Wszystko o bańkach - zbiorczy - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-07, 10:44   #2251
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Ja na razie robiłam 2 razy. Siniol mi jeden taki wylazł że musiałam ostatnio zrezygnować z basenu to jest chyba jedyny minus tej calej imprezy. Jaką maść na siniaki polecacie?[/QUOTE]

Ja używam maści Arcalen na siniaki.
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 14:49   #2252
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: masaż chińską bańką

A ja mam taką uwagę; depiluję nogi depilatorem (łydki+uda) i zazwyczaj wszystko jest OK. Ale ostatnio, po depilacji miałam podrażnioną skórę (takie czerwone kropeczki). Z 2dni po depilacji zrobiłam masaż bańką i z tych niepozornych kropeczek porobiły mi się wypukłe krosty! Takie zgrubienia pod skórą... Jestem trochę zdołowana; są czerwone i wypukłe.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 16:29   #2253
fifcia
Zadomowienie
 
Avatar fifcia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ja do nieba nie chce wcale ja NieBo mam Tu :)
Wiadomości: 1 265
Dot.: masaż chińską bańką

NaturalWomen idz z tym do dermatologa lub lekarza, może to mieć też jakiś zwiazek z krązeniem krwi, nie można sie tak mocno zasysać bo jednak pod skórą znajduje sie cała sieć naczyń krwionośnych. Jeśli są sianiaki może warto spróbować czasami masażu ostrą gąbką lub masażerem drewanianym
__________________
fifcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 19:48   #2254
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Jesse Pokaż wiadomość
Proszę bardzo, przepraszam od razu za jakość zdjęć ale mam słaby aparat, starałam się to jakoś przerobić, ale pomaga tylko Autokorekta...mam nadzieję, że tam wszystko widać. Nie wiem, czy o to chodziło?
właśnie o to mi chodziło, dziękuję bardzo

dziewczyny jak dlugo masujecie jedną nogę?
__________________
i'm just standing here being a horse and a wizard
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 21:31   #2255
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: masaż chińską bańką

w zależności od samopoczucia 5-15 minut. Czasami mam większą motywację, więcej siły itd, wtedy masuję dłużej, a czasami jak padam z nóg po ciężkim dniu to około 5-7 minut, trudno, wolę zrobić więcej krótszych masaży niż mniej a długich męczarni
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 22:39   #2256
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
A ja mam taką uwagę; depiluję nogi depilatorem (łydki+uda) i zazwyczaj wszystko jest OK. Ale ostatnio, po depilacji miałam podrażnioną skórę (takie czerwone kropeczki). Z 2dni po depilacji zrobiłam masaż bańką i z tych niepozornych kropeczek porobiły mi się wypukłe krosty! Takie zgrubienia pod skórą... Jestem trochę zdołowana; są czerwone i wypukłe.
może na początek zrób sobie domowy peeling kawowy ,bo być może wzrastają Ci włoski, jeśli to nie pomoże to rzeczywiście wybierz się do dermatologa

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodziło, dziękuję bardzo

dziewczyny jak dlugo masujecie jedną nogę?
mam dokładnie tak samo jak basiago


skóra po oparzeniu na szczęście się już zregenerowała , nie było to aż tak poważne jak myślałam i mogę wrócić do masażu
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-07, 23:14   #2257
tyszka_
Rozeznanie
 
Avatar tyszka_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 967
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Jesse Pokaż wiadomość
Hej, postanowiłam się wypowiedzieć. Jestem obecnie na kursie masażu bańką chińską (początek dopiero ale banieczki już ruszone).
Świetne efekty można uzyskać już po 2-3 zabiegu bańką jeśli chodzi o skórę. Jest jędrniejsza i gładsza.
Sam masaż bańką chińską powinno się robić seriami. Seria to 10-12 zabiegów. Jest to ciąg stosowany co 2-3 (max) dzień, by uzyskać ciągłość i nie dać tkankom tłuszczowym odnowić się w tych miejscach, z których chcemy się ich pozbyć. Ciągłe drażnienie tkanek tłuszczowych właśnie co 2 dzień daje nam możliwość pozbycia się ich po kilkunastu (około 12) zabiegach. Wiadomo-to wszystko zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. U jednej osoby efekt będzie szybciej widoczny, u drugiej później...
Później po serii warto raz na tydzień profilaktycznie robić masaż banieczkami, w celu uniknięcia gromadzenia się ponownie tłuszczu. To tak, jak ktoś trenuje mięśnie, chodzi na siłownię, ćwiczy ostro, robi serie (np.na masę) i wygląda świetnie, po czym odpuści i przestanie ćwiczyć całkiem. Efekt? Mięśnie opadną, sflaczeją, jakby ktoś spuścił z nich powietrze. Zawsze należy utrzymywać efekt.
Co jeszcze baaardzo ważne dla wzmożenia efektu. Dziewczyny! Pamiętajcie, że zawsze przed bańkami trzeba rozgrzać ciało masażem klasycznym. Masujcie sobie najpierw nóżki z poślizgiem (oliwka, wazelina, balsam=tłusty) masaż musi poprawić krążenie, rozgrzać ciało i przygotować je do przyjęcia bańki. Wówczas ma to sens. Wiem, że się nie chce ale naprawdę trzeba. Dopiero na przygotowane ciało kładzie się bańki. Mniej siniaków będzie, bo ciało jest już rozgrzane i rozruszane. Głaszczcie, rozcierajcie, masujcie przez kilkanaście minut, dopiero później bańka, również przez 10-15 minut i efekt będziecie widziały nawet po 2-3 tygodniach
Co do giętkości baniek, to fakt. Na początku nie chcą współpracować. Moje bańki mnie nie lubiły na początku a kciuki od wciskania i zasysania po 3 godzinach pracy myślałam, że mi odpadną. Miałam zakwasy kciuków
Następna sprawa. Nie powinno się masować podczas menstruacji mocno. Ukrwienie i osłabienie ciała może strasznie sponiewierać. Brzucha broń Boże nie ruszać bo można dostać krwotoku. Podpowiem, że jak macie zatwardzenie, nie możecie się wypróżnić (ale nie macie okresu) to wymasujcie sobie brzuch bańką porządnie. Za 10 minut będziecie w WC za potrzebą Łydek nie masujcie jeśli Wasze mamy, ciocie i babcie są nieszczęśliwymi posiadaczkami żylaków. Naprawdę można zrobić sobie krzywdę. Moje kobiety w rodzinie mają żylaki. Ja łydek nie ruszam, chociaż cellulit mam na łydkach (sic!) więc mnie korci, ale jak sobie pomyślę o ohydnych pajączkach i paskudnych żylakach to odpuszczam. Masujcie tyłek, uda i brzuch. Plecy są boskie po wymasowaniu, ale to już potrzeba osoby drugiej p.s. przypominam, że idąc do kogoś na masaż bańką ogólnie jest przyjęte, że trwa godzinę (60 min), z czego ok.20-30 minut trwa masaż i rozgrzanie ciała a drugie tyle sama bańka. Pewnie jest to też różnie i zależne od masującego, natomiast samo przygotowanie ciała jest równie ważne w skuteczności co bania.
całuję i życzę wytrwałości z tym niebieskim cholerstwem
Dziękuję za wykład, przyda się bardzo!



Dziś przyszedł do mnie mój zestaw baniek. Mam co usuwać, ale też mam dużo chęci i motywacji, więc będę się masowała co 2-3 dni.
Dziś robiłam to w wannie, bo nie chciałam upaprać całego domu oliwką. Trochę jeszcze było mi trudno opanować to zasysanie, bo co chwila bańka się odsysała i generalnie bardziej od ud bolą mnie ręce
Musze jeszcze poczytać dokładniej o technice masowania, ale jak na pierwszy raz jestem zachwycona. Skóra mi się tak rozgrzała!
Od ponad 2 miesiecy regularnie biegam, więc mam nadzieje, że do wiosny uporam się i z zbędnymi kg i cellulitem (choć troszkę)

Pozdrowienia!
__________________
No matter how slow you go, you are still lapping everybody on the couch.
tyszka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-08, 15:09   #2258
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Jesse Pokaż wiadomość
Hej, postanowiłam się wypowiedzieć. Jestem obecnie na kursie masażu bańką chińską (początek dopiero ale banieczki już ruszone).
Świetne efekty można uzyskać już po 2-3 zabiegu bańką jeśli chodzi o skórę. Jest jędrniejsza i gładsza.
Sam masaż bańką chińską powinno się robić seriami. Seria to 10-12 zabiegów. Jest to ciąg stosowany co 2-3 (max) dzień, by uzyskać ciągłość i nie dać tkankom tłuszczowym odnowić się w tych miejscach, z których chcemy się ich pozbyć. Ciągłe drażnienie tkanek tłuszczowych właśnie co 2 dzień daje nam możliwość pozbycia się ich po kilkunastu (około 12) zabiegach. Wiadomo-to wszystko zależy od stopnia zaawansowania cellulitu. U jednej osoby efekt będzie szybciej widoczny, u drugiej później...
Później po serii warto raz na tydzień profilaktycznie robić masaż banieczkami, w celu uniknięcia gromadzenia się ponownie tłuszczu. To tak, jak ktoś trenuje mięśnie, chodzi na siłownię, ćwiczy ostro, robi serie (np.na masę) i wygląda świetnie, po czym odpuści i przestanie ćwiczyć całkiem. Efekt? Mięśnie opadną, sflaczeją, jakby ktoś spuścił z nich powietrze. Zawsze należy utrzymywać efekt.
Co jeszcze baaardzo ważne dla wzmożenia efektu. Dziewczyny! Pamiętajcie, że zawsze przed bańkami trzeba rozgrzać ciało masażem klasycznym. Masujcie sobie najpierw nóżki z poślizgiem (oliwka, wazelina, balsam=tłusty) masaż musi poprawić krążenie, rozgrzać ciało i przygotować je do przyjęcia bańki. Wówczas ma to sens. Wiem, że się nie chce ale naprawdę trzeba. Dopiero na przygotowane ciało kładzie się bańki. Mniej siniaków będzie, bo ciało jest już rozgrzane i rozruszane. Głaszczcie, rozcierajcie, masujcie przez kilkanaście minut, dopiero później bańka, również przez 10-15 minut i efekt będziecie widziały nawet po 2-3 tygodniach
Co do giętkości baniek, to fakt. Na początku nie chcą współpracować. Moje bańki mnie nie lubiły na początku a kciuki od wciskania i zasysania po 3 godzinach pracy myślałam, że mi odpadną. Miałam zakwasy kciuków
Następna sprawa. Nie powinno się masować podczas menstruacji mocno. Ukrwienie i osłabienie ciała może strasznie sponiewierać. Brzucha broń Boże nie ruszać bo można dostać krwotoku. Podpowiem, że jak macie zatwardzenie, nie możecie się wypróżnić (ale nie macie okresu) to wymasujcie sobie brzuch bańką porządnie. Za 10 minut będziecie w WC za potrzebą Łydek nie masujcie jeśli Wasze mamy, ciocie i babcie są nieszczęśliwymi posiadaczkami żylaków. Naprawdę można zrobić sobie krzywdę. Moje kobiety w rodzinie mają żylaki. Ja łydek nie ruszam, chociaż cellulit mam na łydkach (sic!) więc mnie korci, ale jak sobie pomyślę o ohydnych pajączkach i paskudnych żylakach to odpuszczam. Masujcie tyłek, uda i brzuch. Plecy są boskie po wymasowaniu, ale to już potrzeba osoby drugiej p.s. przypominam, że idąc do kogoś na masaż bańką ogólnie jest przyjęte, że trwa godzinę (60 min), z czego ok.20-30 minut trwa masaż i rozgrzanie ciała a drugie tyle sama bańka. Pewnie jest to też różnie i zależne od masującego, natomiast samo przygotowanie ciała jest równie ważne w skuteczności co bania.
całuję i życzę wytrwałości z tym niebieskim cholerstwem
Może wypowiem się jako dyplomowana masażystka po ukończonej dwuletniej szkole masażu

1. Masaż klasyczny przed bańkami nie musi być wykonywany z poślizgiem, owszem, wygodniej jest na oliwkę ale i zwykły krem do pielęgnacji przy masażu wystarczy Jeśli już będziecie się masować klasycznie to MUSICIE pamiętać, że ten masaż wykonuje się w kierunku dosercowym ZAWSZE ! Jeśli głaszczecie i rozcieracie pamiętajcie, by robić to zawsze do góry! Jeśli szybko nastąpi przekrwienie to nie ma potrzeby katowania się masażem 20 minut, jeśli skóra będzie rozgrzana po 10.

2. Podczas menstruacji nie MOŻNA masować w ogóle! A już tym bardziej brzucha, pośladków, dolnych pleców i ud. Jest to bezwzględne przeciwwskazanie masażu w tych rejonach.

3. Kierunek masażu brzucha jest znany? Jeśli nie, to wykonuje się go od prawego kolca biodrowego górnego (to coś, co wystaje pod skórą na wysokości bioder - u szczupłych widać od razu), idziemy w górę, zatrzymujemy się pod żebrami, idziemy w lewo na wysokości żołądka i schodzimy w dół do lewego kolca biodrowego górnego. TYLKO I WYŁĄCZNIE w tym kierunku, nigdy inaczej.

Tak gwoli ścisłości

Edytowane przez 1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Czas edycji: 2011-09-10 o 09:36
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-08, 16:12   #2259
jagagaga
Zadomowienie
 
Avatar jagagaga
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 244
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
wyłałam ci linka
pozdraaaaaaawiam)
dzięki śliczne!!!
jagagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:15   #2260
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: masaż chińską bańką

Dziewczyny ja już 4 razy sie masowałam i nie widzę efektów żadnych
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:25   #2261
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: masaż chińską bańką

cześć!
Jestem po 1 masażu tym cudeńkiem
fajnie sie zasysa ale trzeba mocno dociskać co ze względu na kształt urządzenia jest troche niewygodne, dokladnie masowałam się siedząc na fotelu pilnowałam żeby ta bańka przywierała do nogi, z przodu uda radziłam sobie znakomicie odważyłam się przesunąc na poziom HI i powoli odsysałam jeśli bolało i tak od dołu do góry a z tyłu to juz noga zgięta do góry i jakoś tam wymasowałam się najpierw na środkowym poziomie a później na najmocniejszym z odsysaniem
lekko czerwona skóra, masaż 1 nogi zajął mi niecałe 10 minut, ale postaram sie nastepnym razem dłużej.
Przed masażem posmarowałąm sie serum antycellulitowym z eveline, niesttey chcialam wcozraj kupić oliwkę z ziaji ale nie było w ross ;//

następną relację zdam za tydzien bo chce się troche nauczyć jak się posługiwać masażerem
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-09, 11:05   #2262
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już 4 razy sie masowałam i nie widzę efektów żadnych
Moze masz po prostu za mały cellulit żeby widziec efekty
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 13:07   #2263
mewa000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mała-Polska :)
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja już 4 razy sie masowałam i nie widzę efektów żadnych
Nie "już" tylko "dopiero" 4 razy poczekaj jeszcze trochę
mewa000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 15:09   #2264
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez marrgosia Pokaż wiadomość
Moze masz po prostu za mały cellulit żeby widziec efekty
haha oj chciałabym ale niestety jest jest

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:08 ----------

Cytat:
Napisane przez mewa000 Pokaż wiadomość
Nie "już" tylko "dopiero" 4 razy poczekaj jeszcze trochę
ale tutaj dziewczyny pisały o gładkiej napiętej skórze po 1-2 zabiegach.. a ja NIC nie widze no normalnie NIC
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 20:37   #2265
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
cześć!
Jestem po 1 masażu tym cudeńkiem
fajnie sie zasysa ale trzeba mocno dociskać co ze względu na kształt urządzenia jest troche niewygodne, dokladnie masowałam się siedząc na fotelu pilnowałam żeby ta bańka przywierała do nogi, z przodu uda radziłam sobie znakomicie odważyłam się przesunąc na poziom HI i powoli odsysałam jeśli bolało i tak od dołu do góry a z tyłu to juz noga zgięta do góry i jakoś tam wymasowałam się najpierw na środkowym poziomie a później na najmocniejszym z odsysaniem
lekko czerwona skóra, masaż 1 nogi zajął mi niecałe 10 minut, ale postaram sie nastepnym razem dłużej.
Przed masażem posmarowałąm sie serum antycellulitowym z eveline, niesttey chcialam wcozraj kupić oliwkę z ziaji ale nie było w ross ;//

następną relację zdam za tydzien bo chce się troche nauczyć jak się posługiwać masażerem
jeśli chodzi o oliwkę z ziaji, szukałam tej Lipocell pomarańczowej, a nie widziałam jej w chyba 5 rossmannach, bo szukałam jakiś czas nie wiem, o co chodzi. Kupiłam taką białą z pompką z pomarańczowymi napisami https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa.html&next=1 nie mam pojęcia, czy sama w sobie coś pomaga, bo służy mi tylko i wyłącznie do "poślizgu" - taką rolę spełnia dobrze też się masowałąm chyba 5 razy i nie widzę efektów
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 08:31   #2266
mewa000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mała-Polska :)
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

Basiago to jest ta sama oliwka tylko niedawno Ziaja zmieniła opakowanie.

Ja się masuję od wtorku-z tym że w takim systemie, że we wtorek był "konkretny" masaż, 10 min na udo, środa czwartek taki króciutki podczas prysznicu i wczoraj znowu po 10 minut. Do tego po masażu porządnie wmasowuję balsam-kupiony w Biedronce z lini BeBeauty ale to jest balsam antycellulitowy Cztery Pory Roku, jego konsystencja wymaga tego, aby się długo masować. Póki co oczywiście zmian w cellulicie nie widzę ( a mam porządny, chyba przedostatni stopień) ale skóra jest zdecydowane gładsza i jędrniejsza.

Kiedyś, kiedyś też już się masowałam, do tego dieta i cwiczenia i na prawdę widać bylo efekty w postaci zmniejszenia cellulitu, to tylko kwestia czasu, u jednej dziewczyny zmiany będzie widać szybko, u innej dopiero po jakimś czasie.
mewa000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 09:09   #2267
Jesse
Rozeznanie
 
Avatar Jesse
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 523
Dot.: masaż chińską bańką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;2928448 4]Może wypowiem się jako dyplomowana masażystka po ukończonej dwuletniej szkole masażu

1. Masaż klasyczny przed bańkami nie musi być wykonywany z poślizgiem, owszem, wygodniej jest na oliwkę ale i zwykły krem do pielęgnacji przy masażu wystarczy Jeśli już będziecie się masować klasycznie to MUSICIE pamiętać, że ten masaż wykonuje się w kierunku dosercowym ZAWSZE ! Jeśli głaszczecie i rozcieracie pamiętajcie, by robić to zawsze do góry! Jeśli szybko nastąpi przekrwienie to nie ma potrzeby katowania się masażem 20 minut, jeśli skóra będzie rozgrzana po 10.

2. Podczas menstruacji nie MOŻNA masować w ogóle! A już tym bardziej brzucha, pośladków, dolnych pleców i ud. Jest to bezwzględne przeciwwskazanie masażu w tych rejonach.

3. Kierunek masażu brzucha jest znany? Jeśli nie, to wykonuje się go od lewego kolca biodrowego górnego (to coś, co wystaje pod skórą na wysokości bioder - u szczupłych widać od razu), idziemy w górę, zatrzymujemy się pod żebrami, idziemy w prawo na wysokości żołądka i schodzimy w dół do prawego kolca biodrowego górnego. TYLKO I WYŁĄCZNIE w tym kierunku, nigdy inaczej.

Tak gwoli ścisłości [/QUOTE]

dokładnie
__________________
"...powiedziałabym raczej, umiarkowany optymizm"
Jesse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 10:43   #2268
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez mewa000 Pokaż wiadomość
Basiago to jest ta sama oliwka tylko niedawno Ziaja zmieniła opakowanie.

Ja się masuję od wtorku-z tym że w takim systemie, że we wtorek był "konkretny" masaż, 10 min na udo, środa czwartek taki króciutki podczas prysznicu i wczoraj znowu po 10 minut. Do tego po masażu porządnie wmasowuję balsam-kupiony w Biedronce z lini BeBeauty ale to jest balsam antycellulitowy Cztery Pory Roku, jego konsystencja wymaga tego, aby się długo masować. Póki co oczywiście zmian w cellulicie nie widzę ( a mam porządny, chyba przedostatni stopień) ale skóra jest zdecydowane gładsza i jędrniejsza.

Kiedyś, kiedyś też już się masowałam, do tego dieta i cwiczenia i na prawdę widać bylo efekty w postaci zmniejszenia cellulitu, to tylko kwestia czasu, u jednej dziewczyny zmiany będzie widać szybko, u innej dopiero po jakimś czasie.
no to strzeliłam gafę sugerowałam się tym, że na rossnecie w katalogu produktów Rossmanna wciąż widnieje oliwka Lipocell za 14 zł z groszami Dziękuję bardzo za uświadomienie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 11:00   #2269
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: masaż chińską bańką

no wiem że zmieniła opakowanie ale u mnie w rossie nie ma jej wcale ale fakt oczami szukałam pomarańćzowej buteleczki na półce:P

wiem ze w naturze teraz na promocji są jakies oliwki z ziaji ale nie wiem czy tylko 1 rodzaj czy wszystkie

narazie musi mi wystarczyć poślizg dzięki serum eveline
dzieki za odp
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 15:34   #2270
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: masaż chińską bańką

Właśnie zabieram sie za masazyk a masuje któras z was przedramiona?
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:02   #2271
Nillette Flow
Raczkowanie
 
Avatar Nillette Flow
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 377
Dot.: masaż chińską bańką

Ja zakupiłam bańki tydzień temu. 4 sztuki, gumowe, ten popularny niebieski zestaw. W stacjonarnej aptece w centrum Katowic płaciłam 22 złote. Masuję uda co drugi dzień (2 środkowe bańki). Nie zasysam bardzo mocno, tak, że troszkę boli, ale mogę wykonywać nawet bardzo szybkie ruchy. Mam trochę pajączków na udach i łydkach, ale po tych 3 sesjach (ok 10 min na 1 udo) nie zauważyłam aby ich przybyło. Aha, zrobiłam sobie 2 małe brązowe siniaki

Dziś pocztą przyszła do mnie oliwka antycellulitowa Ziaji ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa.html&next=1 ). Nakręciłam się na nią, więc kupiłam na all. W stacjonarnych sklepach nie udało mi się trafić na nią. Niestety, mam tak zatkany nos (małe przeziębienie), że nie czuję czy faktycznie pachnie pomarańczami.

Cytat:
Napisane przez asvr Pokaż wiadomość
hahaha ojej
mój był taki mądry że najpierw wypróbował bańkę na sobie
....
na czole!
i od dwóch dni ma takie coś przypominające malinkę na srdku czoła, chyba nie liczył ze sie az tak zassie

a jak sama probowalam to mi sie bańka co chwile odsysała, chyba trzeba więcej praktykowac to się nabierze wprawy
No, moja mama, w akcie desperacji, ponieważ bardzo bolała ją głowa, też postawiła sobie bańkę na czole. Siniak na 4 dni.
Nillette Flow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 17:08   #2272
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez Nillette Flow Pokaż wiadomość
Ja zakupiłam bańki tydzień temu. 4 sztuki, gumowe, ten popularny niebieski zestaw. W stacjonarnej aptece w centrum Katowic płaciłam 22 złote. Masuję uda co drugi dzień (2 środkowe bańki). Nie zasysam bardzo mocno, tak, że troszkę boli, ale mogę wykonywać nawet bardzo szybkie ruchy. Mam trochę pajączków na udach i łydkach, ale po tych 3 sesjach (ok 10 min na 1 udo) nie zauważyłam aby ich przybyło. Aha, zrobiłam sobie 2 małe brązowe siniaki

Dziś pocztą przyszła do mnie oliwka antycellulitowa Ziaji ( https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...wa.html&next=1 ). Nakręciłam się na nią, więc kupiłam na all. W stacjonarnych sklepach nie udało mi się trafić na nią. Niestety, mam tak zatkany nos (małe przeziębienie), że nie czuję czy faktycznie pachnie pomarańczami.



No, moja mama, w akcie desperacji, ponieważ bardzo bolała ją głowa, też postawiła sobie bańkę na czole. Siniak na 4 dni.
hmmm ta oliwka ma baaaardzo delikatny zapach więc nie dziwię się , że jej nie czujesz - jest bardzo łatwo dostępna w Rossmannie - widzę ją w prawie każdym
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 19:42   #2273
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: masaż chińską bańką

czesc dziewczyny!!
jestem juz po 5 masażach masażerem a'la bańka chińska i jestem zachwycona skóra napięta, jak ściskam po masażu to juz nie widać takich grudek tylko jakby normslnie sama skóra była ściśnięta
moge śmiało powiedziec że dziisaj na 5 masażu odważyłam się włączyć moc na maxa i góra dół góra dół i tak dalej i tak dalej skóa zaczerwieniona i bardzo gorąca!!
zoabczymy jak dalej narazie mój zapał nie gaśnie wręcz przeciwnie jest coraz większy
nastawiam się na masaż przez 14dni codziennie, a później co drugi dzien dla podtrzymania efektu a dalej nie wiem jakoś musze rozplanować żeby całkiem wyeliminować cellulit
aha no i oczywiście dalej poszukuje oliwki ziaji ale chyba musze się pocieszyć jakąś zwykłą dla dzieci
pozdrawiam!!
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 21:35   #2274
mewa000
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mała-Polska :)
Wiadomości: 77
Dot.: masaż chińską bańką

Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
aha no i oczywiście dalej poszukuje oliwki ziaji ale chyba musze się pocieszyć jakąś zwykłą dla dzieci
A pytałaś w aptece? Na pewno jest dostępna w aptekach DOZ
mewa000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 12:37   #2275
anusiakk_kk
Zadomowienie
 
Avatar anusiakk_kk
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 134
Dot.: masaż chińską bańką

nie pytalam w aptece
zapytam
dzieki, nawet nie pomyslałam o aptece;p
anusiakk_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 16:50   #2276
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: masaż chińską bańką

ale mi się malinki porobiły po wczorajszym, dopiero zauważyłam
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 23:04   #2277
iinnkka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 35
Bańka chińska

witam.
co sądzicie o masażu banką chinska? jak długo trzeba robić masaz, żeby pojawily się widoczne efekty?
iinnkka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 06:11   #2278
Wizazanka492
Zadomowienie
 
Avatar Wizazanka492
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Z domku:)
Wiadomości: 1 922
Dot.: Bańka chińska

up
__________________
Wymianka kosmeyczna:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=30110072 #post30110072


_________________________ __________________

Wizazanka492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 10:57   #2279
marrgosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 170
Dot.: Bańka chińska

Jest juz taki temat
marrgosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-14, 15:56   #2280
KulkaGejszy
Przyczajenie
 
Avatar KulkaGejszy
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6
Dot.: masaż chińską bańką

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;2928448 4]Może wypowiem się jako dyplomowana masażystka po ukończonej dwuletniej szkole masażu

1. Masaż klasyczny przed bańkami nie musi być wykonywany z poślizgiem, owszem, wygodniej jest na oliwkę ale i zwykły krem do pielęgnacji przy masażu wystarczy Jeśli już będziecie się masować klasycznie to MUSICIE pamiętać, że ten masaż wykonuje się w kierunku dosercowym ZAWSZE ! Jeśli głaszczecie i rozcieracie pamiętajcie, by robić to zawsze do góry! Jeśli szybko nastąpi przekrwienie to nie ma potrzeby katowania się masażem 20 minut, jeśli skóra będzie rozgrzana po 10.

[/QUOTE]

Bzdura
Jeżeli chodzi o masaż bańką chińską to bardzo dobrze jest go wykonywać poprzecznie do budowy mięśni.

Masaż bańką najlepiej jak trwa 15min z tego względu ,że ok 5-7 min potrzeba na podprowadzenie krwi pod skórę.
Na początku (3-5masaży) bańkę zasysamy niezamocno żeby przyzwyczaić skórę i masujemy wolnymi ruchami: poprzecznymi, podłużnymi i okrągłymi.
KulkaGejszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-28 18:28:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.