Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7 - Strona 135 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 13:36   #4021
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Witam. U nas też mały stres. Nie planowaliśmy nowego pokolenia naszej rodziny jeszcze. Wciąż myślimy "może później", ale ostatnio nas poniosło i wskoczyliśmy do łóżka bez zabezpieczenia. Idealnie w centrum moich dni płodnych. Mam regularne cykle więc.. śmiem twierdzić, że mogłam zaskoczyć. Okres spóźnia się 4 dzień. Zastanawiam się nad kupnem testu. Czuję się inaczej niż wcześniej. Nie źle, ale inaczej. Troszkę mnie mdli w ciągu dnia, mam zdecydowanie większy apetyt, ale humor jakby dwa razy lepszy.. Śmiejemy się, że nie planowaliśmy, a może zostaniemy rodzicami. W sumie to byśmy się cieszyli z maleństwa. Jak myślicie jest szansa?
Według mnie trochę za wcześnie na to, żebyś czuła się inaczej. To pewnie tylko Twoja psychika płata Ci figle i tyle. Ale trzymam kciuki
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 13:44   #4022
ewelcia sroczka
Przyczajenie
 
Avatar ewelcia sroczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mmz
Wiadomości: 23
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
Według mnie trochę za wcześnie na to, żebyś czuła się inaczej. To pewnie tylko Twoja psychika płata Ci figle i tyle. Ale trzymam kciuki

Moim zdaniem wcale nie za wcześnie. To zależy od organizmu...ja miałam mdłości i wymiotowałam już 5dni przed okresem ale fakt, że czasem psychika płata figle
ewelcia sroczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 14:26   #4023
SoundofScotland
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 22
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Testy 3x- Pozytywny!! Jeszcze w środę skoczę zrobić test z krwi. Jeśli tamten również okaże się pozytywny to będę ze szczęścia skakać pod Słońce. Już mnie nie mdli tak mocno - może to faktycznie wina kebabu z knajpki z rogiem. Zdecydowanie za często tam jadam...
SoundofScotland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 16:35   #4024
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez rosen Pokaż wiadomość
drogie forumowiczki, potrzebuję pomocy. Wiem, że moze to moje przewrazliwienie ale: uprawialam seks w 30 dniu cyklu przy cyklach 36-37 dni. proszę o poradę czy istnieje prawdopodobienstwo zajscia w ciążę w takim przypadku
Jesli faktycznie Twoje cykle są 36-37 dniowe to na ciążę masz szanse mniej niż marne, ale jak nie prowadzisz obserwacji to na 100% nikt Ci nie da gwarancji. Jak rozumiem @ sie spóźnia? TEST 14 dni po stosunku.

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelcia sroczka Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wcale nie za wcześnie. To zależy od organizmu...ja miałam mdłości i wymiotowałam już 5dni przed okresem ale fakt, że czasem psychika płata figle
Chyba z nerwów
pierwsze mdłości klasycznie pojawiają się w 6-7 tygodniu - czyli gdzieś tak tydzień po terminie @ (która oczywiście nie wystąpiła).

---------- Dopisano o 17:35 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Tak wiem, że nikt mi nie wykryje, ale liczyłam na słowo wsparcia.. Nie ważne!

08:00 - testy kupione. Trzy sztuki (jeden chyba za mało dla mnie by uwierzyć). Liczę na to, że jestem... Trzymajcie kciuki
No to faktycznie nie żałujesz kasy na te testy
Daj znać
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 17:09   #4025
Agacior_91
Raczkowanie
 
Avatar Agacior_91
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 65
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez SoundofScotland Pokaż wiadomość
Testy 3x- Pozytywny!! Jeszcze w środę skoczę zrobić test z krwi. Jeśli tamten również okaże się pozytywny to będę ze szczęścia skakać pod Słońce. Już mnie nie mdli tak mocno - może to faktycznie wina kebabu z knajpki z rogiem. Zdecydowanie za często tam jadam...
moje gratulacje;* zazdroszcze..
Agacior_91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 19:23   #4026
Nacho1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 249
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Czesc dziewczyny. Od paru dni martwie sie, ze moge byc w ciazy Niby nie powinnam, poniewaz stosowalam zabezpieczenie, ale spoznia mi sie okres Zawsze miesiaczka wystepuje u mnie co 23-25 dni, a dzis mija juz 30 dzien Co prawda zmienilam miejsce zamieszkania, klimat i to moze to wplywa na opoznienie, ale juz sama nie wiem
Po ostatnim stosunku dostalam okres, ktory trwal tylko 2 dni (na ogol jest to 3-4 dni) czytalam, ze nawet w ciazy moze pojawic sie plamienie i to mnie zmartwilo
Od tego czasu nie wspolzylam i czekam na kolejny okres. Odchudzam sie (wydaje mi sie, ze zdrowo) ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Zawsze uzywalismy prezerwatyw (i niby w szystko bylo ok), raz zdarzylo nam sie kochac bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) i byl to ostatni dzien mojego okresu (kiedy teoretycznie sa nieplodne dni)
Nie wiem czy ja juz mam jakas paranoje czy faktycznie jest jakas mozliwosc ciazy! Niby wiem, ze raczej nie - ale to nie daje mi spokoju
Nacho1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 20:54   #4027
ewelcia sroczka
Przyczajenie
 
Avatar ewelcia sroczka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Mmz
Wiadomości: 23
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

[QUOTE=w_isienka;28911191]Chyba z nerwów
pierwsze mdłości klasycznie pojawiają się w 6-7 tygodniu - czyli gdzieś tak tydzień po terminie @ (która oczywiście nie wystąpiła).[COLOR="Silver"]

Właśnie nie z nerwów, bo kompletnie nie spodziewałam się ciąży i byłam zdziwiona, że nie ma okresu bo zawsze był jak w zegarku A mój lekarz twierdzi, że, jak sama powiedziałaś, mdłości KLASYCZNIE pojawiają się w 6-7 tygodniu, ale wiele kobiet odczuwa je niedługo po implantacji zarodka. Wszystko zależy od ilości bHCG.
ewelcia sroczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 07:45   #4028
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Nacho1111 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Od paru dni martwie sie, ze moge byc w ciazy Niby nie powinnam, poniewaz stosowalam zabezpieczenie, ale spoznia mi sie okres Zawsze miesiaczka wystepuje u mnie co 23-25 dni, a dzis mija juz 30 dzien Co prawda zmienilam miejsce zamieszkania, klimat i to moze to wplywa na opoznienie, ale juz sama nie wiem
Po ostatnim stosunku dostalam okres, ktory trwal tylko 2 dni (na ogol jest to 3-4 dni) czytalam, ze nawet w ciazy moze pojawic sie plamienie i to mnie zmartwilo
Od tego czasu nie wspolzylam i czekam na kolejny okres. Odchudzam sie (wydaje mi sie, ze zdrowo) ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Zawsze uzywalismy prezerwatyw (i niby w szystko bylo ok), raz zdarzylo nam sie kochac bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) i byl to ostatni dzien mojego okresu (kiedy teoretycznie sa nieplodne dni)
Nie wiem czy ja juz mam jakas paranoje czy faktycznie jest jakas mozliwosc ciazy! Niby wiem, ze raczej nie - ale to nie daje mi spokoju
TEST kochana. Ani stosunek przerywany, ani prezerwatywy nie dają 100% pewności, że w ciążę nie zajdziesz... Już samo to, że @ trwała tylko 2 dni powinno cię zastanowić. Leć po test!
Jeśli u Ciebie faktycznie cykle są takie krótkie (23 dni-25 dni) to końcówkę @ trzeba uwzględnić jako czas potencjalnie płodny. Liczysz pierwszy dzień @ jako pierwszy dzień cyklu? Czy też to liczba dni po @?
Przyznam, że te 23 dni to trochę za krótko jak na cykl - i musiałabyś sprawdzić ile trwa Twoja faza lutealna. Jesli krócej niż 10 dni to grozi to niedorozwojem ciałka żółtego i problem z utrzymaniem ewentualnej ciąży...

---------- Dopisano o 08:45 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Cytat:
Napisane przez ewelcia sroczka Pokaż wiadomość

Właśnie nie z nerwów, bo kompletnie nie spodziewałam się ciąży i byłam zdziwiona, że nie ma okresu bo zawsze był jak w zegarku A mój lekarz twierdzi, że, jak sama powiedziałaś, mdłości KLASYCZNIE pojawiają się w 6-7 tygodniu, ale wiele kobiet odczuwa je niedługo po implantacji zarodka. Wszystko zależy od ilości bHCG.
No chyba, że ci faktycznie ta Beta tak błyskawicznie "skoczyła"
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 10:24   #4029
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

A podpowiecie mi, czy duża różnica w prawdopodobieństwie jest między testem z apteki/drogerii a laboratoryjnym z krwi, ew. moczu? Robiłam test z apteki, wyszedł negatywny, ale okresu ciągle nie mam. Wiem, że może to być spowodowane stresem i innymi czynnikami. Czytałam, że powinno się powtórzyć test (chodziło o test z krwi) i jeśli znów wyjdzie negatywny, a miesiączka się nie pojawia, trzeba skontaktować się z lekarzem, bo może to być ciążą pozamaciczna. Ja póki co nie mam możliwości wizyty u lekarza i zastanawiam się, czy robić ten test z krwi, czy wystarczy drugi płytkowy.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:42   #4030
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A podpowiecie mi, czy duża różnica w prawdopodobieństwie jest między testem z apteki/drogerii a laboratoryjnym z krwi, ew. moczu?
Test z krwi daje pewniejszy wynik.
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:47   #4031
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Nacho1111 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Od paru dni martwie sie, ze moge byc w ciazy Niby nie powinnam, poniewaz stosowalam zabezpieczenie, ale spoznia mi sie okres Zawsze miesiaczka wystepuje u mnie co 23-25 dni, a dzis mija juz 30 dzien Co prawda zmienilam miejsce zamieszkania, klimat i to moze to wplywa na opoznienie, ale juz sama nie wiem
Po ostatnim stosunku dostalam okres, ktory trwal tylko 2 dni (na ogol jest to 3-4 dni) czytalam, ze nawet w ciazy moze pojawic sie plamienie i to mnie zmartwilo
Od tego czasu nie wspolzylam i czekam na kolejny okres. Odchudzam sie (wydaje mi sie, ze zdrowo) ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.
Zawsze uzywalismy prezerwatyw (i niby w szystko bylo ok), raz zdarzylo nam sie kochac bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) i byl to ostatni dzien mojego okresu (kiedy teoretycznie sa nieplodne dni)
Nie wiem czy ja juz mam jakas paranoje czy faktycznie jest jakas mozliwosc ciazy! Niby wiem, ze raczej nie - ale to nie daje mi spokoju
Czyli nie zawsze się zabezpieczaliście.
Ostatni dzień Twojego okresu mógł jak najbardziej być dniem płodnym.
Zrób test.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 13:53   #4032
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A podpowiecie mi, czy duża różnica w prawdopodobieństwie jest między testem z apteki/drogerii a laboratoryjnym z krwi, ew. moczu? Robiłam test z apteki, wyszedł negatywny, ale okresu ciągle nie mam. Wiem, że może to być spowodowane stresem i innymi czynnikami. Czytałam, że powinno się powtórzyć test (chodziło o test z krwi) i jeśli znów wyjdzie negatywny, a miesiączka się nie pojawia, trzeba skontaktować się z lekarzem, bo może to być ciążą pozamaciczna. Ja póki co nie mam możliwości wizyty u lekarza i zastanawiam się, czy robić ten test z krwi, czy wystarczy drugi płytkowy.
Test krwi jes najpewniejszy i wykrywa ciążę, której sikaniec jeszcze nie wykryje, szczególnie, że w moczu nie u każdej kobiety wynik pozytywny pojawia się po tych 14 ulotkowych dniach.
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 13:59   #4033
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Test krwi jes najpewniejszy i wykrywa ciążę, której sikaniec jeszcze nie wykryje, szczególnie, że w moczu nie u każdej kobiety wynik pozytywny pojawia się po tych 14 ulotkowych dniach.
no mi już ponad 3 tygodnie okres się spóźnia, więc myślę, że w moczu by był ten hormon. Tym bardziej, że ewentualne zapłodnienie powinno być jeszcze wcześniej... Nic, zobaczymy...
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 20:17   #4034
damngirl90
Rozeznanie
 
Avatar damngirl90
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 621
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cześć dziewczyny Ostatnio też spóźniał mi się tydzień @ - ale już się pojawił. Trafiłam na to forum przypadkiem, nie wiedziałam, że istnieje taki pomocny wątek - na przyszłość będę wiedziała gdzie uderzać
No ale ja nie w tej sprawie. Przeczytałam wiele pytań odnośnie ciąży. I tu mam trochę pytań, bo niektóre pytania są tak głupie - ale nie wiem piszą je 15-16 latki? Albo to ja jestem niedoświadczona i niedouczona.
A więc tak:
Powiedzcie mi w jaki sposób może dojść do zapłodnienia podczas peetingu?
Jak można zajść w ciążę używając prezerwatyw i stosując stosunek przerywany? - pomijając oczywiście pęknięcie jej.
Jak może dojść do zapłodnienia dotykając członka po orgazmie a potem narząd żeński? - ręką oczywiście.
I tym podobne pytania.
Ja zawsze myślałam, że w takich sytuacjach jest to nie możliwe bo plemniki nie mają nóg i nie przywędrują z pochwy do jajników same?! Trzeba je tam "dostarczyć"
Uważam, że w ciąży można zajść tylko i wyłącznie po pełnym stosunku - bez zabezpieczenia, z zabezpieczeniem - ale prezerwatywa pęka, zsuwa się, stosunek przerywany, tabletki anty - pominięcie jednej, wielu, zaburzenia ochrony poprzez różne antybiotyki. Koniec końców sprowadza się to do skończenia w środku.

Przepraszam, ale musiałam "wylać" żale. Bo jak widzę pytanie, że ktoś się kochał w pełni zabezpieczonym ale dotkną penis pochwy po zdjęciu prezerwatywy i okres się spóźnia i podejrzenie ciąży?
Jak ktoś się tak panicznie boi ciąży to myślę, że należało by się powstrzymać od stosunków - bo dla mnie taka ciągła myśl odebrała by mi całą przyjemność
To odnośnie nie chcianych ciąż na chwilę obecną

A do dziewczyn pragnących być mamą - nie odnosi się do wszystkich oczywiście - nie traktujcie siebie i swojego partnera jak maszyny. Kochajcie się zawsze kiedy macie ochotę Nie tylko w dni płodne Bo jak widzę i czytam kobiety, które odmawiają przyjemności partnerowi w dni potencjalnie nie płodne wychodząc z założenia - po co skoro i tak nic nie wyjdzie - to mnie krew zalewa Pytanie: Takie kobiety mają jeszcze przyjemność z seksu i potrafią z tego czerpać radość?
damngirl90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 09:37   #4035
malamutka
Rozeznanie
 
Avatar malamutka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: wielkopolska/zachodniopomorskie
Wiadomości: 629
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez damngirl90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Ostatnio też spóźniał mi się tydzień @ - ale już się pojawił. Trafiłam na to forum przypadkiem, nie wiedziałam, że istnieje taki pomocny wątek - na przyszłość będę wiedziała gdzie uderzać
No ale ja nie w tej sprawie. Przeczytałam wiele pytań odnośnie ciąży. I tu mam trochę pytań, bo niektóre pytania są tak głupie - ale nie wiem piszą je 15-16 latki? Albo to ja jestem niedoświadczona i niedouczona.
A więc tak:
Powiedzcie mi w jaki sposób może dojść do zapłodnienia podczas peetingu?
Jak można zajść w ciążę używając prezerwatyw i stosując stosunek przerywany? - pomijając oczywiście pęknięcie jej.

prezerwatywy mogą posiadać jakieś mikropęknięcia - ważne by gumki nie były przeterminowane i osobiście jestem zwolennikiem kupowania ich w aptece. Plemniczki to takie małe istotki, co nawet przez najmniejszą szczelinkę się przecisną Ale oczywiście jeśli prezerwatywa nieprzeterminowana, opakowanie nienaruszone, to szanse na dzidzię bliskie 0

Jak może dojść do zapłodnienia dotykając członka po orgazmie a potem narząd żeński? - ręką oczywiście.
I tym podobne pytania.
Ja zawsze myślałam, że w takich sytuacjach jest to nie możliwe bo plemniki nie mają nóg i nie przywędrują z pochwy do jajników same?! Trzeba je tam "dostarczyć"
Uważam, że w ciąży można zajść tylko i wyłącznie po pełnym stosunku - bez zabezpieczenia, z zabezpieczeniem - ale prezerwatywa pęka, zsuwa się, stosunek przerywany, tabletki anty - pominięcie jednej, wielu, zaburzenia ochrony poprzez różne antybiotyki. Koniec końców sprowadza się to do skończenia w środku.

Przepraszam, ale musiałam "wylać" żale. Bo jak widzę pytanie, że ktoś się kochał w pełni zabezpieczonym ale dotkną penis pochwy po zdjęciu prezerwatywy i okres się spóźnia i podejrzenie ciąży?
Jak ktoś się tak panicznie boi ciąży to myślę, że należało by się powstrzymać od stosunków - bo dla mnie taka ciągła myśl odebrała by mi całą przyjemność
To odnośnie nie chcianych ciąż na chwilę obecną

A do dziewczyn pragnących być mamą - nie odnosi się do wszystkich oczywiście - nie traktujcie siebie i swojego partnera jak maszyny. Kochajcie się zawsze kiedy macie ochotę Nie tylko w dni płodne Bo jak widzę i czytam kobiety, które odmawiają przyjemności partnerowi w dni potencjalnie nie płodne wychodząc z założenia - po co skoro i tak nic nie wyjdzie - to mnie krew zalewa Pytanie: Takie kobiety mają jeszcze przyjemność z seksu i potrafią z tego czerpać radość?

Święte słowa Wyliczanie dni płodnych i kochanie się tylko wtedy to jakich chory obłęd. Choć rozumiem kobiety, które ze względu na chęć posiadania dziecka zamykają się na inne doznania i tylko myślą o zapłodnieniu... Życzę im wszystkim choć trochę spontaniczności i ciąży oczywiście

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez lovebird Pokaż wiadomość
A podpowiecie mi, czy duża różnica w prawdopodobieństwie jest między testem z apteki/drogerii a laboratoryjnym z krwi, ew. moczu? Robiłam test z apteki, wyszedł negatywny, ale okresu ciągle nie mam. Wiem, że może to być spowodowane stresem i innymi czynnikami. Czytałam, że powinno się powtórzyć test (chodziło o test z krwi) i jeśli znów wyjdzie negatywny, a miesiączka się nie pojawia, trzeba skontaktować się z lekarzem, bo może to być ciążą pozamaciczna. Ja póki co nie mam możliwości wizyty u lekarza i zastanawiam się, czy robić ten test z krwi, czy wystarczy drugi płytkowy.
Test z krwi (Bhcg) jest testem pewnym. Taki test - robi się go jako zwykłe pobranie krwi w przychodni czy laboratorium - szybciej jest w stanie stwierdzić ciąże niż lekarz.
Objawy ciąży pozamacicznej, to potwierdzona ciąża testem Bhcg i brak widocznego pęcherzyka ciążowego podczas badania usg. Oczywiście badanie usg musi być wykonane kilka tygodni po zapłodnieniu. W 4 tyg. ciąży (2 tyg po zapłodnieniu) pęcherzyk ciążowy jest niewielki, a zarodek ma jedynie 1mm długości, więc jak lekarz nie dysponuje dobrym usg, to może przeoczyć pęcherzyk. Dlatego usg potwierdzające ciążę lub podejrzenie ciąży pozamacicznej powinno być robione mniej więcej od 3 tyg od zapłodnienia.
malamutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:38   #4036
anieKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Północna Polska
Wiadomości: 96
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

hej dziewczyny ja z takim samym problem jak większość. Mam nieregularne miesiączki ale zazwyczaj odstępy między miesiączkami mam 21dni lub 22dni. Tym razem miesiączka spóźniła mi się dobre 3 dni i trwała za ledwie 3 dni , pierwszego dnia miałam bardzo bolesne bóle w podbrzuszu i obfitą miesiączką a następne dwa dni bardzo słabe plamienie. Współżyłam z chłopakiem z zabezpieczeniem ale prezerwatywa pękła. Nigdy do tej pory nie miała takich miesiączek,pojawią się zawroty głowy ,brak apetyty i poranne mdłości . Dodam ,że mam problemy z tarczycą i przyjmuje leki. Robiłam test w dzień kiedy miałam mieć miesiączkę ale wyszedł negatywny. Czy jesteś jakieś prawdopodobieństwo ,że mogę być w ciąży?
anieKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 12:46   #4037
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez anieKa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja z takim samym problem jak większość. Mam nieregularne miesiączki ale zazwyczaj odstępy między miesiączkami mam 21dni lub 22dni. Tym razem miesiączka spóźniła mi się dobre 3 dni i trwała za ledwie 3 dni , pierwszego dnia miałam bardzo bolesne bóle w podbrzuszu i obfitą miesiączką a następne dwa dni bardzo słabe plamienie. Współżyłam z chłopakiem z zabezpieczeniem ale prezerwatywa pękła. Nigdy do tej pory nie miała takich miesiączek,pojawią się zawroty głowy ,brak apetyty i poranne mdłości . Dodam ,że mam problemy z tarczycą i przyjmuje leki. Robiłam test w dzień kiedy miałam mieć miesiączkę ale wyszedł negatywny. Czy jesteś jakieś prawdopodobieństwo ,że mogę być w ciąży?
Dla pewności zrobiłabym test z krwi.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 19:10   #4038
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez anieKa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja z takim samym problem jak większość. Mam nieregularne miesiączki ale zazwyczaj odstępy między miesiączkami mam 21dni lub 22dni. Tym razem miesiączka spóźniła mi się dobre 3 dni i trwała za ledwie 3 dni , pierwszego dnia miałam bardzo bolesne bóle w podbrzuszu i obfitą miesiączką a następne dwa dni bardzo słabe plamienie. Współżyłam z chłopakiem z zabezpieczeniem ale prezerwatywa pękła. Nigdy do tej pory nie miała takich miesiączek,pojawią się zawroty głowy ,brak apetyty i poranne mdłości . Dodam ,że mam problemy z tarczycą i przyjmuje leki. Robiłam test w dzień kiedy miałam mieć miesiączkę ale wyszedł negatywny. Czy jesteś jakieś prawdopodobieństwo ,że mogę być w ciąży?
ale rozumiem, że tylko liczysz dni po @? Bo 21 dni cyklu lub 22 to trochę krótko...
Zrób betę.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 06:38   #4039
anieKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Północna Polska
Wiadomości: 96
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
ale rozumiem, że tylko liczysz dni po @? Bo 21 dni cyklu lub 22 to trochę krótko...
Zrób betę.
Wiem ,że krótko ale mam tak od wielu lat , nawet raz miałam odstęp 18 lub 19 dni Ostatnio troszkę stres i leki spowodowały ,że dostałam miesiączkę po 19 dniach a teraz 24dnia odstępu było więc od spodziewanej @ minęło 3 dni i dostałam @ ale była bardzo słaba jak nigdy.
anieKa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 15:52   #4040
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

cześć. może mi ktoś pomóć? chodzi o to ze współzyłam z chłopakiem kilka godzin po zakonczeniu okresu, chłopak miał prezerwatywe i nie skończył we mnie. ja ze jestem panikara boje sie ze wpadłam juz od nastepnego dni po stosunku. okres powinnam mieć za 6dni. jak na razie nie mam zadnych objawów PMS czy moge byc w ciązy? czy po prostu stres teraz wszytsko blokuje i opóźnia? boje się ze ta prezerwatywa mogła pęknąć a wiem ze w sluzie ktory ma facet tez sa jakieś ilości plemników. Prosze odpiszcie.
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:23   #4041
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez motyl2020 Pokaż wiadomość
cześć. może mi ktoś pomóć? chodzi o to ze współzyłam z chłopakiem kilka godzin po zakonczeniu okresu, chłopak miał prezerwatywe i nie skończył we mnie. ja ze jestem panikara boje sie ze wpadłam juz od nastepnego dni po stosunku. okres powinnam mieć za 6dni. jak na razie nie mam zadnych objawów PMS czy moge byc w ciązy? czy po prostu stres teraz wszytsko blokuje i opóźnia? boje się ze ta prezerwatywa mogła pęknąć a wiem ze w sluzie ktory ma facet tez sa jakieś ilości plemników. Prosze odpiszcie.
Przy prezerwatywie i braku wytrysku to na ciążę nie ma szans
Jakby prezerwatywa pękła, to raczej byście zauważyli, co?
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:24   #4042
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez anieKa Pokaż wiadomość
Wiem ,że krótko ale mam tak od wielu lat , nawet raz miałam odstęp 18 lub 19 dni Ostatnio troszkę stres i leki spowodowały ,że dostałam miesiączkę po 19 dniach a teraz 24dnia odstępu było więc od spodziewanej @ minęło 3 dni i dostałam @ ale była bardzo słaba jak nigdy.
Ale liczysz od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego przed miesiączką?

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez motyl2020 Pokaż wiadomość
cześć. może mi ktoś pomóć? chodzi o to ze współzyłam z chłopakiem kilka godzin po zakonczeniu okresu, chłopak miał prezerwatywe i nie skończył we mnie. ja ze jestem panikara boje sie ze wpadłam juz od nastepnego dni po stosunku. okres powinnam mieć za 6dni. jak na razie nie mam zadnych objawów PMS czy moge byc w ciązy? czy po prostu stres teraz wszytsko blokuje i opóźnia? boje się ze ta prezerwatywa mogła pęknąć a wiem ze w sluzie ktory ma facet tez sa jakieś ilości plemników. Prosze odpiszcie.
Możesz już zrobić rano test. Skocz do apteki. Zobacz 1 krechę i wyluzuj
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:33   #4043
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

na innym forum forumowiczki stwierdziły ze szkoda kasy na test bo i tak nie jestem w ciąży. Masakra jakaś ja po prostu sie tak bardzo boję! jak wszyscy mi powtarzają ze jest ok ja i tak swoje myśle;/ to sie do psychologa nadaje
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:38   #4044
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez motyl2020 Pokaż wiadomość
na innym forum forumowiczki stwierdziły ze szkoda kasy na test bo i tak nie jestem w ciąży. Masakra jakaś ja po prostu sie tak bardzo boję! jak wszyscy mi powtarzają ze jest ok ja i tak swoje myśle;/ to sie do psychologa nadaje
I tak za każdym razem będziesz panikować? To zero radości ze współżycia wtedy
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 16:44   #4045
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

jak dostanę teraz okres to ide po tabletki anty
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:01   #4046
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

mi nigdy nawet nie spóźnił się okres, a zdarzało mi się wymiotować po tabletkach ze 4 czy 5 razy, pić alkohol i zapomnieć czasami kilka godzin zawsze mam punktualnie, nawet co do godziny.
więc aż tak nie schizujcie, dziewczyny
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:15   #4047
motyl2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 31
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
mi nigdy nawet nie spóźnił się okres, a zdarzało mi się wymiotować po tabletkach ze 4 czy 5 razy, pić alkohol i zapomnieć czasami kilka godzin zawsze mam punktualnie, nawet co do godziny.
więc aż tak nie schizujcie, dziewczyny
jestem za młoda ,żeby wpaść...;/
motyl2020 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:21   #4048
anieKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Północna Polska
Wiadomości: 96
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

[QUOTE=w_isienka;28983999]Ale liczysz od pierwszego dnia miesiączki do ostatniego przed miesiączką?

---------- Dopisano o 17:24 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------


liczę dni od początku miesiączki do początku następnej i mój cykl trwa 21 dni a nawet 19 dni
anieKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:22   #4049
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 999
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez anieKa Pokaż wiadomość
liczę dni od początku miesiączki do początku następnej i mój cykl trwa 21 dni a nawet 19 dni
Bardzo krótko. To może wskazywać na jakieś zaburzenia hormonalne.

Edytowane przez a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d
Czas edycji: 2011-08-29 o 07:14
a2fc2be9cd8d1027f8cb90d936276c49cf807c7d_655950424f87d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-25, 17:51   #4050
anieKa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Północna Polska
Wiadomości: 96
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

[1=a2fc2be9cd8d1027f8cb90d 936276c49cf807c7d_6559504 24f87d;28985450]Bardzo krótko. To może wskazywać na jakieś zanurzenia hormonalne.[/QUOTE]



tak mam niedoczynność tarczyc i nie wiem czy może to wyszło teraz wszystko z powodu leków od tarczycy i dlatego mam objawy podobne do ciążowych i stres spowodował ,że plamienie nie wyglądało na okres. i zastanawiam się czy ten test z moczu może pokaz prawdę przy takim zaburzeniu hormonalnym.
anieKa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:21.