Taka sytuacja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-12, 11:41   #1
Xsantis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6

Taka sytuacja


Witam Panie i Panowie, mam problem z którym chciałbym się podzielić i prosić o radę oraz słowo wsparcia

A mianowicie byłem z dziewczyną przez ponad 2 miesiące, poznaliśmy się w akademiku. Ona jest ode mnie 4 lata starsza i świetnie się nam razem spędzało czas. Po ok 2 miesiącach znajomości zerwała dla mnie ze swoim chłopakiem z którym była 2 lata, a teraz zerwała ze mną. Bardzo mi na niej zależy, ale ona mówi, że dopiero ostatni dotarło do niej jak bardzo ważny był dla niej związek z Jej byłym. Ostatni napisała mi, że nie jest gotowa na żaden związek nie wie co czuje. Najgorsze jest to, że to ja jestem tym dojrzałym i odpowiedzialnym (nie przeszkadza mi to ale nie mogłem liczyć na to by podzieliła się ze mną swoimi uczuciami ), czuję, że byłem dla niej tylko pocieszeniem i nic więcej. Dalej mi na Niej zależy i wiem że Ona też coś do mnie czuła. Nie wiem co mam zrobić, czy dać jej tyle czasu ile będzie chciała, czy dalej pokazywać, ze mi na Niej zależy.

Proszę o każdego rodzaju rady.
Przepraszam za brak przejrzystości tekstu, ale nie chciałem się rozwodzić na 1000 słów
Xsantis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 11:58   #2
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez Xsantis Pokaż wiadomość
Witam Panie i Panowie, mam problem z którym chciałbym się podzielić i prosić o radę oraz słowo wsparcia

A mianowicie byłem z dziewczyną przez ponad 2 miesiące, poznaliśmy się w akademiku. Ona jest ode mnie 4 lata starsza i świetnie się nam razem spędzało czas. Po ok 2 miesiącach znajomości zerwała dla mnie ze swoim chłopakiem z którym była 2 lata, a teraz zerwała ze mną. Bardzo mi na niej zależy, ale ona mówi, że dopiero ostatni dotarło do niej jak bardzo ważny był dla niej związek z Jej byłym. Ostatni napisała mi, że nie jest gotowa na żaden związek nie wie co czuje. Najgorsze jest to, że to ja jestem tym dojrzałym i odpowiedzialnym (nie przeszkadza mi to ale nie mogłem liczyć na to by podzieliła się ze mną swoimi uczuciami ), czuję, że byłem dla niej tylko pocieszeniem i nic więcej. Dalej mi na Niej zależy i wiem że Ona też coś do mnie czuła. Nie wiem co mam zrobić, czy dać jej tyle czasu ile będzie chciała, czy dalej pokazywać, ze mi na Niej zależy.

Proszę o każdego rodzaju rady.
Przepraszam za brak przejrzystości tekstu, ale nie chciałem się rozwodzić na 1000 słów
Przeczytaj jeszcze raz pogrubione przeze mnie fragmenty, mysle, ze sam zawarles tu odpowiedz na swoje watpliwosci. Byles chwilowym zauroczeniem, glupio zrobila zostawiajac faceta dla ciebie, teraz zauroczenie minelo i zatesknila za tym, co miala i czego dobrowolnie zrezygnowala. Wg mnie nie masz o co walczyc, pod 'nie jest gotowa na zaden zwiazek' kryje sie subtelne 'nie chce zwiazku z toba, ale tez fajny z ciebie chlopak i nie chce cie urazic'. Daj sobie spokoj.
__________________

meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:32   #3
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Taka sytuacja

Zastanawiam się, co ludzie mają w głowach, gdy wiążą się z kimś, kto specjalnie zrywa ze swoim długoletnim partnerem. Przecież jasnym jest, że jak na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy od Ciebie (a to lepiej gotować będzie umiał, a to bicka większego będzie miał, a to wiersze dłuższe pisać będzie umiał itd.) to taka osoba w mig Cię wymieni na nowszy model.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:37   #4
kotecek_313
Przyczajenie
 
Avatar kotecek_313
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 17
Dot.: Taka sytuacja

no własnie, chyba trafiłes na dziewczynę ktora sama nie wie, czego chce i nie ma co sie starac o taka. dziwie sie ze jest od ciebie 4 lata starsza bo zachowala sie troche niedojrzale. zostawila tamtego dla ciebie, ale teraz zerwala tez z toba wiec zranila dwie osoby przez swoje 'widzimisie'. znajdz sobie lepsza, ktora bedzie ciebie warta
kotecek_313 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:43   #5
Xsantis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 6
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
a to bicka większego będzie miał
Przykro mi nikt nie ma większego "bicka"
Dzięki za szczerość, dobrze jest spojrzeć na temat z innej perspektywy
Xsantis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-12, 12:53   #6
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Taka sytuacja

Dziewczyna zachowała się wobec Ciebie nie w porządku. Pewnie w jej związku się nie układało więc zdecydowała się na związek z Tobą żeby zapomnieć o byłym. Nawet jeżeli zdecyduje się wrócić do Ciebie to pewnie i tak po pewnym czasie z Tobą zerwie bo będzie chciała wrócić do byłego.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 10:35   #7
Paulina2012
Raczkowanie
 
Avatar Paulina2012
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 43
Dot.: Taka sytuacja

A swoją drogą, chcesz być w związku z osobą która jednocześnie była dwóch w związkach?
Paulina2012 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 11:08   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, co ludzie mają w głowach, gdy wiążą się z kimś, kto specjalnie zrywa ze swoim długoletnim partnerem. Przecież jasnym jest, że jak na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy od Ciebie (a to lepiej gotować będzie umiał, a to bicka większego będzie miał, a to wiersze dłuższe pisać będzie umiał itd.) to taka osoba w mig Cię wymieni na nowszy model.
Aaaaa, kolejny popierający teorię, że jak się wejdzie w związek, to amen, nie wolno już wymieniać, bo człowiek staje się k*rwą?
E no tak, przecież 'chodzenie ze sobą' to jak cyfroraf. Nie ważne, że przez x lat partner może zmienić się o 180 stopni, albo okazac kimś zupełnie innym. Trzeba TRWAĆ przy nim, bo jak Trwam to jestem super, a jak chcę być szczęśliwa, to znaczy, że każdego zdradzę
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:38   #9
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Aaaaa, kolejny popierający teorię, że jak się wejdzie w związek, to amen, nie wolno już wymieniać, bo człowiek staje się k*rwą?
E no tak, przecież 'chodzenie ze sobą' to jak cyfroraf. Nie ważne, że przez x lat partner może zmienić się o 180 stopni, albo okazac kimś zupełnie innym. Trzeba TRWAĆ przy nim, bo jak Trwam to jestem super, a jak chcę być szczęśliwa, to znaczy, że każdego zdradzę
Nie chodzi o to, że trzeba trwać "bo tak".
Ja bym chciała, żeby mój partner był ze mną dlatego, że CHCE być ze mną, a nie dlatego, że chwilowo nie znalazł nikogo lepszego ode mnie. Jeśli ktoś jest w związku i zrywa po to, żeby być z kimś innym, lepszym, to oznacza to, że dotychczasowy związek nie zadowalał go w pełni. A skoro to nie było "to", to dlaczego nie skończył tego wcześniej, tylko dopiero wtedy, gdy znalazł kogoś nowego? Prawdopodobnie ktoś taki traktował partnera jak środek tymczasowy, "nie ma nic lepszego, to dobre i to". A takie zachowanie nie jest w porządku.
Jasne, może się zdarzyć, że jest super i nagle kogoś trafi miłość życia. Ok. Ale jeśli to reguła, kończenie jednego związku dla nowego związku, to jest to dziwne.
Poza tym, jestem zdania, że warto dać sobie chwilę po zakończeniu relacji, żeby sobie uporządkować własne myśli i emocje. Tak, żeby w nową relację wejść bez zbędnego bagażu.

Autorze: ja bym sobie ją odpuściła. Ale jeśli Ci na niej zależy, to też usunęłabym się w cień. Czasem jakieś przypomnienie o sobie -ok. Ale nie zabieganie.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 11:46   #10
tunia89
Zakorzenienie
 
Avatar tunia89
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 480
Dot.: Taka sytuacja

Moja koleżanka na licencjacie zrobiła identycznie.
Na pierwszym roku była ze swoim ówczesnym facetem. Układało im się nawet nieźle. Ale zaczęła kręcić z kolegą z grupy. Nawet się całowali ze sobą itd. Zerwała z tamtym i zaczęła być z kolegą z grupy. Później go zostawiała i wracała itd. Żeby na 3roku (gdy musiała się wyprowadzić z akademika) z nim zerwać i rozpocząć związek z... jeszcze innym.

Jedyna rada to zapomnieć, "wyleczyć się" i ułożyć życie z kimś innym
__________________
Narzeczona 15. 06. 2013
25. 07. 2015

<3 33/40 <3


jestem zołzą i dobrze mi z tym

Edytowane przez tunia89
Czas edycji: 2014-01-13 o 11:49
tunia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 12:40   #11
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, że trzeba trwać "bo tak".
Ja bym chciała, żeby mój partner był ze mną dlatego, że CHCE być ze mną, a nie dlatego, że chwilowo nie znalazł nikogo lepszego ode mnie. Jeśli ktoś jest w związku i zrywa po to, żeby być z kimś innym, lepszym, to oznacza to, że dotychczasowy związek nie zadowalał go w pełni. A skoro to nie było "to", to dlaczego nie skończył tego wcześniej, tylko dopiero wtedy, gdy znalazł kogoś nowego? Prawdopodobnie ktoś taki traktował partnera jak środek tymczasowy, "nie ma nic lepszego, to dobre i to". A takie zachowanie nie jest w porządku.
Jasne, może się zdarzyć, że jest super i nagle kogoś trafi miłość życia. Ok. Ale jeśli to reguła, kończenie jednego związku dla nowego związku, to jest to dziwne.
Poza tym, jestem zdania, że warto dać sobie chwilę po zakończeniu relacji, żeby sobie uporządkować własne myśli i emocje. Tak, żeby w nową relację wejść bez zbędnego bagażu.

Autorze: ja bym sobie ją odpuściła. Ale jeśli Ci na niej zależy, to też usunęłabym się w cień. Czasem jakieś przypomnienie o sobie -ok. Ale nie zabieganie.
Dokładnie o to mi chodziło w moim poście. Dziękuję za ładnie ubranie tego w słowa.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 13:08   #12
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Nie chodzi o to, że trzeba trwać "bo tak".
Ja bym chciała, żeby mój partner był ze mną dlatego, że CHCE być ze mną, a nie dlatego, że chwilowo nie znalazł nikogo lepszego ode mnie. Jeśli ktoś jest w związku i zrywa po to, żeby być z kimś innym, lepszym, to oznacza to, że dotychczasowy związek nie zadowalał go w pełni. A skoro to nie było "to", to dlaczego nie skończył tego wcześniej, tylko dopiero wtedy, gdy znalazł kogoś nowego? Prawdopodobnie ktoś taki traktował partnera jak środek tymczasowy, "nie ma nic lepszego, to dobre i to". A takie zachowanie nie jest w porządku.
Jasne, może się zdarzyć, że jest super i nagle kogoś trafi miłość życia. Ok. Ale jeśli to reguła, kończenie jednego związku dla nowego związku, to jest to dziwne.
Poza tym, jestem zdania, że warto dać sobie chwilę po zakończeniu relacji, żeby sobie uporządkować własne myśli i emocje. Tak, żeby w nową relację wejść bez zbędnego bagażu.

Autorze: ja bym sobie ją odpuściła. Ale jeśli Ci na niej zależy, to też usunęłabym się w cień. Czasem jakieś przypomnienie o sobie -ok. Ale nie zabieganie.
A dla mnie to uprawianie pseudopsychologii W związku tkwi się z miliona różnych przyczyn co najlepiej widać na wizażu. I kompletnie nie rozumiem jak fakt, że ktoś odchodzi do innego partnera ma wpływac na to, że już zawsze będzie porzucał jak tylko ktoś inny pojawi się na horyzoncie. To jest gadanie pt. 'zawsze ten co zostawia jest zły' i tyle.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:43   #13
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
A dla mnie to uprawianie pseudopsychologii W związku tkwi się z miliona różnych przyczyn co najlepiej widać na wizażu. I kompletnie nie rozumiem jak fakt, że ktoś odchodzi do innego partnera ma wpływac na to, że już zawsze będzie porzucał jak tylko ktoś inny pojawi się na horyzoncie. To jest gadanie pt. 'zawsze ten co zostawia jest zły' i tyle.
Nie wiem czy to pseudopsychologia, skoro tak uważasz.
Nie twierdzę, że "tak będzie na pewno". To dla mnie tak, jakby facet miał wcześniej 3 dziewczyny, które zdradzał. Założenie, że następną też będzie zdradzał byłoby krzywdzące. Ale jednak z takim facetem byłabym bardziej czujna ;]
Dla mnie po prostu, jeśli ktoś coś zrobił kilka razy, to jest większe prawdopodobieństwo, że zrobi to kolejny raz (a nie jak Ty napisałaś, że będzie tak robił ZAWSZE). Ale to tylko moje zdanie.
Jasne, że można się związać z ćpunem, który przy nas już nigdy nie weźmie, zdradzający przestanie zdradzać.. itp. Różne rzeczy się dzieją.

I nigdzie nie napisałam, że ten kto zrywa jest zawsze zły.
Wyjaśniłam co mam na myśli. A argument, że "w związku tkwi się z miliona różnych przyczyn" też mnie nie przekonuje. Nie chcę, żeby facet był ze mną dla kasy/seksu/prania... . Ale to ja. Innej może odpowiadać, że facet jest z nią dlatego, że nie chce być sam, a ona nie jest taka najgorsza.
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:46   #14
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez elsene Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to pseudopsychologia, skoro tak uważasz.
Nie twierdzę, że "tak będzie na pewno". To dla mnie tak, jakby facet miał wcześniej 3 dziewczyny, które zdradzał. Założenie, że następną też będzie zdradzał byłoby krzywdzące. Ale jednak z takim facetem byłabym bardziej czujna ;]
Dla mnie po prostu, jeśli ktoś coś zrobił kilka razy, to jest większe prawdopodobieństwo, że zrobi to kolejny raz (a nie jak Ty napisałaś, że będzie tak robił ZAWSZE). Ale to tylko moje zdanie.
Jasne, że można się związać z ćpunem, który przy nas już nigdy nie weźmie, zdradzający przestanie zdradzać.. itp. Różne rzeczy się dzieją.

I nigdzie nie napisałam, że ten kto zrywa jest zawsze zły.
Wyjaśniłam co mam na myśli. A argument, że "w związku tkwi się z miliona różnych przyczyn" też mnie nie przekonuje. Nie chcę, żeby facet był ze mną dla kasy/seksu/prania... . Ale to ja. Innej może odpowiadać, że facet jest z nią dlatego, że nie chce być sam, a ona nie jest taka najgorsza.
Ja odnosiłam się do słów Leszego, który pisał
Cytat:
Zastanawiam się, co ludzie mają w głowach, gdy wiążą się z kimś, kto specjalnie zrywa ze swoim długoletnim partnerem. Przecież jasnym jest, że jak na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy od Ciebie (a to lepiej gotować będzie umiał, a to bicka większego będzie miał, a to wiersze dłuższe pisać będzie umiał itd.) to taka osoba w mig Cię wymieni na nowszy model.
a Ty się z nim zgodziłaś, więc założyłam, że zgadzasz się również z tym "zawsze".

Dwa, że nie wiem skąd bierzecie to zrobienie 'kilka razy'? Opisana w wątku dziewczyna po prostu zostawiła byłego dla innego. Amen. A Tu dopisywanie dziwnych teorii.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 14:15   #15
elsene
Zadomowienie
 
Avatar elsene
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 720
Dot.: Taka sytuacja

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Dwa, że nie wiem skąd bierzecie to zrobienie 'kilka razy'? Opisana w wątku dziewczyna po prostu zostawiła byłego dla innego. Amen. A Tu dopisywanie dziwnych teorii.
Nie popieram przechodzenia z jednego związku w drugi bez żadnej przerwy. A te "kilka razy" w moich wypowiedziach pojawia się stąd, że mimo że nie popieram takiego "skakania", to dopuszczam możliwość, że może się tak zdarzyć mimo, że partner jest w porządku i do tej pory był zadowolony ze związku. Ale jeśli sytuacja się powtarza ("kilka razy" ), to dla mnie świadczy to o podejściu tego skaczącego, a nie o tym, że co chwilę spotyka nową miłość będąc w związku. Nie wiem, czy dość precyzyjnie to napisałam.

Co do sytuacji Autora: dziewczyna może być uczciwa i po prostu pogubiła się w swoich emocjach. Chciała być w porządku, to zerwała, bo chciała zacząć od nowa z Autorem. Rozumiem ją. Ale na miejscu Autora nie chciałabym czekać, aż ona się zdecyduje.

Edytowane przez elsene
Czas edycji: 2014-01-13 o 14:19
elsene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 14:51   #16
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Taka sytuacja

Ja bym sobie odpuściła. No trudno, widocznie dziewczyna nie trafiła na to, czego pragnie bądź sama nie wie, czego chce
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 20:53   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Taka sytuacja

No zrobiła kozła ofiarnego z ciebie, ofiarą jest twoje męskie serdunio Nie nabieraj się na takie rzeczy więcej - tylko tyle możesz zrobić.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-13 21:53:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.