Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy! - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-08, 19:15   #61
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Zapraszam do dermatologa do Świętochłowic, nie zawiedziesz się, naprawdę A na basen kiedyś może się przejadę, jak podleczę mój problem, ha!
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:14   #62
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

BigGrove a mówiła Ci może czy słodycze wpływają na cerę czy nie bo każdy pisze co innego:P?
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:44   #63
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Mówiła coś na temat diety. Wspominała, że muszę zacząć dbać o to co jem, bo jeżeli zostanie mi tylko "Izotek", to będę musiał mieć dobre wyniki badań, aby móc zaczynać kurację. Byłem u wielu innych dermatologów i opinie są podzielone. Mimo wszystko uważam, że ta Pani jest najlepsza. Przede wszystkim warzywa i owoce trzeba jeść, żadnych tłustych rzeczy w większych ilościach, bo to tylko może zaszkodzić. Jednak można od czasu do czasu zjeść jakiś tam kawałek czekolady, czy napić się kawy. Wszystko w nadmiarze szkodzi, nawet woda, po której podczas kąpieli się marszczymy, trzeba mieć to na uwadze. Ja ograniczam jedzenie takich rzeczy do czasu, aż tego nie wyleczę A raz na tydzień czy dwa nie odmówię sobie np. paru ptasich mleczek albo bąbolady, ha :P
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:49   #64
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Bąbolada to jest to!!! Mniam czasem ciężko walczyć z pokusą Herbata z bratka pomaga?
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 11:58   #65
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Pani dermatolog powiedziała mi, że na mój problem nie pomoże. Zapewne kierowała się tym, że na mojej twarzy jest więcej przebarwień, aniżeli pryszczy. Na dodatek chodziło jej również o to, że skoro nie pomogła tetracyklina, erytromycyna i inne lekarstwa to bratek tym bardziej nie pomoże. Dodała, że w przypadku nie dużych problemów z cerą, tj. parę syfków na jakiś czas może być skuteczny, ale gdy się ma już poważniejszy trądzik, który trwa parę lat można sobie darować te ziółka. W każdym bądź razie bratek pomaga na odchudzanie, oczyszczenie organizmu z toksyn (a co za tym idzie, mniejsze problemy żołądkowe, wątrobowe, trzustkowe itd.). Smaka sobie zrobiłem na bąboladę, nie ładnieee

Czym myjesz twarz?
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 12:47   #66
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Hmmmmm spróbuje tego bratka. Bąbolada lody i inne pochodne czekolady mmmmm. Twarz myje Cetaphilem (dermatolog mi poleciła) i jestem bardzo zadowolona delikatny i bez zapachu .
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:43   #67
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

A więc już nie muszę Ci polecać Cetaphilu, którego również używam! Dobry wybór

Spróbuj, każdy organizm jest inny, może akurat Tobie pomoże! Trzymam kciuki.
Ech ta czekolada leży w barku, a mnie coraz bardziej kusi grrr
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 13:55   #68
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Nie daj się!!! Walcz z pokusą
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 09:03   #69
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

O ludzie,nie piszcie tu o czekoladzie To już mój 3 dzień bez niej i naprawdę muszę uważać,by innym krzywdy nie zrobić.Bez niej jestem taka drażliwa
Muszę znaleźć jakieś zastępstwo dla niej Lubie też żelki. Czy one też mogą zaszkodzić ? Ewentualnie słonecznik i pestki dyni...
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 09:21   #70
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Ehhhhh mam ten sam problem bez czekolady (i innych jej pochodnych) robię się strasznie drażliwa i zmierzła... Hmmmm wiem ze pestki dyni są wręcz wskazane przy trądziku bo zawierają dużo cynku który dobrze wpływa na cere ,a co do żelków to sama nie wiem. Jedni mówią ,że dieta ma wpływ na stan cery a inni ,że nie:/.
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 09:38   #71
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Zależy jakie żelki, te z dużą ilością cukru i takie kwaśne trzeba z umiarem. Ale takie zwyczajne galaretowate można jeść ile się chce Czekoladę możecie zastąpić kakaem, gdyż ono posiada więcej składników odżywczych niż ta napompowana kaloriami czeko Magnez, witaminy z grupy B, żelazo - to wszystko potrzebne aby była lepsza cera.

Słonecznik i pestki dyni tak jak koleżanka wyżej napisała są nawet wskazane, jedne mają cynk, drugie błonnik tylko z umiarem, wszystko w nadmiarze szkodzi !
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 10:29   #72
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Wkurzające to jest inni mogą jeść co chcą a cery mają jak niemowlaki
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:21   #73
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Co zrobić, w każdym bądź razie ja mogę za to podziękować matce, gdyż po niej odziedziczyłem to "cudo". Ja jak mam na coś smak, to sobie tego nie odmawiam i trudno! Jakaś głupia choroba nie powstrzyma mnie przed wcinaniem frykasów

Czy ktoś mi może wyjaśnić, czy Tetralysal jest dużo skuteczniejszy niż Unidox (w końcu to są te same pochodne i skład, tamten ma tylko nieco inne wiązanie chemiczne). Pani dermatolog chcę mi go przepisać pod koniec września, mimo iż już brałem Unidox. Chyba chcę spróbować wszystkich sposobów zanim przepiszę mi raczej skuteczny Izotek! A wolałbym już go od razu dostać haha
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:25   #74
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Ja chyba odziedziczyłam po starszym bracie:P choć on ma dużo groszy niż ja:/.Powiem Ci ,że widziałam filmik na youtube gdzie dziewczyna narzekała na tak mocne leki ,podobno bardzo źle wpływają na wątrobę ( link http://www.youtube.com/watch?v=-iSTzRUhN5s ).
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:01   #75
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Niedawno to właśnie oglądałem, ale muszę przyznać, że troszkę przesadza z tym jej okropnym trądzikiem. Skoro jej antybiotyki nie pomogły, tylko normalne żele i inne apteczne sprawy, to nie miała aż tak mocno. Z całą pewnością, bo by jej zostały blizny. Na dodatek nie robiła zabiegów kwasami - więc nie miała kompletnie żadnych przebarwień, a one powstają tylko z mocniejszej odmiany trądziku podskórnego
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:06   #76
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Masz racje jak by miała aż tak straszny trądzik to miałaby blizny i sporo przebarwień... Trochę zapewne przesadziła. Choć wiesz dobra tapeta czyni cuda:P
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:08   #77
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Na pewno dużo daję, ale z racji tego, że jestem facetem, to nie używam makijażu W każdym bądź razie, jeżeli przyjdzie czas na Izotek, to postaram się robić właśnie w tym temacie dziennik i spróbuję dodawać co jakiś czas fotki, przed kuracją, w trakcie, po. Mam nadzieję, że to się komuś przyda
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 13:28   #78
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Dziewczyny umieją dużo zamaskować makijażem gorzej jak facet zobaczy je kiedyś bez . Na pewno komuś pomoże Twoja relacja zawsze raźniej jak się wie ,że ktoś stosował ten lek i jak to wyglądało.
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:47   #79
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Na pewno dużo daję, ale z racji tego, że jestem facetem, to nie używam makijażu W każdym bądź razie, jeżeli przyjdzie czas na Izotek, to postaram się robić właśnie w tym temacie dziennik i spróbuję dodawać co jakiś czas fotki, przed kuracją, w trakcie, po. Mam nadzieję, że to się komuś przyda
Chyba powinnam być facetem.Nie znoszę długo łazić w make-upie To takie denerwujące.Maluję się tylko gdy idę na spotkanie z przyjaciółmi.
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-10, 20:55   #80
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Ja tak samo nie wyobrażam sobie być w makijażu jak jestem w domu jak gdzieś wychodzę to niestety muszę bo inaczej czuje się okropnie wiedząc ,że widać wszystkie mankamenty mojej cery....:/. Choć wiem ,że podkład zapycha pory itd itd...:/
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:58   #81
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Powiem Wam dziewczyny, że nie ważne jakie podkłady na trądzik będziecie miały, to i tak połowa problemu z tą chorobą to właśnie kosmetyki! Naprawdę Mam fajny przykład faceta na forum o retinoidach, z okropnym trądzikiem, który wyleczył Izotekiem w niedługim czasie (bo 5 miesięcy i buzia piękna i gładziutka), nawet fotki są dołączone. Jeżeli chcecie, to piszcie. Ja wkrótce chyba będę zaczynał tą kurację (tak dermatolog zadecydowała).
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 20:59   #82
lois lane 79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Na blizny możesz spróbować kupić preparat z aloesem, bo jak wiadomo aloes przyśpiesza regenerację i odbudowę skóry. Ja stosowałam nawilżający żel aloesowy, który kupiłam w aptece i mi pomógł. Ponadto aloes koi podrażnienia, tylko należy pamiętać, żeby go nie nakładać na "żywą ranę".
lois lane 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 10:22   #83
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Powiem Wam dziewczyny, że nie ważne jakie podkłady na trądzik będziecie miały, to i tak połowa problemu z tą chorobą to właśnie kosmetyki! Naprawdę Mam fajny przykład faceta na forum o retinoidach, z okropnym trądzikiem, który wyleczył Izotekiem w niedługim czasie (bo 5 miesięcy i buzia piękna i gładziutka), nawet fotki są dołączone. Jeżeli chcecie, to piszcie. Ja wkrótce chyba będę zaczynał tą kurację (tak dermatolog zadecydowała).
Mógłbyś zostawić link do tego faceta,chętnie zobaczę jego kuracje

---------- Dopisano o 11:22 ---------- Poprzedni post napisano o 11:19 ----------

W przyszłym tygodniu mam wizyte u dermatologa. Mam nadzieję,że trafie na kogoś znającego się na swojej pracy .
Kupiłam krem na noc z Iwostinu. Zobaczymy czy będzie działał.Jutro wam napiszę wrażenia po pierwszej nocy
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 10:28   #84
60s
Przyczajenie
 
Avatar 60s
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 12
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

hej przegladalm forum i trafilam na ten watek.
moze ktos z was stosowal cos na przebarwienia poza polecanym wczesniej 'acne dermem' ;> nigdy nie mialam wielkiego tradziku,ale przez wlasna glupote zostaly mi straszne czerwono-fioletowo-okropne place na czole :/
60s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 10:31   #85
arabelcia3010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Cześć

Tak czytam to forum i zdecydowałam że napisze...

BigGrove domyślam się, że mieszkasz gdzies blisko mnie ponieważ pisałeś na innym Forum, że polecasz dermatolog ze Świętochłowic.

Może zaczne od mojego problemu:

Kilka lat temu byłam na wakacjach w Egipcie i tam nabawiłam się poparzenia skóry twarzy, bylam w szpitalu dostawałam zastrzyki itd. Moja twarz wyglądała jak u kobiety 80latniej, pomarszczona.... Przez kilka dni nie mogłam wychodzic na słońce, stosowałam się do zaleceń lekarza bo to w końcu twarz.
W zime zaczęły się znowu problemy z twarzą tzn. będąc w górach jeżdżąc na desce strasznie mnie wysypało, nie tradzik a takie krostki. Zgłosiłam się do dermatologa w Gliwicach przepisała mi jakies masci które kompletnie nie pomogły za drugim razem przepisała mi cos innego tez lipa....
Jest lato od czasu do czasu chodzę na solarium a te krostki nadal są...
Doradźcie mi proszę!!

Pozdrawiam
arabelcia3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 11:24   #86
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

arabelcia3010 też myślę żeby zajrzeć do tego dermatologa bo trafić na dobrego który nam pomoże to chyba cud :/.... większość przez 5 sekund na nas popatrzy zapisze kremy i żegnam... Myślę ,że powinnaś iść do innego dermatologa powiedzieć jakie leki brałaś i że Ci nie pomogły może inny dermatolog pomoże na pewno nie możesz tego zbagatelizować.
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:17   #87
arabelcia3010
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 3
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

wiem wiem że nie mogę, bardzo mało się maluje wiec napewno nie jest to przez kosmetyki. Powiedzcie mi czy do tego dermatologa ze Świętochłowic poszliście prywatnie czy z NFZ? Jeżeli prywatnie to jaki jest koszt wizyty.
arabelcia3010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 12:56   #88
BigGrove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 142
GG do BigGrove
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Babcia zadzwoniła tam do tej poradni. Okazało się, że wkrótce będą zapisy do pani dermatolog. Załapałem się prawie od razu na nowy tydzień, mianowicie był to piątek, a ja już miałem wizytę w poniedziałek. Musze dodać, że nie było to prywatnie, tylko z kasy, dlatego podwójnie jestem zadowolony. Możliwe, że nie będzie jeszcze dużych terminów, to też załapiecie się w miarę szybko.

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

http://www.izotek.pl/dzienniki_osob_..._5222.180.html

Tutaj macie kurację retinoidami (to co wkrótce ja dostanę). Tam są zdjęcia do porównania. Genialna poprawa po niecałych 6 miesiącach!
BigGrove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 13:01   #89
cysiaa1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 246
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

WOW facetowi na prawdę super się wygoiło
cysiaa1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 14:01   #90
magste_
Raczkowanie
 
Avatar magste_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Gdzieś we własnym świecie
Wiadomości: 180
Dot.: Trądzik, blizny, przebarwienia i inne...pomocy!

Cytat:
Napisane przez 60s Pokaż wiadomość
hej przegladalm forum i trafilam na ten watek.
moze ktos z was stosowal cos na przebarwienia poza polecanym wczesniej 'acne dermem' ;> nigdy nie mialam wielkiego tradziku,ale przez wlasna glupote zostaly mi straszne czerwono-fioletowo-okropne place na czole :/
Ja smaruje aloesem Jakiś mega efektów na razie nie ma,ale jest lepiej. Z resztą smaruje od niedawna. Znalazłam jakąś maseczke (ah,kochane forum )na przebarwienia i blizny.Zrobiłam ją przed chwilą.Niemożliwe,żeby od razy wszystko było zagojone,ale cera jest ładniejsza.

Maseczka na blizny
Sok z świeżej cytryny+ jogurt naturalny mieszamy tak,by wyszła gęsta mieszanka i nakładamy na oczyszczoną twarz,trzymamy ok. 30 min i zmywamy letnią wodą
__________________
Wpuść mnie do języka,do rozmytych ust,pod powieki Twoje ... Wpuść ...
magste_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:53.