Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :) - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-27, 16:12   #421
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Kolej na mnie.

Na zdjęciach:
1. Zapachy
2. To, co mam w sypialni - głównie do stóp
3. Ze zbiorów łazienkowych - to, co używane czasami
4. Ze zbiorów łazienkowych - maseczki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT2223.jpg (29,6 KB, 274 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2225.jpg (33,8 KB, 354 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2227.jpg (25,9 KB, 335 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2228.jpg (32,9 KB, 331 załadowań)
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 16:15   #422
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Przepraszam, że jeden post pod drugim, ale w jednym nie zmieściłyby się zdjęcia... Zatem część dalsza:

1. Rzeczy do kąpieli (w tej chwili akurat bardzo mało)
2. Ze zbiorów łazienkowych - żelazny zestaw codzienny
3. Rzeczy do włosów (nie wszystkiego używam na raz)
4. Zapasy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PICT2229.jpg (31,7 KB, 273 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2230.jpg (27,3 KB, 403 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2232.jpg (31,0 KB, 311 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT2233.jpg (30,8 KB, 354 załadowań)
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 17:04   #423
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

No nawet to jabłko im, moim zdaniem, lepiej wyszło niż czekolada. Jeszcze ich nie używałam pod prysznicem, bo dobijam co innego więc narazie niuchałam tylko przez nakrętkę. Cynamon jest tam delikatniejszy niż np. w balsamie zimowym AA, ale pewnie dlatego, że tu główną rolę gra kilka zapachów na raz i w sumie otrzymujemy taką mieszankę
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 17:53   #424
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Elwinga bardzo fajna kolekcja - same "potrzebne" rzeczy Podoba mi sie Taka w sam raz - nie przesadzona i nie ascetyczna, jakos tak podobna do mojej, chociaz uzywam akurat innych mazidel, ale jakos estetyka zbioru do moich przemawia (nie potrafie inaczej wytlumaczyc).
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 18:07   #425
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Elwinga bardzo fajna kolekcja - same "potrzebne" rzeczy Podoba mi sie Taka w sam raz - nie przesadzona i nie ascetyczna, jakos tak podobna do mojej, chociaz uzywam akurat innych mazidel, ale jakos estetyka zbioru do moich przemawia (nie potrafie inaczej wytlumaczyc).
Bardzo mi miło. Choć uczciwość każe mi dodać, że gdyby poszukać, to kilka rzeczy jeszcze by się znalazło...
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 18:10   #426
ancia19
Zadomowienie
 
Avatar ancia19
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 885
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Elwinga bardzo fajna kolekcja - same "potrzebne" rzeczy Podoba mi sie Taka w sam raz - nie przesadzona i nie ascetyczna, jakos tak podobna do mojej, chociaz uzywam akurat innych mazidel, ale jakos estetyka zbioru do moich przemawia (nie potrafie inaczej wytlumaczyc).
chciałam napisać to samo gratuluję, podziwiam i sama staram się dążyć do doskonałości...
ancia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 18:35   #427
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez ancia19 Pokaż wiadomość
chciałam napisać to samo gratuluję, podziwiam i sama staram się dążyć do doskonałości...
Aż się zarumieniłam... Myślałam, że raczej powinnam się intensywniej udzielać w wątku "pozbywamy się".
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-27, 18:50   #428
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Et voila! udało się zamieścić zdjęcie wspomnianych wcześniej kosmetyków
Fajne zdobycze-ja w koncu sobie zamowilam miniaturke weledy Irys na dzien i Skin food-a takze mleczko do zmywania makijazu bez wody Klorane-jak przyjda to wkleje zdjecia.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 18:57   #429
Ginger1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 291
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Elwinga,ja też chciałabym dążyć do perfekcji.
Naprawdę,kosmetyków masz w sam raz,i mniej wi ęcej z tego samego przedziału co ja.Tylko ja niestety staram się i staram,a rzeczy przybywa i przybywa
Taka kolekcja to moje marzenie...normalnie super-gratulacje
Ginger1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 21:08   #430
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Ginger1981 Pokaż wiadomość
Elwinga,ja też chciałabym dążyć do perfekcji.
Naprawdę,kosmetyków masz w sam raz,i mniej wi ęcej z tego samego przedziału co ja.Tylko ja niestety staram się i staram,a rzeczy przybywa i przybywa
Taka kolekcja to moje marzenie...normalnie super-gratulacje
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-27, 23:32   #431
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Fajne zdobycze-ja w koncu sobie zamowilam miniaturke weledy Irys na dzien.
wanie, wasnie!!! -Czarny Elfie, mam pytanko. Nie znam i szczerze mówiac pierwszy raz na wizazu zobaczylam kremiki Weledy. I ostatnio wlasnie odkrylam super sklepik z naturalnymi kosmetykami a w tym cale szeregi weledy i znajoma mi serie Irys. Mozesz dwa zdania zaserwowac o tych kremach? do jakich cer, jakie dzialanie itp?? i czy mozesz cos polecic dla buzi problemowej, mieszanej? bede wdzieczna bo trace glowe w niewiedzy z góry dziéki
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-28, 00:15   #432
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
wanie, wasnie!!! -Czarny Elfie, mam pytanko. Nie znam i szczerze mówiac pierwszy raz na wizazu zobaczylam kremiki Weledy. I ostatnio wlasnie odkrylam super sklepik z naturalnymi kosmetykami a w tym cale szeregi weledy i znajoma mi serie Irys. Mozesz dwa zdania zaserwowac o tych kremach? do jakich cer, jakie dzialanie itp?? i czy mozesz cos polecic dla buzi problemowej, mieszanej? bede wdzieczna bo trace glowe w niewiedzy z góry dziéki

na razie nie moge sie wypowiedziec o dzialaniu bo dopiero je zamowilam i jeszcze nie dostalamAle z recenzjii czytanych na makeupalley wiem ze skin food jest zalecany dla cery bardzo suchej(ja taka mam),co do serii Irysowej to dziewczyny sobie chwala na Wizazu-sa rozne rodzaje tego irysowego-nawilzajacy ,na dzien i na noc,ten na dzien zalecany jest do cery suchej,ten nawilzajacy do wszystkich rodzaji cery.Ogolnie z recenzjii wynika ze to dobre kosmetyki ale ja zamowilam sobie probki bo moja cera jest bardzo wrazliwa.Napewno tez mozesz kupic probki u siebie w sklepie.
Tu na tej stronce mozesz poczytac o ich kosmetykach-maja serie do roznych rodzajii cery.

http://www.weleda.co.uk/categories/name/facial-care
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 07:13   #433
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
wanie, wasnie!!! -Czarny Elfie, mam pytanko. Nie znam i szczerze mówiac pierwszy raz na wizazu zobaczylam kremiki Weledy. I ostatnio wlasnie odkrylam super sklepik z naturalnymi kosmetykami a w tym cale szeregi weledy i znajoma mi serie Irys. Mozesz dwa zdania zaserwowac o tych kremach? do jakich cer, jakie dzialanie itp?? i czy mozesz cos polecic dla buzi problemowej, mieszanej? bede wdzieczna bo trace glowe w niewiedzy z góry dziéki
Aniu kremy Weledy sa bardzo dobre, idalnie nawilzaja, sa bardzo wydajne. niestety maja mocne zapachy co nie kazdemu moze odpowiadac. Seria z Irysem sklada sie z trzech kremow - na dzien, na noc i uniwersalnego. Ten ostatni swobodnie nadaje sie i do tlustych cer. Seria z Roza tez jest fajna. Idalny na przesuszenia pokwasowe, po peelingowe jest krem nagietkowy dla dzieci Na wiatr i niepogode - straszny tluscioch, ale radzi sobie znakomicie nawet ze spiechchnietymi ustami. Nie maja tez zapychaczy, nie zawieraja syntetycznych substancji barwiacych, zapachowych ani surowców. Robione sa na bazie olejów mineralnych.
Ogolnie wg mnie kosmetyki Weledy sa warte przetestowania

Weleda na KWC => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 11:26   #434
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

dzieki Dziewczyny za wskazówki Elfie - podany link wyjasnil mi wszystko i jezeli bedzie mozliwosc zakupienia probek to wlasnie tak zrobie bo mam juz dosyc zalegajacych, nie trafionych kremow lezacych odlogiem gdzies po szufladach W tym samym sklepie widzialam kosmetyki Jansen ( wybacz, jesli przekrecilam jakas literke ) i tez skojarzylo mi sie z Twoimi zbiorami. Widzialam maseczki,, zele do mycia buzi itp...warto?

Contax - i chyba wlasnie dla mnie najlepsza bedzie seria z rozy, pokusze sie o ten kremik
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 18:46   #435
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
dzieki Dziewczyny za wskazówki Elfie - podany link wyjasnil mi wszystko i jezeli bedzie mozliwosc zakupienia probek to wlasnie tak zrobie bo mam juz dosyc zalegajacych, nie trafionych kremow lezacych odlogiem gdzies po szufladach W tym samym sklepie widzialam kosmetyki Jansen ( wybacz, jesli przekrecilam jakas literke ) i tez skojarzylo mi sie z Twoimi zbiorami. Widzialam maseczki,, zele do mycia buzi itp...warto?

Contax - i chyba wlasnie dla mnie najlepsza bedzie seria z rozy, pokusze sie o ten kremik

Masz na mysli janson's natural cosmetics?To tez zalezy-niektore produkty ma niezle,niektore mniej,przetestowalam kilka (mialam zel do mycia z wit C-wszystko bylo ok ale zajezdzal plastikiem-mialam nawilzajace mleczko-do mycia twarzy bylo cudowne i tanie-jedyna wada zapychalo mi pory-mam scrub do twarzy ale stosuje do ciala bo do twarzy sie nie nadaje-podraznia i zapycha- chce jeszcze wyprobowac tonik z vit C-podobno jest dobry.Jason's ma tez trial size-mozna tez wyprobowac
ja tez mam juz dosc nie dzialajacych kosmetykow.
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 21:59   #436
Małgosia*79
Raczkowanie
 
Avatar Małgosia*79
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 275
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Forum na wizażu odkryłam dopiero niedawno (jak musiałam się przygotowywać do poprawki z ekonomii) i od razu trafiłam na ten wątek. Śledzę go od samego początku i bardzo mi się podoba. Ciekawe jest podglądanie jakich kto używa kosmetyków i dowiedzieć się z czego jest zadowolony a z czego nie. Niektóre kolekcje są imponujące pod względem ilości kosmetyków i czytając Wasze posty, oglądając zdjęcia myślałam łaaauuuu ile kosmetyków. To o mnie do tej pory mówiono, że mam "bzika" na punkcie kosmetyków, a tu się okazuje, że ja wcale tak dużo nie mam

Ponieważ cały czas tylko przyglądałam się wątkowi to postanowiłam też sama zamieścić fotki swoich kosmetyków. Myślałam, że tego jest niewiele. Jakież było jednak moje zaskoczenie kiedy zaczęłam wynosić kosmetyki z łazienki do pokoju. Aż sama byłam zdziwiona taką ilością. W sumie naliczyłam ok. 34 sztuki różnych kosmetyków Nie spodziewałam się tego

Niestety nie mam aparatu cyfrowego i próbowałam zrobić zdjęcia za pomocą komórki, ale nic z tego nie wyszło. Nic nie było widać. Dlatego też na razie zamieszczam listę swojego zbioru Chociaż wiem, że to nie to samo co zdjęcia. Ale jak tylko uda mi się zdobyć aparat to obiecuję, że wszystko sfotografuję

Moja lista:

Twarz podstawowe:
- Dermedic Hydrain 2
- Bioderma Sensibio - kojący krem do cery wrażliwej
- Dax Cosmetics Minerały - krem-żel pod oczy i na powieki
- Ester Lauder Future Perfect Anti-Wrinkle Radiance Eye Creme
- Avene Diroseal
- Avene Cleanance - żel do mycia twarzy
- Lirene - beztłuszczowe mleczko matujące do twarzy
- Uroda Melisa - tonik do twarzy
- Bielenda Róża&Jedwab - dwufazowy płyn do demakijażu oczy

Twarz pozostałe:
- Lirene - krem intensywnie nawilżający DUO-C
- Lirene - peeling enzymatyczny
- Laboratorium SVR - Lysanel Active
- Iwostin - krem półtłusty
- Iwostin - maseczka nawilżająco-odżywacza
- Iwostin Purritin - żel punktowy
- Nivea Visage - odświeżająca maseczka nawilżająca i relaksująca miodowa

Ciało:
- Lirene - żel+oliwka pod prysznic
- Lirene - antycellulitowy peeling
- Lirene - ujędrniający peeling myjący
- Lirene - balsam nawilżający
- Lirene - żel do higieny intymnej z lukrecją
- Ziaja - balsam do ciała nawilżająco-odżywczy olej z winogron
- Nivea Soft - krem intensywnie nawilżający

Stopy i dłonie:
- Eva Natura - Len krem do stóp
- Ziaja - krem do stóp głęboko nawilżający
- Bingo - sól do zmęczonych stóp
- Lirene - nawilżający krem do rąk

Włosy:
- Garnier Fructis - szampon wzmacniający włosy suche, szorstkie
- Sunsilk - odżywka łagodząca
- Nizoral
- Taft - żel-krem do włosów
- Taft - silk-flex lakier do włosów
- Gliss Kur - Świetlisty Blond intensywny krem regenerujący

Zapachy i dezodorant:
- Elizabeth Arden - Green Tea
- Yves Rocher - zielona herbata
- C-Thru - magic
- Lady Speed Stick - fruity splash gel

Uff
Małgosia*79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-28, 23:02   #437
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Fajne zdobycze-ja w koncu sobie zamowilam miniaturke weledy Irys na dzien i Skin food-a takze mleczko do zmywania makijazu bez wody Klorane-jak przyjda to wkleje zdjecia.
Myślę, że będziesz z irysa zadowolona, bo bardzo fajnie nawilża moim zdaniem spisuje się lepiej niż hauschkowy krem różany, który zostawiał tłustą powłoczkę na zewnątrz, a od wewnątrz czuć przesusz. A to mleczko Klorane mnie zainteresowało, bo bardzo ich lubię...tylko, że u nas same prosukty do włosów tej firmy widziałam podeślesz jakiegoś linka do niego?
Cytat:
Napisane przez Małgosia*79 Pokaż wiadomość
Forum na wizażu odkryłam dopiero niedawno (jak musiałam się przygotowywać do poprawki z ekonomii) i od razu trafiłam na ten wątek. Śledzę go od samego początku i bardzo mi się podoba.-
Dermedic Hydrain 2
- Bioderma Sensibio - kojący krem do cery wrażliwej
-
- Bielenda Róża&Jedwab - dwufazowy płyn do demakijażu oczy
Witaj Małgosiu Ten krem Dermedica kupiłam ostatnio siostrze, bo chciała jakiś krem na mrozy. Ty jestes z niego zadowolona?
Czy ten płyn Bielendy do demakijażu szczypie w oczy i czy dobrze zmywa makijaż? W tej kwestii wciąż szukam ideału i nie mogę jak dotąd znaleźć..
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 01:40   #438
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez truheart Pokaż wiadomość
Myślę, że będziesz z irysa zadowolona, bo bardzo fajnie nawilża moim zdaniem spisuje się lepiej niż hauschkowy krem różany, który zostawiał tłustą powłoczkę na zewnątrz, a od wewnątrz czuć przesusz. A to mleczko Klorane mnie zainteresowało, bo bardzo ich lubię...tylko, że u nas same prosukty do włosów tej firmy widziałam podeślesz jakiegoś linka do niego?
Mam nadzieje ze mi podpasuje

a co do Klorane to u mnie tez nie ma tych produktow w sklepach-znalazlam to mleczko na jednej stronie online:

http://www.beautyplatinium.com/product_p/kb884.htm

kupilam go w zasadzie na podstawie jednej przeczytanej opini-ma byc podobno bardzo delikatne i idealne dla cery wrazliwej.Na tej stronie nie podaja dokladnego skladu ale mam nadzieje ze bedzie ok
podobno dobry jest tez ten produkt Klorane:

http://www.beautyplatinium.com/product_p/kba21.htm
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 10:04   #439
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

CzarnyElfie, daj znać w takim razie jak to mleczko będzie sobie radziło ze zmywaniem makijażu
truheart jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-29, 10:50   #440
krepa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 854
GG do krepa
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Moje ostatnie nabytki to:
-Garnier Podstawa Pielegnacji - Mleczko do demakijazu
-Dax Cosmetics Perfecta - Krem dotleniajacy z energia Q10
-Profisilk - Jedwabne serum do wlosow
__________________

krepa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 12:23   #441
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Malgosia*79 witaj na Wizazu Poczekamy na fotki. Napisz prosze jak sie sprawuje krem Bioderma Sensibio. Jak spodobal Ci sie ten watek to kolekcje kolorowki pewnie tez Cie zachwyca Zajrzyj tutaj:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=152943
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=55759
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 13:34   #442
Suri
Rozeznanie
 
Avatar Suri
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 595
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Elwinga Pokaż wiadomość
Kolej na mnie.

Na zdjęciach:
1. Zapachy
2. To, co mam w sypialni - głównie do stóp
3. Ze zbiorów łazienkowych - to, co używane czasami
4. Ze zbiorów łazienkowych - maseczki.
Elwinga, bardzo fajna kolekcja .

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
Elwinga bardzo fajna kolekcja - same "potrzebne" rzeczy Podoba mi sie Taka w sam raz - nie przesadzona i nie ascetyczna, jakos tak podobna do mojej, chociaz uzywam akurat innych mazidel, ale jakos estetyka zbioru do moich przemawia (nie potrafie inaczej wytlumaczyc).
Zgadzam się .
__________________
Lepsza jest uboga mądrość niż głupie bogactwo.
Diogenes
Suri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 14:10   #443
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Aniu kremy Weledy sa bardzo dobre, idalnie nawilzaja, sa bardzo wydajne. niestety maja mocne zapachy co nie kazdemu moze odpowiadac. Seria z Irysem sklada sie z trzech kremow - na dzien, na noc i uniwersalnego. Ten ostatni swobodnie nadaje sie i do tlustych cer. Seria z Roza tez jest fajna. Idalny na przesuszenia pokwasowe, po peelingowe jest krem nagietkowy dla dzieci Na wiatr i niepogode - straszny tluscioch, ale radzi sobie znakomicie nawet ze spiechchnietymi ustami. Nie maja tez zapychaczy, nie zawieraja syntetycznych substancji barwiacych, zapachowych ani surowców. Robione sa na bazie olejów mineralnych.
Ogolnie wg mnie kosmetyki Weledy sa warte przetestowania

Weleda na KWC => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/sz...gdzie=produkty
Elfie, piszesz, ze masz wrazliwa cere. Ja rowniez mam strasznie wrazliwa, wlasnie probuje ja ukoic po jej ostatnich szalenstwach. Chcialabym sie dowiedziec, czy stosujesz do twarzy jakies kosmetyki stricte apteczne (Vichy, Avene, LRP) albo Clinique? Jesli tak, to jak Ci sluza?
Weledy sie boje glownie ze wzgledu na silne perfumowanie, bo chyba sa perfumowane, prawda?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 15:00   #444
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Elwinga, jak się sprawuje masełko kiwiowo-gruszkowe? Założyłam wątek o tych kosmetykach i póki co nikt nic nie wie, a każdy ma ochotę a tu u Ciebie widzę masełko. Sama się przymierzam powoli do zielonoherbacianego, ale to na wiosnę. Powiedz, można liczyć na jakąkolwiek pielęgnacje, czy raczej to sam zapach?
I czy możesz mi coś powiedzieć o toniku floral z YR, który masz w zapasach? No i krem na noc (bo to na noc ) z YR jaki jest?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 16:38   #445
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Elwinga, jak się sprawuje masełko kiwiowo-gruszkowe?
Ja też pytam bo interesuej mnie ten konkretnie zapach
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 18:03   #446
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez mimbi Pokaż wiadomość
Elfie, piszesz, ze masz wrazliwa cere. Ja rowniez mam strasznie wrazliwa, wlasnie probuje ja ukoic po jej ostatnich szalenstwach. Chcialabym sie dowiedziec, czy stosujesz do twarzy jakies kosmetyki stricte apteczne (Vichy, Avene, LRP) albo Clinique? Jesli tak, to jak Ci sluza?
Weledy sie boje glownie ze wzgledu na silne perfumowanie, bo chyba sa perfumowane, prawda?
Mimbi nie wiem czy do mnie skierowalas pytanie, ale jako ze mnie zacytowalas, to pokusze sie o odpowiedz.

Cere mam wrazliwa i naczynkowa, z tendencja do rumienienia, teraz coraz mniej. Weledy uzywalam kiedys jak jeszcze sie nie peelingowalam i nie uzywalam retinoidow. Zapach, ani parfum mi nie przeszkadzal, ani nie podraznial. Wtedy uzywalam tez innych kremow aptecznych - Avene. LRP i Rilastil. Teraz jak za mocno sie przypale peelingiem albo retinem to niestety tylko moge nalozyc serumki lagodzace z olejem, albo nagietkowy Bubchen, rosmmannowy z lanolina albo balsam dla dzieci Na wiatr i niepogode Weledy.

Mimbi kup sobie na probke mini opakowania. Weleda tak samo jak Hauschka ma kazdy kosmetyk w malym probkowym opakowaniu, wychodzi to troche drogo, ale przynajmniej wiesz na co sie ewentualnie bedziesz decydowac. Poza tym maja tez bezplatne normalne probki w saszetkach. Weleda jest do kupienia w wiekszosci sklepow ze zdrowa zywnoscia.
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 19:03   #447
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
Mimbi nie wiem czy do mnie skierowalas pytanie, ale jako ze mnie zacytowalas, to pokusze sie o odpowiedz.

Cere mam wrazliwa i naczynkowa, z tendencja do rumienienia, teraz coraz mniej. Weledy uzywalam kiedys jak jeszcze sie nie peelingowalam i nie uzywalam retinoidow. Zapach, ani parfum mi nie przeszkadzal, ani nie podraznial. Wtedy uzywalam tez innych kremow aptecznych - Avene. LRP i Rilastil. Teraz jak za mocno sie przypale peelingiem albo retinem to niestety tylko moge nalozyc serumki lagodzace z olejem, albo nagietkowy Bubchen, rosmmannowy z lanolina albo balsam dla dzieci Na wiatr i niepogode Weledy.

Mimbi kup sobie na probke mini opakowania. Weleda tak samo jak Hauschka ma kazdy kosmetyk w malym probkowym opakowaniu, wychodzi to troche drogo, ale przynajmniej wiesz na co sie ewentualnie bedziesz decydowac. Poza tym maja tez bezplatne normalne probki w saszetkach. Weleda jest do kupienia w wiekszosci sklepow ze zdrowa zywnoscia.
Tak sie zastanawiam nad probkami Weledy, ale na razie mi sie nie pali. Male opakowania sa do kupienia w aptece Aqua Vitae. Zlozylam tam wlasnie zamowienie, pierwszy raz zamawialam cos z firmy Bubchen - zamowilam mydelko w kostce, zel/szampon morelowy i - m.in. za namowa Twoja - krem, z tym ze nie bylo tego z nagietkiem, a - jako ze nigdy nie uzywalam tych kremow do twarzy, zamowilam male opakowanie kremu dla niemowlat. Nie ma niestety zadnych opinii na KWC, a kosztuje 3 zlote, wiec przynajmniej zobacze "czym to sie je". http://www.aquavitae.com.pl/catalog/...oducts_id=5960
Wprawdzie to nie ten sam, co nagietkowy,ale mniej wiecej sie zapoznam z ta firma. Przez dlugi czas balam sie kosmetykow dla dzieci, uzywalam jedynie jakis zapachowych zeli pod prysznic, bo mam dziwne wrazenie, ze kremy dla dzieci sa potwornie tluste i zapychajace. A ja - nie dosc, ze mam cere wrazliwa, to jeszcze z tendencjami do zapychania i zaskornikow. Na zime uzywam wiec Lipobase,ale z checia zamienie go na inny, moze byc nawet dzieciecy
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 20:04   #448
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Mimibi musze Cie zmartwic krem ktory kupilas jest z cynkiem i strasznie pobiela skore, ale jednoczesnie tez lagodzi podraznienia. Konsystencje tez ma nieciekawa, podobna do kremu Nivea, tylko twardsza.

Mam ten => Calendula Haut Balsam => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=11293
jest bardzo tlusty, ale w przesuszona skore momentalnie wchlania sie i koi, slicznie pachnie.

Lubie tez mleczko dla niemowlat => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=13226 jest bardzo wodniste, ale mimo to idalnie nawilza i nie ma zapachu - do tego niestety trzeba przywyknac.

A moj TZ uzywa teraz na mrozy tego kremu, w o zapachu brzoskwiniowym => http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...p?produkt=2463
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 20:23   #449
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Jakos przezyje ten cynk - za te 3 zlote nawet nie zaluje, a zawsze bedzie na spiechrzniete usta albo dlonie. Sie nie martwie, szkoda tylko ze na buzie sie nie nada. To jest wlasnie minus nie podawania skladow na stronie apteki!
Balsam nagietkowy byl na Aqua Vitae, ale wydawalo mi sie, ze to do ciala, a nie do twarzy? Krem nagietkowy znalazlam na allegro, niedlugo pewnie pojade do Berlina to kupie sobie w Rossmannie czy innej zwyklej drogerii.
W tym kremie na zime przerazaja mnie isopropyle, znowu mam wrazenie, ze to jakis gesty tluscioch i zapychacz.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-29, 21:06   #450
Elwinga
Rozeznanie
 
Avatar Elwinga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja :)

Cytat:
Napisane przez MagJa Pokaż wiadomość
Elwinga, jak się sprawuje masełko kiwiowo-gruszkowe? Założyłam wątek o tych kosmetykach i póki co nikt nic nie wie, a każdy ma ochotę a tu u Ciebie widzę masełko. Sama się przymierzam powoli do zielonoherbacianego, ale to na wiosnę. Powiedz, można liczyć na jakąkolwiek pielęgnacje, czy raczej to sam zapach?
I czy możesz mi coś powiedzieć o toniku floral z YR, który masz w zapasach? No i krem na noc (bo to na noc ) z YR jaki jest?

1. Masełko kiwiowo-gruszkowe pachnie... zielonym jabłuszkiem więc to ani kiwi, ani gruszka, ale przyjemnie. Ma jedną dużą wadę: gęstość, która bardzo utrudnia rozprowadzanie. Stosuję taki patent, że najpierw smaruję się balsamem Sephory, żeby nadać poślizg i dopiero na tym kładę masełko. Jak już się je uda rozprowadzić, to jest OK (ale ja też jakichś szczególnych wymagań nie mam).

2. Toniku, a właściwie mleczko-toniku użyłam chyba tylko raz - sprawdzić, czy nie uczula. Zdaje się, że nie uczulił, skoro ciągle mam go na półce, ale używać na co dzień jeszcze nie używam.

3. Krem na noc z YR to mój ulubiony, recenzowałam go na KWC. Ma bardzo przyjemną konsystencję - nie za ciężką, nie za lekką, zostawia na twarzy lekką kołderkę, przyjemnie pachnie.
Elwinga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.