jogurtownica- pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-30, 16:20   #1
Liliixx2xx
Przyczajenie
 
Avatar Liliixx2xx
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 19

jogurtownica- pomocy


Witam
juz 3 raz podchodzę do robienia jogurtu i za każdym razem wychodzi mi "zsiadłe mleko" do tego z taka "wodą" na dnie słoiczków tak czy ciak jogurtu to nawet nie przypomina. Nie wiem co robię nie tak. Mleko mam świeże od krowy, przy pierwszym podejściu zagotowałam i ostudziłam do 40C do tego 6 łyżek jogurtu i do jogurtownicy na 5-6h. Kolejnym razem mleka nie gotowałam tyko podgrzałam do 40C. Co robię źle ?
Liliixx2xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 16:03   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: jogurtownica- pomocy

a nie masz takich sloiczkow w tej maszynie? Ja robie domowe jogurty i moje urzadzenie samo podgrzewa do 40 st. Dajesz tam zimne mleko nawet z lodowki i lyzeczke jogurtu ze sklepu na sloiczek, mieszasz i zakrecasz sloik. W maszynie samo sie podgrzeje do dobrej temp. i ona ta temp. trzyma 8 godzin. Nie gotuj wczesniej mleka bo latwo zwarzyc, nie musisz podgrzewac bo maszyna to robi sama. Aha ja daje pelne mleko sklepowe z kartonu, nie mam dostepu do mleka prosto od krowy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-03 17:03:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.