Jak wygląda tai proces w korporacjach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-04, 16:15   #1
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298

Jak wygląda tai proces w korporacjach?


Witam serdecznie Może któraś z obecnych tu osób będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie.

Bliska mi osoba od wakacji szuka(ła) pracy, a wiadomo jak z tym jest. W końcu przeszła pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i została poproszona na kolejny etap. Ostatecznie etapów było 4. Po ostatnim zadzwoniła pani z kadr i zaprosił na dzień próbny, aby poznać pracę od kuchni, zapoznać się z nowymi pracownikami itp. Po tym dniu potencjalny przełożony ocenił próbną pracę tej osoby pozytywnie i powiedział, że taką ocenę przekazuje do kadr i że to od nich zależy, kiedy nastąpi zatrudnienie i dokonanie formalności. Od tego zdarzenia minęło 6 dni. Dodam, że jest to firma znana na gruncie europejskim i ma oddziały w różnych krajach w Europie. Czy to możliwe, że jeszcze zadzwonią? Czy proces zatrudnienia w takich firmach-molochach tak się przeciągają? Czy może nic z tego nie będzie?
Osobiście doradzałam, aby ta osoba zadzwoniła tam po tygodniu i sie spytać co i jak.
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:35   #2
ulicznica
Zakorzenienie
 
Avatar ulicznica
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 071
Send a message via Skype™ to ulicznica
Dot.: Jak wygląda tai proces w korporacjach?

Cytat:
Napisane przez niebieskie_oczko Pokaż wiadomość
Witam serdecznie Może któraś z obecnych tu osób będzie w stanie odpowiedzieć mi na pytanie.

Bliska mi osoba od wakacji szuka(ła) pracy, a wiadomo jak z tym jest. W końcu przeszła pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną i została poproszona na kolejny etap. Ostatecznie etapów było 4. Po ostatnim zadzwoniła pani z kadr i zaprosił na dzień próbny, aby poznać pracę od kuchni, zapoznać się z nowymi pracownikami itp. Po tym dniu potencjalny przełożony ocenił próbną pracę tej osoby pozytywnie i powiedział, że taką ocenę przekazuje do kadr i że to od nich zależy, kiedy nastąpi zatrudnienie i dokonanie formalności. Od tego zdarzenia minęło 6 dni. Dodam, że jest to firma znana na gruncie europejskim i ma oddziały w różnych krajach w Europie. Czy to możliwe, że jeszcze zadzwonią? Czy proces zatrudnienia w takich firmach-molochach tak się przeciągają? Czy może nic z tego nie będzie?
Osobiście doradzałam, aby ta osoba zadzwoniła tam po tygodniu i sie spytać co i jak.
Po tygodniu można się dopytać, dziwię się że on/ona jeszcze nie zadzwonił, skoro oni nie dzwonią. Skoro przesiewali ludzi 4 razy, to masz prawo dowiedzieć się, co z Twoją kandydaturą.
Swoją drogą ciekawe, ile po 4 etapach rekrutacji mieli takich osób "na próbę".
__________________
CZERWCOWE NOWOŚCI KOSMETYCZNE

KSIĄŻKOWE NOWOŚCI W WĄTKU - KLIK!

Biżu i ciuchy M, L, XL

"Bo gdy Bóg zamyka drzwi, otwiera okno..."
ulicznica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 16:40   #3
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jak wygląda tai proces w korporacjach?

Na tym ostatnim etapie były 4 osoby, więc na upartego mieli przez 4 dni darmowe ręce do pracy
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:29   #4
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Jak wygląda tai proces w korporacjach?

Z hasłem "darmowy dzień próbny" nie kojarzy mi się żadna porządna firma, nieważne jak bardzo gdziekolwiek znana.

Niech koleżanka zadzwoni i spyta, co i jak.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-04, 17:52   #5
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jak wygląda tai proces w korporacjach?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Z hasłem "darmowy dzień próbny" nie kojarzy mi się żadna porządna firma, nieważne jak bardzo gdziekolwiek znana.

Niech koleżanka zadzwoni i spyta, co i jak.
Nie było to bite 8 godzin pracowniczych, tylko w sumie łącznie wyszło ok. 4 godzin.

Heh, to mój tż
Jutro zadzwoni. On liczył, że do tygodnia sami się odezwą, no ale jak widać z tym może być ciężko
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-06, 23:53   #6
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: Jak wygląda tai proces w korporacjach?

cóż, gdy zatrudniałam się w korpo mój proces rekrutacyjny trwał chyba ze 2 miesiące..dowiadywałam się w międzyczasie z 4-5 razy telefonicznie + byłam na 3 rozmowach.. teraz, znając firmę od podszewki wiem, że związane to było z ustaleniami w centralach na Marsie i w sąsiedniej galaktyce + podróżami służbowymi decydentów

po prostu nie ma czegoś takiego jak unifikacja procesu rekrutacji w korpo

trzeba dzwonić i pytać, a jeśli nie będzie decyzji to dopytać kiedy konkretnie może spodziewać się kontaktu i w razie jego braku znowu dzwonić
też nie byłoby fajnie z perspektywy późniejszej pracy, gdyby ktoś niesłowny tam siedział i nie potrafił wywiązać się z telefonu ale czasem i na takich sie w róznych miejscach trafia

jak zadzwoni raczej nikt go nie ofuka,może jego papiery mogły trafić na spód jakiegoś stosu i wystarczy telefon, żeby je wygrzebać i zdobyć powiedzmy pięć wymaganych podpisów czego życzę zakładając, że to porządna firma
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.