Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-25, 16:20   #2911
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
ok ok zapytam na innym forum. Nie widze sensu by pytać a ktoś na ciebie "WARCZY JAK PIES NA KOTA" skoro TY tak wszystko wiesz to ok ok życzę abyś nigdy się nie musiała stresować.
Bo na innym forum napiszą ci coś innego

Poza tym Serenely ma rację

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
no dobrze, ale po zakończonym krwawieniu zażyla pierwszą z nowego opakowania, czyli ta pierwsze z tego nowego też nei działa???????
Nie rozumiesz, że twoja dziewczyna nie powinna robić przerwy??????????

Poza tym o jakich dniach jej cyklu piszesz!!!!!!!!!!
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain

Edytowane przez Diablica z Tasmanii
Czas edycji: 2012-10-25 o 16:28
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:25   #2912
zaluje321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Bo na innym forum napiszą ci coś innego

Poza tym Serenely ma rację



Nie rozumiesz, że twoja dziewczyna nie powinna robić przerwy??????????
rozumiem
wiec ta którą zażyła po tej przerwie nie działała tak??????
zaluje321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:34   #2913
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
ok ok zapytam na innym forum. Nie widze sensu by pytać a ktoś na ciebie "WARCZY JAK PIES NA KOTA" skoro TY tak wszystko wiesz to ok ok życzę abyś nigdy się nie musiała stresować.
Bo kurna, najwyraźniej masz jakieś problemy z rozumieniem co się do Ciebie mówi [pisze]. To jest daleko poza granicą cierpliwości - albo zachowujesz się jak małe dziecko, albo nim jesteś, jeśli dalej nie wiesz co się dzieje, choć Ci wyraźnie napisałam kilka razy, że są duże szanse na wpadkę!

Nie da się rozmawiać kulturalnie, jeśli Ty nie masz szacunku do drugiej osoby - bo kiedy ktoś stara Ci się coś usilnie wytłumaczyć i nie ma w tym nic skomplikowanego, Ty podbijasz swoje pytania w nieskończoność, jakby to miało coś zmienić [w tym co się wydarzyło].

Idź spamować gdzie indziej, ale tam nie będzie lepiej.

Może weź przeczytaj uniwersalną ulotkę tabletek, która znajduje się na forum, może to Cię w końcu olśni, że Twoja kobieta nie ma miesiączki/okresu/naturalnego cyklu? Chyba nie jest ciężko kliknąć w jeden link? Masz ZEROWE pojęcie o tabletkach i hormonach kobiecych, jak mamy komuś takiemu COKOLWIEK wytłumaczyć? To jak kazać maluszkowi wysiusiać się w łazience, chociaż jeszcze nie potrafi.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-10-25 o 16:36
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 17:44   #2914
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Bo na innym forum napiszą ci coś innego

Poza tym Serenely ma rację



Nie rozumiesz, że twoja dziewczyna nie powinna robić przerwy??????????

Poza tym o jakich dniach jej cyklu piszesz!!!!!!!!!!
Rozuemiem, że to pisze facet, a więc napisze jak dla faceta. Wyobraź sobie samochód, który jeździł napędzany energią słoneczną (to kobieta miesiączkująca normalnie, która przechodzi przez wszystkie fazy cyklu). W samochodzie tym zostało odłączone zasilanie słoneczne i przeszedł na benzynę, którą trzeba regularnie tankować (czyli brać tabletki anty = dziewczyna, która zaczęła brać sztuczne hormony, które powodują, że NIE MA ani miesiączki, ani CYKLU!!!! Nie ma dni płodnych, a nie niepłodnych!!!! Jej jajniki nie działają (tak jak nie działają baterie słoneczne w tym aucie, które przeszło na benzynę). To co wydaje jej się miesiączką NIĄ nie jest!!! To jest tylko krwawienie z odstawienia, które ma udawać miesiączkę. Jej endometrium nie przyrasta prawidłowo i zahamowanie jest wydzielanie prawidłowego śluzu płodnego itd.
Nie można sobie łykać tabletek antykoncepcyjnych tak jak się sobie chce - to są sztuczne hormony zastępujące naturalne hormony, które wytwarza ciało każdej kobiety. Jak zapomniała w 1 tygodniu tabletki to automatycznie wzrasta prawdopodobieństwo ciąży, bo ciało nie otrzymało wystarczającej ilości hormonu blokującego owulację - rozumiesz? I nie ma tu znaczenia, że ona przyjęła tę tabletkę w 3 tygodniu (pomijam tu, że to w ogóle chory pomysł...). Reasumując TABLETKI antykoncepcyjne to nie CUKIERKI- mają poważny wpływ na organizm i nie można ich sobie łykać jak sobie się chce!!!
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 18:33   #2915
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

wisienka, wtrącę się w ostatnie zdania - kobieta zapomniała tabletki w 3 tygodniu i łyknęła zapomnianą po dobie...
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 19:14   #2916
zaluje321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

http://forum.we-dwoje.pl/topics44/po...cy-vt24923.htm


sytuacja wypisz, wymaluj taka sama a odpowiedzi inne....

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/p...atnim-tygodniu

i to samo i wypowiedź lekarza...

i to zdanie Pani Doktor "Skuteczną ochronę przed ciążą można uzyskać dopiero w kolejnym cyklu - od przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania"

http://kobiecyporadnik.pl/advid,2923...jtticaid=6f68d

i kolejne to samo... Inny lekarz opinia taka sama. Z naciskiem na słowa "jeśli w czaasie przerwy wystąpiło krwawienie, następne stosunki są już bezpieczne, o ile regularnie Pani zażywa tabletki"

Edytowane przez zaluje321
Czas edycji: 2012-10-25 o 20:14
zaluje321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 21:08   #2917
Niqsiaaa
Zadomowienie
 
Avatar Niqsiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Sarbinowo
Wiadomości: 1 384
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Ale Wasz stosunek był PO krwawieniu. Po Waszym jeszcze żadnego krwawienia nie było.
Niqsiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 21:29   #2918
zaluje321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Niqsiaaa Pokaż wiadomość
Ale Wasz stosunek był PO krwawieniu. Po Waszym jeszcze żadnego krwawienia nie było.
]]



"
A ja wybrałam tabletki do końca i zrobiłam przerwę. Dodam, że po przerwie, po wzięciu 2 tabletki kochałam się z facetem do końca. Czy jest ryzyko ciąży? "

odpowiedź lekarza "
Informujesz, że wybrałaś tabletki do końca i zrobiłaś przerwę. Jeśli podczas tej przerwy wystąpiła prawidłowa miesiączka, kolejne po niej stosunki, jeśli przyjmujesz dalej tabletki, są już zabezpieczone. "

a wiec dziewczyna zrobiła to po przerwie siedmiodniowej. Napisała "dodam, że po przerwie, po wzięciu 2 tabletki kochałam się z facetem do końca) przed którą zapomniałą tabletki. Lekarz odpowiedział, że skoro po zrobieniu przerwy wówczas gdy " wybrała tabletki do końca ", wystąpiło krwawienie to kolejne stosunki po niej są bezpieczne o ile przyjmuje się dalej tabletki....

Edytowane przez zaluje321
Czas edycji: 2012-10-25 o 21:47
zaluje321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 21:53   #2919
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

JP, Ty naprawdę jesteś głupi czy tylko takiego udajesz?

Jeśli kierujesz się wypowiedziami innych - okej, w takim razie PRZESTAŃ tu pisać, bo po co Tobie nasza opinia? My najwyraźniej g* wiemy. Tylko weź pod uwagę, że mamy w Polsce lekarzy-idiotów (jeden mnie omal nie przekręcił). Co jest bardziej wiarygodne w takim razie - co mówi lekarz czy ULOTKA LEKU, KTÓRY BIERZE DZIEWCZYNA? Bo ulotka mówi wyraźnie, aż zacytuję skoro po raz 5 niedowidzisz/nie chcesz zrozumieć:

Cytat:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.
Jeśli zapomniała Pani o zażyciu tabletek i w czasie pierwszej przerwy w ich przyjmowaniu nie wystąpiło spodziewane krwawienie, może być Pani w ciąży. Przed rozpoczęciem następnego opakowania preparatu powinna Pani skontaktować się ze swoim lekarzem.
To powyżej (jeśli dalej nie rozumiesz) jest prawidłowym postępowaniem przy zapomnieniu tabletki, tak aby zachować ochronę antykoncepcyjną. W innym wypadku tej ochrony nie ma. Czaisz? ROZUMIESZ W KOŃCU? Teraz potrafisz ocenić kto ma rację (a raczej co)? No to się cieszę. A jeśli dalej masz problem, to proponuję rozmowę z lekarzem.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-10-25 o 21:57
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:24   #2920
zaluje321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
JP, Ty naprawdę jesteś głupi czy tylko takiego udajesz?

Jeśli kierujesz się wypowiedziami innych - okej, w takim razie PRZESTAŃ tu pisać, bo po co Tobie nasza opinia? My najwyraźniej g* wiemy. Tylko weź pod uwagę, że mamy w Polsce lekarzy-idiotów (jeden mnie omal nie przekręcił). Co jest bardziej wiarygodne w takim razie - co mówi lekarz czy ULOTKA LEKU, KTÓRY BIERZE DZIEWCZYNA? Bo ulotka mówi wyraźnie, aż zacytuję skoro po raz 5 niedowidzisz/nie chcesz zrozumieć:



To powyżej (jeśli dalej nie rozumiesz) jest prawidłowym postępowaniem przy zapomnieniu tabletki, tak aby zachować ochronę antykoncepcyjną. W innym wypadku tej ochrony nie ma. Czaisz? ROZUMIESZ W KOŃCU? Teraz potrafisz ocenić kto ma rację (a raczej co)? No to się cieszę. A jeśli dalej masz problem, to proponuję rozmowę z lekarzem.

szczerze????? wole ufać lekarzom, niż jakiemuś tam napisowi na ulotce. jeżeli napisali by tam "popijać benzyną" popijałabyś????? chyba nie......
dlaczego twierdzisz, że mamy "lekarzy idiotów"??? pokazałem opinie dwóch lekarzy. Wątpię, aby podając swoje miejsca pracy i dane osobowe celowo wciskali ludziom kit i to w takim świecie jakim jest internet...

Rozumiem też , że mam jakiś uraz do nich "bo prawie Cie przekręcił" ale nie mierz wszystkich jedną miarą

dlaczego ulotka w takim razie nie podaje odpowiednich tabletek dla kobiet, a wysyła na badania i żeby je przepisał lekarz?? właśnie. A chyba po coś się uczyli CI ludzie żeby teraz głupot nikomu nie wciskać...
zaluje321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:27   #2921
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Jaki Ty jesteś naiwny... Ty naprawdę myślisz, że lekarz ma większą rację od tego co mówi ulotka leku, który bierzesz? W takim razie krzyżyk na drogę!

Opinia dwóch lekarzy... Ja byłam u 8 ginekologów. Myślisz dlaczego u tak wielu? Bo jeden był nie lepszy od drugiego. Ty chyba rzadko chodzisz do lekarzy, nie masz kompletnie wiedzy nt. zdrowia, by móc ocenić ich profesjonalizm, podejście i kompetencje. Nie życzę Ci, byś trafił do takiego lekarza, który będzie Ci anginę leczył jak zapalenie płuc - bo stało się tak w mojej rodzinie.

Ostatnie zdanie - maj gad, weź Ty w końcu poczytaj o hormonach, bo się ośmieszasz. Dawno nie spotkałam kogoś kto broni swych racji a ma ZEROWĄ WIEDZĘ NA DYSKUTOWANY TEMAT.

Ja wiem co biorę, robię to świadomie, zależy mi na 100% ochronie przed ciążą. Myślisz, że bym wpuszczała Cię w maliny? Nie, ja mówię jak jest, ale Ty uparcie nie chcesz dopuścić do siebie myśli, że dziewczyna mogła wpaść i stąd Twoje desperackie próby obrony.

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2012-10-25 o 22:29
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-25, 22:30   #2922
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
szczerze????? wole ufać lekarzom, niż jakiemuś tam napisowi na ulotce.
A kto Twoim zdaniem tworzy ulotkę? Ktoś, kto się nie zna na farmaceutyku, o którym pisze?

Cytat:
jeżeli napisali by tam "popijać benzyną" popijałabyś????? chyba nie......
Równie dobrze można by zapytać „A gdyby lekarz Ci powiedział popijać benzyną, to popijałbyś?”
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:35   #2923
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

skoro zaluje woli ufać lekarzom- niech ufa... niech idzie się ich pytać, przynajmniej nie bedzie tu robił syfu bo nie rozumiem po co ktoś pyta jak wychodzi z założenia że i tak się nie znamy i lekarz wie lepiej.

życzmy powodzenia i nie ciągnijmy tej dyskusji, bo to nie ma sensu.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:45   #2924
zaluje321
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

ja nikogo ale to NIKOGO nie chce tu urazić....

pokazuję tylko, że zdania na ten temat są zasadniczo podzielone. A to, że wolę ufać lekarzom, to moja wola.
czy ja Was atakuję ????? NIE!! - wiec i Wy tego nie róbcie.
zaluje321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:49   #2925
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość

pokazuję tylko, że zdania na ten temat są zasadniczo podzielone. A to, że wolę ufać lekarzom, to moja wola.

no to ufaj im, masz do tego prawo. tylko nastepnym razem nie pytaj o nic ludzi którzy mają wieloletnią wiedzę praktyczną skoro nie zamierzasz im wierzyć, bo szkoda ich czasu.

Edytowane przez Eldo_rado
Czas edycji: 2012-10-25 o 22:50
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 22:59   #2926
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
ja nikogo ale to NIKOGO nie chce tu urazić....

pokazuję tylko, że zdania na ten temat są zasadniczo podzielone. A to, że wolę ufać lekarzom, to moja wola.
czy ja Was atakuję ????? NIE!! - wiec i Wy tego nie róbcie.
Ja zaufałam i takim sposobem już dwa razy mogłam byc w sytuacji, że mogłam zajsc w ciążę, bo podczas przepisywania mi leku stwierdzili, że nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście osłabiały. Ale nie wiem nawet, czy w ogóle wiesz o tym, że biorąc inne leki podczas brania tabletek antykoncepcyjnych trzeba uważac na niektóre
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 08:20   #2927
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez zaluje321 Pokaż wiadomość
http://forum.we-dwoje.pl/topics44/po...cy-vt24923.htm


sytuacja wypisz, wymaluj taka sama a odpowiedzi inne....

http://abcantykoncepcja.pl/pytania/p...atnim-tygodniu

i to samo i wypowiedź lekarza...

i to zdanie Pani Doktor "Skuteczną ochronę przed ciążą można uzyskać dopiero w kolejnym cyklu - od przyjęcia pierwszej tabletki z nowego opakowania"

http://kobiecyporadnik.pl/advid,2923...jtticaid=6f68d

i kolejne to samo... Inny lekarz opinia taka sama. Z naciskiem na słowa "jeśli w czaasie przerwy wystąpiło krwawienie, następne stosunki są już bezpieczne, o ile regularnie Pani zażywa tabletki"
Konsultowałeś się na żywo z ginem, czy wierzysz interntetowym znachorom?
Bo ja też mogę napisać, że jestem lekarzem, księdzem i buk wie kim
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:25   #2928
shoouut
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

wypociny trolla - zamykam wątek

Edytowane przez zlosliwiec
Czas edycji: 2012-10-26 o 11:37
shoouut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:27   #2929
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Seks bez zabezpieczenia?
Zrób test dla świętego spokoju
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-26, 10:35   #2930
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Zamiast rozkminiać "objawy", które mogą nimi być albo i nie być, zrób test ....
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:39   #2931
shoouut
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Zamiast rozkminiać "objawy", które mogą nimi być albo i nie być, zrób test ....


Poprostu Chcę pierw wiedzieć czy mam podstawy by to podejrzewać
shoouut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:40   #2932
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Uprawiałaś seks bez zabezpieczenia? Jeśli tak to licz się z ryzykiem zajścia w ciążę
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:45   #2933
shoouut
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 3
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Cytat:
Napisane przez babie_lato Pokaż wiadomość
Uprawiałaś seks bez zabezpieczenia? Jeśli tak to licz się z ryzykiem zajścia w ciążę

Tak , Tylko że własnie chodzi o to że mój partner we mnie nie doszedł.. a pomimo tego w ostatnim czasie zaczynam co chwile dostrzegać jakies dziwne objawy..
shoouut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 10:48   #2934
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Czy mam podstawy by podejżewać ciążę

Preejakulat zawiera plemniki zdolne do zapłodnienia. Zrób test
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 12:16   #2935
maluuszekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 32
Ciąża czy nie ?

Witam.

Mam Pytanie dotyczace ciązy.
W sierpniu jak i we wrzesniu kochalam sie ze swoim chlopakiem bez zabezpieczeń.Od jakiegos czasu zaczełam zauwazać niebieskie dosyć widoczne żyłki na piersiach,zwiekszył mi się apetyt,czeste oddawanie moczu i miewam dziwne zarazem czeste skurcze podbrzusza , od kilku dni mam "wrażliwy" węch ,pijac co kolwiek ze szklanki czuję jakiś odrzucający mnie zapach kiedy dawałam sprawdzić to innej osobie ta osoba tego wogole nie czuła(i tak kilka razy)..
Moje pytanie brzmi czy możliwe jest abym widziała jakies objawy ciązy w około pierwszym miesiacu ? Czy mozliwe jest być w ciazy majac okres w poprzednim miesiacu (jednak też spoźniony idosyc nie typowy opierajcy sie pierw na brązowych plamieniach) ???

Edytowane przez maluuszekk
Czas edycji: 2012-10-26 o 12:20
maluuszekk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 12:39   #2936
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Ciąża czy nie ?

Seks bez zabezpieczenia = możliwość ciąży.
Nie lepiej zrobić test? My Ci nie wywróżymy.
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 12:54   #2937
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Ciąża czy nie ?

Cytat:
Napisane przez maluuszekk Pokaż wiadomość
Witam.
Mam Pytanie dotyczace ciązy.
Moje pytanie brzmi czy możliwe jest abym widziała jakies objawy ciązy w około pierwszym miesiacu ? Czy mozliwe jest być w ciazy majac okres w poprzednim miesiacu (jednak też spoźniony idosyc nie typowy opierajcy sie pierw na brązowych plamieniach) ???
Jak jest z Tobą - nie wiem - tu potrzebny lekarz albo test ciążowy.

Napiszę Ci tylko, że u mnie pierwszymi objawami ciąży - z rzeczy o których piszesz - były właśnie bardzo widoczne żyłki, częste wizyty w WC oraz plamienia w ostatnim cyklu mniej więcej w terminie miesiączki, a dodatkowo ból piersi.
__________________
Wg Słownika Języka Polskiego:

także << i również, też>>
także =/= więc, a zatem, reasumując... i inne twory
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 12:56   #2938
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: Ciąża czy nie ?

Ciąża jest prawdopodobna. Zrób test, będziesz miała pewność
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 18:04   #2939
Shanga
Raczkowanie
 
Avatar Shanga
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 115
Dot.: Ciąża czy nie ?

czy nie prościej zrobić test, niż siedzieć, zastanawiać i stresować się?
__________________

11.06.12 Karolek
zdane prawko za pierwszym ! 29.05.12
MATURA 2013 zdana!
zapuszczam włoski i chcę schudnąć!

Shanga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-26, 19:49   #2940
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez klada Pokaż wiadomość
Ja zaufałam i takim sposobem już dwa razy mogłam byc w sytuacji, że mogłam zajsc w ciążę, bo podczas przepisywania mi leku stwierdzili, że nie osłabia działania tabletek antykoncepcyjnych. Oczywiście osłabiały. Ale nie wiem nawet, czy w ogóle wiesz o tym, że biorąc inne leki podczas brania tabletek antykoncepcyjnych trzeba uważac na niektóre
I ja również podpisuję się pod tym, lekarka do której chodzę już wiele lat z typowymi przeziebieniami/grypą itd. zna się na rzeczy, ale powiedziała mi że lek który biorę, mimo że to był antybiotyk, powiedziała że nie wpływa.
Gdybym jej się posłuchała już dawno byłabym w ciąży

Słuchaj chłopie, masz podstawy do paniki bo dziewczyna mogła zajść w ciążę, są na to realne szanse, a ty spędzasz czas szukając "specjalistów" po forach. I tak jak diablica napisała, specjalistą w internecie może być każdy
Do tego wmawiasz sobie bajkę że jest ok, może test twojej dziewczyny jeśli wyjdzie pozytywny to wtedy uwierzysz że jednak osoby tutaj miały racje.

Na Twoim miejscu cieszyłąbym się, że takie doświadczone osoby w tym temacie które pomagały Ci wyżej, jeszcze chcą Ci cokolwiek tłumaczyć.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.