najlepsze podkłady dla mieszanej cery - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-17, 15:34   #151
aur_0_ra
Raczkowanie
 
Avatar aur_0_ra
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lą
Wiadomości: 479
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
klei? hm.. jak to? tłusty?
hm, nie nazwalabym go chyba tlustym... dla mnie miala taka konsystencje ktora nie dawala odpowiednio matowego wykonczenia...
__________________
"Everyone out there wants to be US."


aur_0_ra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 22:16   #152
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

podbijam wątek i polecam podkład Forever Diora, coprawda zawiera alkohol denat. co oznacza, że po dłuższym stosowaniu może nieco wysuszyć skórę, jednak efekt zniewalający można by rzec
nr 020 - jasny w stronę średniego beżyk. Bardzo przyjemny kolorek.Świetne krycie, świetne rozprowadzenie, zero smug, piękne satynowe wykończenie.
na kwc - opinie albo skrajnie dobre, albo skrajnie negatywne o dziwo
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 10:01   #153
dimiti
Zakorzenienie
 
Avatar dimiti
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 36 241
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

a ja polecam astor silk perfect na poczatku uzywania nie bylam zadowolona ale teraz jak do niego wrocilam uwazam ze dla mnie jest swietny! a mam skore przetluszczajaca sie na czole
__________________
Dimipedia
MASA pięknot z L'oreal - produkty, o których musicie przeczytać!
FB, Instagram
dimiti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 21:56   #154
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Odświeżam wątek. PRzeczytam cały, pozapisuje podkłady i wyrażę własną opinię
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-19, 23:05   #155
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Idealny podkład do cery mieszanej chyba nie istnieje. Miałam już trochę podkładów, więc napiszę z czego jestem najbardziej zadowolona.
Moja cera przetłuszcza się, ale jednocześnie ma skłonność do suchych skórek(używam kwasów, produkty z wit A). Jeżeli komuś aż tak nie przeszkadza świecenie to może wybrać podkłady nawilżające lub takie treściwsze - wtedy nie widać suchych skórek. I tu mogę doradzić 2:
- Dermablend w tubce - bardzo dobrze kryje, ale po jakimś czasie świeci się po nim skóra
- Oriflame ujędrniający - tylko ujednolica koloryt skóry, nie podkreśla suchych skórek, jest lekki

Ilekroć chciałam opanować świecenie i kupowałam podkład matujący - to była tragedia, nie mogłam tego rozprowadzić, plamy - szczególnie odradzam podkłady z tzw pudrową konsystencją, które tak podkreślały suche skórki, że musiałam zmywać makijaż i robić go od nowa.

Chętnie dowiem się czy istnieje jakiś podkład, który nie podkreśla suchych miejsc, ale też matuje - ale takie rzeczy to tylko w Erze
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 00:14   #156
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

też się borykam z tłustym nochalem i czołem,
ostatnio po wielu eksperymentach robię tak:
na poliki podkład givenchy sublimine (ładnie nawilża) a na strefe T kompakt mat lumiere, to wszystko lekko pudrem i jest nieźle. Troche cyrkowe akrobacje ale tłuszcz na jakiś czas ujarzmiony a poliki nie wysuszone.


Edytowane przez azadrubalja
Czas edycji: 2008-12-20 o 00:18
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 09:06   #157
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

a ja mysle ze duzo zalezy od dobrego matujacego sypanca
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-20, 09:54   #158
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
a ja mysle ze duzo zalezy od dobrego matujacego sypanca
a jaki dobrze matuje, chętnie wypróbuje
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 09:56   #159
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

bardzo dobrze matuje Clarins - ale w starej wersji , nie mam pojecia jak sie sprawuje ten w nowej

tak samo sypki Guerlain Les Violettes

mojej cerze sluzyly
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 10:00   #160
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
bardzo dobrze matuje Clarins - ale w starej wersji , nie mam pojecia jak sie sprawuje ten w nowej

tak samo sypki Guerlain Les Violettes

mojej cerze sluzyly
dzięki,
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 11:28   #161
ulcia18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 100
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

ja w swojej długoletniej karierze posiadacza mieszanej cery wyprobowalam niemało produktow. niestety idealy narazie nie znalazlam
beznadziejnym wg mnie produktenm jest podklad Astor- Air Mousse. skora nabiera dziwnego rozowo sinego koloru, przez co strasznie odznacza sie od szyji powodujac straszny efekt maski. kiepsko kryje i matuje . nie polecam!
uzywalam tez mocno kryjacego podkladu vichy Dermablend w tubce. krycie zapewnia naprawde swietne, jednak przy aplikacji na cala twarz widac straszna maske, trzeba mocnos ie nagimnastykowac zeby cos z tym zriobic. ostatnio uzywalam go jako korektora i to jest chyba na niego sposob.
podład marki miss sporty tez nie nalezy do najlepszych. jego najwiekszymi zaletami jest chyba cena i zapach. dodatkowo fajnie komponuje sie z kolorem skory, ale nie zapewnia najwazniejszego- dlugotrwalego matowania. pozostawia slady na obraniu, sciera sie i trzeba ponawiac aplikacje
zycze wszystkim posiadaczkom mieszanej cery znalezienia wreszcie idelanego matu w dobrej cenie
ulcia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-21, 12:12   #162
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

dobry i nie bardzo drogi jest podobno puder paul sagan, sama chętnie spróbuje, już się namierzam na niego

azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 15:45   #163
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez azadrubalja Pokaż wiadomość
dobry i nie bardzo drogi jest podobno puder paul sagan, sama chętnie spróbuje, już się namierzam na niego

miałam puder Paul Sagane i byłam bardzo zadowolona matowił wyraźnie na długo... mimo, że miałam wersję "satin", a nie "mat"

ale mówiąc o cenie trzeba wspomnieć, że jest go malutko, a kosztuje ok 60 zł za 7g (a np. Clarins także supermatujący w starej wersji ma 30g i kosztował 2,5 razy więcej)
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------


Edytowane przez p4w
Czas edycji: 2008-12-21 o 15:47
p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 18:09   #164
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

wydawało mi się, że taniej, ale i tak spróbuje bo maluje się nieregularnie więc dużą ilość pudru miałabym na baaardzo długo , niemniej faktycznie czasem tańszy kosmetyk jest równie dobry co drogi, mój ulubieniec to puder brązujący z sephory ok 30zł
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 18:20   #165
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez azadrubalja Pokaż wiadomość
wydawało mi się, że taniej, ale i tak spróbuje bo maluje się nieregularnie więc dużą ilość pudru miałabym na baaardzo długo , niemniej faktycznie czasem tańszy kosmetyk jest równie dobry co drogi, mój ulubieniec to puder brązujący z sephory ok 30zł
chciałam tylko powiedzieć, że na cenę produktu składa się nie tylko suma pieniędzy, jaką trzeba wyłożyć, żeby go mieć, ale także wydajność i czas, na jaki dany produkt starcza

jeśli malujesz się okazjonalnie to faktycznie powinnaś być zadowolona z Paul Sagane
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 18:27   #166
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
chciałam tylko powiedzieć, że na cenę produktu składa się nie tylko suma pieniędzy, jaką trzeba wyłożyć, żeby go mieć, ale także wydajność i czas, na jaki dany produkt starcza

jeśli malujesz się okazjonalnie to faktycznie powinnaś być zadowolona z Paul Sagane
co do tej ceny i ilości to masz racje, a powiedz czy Paul sagan wysusza czy nie, i czy nie podrażnia, ja mam np jakieś problemy po prisme again - on troche wysusza co w efekcie powoduje większe tłuszczenie się i nos na "wysoki połysk"
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 18:32   #167
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez azadrubalja Pokaż wiadomość
co do tej ceny i ilości to masz racje, a powiedz czy Paul sagan wysusza czy nie, i czy nie podrażnia, ja mam np jakieś problemy po prisme again - on troche wysusza co w efekcie powoduje większe tłuszczenie się i nos na "wysoki połysk"
nie zauważyłam, żeby wysuszał, ale jak pisałam miałam wersję satin finish, a nie mat finish (czy jakoś tak )

prisme again niestety nie miałam, więc nie porównam generalnie dobre nawilżenie także tłuszczącej się cery to podstawa - to poziom nawilżenia w głównej mierze decysuje o tempie świecenia...
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-21, 18:52   #168
azadrubalja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 572
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

to prawda, można jeszcze dodać jakieś suplementy, które będą trochę zmniejszczać tłuszczenie, chce spróbować ten oli femin, generalnie mieszana cera to niekończące się zmagania - tu zmatowić, tam nawilżyć..uff, środek twarzy jeden krem, poliki inny bo mimo iż są kosmetyki dla mieszanej cery to one przewaznie albo za mało matują bądź za mało nawilżają
jak skończy mi się obecny krem na dzień to spróbuje vichy normaderm, żeby używać jeden krem na całą twarz, ciekawe jak sie sprawi
azadrubalja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 10:34   #169
Caroline81
Przyczajenie
 
Avatar Caroline81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 12
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Witam posiadaczki cery mieszanej

Po długich poszukiwaniach idealnego podkładu natrafiłam na L'oreal True Match. Muszę powiedzieć, że pow wielu niepowodzeniach z firmą Maybelline, ten podkład się sprawdził.

Poprzednio miałam zawsze problem z policzkami - za każdym razem widać było takie przesuszone miejsca. Wyglądało to dosyć tragicznie... Ale zaczęłam od dopasowania odpowiedniego kremu do mojej cery, miałam już Vichy Normaderm, Avene i ostatnio BIODERMA SEBIUM MAT. Poskutkowało. Skóra nie jest tak przesuszona. Nigdy więcej nie kupiłabym kremu bez zasięgnięcia odpowiedniej porady. Tak więc mogę powiedzieć, że znalazłam odpowiedni krem i podkład. Przynajmniej narazie

Mam jednek małe pytanko odnośnie podkładu True Match. Zauważyłam, że czasem przy nakładaniu rokuje sie w okolicach brody... nie wiem jak temu zaradzić
Caroline81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-26, 10:55   #170
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Z klasycznych podkładów polecam Double Wear Estee Louder oraz Parure Extreme Guerlain, które naprawdę nieźle dają sobie radę zarówno z tłustymi partiami jak i z suchymi, ale moim ostatnim największym odkryciem są kosmetyki mineralne np. Everyday Minerals. Czyste minerały mają dodatkowo tę zaletę, że przyczyniają się do leczenia problematycznej cery
Zapraszam na wątek dot. kosmetyków mineralnych oraz kosmetyków Everyday Minerlas
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 07:35   #171
Caroline81
Przyczajenie
 
Avatar Caroline81
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 12
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Dominkab, dzieki Jak skończę tego L'oreala to może się skuszę na jeden z tych które wymieniłaś.
Caroline81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 08:11   #172
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

To może i ja coś dorzucę
Mam skórę mieszaną, z tendencją do suchych skórek, z alergiami od czasu do czasu i sincami pod oczyma Nie znosze używania korektorów, ani pudrów sypkich, więc od podkładu wymagam dobrego nieróżowego odcienia i dobrego krycia, oraz trwałości, jako, że brak mi czasu i ochoty na ciągle zerkanie w lusterko, czy aby na pewno wszystko jest na swoimm miejscu

Revlon Colorstay, absolutne cudo jesli chodzi o trwałość; na mojej skórze przetrzymuje wszystko, nawet zarost mojego TŻeta , cieniuteńka wartwa kryje praktycznie wszystko, jest mało widoczny (umówmy się, że wprawne oko zawsze zauwazy podkład na buzi), minus - zaczął mnie zapychac i od tego czasu szukam następcy.

Guerlain Parure Extreme, ślicznie wyglada na buzi, jeśli nie dotykam twarzy dłońmi, szalikiem itp, trzyma się dobrze, nie podkresla suchych skórek, ładnie kryje, minus - najjasniejszy kolor 02 jest dla mnie za ciemny zimą, może latem do niego wrocę.

Estee Lauder Double Wear - tragedia, widoczny na twarzy, efekt maski, różowawe odcienie, ciemnieje na buzi, podkreśla skórki

Estee Lauder Double Wear Light - dużo lepszy od swojego poprzednika, ładnie kryje, ładnie stapia się ze skórą, minus - odcienie dostepne w pl jakoś mnie nie zachwycają, najjasniejszy jest odrobinę różowawy,

Helena Rubinstein, Spectacular - testowałam tylko duuużą próbkę i planują kupić, ładnie kryje, wtapia się w skórę, nie podkreśla suchych skórek, w sumie nie mam mu nic do zarzucenia, poza oczywiście brakiem trwałości revlona

Dior Forever, całkiem fajny, ładnie kryje, łatwo się nakłada, ogólnie przyjemny w uzyciu, minus - czasem ciemnieje z czasem na buzi, czasem nie, przypuszczam, ze zalezy to od kremu.

Collistar, Fondotinta Tenuta Perfetta - śliczny odcień - ten najjaśniejszy, aczkolwiek nie do końca mój, ładnie kryje, mocno nawilża, aczkolwiek na mojej skórze trochę zbyt łatwo się ściera, co dziwne, na skórze mojej siostry trzyma się całkiem nieźle.

Dianne Brill i tu nie pamiętam nazwy, jako, że testowałam tylko spora próbkę z Douglasa -jakieś dwa tygodnie, rewelacja, świetnie kryje, co prawda również nie ma trwałości Revlona, ale naprawdę trudno mu coś zarzucić, no może jedynie brak odcienia super jasnego, ale ładnie wtapia się w skórę i różnicy w odcieniu twarz-szyja nie widać. Planuję zakup

szystkie testowane przeze mnie podkłady Lancome, generalnie miałam większość, czy to w próbkach, czy w pełnowymiarowych opakowaniach, wszystkie jak jeden mąż mnie rozczarowały, teraz nawet już po nie nie sięgam.

jak wyżej, tyle, że clinique no i na mniejsza skalę, testowałam może ze 3 najbardziej wychwalane na KWC

W planach mam również zakup Kanebo, naczytałam się całkiem dobrych rzeczy na jego temat
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 11:31   #173
albin_ek
Zakorzenienie
 
Avatar albin_ek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 5 588
GG do albin_ek
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
podbijam wątek i polecam podkład Forever Diora, coprawda zawiera alkohol denat. co oznacza, że po dłuższym stosowaniu może nieco wysuszyć skórę, jednak efekt zniewalający można by rzec
nr 020 - jasny w stronę średniego beżyk. Bardzo przyjemny kolorek.Świetne krycie, świetne rozprowadzenie, zero smug, piękne satynowe wykończenie.
na kwc - opinie albo skrajnie dobre, albo skrajnie negatywne o dziwo
Forever Diora ( miałam odcień 22) to faktycznie swietny podkład. Mnie jednak trochę wysuszył i musiałam zmienić na bardziej nawilżający ( mam Shiseido w tej chwili) ale pewnie wróce do niego na wiosnę
__________________
"Karzeł, który siedzi w człowieku, potrafił sklecić róże bez zapachu i trzęsące się pinczery, ale musiał pogodzić się, z chłodną odmową, jaką dały mu koty i lilie."
Eugen Skasa - Weiss
albin_ek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:24   #174
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Ja jednak pozostaje wierna revlonowi colorstay
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 20:38   #175
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

na lojotokowa skore polecam wit PP
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 21:58   #176
kiciur_de_luxe
Raczkowanie
 
Avatar kiciur_de_luxe
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 479
Send a message via Skype™ to kiciur_de_luxe
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Testowałam:
-Double Wear EL-bardzo trwały,dobrze kryjący,niestety ciężki i widać go na buzi.Mam odcień 1N2,ładny chłodny beż.Jest niestety trochę za ciemny :/
-Double Wear Light EL-Mam odcień Intensity 1.0-piękny jasny beż,idealny dla mojej cery.Podkład jest trwały,średnio kryjący,leciutki,pozwala skórze oddychać.Niestety od pewnego czasu po paru godzinach mocno przebija mi się strefa T i trzeba poprawić.Po tym czasie też bardzo widoczne stają się porozszerzane pory.Nie wiem dlaczego tak się dzieje Na początku sprawdzał się tak idealnie na mojej twarzy że oceniłam go na 5 gwiazdek w KWC.Może winien jest krem?
-Diorskin Forever.Jakaś pomyłka.Niby dobrze się nakłada,kolor odpowiedni (020 Light Beige) ale z czasem ciemnieje i daje efekt rajstopy na twarzy.Wytrzymuje nienaruszony jakieś 4 godziny,potem zaczyna znikać z twarzy i podkreślać załamania skóry.Fuj.
-Spectacular Foundation HR.Bardzo podoba mi się delikatny efekt rozświetlenia jaki daje ten podkład.Nawet trwały.Testowałam go nawet przez dwanaście godzin w pracy i sprawdził się całkiem dobrze.Niestety,kolor nr 20 Vanilla jest dla mnie o wiele za ciemny.Musiałam nieźle się namachać żeby go rozjaśnić.Pozostałe jasne odcienie są dla mnie zbyt różowe.Wielka szkoda Stoi na półce i czeka.Może na lato będzie dobry.Myślałam o tym żeby ściągnąć z netu odcień 14 neutral-to chyba będzie to o co mi chodzi
-Teint Idole Ultra Lancome.Testuję solidną próbkę.Niby ok ale coś z nim nie tak.Ładnie maskuje rozszerzone pory a o to mi przede wszystkim chodzi.Odcień 01 jest jakiś taki zbyt żółty.Przeglądałam na lumiere.pl wykaz dostępnych w Polsce kolorów i zdaje się że dostałam odcień 010 a nie 01 bo 01 jest chłodny a ten,który mam w ogóle na taki nie wygląda.Ładnie komponuje się z pudrem sypkim Blended Face Clinique.
-Skin Smoother Clinique.Dzięki niemu na długo uprzedziłam się do podkładów Clinique.Wstrętny badziew,który ciężko rozprowadzić na twarzy.Przesusza policzki w tempie olimpijskim mimo dobrego nawilżacza.Bardzo podkreśla pory a ma je przecież minimalizować.Miałam kolor 01 Smooth Alabaster,jednak trochę zbyt jasny.

Mam ochotę na ten Double Perfection Chanel

Edytowane przez kiciur_de_luxe
Czas edycji: 2009-03-31 o 22:01
kiciur_de_luxe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 22:30   #177
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez kiciur_de_luxe Pokaż wiadomość
Testowałam:
-Double Wear EL-bardzo trwały,dobrze kryjący,niestety ciężki i widać go na buzi.Mam odcień 1N2,ładny chłodny beż.Jest niestety trochę za ciemny :/
-Double Wear Light EL-Mam odcień Intensity 1.0-piękny jasny beż,idealny dla mojej cery.Podkład jest trwały,średnio kryjący,leciutki,pozwala skórze oddychać.Niestety od pewnego czasu po paru godzinach mocno przebija mi się strefa T i trzeba poprawić.Po tym czasie też bardzo widoczne stają się porozszerzane pory.Nie wiem dlaczego tak się dzieje Na początku sprawdzał się tak idealnie na mojej twarzy że oceniłam go na 5 gwiazdek w KWC.Może winien jest krem?
-Diorskin Forever.Jakaś pomyłka.Niby dobrze się nakłada,kolor odpowiedni (020 Light Beige) ale z czasem ciemnieje i daje efekt rajstopy na twarzy.Wytrzymuje nienaruszony jakieś 4 godziny,potem zaczyna znikać z twarzy i podkreślać załamania skóry.Fuj.
-Spectacular Foundation HR.Bardzo podoba mi się delikatny efekt rozświetlenia jaki daje ten podkład.Nawet trwały.Testowałam go nawet przez dwanaście godzin w pracy i sprawdził się całkiem dobrze.Niestety,kolor nr 20 Vanilla jest dla mnie o wiele za ciemny.Musiałam nieźle się namachać żeby go rozjaśnić.Pozostałe jasne odcienie są dla mnie zbyt różowe.Wielka szkoda Stoi na półce i czeka.Może na lato będzie dobry.Myślałam o tym żeby ściągnąć z netu odcień 14 neutral-to chyba będzie to o co mi chodzi
-Teint Idole Ultra Lancome.Testuję solidną próbkę.Niby ok ale coś z nim nie tak.Ładnie maskuje rozszerzone pory a o to mi przede wszystkim chodzi.Odcień 01 jest jakiś taki zbyt żółty.Przeglądałam na lumiere.pl wykaz dostępnych w Polsce kolorów i zdaje się że dostałam odcień 010 a nie 01 bo 01 jest chłodny a ten,który mam w ogóle na taki nie wygląda.Ładnie komponuje się z pudrem sypkim Blended Face Clinique.
-Skin Smoother Clinique.Dzięki niemu na długo uprzedziłam się do podkładów Clinique.Wstrętny badziew,który ciężko rozprowadzić na twarzy.Przesusza policzki w tempie olimpijskim mimo dobrego nawilżacza.Bardzo podkreśla pory a ma je przecież minimalizować.Miałam kolor 01 Smooth Alabaster,jednak trochę zbyt jasny.

Mam ochotę na ten Double Perfection Chanel
muszę Cię zmartwić - nie ma juz serii Double Perfection
też nad tym boleję - do tej pory nie znalazłam godnego nastepcy
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 05:53   #178
kiciur_de_luxe
Raczkowanie
 
Avatar kiciur_de_luxe
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 479
Send a message via Skype™ to kiciur_de_luxe
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Wiem że go nie ma w sklepach ale nie dalej jak wczoraj widziałam go na www.lumiere.pl .Bardziej martwi mnie chwilowy brak stosownego odcienia :/

Edytowane przez kiciur_de_luxe
Czas edycji: 2009-04-01 o 05:55
kiciur_de_luxe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 07:43   #179
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

to jak wróciliśmy do podkładów dla cery mieszanej, to powiem, że dla mnie obecnie, od roku już, najlepszy jest Chanel Mat Lumiere - fluid.
Zresztą kompaktów nie używam wcale, a już totalną porażką był forever kompakt Diora - tak zatykał i wchodził w pory, że nie można się było ludziom pokazać na oczy!
Co do mat lumiere, mam odcienie 030 i 040. 030 - jasny, czysty beżyk, dobry na zimę, ale nie dla totalnych bladziochów, tylko dla umiarkowanie jasnej cery. 40 jest dobra na lato - delikatnie opalona. konsystencja dość gęsta, trzeba szybko rozsmarować, ale efekt czadowy. nie zatyka porów, nie gromadzi się w nich, są totalnie zakryte i to dla mnie najważniejsze. nie mam po nim żadnych niespodzianek, skóra jest ekstra. kryje naprawdę pięknie, cera jest gładka, jednolita, matowa. tego efektu lumiere - nie ma, ale i niepotrzebny jak dla mnie. Dodam tylko, że cerę jako tako mam gładką, bez żadnych niespodzianek, ale za to mam rozszerzone pory, typowe dla mieszanej skóry. i zakrycie porów to dla mnie wyznacznik, czy podkład jest dobry. u mnie trzyma się większość dnia, tak do 18.00.

Z pudrów matujących kryjących, ale niewidocznych i transparentnych polecam sypaniec La Pairie nr 01. Naprawdę daje cudowny efekt krycia, ale zupełnie nie jest widoczny na twarzy. ostatnio dostałam tak osławione pryzmy sypane nr 02 i ja widzę je na twarzy, pozostaje taka warstewka pudru na twarzy, przy LP tego nie ma. A jeszcze ma rozświetlające drobinki, ich nie widać, ale cera wygląda świeżo. No i gramatura 60 g to olbrzym wśród pudrów. Jest znacznie lepszy od sypańca Givenchy i Guerlain. Ewidentnie to najlepszy puder jaki miałam.

aha, dodam, że mat lumiere jest lepszy od forever diora, bo nie wysusza i wystarczy na baardzo długo.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:01   #180
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: najlepsze podkłady dla mieszanej cery

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
to jak wróciliśmy do podkładów dla cery mieszanej, to powiem, że dla mnie obecnie, od roku już, najlepszy jest Chanel Mat Lumiere - fluid.
Zresztą kompaktów nie używam wcale, a już totalną porażką był forever kompakt Diora - tak zatykał i wchodził w pory, że nie można się było ludziom pokazać na oczy!
Co do mat lumiere, mam odcienie 030 i 040. 030 - jasny, czysty beżyk, dobry na zimę, ale nie dla totalnych bladziochów, tylko dla umiarkowanie jasnej cery. 40 jest dobra na lato - delikatnie opalona. konsystencja dość gęsta, trzeba szybko rozsmarować, ale efekt czadowy. nie zatyka porów, nie gromadzi się w nich, są totalnie zakryte i to dla mnie najważniejsze. nie mam po nim żadnych niespodzianek, skóra jest ekstra. kryje naprawdę pięknie, cera jest gładka, jednolita, matowa. tego efektu lumiere - nie ma, ale i niepotrzebny jak dla mnie. Dodam tylko, że cerę jako tako mam gładką, bez żadnych niespodzianek, ale za to mam rozszerzone pory, typowe dla mieszanej skóry. i zakrycie porów to dla mnie wyznacznik, czy podkład jest dobry. u mnie trzyma się większość dnia, tak do 18.00.

Z pudrów matujących kryjących, ale niewidocznych i transparentnych polecam sypaniec La Pairie nr 01. Naprawdę daje cudowny efekt krycia, ale zupełnie nie jest widoczny na twarzy. ostatnio dostałam tak osławione pryzmy sypane nr 02 i ja widzę je na twarzy, pozostaje taka warstewka pudru na twarzy, przy LP tego nie ma. A jeszcze ma rozświetlające drobinki, ich nie widać, ale cera wygląda świeżo. No i gramatura 60 g to olbrzym wśród pudrów. Jest znacznie lepszy od sypańca Givenchy i Guerlain. Ewidentnie to najlepszy puder jaki miałam.

aha, dodam, że mat lumiere jest lepszy od forever diora, bo nie wysusza i wystarczy na baardzo długo.
jak tylko zobaczyłam, że Ty napisałaś ostatniego posta od razu pomyślałam: "ciekawe czy Layla zdradziła Mat Lumiere czy nie"

ale widzę, ze jesteś wierna póki co i ML i puderkowi LP

chciałam Cię zapytać czy próbowałaś jakoś bliższej podkładu Diane Brill i czy mogłabyś go ewentualnie porównać do Mat Lumiere - konsystencja i kolor (z tym, ze ja używam z Chanel 20)?
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:59.