mat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-01, 19:09   #1
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347

mat


Moja skóra okropnie się świeci,nawet zaraz po umyciu.Pudruje ja pudrem matującym,ale to pomaga na jakies 2h,nie dłużej.Pozatym nie moge jej oszczyszcac zbyta agresywnie bo zaraz sie wysusza.Czego mam używać,żeby moja skóra przestała się świecic?Jakiego żelu ,kremu bądź toniku mat.??
Za rady bardzo dziękuje
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 19:31   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: mat

Moze seria Lirene od Erisa? Chodz skoro tak szybko sie przetlusczza ci buzka , to moze byc to wina hormonow. Ale seria Lirene jest lagodna i nie wysusza
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 20:43   #3
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: mat

A próbowałaś już kremu Biodermine? Kupisz w aptece, jest naprawdę godny polecenia
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:09   #4
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: mat

Ja też mam cere bardzo tłustą i dla mnie najlepszy jest matujący krem Garniera Czysta Skóra, dobry też jest żel do mycia twarzy z tej samej serii
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 21:50   #5
201707171556
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 619
Dot.: mat

Ponoć do matowienia dobre są toniki Under 20. Ja przykładam sobie co jakiś czas do twarzy papier sniadaniowy - tluszcz się wchłania i na jakiś czas jest spokuj
201707171556 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 22:13   #6
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: mat

Z tego co zauważyłam to im więcej matu, tym gorzej. Dlatego nie używam kremów, toników matujących. Jednak, aby zmatowić ten ogromny połysk filtra uzywam makki kukurydzianej wymieszanej z cynamonem. Efekt jest bardzooo fajny, naprawdę buźka ma taki fajny połysk, bo jednak tego filtra całkowicie się zmatowac nie da. Na zwykłej, czystej skórze napewno będzie efekt całkowitego matu. Zawsze spróbowac można, a kasy duzo nie stracisz
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-01, 22:46   #7
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: mat

Mam podobną cerę do Ciebie jak widzę z opisu, ja dodatkowo mam jeszcze rewelacje w formie alergii

Wracając jednak do tematu, to polecałabym:
* żel oczyszczająco-matujący Lirene - przez pierwszy tydzień trochę wysuszał, ale teraz jest świetny,
* tonik ogórkowy Ziaji - delikatny, ładnie oczyszcza i przygotowuje cerę do wklepania kremu,
* kremy nawilżająco-matujące miałam różne:
- Garnier Czysta Skóra - kolosalny mat, powiedziałabym nawet, że przesadzony, trochę wysusza skórę, po kilku godzinach od nałożenia tworzy się na skórze taka lepka powłoczka, generalnie nie jestem zadowolona, choć czasem go używam,
- Eveline, seria SOS bodajże - średni, bardziej zauważalne było w nim np. zmiejszenie zaskórników i zmian trądziwkowych niż sam mat,
- Yves Rocher, Bio Specific (naw.-mat.) - moje ostatnie odkrycie i zdecydowany faworyt, matuje na długo i ładnie nawilża skórę, nie mam się do czego przyczepić, no może tylko trochę do ceny,

fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-02, 11:06   #8
Little Angel
Wtajemniczenie
 
Avatar Little Angel
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bydzia
Wiadomości: 2 458
Dot.: mat

Cytat:
Napisane przez fuksjaa
- Yves Rocher, Bio Specific (naw.-mat.) - moje ostatnie odkrycie i zdecydowany faworyt, matuje na długo i ładnie nawilża skórę, nie mam się do czego przyczepić, no może tylko trochę do ceny,

Fuksjaa,a ile mniej wiecej kosztuje ten krem?
tonik ogorkowy mam zamiar zakupic jak tylko skonczy mi sie ten,ktory mam.
A co do garnier czysta skora-dla mnie to porazka,on bardziej mni wysusza niz matuje,czolo mam niemal sciagniete,az mam chec siegnac po krem nawilzajacy
Little Angel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 14:16   #9
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: mat

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
Z tego co zauważyłam to im więcej matu, tym gorzej. Dlatego nie używam kremów, toników matujących. Jednak, aby zmatowić ten ogromny połysk filtra uzywam makki kukurydzianej wymieszanej z cynamonem. Efekt jest bardzooo fajny, naprawdę buźka ma taki fajny połysk, bo jednak tego filtra całkowicie się zmatowac nie da. Na zwykłej, czystej skórze napewno będzie efekt całkowitego matu. Zawsze spróbowac można, a kasy duzo nie stracisz
mąka kukurydziana?nie ziemniaczana przypadkiem??
__________________

*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 14:35   #10
czarnamagda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 18
Smile Dot.: mat

Hej,

Moim zdaniem:
Garnier (ten zielonkawy) mat dośc mocny, ale bardzo krótkotrwały (w moim przypodku po godzinie juz starsznie sie swiecę), poza tym wysusza.
Soraya (witaminowa terapia czy coś takiego) szkoda pieniędzy, zero matu
Biodermine - kupiłam zachecona opiniami na wizażu, ale jest taki sobie, choć lepszy od dwóch poprzednich.
Nivea - nawilzająco-matujący, jakiś taki dziwny, niewiele matowił i niewiele nawilżał ...
Mąka ziemniaczana + cynamon - zdecydowanie najlepsza z tego zestawu, biorąc pod uwagę cene, to naprawdę cudo . Czasem mieszam ze zwykłym pudrem sypkim i jest o.k. na dość długo. Polecam

Z tym świeceniem, to róznie bywa jednym pasuje Garnier innym nawet mąka nie pomaga, radzę próbować, a na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Pozdrawiam
czarnamagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 14:53   #11
taniacos
Rozeznanie
 
Avatar taniacos
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 772
Dot.: mat

Wypróbowałam już cały arsenał kremów matujących najlepszym w tych zawodach okazał się krem biodermine firmy biocodex.Po innych skóra była przez 3 godziny piękna ale potem wielki błysk miałam na twarzy
taniacos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-02, 15:03   #12
AAgusiaczeK
Zadomowienie
 
Avatar AAgusiaczeK
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Holandia->Piła
Wiadomości: 1 220
GG do AAgusiaczeK
Dot.: mat

Ja ostatnio wypróbowalam Nivea Visage,,,zarówno żel głeboko oczyszcający pory jak i tonik z tej serii...Jak dla mnie jest rewelacja..
Do tego uzywam krem z tej samej serii, choc zamiennie z kremem lekkim antybakteryjnym z Avonu
AAgusiaczeK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 18:39   #13
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: mat

Cytat:
Napisane przez Little Angel
Fuksjaa,a ile mniej wiecej kosztuje ten krem?
tonik ogorkowy mam zamiar zakupic jak tylko skonczy mi sie ten,ktory mam.
W słoiczku (50ml) bez promocji kosztuje 41zł, w tubce (nie wiem jaka jest objętość) kosztuje 36zł chyba. Nie wiem dokładnie, bo kupuję w słoiczku Niby do tanich nie nalezy, ale jest strasznie wydajny. Naprawdę polecam.
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 19:08   #14
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: mat

Cytat:
Napisane przez *Claire*
mąka kukurydziana?nie ziemniaczana przypadkiem??
Można i tą i tą, ja mam akurat kukurydziankę.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-02, 22:04   #15
yedanna
Zakorzenienie
 
Avatar yedanna
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 4 345
Dot.: mat

Cytat:
Napisane przez AAgusiaczeK
Ja ostatnio wypróbowalam Nivea Visage,,,zarówno żel głeboko oczyszcający pory jak i tonik z tej serii...Jak dla mnie jest rewelacja..
Dla mnie też jest to najlepszy zestaw matujący, jaki do tej pory miałam Tonic + żel + peeling z tej serii i w końcu się nie świecę Kremu jeszcze nie próbowałam, ale tylko dlatego, że wykańczam inny krem oil free (Mary Kay). Nivea Visage Young polecam!
Tutaj opinie z KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4880
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5065
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=5063

__________________
Akuku
yedanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-03, 10:09   #16
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: mat

dla mnie najlepszym kremem jest mat-b dermiki, biodermine - nie jste zly ,ale mnie nie matowil zbytnio dlugo, soray witaminowa kuracja zadnych efektow matu, tonik-zel tolpy - wlasie go koncze, mat na 2 godziny, po posmarowaniu uczucie posklejania, ale jak wsiaknie skora mila w dotyku, lekkie nawilzenie. hmm co jeszcze ta cala serja l'oreala w niebieskich opakowaniach... slabo mnie matowila, garnier czyta skora tez dobrze nie wspominam.
jednakze najlepszy mat daje maka ziemniaczana, bede musiala jeszcze wyprobowac ta mieszanke z cynamonem
o jeszcze mydlo siarkowe, ale niemilosiernie wysusza skore:/ ale matowi na dlugo tylko trzeba zainwestowac w jakis dobry krem nawilzajacy. maka ziemnianacza tez wysusza skore, ale nie ma porownania z mydlem siarkowym (wysuszenie duze)
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.