Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-29, 19:15   #31
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez catelyn95 Pokaż wiadomość
W porządku jest, nie przejmuj. Ja wiem, że nie powinnam jeść dużo słodkiego tylko więcej wartościowych rzeczy. Z drugiej strony mieszkam z rodzicami i muszę jeść to co jest i to co mama zrobi. W sumie to nie jest tak codziennie, a dzisiaj tak wyszło, bo i ten obiad i śniadanie i podwieczorek.
Powiem ostatnie zdanie odnośnie słodkiego i kończymy ten temat... Słodycze można jesć bo po to ktoś je wymyślił A jeśli to domowy wypiek to grzechem byłoby nie spróbować... Nie można ich jednak traktowac jako główny składnik naszej diety, przybierac na wadze tylko dzięki słodyczom. Trzeba też pamiętać, że one są ciężkostrawne a w nadmiarze źle "działają" na skórę, włosy, samopoczucie...

[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;47898936]
I dziewczyny odnośnie tej czekolady i słodyczy : to nie chodzi o to, że ona jest tak strasznie niezdrowa, tylko żeby nie zastępować słodyczami normalnych posiłków. Ani nie traktować ich jako "leczenia", że przez cały dzień będę jeść słodycze dopóki nie przytyję, bo tak będzie szybciej, a potem przestanę. Jak macie ochotę na batona, to go zjedzcie. Tak samo fastfooda. Czy nawet całą czekoladę. Ale oprócz tego musicie zjeść normalnie sniadanie, obiad itd.[/QUOTE]

Ja odnoszę wrażenie, ze Ty je jesz zamiast owoców, ale może tylko tak mi się wydaje....

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:12 ----------

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
R/U:

Przed: woda z sokiem z cytryny, pyłkiem i miodem

I: kasza gryczana niepalona z nerkowcami, jarmużem i wędzonym halibutem

II: 2 kanapki z Bio serem żółtym (odkryłem że w Carrefour jest EkoŁutka na wagę i w dodatku w dobrej cenie ) i szynką, avocado, pomidorem i ogórkiem małosolnym + sok śliwkowy (100% nie z koncentratu)

III: łosoś z pary na sałatce z rukoli, pomidorków, papryki, orzechów laskowych i fety

IV: brzoskwinia, 2 kostki białej czekolady z jagodami, orzech brazylijski

V: zupa dahl z kurczakiem i batatem

+ woda, herbata, magnez, omega3, wapń+D3
A czymś różni się ser bio od zwykłego??? Jesli chodzi o smak ?

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez antenn087 Pokaż wiadomość
Jakoś nie czuję się na tym tak bardzo najedzona , chyba mi się żołądek rozszerzył. Ale za to mam straszne gazy które trochę przeszkadaja.

Śniadanie:kaszka manna , 2 kromki Graham z masłem, serkiem szynką ,kromka pszenna z serem i rzodkiewa, kawa zbożowa


Obiad:krupnik, ziemniaki, ryba w jajku, marchew, kompot

Podwieczorek: kanapka składana z serem topionym ,sałatą

Kolacja :sałatka z ogórka i kukurydzy , 2 kromki Graham , 1 pszenna z pasztet i masłem, herbata

Później 2 biszkopty kromka z dżemem jogurt
Jeśli już to żoładek wraca do właściwych rozmarów
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 22:45   #32
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Ale to dobre http://thepennywisemama.com/wp-conte.../questbar1.jpg przepyszne *.* cos czuje, ze bede miala faze na nowego batona :P http://betterwithcake.com/wp-content...s/IMG_0391.jpg

Mozecie prosze spojrzeć na moje śniadanie?
Zawsze po nim szybko (po 1.5h?) robie sie glodna, moze zwiekszyc ilosc platkow/ dostypac otrąb (blonnik) od czego ro zalezy? A zawsze wychodzi mi duza miska szczegolnie jak dodam jajka, orzechy.

Ervisha: jadlam ten ser i twarogi z tej firmy, bardzo dobre wyraziste w smaku, przypomnaja mi "prawdziwy ser zolty" jaki jadlam na wsi jak bylam mala Sklady tez maja dobre.
A w Lidlu kupilam pyszny ser kozi Dudiboy http://www.tabele-kalorii.pl/photo-0...o-Uniekaas.jpg sklad: mleko pasteryzowane kozie, kultur bakterii, i podpuszczka.
Dawno nie jadlam sera koziego, wiec w ramach "nowosci" zrobilam na jutro bulkę: rukola, indyk, oliwa, ser kozi, bulka pszenno- razowa (brawa dla mnie, PSZENNA. z ciekawosci zjem zobacze jak zareguje moj zoladek bo naprawde cos czuje ze to jednak GLUTEN.)
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-08-29 o 22:50
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 08:51   #33
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Ciekawe czy dostanę u siebie te sery...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 15:10   #34
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Ale to dobre http://thepennywisemama.com/wp-conte.../questbar1.jpg przepyszne *.* cos czuje, ze bede miala faze na nowego batona :P http://betterwithcake.com/wp-content...s/IMG_0391.jpg

Ervisha: jadlam ten ser i twarogi z tej firmy, bardzo dobre wyraziste w smaku, przypomnaja mi "prawdziwy ser zolty" jaki jadlam na wsi jak bylam mala Sklady tez maja dobre.
A w Lidlu kupilam pyszny ser kozi Dudiboy http://www.tabele-kalorii.pl/photo-0...o-Uniekaas.jpg sklad: mleko pasteryzowane kozie, kultur bakterii, i podpuszczka.
To samo chciałem napisać, ten EkoŁutkowy ser w niczym nie przypomina tradycyjnych serów z marketu. Smakuje mi jak prawdziwy wiejski ser który miałem okazję próbować w dzieciństwie. Taki smak się pamięta
Natomiast muszę dodać, że z kolei Lidlowy Bio ser jest już inny- po prostu ser jak ser, smakuje jak każdy inny dostępny w paczce

Co to za baton? Co ma dobrego w sobie ? Wygląda inaczej niż na rysunku

Rozejrzę się za tym kozim serem bo akurat będę dziś na zakupach. Widziałem już w Lidlu kiedyś jakiś ser a nawet jogurt kozi, ale składy nie zachwycały z tego co pamiętam.
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 16:59   #35
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Dudiboy: bardzo dobry ten baton jest gluten free, bez tluszczy trans, z wapniem, potasem i magnezem, slodzony stevia jak na moje ortorektyczne oko jest okej. Kuplam kilka smaków i testuje

http://www.questnutrition.com/protein-bars/

A dzisiaj na podwieczorek na szybko zjadlam kasze jaglana z jablkiem, migdalami jogutrtem greckim (PRAWIDZWYM ) i bialkiem waniliowym.
W zyciu nie myslalam ze te proszkowane bialka sa TAKIE DOBRE :szok:
http://www.sfd.pl/sklep/Optimum_Whey...opis28141.html naprawde pyszne! Przegladalam kilka blogow kulinarnych i dziewczyny wlasnie robia np placki/nalesniki/owsianki z tym bialkiem. Ale jak ja jestem przeciwna sztucznosciom itd to naprawde smaczne Ale codziennie jesc nie zamierzam
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 17:03   #36
Akasta
Zadomowienie
 
Avatar Akasta
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 1 813
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

I SNIADANIE

2 jajka na miękko
2 kanapki
- z warzywami
- z tempehem
- z pastą sojową

II ŚNIADANIE
Koktajl z bananami i miodem

OBIAD
Makaron orkiszowy ze szpinakowym pesto i brokułem

KOLACJA
Kapuśniak z wegetariańską kiełbaską chili.

KOLACJA
Sałatka szpinakowa ze szpinakiem i orzechami.
__________________
"Od wczesnych lat życia wyrzekłem się jadania mięsa i przyjdzie czas, gdy ludzie tacy jak ja, będą patrzeć na mordercę zwierząt tak samo jak teraz patrzą na mordercę ludzi."
Leonardo da Vinci
Akasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:00   #37
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Dudiboy: bardzo dobry ten baton jest gluten free, bez tluszczy trans, z wapniem, potasem i magnezem, slodzony stevia jak na moje ortorektyczne oko jest okej. Kuplam kilka smaków i testuje
Widzę że podążasz za modą
Raczej nie dla mnie- ja jak mam już ochotę na coś słodkiego to wolę wsunąć coś NAPRAWDĘ słodkiego, a to takie oszukiwanie organizmu - bez glutenu, bez cukru, bez węglowodanów, bez tłuszczu, bez sensu. Wytwór fabryki z chemicznych półśrodków, po których organizm gorzej głupieje niż po racjonalnej, sporadycznej porcji cukru. Uruchamiamy metabolizm bez potrzeby, zmarnowana energia.

Wolałbym któryś z wypieków Ervishy


R/U:
(leniwy, bezruchowy dzień, wstałem o 12 )

Przed: woda z sokiem z cytryny, pyłkiem i miodem

I: leczo z pieczarkami, chorizo i ciecierzycą

II: krem czekoladowy (czekoladowy budyń na śmietance KingFrais+duuużo surowego kakao+mascarpone) z figami na spodzie z ciastek owsianych Sante namoczonych Porto

IV: będą krewetki z kapustą pak choi, brązowym ryżem, grzybami shiitake, dymką, imbirem, masą przypraw i sezamem

Edytowane przez DudiBoy
Czas edycji: 2014-08-30 o 18:07
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 18:39   #38
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

He-ej
Hm.. wie ktoś z Was jaka jest w miarę normalna objętość żołądka. Dla bardzo niskiej osoby ok.150 cm?
Mam taki nietypowy problem. Mój żołądek jest... hm... tyci? Kurczę no, próbowałam go rozciągnąć warzywami, podziałało na tydzień a później zmalał... JESZCZE BARDZIEJ dziwny jakiś
Więc tak.. mieszczę na raz maksymalnie ok. 25-35 g kaszy, ryżu do tego kilka warzyw np. 1/2 cebulki, pieczarka, 2 plasterki cukini, plasterek papryki i ok. 80 g kurczaka czy 30g fasoli (nic nie ważę, ale z doświadczenia wiem i wiem też że brzmi to katastrofalnie)
Po za tym mieszczę w boleściach 2 cienkie kanapki, czy 300g miseczkę owsianki (z 3-4 łyżek, niepełnej szklanki mleka i 1/2 owoca).
Normalnie to jest komiczne. Jem 4 takie posiłki w ciągu dnia, nie piję do nich nic a chodzę nażarta jak jakiś mnich w klasztorze a jem takie porcje już z 1.5 roku.

oczywiście NIE chudnę, ale to pewnie za sprawą sporej ilości tłuszczów ( może to one powodują to najedzenie? Jem ich ponad 2 g na kg - nie liczę ich. sporadycznie to sprawdzę aby nie było za mało - staram się o okres)
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 18:46   #39
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Z glutenem nie moda, tylko naprawde mam okropne dolegliwosci, a endokrynolog zasugerowala mi zeby przebadac gluten/nabial, bo przy chorobie Hashimoto czesto występuje nietoleranacja gluetnu. Czekam na termin i bede miala badania, zobaczymy.

Masz racje, Ervishy wypieki i inne domowe, prawdziwe slodkosci zawsze wygrywaja z takimi pseudo zdrowymi, ale raz na jakis czas mozna sie skusic
(Slodkie i pyszne jak oreo )

Z deserów homemade zrobilam ostatnio to:
zamiast czeresni maliny http://dietetycznie-w-kuchni.blogspo...i-i-kasza.html
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 19:19   #40
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Widzę że podążasz za modą
Raczej nie dla mnie- ja jak mam już ochotę na coś słodkiego to wolę wsunąć coś NAPRAWDĘ słodkiego, a to takie oszukiwanie organizmu - bez glutenu, bez cukru, bez węglowodanów, bez tłuszczu, bez sensu. Wytwór fabryki z chemicznych półśrodków, po których organizm gorzej głupieje niż po racjonalnej, sporadycznej porcji cukru. Uruchamiamy metabolizm bez potrzeby, zmarnowana energia.

Wolałbym któryś z wypieków Ervishy


R/U:
(leniwy, bezruchowy dzień, wstałem o 12 )

Przed: woda z sokiem z cytryny, pyłkiem i miodem

I: leczo z pieczarkami, chorizo i ciecierzycą

II: krem czekoladowy (czekoladowy budyń na śmietance KingFrais+duuużo surowego kakao+mascarpone) z figami na spodzie z ciastek owsianych Sante namoczonych Porto

IV: będą krewetki z kapustą pak choi, brązowym ryżem, grzybami shiitake, dymką, imbirem, masą przypraw i sezamem
Jestem takiego samego zdania jak Ty jeśli chodzi o gluten. Czasami mam wrażenie, że ludzie totalnie świrują na punkcie panujących trendów. Kiedyś nie mieli problemów po zjedzeniu pszenicy, a teraz tylko zauważą u siebie jakiś objaw który może o czymś świadczyć i od razu przechodzą na dietę w danym momencie panującą. Częściej to chyba jakiś efekt placebo, który potem skutkuje większymi problemami, bo nie każdy potrafi uzupełnić te braki, które dieta powoduje. Teraz gluten, nabiał, za chwilę wymyślą coś na warzywa czy NNKT... Powietrzem zaczniemy żyć Oczywiście nie uogólniam, bo są osoby które ze względu na chorobę muszą coś odstawić. Ale jeśli nie ma potrzeby to po co? Wystarczy zamienić tylko na pełnoziarniste i uważam, że jest ok. Nie trzeba od razu we wszystkich wypiekach zamieniać mąki na fasolę czy wersje mąki kokosowej i innych wymyślnych.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-30, 20:41   #41
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jestem takiego samego zdania jak Ty jeśli chodzi o gluten. Czasami mam wrażenie, że ludzie totalnie świrują na punkcie panujących trendów. Kiedyś nie mieli problemów po zjedzeniu pszenicy, a teraz tylko zauważą u siebie jakiś objaw który może o czymś świadczyć i od razu przechodzą na dietę w danym momencie panującą. Częściej to chyba jakiś efekt placebo, który potem skutkuje większymi problemami, bo nie każdy potrafi uzupełnić te braki, które dieta powoduje. Teraz gluten, nabiał, za chwilę wymyślą coś na warzywa czy NNKT... Powietrzem zaczniemy żyć Oczywiście nie uogólniam, bo są osoby które ze względu na chorobę muszą coś odstawić. Ale jeśli nie ma potrzeby to po co? Wystarczy zamienić tylko na pełnoziarniste i uważam, że jest ok. Nie trzeba od razu we wszystkich wypiekach zamieniać mąki na fasolę czy wersje mąki kokosowej i innych wymyślnych.
zgadzam sie
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-30, 21:24   #42
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

KIEPSKO KIEPSKO KIEPSKO. Pustki w domu i nie ma nic smacznego do jedzenia

I. dwie kromki chleba ciemnego słonecznikowego, jedna pszenno żytniego z masłem, szynką (nie wiem jaką), jajkiem, warzywami i keczupem; herbata bez cukru
jabłko
II. większa gałka ziemniaków (z odrobiną masła); dwa małe kawałki pieczeni z sosem; sałatka z pomidorów i pora
miseczka lodów waniliowych z dosypanymi orzechami i rodzynkami; kawałek domowego ciasta z owocami (coś takiego to było http://gifyagusi.pl/ucierane-ciasto-z-truskawkami/ - zamiast truskawek mama dała śliwki); cappucino czekoladowe
III. coś ala owsianka: trzy płaskie łyżki płatków owsianych (wcześniej zalane wrzątkiem), starte jabłko, płaska łyżeczka miodu, pół łyżeczki cynamonu, rodzynki, słonecznik; trzy domowe ciasteczka kruche z dżemem (tzw. "kocie oczka" )
IV. dwie czubate łyżki sałatki jarzynowej z majonezem, kromka chleba pszenno żytniego z masłem, ogórkiem świeżym, ogórkiem kiszonym, pomidorem (te same warzywa były w śniadaniu + jeszcze papryka była); dwie kromki słonecznikowego j.w z masłem, szynką wieprzową, warzywami i keczupem; herbata bez cukru

i codzienne grzechy: pasek gorzkiej czekolady, kostka mlecznej z nadzieniem toffee
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 00:23   #43
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

nie wiem, jak to mozliwe ze przez tyle czasu (lat) nie jadlam codziennie masla..
nie ma nic lepszego niz: chleb z maslem i pomidorem/papryka.

nie wiem jak to mozliwe, ze przez tyle czasu (lat) nie jadlam codziennie owsianki z jajkiem CALYM.
gotowana owsianka (nawet na wodzie) z wkreconym calym (!) jajem z zoltkiem, do tego garsc a nie 8g orzechow wloskich, banan, rodzynki (!) ktorych tez nie jadlam X lat... nie ma nic lepszego i nie potrzeba "owocow goji i morwy bialej i nasion chia".

nie wiem, jak moglam tyle czasu (lat) jesc sucha kasze.
kasza grycznaa biala gotowana z ziolami: pietruszka, koperek, do tego maslo lub olej kokosowy, sol, pierz... zupelnie co innego.

nie wiem jak moglam tyle czasu (lat) jesc SUCHA rybe.
tunczyk/łosos/dorsz nawet z parowaru ALE! z sosem smietanowym/jogurtowym zoliwa i czosnek lub chrzan starty albo koperek....

nie wiem jak moglam tyle czasu (lat) jesc SUCHE warzywa bez oliwy.

na koniec. BOZE, jak moglam wyliczac 30g awokado skoro mozna zjesc cala polowke z sama sola i pieprzem?.

jak moglam spedzac 6h dziennie na wyliczaniu jadlospisu skoro pozniej i tak mialam napad wieczorem.

nigdy wiecej.

nigdy.

~ woda cytryna pylek pszczeli.
1. owsianka z JAJEM, bananem, zurawina, wloskimi i cynamonem.
2. kanapka z zytniego na zakwasie z chrupiaca skórka z maslem, kurczakiem, pietruszka i pieczona papryka; maliny
3. tunczyk poledwica grilowany na oleju koksowym z tymiankiem,z pyszna kasza gryczana biala rukola brokuly pomidor cebula sos tymianek,oliwa,jogurt grecki,pestki dyni.; gorzka czekolada kawa z mlekiem kokosowym.
4. batat nadziewany ze szpinakiem serem feta oliwkami i tunczykiem poledwica (mialam duzy kawalek podzielilam na 2 posilki zeby sie nei zmarnowalo)
*batonik quest cookes and cream.
5. cukinnia zapiekana z oliwa i twarogem.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.

Edytowane przez dezett
Czas edycji: 2014-08-31 o 00:24
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:16   #44
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Widzę że podążasz za modą
Raczej nie dla mnie- ja jak mam już ochotę na coś słodkiego to wolę wsunąć coś NAPRAWDĘ słodkiego, a to takie oszukiwanie organizmu - bez glutenu, bez cukru, bez węglowodanów, bez tłuszczu, bez sensu. Wytwór fabryki z chemicznych półśrodków, po których organizm gorzej głupieje niż po racjonalnej, sporadycznej porcji cukru. Uruchamiamy metabolizm bez potrzeby, zmarnowana energia.

Wolałbym któryś z wypieków Ervishy


R/U:
(leniwy, bezruchowy dzień, wstałem o 12 )

Przed: woda z sokiem z cytryny, pyłkiem i miodem

I: leczo z pieczarkami, chorizo i ciecierzycą

II: krem czekoladowy (czekoladowy budyń na śmietance KingFrais+duuużo surowego kakao+mascarpone) z figami na spodzie z ciastek owsianych Sante namoczonych Porto

IV: będą krewetki z kapustą pak choi, brązowym ryżem, grzybami shiitake, dymką, imbirem, masą przypraw i sezamem
Oj miło mi Dziękuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 10:20   #45
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Moja mama zachorowała teraz już w ogóle wyjdą mi wszystkie włosy.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 13:08   #46
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
nie wiem, jak to mozliwe ze przez tyle czasu (lat) nie jadlam codziennie masla..
nie ma nic lepszego niz: chleb z maslem i pomidorem/papryka.

nie wiem jak to mozliwe, ze przez tyle czasu (lat) nie jadlam codziennie owsianki z jajkiem CALYM.
gotowana owsianka (nawet na wodzie) z wkreconym calym (!) jajem z zoltkiem, do tego garsc a nie 8g orzechow wloskich, banan, rodzynki (!) ktorych tez nie jadlam X lat... nie ma nic lepszego i nie potrzeba "owocow goji i morwy bialej i nasion chia".

nie wiem, jak moglam tyle czasu (lat) jesc sucha kasze.
kasza grycznaa biala gotowana z ziolami: pietruszka, koperek, do tego maslo lub olej kokosowy, sol, pierz... zupelnie co innego.

nie wiem jak moglam tyle czasu (lat) jesc SUCHA rybe.
tunczyk/łosos/dorsz nawet z parowaru ALE! z sosem smietanowym/jogurtowym zoliwa i czosnek lub chrzan starty albo koperek....

nie wiem jak moglam tyle czasu (lat) jesc SUCHE warzywa bez oliwy.

na koniec. BOZE, jak moglam wyliczac 30g awokado skoro mozna zjesc cala polowke z sama sola i pieprzem?.

jak moglam spedzac 6h dziennie na wyliczaniu jadlospisu skoro pozniej i tak mialam napad wieczorem.

nigdy wiecej.

nigdy.


~ woda cytryna pylek pszczeli.
1. owsianka z JAJEM, bananem, zurawina, wloskimi i cynamonem.
2. kanapka z zytniego na zakwasie z chrupiaca skórka z maslem, kurczakiem, pietruszka i pieczona papryka; maliny
3. tunczyk poledwica grilowany na oleju koksowym z tymiankiem,z pyszna kasza gryczana biala rukola brokuly pomidor cebula sos tymianek,oliwa,jogurt grecki,pestki dyni.; gorzka czekolada kawa z mlekiem kokosowym.
4. batat nadziewany ze szpinakiem serem feta oliwkami i tunczykiem poledwica (mialam duzy kawalek podzielilam na 2 posilki zeby sie nei zmarnowalo)
*batonik quest cookes and cream.
5. cukinnia zapiekana z oliwa i twarogem.
Chciałabym Ci wierzyć, no ale jakoś nie mogę...
A dla mamy dużo zdrówka!
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 13:14   #47
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 17:11   #48
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
He-ej
Hm.. wie ktoś z Was jaka jest w miarę normalna objętość żołądka. Dla bardzo niskiej osoby ok.150 cm?
Mam taki nietypowy problem. Mój żołądek jest... hm... tyci? Kurczę no, próbowałam go rozciągnąć warzywami, podziałało na tydzień a później zmalał... JESZCZE BARDZIEJ dziwny jakiś
Więc tak.. mieszczę na raz maksymalnie ok. 25-35 g kaszy, ryżu do tego kilka warzyw np. 1/2 cebulki, pieczarka, 2 plasterki cukini, plasterek papryki i ok. 80 g kurczaka czy 30g fasoli (nic nie ważę, ale z doświadczenia wiem i wiem też że brzmi to katastrofalnie)
Po za tym mieszczę w boleściach 2 cienkie kanapki, czy 300g miseczkę owsianki (z 3-4 łyżek, niepełnej szklanki mleka i 1/2 owoca).
Normalnie to jest komiczne. Jem 4 takie posiłki w ciągu dnia, nie piję do nich nic a chodzę nażarta jak jakiś mnich w klasztorze a jem takie porcje już z 1.5 roku.

oczywiście NIE chudnę, ale to pewnie za sprawą sporej ilości tłuszczów ( może to one powodują to najedzenie? Jem ich ponad 2 g na kg - nie liczę ich. sporadycznie to sprawdzę aby nie było za mało - staram się o okres)
Haaaaloo! Czemu jestem stale, w bardzo niegrzeczny sposób ignorowana?
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:04   #49
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 284
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Dor Blu Pokaż wiadomość
Haaaaloo! Czemu jestem stale, w bardzo niegrzeczny sposób ignorowana?
Może po prostu nie wiadomo co Ci poradzić. Ja bym Ci jednak doradzała pić cokolwiek w ciągu dnia. Może po prostu taka "uroda" z tym żołądkiem.
835313362e9486e3c9442f08647b1f88dd16e422_65652de798c50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 19:17   #50
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

czy watrobke (obsmazona i pieczona) mozna jesc na zimno?
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:23   #51
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
czy watrobke (obsmazona i pieczona) mozna jesc na zimno?
Jeśli Ci smakuje to raczej nie ma większego problemu.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:48   #52
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jeśli Ci smakuje to raczej nie ma większego problemu.
Nie probowalam szczerze mowiac, ale bede musiala wziac ze soba w przyszlym tygodniu codzennie "jedzenie w pudelku" wiec chce cos wymyslic aby nie byl to dorsz i kasza. Chce wprowadzic: potroby, wolowine, tlustsze ryby, cielecine.
Polecaliscie mi straczki i soczewica bardzo mi zasmakowala. Zielona bardziej od czerwonej.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:32   #53
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Nie probowalam szczerze mowiac, ale bede musiala wziac ze soba w przyszlym tygodniu codzennie "jedzenie w pudelku" wiec chce cos wymyslic aby nie byl to dorsz i kasza. Chce wprowadzic: potroby, wolowine, tlustsze ryby, cielecine.
Polecaliscie mi straczki i soczewica bardzo mi zasmakowala. Zielona bardziej od czerwonej.
Czemu miałby to być dorsz i kasza? Przecież możesz spokojnie brać ze sobą jakieś sałatki/potrawki na zimno na bazie ryżu, makaronu czy nawet ziemniaków. Oczywiście z kaszy również nie ma co rezygnować Od siebie mogę polecić sałatke ryżową z warzywami. Skoro polubiłaś soczewicę to możesz też zrobić makaron z pastą. Polecam też ciecierzycę. Ostatnio jadłam z puszki i bardzo polubiłam.Następnym razem wykombinuję coś z takiej zwykłej.
Odnośnie wątróbki to mi smakowała wersja z kaszą gryczaną i warzywami
Oczywiście ilość wszystkich składników musisz dostosować do siebie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:47   #54
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Czemu miałby to być dorsz i kasza? Przecież możesz spokojnie brać ze sobą jakieś sałatki/potrawki na zimno na bazie ryżu, makaronu czy nawet ziemniaków. Oczywiście z kaszy również nie ma co rezygnować Od siebie mogę polecić sałatke ryżową z warzywami. Skoro polubiłaś soczewicę to możesz też zrobić makaron z pastą. Polecam też ciecierzycę. Ostatnio jadłam z puszki i bardzo polubiłam.Następnym razem wykombinuję coś z takiej zwykłej.
Odnośnie wątróbki to mi smakowała wersja z kaszą gryczaną i warzywami
Oczywiście ilość wszystkich składników musisz dostosować do siebie
"Dorsz i kasza" to taki slogan tutaj na watku, bo byl czas (glebokie ED) gdy dzien w dzien jadlam suchy kawalek dorsza, sucha kasze i 1kg salaty z lyzeczka 2.5ml oliwy Teraz tez jem dorsza z kasza i warzywami ale z ta roznica ze robie np: http://www.kwestiasmaku.com/ryby_i_o...w/przepis.html albo z kasza jaglana, feta i suszonymi pomidorami
Bataty sa fajne do brania na wynos.

Dziekuje za przepis na watrobke i salatki wyproboje na pewno Ciecierzyce z puszki jadlam, bardzo dobra, mam tez sucha, ale jeszcze nie robilam bo trzeba ja odpowiednio moczyc itd a jeszcze nie zaglębiłam sie w ten proces Kiedys (przed Ed.) mialam toalna faze na watrobke i co tydzien robilam w tradycyjnej wersji z patleni (mleko, maka) z cebulka i jablkiem na oleju rzepakowym do tego obowiazkowo wlasnie palona kasza gryczna albo ziemnaki i surowka z kapusty kiszonej
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 21:57   #55
DudiBoy
Zakorzenienie
 
Avatar DudiBoy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: [x]Śląsk / Małopolska[ ]
Wiadomości: 5 640
GG do DudiBoy
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Wątróbka
Jaka szkoda że jutro mam w planach kurczaka z soczewicą po indyjsku.
Tylko uważaj- mi przekonanie się do niej zajęło ponad 20 lat. Raczyła mnie babcia, wmuszała mi mama i nigdy mi nie smakowało. Na upartego zacząłem sam sobie ją przygotowywać i w końcu, za setnym razem mi posmakowała! Także nie zrażaj się tak jak ja jeżeli od razu Ci nie podejdzie, bo szkoda czasu

A tak wogóle ostatnio jadłem zimną (i z suchą kaszą ), bo pokłóciłem się z TŻ i odebrało mi apetyt, więc zjadłem dużo później niż planowałem i jakoś żyję
DudiBoy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:15   #56
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Mam pytanie. Możliwe jest to, że w miarę regularnym jedzeniem (myślę, że ponad miesiąc) rozkręciłam sobie metabolizm? Coś kiedyś słyszałam, że temperatura ciała człowieka świadczy o metabolizmie i nie wiem już sama jak to jest. Jakiś czas temu moja temperatura ledwo osiągała 35.5, a dzisiaj sprawdzałam i jest 36.4.
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 12:23   #57
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez catelyn95 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Możliwe jest to, że w miarę regularnym jedzeniem (myślę, że ponad miesiąc) rozkręciłam sobie metabolizm? Coś kiedyś słyszałam, że temperatura ciała człowieka świadczy o metabolizmie i nie wiem już sama jak to jest. Jakiś czas temu moja temperatura ledwo osiągała 35.5, a dzisiaj sprawdzałam i jest 36.4.
Oczywiście że się rozkrecił Wazne sa też odpowiednie porcje

A mozesz coś wiecej powiedzieć mi z tą temperaturą ciała i metabolizmem ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:07   #58
Dor Blu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 60
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

[1=835313362e9486e3c9442f0 8647b1f88dd16e422_65652de 798c50;47942814]Może po prostu nie wiadomo co Ci poradzić. Ja bym Ci jednak doradzała pić cokolwiek w ciągu dnia. Może po prostu taka "uroda" z tym żołądkiem.[/QUOTE]
Ano pije pije
Kiedyś jako dziecko w podstawówce (przed zaburzeniami) jadłam więcej, ale nie pamiętam czy byłam przejedzona czy nie Po najgorszej "fazie" nie mieściłam talerzyka zupy i tak, hm... zostało pomimo 1,5 rocznych prób rozciągania.
No cóż... będę musiała żyć z tym. Dzięki za jakikolwiek odzew i chęć pomocy, bo bardzo ciężko tu o to
Dor Blu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:39   #59
catelyn95
Raczkowanie
 
Avatar catelyn95
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 172
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Oczywiście że się rozkrecił Wazne sa też odpowiednie porcje

A mozesz coś wiecej powiedzieć mi z tą temperaturą ciała i metabolizmem ?
Trochę się boję, że rozkręcił się tak bardzo, że naprawdę będę musiała jeść dużo dużo więcej. Ostatnio zwiększyłam, będę obserwowała wagę, zobaczymy co z tego będzie. Jest jeszcze możliwość tego, że mam zepsutą wagę, ale skoro dwa miesiące temu było xkg i teraz też jest xkg to ja sama nie wiem.. Siostra się ważyła i jest tyle ile powinno być więc..?
Co do tego metabolizmu to nie powiem Ci nic więcej, bo ja sama nie wiem jak to jest z tym. Gdzieś czytałam, albo ktoś mi o tym mówił, ale to było dawno. Chodzi chyba głównie o to, że jeśli temperatura jest bardzo niska to ten metabolizm jest wolny, a jeśli wysoka to szybki. Coś takiego.
catelyn95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 17:53   #60
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez catelyn95 Pokaż wiadomość
Trochę się boję, że rozkręcił się tak bardzo, że naprawdę będę musiała jeść dużo dużo więcej. Ostatnio zwiększyłam, będę obserwowała wagę, zobaczymy co z tego będzie. Jest jeszcze możliwość tego, że mam zepsutą wagę, ale skoro dwa miesiące temu było xkg i teraz też jest xkg to ja sama nie wiem.. Siostra się ważyła i jest tyle ile powinno być więc..?
Co do tego metabolizmu to nie powiem Ci nic więcej, bo ja sama nie wiem jak to jest z tym. Gdzieś czytałam, albo ktoś mi o tym mówił, ale to było dawno. Chodzi chyba głównie o to, że jeśli temperatura jest bardzo niska to ten metabolizm jest wolny, a jeśli wysoka to szybki. Coś takiego.
Nie gadaj głupot Dobry metabolizm to zaleta nie wada A ile przybrałaś na wadze? To możesz napisać
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 00:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.