Wypadanie wlosow! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-04, 12:11   #1
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268

Wypadanie wlosow!


Hej dziewczyny
mialam juz dawno napisac i prosic o porade ale mialam inne rzeczy an glowie. Nie wuiem czy dodalam w dobrej kategorii ten watek ale wydaje mi sie ze tak..

Otoz...zaczelam malowac wlosy tak co 2 miesiace dopiero 2 raz i strasznie mi sie zniszczyly wlosy , ciagle wypadaja;[
uzywam szamponow ziolowych,aptecznych masek,odzywek.Nie prostuje , nie susze.
Zjadlam opajkowanie belissy,skrzypu,znowu wrocilam do belissy teraz jestem przy pierwszym listku. I nie widze poprawy. Czy ona wogole dziala ;l?
Wlosy na koncowkach zwlaszcza nie sa ladne , krusza sie a ja tak je pielegnuje;(
Naprawde juz nie mam na nie sposobu.
Maski , olej rycynowy ..macie jakies sposoby>?jakie supllementy diety polecacie?
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 14:03   #2
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Wypadanie wlosow!

mi pomogły wcierki na skalp i sesa
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:29   #3
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Wypadanie wlosow!

nie jestem pewna, czy to dobry dział, proponowałabym przejrzec podforum ,,pytania do fryzjerki" to kopalnia wiedzy

jeśli chodzi o dietę to spróbuj zwiększyc spożywane NNKT w postaci orzechów, oliwy itp. dobrze wpływają na stan włosów, paznokci, cery.

oprócz tego wcześniej polecane wcierki, mi pomogła wzmacniająca mgiełka radical, oprócz tego może olej rycynowy, polecane są też napary ze skrzypu i pokrzywy.

to wypadanie włosów może byc przyczyną jakiegoś niedoboru.
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 16:36   #4
zielona_zabcia
Rozeznanie
 
Avatar zielona_zabcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 778
Dot.: Wypadanie wlosow!

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
nie jestem pewna, czy to dobry dział, proponowałabym przejrzec podforum ,,pytania do fryzjerki" to kopalnia wiedzy

jeśli chodzi o dietę to spróbuj zwiększyc spożywane NNKT w postaci orzechów, oliwy itp. dobrze wpływają na stan włosów, paznokci, cery.

oprócz tego wcześniej polecane wcierki, mi pomogła wzmacniająca mgiełka radical, oprócz tego może olej rycynowy, polecane są też napary ze skrzypu i pokrzywy.

to wypadanie włosów może byc przyczyną jakiegoś niedoboru.
dokładnie
a z własnego doświadczenia badzo polecam NNKT i napar z pokrzywy
__________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. "
św. Augustyn


zaręczona 30.03.2012
mama maleńkiego Miłoszka 17.07.2012
niedługo żona
niedługo matura
wygrałam swoje życie !
zielona_zabcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-05, 19:58   #5
Sylweczka91
Raczkowanie
 
Avatar Sylweczka91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 268
Dot.: Wypadanie wlosow!

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
mi pomogły wcierki na skalp i sesa
olej sesa ; >?

---------- Dopisano o 20:58 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
nie jestem pewna, czy to dobry dział, proponowałabym przejrzec podforum ,,pytania do fryzjerki" to kopalnia wiedzy

jeśli chodzi o dietę to spróbuj zwiększyc spożywane NNKT w postaci orzechów, oliwy itp. dobrze wpływają na stan włosów, paznokci, cery.

oprócz tego wcześniej polecane wcierki, mi pomogła wzmacniająca mgiełka radical, oprócz tego może olej rycynowy, polecane są też napary ze skrzypu i pokrzywy.

to wypadanie włosów może byc przyczyną jakiegoś niedoboru.

Wlasnie wprowadzilam zmiany w moim odzywianiu w postaci diety<oliwki,ryby>. Naprawde nie rozumiem stanu moich wlosow;/
nie mecze ich zadnymi stylizacjami,tylko farbowaniem co ok2,5-3miesiace.Moja kolezanka ktora prostuje,farbuje wlosy ma w lepszej kondycji niz moje ;l
Sylweczka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 09:09   #6
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Wypadanie wlosow!

Ja się pytam czy jest w Polsce jakiś MĄDRY lekarz, który mi pomoże???????? Jestem tak niesamowicie zła, że chyba zaraz kogoś uderzę!!!! Byłam już chyba u 10 lekarzy, w tym: 3 dermatologów ( różne zabiegi, jakieś płyny mi wstrzykiwali w skórę głowy, tabletki, płyny), ginekolog + 2 endokrynologów ( prześwietlenia nadnerczy i jajników, tabletki antykoncepcyjne, płyny na łysienie ), lekarz rodzinny w przychodni, lekarz rodzinny PRYWATNY !!! Nikt nic nie wie!! To do cholery do kogo ja się mam zgłosić?? Od czego są lekarze do cholery jasnej? Mamy dwudziesty pierwszy wiek a nikt nie umie mnie wyleczyć? Mam prześwity, włosów dziennie to chyba mi z 300 wypada!! Ale co tam, lekarze mówią tylko 'przecież ma pani włosy, spotykałem sie już z gorszymi przypadkami" !! Tak, najlepiej powiedzieć, że wszystko jest ok a problem robi się coraz większy!
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-23, 09:13   #7
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Wypadanie wlosow!

ja jem orzechy i migdaly. Do tego stosuje olejek AMLA i VATIKa min. 1 raz w tygodniu i nie mam zadnych problemow z wypadaniem wlosow.
Nawet po myciu gdy je czesze , wypada mi lada 10 sztuk, mam wlosy do lopatek.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 09:22   #8
Sandra_92
Raczkowanie
 
Avatar Sandra_92
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 293
Dot.: Wypadanie wlosow!

Gdyby mój problem leżał tylko w rękach orzecha i jakichś tam olejków... byłabym najszczęśliwszą kobietą na ziemi!
Sandra_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 05:11   #9
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Wypadanie wlosow!

Cytat:
Napisane przez Sylweczka91 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
mialam juz dawno napisac i prosic o porade ale mialam inne rzeczy an glowie. Nie wuiem czy dodalam w dobrej kategorii ten watek ale wydaje mi sie ze tak..

Otoz...zaczelam malowac wlosy tak co 2 miesiace dopiero 2 raz i strasznie mi sie zniszczyly wlosy , ciagle wypadaja;[
uzywam szamponow ziolowych,aptecznych masek,odzywek.Nie prostuje , nie susze.
Zjadlam opajkowanie belissy,skrzypu,znowu wrocilam do belissy teraz jestem przy pierwszym listku. I nie widze poprawy. Czy ona wogole dziala ;l?
Wlosy na koncowkach zwlaszcza nie sa ladne , krusza sie a ja tak je pielegnuje;(
Naprawde juz nie mam na nie sposobu.
Maski , olej rycynowy ..macie jakies sposoby>?jakie supllementy diety polecacie?
Ech...:/
A to wypadanie jest spowodowane złą dietą lub odchudzaniem się?

Ja rozumiem, ze jesteś nowa, ale chyba wyraźnie widać, ze piszesz w wątku "DIETETYKA".
Radzę przejść do wątku "Pytania do fryzjerki" a następnie "Pielęgnacja włosów" i tam coś poczytać. Z naciskiem na POCZYTAĆ, bo tego typu wątki są i nie potrzeba nowego.
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 15:36   #10
JarocikJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadanie wlosow!

no to rzeczywiście ładnie je przetrenowałaś, że aż są takie efekty. Ten olejek rycynowy lub oliwę z oliwek (bo też można) możesz nałożyc na całą noc lub nawet przez weekend tak pochodzic. Wiem, że może by ciężko, ale czego sie nie robi żeby ładnie wyglądac. Pij tez dużo wody, bo ona naturalnie nawilży włosy od środka.
A z suplementów ja łykam vitapil z biotyną i nie narzekam pomimo tego, że farbuję tak co 1,5 miesiąca na bardzo jasny blond. I zawsze podcinam też końcówi.
JarocikJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 13:16   #11
Martini17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 177
Dot.: Wypadanie wlosow!

tylko, że odżywki działają od zewnątrz. Czasami jest lepiej, żeby te włosy, które są bardzo osłabione po prostu wypadły bo i tak nic z nich nie będzie, a tylko będą psuły całość swoim wyglądem i nie ma co ich sztucznie ratować.
Za to jak się zastosuje dobry suplement, ja też stosuję vitapil, szybciej będą rosły na to miejsce nowe, no i w jakimś tam stopniu odżywią to co jeszcze jest w miarę zdrowe. Pamiętam jak kiedyś fryzjer jak mnie obcinał zastosował jakiś taki specjalny grzebień poziomujący. Na moje stwierdzenie, że bardzo dużo włosów mi przy okazji wypadło powiedział, że bardzo dobrze, bo i tak były słabe. A fryzjer faktycznie był bardzo dobry i pioruńsko drogi.
Nie wiem co o tym myślicie? ja nawet widzę w tym jakiś sens.
Martini17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 19:39   #12
MagdaM46
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 95
Dot.: Wypadanie wlosow!

Przyczyn wypadania włosów może być kilka: problemy zdrowotne, brak witamin, stres, rozregulowanie gospodarki hormonalnej, nieprawidłowe odżywianie.Mi tez od czasu do czasu wypadają włosy, ale nie całymi garściami. Zwykle na skutek co miesięcznego farbowania włosów, chemicznymi, trwałymi farbami. Polecono mi szampon z odzywką firmy Joanna z tatarakiem do codziennego mycia, oprócz tego po każdym myciu polecono mi odzywkę nawilżającą Make-Age ph 4 firmy Echosline (bez spłukiwania), a raz w tygodniu, po umyciu włosów nakładam odzywkę do spłukiwania, regenerującą Kallos, Serical, Crema al Latte (jest nie tylko bardzo dobra w działaniu, ale i ma piękny zapach budyniu, po pierwszym otwarciu pomyślałam, że najchętniej to bym ją zjadła ) Zaleca się jednoczesne przyjmowanie tabletek ze skrzypem polnym+drożdże+witaminy - ja brałam taki zestaw tabletek firmy Vitamex AB (polecono mi go). I to wystarczyło, przestały mi wypadać włosy, są dobrze nawilżone, ale nie przetłuszczają się.Słyszałam też, że wypadanie włosów może być spowodowane stresem. Nasila on wydzielanie hormonów prolaktyny, której nadmiar powoduje wypadanie włosów. Poza tym takie choroby jak niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne - niedobór estrogenów, choroby nowotworowe, przewlekłe infekcje z wysoką gorączką. Często spotykane jest również łysienie polekowe, np. gdy zażywa się leki na nadciśnienie, obniżające poziom cholesterolu, doustne antybiotyki przeciwtrądzikowe. Fatalne skutki może mieć też anemia spowodowana brakiem żelaza. A także może rzadko się o tym słyszy, ale można się zarazić grzybicą od zwierząt domowych np. od kota, ale też od gryzoni - świnek morskich, chomików. Włosy mogą wypadać także przy łupieżu. A czasem wypadanie włosów jest związane z przebywaniem przez długi czas w klimatyzowanych pomieszczeniach. W aptece polecają na to głównie szampony typu Nizoral lub Selsun.
MagdaM46 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 16:00   #13
Bellatrix_92
Raczkowanie
 
Avatar Bellatrix_92
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 107
Dot.: Wypadanie wlosow!

Chyba najlepiej najpierw spojrzeć na swój dzienny jadłospis. Wprowadzić do niego dużo warzyw, owoców, orzechów (zwrócić uwagę na właściwości produktów-powinny zawierać witaminy z grupy B,jak również mikroelementy, jak chociażby żelazo, wapń). Zaczęłam również pić drożdże, jak również herbatę z pokrzywy, które pozytywnie wpłynęły na moje włosy. Co do suplementów- ja stosowałam Silica i jestem zadowolona.

Jeżeli chodzi o zewnętrzną pielęgnację, to gorąco polecam odżywkę Jantar. Przy osłabionych włosach powinno się unikać dodatkowo obciążających włosy masek. Do tego odżywka z żółtka jajka i olejek rycynowy.

Najważniejsza jest cierpliwość- nawet nie wiesz, ile się namęczyłam, by wzmocnić swoje włosy, bo także miałam z nimi problemy. U mnie dodatkowo negatywnie na nie działał stres.
Bellatrix_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 08:16   #14
Kucharka2013
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 900
Dot.: Wypadanie wlosow!

Moim zdaniem źle się odżywiasz i to dlatego tak sie dzieje, powinnaś lepiej. A do tego może jakieś preparatu wzmacniające włosy. Słyszałam, że olejek rycynowy pomaga na wszystko, na początku wypadają a potem super wzrost włosa jest.
Kucharka2013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.