Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-20, 22:13   #4411
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Gumka nie pękła- ciązy nie ma.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 11:49   #4412
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

zastanawiam się,czy niepotrzebnie dramatyzuję,czy na prawdę może to być ciąża

seks w dni płodne,bez zabezpieczenia. ostatnią @miałam na początku sierpnia,ale ponieważ mam nieregularnie,to najpierw czekałam aż się pojawi. zamiast tego stałam się bardzo spokojna i ciągle chce mi się spać i jeść. w czasie,gdy powinnam mieć następną @ miałam tylko małe plamienie. potem jeszcze czasem plamienia się powtarzały.ponadto ciągle jestem dziwnie spokojna. wcześniej miałam bezsenność,a obecnie o 20 opadam z sił i idę spać ok.20-21,a wstaję o 9. ponieważ mam luteinę w domu,a wiem,że może być używana zarówno na wywołanie @ jak i na podtrzymanie ciąży,a poza tym przypomniały mi się słowa lekarki,która mi kiedyś powiedziała,że jak okres się po luteinie nie pojawia,to żeby zrobić test ciążowy,to zaczęłam ją brać (w ramach testu czy jestem w ciąży). jak zaczęłam ją brać to plamienia minęły,natomiast @ nadal nie mam,a biorę ją już prawie tydzień 2 razy dziennie po 2 tabletki. do tego doszły mdłości i jak się schylam,żeby coś podnieść z podłogi to boli mnie brzuch (minimalnie poniżej pępka). piersi w międzyczasie mnie bolały,ale obecnie ból minął,ale nie mieszczę się już w biustonosz. :-( dodam,że mam podejrzenie zapalenia tarczycy(stwierdzone na p[odstawie badań z lipca). czy to jest ciąża???
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 11:54   #4413
Einode
Raczkowanie
 
Avatar Einode
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 379
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

madleine89 , ja na poczatku miałam podobne objawy. Senność, bóle podbrzusza, częste siusanie, piersi stwardniałe jak na okres, mdłości przyszły po 5. tygodniu. Musisz sobie tylko postawić pytanie na ile te objawy wyolbrzymiasz i sobie wkręcasz a na ile są realne. Bo tak naprawdę to co piszesz może wskazywac na ciażę. A plamienie często sie zdarza.
A testu czemu nie zrobiłaś? Okres miałaś na początku sierpnia, to juz trochę czasu minęło.
Einode jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:00   #4414
madleine89
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 612
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

słyszałam,że testy z moczu są niewiarygodne,a na betę prywatnie akurat nie miałam kasy. a poza tym chcę schudnąć i sobie sama tłumaczyłam,że dopóki nie wiem w 100% to mogę dalej się odchudzać,a więc też trochę szukałam wymówek,żeby tego testu nie zrobić. zresztą ja w ogóle "to coś" nazywam w rozmowach z mężem problemem,bo przeszkodzi mi w dążeniu do idealnej figury. :-(
__________________
każdy dzień może być piękniejszy


preferki do wymianek
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=356
madleine89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:36   #4415
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez madleine89 Pokaż wiadomość
słyszałam,że testy z moczu są niewiarygodne,a na betę prywatnie akurat nie miałam kasy. a poza tym chcę schudnąć i sobie sama tłumaczyłam,że dopóki nie wiem w 100% to mogę dalej się odchudzać,a więc też trochę szukałam wymówek,żeby tego testu nie zrobić. zresztą ja w ogóle "to coś" nazywam w rozmowach z mężem problemem,bo przeszkodzi mi w dążeniu do idealnej figury. :-(
Skoro "to cos" (ciaza) jest dla Ciebie problem to dlaczego do licha seks bez zabezpieczenia i to w dodatku w dni plodne?! Testy sikane po 14 dniach od stosunku daja 99,8% pewnosci, a po takim czasie juz by na pewno cos wykazal.
__________________

curry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:46   #4416
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez madleine89 Pokaż wiadomość
słyszałam,że testy z moczu są niewiarygodne,a na betę prywatnie akurat nie miałam kasy. a poza tym chcę schudnąć i sobie sama tłumaczyłam,że dopóki nie wiem w 100% to mogę dalej się odchudzać,a więc też trochę szukałam wymówek,żeby tego testu nie zrobić. zresztą ja w ogóle "to coś" nazywam w rozmowach z mężem problemem,bo przeszkodzi mi w dążeniu do idealnej figury. :-(

To coś jak to nazywasz jest WASZYM DZIECKIEM.
Uprawiając seks powinniście brać pod uwagę że może zostać poczęte.
A jeśli go nie chcieliście- trzeba było się zabezpieczać.
Figura to nie wszystko, bo trzeba mieć też coś w głowie.
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-21, 12:56   #4417
Einode
Raczkowanie
 
Avatar Einode
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 379
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Bo ja własnie nie zrozumiałam co autorka miała na mysli pisząc "to coś" chyba automatycznie nie dopuściłam mysli,że ktos tak by nazwał swoje dziecko, no ale naiwna widocznie jestem.
Test będzie juz wiarygodny, więc proponuję zrobić...i też nie rozumiem, dlaczego się nie zabezpieczacie, skoro nie jesteście gotowi ( w sumie Twoja figura nie jest gotowa) by mieć dziecko
Einode jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-21, 19:18   #4418
pawciania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

hejka dziwczyny, nie wzielam jednak tabletki 72po zastosowalam metode yuzpe, wiem wiem, ze rozwalam swoj organizm ale finanosowo nie mialam jak zaopatrzyc sie w tabletke, postapilam tak jak trzeba 4 tab po 12h kolejne 4. od kilku dni czuje sie strasznie senna, masakrycznie, nigdy sie tak nie czulam, troche mnie tez glowa bolala szczzegolnie z rana, ale mysle ze raczej spowodowane jest to przez znaczna ilosc Ethinylestradiolum, ktorego nie ma w tabletce po. raczej jestem spokojna co do ciazy, musialabym miec niezlego pecha, nie byl to wytrysk tylko wlozenie i dotego wzielam tabletki, za okolo 2 tyg zdam relacje, najwyzej....

dzisiaj dostalam krwawienia, pewnie od tych tabletk, wiec wszytsko powinno byc wporzo

Edytowane przez pawciania
Czas edycji: 2011-10-22 o 08:48
pawciania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-22, 09:27   #4419
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez pawciania Pokaż wiadomość
hejka dziwczyny, nie wzielam jednak tabletki 72po zastosowalam metode yuzpe, wiem wiem, ze rozwalam swoj organizm ale finanosowo nie mialam jak zaopatrzyc sie w tabletke, postapilam tak jak trzeba 4 tab po 12h kolejne 4. od kilku dni czuje sie strasznie senna, masakrycznie, nigdy sie tak nie czulam, troche mnie tez glowa bolala szczzegolnie z rana, ale mysle ze raczej spowodowane jest to przez znaczna ilosc Ethinylestradiolum, ktorego nie ma w tabletce po. raczej jestem spokojna co do ciazy, musialabym miec niezlego pecha, nie byl to wytrysk tylko wlozenie i dotego wzielam tabletki, za okolo 2 tyg zdam relacje, najwyzej....

dzisiaj dostalam krwawienia, pewnie od tych tabletk, wiec wszytsko powinno byc wporzo
Dobrze zrobiłaś, a krwawienie nie ma nic wspólnego z działaniem tabletek, w sensie, że jego wystąpienie nie jest gwarancją tego, że się w ciąży nie będzie, bo metoda yuzpe, czy escapelle nie ma nic wspólnego z działaniem wczesnoporonnym.
Ja brałam escapelle, zero skutków ubocznych, zero krwawienia, a w ciążę nie zaszłam.
Myślę, że na 99,9% nie jesteś w ciąży, metoda zastosowana prawidłowo i o czasie. )
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-10-22 o 09:29 Powód: literówki
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 06:36   #4420
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez pawciania Pokaż wiadomość
hejka dziwczyny, nie wzielam jednak tabletki 72po zastosowalam metode yuzpe, wiem wiem, ze rozwalam swoj organizm ale finanosowo nie mialam jak zaopatrzyc sie w tabletke, postapilam tak jak trzeba 4 tab po 12h kolejne 4. od kilku dni czuje sie strasznie senna, masakrycznie, nigdy sie tak nie czulam, troche mnie tez glowa bolala szczzegolnie z rana, ale mysle ze raczej spowodowane jest to przez znaczna ilosc Ethinylestradiolum, ktorego nie ma w tabletce po. raczej jestem spokojna co do ciazy, musialabym miec niezlego pecha, nie byl to wytrysk tylko wlozenie i dotego wzielam tabletki, za okolo 2 tyg zdam relacje, najwyzej....

dzisiaj dostalam krwawienia, pewnie od tych tabletk, wiec wszytsko powinno byc wporzo
Nie było wytrysku i zafundowałaś sobie taką bombę hormonalną???
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 09:01   #4421
micia6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 18
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Eh, zrobiłam test nie jestem w ciąży a nadal się źle czuje za ok 8-10 dni mam @ dostać, nigdy się tak nie czułam...
__________________
~~Micia6~~
micia6 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-23, 12:43   #4422
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

witam wszystkich przeszukałam całe forum i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie sytuacja wyglada tak. Od kilku miesięcy biorę tabletki anty, 13.10 (czwartek) miałam przerwę 7 dni na okres, więc powinnam nowe opakowanie zacząć 20.10, jednak mi się zapomniało i zaczęłam je dopiero dziś, w między czasie uprawiałam seks bez zabezpieczenia i teraz się zastanawiam, czy jest prawdopodobieństwo ciąży? z góry dziękuję za odpowiedz.
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 12:53   #4423
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez ruda_not_grazyna Pokaż wiadomość
witam wszystkich przeszukałam całe forum i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie sytuacja wyglada tak. Od kilku miesięcy biorę tabletki anty, 13.10 (czwartek) miałam przerwę 7 dni na okres, więc powinnam nowe opakowanie zacząć 20.10, jednak mi się zapomniało i zaczęłam je dopiero dziś, w między czasie uprawiałam seks bez zabezpieczenia i teraz się zastanawiam, czy jest prawdopodobieństwo ciąży? z góry dziękuję za odpowiedz.
Jak najbardziej.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 13:35   #4424
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

no dobrze, w takim razie powinnam kontynuowac to opakowanie tabletek? przeciez potwierdzę to za jakiś czas dopiero, a jeśli jestem w ciąży nie chcę zaszkodzić dziecku..
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 20:28   #4425
pawciania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Nie było wytrysku i zafundowałaś sobie taką bombę hormonalną???
hej opisywalam moja sytuacja wczesniejnie bede sie powtarzac

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_not_grazyna Pokaż wiadomość
witam wszystkich przeszukałam całe forum i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie sytuacja wyglada tak. Od kilku miesięcy biorę tabletki anty, 13.10 (czwartek) miałam przerwę 7 dni na okres, więc powinnam nowe opakowanie zacząć 20.10, jednak mi się zapomniało i zaczęłam je dopiero dziś, w między czasie uprawiałam seks bez zabezpieczenia i teraz się zastanawiam, czy jest prawdopodobieństwo ciąży? z góry dziękuję za odpowiedz.
hej, teoretycznie bledy w braniu tabletek np. spoznienia, zapomnienie, sa najgrozniejsze w 1 i 3 tyg brania tabletek, w 2 tyg jest okres "najbezpieczniejszy", powinnas moim zdadniem dalej kontynuowac i zastosowac sie do tresci ulotki - "Mozna równiez rozpoczac stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni nalezy stosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)". Dlatego jesli dalej chcesz uprawiac sex, stosuj prezerwatywe przez 7 dni. Myślę, że jest male prawdopodobienstwo tego, że bedziesz w ciazy. Zrób test w terminie spodziewanej miesiaczki
pawciania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-23, 21:42   #4426
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
Nie było wytrysku i zafundowałaś sobie taką bombę hormonalną???
Z tego, co Pawciania pisała wcześniej było tuż po wytrysku, a na penisie na 100% była sperma.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-10-23 o 21:44 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 09:02   #4427
zmartwiona00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 27
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Witam pisze w takiej sprawie bo nie wiem czy mogę sie juz cieszyć ostatnia miesiączkę mialam 18.09 cykle mam regularne 30 dni. Nie dostałam okresu . W piątek 21.10 byłam u ginekologa i po badaniu stwierdził ze mam powiekszona macice. Mam lekkie mdłości wiec mysle ze naprawdę jestem w ciazy jak myślicie? pozdrawiam

Edytowane przez zmartwiona00
Czas edycji: 2011-10-24 o 10:22
zmartwiona00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 10:30   #4428
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez zmartwiona00 Pokaż wiadomość
Witam pisze w takiej sprawie bo nie wiem czy mogę sie juz cieszyć ostatnia miesiączkę mialam 18.09 cykle mam regularne 30 dni. Nie dostałam okresu . W piątek 21.10 byłam u ginekologa i po badaniu stwierdził ze mam powiekszona macice. Mam lekkie mdłości wiec mysle ze naprawdę jestem w ciazy jak myślicie? pozdrawiam

Zrób test Ale myślę że ciąża jest możliwa na pewno
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 11:08   #4429
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez pawciania Pokaż wiadomość
hej, teoretycznie bledy w braniu tabletek np. spoznienia, zapomnienie, sa najgrozniejsze w 1 i 3 tyg brania tabletek, w 2 tyg jest okres "najbezpieczniejszy", powinnas moim zdadniem dalej kontynuowac i zastosowac sie do tresci ulotki - "Mozna równiez rozpoczac stosowanie preparatu od 2. do 5. dnia cyklu, ale wówczas przez pierwsze 7 dni nalezy stosowac dodatkowe metody antykoncepcyjne (metody mechaniczne)". Dlatego jesli dalej chcesz uprawiac sex, stosuj prezerwatywe przez 7 dni. Myślę, że jest male prawdopodobienstwo tego, że bedziesz w ciazy. Zrób test w terminie spodziewanej miesiaczki
Dzięki
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-24, 13:57   #4430
111kicia111
Raczkowanie
 
Avatar 111kicia111
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 213
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Hej dziewczyny!
Moja sytuacja wygląda następująco.
Zapomniałam wziąć czwartą tabletkę z opakowania i wzięłam ją z opóznieniem 14 godzinnym. Kochałam sie z mężem kilka razy 1-3 dni przed zapomnianą tabletką oraz kilka godzin po zapomnianej tabletce.
Tabletki biorę od 8 lat i nigdy nie zdarzyło mi sie zapomnieć.
Jak myslicie czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Od zapomnianej tabletki minął tydzień więc jeszcze jest za szybko na test.
Dodam że bardzo bym sie cieszyła jakbym była w ciązy bo ciagle odkładamy z mężem tą decyzję. Mamy juz jedno dziecko.
111kicia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 19:53   #4431
pawciania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez 111kicia111 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Moja sytuacja wygląda następująco.
Zapomniałam wziąć czwartą tabletkę z opakowania i wzięłam ją z opóznieniem 14 godzinnym. Kochałam sie z mężem kilka razy 1-3 dni przed zapomnianą tabletką oraz kilka godzin po zapomnianej tabletce.
Tabletki biorę od 8 lat i nigdy nie zdarzyło mi sie zapomnieć.
Jak myslicie czy duże jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Od zapomnianej tabletki minął tydzień więc jeszcze jest za szybko na test.
Dodam że bardzo bym sie cieszyła jakbym była w ciązy bo ciagle odkładamy z mężem tą decyzję. Mamy juz jedno dziecko.
hej, mialam podobna stuacje. Prawdopodobienstwo ciazy jest malutkie, takze nie licz na to, a jesli chcesz zajsc w ciaze, radze poprostu zrezygnowac z tabletek i oczyscic organizm. z tego co wiem uwaza sie chyba, ze dopiero po 3 miesiacach od zaprzestania brania tabletek nalezy starac sie o dziecko, aby organizm wrocil do swojego normalnego dzialania
pawciania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-24, 21:44   #4432
keira2008
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 800
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez pawciania Pokaż wiadomość
hej, mialam podobna stuacje. Prawdopodobienstwo ciazy jest malutkie, takze nie licz na to, a jesli chcesz zajsc w ciaze, radze poprostu zrezygnowac z tabletek i oczyscic organizm. z tego co wiem uwaza sie chyba, ze dopiero po 3 miesiacach od zaprzestania brania tabletek nalezy starac sie o dziecko, aby organizm wrocil do swojego normalnego dzialania

Malutkie? Co Ty gadasz? Pierwszy tydzień jest najbardziej ryzykownym tygodniem. Tym bardziej jeśli to czwarta tabletka. Po 7 już ryzyko jest malutkie.
Ja przy zapomnianej 3 tabletce leciałam do gina i miałam zaleconą metodę yuzpe bo ryzyko ciąży było duże.



111kicia111 to trzymamy kciuki za 2 kreseczki na teście byście tej decyzji nie odkładali i cieszyli się tym jakże pięknym okresem ciąży
__________________

keira2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:04   #4433
pawciania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 244
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez keira2008 Pokaż wiadomość
Malutkie? Co Ty gadasz? Pierwszy tydzień jest najbardziej ryzykownym tygodniem. Tym bardziej jeśli to czwarta tabletka. Po 7 już ryzyko jest malutkie.
Ja przy zapomnianej 3 tabletce leciałam do gina i miałam zaleconą metodę yuzpe bo ryzyko ciąży było duże.



111kicia111 to trzymamy kciuki za 2 kreseczki na teście byście tej decyzji nie odkładali i cieszyli się tym jakże pięknym okresem ciąży
rozmawialam kiedys na ten temat z ginekologiem, ze niby po zaprzesatniu brania tabletek anty wzrasta plodnosc, sa to jedynie spekulacje i nie potwierdzone zadnymi badaniami wznioski, obserwuje sie u kobiet ciaze mnogie. ginekolog powiedzial mi, ze jesli ktos bierze tableki np 2 miesiace pozniej przestaje, po miesiacu znowu bierze np przez 3 miesiace, tak w kratke to taka zabawa jest ryzykowna, natomiast jesli sie bierze przez jakies 2-3 lata to plodnosc musi na nowo odzyc, tymbardziej ze pytajaca bierze juz 8 lat i nie zdarzylo jej sie zapomnniec. wiem, ze teoretycznie 1 i 3 tydzien jest najgrozniejszy w sensie pomylek w braniu, ale autorka wziela po 14h, czyli spoznila sie 2h od, 12 bezpiecznych godzin, no nie wiem ja bym nie liczyla na ciaze pozdrawiam
pawciania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 09:36   #4434
111kicia111
Raczkowanie
 
Avatar 111kicia111
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 213
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
Za kilka dni zrobię test i wszystko się okaże.
Ja też sie długo zastanawiałam czy mozliwe jest żeby po braniu tabletek od 8 lat zapominając jedną tabletkę odrazu zajść w ciążę. Poinformuje Was jak wyszedł test.

111kicia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 12:13   #4435
szkrabek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 144
GG do szkrabek20
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

hej , dziewczyny...
muszę Was zapytać bo do ginekologa ide niestety dopiero za tydzien w czwartek
sprawa wygląda tak: od kilku miesiecy przyjmuje tabletki anty.dnia 10.10 przyjełam ostatnią tabletkę i była sobie przewra 7 dni.. w tym czasie wypadł mi wyjazd(a tabletki zostały w innej torbie a byłam święcie przekonana że je spakowałam!!!) wróciłam do domu 22 .10 i dopiero wtedy wziełam tabletkę.. jednak w tym czasie tj. tej przerwy oraz tych dni gdy nie wziełam tabletek kochałam się z moim TŻ.. i od wczoraj pobolewa mnie brzuszek jak na @ raz czuje taki delikatny ból po jednej stronie czasem po drugiej .. czasem zakłuje, czasem poboli .. i wczoraj miałam wrazenie "jakby cos mi płyneło" wiec co chwile leciałam do wc.. i mam białe plamienie na bieliznie.. Zastanawia mnie jedno czy to skutek ze tak pozno tabletki wzielam czy moge byc w ciąży.. Wiem wiem to nie odpowiedzialne .. dlatego prosze nie krzyczcie na mnie...
__________________
" od dzisiaj nie musze nic"

Edytowane przez szkrabek20
Czas edycji: 2011-10-25 o 12:16
szkrabek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:01   #4436
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez szkrabek20 Pokaż wiadomość
hej , dziewczyny...
muszę Was zapytać bo do ginekologa ide niestety dopiero za tydzien w czwartek
sprawa wygląda tak: od kilku miesiecy przyjmuje tabletki anty.dnia 10.10 przyjełam ostatnią tabletkę i była sobie przewra 7 dni.. w tym czasie wypadł mi wyjazd(a tabletki zostały w innej torbie a byłam święcie przekonana że je spakowałam!!!) wróciłam do domu 22 .10 i dopiero wtedy wziełam tabletkę.. jednak w tym czasie tj. tej przerwy oraz tych dni gdy nie wziełam tabletek kochałam się z moim TŻ.. i od wczoraj pobolewa mnie brzuszek jak na @ raz czuje taki delikatny ból po jednej stronie czasem po drugiej .. czasem zakłuje, czasem poboli .. i wczoraj miałam wrazenie "jakby cos mi płyneło" wiec co chwile leciałam do wc.. i mam białe plamienie na bieliznie.. Zastanawia mnie jedno czy to skutek ze tak pozno tabletki wzielam czy moge byc w ciąży.. Wiem wiem to nie odpowiedzialne .. dlatego prosze nie krzyczcie na mnie...
Masz podobną sytuację do mojej, w sensie, że 'przedłużyłaś' sobie te 7 dni przerwy, ja po zapytaniu dziewczyn tu na forum, zadzwoniłam do mojego ginekologa i dostałam odpowiedź, że takie wydłużanie sobie tej przerwy jest dość niebezpieczne jeśli chodzi o ciążę, dlatego może być różnie. Ja dostałam polecenie przyjmowania dalej tabletek plus dodatkowe zabezpiecznie (prezerwatywa) i mam zrobić test w terminie kolejnej miesiączki.
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:03   #4437
igness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 95
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Mam mega głupi problem i zdaje sobie z tego sprawę. W sumie to mam nadzieje, że głupi.. A więc. spóźnia mi sie okres juz 3 dzień. I NIE uprawiałam seksu, jedynie petting. Ale jeśli chodzi o to to nie było sytuacji zeby tz konczył gdzies na mnie, wiec nic nie spłynęło ani nic z tych rzeczy. Jedynie własnie mogło sie coś przenieść na palcach... ale w sumie nie kojarze takiej sytuacji którą uznałam za jakas niebezpieczna, zawsze wydawalo mi sie ze uwazalismy zeby nic na palcach nie przenieść.. no ale spóznia mi sie okres i sama juz nie wiem. Wiem ze to wręcz smieszne, sama sie z takich sytuacji smiałam ale teraz juz nic nie wiem. Jakoś nigdy nie zauwazyłam zeby okres mi sie spózniał z powodu stresu/pogody/przeziębienia/stresu. Zreszta chyba nie miałam ostatnio takich sytuacji..Wiem ze zadajac takie pytanie gdy się ma 17 lat naraza sie na wysmianie. Ale prosze o zrozumienie..Powinnam sie obawiac? znacie w ogóle jakiekolwiek przypadki ciązy 'z palca'?

Edytowane przez igness
Czas edycji: 2011-10-25 o 13:05
igness jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 13:46   #4438
szkrabek20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 144
GG do szkrabek20
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

ruda_not_grazyna widzisz a mi poradzila pielegniarka bym zrobila test w nastepnym tygodniu..jeśli będę w ciąży nie bedzie to dla nas tragedia ważne by było wszystko dobrze.. i strasznie sie denerwuje ciagle mam "mokro" jakbym dziurawa była;/ no ale czekac musze..
__________________
" od dzisiaj nie musze nic"
szkrabek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:14   #4439
ruda_not_grazyna
Rozeznanie
 
Avatar ruda_not_grazyna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 681
GG do ruda_not_grazyna
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Cytat:
Napisane przez szkrabek20 Pokaż wiadomość
ruda_not_grazyna widzisz a mi poradzila pielegniarka bym zrobila test w nastepnym tygodniu..jeśli będę w ciąży nie bedzie to dla nas tragedia ważne by było wszystko dobrze.. i strasznie sie denerwuje ciagle mam "mokro" jakbym dziurawa była;/ no ale czekac musze..
hmm, skoro tak to może ja też ten test jednak zrobię wcześniej mimo tego ze lekarz powiedzial mi zupelnie cos innego niz Tobie pielegniarka, ale wolę nie ryzykowac, tym bardziej ze niedlugo bede musiala zaczac kuracje antybiotykową, a jesli ciaza - antybiotyk odpada.. a przyjmujesz dalej tabletki anty? albo poradzę się jeszcze innego lekarza..
ruda_not_grazyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-25, 15:36   #4440
igness
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 95
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.7

Dziewczyny odpowiedzcie na mój post
igness jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:53.