Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 124 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-05, 19:27   #3691
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

r

I smoothie: duży kubek kawy, banan, trochę mleka, 3 łyżki płatków owsianych, łyżeczka kakao, łyżeczka miodu
przekąska: jabłko
II mała miseczka makaronu z tuńczykiem, porem, rzodkiewką, pomidorkami
przekąska: mandarynka, dwa domowe pierniczki, mała gruszka
III dwa jajka w koszulce, pół brokuła, ziemniaki z parowaru
intensywne cardio
IV koktajl: 1/4 ananasa, dużo świeżego szpinaku, sok z pomarańczy, natka pietruszki, łyżka chia
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4

Edytowane przez morsmordre
Czas edycji: 2018-01-05 o 19:37
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:30   #3692
Irish lady 28
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

r
  1. jajko na miękko, grahamka z maslem, szynką z czosnkiem, pomidorem, papryką zieloną
  2. jogurt naturalny z bananem, amarantusem, platkami górskimi
  3. tu kicha- znowu grahamka z tym samym co na 1 śniadanie
  4. pierś kurczaka zapiekana w rękawie, szpinak
  5. kalarepka + 1/ 2 puszki tuńczyka
Irish lady 28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 20:59   #3693
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

U
I omlet z masłem kokosowym, bananem i malinami
II koktajl z ananasa, pomarańczy i mango
III krewetki z czosnkiem na maśle z natką pietruszki na spaghetti z cukinii, prażony czarny sezam
IV domowe brownie z burakami, gotowana kawa z przyprawami, 2 brzoskiwinie
V łosoś zapiekany pod tarkowaną marchewką, szparagi na masle


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jujka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 22:13   #3694
DawnSeeker
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 469
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dziś R/U

1. Owsianka gotowana na wodzie, jabłko, mus bananowy, kakao, cynamon, kostka czekolady, orzechy włoskie, jagody goi, masło orzechowe

2. kromki chleba z hummusem, pomarańcza, pestki słonecznika

3. Gulasz z fasolką, mięsem, papryką, marchewką, pomidorami, cebulą, czosnkiem i pieczarkami + paluch serowy

4. jabłko + orzechy

5. 2 kromki chleba z mozarellą, surówka z kiszonej kapusty, zupa - krem z dyni i marchewki

---------- Dopisano o 23:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Irish lady 28 Pokaż wiadomość
r
  1. jajko na miękko, grahamka z maslem, szynką z czosnkiem, pomidorem, papryką zieloną
  2. jogurt naturalny z bananem, amarantusem, platkami górskimi
  3. tu kicha- znowu grahamka z tym samym co na 1 śniadanie
  4. pierś kurczaka zapiekana w rękawie, szpinak
  5. kalarepka + 1/ 2 puszki tuńczyka
Nie jestem znawcą, moje jadłospisy też nie są idealne, ale...

1. Wydaje mi się to strasznie mało z 1000 - 1200 kalorii?
2. Brakuje to solidnej porcji warzyw - zamiast grahamki, lepiej byłoby zjeść porządną sałatkę, zupę albo chociażby mrożonkę warzywną (o najprostszym składzie, bez ziemniaków) na parze z jakimś prostym, zdrowym sosem
3. Brakuje mi tutaj zdrowych tłuszczy - jakiś ziaren, orzechów. Kurczak i tuńczyk w sosie własnym nie są dobrym źródłem tłuszczy - w sensie, nie mają go dużo. Do jogurtu można zamiast płatków dorzucić orzechy albo zmielone/namoczone chia. Generalnie, nie muszę nic przeliczać, żeby widzieć, że spożywasz za mało tłuszczy, co dla kobiet kończy się sporymi problemami z okresem i hormonami.

4. Brakuje mi tu porządnego obiadu albo lunchu - posiłku, który Cię "zapchał" na parę godzin

5. Bardzo mało owoców. 1 banan to stanowczo za mało, powinnaś jeszcze coś dorzucić - pomarańczę, jabłko, bo 1 banan to mało.

6. Też lubię chleb i zdarza mi się jeść do za dużo, dlatego mam zasadę, że na śniadanie chleba nie jem - jem owsiankę, jajecznicę, jakieś placki. Chleb zostawiam sobie jago "wygodne" rozwiązanie i jeśli już go jem, to raczej jako dodatek do czegoś warzywnego.

Edytowane przez DawnSeeker
Czas edycji: 2018-01-05 o 22:17
DawnSeeker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 15:01   #3695
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

1. Szklanka wody z sokiem z polowki cytryny, tartym imbirem i lyzeczka miodu
2. Blenderowane płatki owsiane z kakao, jagodami goi, miodem i lnem
3. Salatka - pomidor, salata, fasola, cebula, pieczarki, ziemniak, cieciorka, oliwki + sos z musztardy i ziol
4. Pomarancza
5. Na kolacje bedzie ziemniaczane puree z cebulka, sosem pieczarowym i koperkiem + buraki na parze
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 15:06   #3696
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
1. Szklanka wody z sokiem z polowki cytryny, tartym imbirem i lyzeczka miodu
2. Blenderowane płatki owsiane z kakao, jagodami goi, miodem i lnem
3. Salatka - pomidor, salata, fasola, cebula, pieczarki, ziemniak, cieciorka, oliwki + sos z musztardy i ziol
4. Pomarancza
5. Na kolacje bedzie ziemniaczane puree z cebulka, sosem pieczarowym i koperkiem + buraki na parze
Dlaczego tak sie boisz weglowodanow? Czlowiek potrzebuje ich do funkcjonowania. Twoj pierwszy posilek to w ogole nie posilek. Moim zdaniem malo. Ile tych platkow owsianych?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 15:15   #3697
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8026180 1]Dlaczego tak sie boisz weglowodanow? Czlowiek potrzebuje ich do funkcjonowania. Twoj pierwszy posilek to w ogole nie posilek. Moim zdaniem malo. Ile tych platkow owsianych?[/QUOTE]

Weglowodanow? Tu sa prawie same weglowodany.
Szklanka wody to nie posilek ale wpisalam, bo od tego zaczynam kazdy dzien.
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 15:19   #3698
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Teraz dokladnie przeczytalam, ze w tej salatce sa nie tylko warzywa.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:04   #3699
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
1. Szklanka wody z sokiem z polowki cytryny, tartym imbirem i lyzeczka miodu
2. Blenderowane płatki owsiane z kakao, jagodami goi, miodem i lnem
3. Salatka - pomidor, salata, fasola, cebula, pieczarki, ziemniak, cieciorka, oliwki + sos z musztardy i ziol
4. Pomarancza
5. Na kolacje bedzie ziemniaczane puree z cebulka, sosem pieczarowym i koperkiem + buraki na parze
Tak naprawdę to są tu tylko 3 posiłki. Nie piszesz ile czego było, ale wygląda to bardzo głodowo i taki jadłospis w nurcie: jak zrobić żeby zostać skinnyfat, ale żeby było wrażenie fit odżywiania.

To ma być U, R? Ruszasz się trochę?
Nie wiem czy tam uzbierałoby się choć 1000 kalorii, raczej nie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:08   #3700
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
1. Szklanka wody z sokiem z polowki cytryny, tartym imbirem i lyzeczka miodu
2. Blenderowane płatki owsiane z kakao, jagodami goi, miodem i lnem
3. Salatka - pomidor, salata, fasola, cebula, pieczarki, ziemniak, cieciorka, oliwki + sos z musztardy i ziol
4. Pomarancza
5. Na kolacje bedzie ziemniaczane puree z cebulka, sosem pieczarowym i koperkiem + buraki na parze
1 i 4 nie traktowałabym jako posiłku. Jak dla mnie to tutaj jest dość mało tłuszczu. Nie ma co z niego zanadto rezygnować, bo brak może przynieść więcej szkody niż pożytku.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:12   #3701
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
1 i 4 nie traktowałabym jako posiłku. Jak dla mnie to tutaj jest dość mało tłuszczu. Nie ma co z niego zanadto rezygnować, bo brak może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Jak dla mnie to nie posiłek.... może być jako dodatek ale nie posiłek
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 18:19   #3702
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czyli jednak mialam racje. W ogole weszlam tutaj po raz pierwszy od jakiegos czasu i jakies takie biedne mi sie wydaja ostatnie jadlospisy (niektore). Tez kiedys tak ograniczalam weglowodany, jakies south beache swiry bajery, dziewczyny tu na mnie krzyczaly i nie sluchalam. Caly czas tylam. Potem sie nabawilam atakow hipoglikemii kilka razy dziennie przy dobrych wynikach krwi i w innym watku tez mi polecano niski IG, diete w stylu south beach, ograniczanie weglowodanow. Doszlam do siebie dopiero jak zaczelam jesc weglowodany do kazdego posilku. Jem 2-3 banany dziennie, platki owsiane, ryz, tyle owocow ile w siebie zmieszcze i spadki cukru mam paradoksalnie od wielkiego dzwonu. Redukcja mi co prawda jeszcze nie do konca wychodzi, schudlam dopiero 3 kilo, ale od roku bez przerwy tylam - teraz przestalam tyc i powolutku powolutku chudne, wiec to jest sukces.
Takze dziewczyny naprawde pomyslcie o swoim zdrowiu, poczytajcie o tym. Sa diety high carb low fat i ludzie na nich chudna. Nasz mozg i inne organy potrzebuja weglowodanow, taka jest prawda.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:29   #3703
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8026631 6]Czyli jednak mialam racje. W ogole weszlam tutaj po raz pierwszy od jakiegos czasu i jakies takie biedne mi sie wydaja ostatnie jadlospisy (niektore). Tez kiedys tak ograniczalam weglowodany, jakies south beache swiry bajery, dziewczyny tu na mnie krzyczaly i nie sluchalam. Caly czas tylam. Potem sie nabawilam atakow hipoglikemii kilka razy dziennie przy dobrych wynikach krwi i w innym watku tez mi polecano niski IG, diete w stylu south beach, ograniczanie weglowodanow. Doszlam do siebie dopiero jak zaczelam jesc weglowodany do kazdego posilku. Jem 2-3 banany dziennie, platki owsiane, ryz, tyle owocow ile w siebie zmieszcze i spadki cukru mam paradoksalnie od wielkiego dzwonu. Redukcja mi co prawda jeszcze nie do konca wychodzi, schudlam dopiero 3 kilo, ale od roku bez przerwy tylam - teraz przestalam tyc i powolutku powolutku chudne, wiec to jest sukces.
Takze dziewczyny naprawde pomyslcie o swoim zdrowiu, poczytajcie o tym. Sa diety high carb low fat i ludzie na nich chudna. Nasz mozg i inne organy potrzebuja weglowodanow, taka jest prawda.[/QUOTE]
Dokładnie - mózg żywi się węglowodanami, mózg ich potrzebuje, potrzebuje cukru....
Nie ma sensu ich ograniczać zwłaszcza jeśli organizm się o nie upomina.

Dużo Ci brakuje do prawidłowej wagi (tak ogólnie bo wiadomo, że co organizm to inna sytuacja). Może wrzucisz tutaj kiedyś swój jadłospis?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:35   #3704
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Dokładnie - mózg żywi się węglowodanami, mózg ich potrzebuje, potrzebuje cukru....
Nie ma sensu ich ograniczać zwłaszcza jeśli organizm się o nie upomina.

Dużo Ci brakuje do prawidłowej wagi (tak ogólnie bo wiadomo, że co organizm to inna sytuacja). Może wrzucisz tutaj kiedyś swój jadłospis?
Wrzuce jak sie na nowo ''ogarne'', ostatnio nie byl taki spektakularny, bo spedzam ostatnio jakies 10 godzin dziennie przy biurku, czego wczesniej nie musialam robic, wiec automatycznie mam mniej czasu na gotowanie i musze na nowo nauczyc sie organizacji.
Taka baza dla mnie to owsianka na sniadanie, zupa krem warzywna ze straczkami na obiad i typowo weganska kolacja, czyli np. ryz+ciecierzyca+warzywa itd. Jakies przekaski po drodze.
Wiem, ze duzo mi brakuje, nie podawalam tutaj teraz mojej wagi i nie prosilam o jej ocene, chcialam tylko przekazac tutaj innym dziewczynom, ze tez ograniczalam weglowodany i wyszlo mi to na zle dla zdrowia. Tak w ramach przestrogi.
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:42   #3705
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8026671 6]Wrzuce jak sie na nowo ''ogarne'', ostatnio nie byl taki spektakularny, bo spedzam ostatnio jakies 10 godzin dziennie przy biurku, czego wczesniej nie musialam robic, wiec automatycznie mam mniej czasu na gotowanie i musze na nowo nauczyc sie organizacji.
Taka baza dla mnie to owsianka na sniadanie, zupa krem warzywna ze straczkami na obiad i typowo weganska kolacja, czyli np. ryz+ciecierzyca+warzywa itd. Jakies przekaski po drodze.
Wiem, ze duzo mi brakuje, nie podawalam tutaj teraz mojej wagi i nie prosilam o jej ocene, chcialam tylko przekazac tutaj innym dziewczynom, ze tez ograniczalam weglowodany i wyszlo mi to na zle dla zdrowia. Tak w ramach przestrogi.[/QUOTE]
Poradzisz sobie W takiej sytuacji najlepiej ugotować więcej, poporcjowac i mieć w lodówce/zamrażarce (jeśli to praca w domu) albo zabierać ze sobą.... wszystko da się ogarnąć

Ja jestem zdania, ze jeśli organizm o cos się upomina to nie na darmo... jeśli czujemy, że upomina się on o kawałek czekolady to można zjeść - spadki cukru tak jak wspominałaś są niebezpieczne, tak samo jak niski poziom cukru. To jak się odzywiamy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie nie tylko zdrowie... Można odzywiać się w naszych oczach zdrowo: dużo warzyw, pełnoziarniste kasze, makaron, mało słodyczy, owoce, ruch itd a być niedożywionym i mieć duże braki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:16   #3706
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8026631 6]Czyli jednak mialam racje. W ogole weszlam tutaj po raz pierwszy od jakiegos czasu i jakies takie biedne mi sie wydaja ostatnie jadlospisy (niektore). Tez kiedys tak ograniczalam weglowodany, jakies south beache swiry bajery, dziewczyny tu na mnie krzyczaly i nie sluchalam. Caly czas tylam. Potem sie nabawilam atakow hipoglikemii kilka razy dziennie przy dobrych wynikach krwi i w innym watku tez mi polecano niski IG, diete w stylu south beach, ograniczanie weglowodanow. Doszlam do siebie dopiero jak zaczelam jesc weglowodany do kazdego posilku. Jem 2-3 banany dziennie, platki owsiane, ryz, tyle owocow ile w siebie zmieszcze i spadki cukru mam paradoksalnie od wielkiego dzwonu. Redukcja mi co prawda jeszcze nie do konca wychodzi, schudlam dopiero 3 kilo, ale od roku bez przerwy tylam - teraz przestalam tyc i powolutku powolutku chudne, wiec to jest sukces.
Takze dziewczyny naprawde pomyslcie o swoim zdrowiu, poczytajcie o tym. Sa diety high carb low fat i ludzie na nich chudna. Nasz mozg i inne organy potrzebuja weglowodanow, taka jest prawda.[/QUOTE]

Nie mialas racji jezeli chodzi o weglowodany w moim dzisiejszym jadlospisie Dziewczyny wspominaja o kalorycznosci a nie o za malej ilosci weglowodanow - bo w tym co zjadlam sa glownie weglowodany, to bialka i tluszczu jest proporcjonalnie malo do zjedzonych weglowodanow.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak naprawdę to są tu tylko 3 posiłki. Nie piszesz ile czego było, ale wygląda to bardzo głodowo i taki jadłospis w nurcie: jak zrobić żeby zostać skinnyfat, ale żeby było wrażenie fit odżywiania.

To ma być U, R? Ruszasz się trochę?
Nie wiem czy tam uzbierałoby się choć 1000 kalorii, raczej nie.
Ruszam, ale jak sie ruszam to jem wiecej, bo czuje ze wiecej potrzebuje. Kalorycznosc zalezy od wielkosci porcji a nie tylko od skladu posilku.

Jadlospis wrzucilam, bo bylam ciekawa co napiszecie a raczej czy dalej w glowach wiekszosci kobiet panuje myslenie, ze musisz jesc xxxx kcal (wyliczone na podstawie jakies tam wzoru) i musisz jesc x gr bialka na kg masy ciala i x tluszczu. Na temat bialka nikt nic nie napisal wiec jestem zaskoczona, tluszczu natomiast zjadlam 6% jezeli chodzi o procent skladnika i 13% w stosunku do spozytych kalorii. A kalorycznosc to ponad 1000kcal.

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
1 i 4 nie traktowałabym jako posiłku. Jak dla mnie to tutaj jest dość mało tłuszczu. Nie ma co z niego zanadto rezygnować, bo brak może przynieść więcej szkody niż pożytku.
Ile tluszczu twoim zdaniem jest optymalnie? I jakie ewentualnie szkody moga nastapic przy jego za malym spozyciu? Pytam, bo jest dosyc sporo teorii na ten temat i wedlug tego co doczytalam najlepiej jest zachowac ok. 10% tluszczu w diecie.
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:23   #3707
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
Ile tluszczu twoim zdaniem jest optymalnie? I jakie ewentualnie szkody moga nastapic przy jego za malym spozyciu? Pytam, bo jest dosyc sporo teorii na ten temat i wedlug tego co doczytalam najlepiej jest zachowac ok. 10% tluszczu w diecie.
No i właśnie, nie cierpię ustalać diety w jakiś ramach. Ktoś powie, że 10%. Będziesz siedzieć i dokładnie liczyć czy tyle masz? Wpadniesz w zaburzenia i tyle z tego będzie. Wystarczy logika, nie cyferki. Co to jest trochę kakao, lnu i oliwek? Niedobór tłuszczu może spowodować wypadanie włosów, niedoskonałości na cerze, szarą skórę, łamliwe paznokcie, a w gorszych przypadkach zaburzenia hormonalne, brak okresu itd.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:25   #3708
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze niegrzeczne r
I dwie cienkie kiełbaski na ciepło, dwie kromki razowca, rzodkiewka, papryka, pomidorki
przekąska: dwie kulki owsiano-orzechowe, kawa z mlekiem
II dwie pieczone pałki z kurczaka, pół woreczka kaszy bulgur, sałata lodowa z rzodkiewką, cebulką, pomidorem i sosem z oliwy
Dwugodzinny marsz po górach
III kawałek domowego ciasta, mandarynka, kawa
IV dwa jajka na miękko, chlebek żytni z indykiem, papryką i awokado (2kromki)

Cały czas wydaje mi się, że jem za dużo, ale po tygodniu mój rezultat to -1,1kg, więc chyba jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:29   #3709
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez morsmordre Pokaż wiadomość
Dzisiejsze niegrzeczne r
I dwie cienkie kiełbaski na ciepło, dwie kromki razowca, rzodkiewka, papryka, pomidorki
przekąska: dwie kulki owsiano-orzechowe, kawa z mlekiem
II dwie pieczone pałki z kurczaka, pół woreczka kaszy bulgur, sałata lodowa z rzodkiewką, cebulką, pomidorem i sosem z oliwy
Dwugodzinny marsz po górach
III kawałek domowego ciasta, mandarynka, kawa
IV dwa jajka na miękko, chlebek żytni z indykiem, papryką i awokado (2kromki)

Cały czas wydaje mi się, że jem za dużo, ale po tygodniu mój rezultat to -1,1kg, więc chyba jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo żeby chudnąć trzeba jeść. Poza tym na początku schodzi woda.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 19:32   #3710
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Bo żeby chudnąć trzeba jeść. Poza tym na początku schodzi woda.


Tak, wiem, że schodzi woda, co nie zmienia faktu, że jeśli jadłabym za dużo, to raczej by nie zeszła


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:42   #3711
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
No i właśnie, nie cierpię ustalać diety w jakiś ramach. Ktoś powie, że 10%. Będziesz siedzieć i dokładnie liczyć czy tyle masz? Wpadniesz w zaburzenia i tyle z tego będzie. Wystarczy logika, nie cyferki. Co to jest trochę kakao, lnu i oliwek? Niedobór tłuszczu może spowodować wypadanie włosów, niedoskonałości na cerze, szarą skórę, łamliwe paznokcie, a w gorszych przypadkach zaburzenia hormonalne, brak okresu itd.
Jak widac nie bede ale jak jest go za duzo to mozna starac sie ograniczc a jak jest za malo to sypnac garsc slonecznika do salatki. Natomiast skoro nie kierujesz sie zadnymi "wytycznymi" to skad pomysl, ze jest go za malo? Skoro nie wiesz ile to jest za malo.
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:49   #3712
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
Jak widac nie bede ale jak jest go za duzo to mozna starac sie ograniczc a jak jest za malo to sypnac garsc slonecznika do salatki. Natomiast skoro nie kierujesz sie zadnymi "wytycznymi" to skad pomysl, ze jest go za malo? Skoro nie wiesz ile to jest za malo.
Zrobiłam entliczek-pentliczek i wyszło, że mało Wyczucie, doświadczenie, zdrowy rozsądek.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:51   #3713
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Zrobiłam entliczek-pentliczek i wyszło, że mało Wyczucie, doświadczenie, zdrowy rozsądek.
rozumiem
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 07:57   #3714
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
Nie mialas racji jezeli chodzi o weglowodany w moim dzisiejszym jadlospisie Dziewczyny wspominaja o kalorycznosci a nie o za malej ilosci weglowodanow - bo w tym co zjadlam sa glownie weglowodany, to bialka i tluszczu jest proporcjonalnie malo do zjedzonych weglowodanow.



Ruszam, ale jak sie ruszam to jem wiecej, bo czuje ze wiecej potrzebuje. Kalorycznosc zalezy od wielkosci porcji a nie tylko od skladu posilku.

Jadlospis wrzucilam, bo bylam ciekawa co napiszecie a raczej czy dalej w glowach wiekszosci kobiet panuje myslenie, ze musisz jesc xxxx kcal (wyliczone na podstawie jakies tam wzoru) i musisz jesc x gr bialka na kg masy ciala i x tluszczu. Na temat bialka nikt nic nie napisal wiec jestem zaskoczona, tluszczu natomiast zjadlam 6% jezeli chodzi o procent skladnika i 13% w stosunku do spozytych kalorii. A kalorycznosc to ponad 1000kcal.



Ile tluszczu twoim zdaniem jest optymalnie? I jakie ewentualnie szkody moga nastapic przy jego za malym spozyciu? Pytam, bo jest dosyc sporo teorii na ten temat i wedlug tego co doczytalam najlepiej jest zachowac ok. 10% tluszczu w diecie.
Kaloryczność też widać na oko. U Ciebie jest bardzo dużo rzeczy których ja bym w ogóle nie wliczała przy liczeniu kalorii. To by musiały być naprawdę wielkie porcje, bo w czym tam te kalorie? Ziemniaki są niskokaloryczne, buraki na parze też nie szał kaloryczny, warzywa typu pomidory, sałata to wiadomo, trzeba wiadro żeby ze 100 kalori naszukać, trochę ta fasola w sałatce czy trochę kakao w szejku? Pieczarki to głównie niestrawna hityna, spłonie w bombie kalorycznej i wydzieli energię zostawiając śmakieś cyferki, ale przez człowieka po prostu przeleci.

---------- Dopisano o 08:57 ---------- Poprzedni post napisano o 08:36 ----------

[1=62f33e9ec77d3cf0943e95d a9955941e4a625c6c;8026671 6]Wrzuce jak sie na nowo ''ogarne'', ostatnio nie byl taki spektakularny, bo spedzam ostatnio jakies 10 godzin dziennie przy biurku, czego wczesniej nie musialam robic, wiec automatycznie mam mniej czasu na gotowanie i musze na nowo nauczyc sie organizacji.
Taka baza dla mnie to owsianka na sniadanie, zupa krem warzywna ze straczkami na obiad i typowo weganska kolacja, czyli np. ryz+ciecierzyca+warzywa itd. Jakies przekaski po drodze.
Wiem, ze duzo mi brakuje, nie podawalam tutaj teraz mojej wagi i nie prosilam o jej ocene, chcialam tylko przekazac tutaj innym dziewczynom, ze tez ograniczalam weglowodany i wyszlo mi to na zle dla zdrowia. Tak w ramach przestrogi.[/QUOTE]

Jak weszłam w środowisko biegaczy, to trenerzy związani z tym sportem ludzi chudych ponad miarę, mają takie powiedzenie: tłuszcz się pali w ogniu węglowodanów.;-)

To oczywiście nie jest tak dosłownie proste, bo jednak biegacze to grupa która ponadnormatywnie intensywnie zużywa koszmarne ilości kalorii i potrzebuje masę szybkiej energii, ale jest w tym prawda.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 08:14   #3715
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Chyba utrzymanie, jestem w ciąży i musze jeść bardziej sensownie.
U mnie wczoraj:

1. Parówki z szynki z chlebem razowym, pomidorem i sałatka szwedzka

2. Smoothie bananowo malinowe na mleku roślinnym

3. Domowe wrapy z kurczakiem i warzywami (sałata oliwki cebula kukurydza pomidor ogorek)

4. Sałatka z mieszanki salat z ogórkiem pomidorem cebula serem camembert kurczakiem plus grzanki z maslem

Do picia woda, kawa z mlekiem roślinnym, herbata z domowym sokiem i miodem.
Przekaski: kawałek czekolady z bakaliami (ze 2 paski)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 08:17   #3716
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Kaloryczność też widać na oko. U Ciebie jest bardzo dużo rzeczy których ja bym w ogóle nie wliczała przy liczeniu kalorii. To by musiały być naprawdę wielkie porcje, bo w czym tam te kalorie? Ziemniaki są niskokaloryczne, buraki na parze też nie szał kaloryczny, warzywa typu pomidory, sałata to wiadomo, trzeba wiadro żeby ze 100 kalori naszukać, trochę ta fasola w sałatce czy trochę kakao w szejku? Pieczarki to głównie niestrawna hityna, spłonie w bombie kalorycznej i wydzieli energię zostawiając śmakieś cyferki, ale przez człowieka po prostu przeleci.
Czego bys nie wliczala i dlaczego?
Przeciez cokolwiek jem to sa kalorie i nie wazne czy jest to kakao czy buraki na parze czy cokolwiek innego, dlaczego wiec cos wybiorczo pomijac? Bo ma malo kalori? Ale 20gr kakao to ok. 60kcal a nie zero. Wziece warzyw do kupy ze straczkami i zrobienie z niej duzej salatki z sosem to 350-400kcal. Ziemniaki sa nisko kaloryczne w 100g ale jeden sredni ziemniak wazy ponad 100g a wiadomo ze nie jem jednego ziemniaka tylko kilka. Tak wiec tak, ziemniaki a raczej ziemniak jest nisko kaloryczny jak sie zje jednego malego ziemniaczka
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 09:20   #3717
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Jeszcze radzę doliczyć ten sok z połowy cytryny
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 09:37   #3718
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Czytałam, że część kalorii z jedzenia jest spalana już w trakcie przezuwania pokarmu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 11:53   #3719
zimoweslonce
Raczkowanie
 
Avatar zimoweslonce
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 97
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jeszcze radzę doliczyć ten sok z połowy cytryny
I ziola ktore dodalam do salatki a tak serio to wiem, ze nie ma sensu liczyc szczypty kakao czy innej rzeczy ktorej uzywam w tak malej ilosci. Jednak kakao uzywam w wieszej ilosci wiec je licze

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Czytałam, że część kalorii z jedzenia jest spalana już w trakcie przezuwania pokarmu
To raczej jest wliczone w zapotrzebowanie. Zawsze jest wyliczana osobno podstawowa przemiane materii a osobno zapotrzebowanie z doliczonymi kaloriami na takie rzeczy

Edytowane przez zimoweslonce
Czas edycji: 2018-01-07 o 11:59
zimoweslonce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-07, 12:06   #3720
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez zimoweslonce Pokaż wiadomość
Czego bys nie wliczala i dlaczego?
Przeciez cokolwiek jem to sa kalorie i nie wazne czy jest to kakao czy buraki na parze czy cokolwiek innego, dlaczego wiec cos wybiorczo pomijac? Bo ma malo kalori? Ale 20gr kakao to ok. 60kcal a nie zero. Wziece warzyw do kupy ze straczkami i zrobienie z niej duzej salatki z sosem to 350-400kcal. Ziemniaki sa nisko kaloryczne w 100g ale jeden sredni ziemniak wazy ponad 100g a wiadomo ze nie jem jednego ziemniaka tylko kilka. Tak wiec tak, ziemniaki a raczej ziemniak jest nisko kaloryczny jak sie zje jednego malego ziemniaczka
No dobra, szejk rano, duży 400 kalorii ( to by tak było z 6 łyżek siemienia z płatkami + to kakao, biorąc pod uwagę dodatek wody, minimum 2 pełne szklanki gęstego szejka)
Sałatka, wielka salaterka w tym minimum półtorej do 2 szklanek fasoli i ciecierzycy -400 kalorii.
Ziemniaki z burakami i sosem ( minimum 300 gram puree czyli jakieś 5 średnich ziemniaków i 2 buraki ) 600 kalorii
Pomarańcza 100

1100 kalorii. Załóżmy ze Cię nie doceniam i sos był na śmietanie tłustej czy innym tłuszczu. No to 1300 kalorii.
Ciągle ostra Głodówka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-05 10:25:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.