Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 103 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-19, 15:51   #3061
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
To napisz jak Ci się sprawdza . Ja miałam do wyboru to Mohani i Dudu Osun ale ono było perfumowane i stwierdziłam , że nie chce.
I nawzajem.
Gdzie kupowałaś?
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 16:13   #3062
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
I nawzajem.
Gdzie kupowałaś?
Stacjonarnie na stoisku z naturalnymi kosmetykami.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:13   #3063
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Mohani Afrykańskie czarne mydło
Mam je na liście tylko staram się nie ulec...
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:24   #3064
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
losek, współczuję Ja tak nie mogę jeść nabiału, bo mam skazę białkową i przy okazji nie toleruje laktozy. Wywala mi atopowe zmiany i pędzi do toalety. Co prawda odstawienie na dobre mnie i krowom wychodzi, ale wiadomo - lepiej i tak móc, nawet jak się nie korzysta z przywileju Szkodzi mi też nadmiar tłuszczu i białka, na trawienie.
Mi też żołądek oznajmia, ale z opóźnieniem, jak zjem coś jednorazowo, od czasu do czasu, nie szkodzi. Podejrzewam, że to nietolerancja, nie alergia, testów nie robię, bo podobno nie pokazują prawdy, trzeba patrzeć na samopoczucie.
Niestety społeczeństwo jest jakie jest
Zero zrozumienia i traktowanie jak dziwaka. Wystarczy, że odstajesz od nich i masz swoje zdanie.
Najgorsze jak mi rodzina udowodnić chce, że wpadłam w chorobę, bo schudłam, Chyba wagę mam ok, wiem że 55 kg przy 1,60 cm to jest normalne, wiem że wszystko ze mną ok, bo znam swoje ciało. Ale oni się wolą nie stosować żadnej diety, lekarze są głupi, przy cukrzycy mój teść wszystko je, cukier mu do 400 skacze, i jest normalny, a ja nie jestem bo nie jem tego co wszyscy ? Szkoda tych moich słów tu napisanych, głupota ludzka i tyle.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Enzymatyczny- to by było coś Byle nie na olejach



Miałam parę rzeczy, ale nie polecam się napalać, praktycznie każdy produkt miał jakąś wadę, albo nie działał, albo podrażniał, albo śmierdział, albo wysuszał skórę, albo przetłuszczał włosy. Pewnie chcesz dobić do darmowej przesyłki Jak już to bierz jedno-dwuskładnikowe produkty, oleje, kwasy itp, albo serię kolagenową, nie jest naturalna, ale dość fajne są produkty myjące, serum do mycia twarzy i płyn do kąpieli.



Współczuję Wracaj prędko do zdrowia Wiem jak to jest, jak wszyscy wielcy znawcy przygadują mądrości życiowe, Tobie po prostu nie wolno czegoś jeść czy używać, ale osoby i to najbliższe prawią Ci, żebyś się nie wygłupiała, znam to
Dziękuje bardzo,
cały dzień mnie głowa swędzi, ale muszę przeczekać to , nie ma sensu chyba myć włosów jeszcze raz, skoro to nie od kosmetyków?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Bo wielu osobom, zwłaszcza starszym, wydaje się, że wszyscy inni "przesadzają". Bo jak to można czegoś nie móc jeść, nie móc czegoś używać czy coś może boleć. A tym bardziej jak jest się młodym. Ja co prawda nie miałam nigdy takiego problemu jeśli chodzi o jedzenie czy używanie, ale za to jak w liceum narzekałam na ból kręgosłupa i nogi to wszyscy mówili, że "przesadzam". I co? A to, że po roku jechali ze mną na operację kręgosłupa, na którą wybulili 12 tysięcy. Wtedy skończyło się "przesadzasz".
Ja też na kręgosłup chora, ale mam wszystko czarno na białym , rezonans itp. , ale nie ma prawa mnie nic boleć, bo przecież" jestem młoda".

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam. Dojeżdzałam na studia autobusem 1,5 h w jedną stronę i musiałam siedzieć bo inaczej mdlałam max w połowie drogi. Ile ja się nasłuchałam na swój temat. Że co za młodzież teraz, że niewychowana itd. I nie ważne że baba która mi "umierała" nad siedzeniem, wcześniej leciała biegiem z siatami do autobusu. A jak raz się poddałam i ustąpiłam miejsca i oczywiście zemdlałam to usłyszałam że się pewnie naćpałam.
Haha, też miałam taką babkę co mnie wyrzuciła z siedzenia, dosłownie krzyczała na mnie na cały autobus, że ona musi tu siedzieć, więc jej ustąpiłam.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:44   #3065
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mam je na liście tylko staram się nie ulec...
Zauważyłam, że sporo tutaj mydłomaniaczek
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 17:54   #3066
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
U mnie jest wszystko ok pod warunkiem że sobie nie pomyślę że jest nudno, duszno albo najgorsze "co by było gdybym teraz zaczęła mdleć". To ostatnie działa bez pudła.
Mam dokładnie to samo, od razu panika, więc też o tym staram się nie myśleć, ale jak se człowiek już wkręci coś do głowy, to... sama wiesz, autosugestia działa

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Hej jakie są Wasze opinie o czarnym mydle afrykańskim? Kupiłam dzisiaj bo się naczytałam, że delikatne i nie wysusza. Mam mleczko z Sylveco i makijaż zmywa całkiem dobrze ale zostawia lepką warstwę , która mi nie do końca pasuje. Mam zamiar właśnie po mleczku używać mydła. Tylko boję się , że wysuszy moją skórę , która i tak cierpi na nadmiar suchości.
Ja mam na taką warstwę patent, że po prostu zmywam ciepłą, mokrą szmatką, jeśli natomiast mydło zacznie przesuszać, to polecam namydlić porządnie dłonie i dać trochę tego mleczka lub czegoś innego łagodnego, ale może być tak, że mleczko jest po prostu za ciężkie do Twojej skóry i w codziennym stosowaniu nawarstwia się i kumuluje na skórze.

Mydło afrykańskie uwielbiam, ale do ciała, do twarzy raz na jakiś czas, bo jest dla mojej cery za mocne, tak więc łagodność to pojęcie względne, bo z jednej strony jest łagodne, nie uczula, ale po prostu bardzo solidnie oczyszcza i odtłuszcza, mocno działa.

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Kwasów u mnie dostatek (łącznie z zapasem serum Bielendy) Chciałam olej jojoba, ale nie mają, poza tym zainteresował mnie zielony żel do nóg, który chwaliłaś w kwc, ale i tak jeszcze brakuje parę złotych Skoro masz takie doświadczenia, to nie będę nic na siłę wyszukiwać
Żel do nóg bardzo pomaga, ale mnie denerwuje to, że po kilku użyciach wysusza skórę, zawiera alkohol wysoko w składzie.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo,
cały dzień mnie głowa swędzi, ale muszę przeczekać to , nie ma sensu chyba myć włosów jeszcze raz, skoro to nie od kosmetyków?

Haha, też miałam taką babkę co mnie wyrzuciła z siedzenia, dosłownie krzyczała na mnie na cały autobus, że ona musi tu siedzieć, więc jej ustąpiłam.
Nie polecam myć za często, bo tylko podrażnisz skórę bardziej, a przecież uczulenia nie zmyjesz

Babcie są the best. Najlepsze są w kolejkach w przychodni albo w urzędzie, gdy bez pytania się wtryniają przed Ciebie, przecież to takie oczywiste, że mają pierwszeństwo.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 18:37   #3067
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo, od razu panika, więc też o tym staram się nie myśleć, ale jak se człowiek już wkręci coś do głowy, to... sama wiesz, autosugestia działa



Ja mam na taką warstwę patent, że po prostu zmywam ciepłą, mokrą szmatką, jeśli natomiast mydło zacznie przesuszać, to polecam namydlić porządnie dłonie i dać trochę tego mleczka lub czegoś innego łagodnego, ale może być tak, że mleczko jest po prostu za ciężkie do Twojej skóry i w codziennym stosowaniu nawarstwia się i kumuluje na skórze.

Mydło afrykańskie uwielbiam, ale do ciała, do twarzy raz na jakiś czas, bo jest dla mojej cery za mocne, tak więc łagodność to pojęcie względne, bo z jednej strony jest łagodne, nie uczula, ale po prostu bardzo solidnie oczyszcza i odtłuszcza, mocno działa.
Zobaczymy jak się sprawdzi, zacznę go używać pewnie za jakieś dwa tygodnie , może trochę mniej jak skończy mi się na amen mój olejek myjący. Najwyżej kupię żel z Biolaven , który też jest na mojej długiej liście. Chociaż na razie kupiłam to czego mi brakowało i ban na zakupy
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 18:45   #3068
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja mleczek nie lubię, nie używam już od ponad 10 lat.
Podkład, puder zmywam najpierw micelem, a potem mydłem, ale ostatnio częściej od razu mydłem. Wacik z tonikiem później jest idealnie czysty
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 18:46   #3069
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ja mleczek nie lubię, nie używam już od ponad 10 lat.
Podkład, puder zmywam najpierw micelem, a potem mydłem, ale ostatnio częściej od razu mydłem. Wacik z tonikiem później jest idealnie czysty
Ja też nie za bardzo lubię , ale kupiłam chce zużyć bo szkoda wyrzucić hajs w błoto.
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:21   #3070
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Hej jakie są Wasze opinie o czarnym mydle afrykańskim? Kupiłam dzisiaj bo się naczytałam, że delikatne i nie wysusza. Mam mleczko z Sylveco i makijaż zmywa całkiem dobrze ale zostawia lepką warstwę , która mi nie do końca pasuje. Mam zamiar właśnie po mleczku używać mydła. Tylko boję się , że wysuszy moją skórę , która i tak cierpi na nadmiar suchości.
Delikatne i nie wysusza? Wręcz przeciwnie Używam go tylko do włosów, jako silnego środka oczyszczającego, pomaga mi w walce z "łupieżem".
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-19, 19:31   #3071
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja za to olejków myjących nie lubię, za to mleczka to moje wybawienie, ale tylko takie nietłuste i zawsze je zmywam wodą, akurat Sylveco nie jest jakieś bardzo tłuste, ale jednak zostawia warstwę, dlatego nie jest moim ulubieńcem. Czy jest jakiś myjący olejek, który jest lżejszy od niego

Kretko, mam podobne odczucia, dla mnie afrykańskie mydło jest jednym z najbardziej skutecznych w czyszczeniu ze wszystkich, jakie próbowałam. Czyści ze wszystkiego dosłownie i to w sekundzie ale za to skóra, która to wytrzyma jest w super kondycji, stonizowana, gładka.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-06-19 o 19:32
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-19, 19:59   #3072
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja za to olejków myjących nie lubię, za to mleczka to moje wybawienie, ale tylko takie nietłuste i zawsze je zmywam wodą, akurat Sylveco nie jest jakieś bardzo tłuste, ale jednak zostawia warstwę, dlatego nie jest moim ulubieńcem. Czy jest jakiś myjący olejek, który jest lżejszy od niego

Kretko, mam podobne odczucia, dla mnie afrykańskie mydło jest jednym z najbardziej skutecznych w czyszczeniu ze wszystkich, jakie próbowałam. Czyści ze wszystkiego dosłownie i to w sekundzie ale za to skóra, która to wytrzyma jest w super kondycji, stonizowana, gładka.
miałam nie otwierać ale żem bardzo ciekawa to uszczknę kawałek bo jest dosyć miękkie i dzisiaj będzie test na żywo
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 00:09   #3073
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
To napisz jak Ci się sprawdza . Ja miałam do wyboru to Mohani i Dudu Osun ale ono było perfumowane i stwierdziłam , że nie chce.
Osun nie jest perfumowany
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 06:29   #3074
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Coś mi się zdaje, że to mydło Osun świetnie by sobie poradziło z moim obecnym stanem na skórze głowy .

Korah, u mnie teraz Rossmann jest sklepem przyjazny kobietom w ciąży i emerytkom. Także nie ma wyjścia trzeba ustąpić. Ja nie mam nic przeciwko, tylko to i tak nie zmienia chamskich zachowań. Ile razy to np. w biedronce zostałam potrącona celowo wózkiem, kiedy jeszcze tam chodziłam.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 06:59   #3075
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Coś mi się zdaje, że to mydło Osun świetnie by sobie poradziło z moim obecnym stanem na skórze głowy .

Korah, u mnie teraz Rossmann jest sklepem przyjazny kobietom w ciąży i emerytkom. Także nie ma wyjścia trzeba ustąpić. Ja nie mam nic przeciwko, tylko to i tak nie zmienia chamskich zachowań. Ile razy to np. w biedronce zostałam potrącona celowo wózkiem, kiedy jeszcze tam chodziłam.
Mogłoby Używam czarnego mydła z Biochemii Urody, pisałam właśnie, że na problemy ze skórą głowy jest świetne Tylko okropnie się zmywa, najgorzej ze wszystkich mydeł, nawet ja to mogę stwierdzić Dlatego używam go tylko czasami i tylko do pierwszego mycia.

Na szczęście nic takiego mnie nie spotyka. Ludzie nie chcą mnie potrącić wózkiem czy popchnąć w kolejce, boją się
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:33   #3076
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Po paru latach walki z trądzikiem dochodzę do wniosku, że dużo rzeczy na mnie dobrze działa od momentu odstawienia kremów i olejów i dokładnego dobierania środków oczyszczających, nie mogą wysuszać, a najlepiej jeśli cera już podczas etapu oczyszczania jest nawilżana.
Po tym serum w ogóle nie nakładam nawilżaczy, ono mi wystarcza w zupełności, ale na to się składa cała moja pielęgnacja skóry, trzymanie jej naturalnego nawilżenia na dobrym poziomie, póki co to się u mnie sprawdza najlepiej i nie mam nowych zmarszczek, a niepozorne serum ma szerokie pole do popisu, ponieważ działanie kwasu nie jest niwelowane przez składniki łagodzące w kremach oraz ma szansę wniknąć w pory i zadziałać na gruczoły łojowe bez napotykania gęstej bariery.
Korah opiszesz swoją obecną pielęgnację, czego poza serum Bielendy używasz? Nie używasz żadnego kremu?
Wydaje mi się, że masz rację z tymi olejami.
Cera pogorszyła mi się odkąd zaczęłam uzywać do mycia twarzy mydła dr Bronner, już je odstawiłam. Teraz używam po prostu żelu rumiankowego Sylveco (paskudny zapach ma )

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Witam w klubie Nigdy nie miałam takich problemów z cera jak teraz. W ub miesiącu wyskoczyły mi dwie gule - pierwszy raz w życiu cos takiego widziałam. Wróciłam grzecznie do Effaclar. Skinoren miejscowo. Odstawiłam wszystkie oleje i wynalazki.
W tej chwili sytuacja jest opanowana, ale boje się powtórki
Nie wiem czy to alergia, przeziębienie, filtry
Filtry i oleje u mnie zdecydowanie szkodzą niestety
Wróciłam do skinorenu codziennie na noc i już jest lepiej.

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Moja cera bardzo dobrze idzie na kwasy, tylko muszą być określone , zazwyczaj aha dobrze działała, w tym wypadku to serum Bielendy to dla mnie hit kosmetyczny. Do tego Pha , podobnie kiedyś dobrze działał krem Bandi Aha+Pha, z tym, że skład to miał gorszy a cena dwa razy większa. Pod koniec opakowania już nie działał.
Później przeszłam na Acnederm i używałam od czasu do czasu, był spokój z cerą. No i jak zwykle coś trzasło i znowu gule, na linii żuchwy , przed okresem, więc wybitnie to na tle hormonów. Przez chwilę miałam spokój po zmianie oprawek na plastikowe. Niestety to nie to, bo problem wrócił po 2 miesiącach. Teraz to mnie nic nie zdziwi z moją cerą już. Cały czas muszę być czujna i równoważyć pomiędzy nawilżeniem a złuszczeniem. Nie lubię peelingów mechanicznych a enzymatyczne nic nie działają. No więc dobrze, że są te preparaty z kwasami coraz lepsze. Cera jednak lubi się przesuszać, a lubi też dobre oczyszczenie mydełkiem.



Zgadzam się, to serum jest naprawdę idealne. Mi troszku przesusza, ale daje go co 2 - 3 dni a później znowu przerwa.



Ja mam trądzik od 20 lat , ale to normalne, takie czasy, żywienie jest beznadziejne, środowisko. Człowiek lubi sobie zjeść to i owo, choć fast fooda to nie jem. Ale nie da się wszystkiego w domu przygotować, bo by z kuchni nie wyszedł.
Nawet nie chodzę do lekarzy dermatologów, bo ich wiedza to sorki , ale ja wiem więcej od tego co oni wiedzą i mi proponują .
Też mam trądzik od blisko 20 lat ehh... Kwasy to moja jedyna nadzieja i coś co najlepiej na mnie działa. Teraz nie szaleję, ograniczam się jedynie do skinorenu (który podobno nie przenika do krwioobiegu ?) ze względu na planowaną ciążę, po ciaży i karmieniu biorę sie za kwasy na poważnie.

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Kurczę, a jakiś taki malutki chociaż słocz można prosić? Kawałek polika, czy na ręku, proszęęęę...
Zrobiłam, na przedramieniu, w świetle dziennym ale i tak kolor jest przekłamany. W rzeczywistości jest bardziej różowy. Ale efekt taki dość kremowy, dość "mokry" ale zupełnie matowy, bez ani jednej drobinki. Trwałość bardzo dobra. Nie migruje na twarzy ani trochę. Ja go kupiłam w bdb cenie 62 zł, teraz cena jest juz znacznie wyższa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg roz1.jpg (105,4 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg roz2.jpg (118,3 KB, 24 załadowań)

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2015-06-20 o 09:36
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:39   #3077
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Natkaaa chyba niezbyt się przyłożyłam do rozsmarowania różu na ręce, przyznaję, ze maznęłam byle jak.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2015-06-20 o 09:55
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 09:49   #3078
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Przy zamawianiu z iHerb naliczyli Wam kiedyś cło albo VAT?
mi nie, ale pilnowałam się z kwotą zamówienia
Cytat:
Napisane przez madzior22 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Parę dni mnie nie ma a tutaj już tyle stron wypisane...

Przyszło do mnie to zamówienie z iHerba o którym pisałam niedawno, chciałam Wam tylko pokazać jakie mydełko ma przyjemny skład.
Użyłam już 2 razy pod prysznicem i nie mam nic do zarzucenia, producent napisał że sprawdza się też jako "deep scalp and hair cleanser" więc sobie spróbuję bo jak mówiłam cały czas poszukuję jakiegoś porządnego oczyszczającego szamponu.
Miniaturka jest w całkiem fajnej cenie, gdyby któraś robila jakieś zamówionko to polecam sobie dorzucić.

http://www.iherb.com/Aroma-Naturals-...oz-59-ml/61405
coś miałam z tej firmy, ale nie pamiętam co....
super, że Ci pasuje
Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość
Ależ się za Wami stęskniłam

tarczyca mi mocno zaszwankowała po ciąży i musiałam dla niej szukać ratunku....

kosmetycznie tez coś dodam od siebie...pozwólcie, że poczytam Was trochę najpierw, żeby wiedzieć co ostatnio było na tapecie

super Cię widzieć!
Też strasznie tęsknię
Zdrówka Kochana!!!
Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Co mnie spotkało tej nocy! Koszmar jakiś, budzę się w środku nocy , głowa swędzi jak nie wiem co, włosy myłam jak zwykle , nie wczoraj , tylko przedwczoraj. Więc nie od kosmetyków, bo ciągle te same ostatnio stosuje. Zestaw sprawdzony. A tu Łupież straszny powrócił: biały , skorupa , łuski, nie zbyt to tłuste, bo z łojotokiem to już nie mam problemów. Ten problem miałam kilka miesięcy temu i skąd nie wiadomo, ale powrócił.


Na razie udało się zaradzić. Zestaw ratunkowy to była oliwka Hipp z olejkiem tymiankowym na skórę głowy na godzinę. Później umyłam szamponem Weleda nagietkowym 2 razy i jako odżywkę dałam kurację z owsem. Mam nadzieję, że noc będzie przespana tym razem. Wiem jednak, że alergen jakiś czas będzie krążył.
biedaku!
Obyś szybko temu zaradziła
Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam. Dojeżdzałam na studia autobusem 1,5 h w jedną stronę i musiałam siedzieć bo inaczej mdlałam max w połowie drogi. Ile ja się nasłuchałam na swój temat. Że co za młodzież teraz, że niewychowana itd. I nie ważne że baba która mi "umierała" nad siedzeniem, wcześniej leciała biegiem z siatami do autobusu. A jak raz się poddałam i ustąpiłam miejsca i oczywiście zemdlałam to usłyszałam że się pewnie naćpałam.
już jakiś czas temu doszłam do wniosku, że wśród starszych osób jest największy odsetek ludzi niekulturalnych.
sory, takie mam zdanie. wyrobione na podstawie wieloletnich podróży komunikacją miejską.

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Hej jakie są Wasze opinie o czarnym mydle afrykańskim? Kupiłam dzisiaj bo się naczytałam, że delikatne i nie wysusza. Mam mleczko z Sylveco i makijaż zmywa całkiem dobrze ale zostawia lepką warstwę , która mi nie do końca pasuje. Mam zamiar właśnie po mleczku używać mydła. Tylko boję się , że wysuszy moją skórę , która i tak cierpi na nadmiar suchości.
użyj najpierw na ciało przez kilak dni jak się martwisz.
mi bardzo odpowiada, ale to indywidualna kwestia.
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Delikatne i nie wysusza? Wręcz przeciwnie Używam go tylko do włosów, jako silnego środka oczyszczającego, pomaga mi w walce z "łupieżem".
Może u Ciebie jest inaczej, dla mnie jest delikatne
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 10:03   #3079
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Może u Ciebie jest inaczej, dla mnie jest delikatne
Nie no, żeby nie było - nie podrażnia (także jest delikatne pod tym względem), nie robi żadnych niespodzianek tego typu, właśnie dobrze działa na "łupież" atopowy na głowie, nic po nim nie swędzi, itd., ale rypaczem jest strasznym, odtłuszcza i wysusza (skóry nie tłuste)
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-20, 10:12   #3080
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Nie no, żeby nie było - nie podrażnia (także jest delikatne pod tym względem), nie robi żadnych niespodzianek tego typu, właśnie dobrze działa na "łupież" atopowy na głowie, nic po nim nie swędzi, itd., ale rypaczem jest strasznym, odtłuszcza i wysusza (skóry nie tłuste)
Ja nie mam tłustej i mnei nie wysusza, ale kwestia podatności cery na wysuszanie to bardzo indywidualna sprawa
No oczyszcza pierwsza klasa w moim przypadku też dobrze regeneruje.
kurcze no, kocham je

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Osun nie jest perfumowany
oj, no trochę jest ma fragrance w składzie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 10:18   #3081
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja nie mam tłustej i mnei nie wysusza, ale kwestia podatności cery na wysuszanie to bardzo indywidualna sprawa
No oczyszcza pierwsza klasa w moim przypadku też dobrze regeneruje.
kurcze no, kocham je
Myję nim tłuste włosy, żadne inne mydło nie jest w stanie zmyć tłuszczu z włosów Do twarzy raz użyłam, zwykle ściągnięcie po mydle czułam dopiero po wytarciu twarzy - w przypadku kaszanki już podczas mycia jest ściągnięta
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 11:12   #3082
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja użyłam dopiero raz , więc ciężko coś stwierdzić. Skóra na pewno mega dobrze oczyszczona, trochę ściągnięta ale bez przesady ( mnie ściąga nawet po olejku myjącym). Piana bardzo milutka, zapach też przyjemny (spodziewałam się strasznego śmierdziucha :-D ). Rękę miałam pomazaną flamastrem , wszystko pięknie się domyło. Mogłam dzisiaj umyć nim włosy po oleju, ale nie pomyślałam. Zobaczymy jak będzie w długofalowej perspektywie , ale węszę ulubieńca ;-)
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 11:53   #3083
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Myję nim tłuste włosy, żadne inne mydło nie jest w stanie zmyć tłuszczu z włosów Do twarzy raz użyłam, zwykle ściągnięcie po mydle czułam dopiero po wytarciu twarzy - w przypadku kaszanki już podczas mycia jest ściągnięta
na starość taki efekt liftingujący będzie na wagę złota
Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
Ja użyłam dopiero raz , więc ciężko coś stwierdzić. Skóra na pewno mega dobrze oczyszczona, trochę ściągnięta ale bez przesady ( mnie ściąga nawet po olejku myjącym). Piana bardzo milutka, zapach też przyjemny (spodziewałam się strasznego śmierdziucha :-D ). Rękę miałam pomazaną flamastrem , wszystko pięknie się domyło. Mogłam dzisiaj umyć nim włosy po oleju, ale nie pomyślałam. Zobaczymy jak będzie w długofalowej perspektywie , ale węszę ulubieńca ;-)
to super
oby tak dalej
jak będzie chciało wysuszać to po prostu rzadziej stosuj
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 11:53   #3084
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Byłam w tk maxx, zobaczyłam taki oto oczyszczacz, co myślicie? ImageUploadedByWizaz Forum1434797578.984486.jpgImageUploadedByWizaz Forum1434797606.965822.jpgImageUploadedByWizaz Forum1434797614.760803.jpg
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:02   #3085
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Soph, marka giovanni jest do kupienia w sklepie
Organicum.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:27   #3086
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Byłam w tk maxx, zobaczyłam taki oto oczyszczacz, co myślicie? Załącznik 6001080Załącznik 6001081Załącznik 6001082
ja widziałam ten żel na iwos i wygląda zachęcająco. a jak z cena?
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:43   #3087
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Kinga4452 Pokaż wiadomość
ja widziałam ten żel na iwos i wygląda zachęcająco. a jak z cena?

Chyba 45zl, pamiętasz ile na iwos?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 12:49   #3088
Kinga4452
Raczkowanie
 
Avatar Kinga4452
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: lublin
Wiadomości: 407
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Chyba 45zl, pamiętasz ile na iwos?
chyba 42 jeśli mnie pamięć nie myli
Kinga4452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 13:16   #3089
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Hahaha no to faktycznie przecena jakich mało, napisali, ze z 70zl przecena

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

A patrzcie, tutaj jest do ciała http://www.sukinorganics.com/Product...ical-Body-Wash, większy a tańszy. Mniej bogaty skład, ale tez by sie chyba nadawał?
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-20, 14:21   #3090
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Byłam w tk maxx, zobaczyłam taki oto oczyszczacz, co myślicie? Załącznik 6001080Załącznik 6001081Załącznik 6001082
Jak ci PEG i phenoxyethanol nie przeszkadza...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:57.