Baptyści i luteranie - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-08, 21:58   #361
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez hannalucja Pokaż wiadomość
No, właśnie KK nie jest już tak radykalne jeśli chodzi o zbawienie tylko w KK, tak jak człowiek dojrzewa, tak i Kościoły też dojrzewają. w BRACIACH odłączonych też nie widzę nic negatywnego. Ale nie będę się spierać. Jednak w ekumeniźmie katolickim nie chodzi o to żeby się inne kościoły do niego dołączyły, spotkałam się z ekumenizmem i moi znajomi też i w praktyce nikt do tego nie dąży, chodzi o to żeby się spotkać i wzajemnie ubogacić. Z jednej strony szkoda, że jesteśmy tak porozłączni, bo to wynikło ze sporów, wzajemnego niezrozumienia, ale z drugiej strony to dobrze, bo każdy wnsi coś pięknego.
Ja osobiście odnoszę wrażenie, że kwestia ekumenizmu wygląda zupełnie inaczej "u dołu", czyli wśród zwykłych wiernych KRK, a zupełnie inaczej "u góry" czyli wśród wysokiej hierarchii duchowieństwa. Wśród wiernych łatwo o ekumenizm- wielu z nas ma przecież znajomych w innych kościołach, nie ma trudności w przyjściu na nabożeństwo protestanckie, generalnie wśród ludzi jako tako oczytanych czy otwartych trudno o jakąś nietolerancję. Natomiast wydaje mi się, że niestety katolickie duchowieństwo, papież ekumenizm widzą właśnie jako przyłączenie innych wyznań do KRK. Dochodzę do takiego wniosku obserwując wypowiedzi naszych biskupów czy czytając o podejściu KRK do Kościoła Anglikańskiego, przy okazji ostatniej pielgrzymki Benedykta XVI do UK, gdzie niektóre posunięcia Watykanu wyraźnie to sygnalizują.
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 22:18   #362
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
No tak, ale jednak pastor mówimy o kimś, kto ma żonę, dzieci, ksiądz nie ma - nie może, więc chyba nie można tak wymiennie stosować tych określeń.
Można stosować je wymiennie, gdyż ich słownikowe znaczenie jest takie samo. Jeśli ktoś uważa, że słowo pastor oznacza duchownego, który ma rodzinę, a ksiądz oznacza duchownego, który żyje w celibacie to jest to błąd. I ksiądz i pastor to po prostu duchowny.
To, że księża katoliccy nie akceptują określenia pastor w stosunku do samych siebie wynika tylko z tego, że w społecznej świadomości jest to duchowny, który posiada rodzinę.

Edytowane przez ksiezniczkanajgorsza
Czas edycji: 2011-02-08 o 22:21
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-09, 21:01   #363
Dagusiac
Zakorzenienie
 
Avatar Dagusiac
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Konin/Toruń
Wiadomości: 5 566
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Można stosować je wymiennie, gdyż ich słownikowe znaczenie jest takie samo. Jeśli ktoś uważa, że słowo pastor oznacza duchownego, który ma rodzinę, a ksiądz oznacza duchownego, który żyje w celibacie to jest to błąd. I ksiądz i pastor to po prostu duchowny.
To, że księża katoliccy nie akceptują określenia pastor w stosunku do samych siebie wynika tylko z tego, że w społecznej świadomości jest to duchowny, który posiada rodzinę.
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia
__________________
"Nigdy wcześniej nie interesowali mnie niebieskoocy blondyni, ale Pan Idealny nigdy nie zjawia się w postaci jaką sobie wymarzyłyśmy"
Dagusiac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 21:04   #364
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez Dagusiac Pokaż wiadomość
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienia
hehe nie ma sprawki!
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 19:27   #365
Maria Helena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Polska Zachodnia
Wiadomości: 4
Dot.: Baptyści i luteranie

Witajcie dziewczyny. Od dawna podczytuję sobie wątki na Wizażu, ale dopiero teraz zdecydowałam się zarejestrować. Nie ukrywam, że głównie ze względu na toczącą sie tutaj dyskusję o protestantyźmie. Otóż ja jestem luteranką od 4 lat i dobrze się czuję w tym wyznaniu. Przeszłam podobną drogę, jaką teraz kroczy Nija. Chętnie odpowiem na pytania o luteranizm jak i podzielę się swoimi doświadczeniami .
Maria Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 07:01   #366
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Baptyści i luteranie

Dziewczyny, chciałam się z Wami podzielić pewną informacją. Otóż za tydzień, w niedzielę 27 marca o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość mojego wstąpienia do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Osoby z Warszawy zapraszam!
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 22:43   #367
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez ksiezniczkanajgorsza Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam się z Wami podzielić pewną informacją. Otóż za tydzień, w niedzielę 27 marca o godzinie 10:00 odbędzie się uroczystość mojego wstąpienia do Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP w Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie.

Osoby z Warszawy zapraszam!
Super ja będę z Tobą sercem i modlitwą
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 06:33   #368
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Super ja będę z Tobą sercem i modlitwą

Dzięki
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-25, 21:08   #369
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

Bardzo ciekawy wątek, nadrabiam poprzednie strony a tymczasem zapytam o kościół baptystów, metodystów lub zielonoświątkowy w Warszawie - może macie o którymś opinię? Dopiero poszukuję najbliższej mi opcji (najbardziej zależy mi na wierności Biblii, chociaż dobra, w znaczeniu - nieprzeładowana niezrozumiałymi rytuałami- atmosfer też jest ważna )

Póki co zamierzam odwiedzić "Jedyny w Warszawie luterański kościół filialny", znajduje się b.blisko mojego domu-dobry początek. Ciekawe, czy zauważą nową twarz. Znalazłam informację także o zborze baptystów blisko ul.Chłodnej...

Pisałyście też o kościele na Puławskiej, chociaż nie mogę odnaleźć dokładniejszej informacji, jaki to odłam- oprócz tego, że "ruch", "wspólnota" itd. Trochę mam uraz do takich sformułowań, dla mnie pachnie to sekciarsko niestety. ;(

EDIT: Trafiłam na ciekawą stronę http://proteologia.wordpress.com/
Wytłumaczenie tematów które poruszałyście wcześniej http://proteologia.wordpress.com/nac...protestantyzm/

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kreskaaa
Czas edycji: 2011-09-25 o 22:25
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 18:08   #370
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

nikt tu juz nie zaglada??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 06:32   #371
betig1975
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 595
Dot.: Baptyści i luteranie

Zajrzałam
W W-awie mam przyjaciół w tym kościele, to jest ten sam kościół co na Puławskiej i zapewniam Ciebie, że nie jest to żadna sekta. Ja nie miałam okazji być w tym kościele, ale jeśli kiedykolwiek będę w W-awie w niedzielę, to tam zajrzę.
http://www.schpolnoc.pl/index.php?id=1

Z kościołów baptystycznych to znam Zbór Blisko Boga, oni spotykają się chyba na Lęborskiej, można znaleźć w internecie

Byłaś w tym kościele luterańskim? Jak wrażenia?
betig1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-08, 17:27   #372
ksiezniczkanajgorsza
Raczkowanie
 
Avatar ksiezniczkanajgorsza
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: USA, Kalifornia
Wiadomości: 398
Dot.: Baptyści i luteranie

ja zaglądam
ksiezniczkanajgorsza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 00:10   #373
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

Nie, nie byłam. Wybieram się w przyszłym tyg do tego przy Chłodnej.
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-09, 11:44   #374
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Baptyści i luteranie

Subskrybuję ten wątek, żeby w spokoju przeczytać wszystkie posty.

Dziewczyny, czy któraś z Was może mi powiedzieć, na czym polega akt konwersji? Czy mój chrzest w KK jest "ważny" w KE-A? Czy muszę dostarczyć jakiś dowód, papierek z parafii rzymskokatolickej, w której zostałam ochrzczona? Czy chcąc wstąpić do KE-A muszę zostać ponownie ochrzczona?
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl

Edytowane przez elkiza81
Czas edycji: 2011-10-09 o 15:04
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 10:25   #375
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Subskrybuję ten wątek, żeby w spokoju przeczytać wszystkie posty.

Dziewczyny, czy któraś z Was może mi powiedzieć, na czym polega akt konwersji? Czy mój chrzest w KK jest "ważny" w KE-A? Czy muszę dostarczyć jakiś dowód, papierek z parafii rzymskokatolickej, w której zostałam ochrzczona? Czy chcąc wstąpić do KE-A muszę zostać ponownie ochrzczona?
Tak, chrzest jest ważny, a co do reszty, nie jestem pewna. Postaram się dowiedzieć
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 12:46   #376
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Tak, chrzest jest ważny, a co do reszty, nie jestem pewna. Postaram się dowiedzieć
Dziękuję
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 13:02   #377
Nija_
Zakorzenienie
 
Avatar Nija_
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 9 209
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Subskrybuję ten wątek, żeby w spokoju przeczytać wszystkie posty.

Dziewczyny, czy któraś z Was może mi powiedzieć, na czym polega akt konwersji? Czy mój chrzest w KK jest "ważny" w KE-A? Czy muszę dostarczyć jakiś dowód, papierek z parafii rzymskokatolickej, w której zostałam ochrzczona? Czy chcąc wstąpić do KE-A muszę zostać ponownie ochrzczona?
Akt konwersji to takie oficjalne potwierdzenie, że zostajesz członkiem KE-A. Może być w czasie nabożeństwa, może być w jakimś innym dniu - zazwyczaj jest połączone z krótką modlitwą, śpiewem pieśni itd.

Na tym filmie jest pokazane jak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=qfH_ultqQe0
Od 8. minuty.

Ksiądz zadaje pytania, Ty odpowiadasz, potem ksiądz mówi, że przyjmuje Cię do Kościoła

Musisz dostarczyć akt chrztu (albo odpis?) z Twojej katolickiej parafii

Chrzest jest ważny.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
Nija_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 07:00   #378
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

przeglądam sobie ten Wasz wątek już od jakiegoś czasu bo w sumie mam podobny problem, jeśli można to w ogóle "problemem" nazwać :P
Czy zagląda tu jeszcze któraś z rozmówczyń?
tak tak wiem, że data była 2011
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 18:23   #379
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Baptyści i luteranie

Zagląda
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-27, 08:19   #380
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Zagląda
to super cieszę się bardzo bo już myślałam że nie będzie z kim pogadać i wszyscy "zaglądacze" sobie poszli
wybieram się w niedzielę pierwszy raz świadomy (to znaczy jako dziecko już byłam ale nic nie pamiętam) do ewangelickiego kościoła
co prawda nie wiem czy zdążę na nabożeństwo ale wieczorkiem jest koncert jazzowy i chciałabym pójść od razu kościół pooglądać
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 14:38   #381
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Baptyści i luteranie

No to super
A do jakiej parafii, jeśli można wiedzieć?
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 20:27   #382
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
No to super
A do jakiej parafii, jeśli można wiedzieć?
Zmartwychwstania Pańskiego w Katowicach (k. ewangelicko-augsburski)
może nawet uda mi się wybrać na poranne nabożeństwo jednak, jestem na etapie przekonywania mojego TŻ aby mi towarzyszył i myślę, że w tej kwestii wszystko jest na dobrej drodze
moim celem nie jest absolutnie nawracanie go tudzież inne tym podobne praktyki, bardziej chodzi mi o to, że się trochę będę stresować :P i potrzebne mi będzie wsparcie i pomocna dłoń
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 08:46   #383
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

nie wiem czy ktoś to nadal czyta i śledzi ten wątek ale jeśli tak to mam takie pytanko: po jakim czasie najlepiej udać się do proboszcza na rozmowę nt. konwersji? uczęszczam tak oficjalnie od niedawna na nabożeństwa i nie wiem czy nie jest to za wcześnie na taką rozmowę, nie wiem czy proboszcz też tak nie stwierdzi albo czy w ogóle ma to jakieś znaczenie, gdyby ktoś miał mi coś do poradzenia w tej kwestii to prosiłabym o takową poradę
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:26   #384
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Baptyści i luteranie

Ja bym na Twoim miejscu poszła, gdybym była w 100% pewna, że chcę to zrobić
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 10:54   #385
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez akisia Pokaż wiadomość
Ja bym na Twoim miejscu poszła, gdybym była w 100% pewna, że chcę to zrobić
tak o tym wiem zastanawiałam się tylko nad tym, czy jest jakaś niepisana granica kiedy by trzeba było na takową rozmowę się pofatygować, w sumie się trochę stresuję na myśl o tym :P zresztą tak jak przed pójściem pierwszy raz na nabożeństwo :P ale to był taki stres połączony z ciekawością i pragnieniem uczestnictwa
wiem, że od rozmowy z proboszczem do konwersji mija często pół roku u jest to taki moment na zapoznanie się z religią, parafią i przygotowaniem się do tego ważnego momentu
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 14:08   #386
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

fioletowy tulipan - to rozumiem, że Ci się spodobało. Napisałabyś coś więcej??
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:39   #387
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
fioletowy tulipan - to rozumiem, że Ci się spodobało. Napisałabyś coś więcej??
owszem spodobało mi się i to nawet bardzo kazania są ciekawe i takie życiowe a nie wydumane jakieś, które nijak się mają do problemów i potrzeb współczesnych
bardzo mi się podoba też wnętrze kościoła, jest ozdobione ale dyskretnie dzięki temu umiem się tam skupić
jak na razie chodzę co niedzielę na nabożeństwa
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 16:55   #388
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

No to super. Jeśli mogę zadać osobiste pytanie - czy bylas wczesniej katoliczką? Jak odczulas te zmiane w sensie hmm doktrynalnym - np. wyzbycie sie kultu postaci Matki Boskiej?
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:08   #389
fioletowytulipan
Raczkowanie
 
Avatar fioletowytulipan
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 71
Dot.: Baptyści i luteranie

Cytat:
Napisane przez Kreskaaa Pokaż wiadomość
No to super. Jeśli mogę zadać osobiste pytanie - czy bylas wczesniej katoliczką? Jak odczulas te zmiane w sensie hmm doktrynalnym - np. wyzbycie sie kultu postaci Matki Boskiej?
owszem byłam wiele lat katoliczką, przyjęłam wszystkie sakramenty, potem miałam okres nieidentyfikowania się z wiarą i nie uczęszczania do żadnego kościoła, w końcu znalazłam taki, który w pełni odpowiada moim przekonaniom na temat wiary i praktyk religijnych. Nigdy do końca nie zgadzałam się z wieloma hasłami głoszonym w KK np. jestem przeciwniczką koronowania obrazów, procesji itp. uważam to za zbędne, także jeśli chodzi o kult Matki Boskiej to jak najbardziej zawsze ją traktowałam jako matkę Boga i przez to oddawałam jej szacunek ale modliłam się do Boga a nie do niej bo była człowiekiem, ja czczę Boga a nie człowieka. Protestantyzm daje mi to, że zgadzam się tutaj z większością głoszonych tez natomiast w przypadku katolicyzmu z wieloma rzeczami się nie zgadzałam, a że nie jestem hipokrytką z natury to postanowiłam znaleźć coś gdzie będę chodzić z przekonań własnych a nie tylko z tradycji rodzinnych
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem" (Gabriel Garcia Marquez)
fioletowytulipan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 17:25   #390
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Baptyści i luteranie

No to teraz wszystko jest na swoim miejscu. Dziękuje za odp i powodzenia
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.