Ostateczna decyzja ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda > Szafa - komentarze

Notka

Szafa - komentarze Tutaj komentujemy wieszaki powieszone w naszej Szafie.

 
 
Narzędzia
Stary 2010-12-14, 22:50   #31
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Przepiękny jest ten rubin. Bardzo dobrze, że nie ulegacie stereotypom i zabobonom. Ja też noszę rubin - pierścionek zaręczynowy mojej mamy Bezcenny.
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-06, 20:03   #32
Czarna Olivka
Raczkowanie
 
Avatar Czarna Olivka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 151
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Przepiękny jest ten rubin. Bardzo dobrze, że nie ulegacie stereotypom i zabobonom. Ja też noszę rubin - pierścionek zaręczynowy mojej mamy Bezcenny.
o jakich zabobonach mówisz? nic nie wiem na ten temat, a też chciałam zasugerować rubinek na zaręczyny
Czarna Olivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-07, 23:37   #33
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Istnieje takie przeświadczenie, że pierścionek zaręczynowy powinien wyrażać swoim wyglądem czystość i przejrzystość uczucia i zamiarów Ofiarowującego Według tej zasady*/teorii*/zabobonu*/tradycji* pierścionek powinien więc być z przezroczystym pojedynczym oczkiem, oczywiście najlepiej z brylantem. Istnieją także opinie (nie piszę tutaj zabobony, by nie urazić nikogo, kto daje im wiarę), że czerwone oczko przynosi nieszczęście. Gdyby się ktoś uparł to mógłby powiedzieć, że w przypadku mojej mamy się to sprawdziło. Ale jako że średniowiecze jest mi zupełnie obce, noszę z dumą rubin mamy.



*niepotrzebne skreślić
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-08, 00:37   #34
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Pierścionek zaręczynowy nie powinien podlegać żadnym zabobonom. Otóż, jest to prezent od serca, symbolizujący ogromne uczucie. To powoduje chęć obdarowania ukochanej czymś szczególnym, jedynym, wymarzonym. Ale, to co dla jednej z nas będzie spełnieniem marzeń, dla innej niekoniecznie. Dlatego warto znać mężczyźnie gust swojej jedynej, żeby móc sprawić jej radość

Ja dostałam od obecnego już męża zielony bursztyn w srebrze- był to spontaniczny gest, oświadczył mi się na wycieczce w Gdańsku, pod Neptunem. Ponieważ wiedział, że wtedy akurat marzył mi się taki pierścionek, to taki zakupił

Brylant dostałam też, ale już po ślubie na okrągłe urodziny Piękny, z Apartu w białym złocie.

jak dla mnie wzór pierwszy- nie jest banalny, ale klasyczny i elegancki. prostota elegancji nigdy nie wychodzi z mody
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 00:01   #35
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Pierścionek zaręczynowy nie powinien podlegać żadnym zabobonom. Otóż, jest to prezent od serca, symbolizujący ogromne uczucie. To powoduje chęć obdarowania ukochanej czymś szczególnym, jedynym, wymarzonym. Ale, to co dla jednej z nas będzie spełnieniem marzeń, dla innej niekoniecznie. Dlatego warto znać mężczyźnie gust swojej jedynej, żeby móc sprawić jej radość

Ja dostałam od obecnego już męża zielony bursztyn w srebrze- był to spontaniczny gest, oświadczył mi się na wycieczce w Gdańsku, pod Neptunem. Ponieważ wiedział, że wtedy akurat marzył mi się taki pierścionek, to taki zakupił

Brylant dostałam też, ale już po ślubie na okrągłe urodziny Piękny, z Apartu w białym złocie.

jak dla mnie wzór pierwszy- nie jest banalny, ale klasyczny i elegancki. prostota elegancji nigdy nie wychodzi z mody
Z pewnością nie powinien, ale jednak podlega. Ja im nie wierzę, ale to nie zmienia faktu, że takowe istnieją. Tylko dlatego wytłumaczyłam Wizażance, na czym polegają, bo pytała o to.

Zaręczyny pojmuję jednak trochę odmiennie. Mianowicie nie jako chęć sprawienia radości pierścionkiem jest u mnie na szarym końcu w tym wszystkim. Ale to prawda, że dobrze, gdy narzeczony zna gust swojej wybranki, bo ja np. bursztynów nie cierpię A wzór pierwszy klasyczny i elegancki na pewno, ale że nie banalny, to się nie zgodzę. Tyle ich obecnie widuję, że mam wrażenie, że pewnego dnia rozdawali je za darmo na ulicy...
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 00:12   #36
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Istnieje takie przeświadczenie, że pierścionek zaręczynowy powinien wyrażać swoim wyglądem czystość i przejrzystość uczucia i zamiarów Ofiarowującego Według tej zasady*/teorii*/zabobonu*/tradycji* pierścionek powinien więc być z przezroczystym pojedynczym oczkiem, oczywiście najlepiej z brylantem. Istnieją także opinie (nie piszę tutaj zabobony, by nie urazić nikogo, kto daje im wiarę), że czerwone oczko przynosi nieszczęście. Gdyby się ktoś uparł to mógłby powiedzieć, że w przypadku mojej mamy się to sprawdziło. Ale jako że średniowiecze jest mi zupełnie obce, noszę z dumą rubin mamy.

*niepotrzebne skreślić
W zyciu nic takiego nie slyszalam. Ja wlasnie nie lubie z kolei konwencjonalnych pierscionkow, bo prawie kazdy jest taki sam .
Co do rubinu to moja babcia miala taki pierscionek zareczynowy i moj dziadek umarl jak mial 30 kilka lat .. pewnie przypadek, ale tak mi sie teraz skojarzylo :/
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-09, 03:43   #37
NIKaP-n
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 023
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Cytat:
Napisane przez imma Pokaż wiadomość
Zaręczyny pojmuję jednak trochę odmiennie. Mianowicie nie jako chęć sprawienia radości pierścionkiem jest u mnie na szarym końcu w tym wszystkim. Ale to prawda, że dobrze, gdy narzeczony zna gust swojej wybranki, bo ja np. bursztynów nie cierpię A wzór pierwszy klasyczny i elegancki na pewno, ale że nie banalny, to się nie zgodzę. Tyle ich obecnie widuję, że mam wrażenie, że pewnego dnia rozdawali je za darmo na ulicy...
Też nie uważam pierścionka, jako kluczowego momentu zaręczynowego. Dlatego nie wybrałam sobie brylantu
Ale to moment, chwila, fakt- który na zawsze powinien pozostać miłym wspomnieniem, rozpoczynającym 'nową", wspólną drogę.
Miło jest więc dostać to, co faktycznie sprawi radość, a nie pierścionek, który się zupełnie nie podoba, a taki przypadek znam. Dla mnie najważniejsze było to, że dostałam go od męża, pewnie ucieszyłby mnie każdy model.

Jeśli pierwszy wzór jest klasyczny i elegancki, to dla mnie banalnym być nie może. Pasuje zawsze i do wszystkiego, może tego typu pierścionków jest wiele, ale właśnie "szatony" są najbardziej kojarzone z zaręczynami


ciekawostka i makabra- pierścionek zaręczynowy podskórny...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zarecz.jpg (37,3 KB, 37 załadowań)
NIKaP-n jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-09, 10:39   #38
sarssa
Zadomowienie
 
Avatar sarssa
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 105
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Pierwszy, ale ja osobiscie chciałabym jeszcze bardziej skromny pierścionek
sarssa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 10:50   #39
imma
Zadomowienie
 
Avatar imma
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 486
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Cytat:
Napisane przez NIKaP-n Pokaż wiadomość
Też nie uważam pierścionka, jako kluczowego momentu zaręczynowego. Dlatego nie wybrałam sobie brylantu
Ale to moment, chwila, fakt- który na zawsze powinien pozostać miłym wspomnieniem, rozpoczynającym 'nową", wspólną drogę.
Miło jest więc dostać to, co faktycznie sprawi radość, a nie pierścionek, który się zupełnie nie podoba, a taki przypadek znam. Dla mnie najważniejsze było to, że dostałam go od męża, pewnie ucieszyłby mnie każdy model.

Jeśli pierwszy wzór jest klasyczny i elegancki, to dla mnie banalnym być nie może. Pasuje zawsze i do wszystkiego, może tego typu pierścionków jest wiele, ale właśnie "szatony" są najbardziej kojarzone z zaręczynami


ciekawostka i makabra- pierścionek zaręczynowy podskórny...
Prawdę mówiąc trudno jest mi sobie wyobrazić ten przypadek, o którym piszesz, że pierścionek zaręczynowy się zupełnie nie podobał... Kompletna niedojrzałość narzeczonej i przykrość sprawiona oświadczającemu się. Ja osobiście nie będę na szczęście decydowała o pierścionku, może dostanę zupełnie inny, będę cieszyła się każdym, bo tak jak piszesz - będzie on od przyszłego męża A o kształt się nie zamartwiam, kojarzone czy niekojarzone z zaręczynami - obydwa, które prezentuję w wieszaku są z zaręczynowej kolekcji, więc pewnie obydwa nosi niejedna przyszła żona. Ale pierwszy noszą wszystkie przyszłe żony, jakie znam A to już świadczy o jego banalności dla mnie.

Okropieństwo ten podskórny... To już chyba wymaga leczenia...
__________________

imma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 19:52   #40
Czarna Olivka
Raczkowanie
 
Avatar Czarna Olivka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Warszafka
Wiadomości: 151
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

Dzięki za wyjaśnienie, ja też nie wierzę w przesądy, ale czasem dmucham na zimne
Moja mama dostała jako pierścionek zaręczynowy cudeńko z 7 brylancikami w białym złocie. Do dzisiaj wszyscy się nim zachwycają jako bardzo oryginalnym i pięknym, ale tez raczej nie przyniósł szczęścia w małżeństwie :/ chyba nie ma reguły
Czarna Olivka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-15, 19:55   #41
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: Ostateczna decyzja ;)

oba bardzo ładne ale chyba ten drugi lepszy
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Szafa - komentarze


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:28.