Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-21, 12:11   #31
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Pisałam, żebyś nie szedł do kosmetyczki bo rozniesie Ci te krosty po całej twarzy.

Co masz robić? Znaleźć dobrego dermatologa, innej rady nie widzę. Z opisu stanu Twojej twarzy wnioskuję, że przydałaby się kuracja retinoidami, no ale to już lekarz najlepiej oceni.

Dieta nie powoduje trądziku, może tylko nasilać jego objawy. Taką mocną ropną formę nie zwalczysz jakimiś domowymi sposobami ani testowaniem na siebie wszelkich możliwych leków bez recepty.

Moim zdaniem jak nie pójdziesz do lekarza to może być jeszcze gorzej. Jak nie masz zaufanego dermatologa to przejrzyj temat o najlepszych dermatologach - może się trafi jakiś z Twojej okolicy.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 12:53   #32
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Mieszkam w Lesznie, a wszyscy DOBRZY dermatolodzy są na urlopie .
Teraz testuję na sobie zieloną glinkę rozmoczoną w olejku migdałowym i herbacianym. Fajnie działa na moją skórę i mam nadzieję, że załagodzi objawy . Mój trądzik ma taką a nie inną formę przez oczyszczanie się organizmu... Miesiąc po rzuceniu palenia, następuje oczyszczanie przez skórę i stąd te nasilone zmiany... Chyba dobrze robie, co?
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi

Edytowane przez MagicDreams
Czas edycji: 2010-07-21 o 12:58
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 14:57   #33
Dyuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

@visionAM Ja nie jestem endokrynolo...żką (w końcu są formy żeńskie od innych zawodów:P), więc nie będę niczego "proponować", ale wiem, że niektóre zaburzenia mające wśród objawów silny trądzik można leczyć i w ten sposób. Ale powtórzę - ekspertem nie jestem, wiem tylko tyle, co sama znajdę, interesuję się tym też, niestety, z konieczności no i uważnie czytam ulotki leków (:P) a potem rozwijam temat przeglądając artykuły na ten temat


Cytat:
zauważyłem, że np. jeśli jakiś pryszcz wyjdzie mi na ręce, to wewnątrz jest włos, czyli zdarza się, ze nowe włosie wrasta w skórę.
A może to nadwrażliwość mieszków włosowych? Nie wypadają Ci włosy z głowy? Pewnie nie, bo byś napisał.
Życie jest niesprawiedliwe i do **py, niestety, każdy by chciał być "piękny i gładki" a tu nic. Może, jak masz wakacje, to wykorzystaj je bardzo intensywnie, bo po powrocie do szkoły czasu będzie mniej - byłeś u endokrynologa? Często bardzo trudno trafić na nie tylko kompetentnego, bo kompetencji im nie odmawiam, ale takiego, który dokładnie wysłucha i odpowie na wszystkie pytania i skieruje na konieczne badania.
Ale w sumie też to, że jesteś młody, działa na Twoją niekorzyść, mnie zawsze lekarze powtarzali, że "i tak wyniki zmienią się za parę lat" i że "każdy przeżywa burzę hormonów, choć u każdego może to przebiegać inaczej".
Nie wiem, czy to dobrze, że ona Ci to wyciska, skoro masz zmiany ropne... Zwłaszcza, że piszesz, że tego przybywa.

Czasem to aż by się chciało mieć taki twarzowy odkurzacz, co by wszystko wyssał:P

A i jeszcze: może zbadasz, co Ci żyje na skórze twarzy, może np. gronkowiec?

Edytowane przez Dyuna
Czas edycji: 2010-07-21 o 15:03
Dyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 16:47   #34
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Heh, chodzi po prostu o to, że facetom przeciwko trądzikowi nie podaje się żadnych leków z hormonami przynajmniej nie słyszałam o takich procederach i jestem tego pewna na 99%
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 17:17   #35
Dyuna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

A, faktycznie, moj błąd. Myślałam o spironolaktonie.

W Polsce to faktycznie nie, za to kobietom przepisuje się leki hormonalne nagminnie
Co prawda stosuje się go nie na sam trądzik, ale tę dolegliwość też zwalcza. Pierwotnie miał leczyć co innego, ale - jak to z wieloma lekami było - okazało się, że ma "dodatkowe korzyści".

A propos włosów - MagicDreams, czy golisz często brodę? Jeśli tak, to czy bardzo Ci włosy wrastają?

Edytowane przez Dyuna
Czas edycji: 2010-07-21 o 17:23
Dyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-21, 20:06   #36
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Gole się, golę, ale maszynką do włosów, bo lubię mieć lekki zarost. Gdy goliłem się zwykłą, często miałem podrażnioną skórę . Wąsy mi ogólnie wrastały z tego, co pamiętam...

Ogólnie, to mi raczej włosy wrastają same z siebie... Teraz nakładam maseczkę z zielonej glinki z olejem ze słodkich migdałów i herbacianym oraz białą z algami (nawilżającą).

Poniżej jest moje zdjęcie (widać nawet na lekko prześwietlonym, ze mam na czole te kropy...
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 07:37   #37
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Jest coraz lepiej
Zielona i biała glinka działają !
Dzisiaj kupię sobie Brevoxyl, bo czytałem, ze jest BaaaRdzo fajnym specyfikiem
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 09:39   #38
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Brevoxylu używam już dość długo (z przerwami) około 2 tubki już zużyłam , i ogólnie powiem,że blizny rozjaśnia przy dłuższym stosowaniu ale trzeba robić przerwy bo wysusza i powoduje złuszczanie się naskórka bo o to właśnie chodzi
__________________
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera!"

"Doskonałość dobra moralnego lub ludzkiego wymaga, by rozum kierował uczuciami...
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 10:23   #39
Marianka Anka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 12
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Nic nie wiem o tym, żeby Alantan leczył odnawiające się pryszcze, ale Acne Derm to robi, a to ta sama firma. Zresztą właśnie Acne Derm mi pomógł, tylko trzeba stosować go przez dłuższy czas, nawet kilka miesięcy. Ale za to kuracja jest trwała. Alantan, zresztą tj. Sudocrem bardziej leczą ranki, zadrapania, poparzenia i nawilżają, ale trądzik... ?

Nie drap i nie wyciskaj, zostaną Ci przecież po tym blizny!
Marianka Anka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:32   #40
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Nie prześledziłaś chyba wszystkich wypowiedzi... Zacznę dziś stosować Brevoxyl. Byłem u tej kosmetyczki na badaniu kontrolnym. Ta debilka tarła mi siłowo wacikiem z wodą utlenioną po twarzy! Zjechała mi z niej pryszcze, które wyszły na wierzch... Później dusiła mi skórę! Kurcze... Tj jakaś STARSZA, NIEKOMPETENTNA KOBIETA! Szlag mnie już bierze... Chyba więcej do niej nie pójdę, niech nie liczy na moją obecność Mam poharatane i czerwone czoło. Nie idę tam więcej. Będę smarował maścią i wyczekiwał efektów. A tak już miałem fajnie przed tą wizytą... Z doświadczenia wiem, że dusząc jakiegokolwiek pryszcza, posuwa się on w głąb skóry, puchnie i się nieładny robi... Po co ona i to wduszała? A ile bólu przy tym miałem... Kurka.


EDIT DLA visionAM :P (miałem straszny humor i obolałą skórę...)
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi

Edytowane przez MagicDreams
Czas edycji: 2010-07-22 o 19:56 Powód: Nieodpowiednie słownictwo
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 15:31   #41
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

A pisałeś, że to taka super kosmetyczka, która się zna na sprawie... teraz ja wyzywasz od starych idiotek
Jakbyś znał się co nieco na pielęgnacji to byś nawet do niej nie poszedł na taki zabieg, dla mnie logiczne jest że mechaniczne oczyszczanie nic dobrego dla skóry raczej nie zrobi, tym bardziej dla skóry z odnawiającymi się zmianami ropnymi.

Poza tym opanuj słownictwo, bo nie każdy ma ochotę czytać jakieś Twoje wulgaryzmy.

Kolejna sprawa - po tych "zabiegach" u kosmetyczki proponowałabym teraz używanie jakiegoś uspokajającego kremu lub maseczek, bo twarz musi być w tragicznym stanie.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 16:11   #42
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Brevoxyl + maść i maseczki nawilżające. Innej opcji nie widze
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 16:18   #43
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Wiesz co maseczki nawilżające fajnie się wchłaniają jeśli wcześniej zrobisz peeling. Ale musi to być peeling enzymatyczny, bo przy zmianach ropnych nie można żadnego mechanicznego stosować. Polecam Ziaja Nuno - bardzo fajny i niedrogi Stosuje się go co 2-3 dni
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:38   #44
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Gdy tylko złapię jakiegoś zaskórniaka, to z przyjemnością kupię ten peeling . Nie używałem jeszcze enzymatycznych . Dziekuję
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 17:56   #45
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Kosztuje około 8zł i na prawdę fajnie działa
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 18:37   #46
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Dziękuję . Naskórek mi obumiera po tym wszystkim... Po tych wodach utlenionych i wg... Musze troszeczkę poczytać o peelingach enzymatycznych
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 08:59   #47
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Ja się nie zgadzam co do tego, że mechaniczne oczyszczanie u kosmetyczki nie pomaga, ponieważ nic mi tak nie pomogło jak właśnie to ;] i na oczyszczanie chodzę i będę chodzić mimo, że boli i skóra przez kilka dni jest zaczerwieniona ale pomaga.

ach i zakupiłam olejek z drzewa herbacianego. Szczypie niesamowicie ale "fajnie" wysusza i chyba sprawia, że skóra szybciej sie złuszcza <mysli> , tylko ten zapach...

Czytałam jeszcze, że działanie olejku jojoba też jest korzystne na skórę trądzikową, przy okazji kupię zobaczymy...

MagicDreams- jeśli moge Ci coś poradzić,(bo widzę że do twarzy używasz bardzo dużo produktów) ...czasami chcąc sobie pomóc możesz zaszkodzić tyloma specyfikami, i wiem co mówię bo był czas kiedy maja desperacja była na tyle duża że niemal codziennie zakupywałam nowe kosmetyki mając nadzieje że coś pomoże, aż w końcu moja mama poradziła mi żeby odstawić to wszystko i używać tylko najpotrzebniejszych rzeczy takich jak np.żel do twarzy czy tonik i kiedy to jest konieczne.. i ku mojemu zdziwieniu po prostu z czasem stan skóry sie poprawiał. a te zakupione produkty nie dość, że dużo kosztowały to jeszcze wyrzuciłam niemal wszystkie po prostu ze złości.
__________________
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera!"

"Doskonałość dobra moralnego lub ludzkiego wymaga, by rozum kierował uczuciami...

Edytowane przez kinga15p
Czas edycji: 2010-07-23 o 09:11
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 11:10   #48
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Ja się nie zgadzam co do tego, że mechaniczne oczyszczanie u kosmetyczki nie pomaga, ponieważ nic mi tak nie pomogło jak właśnie to ;] i na oczyszczanie chodzę i będę chodzić mimo, że boli i skóra przez kilka dni jest zaczerwieniona ale pomaga.
A też miałaś odnawiające się ropne krosty? Bo ja sobie nie wyobrażam iść z takim czymś do kosmetyczki na mechaniczne oczyszczanie.

Co do kosmetyków to oczywiste, że im mniej i im bardziej prosty skład tym lepiej.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 13:20   #49
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Wydaje mi się, że Brevoxyl pomaga... Ściąga skórę, matowi, wysusza... Zobaczymy, co będzie dalej. Jedno wiem na pewno - więcej do tej kobiety nie pójdę. Sąsiadka chodzi do jakiejś dobrej. Konbieta przynajmniej wie, że się zmian ropnych nie wyciska, tylko smaruje dobrymi specyfikami i wszystko schodzi... Na drugi raz się do niej przejdę na mikre
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 15:31   #50
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Napisane przez kinga15p Pokaż wiadomość
Gdy wykupiłam maści i płyny na bazie spirytusu od dermatologa (bardzo drogie zresztą) pryszcze zaczęły mi bardziej wychodzić niż wcześniej, ponieważ pani dermatologi zamiast zapobiegać temu aby wychodziły mi pryszcze postanowiła mi zafundować takie jakby oczyszczanie sie twarzy przez to, że te maście sprawiały właśnie odnawianie sie starych pryszczy i wychodziło mi ich coraz więcej i więcej.
A co w tym dziwnego?
Często jest tak, że skóra, zanim się wyleczy, musi "wyrzucić" wszystko na wierzch.

---------- Dopisano o 16:31 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez MagicDreams Pokaż wiadomość
Poniżej jest moje zdjęcie (widać nawet na lekko prześwietlonym, ze mam na czole te kropy...
Daj normalne zdjęcie - nie prześwietlone, nie czarno-białe. W normalnym, dziennym świetle, kolorowe.
Na tym nic nie można zobaczyć.

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jakbyś znał się co nieco na pielęgnacji to byś nawet do niej nie poszedł na taki zabieg, dla mnie logiczne jest że mechaniczne oczyszczanie nic dobrego dla skóry raczej nie zrobi, tym bardziej dla skóry z odnawiającymi się zmianami ropnymi.
Otóż to.

Cytat:
Napisane przez MagicDreams Pokaż wiadomość
Jedno wiem na pewno - więcej do tej kobiety nie pójdę. Sąsiadka chodzi do jakiejś dobrej. Konbieta przynajmniej wie, że się zmian ropnych nie wyciska, tylko smaruje dobrymi specyfikami i wszystko schodzi... Na drugi raz się do niej przejdę na mikre
Taa? A tamta tez miała być taka dobra, przecież koleżanka ją polecała itd.

Idź do dermatologa, przestań się leczyć na własną rękę, bo całkowicie zrujnujesz sobie skórę.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 15:47   #51
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

karolynka90 - ja mu o dermatologu już wałkuję od początku tego wątku, ale jak grochem o ścianę, uparty facet, ot co!
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:52   #52
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Buu :P Obgadujecie mnie pod moją nieobecność? Ja wszystko widzę
Brevoxyl świetnie działa na pryszczaki, zmniejszają się z każdym użyciem . A do dermatologa pójdę, gdy wróci z urlopu, bo kilku znajomych go zachwalało i myślę, że warto poczekać .
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:53   #53
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
karolynka90 - ja mu o dermatologu już wałkuję od początku tego wątku, ale jak grochem o ścianę, uparty facet, ot co!
A widzisz, to jednak przyniosło skutek:

Cytat:
Napisane przez MagicDreams Pokaż wiadomość
Buu :P Obgadujecie mnie pod moją nieobecność? Ja wszystko widzę
Brevoxyl świetnie działa na pryszczaki, zmniejszają się z każdym użyciem . A do dermatologa pójdę, gdy wróci z urlopu, bo kilku znajomych go zachwalało i myślę, że warto poczekać .
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 10:16   #54
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

dzisiaj wycisnąłem sobie 3 pryszczaki, bo były dość głębokie, nie chciały same zejść i miały biały łepek... Powiem Wam, że nie wiem dlaczego, ale nie leciała mi krew ciurkiem, jak zwykle... Odkaziłem okolice wodą utlenioną, same pryszcze potraktowałem spirytusem i na koniec posmarowałem bervoxylem . Myślę, że nie będą się odnawiać .
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:10   #55
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

O matko, najpierw woda utleniona, a potem spirytus i Brevoxyl?!
Masakra dla twarzy, wysuszysz strasznie te miejsca, podrażnisz skórę.... ech... a coś mi się wydawało, że pisałeś, że znasz się na pielęgnacji i żebym Ciebie nie pouczała. Jak widać niewiele się znasz W dodatku wciąż popełniasz te same błędy pomimo wielu cennych rad jakie dostałeś
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 15:18   #56
kinga15p
Raczkowanie
 
Avatar kinga15p
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 186
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

karolynka90 : A co w tym dziwnego?
Często jest tak, że skóra, zanim się wyleczy, musi "wyrzucić" wszystko na wierzch.


Łatwo Ci mówić ponieważ przypuszczam, że nie byłaś w mojej sytuacji. Przed pójściem do dermatologa moja twarz i tak była w bardzo złym stanie. A tu pani zaserwowała mi kilkakrotnie większy wysyp pryszczy na twarzy i tak na każdej wizycie mówiła"coś kosztem czegoś" albo , że trzeba czasu, no i po pół roku (czyli po 6 wizytach)powiedziałam dość, ponieważ przez ten okres czasu nie wiem czy był dzień w którym nie miałam kilku nowych pryszczy. Więc postanowiłam znaleźć inną dermatolog, która z kolei nie robiła prawie nic poza naciąganiem mnie na duże pieniądze.

I rozumiem, że skóra musi sie oczyścić, bo to nie jest tak,że oczekuje cudów od razu ..
__________________
"Szczęście to nie tylko to, co los daje, ale i to, czego nie zabiera!"

"Doskonałość dobra moralnego lub ludzkiego wymaga, by rozum kierował uczuciami...
kinga15p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 15:48   #57
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Napisane przez kinga15p Pokaż wiadomość
Łatwo Ci mówić ponieważ przypuszczam, że nie byłaś w mojej sytuacji. Przed pójściem do dermatologa moja twarz i tak była w bardzo złym stanie. A tu pani zaserwowała mi kilkakrotnie większy wysyp pryszczy na twarzy i tak na każdej wizycie mówiła"coś kosztem czegoś" albo , że trzeba czasu, no i po pół roku (czyli po 6 wizytach)powiedziałam dość, ponieważ przez ten okres czasu nie wiem czy był dzień w którym nie miałam kilku nowych pryszczy. Więc postanowiłam znaleźć inną dermatolog, która z kolei nie robiła prawie nic poza naciąganiem mnie na duże pieniądze.

I rozumiem, że skóra musi sie oczyścić, bo to nie jest tak,że oczekuje cudów od razu ..
Ale chodzi Ci o to, że przypuszczasz, że nie miałam trądziku czy że lecząc się nie miałam wysypu?
Miałam trądzik i miałam wysyp nieraz.
Chociaż wierzę, że półroczny wysyp może doprowadzić do nerwicy i na Twoim miejscu po tak długim czasie ciągłego pogarszania stanu skóry też zmieniłabym dermatologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:41   #58
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
O matko, najpierw woda utleniona, a potem spirytus i Brevoxyl?!
Masakra dla twarzy, wysuszysz strasznie te miejsca, podrażnisz skórę.... ech... a coś mi się wydawało, że pisałeś, że znasz się na pielęgnacji i żebym Ciebie nie pouczała. Jak widać niewiele się znasz W dodatku wciąż popełniasz te same błędy pomimo wielu cennych rad jakie dostałeś
No ej, nooO . Przecież delikatnie dezynfekuje, tylko punktowo, bo pryszcze po brevoxylu baardzo zmalały . Jestem ostrożny . A Breva i tak musze nakładać na całe czoło, żeby mi się ładnie pogoiło .

Hehe... Przed ostatnią wizytą kupiłem sobie Brevoxyl i pokazałem go kosmetyczce. Ona oczywiście nie wiedziała, co to jest. Wtedy miałem totalnie zjechany naskórek, a ona powiedziała, ze posmaruje mi tym i koniec! Myślałem, ze mnie skręci... Mówię Wam, to sadystka :P
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 18:57   #59
tymbark190
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 244
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Ja polecam DAVERCIN żel i taki w buteleczce jak syrop (on jest robiony w aptekach)

jest trochę drogi, ale ładnie schodzą te wszystkie syfy ;-) wiem bo go miałam i już mam aby końcówke niedoskonałości.
__________________



Miłość jest dawaniem, nie braniem,
naprawianiem, nie niszczeniem, zaufaniem,
wiarą, nigdy zwodzeniem,
cierpliwym znoszeniem i
wiernym dzieleniem każdej radości i
każdego smutku, dzisiaj i zawsze.



Tyle już razem
tymbark190 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 19:30   #60
MagicDreams
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 94
Dot.: Sudocrem, czy Alantan na odnawiające się pryszcze :)

Cytat:
Napisane przez tymbark190 Pokaż wiadomość
Ja polecam DAVERCIN żel i taki w buteleczce jak syrop (on jest robiony w aptekach)

jest trochę drogi, ale ładnie schodzą te wszystkie syfy ;-) wiem bo go miałam i już mam aby końcówke niedoskonałości.
To Cię teraz zasypie pytaniami . Ile kosztuje? Jest na receptę? Ile czasu go stosujesz? . Przepraszam, ale ciekawość bierze górę
__________________
To nasza żałosność czyni nas interesującymi
MagicDreams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.