Roczny koszt utrzymania dziecka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-12, 19:24   #1
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529

Roczny koszt utrzymania dziecka.


Panie drogie kochane,czy jesteście w stanie podać koszt utrzymania swoich pociech?

Proszę o w miarę dobre wyliczenie. Mam spór z inna wizażanką, która uważa, że koszt utrzymania niemowlęcia, jest większy niż nastolatka.
Ja uważam że na jedno wychodzi - a co Wy powiecie?

Tu są w razie czego ściągawki http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/p...kulacyjne.html
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.

Edytowane przez mylady21
Czas edycji: 2012-05-12 o 19:25
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:28   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Mam spór z inna wizażanką, która uważa, że koszt utrzymania niemowlęcia, jest większy niż nastolatka.
- koleżanka gada bzdury i tyle; nie chce mi się wyliczać, bo po co; mam na stanie 2 nastolatków teraz, pamiętam, jak były niemowlętami; no chyba w te szalone koszty niemowlaka koleżanka wlicza opłatę za opiekunkę czy mega hiper wypasiony wózek.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 19:50   #3
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

przeciez niemowlę mniej je, nie potrzebuje książek do szkoły, wyjść ze znajomymi, wyjazdów na wycieczki i setki innych zachcianek, ma też mniej ubrań (chociaz tutaj moze chlopcy wychodzą taniej )... koszt pieluch, kaszek i wózka tego raczej nie przewyższa...
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:13   #4
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

przeciez na to nie ma jednej odpowiedzi
1.zdrowy niemowlak, ktorym zajmie sie babcia - kosztuje malo
2. niemowlak alergik, ktorym zajmie sie babcia - juz wiecej
3.niemowlak, ktorym zajmuje sie niepracujaca mama= strata jednej pensji
4.niemowlak w zlobku- kosztuje megaaa duzo. Ceny w mojej okolicy to 1000+, wpisowe kolejne pare setek.
Niewielu nastolatkow bedzie kosztowac wiecej niz opcja 4.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 20:30   #5
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
przeciez na to nie ma jednej odpowiedzi
1.zdrowy niemowlak, ktorym zajmie sie babcia - kosztuje malo
2. niemowlak alergik, ktorym zajmie sie babcia - juz wiecej
3.niemowlak, ktorym zajmuje sie niepracujaca mama= strata jednej pensji
4.niemowlak w zlobku- kosztuje megaaa duzo. Ceny w mojej okolicy to 1000+, wpisowe kolejne pare setek.
Niewielu nastolatkow bedzie kosztowac wiecej niz opcja 4.
to fakt, jesli w gre wchodzi droga opieka to moze byc ze niemowlak kosztuje wiecej. Natomiast nastolatki tez chorują i miewają alergię, aparaty ortodontyczne i wiele innych rzeczy
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:30   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Koszt samego utrzymania, w które wliczyłabym jedzenie, ubrania, kosmetyki i inne artykuły pierwszej potrzeby będzie moim zdaniem niższy u niemowlaka. Natomiast jeśli wliczymy konieczność zatrudnienia opiekunki, czy choroby powodujące specjalną dietę, to niemowlak może okazać się droższy od nastolatka.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-12, 21:44   #7
Angel_00
Zakorzenienie
 
Avatar Angel_00
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 272
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Jak dla mnie to nie da się tego porównać... jest niemowlak na którego idzie mnóstwo pieniędzy i jest nastolatek który nie wychodzi ze znajomymi, nie szaleje, a może być niemowlak który nie wymaga aż takich wydatków i wymagający nastolatek....
__________________




Angel_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 05:48   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Zalezy w jakim standardzie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 07:24   #9
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Porównywalne.
Aczkolwiek częściej małe dziecko wyjdzie drożej, bo częściej wymaga płatnej opieki (a to kwota nawet 2000 miesięcznie) niż nastolatek wymagający aparatu na zęby.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 09:22   #10
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Autorka chyba miała na myśli utrzymanie w sensie "wikt i opierunek", z doświadczenia wiem że nastolatek wychodzi drożej .
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 09:54   #11
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Moim zdaniem to zależy. Są osoby, które jako malutkie dzieci były bardzo chorowite i wymagały ogromnych wkładów finansowych, jakiejś rehabilitacji, leków itd. Jeśli jednak porównamy zdrowego niemowlaka ze zdrowym nastolatkiem, to ta druga opcja wychodzi moim zdaniem drożej. Książki do szkoły kosztują krocie, jakieś korepetycje, chociażby zwykłe ubrania, jakieś wycieczki szkolne (często drogie), wyjścia itd.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 14:22   #12
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Panie drogie kochane,czy jesteście w stanie podać koszt utrzymania swoich pociech?

Proszę o w miarę dobre wyliczenie. Mam spór z inna wizażanką, która uważa, że koszt utrzymania niemowlęcia, jest większy niż nastolatka.
Ja uważam że na jedno wychodzi - a co Wy powiecie?

Tu są w razie czego ściągawki http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/p...kulacyjne.html
Aż tak jesteś nabuzowana jak kozioł z poniższej ilustracji??
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1134390760_587.jpg (55,7 KB, 134 załadowań)
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:27   #13
BajaderkowaBaba
Zakorzenienie
 
Avatar BajaderkowaBaba
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z łodzi na samo dno
Wiadomości: 4 888
GG do BajaderkowaBaba
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez lemoorka Pokaż wiadomość
Aż tak jesteś nabuzowana jak kozioł z poniższej ilustracji??
??
BajaderkowaBaba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:29   #14
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
??
Autorka watku mam nadzieje,ze zakuma. Ba nie mam nadzieji, jestem tego PEWNA
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:45   #15
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Wink Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

jak ktos chce to moge wyslac na maila kosztorys utrzymania niemowlecia ! bardzo szczegolowy
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-05, 17:50   #16
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 12:59   #17
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
odaj maila to ci wysle bo jest spory na 4 strony
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:37   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 13:51   #19
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Kiedyś przeczytałam że dziewczynka to koszt ok 7 000 rocznie więcej niż chłopak ( jak pomyślę o kosztach ubrań takich a nie innych, kosztów zainteresowań czy choćby ceny malowideł i artykułów hig.) Jeśli jest alergikiem na same leki też sporo pójdzie, jedzenie lub nie jeśli się odchudza Niemowlak może wyjść taniej. Młodzież to też książki, korepetycje, kursy, organizowanie urodzin i zapraszanie znajomych ... O kurcze, zrzedła mi mina
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-06, 14:23   #20
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez mylady21 Pokaż wiadomość
Panie drogie kochane,czy jesteście w stanie podać koszt utrzymania swoich pociech?

Proszę o w miarę dobre wyliczenie. Mam spór z inna wizażanką, która uważa, że koszt utrzymania niemowlęcia, jest większy niż nastolatka.
Ja uważam że na jedno wychodzi - a co Wy powiecie?

Tu są w razie czego ściągawki http://www.grzybkowski-guzek.pl/pl/p...kulacyjne.html
O, miałam Ci te same formularze podać. Nie mam dzieci, ale ostatnio pisałam pozew o alimenty i wyliczałam z koleżanką-matką z tego formularza, to coś mi się wydawało, że grubo przesadza mówiąc mi np. że jej 3- latek zjada 4 bułki dziennie(ja tyle nie zjadam!) i ogólnie podawanym przez nią informacjom nie dowierzam, uważam, że zawyżała niektóre rzeczy.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez martiniątko Pokaż wiadomość
przeciez niemowlę mniej je, nie potrzebuje książek do szkoły, wyjść ze znajomymi, wyjazdów na wycieczki i setki innych zachcianek, ma też mniej ubrań (chociaz tutaj moze chlopcy wychodzą taniej )... koszt pieluch, kaszek i wózka tego raczej nie przewyższa...
Przede wszystkim przy nowo narodzonym dziecku wiele wydatków jest jednorazowych, choć są duże, np. łóżeczko, wózek.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja Ci mogę wstawić taki z utrzymaniem niemowlaka. Wyszło, że miesięczny koszt utrzymania to prawie 1000 zł.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-06, 22:44   #21
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

tak małe dziecko jest drozsze bo te rzeczy jednorazowe podajesz tez do alimentow jako długookresowe i np lozeczko na 3 lata i dzielisz koszt łozeczka na 36 miesiecy i masz cene jaka musi dolozyc do alimentow. i tak wszystko. ja taki kosztorys sporzadziłam doslownie wszystko rzeczy na dluzszy okres i krotki. nawet takie jak baterie do zabawek duzo osob nie podaje o schodzi ich tyle w miesiacu ze glowa boli, albo zarowki do lameki nocnej, zyradola itp. trzeb a usiasdz i dobre pomyslec na co sie wydaje kase przeciez to nie tylko mleko kaszki i pampersy.

---------- Dopisano o 23:43 ---------- Poprzedni post napisano o 22:35 ----------

klucilabym sie z toba. bo duzo osob zapomina i małych rzeczach dla dziecka a w miesiacu one sumuja. wiadomo kazde dziecko ma inne potrzeby ale zawsze wszystko sumuje. ja piszac kosztorys do sadu nie pominełam zadnego detalu.

---------- Dopisano o 23:44 ---------- Poprzedni post napisano o 23:43 ----------

Napisane przez martiniątko
przeciez niemowlę mniej je, nie potrzebuje książek do szkoły, wyjść ze znajomymi, wyjazdów na wycieczki i setki innych zachcianek, ma też mniej ubrań (chociaz tutaj moze chlopcy wychodzą taniej )... koszt pieluch, kaszek i wózka tego raczej nie przewyższa...
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 08:10   #22
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja Ci mogę wstawić taki z utrzymaniem niemowlaka. Wyszło, że miesięczny koszt utrzymania to prawie 1000 zł.
Jakim cudem?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 08:24   #23
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Jakim cudem?
że za dużo? czy za mało wg Ciebie?
Liczy się też te wszystkie jednorazowe zakupy w stylu łóżeczko, wózek
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-04-07 o 08:28
ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 09:50   #24
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
że za dużo? czy za mało wg Ciebie?
Liczy się też te wszystkie jednorazowe zakupy w stylu łóżeczko, wózek
Dużo, owszem można spokojnie wydać więcej ale dziecko mozna spokojnie wychować nie wydając 1000 złotych na miesiąc.
Można kupić wypasiony wózek za 4 tysiące, można tez dobry używany za niecały tysiąc. Łóżeczko można z Ikea za około 200 zł a dziecko może w nim spać spokojnie 4 lata. Ciuszki i tak dostaje sie od rodziny a jak nie to na allegro zamówić pakę wystarczającą na pół roku za jakieś 100 zł.
A jedzenie nie zawsze podawać w słoiczkach, które mają chore ceny ale gotować- wychodzi kilka razy taniej.
Kosmetyki dziecięce też nie muszą być najdroższe apteczne.

Pisze oczywiście o zdrowym dziecku nie wymagającym, leczenia, rehabilitacji czy innych specjalistycznych wydatków. Wiadomo tez że jak dziecko chodzi do prywatnego żłobka czy ma nianie to wydatki są większe i spokojnie przekroczą 1000 zł. Ale jak czytam że mama opiekująca sie w domu niemowlakiem wydaje na niego 1000 zł na miesiąc to mocno sie zastanawiam JAK?

Na pierwsze dziecko nie wiem ile wydałam, nie liczyłam wydatków i były rzeczy na których nie oszczędzałam- płatne szczepienia czy dobry wózek w którym obecnie jeździ trzecie dziecko a i tak zostanie on później sprzedany bo jest w dobrym stanie.
Ale na pewno nie był to 1000 zł miesięcznie- bo takich pieniędzy po prostu nie mieliśmy, myślę że było to raczej koło 500 zł max.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

A i nie mam pojecia jak nastolatek ma byc "tańszy" u utrzymaniu niz niemowlę, no chyba ze niemowlaka poślemy do prywatnego żłobka i kupimy same nowe markowe produkty a nastolatka będziemy tylko hodować w domu.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 10:52   #25
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Dacn, ubrania na pół roku za 100zł?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:07   #26
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;40176940]Dacn, ubrania na pół roku za 100zł? [/QUOTE]

mysle ze chodzi o uzywane, takie sprzedawane na allegro jako mega paczki
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 11:30   #27
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
mysle ze chodzi o uzywane, takie sprzedawane na allegro jako mega paczki
Dokładnie!
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:19   #28
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Dużo, owszem można spokojnie wydać więcej ale dziecko mozna spokojnie wychować nie wydając 1000 złotych na miesiąc.
Można kupić wypasiony wózek za 4 tysiące, można tez dobry używany za niecały tysiąc. Łóżeczko można z Ikea za około 200 zł a dziecko może w nim spać spokojnie 4 lata. Ciuszki i tak dostaje sie od rodziny a jak nie to na allegro zamówić pakę wystarczającą na pół roku za jakieś 100 zł.
A jedzenie nie zawsze podawać w słoiczkach, które mają chore ceny ale gotować- wychodzi kilka razy taniej.
Kosmetyki dziecięce też nie muszą być najdroższe apteczne.

Pisze oczywiście o zdrowym dziecku nie wymagającym, leczenia, rehabilitacji czy innych specjalistycznych wydatków. Wiadomo tez że jak dziecko chodzi do prywatnego żłobka czy ma nianie to wydatki są większe i spokojnie przekroczą 1000 zł. Ale jak czytam że mama opiekująca sie w domu niemowlakiem wydaje na niego 1000 zł na miesiąc to mocno sie zastanawiam JAK?

Na pierwsze dziecko nie wiem ile wydałam, nie liczyłam wydatków i były rzeczy na których nie oszczędzałam- płatne szczepienia czy dobry wózek w którym obecnie jeździ trzecie dziecko a i tak zostanie on później sprzedany bo jest w dobrym stanie.
Ale na pewno nie był to 1000 zł miesięcznie- bo takich pieniędzy po prostu nie mieliśmy, myślę że było to raczej koło 500 zł max.

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

A i nie mam pojecia jak nastolatek ma byc "tańszy" u utrzymaniu niz niemowlę, no chyba ze niemowlaka poślemy do prywatnego żłobka i kupimy same nowe markowe produkty a nastolatka będziemy tylko hodować w domu.

moim zdaniem potrzeby dziecka sa rozne, ale czemu mamy kupowac np uzywane jak np moje i ojca zarobki sa wysokie. chodzi mi tu caly czas o kosztorys dosadu. skoro tatus ma pieniadze na picie na imprezy i inne uzywki to czemu np. mam dziecku kupowac uzywane jak jego zarobki skac takie alimenty jakie sa potrzby dziecka. ale i owszem jak nie ma skad kasy wziasc to sie patrzy jak najtaniej. moje dziecko ma np alergie na tansze kosmetyki musi miec z gurnej piłki ma refluks zaoladka bezdechy wymaga monitora odeechu , inahalacje odpowiednie jedzenie takze wszystko zwiazane z kosztem. a w sadzie wydaje mi sie ze sad patrzy na potrzeby dziecka i czy wynagrodzenie rodzicow jest odpowiednie co do wydatkow, czy stac ich na to. bo wiadomo ze nie podam ze wydaje 1000 zł. miesiecznie jak nie mam dochodu. ja po podlicznieu wszystkiego miesiecznie wyszło mi 3 tys czyli po 1500zł. na jednego rodzica i mysle ze jest to odpowiednia suma.
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 12:22   #29
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Używane ubrania dla niemowlaków też są przydatne, ładne i tanie. W dobrych ciucholandach można znaleźć prawdziwe perełki i nie wydawać fortuny

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

A dziecku można za zaoszczędzone pieniądze na ubraniach kupić zabawki lub książki edukacyjne.
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 13:23   #30
agnieszka1209
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 65
Dot.: Roczny koszt utrzymania dziecka.

Cytat:
Napisane przez skrywana_fantazja Pokaż wiadomość
Używane ubrania dla niemowlaków też są przydatne, ładne i tanie. W dobrych ciucholandach można znaleźć prawdziwe perełki i nie wydawać fortuny

---------- Dopisano o 13:22 ---------- Poprzedni post napisano o 13:20 ----------

A dziecku można za zaoszczędzone pieniądze na ubraniach kupić zabawki lub książki edukacyjne.
dokladnie. a na zabawki tez idzie masa kasy . kupowałam ostatnio mala maskotke z piszczałka jak zaobaczylam cena to az..... 27 zł. nie jest to wszystko takie taki. a ksiazki owszem ja od pierwszych dni zycia czytam mojemu smykowi. niektorzy uwazaja ze przesada ze nie rozumie. ale rozwija sie jego mozg w ten sposob. lepsze to niz posadzenie dziecka przed tv
agnieszka1209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-19 22:54:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:15.