Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-11-10, 07:15   #331
knotie
Rozeznanie
 
Avatar knotie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 778
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Hmmm... moja buzia srednio dobrze znosi filty wysokie, i zdarzalo mi sie przechodzic caly dzien tylko z active c xl, ale to wszystko za wiedza i blogoslawienstwem mojej pani doktor i to tylko w szczegolnych wypadkach... Generalnie pani doktor powiedziala mi kiedys, ze filtry zaczynaja sie przy kwasach od 50, ale moze sie wypowie jakas specjalistka? Ja uzywam antheliosa fluidu...

Moze Smoczyca przy urodzinkach swoich wesprze nas wiedza i doswiadczeniem?
knotie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 07:44   #332
Dorota_F
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 26
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez miinia
poniewaz poruszany byl tu watek dot. glyco A i acne derm mam pytanie.

wlasnie koncze opakowanie AD. moja skora zostala zaleczona (nie wierze juz w wyleczenie tradziku) i zastanawiam sie czy moge od razu zaczac uzywac glyco A??? AD zaleczyl tradzik, delikatnie rozjasnil blizny. po glyco A spodziewam sie delikatnego wyrownania dziurek i dalsze rozjasnienie blizn (nie oczekuje cudow, ale narazie nie mam kasy na zluszczanie u dermatologa).

dodam, ze uzywalam wczesniej lysanel i bylam zadowolona. nie powodowal u mnie zaczerwienienia jedynie czasami, ale bardzo sporadycznie lekkie klucie -
mam dosc gruba skore. nie wiem czy istotnie: mam 25 lat

z gory dziekuje za odpowiedz.
Wydaje mi się, że nie powinno się tak często zmieniać preparatów zawierających kwasy. Jedno opakowanie Acne Dermu nie załatwia sprawy! Jeżeli dokładnie przeczytasz ulotkę dowiesz się z niej, że pierwsze efekty widać po ok. 4 tygodniach stosowania leku (tak, leku!) ale przy założeniu, że stosujemy go 2 razy dziennie w zaleconej ilości! Tak więc wynika z tego że prawidłowo stosowany Acne Derm (1 tubka) powinien wystarczyć na ok. 10 dni kuracji! Ja sama stosuję Acne tylko wieczorem ponieważ w pracy muszę wyglądać jak człowiek, a nie straszyć jak ufoludek.... Tak więc 1 tubka wystarcza mi na jakieś 20 dni. Nie wyobrażam sobie zatem oceniać kuracji Acne Dermem po zużyciu 1 tubki! Prawdziwe efekty mam nadzieję będzie już u mnie widać wiosną przyszłego roku (chociaż już teraz, w trakcie 2 tubki i przy stosowaniu silnych i stabilnych filtrów stan mojej trądzikowej i zanieczyszczonej cery bardzo się poprawił).... Czekam jednak cierpiliwie bo z doświadczenia wiem, że leczenie trądziku nie trwa tydzień, czy miesiąc - ciągnie się miesiącami (a moja pierwsza kuracja trwała ponad rok! - a efektem było 10 lat spokoju od trądziku!) ale na efekty naprawdę warto czekać! Katowianie skóry co miesiąc innym preparatem (i to jeszcze kwasami) przynosi więcej szkody niż pożytku - jeżeli się już raz wybrało rodzaj kuracji to należy się go trzymać przynajmniej przez kilka miesięcy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo wytrwałości,

Dorota
__________________
A oto mój kramik z kosmetykami na wymianę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74940
Dorota_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 08:28   #333
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez kamaO
zastanawiam się czy ten produkt wystarczy:
Capital Soleil
UVB SPF 30:
UVA Ultra PPD 10:
Przeraża mnie ten przeskok z 60 na 30
filtry są OK, ale
mnie bardziej przeraża przeskok z PPD ok.28 na jedyne ppd10. przy ochronie przed UVB nie ma zasadniczej różnicy między spf30 i spf60. ale już ochrona przed UVA jest duużo niższa w tym preparacie. oczywiście lepiej używać niższy filtr (w dodatku skuteczny), niż nic nie używać. ale rozejrzyj się za Capital Soleil mleczko z spf60.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 08:43   #334
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Talking Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez Justy
filtry są OK, ale
mnie bardziej przeraża przeskok z PPD ok.28 na jedyne ppd10. przy ochronie przed UVB nie ma zasadniczej różnicy między spf30 i spf60. ale już ochrona przed UVA jest duużo niższa w tym preparacie. oczywiście lepiej używać niższy filtr (w dodatku skuteczny), niż nic nie używać. ale rozejrzyj się za Capital Soleil mleczko z spf60.
Justy, a co sądzisz o ochronie oferowanej właśnie przez loreala expertise? To dobra ochrona na zimę? Oczywiście mówimy o 60-ce
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 10:54   #335
miinia
Raczkowanie
 
Avatar miinia
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 62
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

czesc,

Cytat:
Napisane przez Dorota_F
Wydaje mi się, że nie powinno się tak często zmieniać preparatów zawierających kwasy. Jedno opakowanie Acne Dermu nie załatwia sprawy! Jeżeli dokładnie przeczytasz ulotkę dowiesz się z niej, że pierwsze efekty widać po ok. 4 tygodniach stosowania leku (tak, leku!) ale przy założeniu, że stosujemy go 2 razy dziennie w zaleconej ilości! Tak więc wynika z tego że prawidłowo stosowany Acne Derm (1 tubka) powinien wystarczyć na ok. 10 dni kuracji!
ja stosuje acne derm co drugi dzien wieczorem bo stosowany codziennie za bardzo wysusza skore. uzywam go od prawie 2 miesiecy i juz od miesiaca nic mi sie nie robi na twarzy. guzki robily mi sie glownie na policzkach, pozostawiajac po sobie czerwone blizny. szybkoscia dzialania bylam zaskoczona dlatego pomyslalam, ze moze warto przy tak zaleczonej buzi zakupic specyfik, ktory poradzi sobie z dziurkami.

jesli uwazasz, ze na stosowanie w moim przypadku glyco-a jest za wczesnie. chcialabym sie zapytac czy stosowanie glyco-a raz w tygodniu w ramach glebszego oczyszczania ma sens?

z gory dziekuje za odp.
__________________
pzdr
miinia
miinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-10, 12:07   #336
Dorota_F
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 26
Dot.: FILTRY!!! czy te z erisu naprawde nie mają sensu doradzcie coś!

Cytat:
Napisane przez miinia
czesc,



ja stosuje acne derm co drugi dzien wieczorem bo stosowany codziennie za bardzo wysusza skore. uzywam go od prawie 2 miesiecy i juz od miesiaca nic mi sie nie robi na twarzy. guzki robily mi sie glownie na policzkach, pozostawiajac po sobie czerwone blizny. szybkoscia dzialania bylam zaskoczona dlatego pomyslalam, ze moze warto przy tak zaleczonej buzi zakupic specyfik, ktory poradzi sobie z dziurkami.

jesli uwazasz, ze na stosowanie w moim przypadku glyco-a jest za wczesnie. chcialabym sie zapytac czy stosowanie glyco-a raz w tygodniu w ramach glebszego oczyszczania ma sens?

z gory dziekuje za odp.
Witaj!

Z tego co wiem Glyco A zawiera kwasy AHA, natomiast Acne Derm zawiera kwas azaleinowy (chyba dobrze to napisałam???). To są dwa różne rodzaje kwasów i nie wiem czy ich mieszanie będzie dobre dla twojej wrażliwej buzi (bo wnioskuję, że jest wrażliwa skoro nie możesz stosować AD codziennie). Ekspertem od kwasów jest na tym forum SMOCZYCA, więc może będzie ci w stanie lepiej doradzić. Może za mało nawilżasz buzię przy stosowaniu AD? Ja rano nawilżam buzię filtrem przeciwsłonecznym, czasem jeszcze przedtem jakiś krem (jak mam więcej czasu), po południu zmywam makijaż delikatnym żelem do mycia twarzy (Lirene), robię czasem jeszcze peeling enzymatyczny, lub jakąś maseczkę i OBOWIĄZKOWO stosuję krem nawilżający (mam Garnier fluid nawilżający beztłuszczowy winogronowy). Wieczorem ponownie myję buzię żelem Lirene i po całkowitym wysuszeniu (ok. 20 minut od umycia) nakładam 4 cm Acne Dermu i dokładnie wcieram. I tak zostaję z tym na buzi do rana - nie kładę na to żadnego kremu nawilżającego bo na ulotce piszą żeby tak nie robić. I to wszystko...
Mam nadzieję, że na coś ci się ta moja pisanina przyda.

Pozdrawiam,

Dorota
__________________
A oto mój kramik z kosmetykami na wymianę:


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=74940
Dorota_F jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 07:47   #337
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Red face filtry do twarzy :)

witam wszystkie wizazanki
wiem ze temat filtrow do twarzy przewijal sie juz kilkakrotnie ale korzystajac z wyszukiwarki nie znalazlam odpowiedzi na nurtujacy mnie problem.
prawde powiedziawszy wszystko mi sie pomieszalo.
przyznam ze grzeszylam i chodzialam do solarium dzieki czemu dorobilam sie pewno masy zmarszczek buuuu ale powzielam poprawe i postanowilam zainwestowac w krem z filtrem.
szczegolnie zalezy mi na ochronie przed UVA bo pracauje duzo przy komputerze a on podobno emituje promieniowanie i przebywam w pomieszczeniach z jarzeniowkami morderstwo dla skory
w aptece pani mi polecila iwotin z UVA i UVB 20 , albo erisu SPF30+ , UVA PF 8,7 (moze ktoras z was umie to rozszyfrowac??)
ale buszowalam na forum i okazalo sie ze sa to filtry niestabilne . Co to znaczy i na czym to polega , to znaczy nie chronia , czy chronia krotko , czy w ogole??
czemu pani w aptece mi to polecila??
aha no i czy tych kremow mozna tez uzywac na noc , bo wyczytalam ze nie bardzo obciazaja buzke??
prosze o rade
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 07:59   #338
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: filtry do twarzy :)

Na noc nie ma potrzeby używać kremów z filtrami, bo faktycznie po co obciążać skórę filtrami, kiedy nie ma potrzeby chronić się przed promieniowaniem - w nocy raczej nic Ci nie grozi
Pani w aptece poleciła Ci te kremy, bo nie ma pojęcia, że kremy Erisu i Iwostinu maja niestabilne filtry, co oznacza, że musiałabyś się nimi smarować mniej więcej co 2 godziny, żeby utrzymać ochronę. A poza tym wysokość filtra w tych kremach nie jest jakaś porażająca, więc chociażby z tego względu lepiej zainwestować w coś lepszego.
Kup coś polecanego od zawsze na tym forum, czyli apteczne kremy z filtrami, one mają zazwyczaj wysoką ochronę UVA, na której Ci zależy. Firmy produkujące takie kremy to: La Roche Posay, Bioderma, Avene, SVR, Vichy. Wybór kremów jest duży, trzeba samemu coś sobie dopasować - polecam lekturę KWC i recenzji tych produktów.
Ja osobiście używam LRP Dermo-Pediatrics SPF 60 i jestem z niego zadowolona, bo w porównaniu z innymi kremami naprawdę ładnie się wchłania
Pozdrawiam
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 08:47   #339
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Dot.: filtry do twarzy :)

dziekuje za podpowiedz
wiedzialam ze to za piekne zeby bylo prawdziwe , a pani tak zachwalala. jednak lepiej zainwestowac w cos drozszego a sprawdzonego przeciez nie bede sie namaszczala 10 razy w ciagu dnia.
nie wiem w takim wypadku po co produkuja takie kremy i myla konsumenta , gdybym sie nie zapytala smarowala bym sie zludnie myslac ze jestem zabezpieczona, na opakowaniu tych produktow powinna byc informacja .
cale szczescie ze jest WIZAZ!!!
aha jeszcze male pytanko przyznam ze taki kremik jest lekkim obciazeniem dla i tak skromnego budzetu co myslicie o zakupie kremow na allegro?? wychodzi znacznie taniej niz w aptece , ale czy mozna tym sprzedawca zaufac?? w aptece niby czlowiek ma pewnosc , a ostatnio moja siostra kupila kremik (niby nowy ale bez sreberka zabezpieczjacego przeciez tam moglo byc cokolwiek
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 09:13   #340
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: filtry do twarzy :)

Przyznam, że nie słyszałam, by podrabiano produkty apteczne. Na Twoim miejscu jednak, przed ewentualnym zakupem pytałabym o datę ważności produktu i oczywiście kupowała wyłącznie fabrycznie zamknięte - niestety filtry wieczne nie są, dlatego kremy powinno się zużywać dość szybko i nie trzymać otwartego opakowania zabyt długo.
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 09:27   #341
joasiak1
Zakorzenienie
 
Avatar joasiak1
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 6 744
GG do joasiak1
Dot.: filtry do twarzy :)

Na Biochemii Urody jakas forumka wypowiadała się, że kupuje mleczko-żel Vichy SPF 60 na Allegro w szaszetkach po 7 ml, w dużych ilosciach i wtedy wychodzi dużo taniej niż w aptece. Inna sprawa, że takie próbki powinni dawać w aptekach, ale jeśli ktoś ma ograniczony budżet i nie ma oporów przed kupowaniem próbek, to jest to jakieś wyjście.
joasiak1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-11, 11:10   #342
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: filtry do twarzy :)

Cytat:
Napisane przez hanny007
witam wszystkie wizazanki
wiem ze temat filtrow do twarzy przewijal sie juz kilkakrotnie ale korzystajac z wyszukiwarki nie znalazlam odpowiedzi na nurtujacy mnie problem.
prawde powiedziawszy wszystko mi sie pomieszalo.
przyznam ze grzeszylam i chodzialam do solarium dzieki czemu dorobilam sie pewno masy zmarszczek buuuu ale powzielam poprawe i postanowilam zainwestowac w krem z filtrem.
szczegolnie zalezy mi na ochronie przed UVA bo pracauje duzo przy komputerze a on podobno emituje promieniowanie i przebywam w pomieszczeniach z jarzeniowkami morderstwo dla skory
w aptece pani mi polecila iwotin z UVA i UVB 20 , albo erisu SPF30+ , UVA PF 8,7 (moze ktoras z was umie to rozszyfrowac??)
ale buszowalam na forum i okazalo sie ze sa to filtry niestabilne . Co to znaczy i na czym to polega , to znaczy nie chronia , czy chronia krotko , czy w ogole??
czemu pani w aptece mi to polecila??
aha no i czy tych kremow mozna tez uzywac na noc , bo wyczytalam ze nie bardzo obciazaja buzke??
prosze o rade

Nie wiem czemu nie znalazłaś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania - ja sama pisałam na ten temat kilka razy niedawno...
Po raz kolejny powtarzam więc, ze iwostin czy eris to jest żadna ochrona!!! Zainteresuj się takimi filtrami jak: avene, LRP, Vichy...
One dobrze chronią, chcąc jak najdłużej cieszyć się młodą buźką wybieraj preparaty o jak najwyższych filtrach - ja osobście upodobalam sobie biodermy 100tki - tonującą i fliud też spf 100 - bardzo leciutki; te Ci polecam.
Polecam Ci też rozdział "przebarwienia, ochrona anty UV" na www.biochemiaurody.com
pozdrawiam, piti

Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-11, 16:21   #343
hanny007
Rozeznanie
 
Avatar hanny007
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 616
Dot.: filtry do twarzy :)

jeszcze raz dzieki i przepraszam za zasmiecanie forum . po prostu nigdzie nie znalazlam co to dokladnie znaczy te niestabilnie filtry , a o polecanych firmach kosmetycznych czytalam nie raz , tylko polecane byly dziewczyna ktore szczegolnie powinny sie chronic . teraz juz wiem co to znaczy i zaraz kaze se mamie i siostrze zaopatrzyc (sama oczywiscie tez kupie).
jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
hanny007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 11:31   #344
zuza81
Raczkowanie
 
Avatar zuza81
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 192
Question Filtry ochronne - ZBIORCZY

Dziewczynki jakich używacie filtów ochronnych na codzień? Chodzi mi o konkretne produkty
zuza81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 11:35   #345
Amelianna
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 607
GG do Amelianna
Dot.: filtry ochronne

Ja obecnie uzywam melczka żelowego Vichy z serii Capital Soleil spf 60. Jest ono do ciała ale z powodzeniem używam na moją mieszaną twarz
Amelianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 12:15   #346
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: filtry ochronne

Anthelios Dermo-Pediatrics spf 60 i Avene emulsja spf 50+
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 12:35   #347
jaga2
Raczkowanie
 
Avatar jaga2
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 62
Dot.: filtry ochronne

100 biodermy
jaga2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 12:51   #348
hulietta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 181
GG do hulietta
Dot.: filtry ochronne

vichy matujący 60
hulietta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 13:08   #349
Doroti
Raczkowanie
 
Avatar Doroti
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 132
GG do Doroti
Dot.: filtry ochronne

Avene elmulsja 50spf i Anthelios DP 60tka
__________________
Supergirls just fly...
Doroti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-23, 15:52   #350
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: filtry ochronne

mleczko żelowe vichy spf60 na zmianę z avene emulsja "matująca" spf50+
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 15:53   #351
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: filtry ochronne

anthelios 40.
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 17:39   #352
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: filtry ochronne

emulsja avene , bioderma 100 tonujaca
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 17:54   #353
Abigail
Przyczajenie
 
Avatar Abigail
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14
Dot.: filtry ochronne

Svr 50b, Svr 100b.
Abigail jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 18:21   #354
kasmar
Raczkowanie
 
Avatar kasmar
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 26
Dot.: filtry ochronne

Anthelios DP 60, mleczko żelowe Vichy 60
__________________
Ja jednak wiem, jakie naprawdę jest niebo. Niebo jest smutne.
kasmar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 18:30   #355
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: filtry ochronne

Wykończyłam już mój ulubiony filtr Bioderma Photoderm Max Fluide i uzywam teraz bardzo płynnego CCB Cosmence Sun Shake IP 50 - który jest kopią Fluide Extreme Antheliosa ale na zimę potrzebuję czegoś gęstszego co lepiej ochroni naczynka i jak zwykle wrócę do ulubionego SVR 100.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 23:02   #356
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: filtry ochronne

Bioderma fluide 100 (super) i tonujaca ( mniej super) , Avene 40 (emulsja -super)
Bioderma 30 pod oczy (szczypie w oczy, - nie super)

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-23, 23:18   #357
bajka
Przyczajenie
 
Avatar bajka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 13
Dot.: filtry ochronne

Mam małe pytanko, czy stosujecie takie wysokie filtry, bo używacie kwasów czy po prostu zawsze na dzień stosujecie kremy z wysokim spf? Ja nie stosuje kwasów, a jako krem na dzień używam Daywear Estee Lauder, który ma filtr 15 i zastanawiam się czy to wystarczająca ochrona Mam nadzieje, że nie odbiegłam za bardzo od tematu wątku wtrącając swoje 3grosze Jeśli tak, to bardzo przepraszam, ale jestem na wizażu nowa i jeszcze nie do końca znam zasady tu panujące.
bajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 01:14   #358
*beatriz*
Raczkowanie
 
Avatar *beatriz*
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: królewskie miasto :*
Wiadomości: 471
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez bajka
Mam małe pytanko, czy stosujecie takie wysokie filtry, bo używacie kwasów czy po prostu zawsze na dzień stosujecie kremy z wysokim spf? Ja nie stosuje kwasów, a jako krem na dzień używam Daywear Estee Lauder, który ma filtr 15 i zastanawiam się czy to wystarczająca ochrona Mam nadzieje, że nie odbiegłam za bardzo od tematu wątku wtrącając swoje 3grosze Jeśli tak, to bardzo przepraszam, ale jestem na wizażu nowa i jeszcze nie do końca znam zasady tu panujące.
Dołączam się bo ogólnie nie wiem, dlaczego stosuje się filtry,jeśli chodzi o kwasy..czy mogłybyście mi wytłumaczyć? przepraszam za tą moją głupotę...
__________________
jesteście moim natchnieniem i wsparciem...a ja jestem cholernym leniem..
*beatriz* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 06:15   #359
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez *beatriz*
Dołączam się bo ogólnie nie wiem, dlaczego stosuje się filtry,jeśli chodzi o kwasy..czy mogłybyście mi wytłumaczyć? przepraszam za tą moją głupotę...
Używam wysokich filtrów przez cały rok. Obecnie stosuję Vichy mleczko żelowe 60 (jeden z moich faworytów).

Kwasy złuszczają, więc tym samym uwrażliwiają skórę na promieniowanie UV, zwłaszcza UVA, odpowiedzialne za starzenie skóry i przebarwienia. Filtry stosuje się, żeby temu zapobiegać.

Polecam nowym wizażankom lekturę następujących artykułów:

http://www.wizaz.pl/basia_kwasy_bha_aha.php

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_uva_uvb.php

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz7_filtry.php

http://www.wizaz.pl/basia_opalanie_cz9_porady.php
nan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-24, 08:28   #360
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 718
Dot.: filtry ochronne



Przez 3 m-c uzywalam krem z kwasem Thiospot na noc, wtedy byly konieczne wysokie filtry na dzien.
Obecnie tak sie do nich przyzwyczailam, ze kupujac krem z filtrem staram sie aby mial filtr minimum 30. Bardzo lubie Bioderma fluide a ten krem nie ma mniejszego filtra niz 100 lub ja nie znalazlam.

Poza tym, zauwazylam, ze mam o wiele mniej problemow z buzia jak zaczelam uzywac kremow z filtrami na dzien. Na poczatku myslalam ze moja buzia bedzie biala jak sciana - ale wcale tak nie jest
Obecnie mialam yeelow peeling i kremu z filtrem moge uzyc dopiero od 8 dnia po zabiegu, wiec chwilowa przerwa

pozdrawiam
aniolek
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 718 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.