Co to zluszanie TCA ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-10, 16:01   #1
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150

Co to zluszanie TCA ??


Mam na wizytowce dermatologa napisane ...ZLUSZCZANIE AHA, TCA...
Nie zabradzo wiem o co chodzi z tym TCA...
Moze ktos sie podzielic informacja na ten tamat ??
Pozdrawiam

Aha i jeszcze chcialam sie zapytac czt zna ktos dobry gabinet kosmetyczny w warszawie w ktorym wykonywany jest zabieg peeling JADWIGA i mniej wiecej po jakich cenach... fajnie jak by byla strona internetowa

DZIEKI
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 16:32   #2
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Co to zluszanie TCA ??

http://easypeel.republika.pl/przebarwienia.html - znalalalam taka stronke... wlasnie tak wygldala zabieg TCA ??

Czym on sie rozni od peelingu Jadwiga...
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 16:38   #3
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Co to zluszanie TCA ??

trzeba sie jakos szczegulnie przygotowywywac przed takim zabiegiem ? ? ?
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-10, 20:22   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Co to zluszanie TCA ??

jest to złuszczanie naskórka przy pomocy kwasu tróchchlorooctowego (TCA)
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 14:59   #5
sfixi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 150
Re: Co to zluszanie TCA ??

chcialam troche odswierzyc watek dale tych ktorrzy nie przeczyatli a mogli by cos napisac
sfixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 11:10   #6
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113
Re: Co to zluszanie TCA ??

Polski Peeling Ziołowy Jadwiga to peeling wykonywany w gabinetach kosmetycznych za pomoca mieszanki ziół o działaniu złuszczającym. TCA to peeling wykonywany tylko w gabinetach lekarskich.Nie można porównywać tych dwóch zabiegów gdyż są to zapegi zupełnie inne.
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-19, 07:41   #7
g-a-p
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 22
Re: Co to zluszanie TCA ??

Wczoraj wlasnie mialam robiony z jonoforeza - 2,5%.Jest lagodny. Efekt podobny jak po kwasach poki co. Ale napisze wiecej jak skocze serie ( 4 zabiegi 2x2,5%,2x5%). Przedtem musialam przygotowywac skore kremem mild z wit.A firmy environ. Zabieg tez byl robiony przy uzyciu kosmetykow tej firmy.
__________________
GoCHa
g-a-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-03, 14:36   #8
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Co to zluszanie TCA ??

ja również to odświeżę, może komuś pomogę
miałam robione już trzy zabiegi kwasem TCA, 40% i 30%. Najpierw dermatolog oczyściła mi twarz mleczkiem (a przynajmniej konsystencja tego czegoś przypomniała mi mleczko, ja sama byłam oślepiona lampą ). Następnie zamoczyła patyczen kosmetyczny w kwasie i pocierała czoło do czasu aż "będzie zadowolona", nie zważając na moje łzy (nie wiem czy bardziej z powodu mocnego tarcia twardym patyczkiem czy pieczenia od kwasu, które aż chłodziło - tak jak włoży się palec do gorrrącej wody, po pewnym czasie nie czuje się ciepła tylko chłód ). Czekała parę sekund po czym pryskała mi twarz wodą termalną. Nowy patyczek i kolejna część twarzy - nos, policzki, broda... Na nosie wyjątkowo lądował zwilżony wodą gazik Po zakończeniu zabiegu nakładała grubą warstwę kremu (Iwostin lub LRP, bo przez te firmy jest sponsorowana i przepisuje/poleca ich kosmetyki). Po kremie nie było śladu po minucie - prócz błysku na twarzy Łuszczę się zazwyczaj od czwartku do poniedziałku, w poniedziałek próbuję już zmniejszyć zaczerwienie skóry. Skóra najpierw jest zaczerwieniona/brązowa, następnie jest ściągnięta i "pije" ekspresowo kremy (Physiogel, emulsja nawilżająca z Iwostinu, Terproline, nakładam również Epi z A-dermy, na noc - Alantan Plus), faza łuszczenia - najlepiej namoczyć twarz wodą i wykonywać delikatne ruchy, nie zrywać! Drażniąca jest skóra, która schodząc z tworza tworzy mi "łupież" na głowie - bardzo nieestetyczne, ale trzeba przetrwać. Jeszcze przez kilka dni po ostatniej skórce smaruję się mocno nawilżającymi kosmetykami, później wracam do kremów nawilżających dla cery trądzikowej (np. Octopirox). W góry - bloker 100.
Każdy zabieg - 400zł.
Równolegle łykam jeszcze Bactrim, ale nie mam już wyprysków, czasem wyskoczy pojedynczy, który szybko znika.
To chyba na tyle
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 17:03   #9
Jennefer
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 40
Re: Co to zluszanie TCA ??

agnieska napisał(a):
> ja również to odświeżę, może komuś pomogę
> miałam robione już trzy zabiegi kwasem TCA, 40% i 30%. Najpierw dermatolog oczyściła mi twarz mleczkiem (a przynajmniej konsystencja tego czegoś przypomniała mi mleczko, ja sama byłam oślepiona lampą ). Następnie zamoczyła patyczen kosmetyczny w kwasie i pocierała czoło do czasu aż "będzie zadowolona", nie zważając na moje łzy (nie wiem czy bardziej z powodu mocnego tarcia twardym patyczkiem czy pieczenia od kwasu, które aż chłodziło - tak jak włoży się palec do gorrrącej wody, po pewnym czasie nie czuje się ciepła tylko chłód ). Czekała parę sekund po czym pryskała mi twarz wodą termalną. Nowy patyczek i kolejna część twarzy - nos, policzki, broda... Na nosie wyjątkowo lądował zwilżony wodą gazik Po zakończeniu zabiegu nakładała grubą warstwę kremu (Iwostin lub LRP, bo przez te firmy jest sponsorowana i przepisuje/poleca ich kosmetyki). Po kremie nie było śladu po minucie - prócz błysku na twarzy Łuszczę się zazwyczaj od czwartku do poniedziałku, w poniedziałek próbuję już zmniejszyć zaczerwienie skóry. Skóra najpierw jest zaczerwieniona/brązowa, następnie jest ściągnięta i "pije" ekspresowo kremy (Physiogel, emulsja nawilżająca z Iwostinu, Terproline, nakładam również Epi z A-dermy, na noc - Alantan Plus), faza łuszczenia - najlepiej namoczyć twarz wodą i wykonywać delikatne ruchy, nie zrywać! Drażniąca jest skóra, która schodząc z tworza tworzy mi "łupież" na głowie - bardzo nieestetyczne, ale trzeba przetrwać. Jeszcze przez kilka dni po ostatniej skórce smaruję się mocno nawilżającymi kosmetykami, później wracam do kremów nawilżających dla cery trądzikowej (np. Octopirox). W góry - bloker 100.
> Każdy zabieg - 400zł.
> Równolegle łykam jeszcze Bactrim, ale nie mam już wyprysków, czasem wyskoczy pojedynczy, który szybko znika.
> To chyba na tyle
Hej Agnieska, znów się spotykamy w jednym wątku. Właśnie dzisiaj miałam robiony pierwszy zabieg TCA i bedę nadal nawilżała skórę korzystając z Twoich porad Ja miałam robione stężeniem 15 % był to 1 i ostatni zabieg, bo wcześniej wygładziłam twarz kwasami AHA. Ciekawostka zapłaciłam 250 zł i to chyba nie ma znaczenia stężenie, moja lekarka tyle bierze. Na razie odczuwam pierwsze oznaki sciągniecia. Czekam na obiecane efekty i pozdrawiam
Yen
__________________
Jennefer
Jennefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 18:32   #10
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: Co to zluszanie TCA ??

moja lekarka jest hmm.. powiedzmy.. rozchwytywana (i bierze 80 zł za wizytę :/) pewnie stąd ta cena za zabieg
pzdr
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.