Skurcze we wczesnej ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-26, 10:14   #1
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241

Skurcze we wczesnej ciąży


Mam taki problem. Pierwsza ciąża została zakończona przez cesarskie cięcie (listopad 2013). Na zewnętrznej bliźnie mam bliznowca.

Teraz jestem w kolejnej ciąży. Nie jest ona potwierdzona przez USG ponieważ wizyta dopiero po świętach. Nie mam ciążowych objawów takich jak w pierwszej ciąży. Niby jeszcze wcześnie- 5 tydzień. Ale w pierwszej ciąży objawy były. Jedynie cały czas od momentu implantacji (lekko plamiłam wtedy) boli mnie brzuch. Na poczatku bóle przypominały miesiączkowe, więc mnie nie niepokoiły. jednak od niedzieli odczuwam czasem bol przypominający lekkie skurcze. Przy tym brzuch twardnieje i się spina. Ból promieniuje do pleców. Nie plamię ani nie krwawię.

Sporo czytałam i można się przerazić. Czy któraś z Was może miała podobne obawy? Co one oznaczały?

Wiem ze najlepsza jest diagnostyka lekarska ale nie mam możliwości iść do ginekologa wczesniej.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-30, 07:57   #2
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: Skurcze we wczesnej ciąży

Ja jestem w tej chwili w 7 tc. Wcześniej, ok 5, 6 tc. właściwie codziennie bolał mnie brzuch jak podczas okresu, tylko nieco słabiej. Potem doszedł dyskomfort po prawej stronie jakby w okolicach jajnika. Nawet bałam się, że to ciąża pozamaciczna. Ale byłam u lekarki, ciąża umiejscowiona prawidłowo i wszystko jest ok a takie bóle na początku ciąży podobno się zdarzają - macica się powiększa i rozciąga. Tak powiedziała moja lekarka, do której mam pełne zaufanie więc przestałam się martwić. Teraz już nie czuję tego bólu często, jedynie od czasu do czasu zaboli.
Podobno, jeśli bardzo boli, można wziąć nospę, bo jest nieszkodliwa. Ja nie brałam - aż tak nie bolało.
Ale jeśli się niepokoisz to zasięgnij porady swojego lekarza. Nawet przez telefon, ale jeśli by się coś działo to myślę, że nawet przed zaplanowaną wizytą powinnaś się do niego udać.

No i gdyby bardzo bolało, tak że nie mogłabyś wytrzymać i doszło do tego jakieś plamienie, czy krwawienie to jedź do szpitala.
__________________


verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 10:36   #3
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Skurcze we wczesnej ciąży

Dziękuję Ci za odpowiedz.



Wiem ze bóle jak przed okresem bywają na tym etapie normalne. Takie mnie nie niepokoiły.



Teraz po terminie spodziewanej miesiączki bóle zniknęły. Objawów nadal nie mam... I cały czas mam przeczucie ze jednak coś z dzieckiem jest nie tak. Mam nadzieje ze jednak tym razem przeczucie sie nie sprawdzi. Do wizyty jeszcze tydzień.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 09:43   #4
Koritsi_a
Zadomowienie
 
Avatar Koritsi_a
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 241
Dot.: Skurcze we wczesnej ciąży

Gdyby ktoś kiedyś trafił tu z podobnym problemem to napisze czego dowiedziałam sie u lekarza.

Na USG widać odklejoną kosmówkę, mogły to spowodować te skurcze. Nie było przy tym żadnego plemienia. Mam leki na podtrzymanie ciąży i nakaz odpoczynku. Czekamy teraz na dalszy rozwój wydarzeń...

Warto ufać swoim przeczuciom i konsultować z lekarzem jak cos boli. Ja mam nadzieje ze ciążę uda sie utrzymać.
Koritsi_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-16 10:43:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:09.