Łazienka - zieleń czy szarość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-06, 09:42   #1
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873

Łazienka - zieleń czy szarość?


Przymierzam się do wyboru płytek do łazienki i mam problem

Od jakiegoś czasu czekaliśmy aż do sklepów wejdzie kolekcja z poniższego linka:
http://www.polcolorit.pl/pl/arco/collection

Plan był taki, że płytki weźmiemy głównie białe, trochę zielonych (np. obudowa wanny) i jako dekor dużego tulipana nad tą wanną.

Problem się zaczął gdy pojechaliśmy do sklepu, bo okazało się, że na żywo niestety ta zieleń nie jest taka ładna. Na płytkach bazowych nie razi to zbytnio (jest podobna jak na stronie, tylko nieco ciemniejsza - nadal mi się podoba), ale niestety na dekorze jest znaczna różnica. Zieleń na nim jest znacznie ciemniejsza i jakby przyszarzała, nie ma nic wspólnego ze świeżą, wiosenną zielenią.
Więc nabraliśmy wątpliwości.

Jednocześnie w oko wpadła mi ta kolekcja:
http://www.polcolorit.pl/pl/fortuna/collection

Jako, że TŻ nie zniezie różowego , myślałam o tym, by zrobić łazienkę biało-szarą (szara podłoga i pewnie obudowa wanny albo ściany do wysokości wanny, biała reszta) i użycie czarno-białych dekorów ze zdjęciami miast. Do tego kolor w dodatkach można by dobrać dowolny wedle gustu, bo praktycznie wszystko by pasowało.
Płytki bazowe w tej kolekcji są bardzo ładne, może na stronie tego za bardzo nie widać, ale mają baaardzo delikatne srebrne paseczki i wyglądają fajnie, widziałam je na żywo.

I teraz nie wiem która opcja jest lepsza. Jak myślicie?
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 10:01   #2
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Łazienkę robi się na lata. Ja jeśli o to pomieszczenie chodzi osobiście wolę bardziej stonowane kolory. Tak jak pisałaś do szarości dobierzesz dowolne dodatki. Zmienisz ręczniki, dywanik i już łazienka wygląda inaczej.
Zieleń też jest ładna ale do mnie jakoś nie przemawia ten tulipan. Mi pewnie szybko by się znudził ale to kwestia osobistych referencji. Przy takim tulipku nie zaszalejesz już z dodatkami, żeby nie zagracić łazienki.
Musi być tulipan?
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 10:10   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Wzięłabym klasykę biel i szary- reszte ograła kolorem reczników i dodatków.

Sama kilka lat temu wzięłam jakiś durny dekor i teraz nie moge na niego już patrzeć
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 10:24   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Łazienkę robi się na lata. Ja jeśli o to pomieszczenie chodzi osobiście wolę bardziej stonowane kolory. Tak jak pisałaś do szarości dobierzesz dowolne dodatki. Zmienisz ręczniki, dywanik i już łazienka wygląda inaczej.
Zieleń też jest ładna ale do mnie jakoś nie przemawia ten tulipan. Mi pewnie szybko by się znudził ale to kwestia osobistych referencji. Przy takim tulipku nie zaszalejesz już z dodatkami, żeby nie zagracić łazienki.
Musi być tulipan?
No niby nie musi Przymusu nie ma. Nam on się akurat podoba(ł) i pewnie nawet szybko by mi nie obrzydł.
Można by zrobić bało-zielono bez tulipana, ale wtedy to dla mnie trochę traci sens. Jak bez dekoru, to chyba bym wolała biel z szarością i potem można sobie dodatki dobrać wedle życzenia.

Mam trochę wrażenie, że bez tego dekoru to tam będzie, hm, nudno jakoś? Nie wiem, nie umiem sobie wyobrazić chyba
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 10:49   #5
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Zdecydowanie ta druga opcja. Sama po sobie wiem, że kolory i motywy bardzo szybko się nudzą, a zbijanie kafelków to cały remont. Biele i szarości będą stanowiły fajne tło dla innych kolorów i będziesz mogła "co nieco" zmieniać w łazience (dywaniki, dekoracje), by ją odświeżyć, a kolorowe łazienki i jeszcze z motywami niestety zobowiązują. Przyjaciółka zrobiła sobie na dole w domu małą toaletę z motywem maków i już myśli o zmianie...
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:01   #6
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Przyłączam się do głosów wyżej. Nawet jak zrobisz z tymi płytkami w miasto to i tak będzie bardziej neutralnie niż jakbyś wzięła zieleń i tulipana. Z tym drugim już nie poszalejesz z dodatkami, a z pierwszymi możesz co jakiś czas zmieniać całą kolorystykę.

I osobiście mi bardziej się podoba stonowana łazienka.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:19   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Przekonujecie mnie
Początkowo miałam taką koncepcję, żeby zrobić w neutralnych kolorach i potem sobie czasem dać inne dodatki, ot dla urozmaicenia To by był powrót do tej koncepcji.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 11:20   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Propozycja nr 2. Od pierwszej aż mnie żołądek rozbolał.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:28   #9
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Przekonujecie mnie
Początkowo miałam taką koncepcję, żeby zrobić w neutralnych kolorach i potem sobie czasem dać inne dodatki, ot dla urozmaicenia To by był powrót do tej koncepcji.
Pierwsza myśl najlepsza
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:31   #10
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ona jest bardzo dobra, ta koncepcja
Przy tych drugich płytkach możesz dodatkami zrobić trochę industrialny klimat. Możesz zrobić "na bogato" i otrzymać taki NYC golden design, możesz pójść nawet w empire i na zasadzie kontrastu mieć Fhancje, albo w styl angielski.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:34   #11
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ja w ogóle nie lubię zieleni we wnętrzach, za to chciałabym mieć biało szarą łazienkę (białe płytki w miejscach mokrych i szarą farbą w suchych), więc oczywiście wybiorę szary
Osobiście bym pewnie też zrezygnowała z dekoru, bo jednka narzuca styl wnętrza. Postawiłabym na jak najbardziej neutralną bazę. Poza tym mam wrażenie, że dekoru, to taka chwilowa moda.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 11:53   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Widzę, że jednomyślnie szarość Przedstawię ten pomysł TŻtowi, może mu się też spodoba.

---------- Dopisano o 12:53 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

A, i w tej szarej łazience podłoga byłaby właśnie szara, bo jest cudowne, bo mnie trafia od brudzącej się fugi
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:54   #13
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Jestem zdecydowanie za szarością, zieleń może się szybko znudzić, szarość jest ponadczasowa. Poza tym zastanowiłabym się poważnie czy na pewno chcesz ten dekor, on też może się szybko znudzić.

Mam w domu szaro-białą łazienkę i sprawdza się idealnie. Super można grać dodatkami, praktycznie każdy kolor pasuje. W moim mieszkaniu też będzie szaro-biała łazienka i już mam pomysły na dodatki.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 11:59   #14
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ano skłaniam się teraz do tej szarości (chociaż tam więcej będzie chyba bieli, niż samej szarości) plus kolor w dodatkach.

Nad dekorem się też zastanawiam, no i nie wiem. Rozważę to dogłębnie Mam wrażenie, że wyjdzie mi mega pusta ściana nad wanną bez jakiegoś dekoru, ale z drugiej strony łazienka ma 4,5 metra więc nie ma co w niej ćkać drobiazgów, myślę.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 12:01   #15
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Mi się podobają dodatki lawendowe

Albo jeszcze kiedyś miałam wizję - białe płytki, farbą w kolorze jesiennego nieba i szare dodatki jak chmury burzowe
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 22:10   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Biało-szara W zieleni to ewentualnie ręczniki czy dywanik. Ewentualnie motyw tulipanów czy innej roślinności w formie obrazu na ścianie, o ile nie położycie płytek w całej łazience.
Dekory czy jakieś motywy szybko się dezaktualizują i stają niemodne. W takich łazienkach można niemal co do roku określić kiedy były położone płytki, bo co rok pojawiają się jakieś inne charakterystyczne motywy czy kolory. Jeśli ktoś nie planuje remontów co parę lat, powinien jednak wybrać bardziej neutralną bazę, a bawić się dodatkami.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 06:24   #17
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Jestem w podobnej sytuacji i musze wybrac plytki. Jednak ja uwazam ze lazienka jest na wiele lat i jak juz sie ja zrobi to nie za bardzo jest mozliwosc pozniej zmian.
Zastanawialam sie nad taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...je__pokaz__87/

ale ostatecznie zdecydowalam sie na taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...e__pokaz__118/

kolor mozna wprowadzic w postaci dadatkow i jak sie znudzi to latwo mozna zmienic i drogo nie wyjdzie
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 06:51   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji i musze wybrac plytki. Jednak ja uwazam ze lazienka jest na wiele lat i jak juz sie ja zrobi to nie za bardzo jest mozliwosc pozniej zmian.
Zastanawialam sie nad taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...je__pokaz__87/

ale ostatecznie zdecydowalam sie na taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...e__pokaz__118/

kolor mozna wprowadzic w postaci dadatkow i jak sie znudzi to latwo mozna zmienic i drogo nie wyjdzie
Nr 2. Bardziej ponadczasowe.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 08:05   #19
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji i musze wybrac plytki. Jednak ja uwazam ze lazienka jest na wiele lat i jak juz sie ja zrobi to nie za bardzo jest mozliwosc pozniej zmian.
Zastanawialam sie nad taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...je__pokaz__87/

ale ostatecznie zdecydowalam sie na taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...e__pokaz__118/

kolor mozna wprowadzic w postaci dadatkow i jak sie znudzi to latwo mozna zmienic i drogo nie wyjdzie
też opcja nr 2. Dlaczego, jest delikatniejsza, bardziej elegancka. Ta pierwsza aż bije po oczach, takie wzory nie są dobre do małej łazienki (jakoś z góry założyłam, że masz małą łazienkę ). Drufa na pewno bezpieczniejsza. No chyba, że w tej pierwszej bardzo mocno ograniczysz te wzory i dasz tylko na niewielką ściankę.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-07, 08:16   #20
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez sniegowa7 Pokaż wiadomość
Jestem w podobnej sytuacji i musze wybrac plytki. Jednak ja uwazam ze lazienka jest na wiele lat i jak juz sie ja zrobi to nie za bardzo jest mozliwosc pozniej zmian.
Zastanawialam sie nad taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...je__pokaz__87/

ale ostatecznie zdecydowalam sie na taka :
http://www.opoczno.eu/aranzacje/poka...e__pokaz__118/

kolor mozna wprowadzic w postaci dadatkow i jak sie znudzi to latwo mozna zmienic i drogo nie wyjdzie
Jeśli zdecydowałabym się na pierwszą opcję to zaaranżowałabym ją w stylu retro (wolnostojąca wanna, retro baterie itd.). Natomiast druga może być już w stylu nowoczesnym. Pierwsza jest bardziej "wymagająca".
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-07, 19:11   #21
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Doradzam opcję szaro - białą
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 16:21   #22
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Z tych dwóch opcji to biało szara. Aczkolwiek ja nie lubię zimnych kolorów w łazience, która kojarzy mi się zawsze z ciepłym miejscem.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 18:35   #23
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

dla mnie temat na czasie kończymy z TŻ górną łazienkę, jest już muszla, bidet, wiemy jaką chcemy umywalkę i wannę oraz meble (meble w fazie dyskusji) no i przyszedł czas na wybór kafelek. Boli mnie głowa. Koncepcji i pomysłów wiele, ale jakoś nie mogę się zdecydować. Myślałam właśnie o kaflach szaro-białych lub szaro-piaskowych (beżowych???), bo to kolory neutralne i można z dodatkami poszaleć. Wiem na pewno, że to ma być łazienka jasna. Jednak najbardziej dręczy mnie pytanie: połysk czy mat????
Co sądzicie o połysku? czy rzeczywiście jest tak trudny w utrzymaniu czystości? a po jakimś czasie traci swój połysk w najczęściej uczęszczanych miejscach?
nie ukrywam, że mi się podoba, ale jestem przeciwna poświęcaniu życia sprzątaniu. Zajęć w domu i tak mnóstwo.
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 18:43   #24
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ja stawiam raczej na połysk, powiększa optycznie i chyba też rozjaśnia. Może matowieje od osadzającego się kamienia? Ale to chyba wystarczy raz na jakiś czas umyć porządnie octem i tyle
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:15   #25
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

No mi też odpowiada połysk. Sprzątać i tak trzeba, czy bardziej widać brud czy mniej. Jednak nie chcę być niewolnikiem własnego domu. Bo na przykład, krople wody czy para wodna po kąpiel na takim połysku są bardziej upierdliwe niż na macie?
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 19:38   #26
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ja u siebie mam piaskowy mat i jestem strasznie zadowolona. Nie jestem więźniem łazienki. U rodziców w łazience z której korzystałam był połysk i to jeszcze ciemne kafelki przy wannie i umywalce, grafitowe, idealnie gładkie bez kropki jakiejkolwiek faktury. Myślalam, że mnie szlak trafi. Każde umycie rąk i pozostawały kropelki wody, wysychały i powstawaly plamki. U rodziców były też połyskujące ale jasne i az takiego problemu nie było ale też częściej trzeba było sprzątać, mama codziennie przecierała.
Dlatego u siebie zrbiłam jasne i do tego matowe. Jak brat u mnie został na 3 tygodnie jak wyjechałam nie było na nich trzy tygodniowego brudu widać.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2014-11-08 o 19:39
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 20:30   #27
Dollynka
Raczkowanie
 
Avatar Dollynka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 89
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
Ja u siebie mam piaskowy mat i jestem strasznie zadowolona. Nie jestem więźniem łazienki. U rodziców w łazience z której korzystałam był połysk i to jeszcze ciemne kafelki przy wannie i umywalce, grafitowe, idealnie gładkie bez kropki jakiejkolwiek faktury. Myślalam, że mnie szlak trafi. Każde umycie rąk i pozostawały kropelki wody, wysychały i powstawaly plamki. U rodziców były też połyskujące ale jasne i az takiego problemu nie było ale też częściej trzeba było sprzątać, mama codziennie przecierała.
Dlatego u siebie zrbiłam jasne i do tego matowe. Jak brat u mnie został na 3 tygodnie jak wyjechałam nie było na nich trzy tygodniowego brudu widać.
słuszna uwaga, na jasnym mniej widać. Jednak matowe, mówisz, ... są bardziej praktyczne. Zawsze staram się do życia podchodzić praktycznie, stąpać twardo po ziemi z prostej przyczyny: nie stać mnie na zatrudnianie ekipy sprzątającej czyli pani Kasi czy Zosi. To ja jestem pani Kaśka od sprzątania a nie chcę całego życia poświęcać na służeniu rzeczom materialnym. Są ciekawsze tematy do zrobienia w życiu
no dobra... to mat... mimo że połysk ładniejszy.
__________________
"Zdrowie nie jest wszystkim, ale bez zdrowia wszystko jest niczym" Ks. Jan Twardowski
Dollynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 22:16   #28
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

W łazience na dole mamy błyszczące czarne i dziękuję, że nie wpadliśmy na genialny pomysł, żeby na górze też zrobić błyszczące. Na dole to tylko wc, umywalka, koniec. Ale jak to kurz pięknie pokazuje, hoho. I każda kropla jakby krzyczała jak tylko się wchodzi.
Na górze mamy półpoler i jest idealnie.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 07:18   #29
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Zdecydowanie szary kolor.

Nie brałabym żadnych wzorków.

U mnie jest zestawienie beżowo-szara podłoga (mat) i biało-szare ściany z szarymi fugami (połysk) i wchodząc nie mam poczucia chłodu.
Cytat:
Napisane przez Kolor Bzu Pokaż wiadomość
Z tych dwóch opcji to biało szara. Aczkolwiek ja nie lubię zimnych kolorów w łazience, która kojarzy mi się zawsze z ciepłym miejscem.
Kwestia dodatków
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Ja stawiam raczej na połysk, powiększa optycznie i chyba też rozjaśnia. Może matowieje od osadzającego się kamienia? Ale to chyba wystarczy raz na jakiś czas umyć porządnie octem i tyle
Matowieje tylko w okolicach prysznica,ale wystarczy spray do czyszczenia na bazie octu i jak nowe. Z błyszczącymi jest trochę zabawy.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 08:54   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Łazienka - zieleń czy szarość?

Ja ogólnie wolę chyba chłodne kolory w łazience niż ciepłe, kojarzą mi się ze świeżością. Więc biel z szarym akurat mi pasuje Zdecydowaliśmy się na wersję biało-szarą, teraz musimy policzyć ile tych płytek dokładnie nam potrzeba i zamówić. Wtedy już nie będzie odwrotu
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-16 18:26:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.