Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 18:43   #31
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

to i ja dołączę
angielski mam na poziomie b2, będę za rok na uczelni zdawać na c1
samodzielnie chcę włoskiego się nauczyć, jakoś tak pokochałam ten język i jak odłożę trochę kasy to idę na kurs nie mogę znaleźć żadnej fajnej książki do włoskiego
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:55   #32
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez kinguska01 Pokaż wiadomość
Witam, dołączę do wątku
Aktualnię doszkalam się w angielskim (mój poziom to C1, przygotowuję się do CAE jak na razie samodzielnie, może też zapiszę się na jakiś kurs)
Zaczęłam naukę hiszpańskiego (tak dla siebie, bo zauważyłam, że bardzo szybko idzie mi nauka tego języka) i włoskiego (zamierzam pojechać w najbliższe wakacje do Włoch, dlatego uważam, że warto liznąć trochę języka).
Korzystam z Duolingo, ciekawa strona, w przyjemny sposób można nauczyć się języków obcych: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, włoskiego i portugalskiego (ale warunkiem jest znajomość angielskiego, bo nauka polega głównie na tłumaczeniu zdań z angielskiego na dany język obcy lub odwrotnie, poprawnym wymawianiu, przepisywaniu słów lektora). Mnie bardzo odpowiada ta metoda chociaż jestem zwolenniczką tradycyjnej książki
Oj tak, Duolingo jest świetne, też go używam Może stworzymy taką bazę stron internetowych, które pomagają nam w nauce, może pozna się dzięki temu jakieś nowe pomoce?

Jak tam u was dzisiaj, co zrobiłyście? U mnie tylko codzienna porcja słówek na Anki plus parę ćwiczeń ze szwedzkiego. W poniedziałki nie mam czasu na nic, niestety :/
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:44   #33
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie mogę znaleźć żadnej fajnej książki do włoskiego
Ja zakupiłam pakiet "Włoski nie gryzie" z płytą cd i książką ze słownictwem i gramatyką, mam też repetytorium z gramatyką włoską z wyd. Edgard. I małe fiszki dla początkujących. Mam też taką starą książkę z '85 () z dialogami "Mówimy po włosku".

Cytat:
Napisane przez cpp Pokaż wiadomość
Oj tak, Duolingo jest świetne, też go używam Może stworzymy taką bazę stron internetowych, które pomagają nam w nauce, może pozna się dzięki temu jakieś nowe pomoce?
Jak tam u was dzisiaj, co zrobiłyście?
Jeśli chodzi o stronki to korzystam z: hiszpanski.ang.pl i tak samo wloski.ang.pl, poza tym fajna stronka do nauki hiszpanskiego to: queondaspanish.com i podobna do włoskiego: moltobeneitalian.com
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 08:01   #34
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

A cześć przez jakiś czas też korzystałam z ang.pl, ale szybko przeniosłam się na zagraniczne serwisy - po prostu na nich więcej się dzieje moim zdaniem, np. english at home czy moja ulubiona - bbc learning. A własne postępy w nauce opisuję na swoim blogu. Jakoś mi potem łatwiej wracać do powtórek.
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 21:02   #35
_Alex
Raczkowanie
 
Avatar _Alex
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 185
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cześć

Mój angielski jest na poziomie B2. Mój cel to C1.
Zaczynam też (znowu po latach) naukę hiszpańskiego.
Zastanawiałam się nad francuskim ale nie chcę wziąć na siebie za dużo, bo mój czas i tak jest ograniczony
__________________
169
I dreamt about you nearly every night this week.
_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 22:14   #36
Shariana
Rozeznanie
 
Avatar Shariana
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wieliczka
Wiadomości: 580
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Dołączę!
Mój angielski oceniam na B2, niemiecki - solidne A2. Obecnie przygotowuję się do matury, dwa rozszerzenia wzywają... ale mam jeszcze sporo czasu do 2015.
Uczę się jeszcze włoskiego, ale to raczej podstawy - brak czasu na intensywniejszą naukę.
Jestem jednak językoholikiem! I jest tyle języków, które chciałabym chociażby liznąć...
Shariana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 22:48   #37
Ginger90
Raczkowanie
 
Avatar Ginger90
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

To ja też dołączę
Uczę się angielskiego, a właściwie na razie powtarzam materiał z podręcznika (poziom B2), którego używałam na studiach. Głównie zależy mi na powtórzeniu gramatyki i ćwiczeń z pisania. To planuję zrobić do końca roku, a co dalej, to zobaczymy
Poza tym uczę się szwedzkiego, póki co podstawy. Przerabiam "Trolla" z gramatyki i mam samouczek jakiś z dwunastoma lekcjami, ale zatrzymałam się na siódmej i na razie dalej nie ruszam.
Ginger90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-28, 08:02   #38
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Ja też zamierzam sama uczyć się angielskiego i niemieckiego w domu. Angielski B2 mam na studiach, ale z racji tego, że studiuję zaocznie, to nie mam złudzeń, że 2,5 godziny raz na dwa tygodnie da mi jakiś efekt, także zamierzam pracować w domu. Niemiecki znam w stopniu komunikatywnym, chciałabym odświeżyć gramatykę, bo zdaję sobie sprawę, że mimo tego, iż w Niemczech ludzie mnie rozumieją, to popełniam masę błędów. Może z czasem zapiszę się na lekcje do szkoły językowej.
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 14:53   #39
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

z przyjemnością dołączam do wątku

uczę się angielskiego (w tym roku matura, zależy mi na możliwie jak najwyższym wyniku, w następnym może CAE, rosyjskiego i łaciny (w szkole). w planach filologia (skandynawistyka), mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli, ale na razie trzeba się spiąc, dlatego chętnie przyjmę każdą motywację do pracy oprócz praktycznej nauki języka interesują mnie też kwestie językoznawcze, ciekawa sprawa

czeski mi się marzy, mam nadzieję, że i na to starczy czasu
__________________


Edytowane przez poppy seed
Czas edycji: 2013-11-07 o 14:55
poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 08:33   #40
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

A ja mam prośbę, Drogie Forumki, wzięłybyście udział w ankiecie na temat tego o czym pisać na blogu językowym? Po kilku miesiącach działania ze statystyk rysuje się jeden główny obszar tematyczny, mianowicie sposoby nauki, postanowiłam więc zrobić ankietę i dowiedzieć się więcej. Ankieta jest krótka, anonimowa i nie wymaga logowania (google docs) Każdy głos fanek języków obcych mile widziany ANKIETA z góry dziękuję
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 16:08   #41
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

poszło
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-09, 11:05   #42
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Szalenie dziękować!
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 09:29   #43
_Alex
Raczkowanie
 
Avatar _Alex
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 185
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

również wypełniłam
__________________
169
I dreamt about you nearly every night this week.
_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 10:00   #44
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Dziękuję btw - piszesz ładne recenzje, oby częściej
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 07:35   #45
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Drogie Panie, w podziękowaniu za trud włożony w ankietkę, zapraszam do małej zabawy konkursowej na moim blogu do wygrania książka! konkurs
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 23:25   #46
chamallow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Witajcie, forumowiczki!
Angielski na poziomie C1 - cel to CAE. Francuski B2 - kiedyś tam DELF B2 albo i nawet DALF C1. Niemieckiego uczę się dopiero od dwóch miesięcy i to raczej mało intensywnie ze względu na brak czasu, nad czym ubolewam strasznie. Zbliża się weekend, a co za tym idzie - więcej czasu. Trzeba brać się do roboty, powodzenia!
chamallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 08:38   #47
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
Drogie Panie, w podziękowaniu za trud włożony w ankietkę, zapraszam do małej zabawy konkursowej na moim blogu do wygrania książka! konkurs
Wysłałam zadanie konkursowe

Jeżeli chodzi o moją znajomość języków:
angielski B2 - mój cel to C1 + legal english
hiszpański - na razie kupiłam książki i w najbliższym czasie planuję zacząć naukę
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 09:08   #48
Maj__ka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

I ja dołączam się do wątku.
Angielski znam na poziomie średniozaawansowanym, niemiecki podstawowy - wciąż nie mogę się zabrać za odświeżenie wiedzy z liceum.
Ale to, co mnie najbardziej interesuje to nauka języka rumuńskiego. Czy któraś z Was także uczy się tego języka na własną rękę?
Uczę się z podręczników angielsko-rumuńskich i znalazłam też jedną stronę, na które możliwa jest nauka tego języka.
Rozmówki polsko-rumuńskie także zakupione.
Motywacja jest, tylko czasu czasem brak!
Maj__ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 09:48   #49
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez Maj__ka Pokaż wiadomość
I ja dołączam się do wątku.
Angielski znam na poziomie średniozaawansowanym, niemiecki podstawowy - wciąż nie mogę się zabrać za odświeżenie wiedzy z liceum.
Ale to, co mnie najbardziej interesuje to nauka języka rumuńskiego. Czy któraś z Was także uczy się tego języka na własną rękę?
Uczę się z podręczników angielsko-rumuńskich i znalazłam też jedną stronę, na które możliwa jest nauka tego języka.
Rozmówki polsko-rumuńskie także zakupione.
Motywacja jest, tylko czasu czasem brak!
A to ciekawe, dlaczego akurat ten język?

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
z przyjemnością dołączam do wątku

uczę się angielskiego (w tym roku matura, zależy mi na możliwie jak najwyższym wyniku, w następnym może CAE, rosyjskiego i łaciny (w szkole). w planach filologia (skandynawistyka), mam nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli, ale na razie trzeba się spiąc, dlatego chętnie przyjmę każdą motywację do pracy oprócz praktycznej nauki języka interesują mnie też kwestie językoznawcze, ciekawa sprawa

czeski mi się marzy, mam nadzieję, że i na to starczy czasu
A niemiecki znasz? Wiele by Ci ułatwił przy nauce języków skandynawskich, bo bardzo czerpią one z angielskiego i niemieckiego
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-15, 13:02   #50
Maj__ka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

[QUOTE=cpp;43727019]A to ciekawe, dlaczego akurat ten język?


Zakochałam się w takim jednym rumuńskim filozofie, Cioranie
Ogólnie język jest piękny, gdyby nie iloczas, no i mój wiek - mój mózg już nie chłonie tak słówek jak za czasów liceum
Maj__ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 13:13   #51
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez Maj__ka Pokaż wiadomość
Motywacja jest, tylko czasu czasem brak!
A jakie masz sposoby na motywacje? Jak ktoś uczy się języka latami to w pewnym momencie coraz trudniej uczyć się "bo tak, bo chcę, bo mi się podoba", zwłaszcza, że na efekty takie mierzalne czeka się długo.
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 15:38   #52
ishy
Raczkowanie
 
Avatar ishy
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 133
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Ja akutalnie ucze sie angielskiego ,nie mam na razie certyfikatów ale swoj poziom szacune na B2 Ukończyłam szkołe niemieckojęzyczną ,wiec niemiecki nie jest dla mnie większym problemem.Mam aspiracje nauczyć się szwedzkiego,jednak obawiam się że nie starczy mi czasu.Mam bardzo wymagające studia.Sam język szwedzki jest mieszanką niemieckiego i angielskiego.Może za kilka lat wezme się i za niego
__________________
ishy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 16:49   #53
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Na czym polega dzialanie aplikacji Duolingo? Kiedys to zainstalowalam, ale chyba szybko usunela. Napisalby ktos cos wiecej ?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 06:49   #54
Maj__ka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
A jakie masz sposoby na motywacje? Jak ktoś uczy się języka latami to w pewnym momencie coraz trudniej uczyć się "bo tak, bo chcę, bo mi się podoba", zwłaszcza, że na efekty takie mierzalne czeka się długo.
Motywują mnie ludzie ze strony, na której się zalogowałam, żeby uczyć się rumuńskiego bardzo często rozmawiałam z nim na skype, a jak się przekonałam najwięcej i najlepiej człek się uczy, jak dużo mówi. Teraz już rzadziej niestety, bo obowiązków mam więcej.

Na uczenie z książek już jestem chyba za stara - nie mogę się kompletnie skoncentrować i już mój umysł nie chłonie tak słówek jak kiedyś.
Maj__ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 07:18   #55
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Na czym polega dzialanie aplikacji Duolingo? Kiedys to zainstalowalam, ale chyba szybko usunela. Napisalby ktos cos wiecej ?
Ciężko tak napisać ogólnie, może jakbyś miała konkretne pytania, to byłoby łatwiej Wybierasz język i masz taką ścieżkę nauki, po której się poruszasz, na każdym etapie są ćwiczenia - tłumaczenie zdań, rozumienie ze słuchu, itp. i za robienie ich otrzymujesz punkty. To tak w skrócie, ale mówię, jak będziesz miała pytania, to pytaj, używam tej aplikacji już długo i chętnie pomogę

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Cytat:
Napisane przez monachee Pokaż wiadomość
A jakie masz sposoby na motywacje? Jak ktoś uczy się języka latami to w pewnym momencie coraz trudniej uczyć się "bo tak, bo chcę, bo mi się podoba", zwłaszcza, że na efekty takie mierzalne czeka się długo.
Mnie właśnie najtrudniej było na początku z motywacją, jak już umiem coś powiedzieć, to robi się coraz łatwiej
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 07:32   #56
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

A ja nie umiem przełamać bariery w mówieniu rozumiem, co ktoś do mnie mówi, z pisaniem też nie mam większych problemów, ale kiedy ja mam się wypowiedzieć, chciałabym od razu zrobić to płynnie, bezbłędnie i przez to wolę nie mówić nic.
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 11:02   #57
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Wiesz co pomaga w przełamaniu bariery mówienia? ćwiczenia aparatu mowy poważnie. Bo to jest tak, że największą barierę w mówieniu w języku obcym mają te osoby, które rzadko albo prawie wcale nie mówią w tym języku przez co nie są przyzwyczajone i osłuchane z własną wymową, brzmieniem własnego głosu a buzia, język itp nie są przyzwyczajone do wymawiania obcych dla siebie słówek.
Wiesz co na start warto zrobić?
Weź książkę napisaną w języku, którego się uczysz albo wydrukuj sobie z sieci fajny tekst na temat, który Ciebie interesuje i czytaj go na głos, początkowo powoli, spokojnie, starając się płynnie wymawiać kolejne wyrazy. I tak codziennie przez 15 minut. Zobaczysz, że najbardziej wstydzisz się sama przed sobą, nie przed ludźmi Zmieniaj teksty, baw się tymi czytankami a po kilku tygodniach nawet nie zauważysz jak płynnie wymawiasz poszczególne słowa.
A gramatyka przyjdzie z czasem, zaczniesz kojarzyć poprzez osłuchanie się, a resztę uzupełnisz z książek.
Aha, i pozbądź się perfekcjonizmu, to nuuuda obcokrajowcy wcale nie posługują się poprawnie językiem, pomimo że są nativami. Z resztą jak wielu Polaków w Polsce
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 13:33   #58
Maj__ka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 45
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez Doncia125 Pokaż wiadomość
A ja nie umiem przełamać bariery w mówieniu rozumiem, co ktoś do mnie mówi, z pisaniem też nie mam większych problemów, ale kiedy ja mam się wypowiedzieć, chciałabym od razu zrobić to płynnie, bezbłędnie i przez to wolę nie mówić nic.
Fakt, niezwykle frustrujące jest kiedy chcesz coś powiedzieć, a brakuje słów. Ale jak rzekła Monachee perfekcjonizm jest nudny, a takie obchodzenie jednego słowa milionem innych jest bardzo pożyteczne i niekiedy zabawne
Maj__ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 15:57   #59
karoolaaa
Zakorzenienie
 
Avatar karoolaaa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Edinburgh/Lbn
Wiadomości: 3 641
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Cytat:
Napisane przez Doncia125 Pokaż wiadomość
A ja nie umiem przełamać bariery w mówieniu rozumiem, co ktoś do mnie mówi, z pisaniem też nie mam większych problemów, ale kiedy ja mam się wypowiedzieć, chciałabym od razu zrobić to płynnie, bezbłędnie i przez to wolę nie mówić nic.


o skad ja to znam Mam dokladnie to samo! Postanowilam sobie,ze od jutra zabieram sie za odswiezenie swojego angielskiego , z ktorym nigdy nie mialam problemow ,a teraz, po latach rzadkiego uzywania go , a nawet nieuzywania go prawie wogole mam wrazenie,ze nie bede potrafila sie dogadac itp.
__________________

karoolaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 16:07   #60
Doncia125
Raczkowanie
 
Avatar Doncia125
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 265
Dot.: Samodzielna nauka języków obcych - wątek motywacyjny!

Dziękuję Dziewczyny

Ściągnęłam sobie różne rozmówki na mp3 i mam zamiar słuchać tego w wolnym czasie, w drodze do/z pracy i gdzie tylko mogę. Ponadto na gumtree w dziale wymiana umiejętności, znalazłam parę chętnych osób do konwersacji, także mam nadzieję, że uda mi się jakoś przełamać barierę
__________________
'Winners don't make excuses' H.S.
Doncia125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-06 20:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:46.