Plastry Evra - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-30, 18:38   #1
Brahmaparus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55

Plastry Evra


Witam, mam pytanie do kobiet które stosują owe plastry. Otóż może jestem jakimś debilem, ale niebardzo ogarniam jak się je stosuje. Czekam aktualnie na miesiączkę i wtedy tego dnia przykleję pierwszy plaster (powiedzmy że będzie to 1 czerwca), następnie ósmego dnia czyli 8-go czerwca, potem 15-go, i tydzień przerwy i tu sie zaczynają schody. Chodzi mi o to czy ten tydzień bez plastra to tydzień w którym wystapi miesiączka czy tydzień w którym organizm "odpoczywa" i przygotowuje się w następnym tygodniu (czyli tygodniu kiedy się powinno znów nakleić plaster z nowego opakowania, a więc w 5 tygodniu) do wystapienia krwawienia. Czytałam również że u wielu kobiet niezawsze jest to jak w zegarku i często okres jest powiedzmy 3 dni później... a z tego co zrozumiałam mam przykleić pierwszego dnia od wystapienia miesiączki. Czy to się ma tylko do tego jak zaczynam przygodę z plastrami, a potem tego samego dnia miesiąca niezależnie kiedy zacznie mi się okres mam przyklejać plaster z nowego opakowania, czy jak? Proszę o pomoc.
Brahmaparus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 19:04   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Plastry Evra

Czytałaś w ogóle ulotkę? Plaster w pierwszym dniu miesiączki naklejasz tylko gdy zaczynasz stosować tę formę antykoncepcji. Każde kolejne opakowania zaczynasz po 7 dniach bez plastra( czyli po 7 dniach przerwy).
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 09:24   #3
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Plastry Evra

Dokładnie, poza tym jest wątek zbiorczy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=698307&page=30
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-31, 19:09   #4
Brahmaparus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 55
Dot.: Plastry Evra

Czytałam ulotkę ale nie bardzo właśnie zrozumiałam... Dzięki wielkie za pomoc.
Brahmaparus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-31 20:09:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.