Ślub kuzyna - czy odmówić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-05, 22:25   #1
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580

Ślub kuzyna - czy odmówić?


Nie wiem, czy zakładam temat w dobrym dziale, mam nadzieję, że mimo wszystko będzie ok.

Dzisiaj dowiedziałam się, że mój kuzyn zaręczył się i ma już ustaloną datę ślubu na jesień. To dla mnie bardzo bliska osoba i nie wyobrażam sobie, żeby mogło mnie ominąć tak ważne dla niego wydarzenie. Problem w tym, że najprawdopodobniej może mnie ominąć :/
Jakiś czas temu zdecydowałam się na wyjazd do USA. Nie będzie mnie w kraju całe wakacje, planowałam powrót około 15 października. Prawie nikt o tym nie wie, nie chcę zapeszać i rozgadywać wszystkim naokoło. Mój kuzyn nie mógł więc wiedzieć, że rezerwując termin niejako pokrzyżował mi plany. Mam teraz ogromny dylemat - czy wracać wcześniej i rezygnować ze zwiedzenia części USA, żeby być na rodzinnej imprezie, czy grzecznie odmówić i zostać dłużej w Stanach?
Dodam, że bardzo nie lubię wesel, od biedy pewnie znalazłby się ktoś, kto poszedłby ze mną, ale w chwili obecnej nie jestem w żadnym związku i nie planuję być. Nie lubię tańców w parach, zabaw weselnych. Byłabym na tej imprezie tylko dlatego, że to mój bliski (chociaż wydaje mi się, że to bardzo ważny powód). Mam przeczucie, że jeśli zdecyduję się na wcześniejszy powrót, cały wieczór będę pluła sobie w brodę, że nie zostałam w Stanach. Z drugiej strony wiem też, że jeśli nie wrócę, będę zła na siebie, że przegapiłam wesele. Póki co bardziej skłaniam się ku temu, żeby odpuścić ten ślub, ale nie chciałabym zachować się nietaktownie i nie chciałabym, żeby rodzinie było przykro z powodu mojej nieobecności. Jak myślicie, czy to będzie wielkim faux pas, jeśli zrezygnuję z imprezy, czy jednak powinnam wrócić wcześniej i w niej uczestniczyć?
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 23:49   #2
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy zakładam temat w dobrym dziale, mam nadzieję, że mimo wszystko będzie ok.

Dzisiaj dowiedziałam się, że mój kuzyn zaręczył się i ma już ustaloną datę ślubu na jesień. To dla mnie bardzo bliska osoba i nie wyobrażam sobie, żeby mogło mnie ominąć tak ważne dla niego wydarzenie. Problem w tym, że najprawdopodobniej może mnie ominąć :/
Jakiś czas temu zdecydowałam się na wyjazd do USA. Nie będzie mnie w kraju całe wakacje, planowałam powrót około 15 października. Prawie nikt o tym nie wie, nie chcę zapeszać i rozgadywać wszystkim naokoło. Mój kuzyn nie mógł więc wiedzieć, że rezerwując termin niejako pokrzyżował mi plany. Mam teraz ogromny dylemat - czy wracać wcześniej i rezygnować ze zwiedzenia części USA, żeby być na rodzinnej imprezie, czy grzecznie odmówić i zostać dłużej w Stanach?
Dodam, że bardzo nie lubię wesel, od biedy pewnie znalazłby się ktoś, kto poszedłby ze mną, ale w chwili obecnej nie jestem w żadnym związku i nie planuję być. Nie lubię tańców w parach, zabaw weselnych. Byłabym na tej imprezie tylko dlatego, że to mój bliski (chociaż wydaje mi się, że to bardzo ważny powód). Mam przeczucie, że jeśli zdecyduję się na wcześniejszy powrót, cały wieczór będę pluła sobie w brodę, że nie zostałam w Stanach. Z drugiej strony wiem też, że jeśli nie wrócę, będę zła na siebie, że przegapiłam wesele. Póki co bardziej skłaniam się ku temu, żeby odpuścić ten ślub, ale nie chciałabym zachować się nietaktownie i nie chciałabym, żeby rodzinie było przykro z powodu mojej nieobecności. Jak myślicie, czy to będzie wielkim faux pas, jeśli zrezygnuję z imprezy, czy jednak powinnam wrócić wcześniej i w niej uczestniczyć?
Skoro piszesz, że to bliski kuzyn, to na pewno zrozumie, jak nie będziesz na jego weselu. Dla mnie mija się z celem iść na wesele tylko dlatego, że jest to mój bliski kuzyn i siedzieć cały dzień jakby z przymusu, bo wesel nie lubisz

Bez wątpienia wybrałabym wyjazd, zważywszy, że jakieś kroki w tym kierunku poczyniłaś. Co innego brat, siostra- to już bliższe pokrewieństwo i wtedy miałabym może dylemat, co zrobić...
Porozmawiaj z kuzynem, powinien zrozumieć
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 14:34   #3
ewazem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 68
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Odmówic, ten wyjazd to jedno z ważniejszych wydarzeń w Twoim życiu. Kuzyn jak mądy zrozumie.
Na moj ślub nie przyjechało kuzynostwo 700 km bo niby daleko, czy sie obraziłam?, nie, nie to w tym dniu było dla mnie najważniejsze.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:29 ----------

Często musiałam dokonywać wyborów czy iśc na chrzciny, urodziny, inne ważne wydarzenia innych. Dokonywałam wyborów dobrych dla mnie, tak aby nie odbiły się negatywnie/czy wjakiś inny sposób na moim życiu. Bo to Twoje życie, Twój wyjazd, twoje przeżycia.
Kuzyn będzie miał slub i każdy z was w swoich decyzjach i w tym dniu będzie szczęsliwy i tego Ci życzę.
ewazem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 14:37   #4
pasikoniszka
Raczkowanie
 
Avatar pasikoniszka
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 135
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Odpuść wesele. Ja też nie byłam na kilku tego typu imprezach z powodu pobytu za granicą i jakoś nie żałuję, a i nikt mi tego nie wypomina
Gdyby to było Twoje rodzeństwo, to co innego

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
pasikoniszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:05   #5
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 733
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Treść usunięta
4d88b8945be75952c39c61b9b17b2a8019c982be_5fd16501de8d4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:01   #6
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Jeżeli Cię zaprosi - od razu odmów, żeby miał jasność co do liczby gości.
Powiedz że masz zaplanowany wyjazd już od dłuższego czasu, wykupione bilety i z przyjemnością spotkasz się z nim i jego żoną po powrocie.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 17:27   #7
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi, uspokoiłyście moje sumienie Powiem mu w sobotę, kiedy u nas będzie. Pomyślałam, że w dniu ślubu mogłabym im przesłać jakiś szybki filmik z pozdrowieniami i życzeniami, a po powrocie odwiedzić ich z jakimś niewielkim prezentem (już nawet mam na niego pomysł). Teraz jedyny problem polega na tym, że wczoraj na fejsie wypytywał mnie, z kim przyjdę, a ja, żeby nie pisać mu w takiej formie, że mnie nie będzie, trochę mu pościemniałam, że jeszcze nie wiem i że na pewno za jakiś czas mu powiem (swoją drogą, Matko Boska, ślub za 11 miesięcy, ja jestem singielką, mam mu teraz podawać dane osobowe osoby towarzyszącej? :P). Więc teraz, jak się dowie, że nie przyjdę, pewnie pomyśli, że to dlatego, że nie mam z kim pójść no ale trudno, tego nie przeskoczę, powiem mu jasno, jaki jest powód i czemu nie powiedziałam mu o tym od razu.
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 21:47   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Ślub kuzyna - czy odmówić?

ja też bym nie poszła na wesele. gdybym miała do wyboru siedzenie na imprezie, która specjalnie mnie nie cieszy albo np. dodatkowy miesiąc siedzieć w Stanach to decyzja jest bardzo prosta. po powrocie bym się udała do nich z życzeniami i jakimś prezentem. może nawet znajdziesz coś fajnego w USA.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-07 22:47:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.