Hipp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-26, 11:54   #1
dinga
Raczkowanie
 
Avatar dinga
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 232
GG do dinga

Hipp


Hej mamusie, wlasnie zaczynam rozszerzać diete mojego dziecka (do tej pory karmilam piersią a Mikołaj zacznie niedlugo 6 miesiąc) i wybralam produkty firmy Hipp a co wy o nich sądzicie, a może polecacie inne?
dinga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 14:43   #2
Tomy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 147
Dot.: Hipp

Moje dziecko z Hipp'a tylko herbatki pije (chyba smakowo sa najlepsze)..obiadki odzrcuil, kaszki, mleka.odrzucił.
Najbardziej smakowaly mu Gerbera obiady a kasze Bobovita i Nestle chyba..
__________________

Tomy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 16:03   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Hipp

chyba nie warto zamykac sie w jednej firmie .
moje dziecko jadlo ronze sliokow jedzenie roznych firm,gerbera i hippa.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 18:48   #4
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Hipp

Hipp jest najdroższy, a w sumie każda firma dobra
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 20:47   #5
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Hipp

Ja bardziej kierowałam się składem niż firmą, ale najczęściej kupowałam chyba gerbera - to słoiczki, a kaszki - bobovita - są super. W smaku to te dania są wszystkie podobne, a właściwie to nie mają smaku. Na początek wiadomo - tylko te najprosze, ale później warto kupować raczej dania - obiadki, bo one mają najwięcej mięska.
A wogóle to czy któreś dziecko to lubi? Mój synek bardzo krótko jadł "słoiczki" bo jak tylko spróbował zupki, krtórą mu ugotowałam, a potem innych dań, to tych ze słoiczków nie chciał brać do ust.
A faktycznie Hipp jest chyba najdroższy.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 21:00   #6
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Hipp

Ja to jednak strasznie zacofana byłam, bo zupki gotowałam sama. Kaszki były z Bobovity, soczki Gerbera a inne jedzonko robiłam sama. Co wcale nie znaczy, ze uważam jedzenie ze słoiczków za złe, po prostu lubie gotować.
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-26, 21:36   #7
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Hipp

Luba czemu zaraz zacofana? ... ja po prostu bałam się gotowac na początku sama, to był luty i doszłam do wniosku że warzywa które są w sklepie nie są zbyt świeże. Natomiast jak już pojawiły się świeże warzywa, czy owoce to juz żadnych oporów nie miałam. Druga rzeczą to było zwykłe lenistwo nie chciało mi sie gotować pare łyżek zupki i do tego przecierać.
Tak jak Marcelina głównie przy wyborze kierowałam się składem.
Co do smaków mój synek do dzisiaj szaleje za zupą przecier z dyni ja tego pełknąć nie potrafie .
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-27, 18:53   #8
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Hipp

Ja tak jak przedmowczyni uwazam, ze dobrze mieszac firmy Moj Kuba herbatki toleruje tylko hippa, kaszki i sloiczki daje bobovity, tylko Nestle jakos tak nigdy nie dawalam... a wlasnej roboty zupki maly tez dostaje (wstyd przyznac, ale to moj maz je gotuje , bo ja nie umiem :P ), daje mu tez bananka normalnego, ale troszke sie boje. Latem bedzie dostawal owoce i warzywka z ogrodka.
Ja mam problem z czym innym- moze mi doradzicie? Maly jest wielkim mlekopijem, czasem nie chce nic innego niz mleko. Dajemy mu Bebiko 3,3R lub 3bananowe, ale u nas bebiko kosztuje 9,44 a starcza jedno pudelko na 2 dni... KUba ma 13 miesiecy wiec pomyslalam, ze przerzuce go juz na mleko Łaciate 3,2% Co wy na to? Czy to juz pora, czy za wczesnie? Moja siostra radzila mi, zebym na bebiku jeszcze do lata go przetrzymala, zeby mial te wszytskie skladniki i witaminy ktore sa w bebiku, bo latem beda witaminki z ogrodka...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:01   #9
adzia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 341
Dot.: Hipp

Najlepiej próbować, dziecko samo wybierze, które słoiczkowe dania najbardziej mu smakują. Z Hippa kupowałam kaszki, deserki i niektóre obiadki, ale z innych firm też.
adzia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 19:32   #10
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Hipp

Cytat:
Napisane przez Impersona
Ja tak jak przedmowczyni uwazam, ze dobrze mieszac firmy Moj Kuba herbatki toleruje tylko hippa, kaszki i sloiczki daje bobovity, tylko Nestle jakos tak nigdy nie dawalam... a wlasnej roboty zupki maly tez dostaje (wstyd przyznac, ale to moj maz je gotuje , bo ja nie umiem :P ), daje mu tez bananka normalnego, ale troszke sie boje. Latem bedzie dostawal owoce i warzywka z ogrodka.
Ja mam problem z czym innym- moze mi doradzicie? Maly jest wielkim mlekopijem, czasem nie chce nic innego niz mleko. Dajemy mu Bebiko 3,3R lub 3bananowe, ale u nas bebiko kosztuje 9,44 a starcza jedno pudelko na 2 dni... KUba ma 13 miesiecy wiec pomyslalam, ze przerzuce go juz na mleko Łaciate 3,2% Co wy na to? Czy to juz pora, czy za wczesnie? Moja siostra radzila mi, zebym na bebiku jeszcze do lata go przetrzymala, zeby mial te wszytskie skladniki i witaminy ktore sa w bebiku, bo latem beda witaminki z ogrodka...
Z tym mlekiem to chyba przesada - ile to jest litrów dziennie? Chyba, że piszesz o mleku w płynie, gotowym do spożycia? (bo skojarzyłam to w proszku).Takie jednostronne żywienie nie jest zbyt dobre, bo pozbawia dziecko innych składników nieobecnych w mleku, a sama tak duża ilość mleka też nie jest najlepsza dla dziecka. Jednocześnie mleko modyfikowane jest znacznie lepsze dla takiego malucha niż zwykłe mleko z kartonika - tym bardziej, jeżeli pije go tak dużo. Specjaliści radzą dziecku do trzeciego roku życia (włącznie) podawać mleko modyfikowane. Mleko zwykłe jest ciężej strawne dla takiego malca i niepotrzebnie obciąża nerki i wątrobę. Mój synek - prawie trzyletni - właściwie nadal pije mleko modyfikowane. Je dużo nabiału i nic mu po nim nie jest, a po zwykłym mleku wyskakują mu plamki na buzi i ma "problemy trawienne". Radzę więc "trzymać" małego na bebiku.
Dziecko roczne może i powinno jeść już wszystkie normalne potrawy - oczywiście bez tych ciężkostrawnych, tłustych. Możesz więc spróbować dawać małemu "normalne" obiady. Faktycznie o tej porze roku jarzyny i owoce są już w kiepskim stanie, ale polecam mrożonki - są prawie tak wartościowe jak świeże owoce czy warzywa. Albo słoiczki. Tylko należy też zwrócić uwagę, że taki dzidziuś, jak Twój powinien jeść coraz mniej rozdrobnione pokarmy.
To tyle mojego wymądrzania. Pozdrawiam.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 20:09   #11
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Hipp

13 miesiecy to jeszcze za wczesnie na zwykle mleko,poczekaj przynajmniej do 18 m. i wtedy próbuj pomału podawac nabiał i mleko.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-27, 20:14   #12
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Hipp

Ja zaczelam wprowadzac nowe jedzonka tak jak pisalo w ksiazkach, czyli od 4 m-ca. Karmilam piersia do koncza 10 m-ca, ale maly dostawal juz jedzonko ze sloiczka, kaszke na kolacje. Jak mial pol roku zaczal drzec sie jak zobaczyl ze jej jogurt, wiec kupilam mu Danonki. Bylam wtedy w PL i bylam zla, bo sa z dodatkiem krysztalowego cukru, w Nimeczech w Danonkach jest tylko cukier owocowy. Ogolem ja patrze na sklad, zeby nie bylo cukru krysztalowego, a w tych firmach dostepnych tutaj to chyba tylko Hipp spelnia to kryterium. Oczywiscie nie wszystkie produkty, bo juz np. jogurty od 7 m-ca zawieraja zwykly cukier. W sokach tez nie ma zwyklego cukru, chodz moj synek zadko pija soki woli herbatke. Jesli chodzi o herbatke, to Hipp odpada, bo kazdy ma zwykly cukier. Maly pije herbatke z Milupy od 4-ca z melisa i jablkiem, jest w niej tylko cukier owocowy, a inne firmy nawet w tej pierwszej herbatce umiescily zwykly cukier. Staram sie nie dawac produktow z cukrem krysztalowym, bo jak wiadomo jest to super pozywka dla bakterii i wieksze prawdopodobienstwo prochnicy, a do tego cuekier ten nie jest tak latwostrawny jak ten z owocow, ktory jest zdrowszy. Skoro dla nas zwykly cukier nie jest polecany to tym bardziej nie chce go dawac dziecku. Sama nie uzywam zwyklego cukru i maz takze, wiec po co dziecko przyzwyczajac? Synek je wszystko swoje sloiczki i podzera jeszcze moj obiad. Jem prawie bez soli, a przy malym ograniczylam sie jeszcze bardziej, wiec moje jedzienie smakuje jak to ze sloiczka od 8 m-ca(gdzie juz lekko jedzonko solone jest). Nie warto dzieku podawac to jedzenie ktore sam wybierze, bo czesto jest przepelnione cukrem lub sola, a po co malucha przyzwyczajac do zlych nawykow zywieniowych? Sama jestem z tych dzieci, gdzie nie patrzono na zdrowa diete i dzies jest mi trudno jesc same zdrowe rzeczy. Skoro nie umiem wyrzucic z diety wielu potraw, to przynajmniej ograniczylam sie w podstawach jakimi sa cukier i sol, a takze pikantne przyprawy. I chcialabym zeby moje dziecko mialo podstawy zdrowego zywienia, wiec patrze co jest w sloiczkach, a raczej czego nie ma.

13 m-cy to chyba juz mozna podac normalne mleko. Ja czytalam ze jak dziecko skonczy rok to mozna mu juz podawac normalne mleko. Moj synek nie ma jeszcze skonczonego roku a juz je danonki, a sa one na krowim mleku. Ostatnio kupilam musli Hippa od 6 m-ca i glowny przepis to przygotowanie na zwyklym mleku, mozna tez na zmodyfikowanym lub na wodzie. Czasami dam mu kawalek serka , bo strasznie protestuje jak ja sama jem a mu nie dam. Od urodzienia ma lekkie AZS, ale wczesniej karmilam go tylko piersia, wiec alergia na mleko krowie odpada. Nie wazne co zjadlam , raz mial egzeme , raz nie. Najlepiej bylo kiedy nie bylo za cieplo i nie bylo suche powietrze, wtedy to swinstwo mu znikalo, teraz kaloryfery grzeja , wiec znow sie pojawia wysypka. Nie zauwazylam nic wspolnego z wysypka i pokarmem ktory spozywa. Wiec czemu radziecie czekac ze zwyklym mlekiem tak dlugo? Czyzby moje broszurki cos pominely?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 20:58   #13
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Hipp

W moich "broszurkach" pisało jak powyżej. Im dłużej, tym lepiej mleko modyfikowane, no a najlepiej pierś. Mleko zwykłe dopiero po 3 roku życia - ma za dużo białka i innych skałdników, przez co niepotrzbnie obciąża nerki i wątrobę.
A z tym cukrem to masz rację: czemu wszystko tak starsznie słodzą? Przecież to całkowicie sprzeczne z zaleceniami pediatrów/dietetyków. Naprawdę trudno kupić coś niedosładzanego. Początkowo rozwadniałam synkowi soczki wodą, i w ogóle dawałam mu dużo wody albo niesłodzone naturalne (nie te granulaty słodkie) herbatki. A soki jeśli już to przecierowe.
Ja też uważnie czytam składy na opakowaniach: normalnie mam już jakąś obsesję. Nikt mi kitu nie wciśnie
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:28   #14
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Hipp

Dzieki dziewczyny Napisze Wam dokladnie jak moj maly je:

4x po 225ml mleka
1xkaszka owocowa
1xzupka jarzynowo miesna
1xjakis owoc lub deserek w sloiczku
Na ządanie herbatka, to okolo 350 ml dziennie
Chrupki lub biszkopty na spacerku

To za duzo mleka? Dodam , ze Kuba nie ma nadwagi, wazy rowno 10 kg a ma w tej chwili 84cm ...
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:34   #15
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Hipp

co do tematu watku to moje dziecko jadlo jedzonko z roznych firm. teraz ma prawie trzy latka. obiadki to byly tylko z gerbera, deserki: bobofrut, gerber, hipp, bubu; soczki: gerber, pozniej bobofrut (do tej pory mu je kupuje, synek bardzo je lubi, ale rozwadniam mu te soczki bobofruta). uwazam, ze soczki z hippa sa niedobre. kaszki to oczywiscie bobovita, a herbatki granulowane to tylko hipp. jak widac misz masz na maksa .

a co tego krowiego mleka - uwazam, ze 13 miesiecy to nie za wczesnie, aby dawac dziecku krowie mleko. jesli nie jest jakims powaznym alergikiem to nie ma zastrzezen. moj maly pije krowie mleko wysoko procentowe (kurcze nie pamietam od kiedy, ale dlugo ). sam przestal pic to zmodyfikowane. po prostu jednego wieczora nie chcial i juz. i tak skonczyla sie nasza przygoda z modyfikowanym mlekiem. jest alergikiem. na poczatku lekarka kazala mu dawac do jedzenia same naturalne rzeczy, antyalergiczne, itd. (np. zamiast chleba pszennego to platki ryzowe) jednak my stwierdzilismy, ze tak nie moze byc i zaczelismy mu dawac wszystkiego po troszku i zaczal jesc normalnie . teraz nie ma z tym problemu, wcina wszystko .
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:41   #16
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Hipp

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dzieki dziewczyny Napisze Wam dokladnie jak moj maly je:

4x po 225ml mleka
1xkaszka owocowa
1xzupka jarzynowo miesna
1xjakis owoc lub deserek w sloiczku
Na ządanie herbatka, to okolo 350 ml dziennie
Chrupki lub biszkopty na spacerku

To za duzo mleka? Dodam , ze Kuba nie ma nadwagi, wazy rowno 10 kg a ma w tej chwili 84cm ...
Impersona wg mnie Twoj Kubus troche za duzo pije tego mleka. 4 razy dziennie po 225 ml mleka, to wychodza prawie cztery butelki na dzien, tak?! ja na pewno bym ograniczyla to mleko do dwoch razy dziennie.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 21:46   #17
asia_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 278
Dot.: Hipp

Moja córcia już wyrosła z tych słoiczkowych spraw, ale z hippa piłyśmy herbatki, Ja ta dla karmiących, bardzo nam odpowiadały w sumie wszystkie. Kaszki najbardziej bobovita i nestle wsumie obie tak samo, z tym że bobovita ma lepszą konsystencje. Jeśli chodzi o słoiczki, to najlepsze były w sumie z bobovity, gerber nie odpowiadał jej wcale, chociaz nie często jadła te jedzonka, bo sama jej gotowałam, deserki z bobovity polecam. Mleczko wprowadziłyśmy późno, bo karmiłam piersia prawie półtora roku, ale bobovita jakoś bardziej nam odpowiadała, z nestle Nan nie smakował, za to jak była starsza junior bardzo.
asia_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 22:13   #18
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Hipp

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dzieki dziewczyny Napisze Wam dokladnie jak moj maly je:

4x po 225ml mleka
1xkaszka owocowa
1xzupka jarzynowo miesna
1xjakis owoc lub deserek w sloiczku
Na ządanie herbatka, to okolo 350 ml dziennie
Chrupki lub biszkopty na spacerku

To za duzo mleka? Dodam , ze Kuba nie ma nadwagi, wazy rowno 10 kg a ma w tej chwili 84cm ...
Właśnie spojrzałam do swoich zapisków: mój synek w wieku 1 roku miał 83 cm i ważył 12 kg. Gartuluję chłopaczka! A mnie sie właśnie urodził bratanek - Kubuś.
Moim zdaniem tego mleka jest trochę za dużo. Pewnie kaszka też jest na mleku? I do tego może jakiś deserek mleczny?
Jak pisałam wyżej odradzam mleko zwykłe. Za to, przynajmniej na początek, przed wprowadzeniem mleka zwykłego proponuję wprowadzić nabiał w innej postaci niż mleko - serki, jogurty, kefir, później serek żółty (ten jest ciężej strawny i może uczulać ale bardzo bogaty w wapń i skł. min.) W takiej postaci mleko jest lepiej tolerowane niż zwykłe słodkie do picia. No i urozmaici dietę dziecka + różne te dobroczynne bakterie w przypadku jogurtów, kefirku. No i gdzie jest drugie danie? Ziemniaczki, mięsko, jarzynki, kluseczki, ryż itd. Z całą odpowiedzilnością mówię: dziecko roczne powinno jeść już "normalny" dwudaniowy obiad (no oczywiście nie od razu schabowego z kapustą).
Do powyższego jadłospisu proponuję wprowadzić też pieczywo.

Aha jeszcze coś z własnego ogródka: ja karmiłam rok i 3 mies., a potem mleko modyfikowane podawałam w kubeczku - tak, że mój synek w ogóle nie poznał butelki, za to szybko nauczył się sam pić z kubeczka.

Jeśli pomogłam, to mi miło, a jak uważasz inaczej to wcale mnie nie słuchaj. Ja się starałam przeczytać wszystkie zalecenia pediatrów/dietetyków i wcielać je w życie, ale swój rozum też miałam.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-27, 23:23   #19
Margos7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 107
Dot.: Hipp

Moja córeczka niedługo kończy 6 mies. (31. I) i od jakiegoś czasu próbujemy nowości. Natalka pije herbatkę ułatwiającą trawienie z Hippa (od 1 mies), soczki Hippa (szczególnie lubi nektar brzoskwiniowy) lub Bobovity, deserki też Hipp lub Bobovita, kaszki zaczęłyśmy Hipp (waniliowo-jabłkowa, i brzoskwinia-morela - ta była mmmm - oczywiście dla małej), teraz próbujemy bobovita bananową. Hipp wydawał mi się najbezpieczniejszy (chodzi oczywiście o składniki) Bobovita poszła z przypadku i się przyjęła, do Gerbera jakoś nie mam zaufania (nasłuchałam się różnych rzeczy od innych mam). Aha, zupki gotuję sama (mam warzywka z działeczki od dziadków - ekologiczne )
Margos7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-28, 10:16   #20
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Hipp

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dzieki dziewczyny Napisze Wam dokladnie jak moj maly je:

4x po 225ml mleka
1xkaszka owocowa
1xzupka jarzynowo miesna
1xjakis owoc lub deserek w sloiczku
Na ządanie herbatka, to okolo 350 ml dziennie
Chrupki lub biszkopty na spacerku

To za duzo mleka? Dodam , ze Kuba nie ma nadwagi, wazy rowno 10 kg a ma w tej chwili 84cm ...
Wydaje mi się że tego mleka to troche za duzo, mój synek ma 15 miesięcy i mleko pije wieczorem i rano. Jak skończył rok to pediatra zaleciła mi własnie stopniowe ograniczanie mleka do 2x na dobe, a jeżeli dziecko zje wieczorem kaszke mleczną to juz nie potrzebuje pic mleka. Niestety moje dziecko nie znosi kaszki i pije mleko. Mój pije Nutramigen (skaza) ale zageszczam je kleikiem. Co do jadłospisu to wprowadziłabym kanapeczki np z wędlina czy serem (jeśli nie ma alergi), wogóle to mój mały uwielkbia kiełbaski na ciepło straszny z niego mięsożerca. Natomiast co do owoców to jak tylko Stas potrafił gryśc (ok 11 miesięcy) to zaczęłam mu dawac owoce w całości: jabłko, gruszke, brzoskwinie, banan. Takich słoiczków to potrafi na raz zjeść 2-3 dlatego kupuje je sporadycznie.
Własnie marcelina ma race w tym wieku dziecko powinno jeśc obiad dwudaniowy, a przynajmniej naprzemiennie jednego dnia zupe, następnego drugie.
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 16:22   #21
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Hipp

Dziewczyny- dzieki wielkie za rade!!! Od jutra zaczynam wprowadzac kanapki i drugie danie Wlasnie cos mi intuicja podpowiadala , ze tego mleka to juz za duzo, ale nie bylam pewna A powiedzcie mi prosze jeszce jedno- np. miesko na drugie danie musi byc koniecznie gotowane, czy np. pieczony kurczak, albo cos smazonego (smazonego chyba nie wolno jeszce? )? Ja jesli chodzi o gotowanie to jestem ciemna, u nas gotuje maz, wiec musze mu jakies sugestie podrzucic
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-29, 18:59   #22
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Hipp

Cytat:
Napisane przez Impersona
Dziewczyny- dzieki wielkie za rade!!! Od jutra zaczynam wprowadzac kanapki i drugie danie Wlasnie cos mi intuicja podpowiadala , ze tego mleka to juz za duzo, ale nie bylam pewna A powiedzcie mi prosze jeszce jedno- np. miesko na drugie danie musi byc koniecznie gotowane, czy np. pieczony kurczak, albo cos smazonego (smazonego chyba nie wolno jeszce? )? Ja jesli chodzi o gotowanie to jestem ciemna, u nas gotuje maz, wiec musze mu jakies sugestie podrzucic
Z tego, co piszesz, to mięsko gotowane dzidziuś już wcina w zupce, tak? Proponuję więc na drugie danie mięsko duszone ewentualnie pieczone (no ale to z reguły jest bardziej suche, wiec mogą początkowo być problemy z żuciem/grzyzieniem/połykaniem). Smażone to raczej odradzam w tym wieku. Polecam dla dziecka np. pulpeciki z mięska mielonego duszone w jarzynkach - marchewka, seler, itp. z ziemniakami lub kaszą, ryżem albo np. spagetti - z duszonym mielonym mięsem. Dzieci często zrażają sie do mięsa właśnie z powodu trudności z żuciem, gryzieniem, a w przypadku miesa mielonego ten problem odpada. Możesz też powoli wprowadzać rybki - najlepiej też duszone, ale podobno ryby sa stosunkowo mocno alergizujące, więc ostrożnie. Aha, mówię o dobrej jakości, chudym mięsie mielonym w domu, polecam indyka.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:25.