Moja historia. Prośba o pomoc - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 13:24   #61
__Olka__
Przyczajenie
 
Avatar __Olka__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 16
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Hej dziewczyny, a co to znaczy "czysta miska"?

Shiva: nie załamuj się, gdy raz na jakiś czas zdarzy Ci się zjeść czekoladę czy coś w tym rodzaju - po prostu się zdarza. Ważne tylko, by po jej zjedzeniu nie nastapiała taka sytuacja, że stwierdzisz, że dieta "jest już bez sensu" i będziesz objadać się słodyczami codziennie.
Mi też raz na jakiś czas zdarzy się zjeść coś słodkiego: a to mnie ktoś poczęstuje urodzinowym ciastem, a to ktoś przyniesie czekoladki do kawy - i ok, poczęstuje się, zjem. Byleby nie czynić z tego codziennego nawyku.

Nie jestem dietetyczką, ale z Twojej diety usunęłabym zbędny tłuszcz: wyeliminowałabym masło, oleje, oliwę (i czerpała tłuszcz jedynie z ryb, nasion, orzechów, awokado itp.). Ewentualnie można by skropić sałatke max łyżeczką oliwy. Zrezygnowałabym taże całkowicie ze smażenia. Plus na kolację jadła raczej sałatki/twarogi/lekkie rzeczy (a nie naleśniki smażone na oleju itd...).

Spróbuj wprowadzic to w życie i poczekać miesiąc na efekty.

Edytowane przez __Olka__
Czas edycji: 2014-07-26 o 13:25
__Olka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 19:43   #62
Fionka_31
Zakorzenienie
 
Avatar Fionka_31
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 8 266
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

oliwa i masło to zdrowe tłuszcze
a kolacja powinna być lżejsza ale nie może być to sałatka. chyba ze z kurczakiem i kasza przecież większości warzyw nie włączamy do bilansu

a czyszczenie miski to wyeliminowanie wszystkich mocno przetworzonych produktów . trzymanie się pewnych zasad i pilnowanie rozkładu bwt
__________________
08.04.2013 - start
od 16.09.2013 - siłowy
od 17.11.2014 - CF

Fionka_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 23:03   #63
__Olka__
Przyczajenie
 
Avatar __Olka__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 16
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

No to w sumie powinnam się chyba bardziej podszkolić... Nie wiedziałam, że warzyw nie wlicza się do bilansu, chyba nie zwróciłam na to uwagi.

Zgadzam się absolutnie, że masło i oliwa to zdrowe tłuszcze, tylko że z nimi też trzeba uważać. Ja zawsze chętnie grubo smarowałam chleb masełkiem, dodawałam do jajecznicy, a oliwą podlewałam to i tamto... Teraz używam o wiele mniej i jest ok.

Z ilością tłuszczu też chodziło mi o to, że do pewnego momentu nie zdawałm sobie sprawy z ilości tłuszczu w poszczególnych produktach, np. kiedyś do sałatki dodawałam serek włoski Capri, który w 100 g ma ok 260 kcal i 20,5 g tłuszczu, a nasz twaróg (chudy) ma w 100 g 111 kcal i tylko 0,50 g tłuszczu --> z tego typu rzeczy jem teraz tylko chudy twaróg Mozarella ma np. podobnie do Capri

Albo sałatki (niby takie małokaloryczne) podlewałam mocno oliwą, a gdy zobaczyłam, że oliwa ma w 100 ml 822 kcal i 91 g tłuszczu, to zamieniłam na jogurt naturalny, który w 100 g m 57 kcal i 2,5 g tłuszczu
__Olka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 19:44   #64
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Wracam, po dłuższej przerwie. Do połowy sierpnia ćwiczyłam siłowy. Później urlop I przerzuciłam się na Nordic.
Od września postanowiłam odstawić Eutyrox wiem zaraz mnie zlinczujecie ale nie widziałam, żadnej różnicy.
Po miesiącu zrobiłam badania I wyniki są następujące:
-tsh 2,43 norma 0,27-4,2
- ft3 3,93 norma 2-4,4
-ft4 1,2 norma 0,92-1,7
- anty tpo 248,3norma 0-34

I już sama nie wiem brać eutyrox czy nie. Jakbym trafiła na dobrego endo z cała pewnością bym się skonsultowała....
Od miesiąca odstawiłam gluten I zaczęłam suplementację: omega 3 I wit. d
Narazie żadnej różnicy nie widzę oprócz tego, że mam wrażenie, że znowu przytyłam.
Nie wiem co robić.
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 10:40   #65
__Olka__
Przyczajenie
 
Avatar __Olka__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 16
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Moim zdaniem nie powinnaś odstawiać Eutyroxu bez konsultacji z lekarzem. Nagłe odstawienie może mieć niefajne skutki (także dla przemiany materii). Ja bym najpierw znalazła dobrego i polecanego endokrynologa w Twoim mieście, przed wizytą zrobiła sobie jeszcze raz wszystkie badania i przedstawiła mu razem z historią choroby.

I jak pisałyśmy wcześniej: zbilansowana, różnorodna dieta + ruch + konsekwencja i cierpliwość.

Jak Ci szło przez ten czas, gdy ostatnio pisałyśmy?
__Olka__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 14:44   #66
Shiva
Raczkowanie
 
Avatar Shiva
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 197
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Cytat:
Napisane przez __Olka__ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem nie powinnaś odstawiać Eutyroxu bez konsultacji z lekarzem. Nagłe odstawienie może mieć niefajne skutki (także dla przemiany materii). Ja bym najpierw znalazła dobrego i polecanego endokrynologa w Twoim mieście, przed wizytą zrobiła sobie jeszcze raz wszystkie badania i przedstawiła mu razem z historią choroby.

I jak pisałyśmy wcześniej: zbilansowana, różnorodna dieta + ruch + konsekwencja i cierpliwość.

Jak Ci szło przez ten czas, gdy ostatnio pisałyśmy?
Probelm w tym, że nie potrafię znaleźć dobrego endo w okolicach. Ten do którego chodziłam dotychczas zlecał badania tylko tsh i ft4 - po wpisie Rzabby postanowiłam dodatkowo zrobić ft3.
Może, któraś z Was zna i może polecić dobrego endokrynologa na Śląsku??
Tak jak pisałam od ponad miesiąca a dokładnie od 1.09 odstawiłam gluten i cukier. Jeśli muszę dodać do jakiejś potrawy cukru to używam ksylitol, miód lub syrop klonowy, ale to się zdarza rzadko. Na pewno czuje się nadal ocięzała i wydaje mi się przytyłam. Efektów i postępów zero. Nieiwem co robię nie tak...
Shiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 01:04   #67
Call girl
Raczkowanie
 
Avatar Call girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 191
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Z mojej strony mogę doradzić tylko tyle, że:
- przy niedoczynności da się schudnąć chociaż u mnie to zajęło dłuższą chwilę ale w końcu chudnę
- podstawą w twojej chorobie musi być dieta, która powinna być bez glutenu oraz nabiału ponieważ obydwie rzeczy wpływają na przeciwciała, które im więcej ich masz tym bardziej atakują tarczycę. Im bardziej atakują tarczycę tym mniejszą masz tarczycę tym większy problem masz.

- nie odstawiaj leku to tylko może zaszkodzić a nic nie pomoże
- zrób dodatkowe badania niedoborów: żelazo, wit B12, wit D3,
- przy niedoczynności bardzo często w parze lubi iść cukrzyca warto zrobić krzywą cukrową
- jeżeli puchniesz możesz mieć zaburzoną prolaktynę, można na własną rękę sprawdzić
- dodatkowo poczytaj: http://www.tlustezycie.pl/p/blog-page_10.html laska ma wiedzę i jest dobra na początek, abyś wiedziała co masz robić

Niestety z tarczycą fikać nie należy bo może nam zniszczyć życie, sama walczyłam rok czasu aby w końcu ćwiczenia przynosiły efekt i abym chudła. Dopóki nie uregulujesz hormonów i nie wprowadzisz diety nie ma się co czarować, że się schudnie.
__________________
Start 12.01.2015 - kolejna walka i trening lochy oby tym razem skuteczny:

http://moja-metamorfoza.pl/dziennik-...-body-t56.html






Call girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 06:45   #68
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Moja historia. Prośba o pomoc

Mam tez podobny problem ja rozwiazalam to w ten sposob ze staram sie codziennie biegac chociaz z 30 min
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-19 07:45:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:26.