 
Avatar scotasia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
Hej

Wam też się tak wczoraj dzień dłużył? Myślę sobie pewnie gdzieś 18 patrzę a tu 16.15 ehhh

A mi się dłużyła dzisiejsza noc jakoś często się budziłam, patrzyłam na zegarek a tu dopiero 2, 3 itd... dziecko ładnie spało, tylko raz chlipało przez sen. A mąż zamiast wstać do małego, to mnie dziubie i pyta: słyszysz?
scotasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:04   #59
daggmara
Z deszczem w butach
 
Avatar daggmara
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 5 764
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość


Zaraz pójdzie plota, że już pewnie urodziłaś bo z wózkiem już pomykasz
Ja mam takie wyboje na podwórku, że nikt nie musi mnie widzieć jak pomykam Już od dwóch lat rozmawiamy z mężem o wyrównaniu i jakoś ciągle skupiamy się na innych rzeczach Poza tym zdecydowanie widać po mnie, że jeszcze nie urodziłam

Na fotce producenta w tym kolorze wózek wygląda tak:
http://www.smykolandia.pl/galerie/t/...oteli_4238.jpg
Ja kupiłam bez fotelika samochodowego i torby. Poprzednia właścicielka ma poszukać paragonu, po prawdopodobnie ma jeszcze pół roku gwarancji
daggmara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 08:20   #60
dorcia2120
Zadomowienie
 
Avatar dorcia2120
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: witowo-hajnówka
Wiadomości: 1 485
GG do dorcia2120
Dot.: Mamy ze wsi

Cytat:
Napisane przez scotasia Pokaż wiadomość
A mi się dłużyła dzisiejsza noc jakoś często się budziłam, patrzyłam na zegarek a tu dopiero 2, 3 itd... dziecko ładnie spało, tylko raz chlipało przez sen. A mąż zamiast wstać do małego, to mnie dziubie i pyta: słyszysz?
mi też noc się dłużyła ale dlatego że mała prawie ciagle płakała... mój TŻ to wstawał i robił dla niej 3 butle on zawsze robi butelki w nocy i karmi mała wtedy
__________________
Jest córa od 31 grudnia od godzinki 8.10. Gabrysia szczęście nasze
Mimo złości i bólu łez i strachu na świat przyszła ONA zakrywając swym obliczem wszystko co straszne było....
razem od 17.11.2008
zaręczeni od sylwestra 2011
małżeństwo od 12 maja 2012

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65470.png
dorcia2120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.