Ubezpieczacie dziecko w szkole? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-07, 08:03   #1
barbara198080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2

Ubezpieczacie dziecko w szkole?


Cześć.

Ostatnio dopiero dowiedziałam się, że ubezpieczenie w szkole nie jest obowiązkowe i niby lepiej jest wykupić je poza szkołą bo wiemy co bierzemy i za co płacimy (bez pośredniaka szkolnego).

Bierzecie ubezpieczenie w szkole czy poza?
barbara198080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 10:39   #2
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez barbara198080 Pokaż wiadomość
Cześć.

Ostatnio dopiero dowiedziałam się, że ubezpieczenie w szkole nie jest obowiązkowe i niby lepiej jest wykupić je poza szkołą bo wiemy co bierzemy i za co płacimy (bez pośredniaka szkolnego).

Bierzecie ubezpieczenie w szkole czy poza?
Ale pod jakim względem lepiej? W szkole też wiesz za co płacisz. Szkoła dostaje ogóle warunki ubezpieczenia które są do wglądu dla każdego zainteresowanego. U nas w przedszkolu OWU były skserowane i położone na stoliku i każdy rodzic mógł sobie zabrać.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 10:58   #3
barbara198080
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Ale pod jakim względem lepiej? W szkole też wiesz za co płacisz. Szkoła dostaje ogóle warunki ubezpieczenia które są do wglądu dla każdego zainteresowanego. U nas w przedszkolu OWU były skserowane i położone na stoliku i każdy rodzic mógł sobie zabrać.
Lepiej bo w razie szkody kontaktuje się z agentem i on mówi jak mnie pokierować dalej aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela.

Uważam, że szkoła nie powinna być pośrednikiem i nie powinna nic narzucać. Przez to bardzo mało % rodziców wie, że ma możliwość odrzucenia ich oferty i wybrania czegoś innego z innego towarzystw. Dodatkowo po co karmić dyrektora prowizją? (tak potwierdzone info).
barbara198080 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:07   #4
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez barbara198080 Pokaż wiadomość
Lepiej bo w razie szkody kontaktuje się z agentem i on mówi jak mnie pokierować dalej aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela.

Uważam, że szkoła nie powinna być pośrednikiem i nie powinna nic narzucać. Przez to bardzo mało % rodziców wie, że ma możliwość odrzucenia ich oferty i wybrania czegoś innego z innego towarzystw. Dodatkowo po co karmić dyrektora prowizją? (tak potwierdzone info).
to gdzie można ubezpieczyć dziecko szkolne ?

rok temu nie znalazłam lepszej oferty niż to co proponowały szkoła i przedszkole

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2016-09-07 o 12:08
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:28   #5
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez barbara198080 Pokaż wiadomość
Lepiej bo w razie szkody kontaktuje się z agentem i on mówi jak mnie pokierować dalej aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela.

Uważam, że szkoła nie powinna być pośrednikiem i nie powinna nic narzucać. Przez to bardzo mało % rodziców wie, że ma możliwość odrzucenia ich oferty i wybrania czegoś innego z innego towarzystw. Dodatkowo po co karmić dyrektora prowizją? (tak potwierdzone info).
W szkole bierzesz wniosek z sekretariatu wypełniasz na kolanie i po sprawie (szkoła kontaktuje się z ubezpieczycielem). dostajesz pieniądze - koniec pieśni.
Jestem obecnie na etapie zwrotu pieniędzy z ubezpieczenia ( nie szkolnego) i życzę zdrowia każdemu kto musi się użerać z agentami likwidatorami i innymi pomocnymi w razie wypadku, którzy mają cię pokierować.

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;65037401]to gdzie można ubezpieczyć dziecko szkolne ?

rok temu nie znalazłam lepszej oferty niż to co proponowały szkoła i przedszkole[/QUOTE]
Szkoły mają zniżki za grupowe ubezpieczenia dlatego jest taniej. Chyba że chcesz ubezpieczyć dziecko na wyższą kwotę to wtedy musisz się rozglądnąć. Z tego co mi się wydaje to standardowo w szkołach i przedszkolach to jest 10 000 albo 15000 zł.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 13:20   #6
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

U nas co roku Rada Rodziców a nie szkoła czy przedszkole wybiera najlepszą ofertę z przedstawionych i co roku wszyscy są informowani o tym iż ubezpieczenie jest wymagane ale każdy kto ma taką ochotę może ubezpieczyć dziecko indywidualnie - ja zawsze korzystam z oferty grupowej
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 17:37   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez barbara198080 Pokaż wiadomość
Lepiej bo w razie szkody kontaktuje się z agentem i on mówi jak mnie pokierować dalej aby otrzymać pieniądze od ubezpieczyciela.

Uważam, że szkoła nie powinna być pośrednikiem i nie powinna nic narzucać. Przez to bardzo mało % rodziców wie, że ma możliwość odrzucenia ich oferty i wybrania czegoś innego z innego towarzystw. Dodatkowo po co karmić dyrektora prowizją? (tak potwierdzone info).
Od 3 chyba lat szkoła ma obowiązek poinformowania rodziców, że ubezpieczenie jest DOBROWOLNE. Nie pisz, że mało rodziców o tym wie - szkoły tego akurat się trzymają, przedszkola też. Oczywiście, może czarna owca się zdarzyć ale... no to NIE jest norma.

Dyrekcja nie dostaje prowizji dostaje zniżki, z reguły jest też tak, że jakiś % dzieci ma ubezpieczenie za free - tych najbiedniejszych. Wychowawcy znają sytuację finansową dzieci, wiedzą, komu pieniędzy nie przybywa i zgłaszają indywidualnie u dyrekcji. Bywa, że firma oferuje w zamian za wykupienie ubezpieczenia coś dla szkoły.

Zawsze w sekretariacie można dopytać o warunki ubezpieczenia.

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
U nas co roku Rada Rodziców a nie szkoła czy przedszkole wybiera najlepszą ofertę z przedstawionych i co roku wszyscy są informowani o tym iż ubezpieczenie jest wymagane ale każdy kto ma taką ochotę może ubezpieczyć dziecko indywidualnie - ja zawsze korzystam z oferty grupowej
U nas też, w przedszkolu u córek tak samo.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-07, 17:44   #8
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
U nas co roku Rada Rodziców a nie szkoła czy przedszkole wybiera najlepszą ofertę z przedstawionych i co roku wszyscy są informowani o tym iż ubezpieczenie jest wymagane ale każdy kto ma taką ochotę może ubezpieczyć dziecko indywidualnie - ja zawsze korzystam z oferty grupowej
U nas w przedszkolu dyrekcja wybiera, ale to prywatne i nie ma rady rodziców. Natomiast informacja o wysokości i tym ze nie jest to obowiązkowe jest umieszczone na tablicy.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 19:14   #9
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Dowiedz się najpierw jakie są warunki ubezpieczenia i porównaj z komercyjnymi ofertami. Ja ubezpieczyłam córkę sama w tej samej ubezpieczalni, w której mogłam ubezpieczyć w szkole. Różnica kolosalna - w szkole za 50zł na rok jest ubezpieczenie na 15 tyś, ja ubezpieczyłam ją za 49zł na rok na 24 tyś. W tej samej firmie!!!
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 18:11   #10
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez mortisha84 Pokaż wiadomość
Dowiedz się najpierw jakie są warunki ubezpieczenia i porównaj z komercyjnymi ofertami. Ja ubezpieczyłam córkę sama w tej samej ubezpieczalni, w której mogłam ubezpieczyć w szkole. Różnica kolosalna - w szkole za 50zł na rok jest ubezpieczenie na 15 tyś, ja ubezpieczyłam ją za 49zł na rok na 24 tyś. W tej samej firmie!!!
Co to za firma? Możesz na priv mi napisać.

Ja korzystałam do tej pory z ubezpieczeń przedszkolnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 19:49   #11
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Ubezpieczacie dziecko w szkole?

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Co to za firma? Możesz na priv mi napisać.

Ja korzystałam do tej pory z ubezpieczeń przedszkolnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Compensa.

My też korzystaliśmy z przedszkolnych, bo się opłacało. W tym roku córka poszła do pierwszej klasy i w szkole już się nie opłaca
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-08 20:49:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.