Br±zowow³ose farbowane Cz.V - Strona 165 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-11-25, 19:54   #4921
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jest ¼le. Nie od razu Rzym zbudowano

A niestety rudo¶ci ciê¿ko "zabiæ" Na moich w³osach tylko niebieski mixton dzia³a zabójczo na rudo¶ci.
O mixtonie wlasnie myslalam, bo szampony koloryzujace i plukanki ochladzaly mi tylko blond
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:06   #4922
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
O mixtonie wlasnie myslalam, bo szampony koloryzujace i plukanki ochladzaly mi tylko blond
Br±z mo¿na skutecznie och³odziæ Ale jak jest ju¿ rudawy, to tylko niebieskim mixtonem. Popiel niewiele zdzia³a. No mo¿e do 3-ciego mycia.

Tylko trzeba bardzo uwa¿aæ z dawk±, bo ma du¿± moc przyciemniaj±c±.
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:47   #4923
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Br±z mo¿na skutecznie och³odziæ Ale jak jest ju¿ rudawy, to tylko niebieskim mixtonem. Popiel niewiele zdzia³a. No mo¿e do 3-ciego mycia.

Tylko trzeba bardzo uwa¿aæ z dawk±, bo ma du¿± moc przyciemniaj±c±.
Bêdê uwa¿aæ
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-26, 20:16   #4924
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez ewe11 Poka¿ wiadomo¶æ


a nie ma tam przypadkiem ten kolor w sobie czego¶ mahoniowego? kladlam ostatnio 5.0 to wychodzi czysty br±z a ja bym chcia³a w³a¶nie tak± po¶wiatê
Teraz dopiero to widzê. Wczoraj zagl±da³am z telefonu i nie widzia³am tam mahoniu.
Na tej za³±czonej fotce wyraxnie go widaæ.
Co do mahoniu, to akurat ja mam tak± poswiatê.
Polecam wiêc kolor 6/75, bo 5/75 wysz³oby ci za ciemno. Ja mam prawie czarne w³osy.

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Tak sobie mysle, ze chyba tutaj pasuje niedawno schodzilam z czerni, wiec bylam ruda, ale wlosy mialam poniszczone, wiec scielam (polowe dlugosci, teraz przydaloby sie jeszcze sciac troche konce...) i pofarbowalam sie na 'ciemny blond' (balam sie, ze wyzszy poziom nie pokryje rudosci). Zapigmentowalam Szostka, na to 6.1, mial byc popielaty, wyszlo jak wyszlo
No niestety na rudo¶æ po dekoloryzacji nie ma mocnych Pigmentowanie takiej rudosci 6 nie przykryje tej rudo¶ci. Ja ¿eby siê pozbyc takiej rudo¶ci po pozbywaniu siê czerwieni u¿y³am 5/00 do pigmentacji, a potem na³o¿y³am 4/0 bo chcia³am miec bardzo ciemno. Niestety 5/00 i tak po kilku myciach rudzia³o. a wiêc dla mnie 4/0 by³o jedynym ratunkiem. Przynajmniej wtedy bo teraz juz wypróbowa³am mixton niebieski i jestem zdumiona jego mozliwo¶ciami.
A wiêc je¶li nie chcesz za ciemno, a jednak ch³odno, bez rudo¶ci, to tylko mixton niebieski
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 12:52   #4925
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
2-3 tony??? To ci czarne wyjd±.
Jak dla mnie masz teraz poziom 6 mo¿e nawet 7.
Te które by¶ chcia³a s± na poziomie 6 w porywach do 5
Masz rude w³osy, wiêc wziê³abym naturê czyli 6/0. Mog³aby¶ te¿ spróbowaæ 6/3 albo 6/7 ale przy obecnej rudo¶ci chyba lepiej jakby¶ wziê³a naturê bo i tak nie zakryje rudo¶ci, któr± ju¿ masz.

......................... ........
Wys³ane z Samsung Galaxy S3
nie rozumiem, zupelnie nie znam sie na odcieniach, ale kiedy wpisuje w google "natura 6/0 farba" to wyskakuja mi kolory farb od czarnych po blond. co znaczy to co pisalas? przepraszam ale jestem zupelnie zielona w tym temacie i nie wiem o co chodzi, tak samo jak napisalam ze chce przyciemnic o dwa trzy tony milam na mysli zeby byly ciemniejsze a Wy mi piszecie, ze czarne by wyszly, wiec to typowy przyklad na to jak bardzo nie orientuje sie w tych sprawach.

Chcialabym jakas tansza farbe, bo mam dlugie wlosy i bede musiala ich kupic 2 opakowania. Odpada Garnier ( bo mnie uczula i jest za ostry), no i jak wspomnialam cos z tych tanszych jak np. naturia, marion, sayos.


dodam, ze przy pierwszym farbowaniu (,oj naturalny kolor o ciemny blond) nalozylam sobie farbe http://image.ceneo.pl/data/products/...y-bursztyn.jpg i mialam bordowe wlosy, wiec nie chce powtorzyc wiecej tego bledu.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 12:56
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 13:25   #4926
goldika
Zakorzenienie
 
Avatar goldika
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomo¶ci: 14 974
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

na Wizazu mozna wygrac farbe Accent do testow


laski nie udzielam sie bo mam wlosowy kryzys... kompletnie nie wiem czego chce czuje sie byle jak w tych jasniejszych ale nie chce przyciemniac nie wiem co zrobic... odrost juz nadaje sie do farbowania ale cos sie ociagam z ta moja inebrya 7/0. Jak dobrze ze reszty farb sie pozbylam to nie kusza inne kolory
goldika jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 13:32   #4927
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
na Wizazu mozna wygrac farbe Accent do testow


laski nie udzielam sie bo mam wlosowy kryzys... kompletnie nie wiem czego chce czuje sie byle jak w tych jasniejszych ale nie chce przyciemniac nie wiem co zrobic... odrost juz nadaje sie do farbowania ale cos sie ociagam z ta moja inebrya 7/0. Jak dobrze ze reszty farb sie pozbylam to nie kusza inne kolory
Wys³a³am zg³oszenie na t± farbê odcieñ 1016 A moje obecne najbardziej przypominaj± ten http://www.rossnet.pl/Produkt/Accent...zt,329115,1835 i SYOSS 8-7 http://www.syoss.pl/content/dam/syos...10_blondes.jpg
Ja wiem - pewnie chcesz ja¶niejsze, tylko jeszcze o tym nie wiesz

Te¿ siê ostatnio nie udzielam... nie mam nic na swoje usprawiedliwienie Ogarniam pielêgnacjê - odkry³am ¿e moim w³osom najbardziej nie s³u¿y³o d³ugie trzymanie od¿ywek i masek... Teraz trzymam parê minut i jest ok. Mam wra¿enie ¿e siê trochê zregenerowa³y (o ile to wogóle mo¿liwe ¿eby w³os siê zregenerowa³...)

Edytowane przez MorganLeFay
Czas edycji: 2013-11-27 o 13:37
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 14:17   #4928
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez goldika Poka¿ wiadomo¶æ
na Wizazu mozna wygrac farbe Accent do testow
¯aden z kolorów mi nie pasuje, wiêc nie biorê udzia³u w tej zabawie. Natomiast rozbawi³a mnie jedna rzecz. Pisz±cy tekst nie zna³ innego (bardziej adekwatnego) przymiotnika, ni¿ "bogata" ? W porównaniu do innych marek to ta paleta jest raczej "uboga" A ten niefortunny wyraz jako¶ szczególnie zwraca na to uwagê.

Cytat:
laski nie udzielam sie bo mam wlosowy kryzys... kompletnie nie wiem czego chce czuje sie byle jak w tych jasniejszych ale nie chce przyciemniac nie wiem co zrobic... odrost juz nadaje sie do farbowania ale cos sie ociagam z ta moja inebrya 7/0. Jak dobrze ze reszty farb sie pozbylam to nie kusza inne kolory
Ja te¿ nie wiem czego chcê
Odrost mam prawie identyczny jak d³ugo¶æ (w³a¶ciwie to wcale go nie widaæ jestem magikiem ) i nie mam motywacji, ¿eby co¶ zrobiæ. W³osy wygl±daj± na zadbane.
A z drugiej strony, mo¿e bym co¶ zrobi³a, ale sama nie wiem czego chcê
Ale jak nie ma brzydkiego odrostu, to mi siê nie chce kombinowaæ.
A mo¿e poprawi³abym sobie listopadowy nastrój jakim¶ ³adnym kolorem?
I takie to my¶li przeplataj± siê w mojej g³owie
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ACCENT.jpg (91,2 KB, 8 za³adowañ)
__________________
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 14:22   #4929
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Poka¿ wiadomo¶æ
Ja wiem - pewnie chcesz ja¶niejsze, tylko jeszcze o tym nie wiesz
Zaczyna siê

Cytat:
Te¿ siê ostatnio nie udzielam... nie mam nic na swoje usprawiedliwienie Ogarniam pielêgnacjê - odkry³am ¿e moim w³osom najbardziej nie s³u¿y³o d³ugie trzymanie od¿ywek i masek... Teraz trzymam parê minut i jest ok. Mam wra¿enie ¿e siê trochê zregenerowa³y (o ile to wogóle mo¿liwe ¿eby w³os siê zregenerowa³...)
Tak samo mo¿e siê zregenerowaæ, jak skóra na kanapie
Ale... zwa³ jak zwa³ ten proces, wa¿ne ¿e wygl±daj± lepiej
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-11-27 o 14:24
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 14:34   #4930
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ³ódzkie
Wiadomo¶ci: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Zaczyna siê

Tak samo mo¿e siê zregenerowaæ, jak skóra na kanapie
Ale... zwa³ jak zwa³ ten proces, wa¿ne ¿e wygl±daj± lepiej
Te¿ tak my¶lê
Pewnie efekt ³adniejszych pozornie w³osów mo¿na tylko uzyskaæ przez nadbudowane silikony itp...
To mówisz ¿e jaki chcesz kolor?
MorganLeFay jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 16:09   #4931
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
nie rozumiem, zupelnie nie znam sie na odcieniach, ale kiedy wpisuje w google "natura 6/0 farba" to wyskakuja mi kolory farb od czarnych po blond. co znaczy to co pisalas? przepraszam ale jestem zupelnie zielona w tym temacie i nie wiem o co chodzi, tak samo jak napisalam ze chce przyciemnic o dwa trzy tony milam na mysli zeby byly ciemniejsze a Wy mi piszecie, ze czarne by wyszly, wiec to typowy przyklad na to jak bardzo nie orientuje sie w tych sprawach.

Chcialabym jakas tansza farbe, bo mam dlugie wlosy i bede musiala ich kupic 2 opakowania. Odpada Garnier ( bo mnie uczula i jest za ostry), no i jak wspomnialam cos z tych tanszych jak np. naturia, marion, sayos.


dodam, ze przy pierwszym farbowaniu (,oj naturalny kolor o ciemny blond) nalozylam sobie farbe http://image.ceneo.pl/data/products/...y-bursztyn.jpg i mialam bordowe wlosy, wiec nie chce powtorzyc wiecej tego bledu.
Nic dziwnego, ze ci wysz³y bordowe, bo ta farba ma czerwony barwnik. numer farby, to 6,35, a wiêc ciemny blond z³oto-czerwony.
Skoro nie chcesz czerwonych refleksów, to unikaj 5 po przecinku.
O oznaczeniach i numeracjach farb pis±³ysmy tu juz do znudzenia. Poszukaj kilka stron wstecz. Chyba tydzieñ temu mcromance wklei³a piêknie rozpisan± liste z numeracjami.
Poszuka³am i jest tu

Pamietaj, ze przy wyborze farby nigdy nie mozesz siê sugerowac panienk± na obrazku, bo one maj± nak³adane farby na ich naturalne, albo ca³kowicie odbarwione w³osy.
Nie sugeruj siê równie¿ nazw± farby, bo nieraz ma siê nijak do w³asciwiego koloru. Dlatego siê nauczy³y¶my numeracji farb i tylko tym sie sugerujemy przy wyborze farb.
Jak przeczytasz kilka stron tego w±tku, to bardzo szybko to pojmiesz jak my wszystkie.

Je¶li potrzebujesz dwóch opakowañ farby, to z profesjonalnych wybierz Inebrya, bo tej wystarczy ci jedno opakowanie, bo jest bardzo wydajna. Wybierasz kolor farby i oxydant 6%.

Ze sklepowych nie polece nic, bo nie lubiê. Ale jesli zdecydujesz siê na sklepowe, to patrz na numeracjê farby.
Je¶li wrzucasz w google, to nie pisz natura 6/0 tylko farba do w³osów 6/0. bo natura to w³asnie to zero po przecinku, kresce, kropce.

Goldika dziêki twojemu niezdecydowaniu przynajmniej dasz troche odpocz±æ w³osom
Nie dziwiê ci siê, ze ci sie jasne nie podobaj±. ja mam podobnie. Potrzebuje konkretnych zdecydowanych kolorów. Albo bardzo ciemne, albo bardzo jasne. a takie po¶rednie s± ble, takie nijakie, szaro myszowe

Rumpleteazer skoro nie masz widocznego odrostu, to po co farbowaæ? Gorzej jakby ci siê nie podoba³o. Ale skoro zastrze¿eñ nie masz....


Ja ze swoich jestem zadowolona. Trochê s± za ciemne. ¯a³ujê, ¿e po tym jak je wymêczy³am rozja¶nieniem, znowu s± za ciemne.
Sam odcieñ bardzo mi sie podoba, bo widaæ, ¿e to br±z, a nie czerñ. A reflex mahoniowy jest cudowny. Farba CT wymywa siê delikatnie, wiêc odrosty nie rzucaj± siê mocno w oczy, nawet mimo mojego blondu. Jak stuknie 2 tygodnie, to pewnie i tak zrobiê same odrosty, bo ja jestem strasznie przewra¿liwiona. A mo¿e lepiej kupiê czapkê

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2013-11-27 o 16:20
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 16:47   #4932
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ tak my¶lê
Pewnie efekt ³adniejszych pozornie w³osów mo¿na tylko uzyskaæ przez nadbudowane silikony itp...
Ja mam trochê inne podej¶cie do silikonów.

W³os i tak jest martwy, jak skóra na kanapie. Jak siê go przesuszy/spali/co¶ tam , to wszystko co siê na nim zrobi, aby poprawiæ jego wygl±d, da pozorn± poprawê. Tak samo ze skór± na kanapie. Jak siê j± zniszczy, to czy posmarujê siê j± "sztucznym" silikonem, czy naturalnym woskiem pszczelim, czy olejkiem jojoba, czy kremem Nivea, da to pozorn± poprawê. (Pomijam tu wywód o tym, ¿e ró¿nym rodzajom skór na kanapie, tak jak ró¿nym typom w³osów, ró¿ne sk³adniki s³u¿±... ró¿nie ).

Ergo, moim zdaniem, je¶li komu¶ s³u¿± silikony, niech u¿ywa ich bez kompleksu, ¿e jego w³osy s± "pozornie" ³adniejsze, bo "to tylko nadbudowany silikon a nie ³adny w³os".

Ja mam teraz krótsze w³osy (za liniê brody). Przy takiej d³ugo¶ci silikony mi nie s³u¿±. Nie tyle w³osom (strukturze), co ca³okszta³towi, czyli fryzurze. Mam "gruby w³os" i bob mi siê k³adzie, w³osy s± za ciê¿kie i za ¶liskie, je¶li permanentnie u¿ywam silikonów.

Natomiast, kiedy mia³am w³osy za ³opatki u¿ywa³am szamponu z silikonem. Akurat wtedy prawie do ka¿dego szamponu ³adowali silikon, tak jak teraz wciskaj± prawie wszêdzie proteiny. Nie stosowa³am od¿ywek, pianek, olejków. Tylko go³y szampon. W³osy ³adnie b³yszcza³y, wygl±da³y zdrowo i naprawdê wiele osób je komplementowa³o. I teraz pytanie: jakie to ma znaczenie, czy nadbudowa³y siê na nich silikony, czy chodzi³am z niedop³ukanym olejkiem lnianym, czy cz±steczki od¿ywki z proteinami mleka w nich siedzia³y. By³y ³adne, b³yszcz±ce, bezproblemowe. A potem i tak mi siê znudzi³y i je obciê³am

Tak, wiem, s± ró¿ne opinie nt. silikonów. Ja jednak uwa¿am, ¿e tak jak kiedy¶ strasznie je wszêdzie wciskali (do tego stopnia, ¿e jak przesta³y byæ modne, to musieli na butelkach szamponów pisaæ o innowacyjnej formule czyli "szampon bez silikonów") to teraz s± demonizowane. A to dlatego, ¿e takie a nie inne "lobby" przejê³o pa³eczkê

Z perspektywy czasu, jestem zadowolona z tej pielêgnacji.

Cytat:
To mówisz ¿e jaki chcesz kolor?
£adny

Widzê, ¿e w w±tku udziela siê listopadowy spadek formy, bo jako¶ nie widzê spektakularnych metamorfoz, b³yskawicznych wypadów do Rossmanna. Tylko: "my¶lê", "nie wiem czego chcê", "chcia³abym, ale.."

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Rumpleteazer skoro nie masz widocznego odrostu, to po co farbowaæ? Gorzej jakby ci siê nie podoba³o. Ale skoro zastrze¿eñ nie masz....
Bo pokombinowa³abym, ale mi siê nie chce
Odrost da³by mi kopa do dzia³ania. Brak nie daje.
Ale z drugiej strony odczuwam lekk± monotoniê.
Ja chyba... jestem kobiet±
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-11-27 o 16:48
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 16:54   #4933
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ
Ja mam trochê inne podej¶cie do silikonów.

W³os i tak jest martwy, jak skóra na kanapie. Jak siê go przesuszy/spali/co¶ tam , to wszystko co siê na nim zrobi, aby poprawiæ jego wygl±d, da pozorn± poprawê. Tak samo ze skór± na kanapie. Jak siê j± zniszczy, to czy posmarujê siê j± "sztucznym" silikonem, czy naturalnym woskiem pszczelim, czy olejkiem jojoba, czy kremem Nivea, da to pozorn± poprawê. (Pomijam tu wywód o tym, ¿e ró¿nym rodzajom skór na kanapie, tak jak ró¿nym typom w³osów, ró¿ne sk³adniki s³u¿±... ró¿nie ).

Ergo, moim zdaniem, je¶li komu¶ s³u¿± silikony, niech u¿ywa ich bez kompleksu, ¿e jego w³osy s± "pozornie" ³adniejsze, bo "to tylko nadbudowany silikon a nie ³adny w³os".

Ja mam teraz krótsze w³osy (za liniê brody). Przy takiej d³ugo¶ci silikony mi nie s³u¿±. Nie tyle w³osom (strukturze), co ca³okszta³towi, czyli fryzurze. Mam "gruby w³os" i bob mi siê k³adzie, w³osy s± za ciê¿kie i za ¶liskie, je¶li permanentnie u¿ywam silikonów.

Natomiast, kiedy mia³am w³osy za ³opatki u¿ywa³am szamponu z silikonem. Akurat wtedy prawie do ka¿dego szamponu ³adowali silikon, tak jak teraz wciskaj± prawie wszêdzie proteiny. Nie stosowa³am od¿ywek, pianek, olejków. Tylko go³y szampon. W³osy ³adnie b³yszcza³y, wygl±da³y zdrowo i naprawdê wiele osób je komplementowa³o. I teraz pytanie: jakie to ma znaczenie, czy nadbudowa³y siê na nich silikony, czy chodzi³am z niedop³ukanym olejkiem lnianym, czy cz±steczki od¿ywki z proteinami mleka w nich siedzia³y. By³y ³adne, b³yszcz±ce, bezproblemowe. A potem i tak mi siê znudzi³y i je obciê³am

Tak, wiem, s± ró¿ne opinie nt. silikonów. Ja jednak uwa¿am, ¿e tak jak kiedy¶ strasznie je wszêdzie wciskali (do tego stopnia, ¿e jak przesta³y byæ modne, to musieli na butelkach szamponów pisaæ o innowacyjnej formule czyli "szampon bez silikonów") to teraz s± demonizowane. A to dlatego, ¿e takie a nie inne "lobby" przejê³o pa³eczkê

Z perspektywy czasu, jestem zadowolona z tej pielêgnacji.
W sumie to nawet mówisz z sensem

Ja za to mam swój w³asny osobisty problem z silikonami (jak z wszystkim innym do w³osów) - nie ka¿dy mi pasuje, a wiêkszo¶æ powoduje elektryzowanie siê w³osów.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 17:12   #4934
rumpleteazer
Zadomowienie
 
Avatar rumpleteazer
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomo¶ci: 1 622
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie to nawet mówisz z sensem

Ja za to mam swój w³asny osobisty problem z silikonami (jak z wszystkim innym do w³osów) - nie ka¿dy mi pasuje, a wiêkszo¶æ powoduje elektryzowanie siê w³osów.


I tu le¿y pies pogrzebany
Niektórym osobom trudno jest zidentyfikowaæ to CO¦, po czym jego w³osy wygl±daj± dobrze (i te COSIE, które powoduj±, ¿e w³osy wygl±daj± ¼le).

Dlatego je¶li taki kto¶ zorientuje siê, ¿e to silikon sprawia, i¿ jego w³osy s± atrakcyjne i ³atwe w obs³udze, moim zdaniem, nie powinien odrzucaæ tego sk³adnika. Ja wiem, ¿e obecnie modne s± sk³adniki "naturalne" (oleje np.) ale w³os nie wie, co to jest moda

P.S. Zbli¿amy siê powoli do VI. czê¶ci "Br±zowow³osych".
__________________

Edytowane przez rumpleteazer
Czas edycji: 2013-11-27 o 17:16
rumpleteazer jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 17:14   #4935
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Weronisia : dziekuje przestudiuje, faktycznie przydatne, bo kiedy nie zna sie tych numerow ich znaczenia to troche jak na loterii albo wyjdzie albo nie.

czyli przykladowo farba http://image.ceneo.pl/data/products/...z-zlocisty.jpg powinna byc dobra, bo wg kodu to jasny braz ze zlocistym/zoltym barwnikiem.

tylko teraz kwestia tego jak wlosy chwyca: bo jesli pofarbuje blond wlosy na pewno bedzie inny efekt niz kiedy naloze taka farbe na ciemny braz.
wybirajac farbe, na pewno bede kierowac sie Waszymi poradami

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 17:24
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 17:27   #4936
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez rumpleteazer Poka¿ wiadomo¶æ


I tu le¿y pies pogrzebany
Niektórym osobom trudno jest zidentyfikowaæ to CO¦, po czym jego w³osy wygl±daj± dobrze (i te COSIE, które powoduj±, ¿e w³osy wygl±daj± ¼le).

Dlatego je¶li taki kto¶ zorientuje siê, ¿e to silikon sprawia, i¿ jego w³osy s± atrakcyjne i ³atwe w obs³udze, moim zdaniem, nie powinien odrzucaæ tego sk³adnika. Ja wiem, ¿e obecnie modne s± sk³adniki "naturalne" (oleje np.) ale w³os nie wie, co to jest moda

P.S. Zbli¿amy siê powoli do VI. czê¶ci "Br±zowow³osych".
Dok³adnie. Do tego silikony obci±¿aj± mi w³osy, ale nadal nie wyg³adzaj± do koñca. Dlatego ja przerzuci³am siê na bezsilikonowe rzeczy, bo ³atwiej mi by³o znale¼æ rzeczy, po których mi siê nie elektryzowa³y w³osy.
Naprawdê brakuje mi takich próbek na 2-3 u¿ycia wszystkiego. Wtedy o wiele szybciej i mniej bole¶nie dla kieszeni mo¿na by znale¼æ co¶, co odpowiada.

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
Weronisia : dziekuje przestudiuje, faktycznie przydatne, bo kiedy nie zna sie tych numerow ich znaczenia to troche jak na loterii albo wyjdzie albo nie.

czyli przykladowo farba http://image.ceneo.pl/data/products/...z-zlocisty.jpg powinna byc dobra, bo wg kodu to jasny braz ze zlocistym/zoltym barwnikiem.

tylko teraz kwestia tego jak wlosy chwyca: bo jesli pofarbuje blond wlosy na pewno bedzie inny efekt niz kiedy naloze taka farbe na ciemny braz.
wybirajac farbe, na pewno bede kierowac sie Waszymi poradami
Je¶li we¼miesz t± 5/3 to wyjdzie ciemnica.
Ja mam naturalnie blond popielaty (6/1), a w awatarze mam w³osy po 5/0 z Inebryi - sama widzisz, ¿e du¿o ciemniej.
Lepiej próbuj z ni¿szym poziomem ( 6 ), bo przyciemniæ zawsze mo¿na, a rozja¶nianie to mêka

Najlepiej znale¼æ zdjêcie, gdzie ci siê kolor podoba, wrzuciæ nam tutaj, my postaramy siê go zidentyfikowaæ i doradziæ odcieñ.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.

Edytowane przez mcromance
Czas edycji: 2013-11-27 o 17:28
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:00   #4937
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

mcromance, na poprzedniej stronie wklailam moj aktualny kolor wlosow i kilka fotek z wymarzonym to co proponujesz? ciemnym blondem przyciemnic? no wlasnie w tym mam problem, ze nie umiem sobie wyobrazic jak bardzo kolor sie zmieni przyciemni jak naloze farbe, chyba faktycznie musialabym myc jasna blondynka zeby mi cieply braz wyszedl po nalozeniu farby 5.3

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 18:02
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:16   #4938
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cappucino nie bierz farby z poziomu 5, bo wyjdzie ci za ciemno. We¼ 6. Nie wiem tylko czy 6/3 jest dobrym pomys³em przy tak rudych w³osach jak twoje. Mo¿esz spróbowaæ. Ale na pewno nie 5/3

Rumpleteazer mam podobne zdanie co do silikonów jak i innych sk³adników
W rózne odzywki/maski do w³osów. Te z i bez sylikonów i uzywam w zale¿no¶ci od nastroju
Szampny mam zawsze bez, bo uwa¿am, ze szampon ma po prostu umyæ w³os, a kontakt szamponu z w³osem jest zbyt krótki, zeby móg³ cokolwiek od¿ywiæ i tp. Nie ma szans, zeby jakies sk³adniki szamponu wniknê³y we w³os. za szybko jest sp³ukiwany. Jak dla mnie mog³abym w³osy myc nawet szarym myd³em Ale od¿ywka to juz inna bajka. Zostaje na w³osach przynajmniej na 2 minuty, a wiêc ma czas na wnikniecie do w³osa, lub oblepienie go
Lubiê od¿ywki z sylikonem gdy czujê, ze mam problem z rozczesaniem w³osów.
Moje bezfryzurowe w³osy nie maj± nic przeciwko oklapywaniu po sylikonach, bo czy z czy bez i tak s± oklap³e. Zale¿y mi, ¿eby by³y g³adkie i siê nie puszy³y.
Ostatnio pokocha³am od¿ywkê Elseve szaro-ró¿ow± - to pierwsza od wielu miesiêcy, któr± zaryzykowa³am kupiæ z nienaturalnych. Jestem z niej zadowolona bardzo. Na zmianê stosujê z typowo naturalnymi i moim w³osom to odpowiada. A olejowanie mi co¶ ostatnio nie idzie. Dopóki nie pracowa³am, to olejowa³am nawet co 2 dni. Ale teraz gdy wstaje na ostatni± minutê nie wyobra¿am sobie myæ g³owy, suszyæ itp. Pozosta³ weekend, ale wtedy jest w domu t¿ i nie chcê mu ¶mierdzieæ olejem
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:31   #4939
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

a moze nawet 7? bo jak widze np http://wieczniemloda.com/biokap-nutr...rbowaniu-3343/ to taki kolor jaki uzyskala ta dziewczyna jest podobny do tego jaki bym chciala.
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-27, 18:40   #4940
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Oczywi¶cie, ¿e mo¿esz wzi±æ z poziomu 7. Ale to ty napisala¶, ¿e chcesz w³osy przyciemniæ i to nawet o 2-3 tony
Je¶li chcesz pozostaæ na obecnym poziomie, to mo¿esz wzi±æ 7
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:42   #4941
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

przesadzilam z tymi 2-3 tonami, bo sie na tym nie znam i myslalam ze dwa tony to wlasnie przejsicie z rudego w cieply braz. chce uzyskac taki kolor jak na fotkach i tego sie trzymajmy

nawet na poczatku mialam podobny ale szybko sie zmyl (na poczatlku fajny, z kazdym myciem bardziej rudy i jasny... ) i teraz mam taki jak przedstawilam.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 18:44
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:43   #4942
mcromance
Zakorzenienie
 
Avatar mcromance
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: D¿emowe Zag³êbie
Wiadomo¶ci: 4 284
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
a moze nawet 7? bo jak widze np http://wieczniemloda.com/biokap-nutr...rbowaniu-3343/ to taki kolor jaki uzyskala ta dziewczyna jest podobny do tego jaki bym chciala.
Wiesz co? Jak dla mnie to ty taki kolor jak chcesz mniej wiêcej ju¿ masz

Porównaj sobie sama.
To twoje zdjêcie: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1385300761

A tutaj to co chcesz: http://wieczniemloda.com/wp-content/...edni-blond.jpg

Jedyne co to, ¿e ta dziewczyna ma lekko bardziej br±zowawy kolor, bo farbowa³a kolorem naturalnym.

Mo¿esz spróbowaæ z jak±¶ 7/0, ja polecam profesjonaln± Inebryê (duuuuu¿o farby, nie ¶mierdzi i ³adnie kryje a kolor trzyma bez uszczerbku) - jakie¶ 20-kilka z³ na allegro za zestaw farba + oxy.
__________________
Powa¿ne uzale¿nienie od k-popu i k-dram.
Na szczê¶cie jedyne.


Nie udzielam ¿adnych porad przez PW, proszê nie pisaæ.
mcromance jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:45   #4943
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Wiesz, zawsze lepiej wzi±c ja¶niejszy kolorek, bo jesli siê nie spodoba to mozesz szybciutko przyciemniæ.
Ale je¶li od razu wexmiesz ciemniejsz± i xle siê bêdziesz czu³a w tym kolorze, to rozja¶niæ nie bedzie ju¿ tak ³atwo.
Wiec jesli chcesz to co na zdjêciu z poprzedniej strony, to proponowa³abym jednak 6, a je¶li z tego bloga co przed chwil± wkleja³a¶ to we¼ 7
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 18:50   #4944
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez mcromance Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz co? Jak dla mnie to ty taki kolor jak chcesz mniej wiêcej ju¿ masz

Porównaj sobie sama.
To twoje zdjêcie: https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...3&d=1385300761

A tutaj to co chcesz: http://wieczniemloda.com/wp-content/...edni-blond.jpg

Jedyne co to, ¿e ta dziewczyna ma lekko bardziej br±zowawy kolor, bo farbowa³a kolorem naturalnym.

Mo¿esz spróbowaæ z jak±¶ 7/0, ja polecam profesjonaln± Inebryê (duuuuu¿o farby, nie ¶mierdzi i ³adnie kryje a kolor trzyma bez uszczerbku) - jakie¶ 20-kilka z³ na allegro za zestaw farba + oxy.
no faktycznie na poczatku mialam podobny, ale sie batrdzo szybko zmy³.

sory ze tak cuduje i wypisuje tu watpliwosci, ale wiem, ze zdecydowanie bardziej sie na tym znacie i potraficie przewidziec co wyjdzie po nalozeniu farby
(przypominam) taki bym chciala, a wydawalo mi sie ze dziewczyna z fotki ma podobne. moze faktycznie lepiej probowac z tymi kolorami co maja Miranda Kerr i Linsay Lohan, bo jesli sie zmyja to nie bede miec znow tego koloru co mam tylko ciemniejszy.

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...6&d=1385300761
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1385300761
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1385300761

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Weronisia Poka¿ wiadomo¶æ
Wiesz, zawsze lepiej wzi±c ja¶niejszy kolorek, bo jesli siê nie spodoba to mozesz szybciutko przyciemniæ.
Ale je¶li od razu wexmiesz ciemniejsz± i xle siê bêdziesz czu³a w tym kolorze, to rozja¶niæ nie bedzie ju¿ tak ³atwo.
Wiec jesli chcesz to co na zdjêciu z poprzedniej strony, to proponowa³abym jednak 6, a je¶li z tego bloga co przed chwil± wkleja³a¶ to we¼ 7
ok wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo, bo dla mnie to podobne kolory i wlasciwie nie widze duzej roznicy, a moze nie poytrafie sie zdecydowac ktory lepszy

dzieki Dziewczyny
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 19:46   #4945
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Ja my¶lê, ¿e i tak ci takie kolory nie wyjd±. Wg mnie one maj± odcienie miedziane czyli z 4 po przecinku, a nie z³ote. Ty natomiast chcesz na³o¿yæ z³oty odcieñ i to do¶æ jasny. Mo¿e one maj± 6/43...
No ale próbuj. Po pierwszym na³o¿eniu ju¿ bêdziesz wiedzieæ czy to jest ten kolor, czy nastêpnym razem poszukaæ czego¶ innego.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 19:49   #4946
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

nie chce jeszcze nakladac zlotego dosc jasnego, po to sie pytalam o porade, zebyscie mi pomogly bo pojecia nie mam, bo zielona w tym jestem. i nie upieram sie na zaden odcien i kolor wrecz przeciwnie jestem otwarta na porady.
nie chce tylko zeby znow mialy cos wspolnego z rudym :|

no to wstepnie szukam czegos z 6.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 19:55
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 20:03   #4947
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

No to teraz piszesz konkretniej
Choæ nie do koñca he he
Masz rude w³osy. piszesz, ze nie chcesz rudych, a wklejasz w³osy w rudym odcieniu.

To napisze ci tak. Na³ó¿ 6/0. Wyjdzie ciep³o, ale ¿e jest to natura, to troszke przygasi rudy. Nadal bêdzie przebija³ rudy, ale ju¿ nie tak mocno. Rudy jest bardzo ciê¿ko ukryæ. My¶lê, ¿e najrozs±dniej bêdzie jak na³o¿ysz 6/0. Oczywiscie bardzo polecam profesjonalne farby, bo s± bardzikej przewidywalne i w³asciwie wychodz± tak jak powinny. Drogeryjne moga wyj¶æ inaczej. Ale je¶li wolisz drogeryjne, to równiez kieruj siê numeracj± i szukaj oznaczeñ z 6 na pocz±tku, potem 0. Mo¿e pisaæ 6/0 albo 6.0 albo 6,0
Na pewno dobre drogeryjne farby to Loreal Preference oraz Excellence. Na temat innych siê nie wypowiadam, bo nie mam do¶wiadczenia, lub wrêcz z³e zdanie
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 20:18   #4948
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

ok naloze 6,0. jak pofarbuje to zrobie fotke i sie pochwale w razie co mam nadzeje, ze poratujecie, ale obyscie nie musialy
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 20:25   #4949
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomo¶ci: 6 714
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

Cytat:
Napisane przez Cappuccino Poka¿ wiadomo¶æ
ok naloze 6,0. jak pofarbuje to zrobie fotke i sie pochwale w razie co mam nadzeje, ze poratujecie, ale obyscie nie musialy
Oczywi¶cie, ¿e poratujemy

Jeszcze przegl±da³am kolory i chcê ci zwróciæ uwagê na kolor 7/7 lub ewentualnie 6/7.
Szukasz tañszej farby, wiêc patrza³am na Inebrya, bo z profesjonalnych wychodzi najtaniej.
Popatrz sobie na paletê kolorów.
paleta1 i paleta2
W zwi±zku z tym, ze ty i tak masz juz rudy na g³owie, to 7/7 mog³oby wyj¶æ ³adnie.
Weronisia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-11-27, 20:45   #4950
Cappuccino
Zakorzenienie
 
Avatar Cappuccino
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 4 353
Dot.: Br±zowow³ose farbowane Cz.V

nie za ciemny? spodziewalam sie ze tony z 7 beda ciemnym blondem, a tutaj widze ze sa wyjatkowo ciemne.

wpisalam w google farby 6,0 i jak patrze na klolor wlosow tej dziewczyny http://www.cosmeticsfreak.com/2012/0...asny-braz.html (zupelnie mi sie nie podoba od razu mowie i chodzi mi tylko jak ten odcien zmienia kolor wlosow) to wydaje mi sie ze to bylby dobry wybor bo ona byla blondynka i jej lekko przyciemnilo, nie jakos mocno, wiec tak jak mbym chciala u siebie: przyciemnic ale nie drastycznie

a przypadek tej dziewczyny tylko pokazuje, jak nie mozna wierzyc zdjeciom na opakowaniu farby, spodziewalalabym sie czegos duzo ciemniejszego, jakbym sie kierowala tym zdjeciem na pude³ku.

Edytowane przez Cappuccino
Czas edycji: 2013-11-27 o 20:48
Cappuccino jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:38.