Jaki żwirek dla kota polecacie? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 19:14   #421
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja dodaję nautralizator i dezodorant, mam dwa koty i konieczność widzę . A żwirek bardzo wydajny, na dłuższą metę wychodzi taniej niż Benek.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-04, 22:42   #422
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Kasiu, jak przetestujesz Pinio bardzo proszę o opinie Ja od 3 lat używam CBE ale ciekawa jestem bardzo jak sie spisuje ten kruszon...
Z czystym sumieniem, po zużyciu jednego opakowania mogę polecić ten żwirek. Taka tańsza wersja CBE, ale bardzo do niej podobna. Fajnie się zbyla (chyba nawet lepiej niżeli CBE), wydajny, cenowo też ok. Kot go lubił, chociaż i tak go roznosił, ale mój kot chyba jest specyficznym dżinksem, bo CBE też roznosi, przyzwyczailiśmy się do codziennego zamiatania


Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Ja dodaję nautralizator i dezodorant, mam dwa koty i konieczność widzę . A żwirek bardzo wydajny, na dłuższą metę wychodzi taniej niż Benek.
Dzięki za odp., bo byłam ciekawa czy dawać czy nie, bo różnie czytałam.
Ja nie mam potrzeby, bo nic mi nie śmierdzi, co przy silikonie było udręką, bo śmierdziało kocim moczem niemożliwie...
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 13:20   #423
asiek14
Zakorzenienie
 
Avatar asiek14
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 533
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Jak to robicie, że opakowanie żwirku starcza Wam na dlugo, skoro już na sam 'start' po wymianie do kuwety schodzi mi 3/4 5l opakowania Benka?
__________________
06.2012 początkująca włosomaniaczka

12.10.2012 moje włosy
14.09.2012 CP
asiek14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-05, 14:34   #424
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Benek szybciej schodzi, CBE+ na prawdę wystarcza na dłużej i wychodzi taniej niż Benek.
Jak używałam jeszcze Benka to w sumie też wystarczał na długo, ale dawałam dużo neutralizatora i przez to żwirek się ładnie zbrylał.
Ja zawsze brałam 40kg Benka, CBE+ też zamawiam zawsze w megapakach.
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 16:56   #425
Synkopa
Raczkowanie
 
Avatar Synkopa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 463
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja dla mojej małej sypałam Benka, tego najzwyklejszego, w pomarańczowo żółtym opakowaniu.

Wydajność - mogłoby być lepiej, no i zapachy średnio pochłaniał.

Po 2-3 miesiącach chciałam wypróbować CBE+
Wszystko ładnie, pięknie. Baaaardzo wydajny. Bardzo ładnie zbryla.
Ale. Zapach jak po obsikanych chomiczych trocinach :P ale to do przebolenia.
Coś nie podpasowało mojej kici, bo po jakimś tygodniu zaczęła lać po kątach :/

Tak więc wróciliśmy do Benka i sobie chwalimy.
Jednak nie ma mowy o tym, by paczka starczyła na miesiąc. Nawet ta 10 l, tym bardziej, że od kilku dni kicia ma dwie kuwety, bo stwierdziła, że siku będzie robiła do jednej, a na grubszą robotę uda się do drugiej
Szlachcianka
Synkopa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-07, 17:02   #426
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

I tak dobrze, że tylko szlachcianka , mój królewicz miał jeszcze trzecią kuwetę do zagrzebywania .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-18, 19:31   #427
kwiatuszek_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

a ja ostanio kupiłam za rada sprzedawczyni zwirek bazyl bentonitowy. ma takie dosc charakterystyczne i "inne" opakowanie. mam ogólnie bardzo delikatna skore i do zakupu skłonił mnie fakt ze ten produkt ma atest polskiego zwiazku higieny. na razie moge powiediec o sobie ze jest to pierszy zwirek po ktorym ja nie mam zaczerwienionych rak - po stycznosci z nim, wiec na plus zdecydowanie. kicia uzywa. dam znac jakie sa dalsze opinie
kwiatuszek_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-19, 08:17   #428
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek_25 Pokaż wiadomość
a ja ostanio kupiłam za rada sprzedawczyni zwirek bazyl bentonitowy. ma takie dosc charakterystyczne i "inne" opakowanie.
Jaki masz kolor?

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek_25 Pokaż wiadomość
mam ogólnie bardzo delikatna skore i do zakupu skłonił mnie fakt ze ten produkt ma atest polskiego zwiazku higieny. na razie moge powiediec o sobie ze jest to pierszy zwirek po ktorym ja nie mam zaczerwienionych rak - po stycznosci z nim, wiec na plus zdecydowanie.
Jakie żwirki tak na Ciebie działały? Jakie wcześniej używała kicia ?

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek_25 Pokaż wiadomość
kicia uzywa. dam znac jakie sa dalsze opinie
Jest wydajny? Masz porównanie np. z Benkiem?

-----
Jak chodzi o tą styczność ze żwirkiem, to ja sprzątam kuwetę w rękawicach . Uwielbiam moje kotki, możemy jeść z jednej łyżki, ale jak chodzi o kuwetę i żwirek to ... Sprzątanie w rękawicach łopatką już mi weszło w nawyk .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-19, 09:30   #429
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez qroolewna_92 Pokaż wiadomość
kot (to najwazniejsze) jakos nie mial nigdy ochoty rozsypywac do po calym przedpokoju.
A nie je żwirku? Mojemu bardzo smakował żwirek silikonowy, do czasu...
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 07:58   #430
S_andy
Zadomowienie
 
Avatar S_andy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 575
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja polecam Benka Silokonowe są fajne. Silikon się wybarwia i neutralizuje zapach moczu. Drewniane mnie nie przekonują
__________________
Styl i uroda - Odkrywaj, wyraź się, kolekcjonuj na Stylowi.pl

Lato!

Master's Thesis
S_andy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 08:08   #431
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Moja na szczęście żwirku nie przygryza
Nie lubi żadnych innych oprócz silikonowych .. z Silikonowych wypróbowałyśmy chyba wszystkie dostępne Najlepiej sprawdzał się Benek . Kupuje 11L w cenie 38 złotych - starcza na miesiąc z kawałkiem.
Zmiotka i szufelka to stale wyposażenie kuwety u mnie , niestety mimo wysokiego progu , zakrytej kuwety , zawsze rozsypuje


U mnie jest jeszcze problem z papierem toaletowym , bo za każdym razem jak panna idzie sie załatwić, to papier toaletowy idzie w ruch , sama sobie urywa , znajduje ( nie wisi na stojaku , nie leży gdzieś na polce - tylko go chowamy już w szafkę w łazience bo nie wyrabiałam z zakupem) bo kota sobie pożyczała rolke, pół i pakowała po zalatwieniu sie w kuwetę, tak samo dywaniki łazienkowe - już od dawna z nich zrezygnowałam
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."

Edytowane przez moee
Czas edycji: 2012-10-22 o 08:12
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 17:50   #432
kwiatuszek_25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Jaki masz kolor?

ten co kupiłam jest taki rozowy, compact bezzapachowy


Jakie żwirki tak na Ciebie działały? Jakie wcześniej używała kicia ?
jak do tej pory to niezaleznie co kupowałysmy - czy bentonit czy silikon czy drewno to po kontakcie z kuweta zawsze mialam zeczerwnienie na dloniach : i tak teraz pogadałam ze sprzedawczynia chwile i powiedziala ze moze sprobowac takiego produktu co jest antyalergiczny. na razie mam spokoj



Jest wydajny? Masz porównanie np. z Benkiem?

Na razie nie mam porównania - pierwsze opakowanie. ale wydaje sie byc bardzo wydajny dam znac
-----
Jak chodzi o tą styczność ze żwirkiem, to ja sprzątam kuwetę w rękawicach . Uwielbiam moje kotki, możemy jeść z jednej łyżki, ale jak chodzi o kuwetę i żwirek to ... Sprzątanie w rękawicach łopatką już mi weszło w nawyk .
ja tez generalnie zakladam... ale zaczerwnienie nad dłonmi generalnie i tak sie pojawia. podobno to od tego ze wiekszosc zwirkow i tak pyli nawet jesli to nie jest widoczne. a jak ktos ma wrazliwa skore to ma przerabane
kwiatuszek_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 08:38   #433
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Od niedawna jestem posiadaczka kota i nie majac zielonego pojecia o zwirkach skorzyslam z rady Pana z ZOO sklepa i kupilam PELLET4CATS - zwirek z drewna osiki. Za 10l zaplaciliam ponad 40zl To juz rzeczywiscie spodziewalam sie cudow!
NIGDY WIECEJ!
W ogole nie zbryla sie, tylko kruszy sie w tych miejscach gdzie kot nasikal i bardzo ciezko ta czesc usunac z reszty zwirka - wszystko miesza sie.
Po drugie, neutralizacja zapachow jest na bardzo niskim poziomie - jak robi kupki to na prawde jest jakas masakra.

Teraz jak juz jestem swiadoma zamowie sobie CBE+ po przeczytaniu waszych opinii
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg p4c_box21.jpg (20,2 KB, 14 załadowań)
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:50   #434
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Tigressa Pokaż wiadomość
Od niedawna jestem posiadaczka kota i nie majac zielonego pojecia o zwirkach skorzyslam z rady Pana z ZOO sklepa i kupilam PELLET4CATS - zwirek z drewna osiki. Za 10l zaplaciliam ponad 40zl To juz rzeczywiscie spodziewalam sie cudow!
NIGDY WIECEJ!
W ogole nie zbryla sie, tylko kruszy sie w tych miejscach gdzie kot nasikal i bardzo ciezko ta czesc usunac z reszty zwirka - wszystko miesza sie.
Po drugie, neutralizacja zapachow jest na bardzo niskim poziomie - jak robi kupki to na prawde jest jakas masakra.

Teraz jak juz jestem swiadoma zamowie sobie CBE+ po przeczytaniu waszych opinii
polecam cat best eco - naturalny, biodegradlny, zbrylający (!) poczytaj opinie na ceneo i zobacz ile ludzi lupuje na serwisie aukcyjnym uzywamy (po 7-latach poszukiwań żwirku idealnego) i go nie zmienimy kupujemy 40 litrów za 79zł wysyłka gratis i dla dwóch kotów wystarcza na 4-4,5 miesiąca
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 09:52   #435
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez niezwykla22 Pokaż wiadomość
polecam cat best eco - naturalny, biodegradlny, zbrylający (!) poczytaj opinie na ceneo i zobacz ile ludzi lupuje na serwisie aukcyjnym uzywamy (po 7-latach poszukiwań żwirku idealnego) i go nie zmienimy kupujemy 40 litrów za 79zł wysyłka gratis i dla dwóch kotów wystarcza na 4-4,5 miesiąca
Dzięki już właśnie zamowilam
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 11:32   #436
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja mam zwykły Tescowy (kiedyś Carrefourowy) za 5 zł 5 l i nie narzekam. Zbryla się, 4 opakowania mam na + - miesiąc przy 2 niewychodzących, kastrowanych kotach.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 15:43   #437
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Tigressa Pokaż wiadomość
Dzięki już właśnie zamowilam
Daj znać czy jesteś zadowolona .
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 15:46   #438
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

U nas CBE+ się nie sprawdził. Nosi się totalnie wszędzie, jest nawet na szafie, gdzie koty nie wchodzą... Poza tym smród jest nie do wytrzymania. Kociaki miały go w kuwecie, jak się uczyły załatwiać i absolutnie nigdy więcej. Miałam zasikane podłogi, łóżko i kocyki w kojcu.
Problem z sikaniem poza kuwetę skończył się, jak im pokazałam bentonit.
Teraz bywa tak, że sikają wszystkie 4 w tym samym czasie do tej samej kuwety.
No i powietrze czyste.

Bentonitu używamy Słowackiego o nazwie Zverlit. Jest drobniejszy od Golden Greya, super się zbryla i mało się nosi.
Wcześniej przechodziliśmy przez Super Benek Compact zapachowy - bardzo fajny, potem Golden Grey - również bardzo fajny, potem Tigerino Canada - rewelacyjny.
Mieliśmy też Tigerino Nuggies i to totalna klapa. W ogóle się nie zbryla, a jak już mu się uda, to bryłki rozwalają się podczas wyciągania ich łopatką.
Aż wygrałam Zverlit na wystawie i potem przytaszczyłam z zootargów 120kg

Sylikonu kiedyś używałam i przy jednym - dwóch kotach wydaje się być spoko, chociaż mnie widok tych sików pod kulkami nie nastrajał radośnie Ale przy 9 kotach to już niewyróbka.
wistra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-18, 16:03   #439
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez wistra Pokaż wiadomość
U nas CBE+ się nie sprawdził. Nosi się totalnie wszędzie, jest nawet na szafie, gdzie koty nie wchodzą... Poza tym smród jest nie do wytrzymania. Kociaki miały go w kuwecie, jak się uczyły załatwiać i absolutnie nigdy więcej. Miałam zasikane podłogi, łóżko i kocyki w kojcu.
Problem z sikaniem poza kuwetę skończył się, jak im pokazałam bentonit.
Teraz bywa tak, że sikają wszystkie 4 w tym samym czasie do tej samej kuwety.
No i powietrze czyste.

Bentonitu używamy Słowackiego o nazwie Zverlit. Jest drobniejszy od Golden Greya, super się zbryla i mało się nosi.
Wcześniej przechodziliśmy przez Super Benek Compact zapachowy - bardzo fajny, potem Golden Grey - również bardzo fajny, potem Tigerino Canada - rewelacyjny.
Mieliśmy też Tigerino Nuggies i to totalna klapa. W ogóle się nie zbryla, a jak już mu się uda, to bryłki rozwalają się podczas wyciągania ich łopatką.
Aż wygrałam Zverlit na wystawie i potem przytaszczyłam z zootargów 120kg

Sylikonu kiedyś używałam i przy jednym - dwóch kotach wydaje się być spoko, chociaż mnie widok tych sików pod kulkami nie nastrajał radośnie Ale przy 9 kotach to już niewyróbka.
moi rodzice mają 4 koty i odkąd poznali cat's best eco powiedzieli, że do bentonitu nie wrócą. fakt, że przy 4X4 łapkach troszkę im się po mieszkaniu roznisi, ale stwierdzili, że to mały minus w porównaniu z ogromem plusów jakie posiada ten żwirek
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-19, 07:35   #440
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

CBE+ dla kotów długowłosych ma duże granulki i nie nosi się jak ten zwykły. Wadą jest wysoka cena.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 08:13   #441
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

U nas znów CBE+ rządzi niepodzielnie
Fakt faktem nosi się, ale po teście kilkunastu żwirków każdego rodzaju - ten jest najlepszy. Silikonowy Benek był mało wydajny i śmierdziało niemożliwie, żaden neutralizator do kuwet nie pomagał.
Zaś CBE+ jest bardzo wydajny i cenowo przystępny. Kupuję na allegro 40l za 80zł, starcza nam przy jednym kocie (b.często korzystającym z kuwety) na 6 miesięcy.

Cytat:
CBE+ dla kotów długowłosych ma duże granulki i nie nosi się jak ten zwykły. Wadą jest wysoka cena.
To jesteś jakiś specjalny rodzaj CBE+?
Nie chodzi przypadkiem o Cat's Best Nature Gold?

__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 11:46   #442
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
U nas znów CBE+ rządzi niepodzielnie
Fakt faktem nosi się, ale po teście kilkunastu żwirków każdego rodzaju - ten jest najlepszy. Silikonowy Benek był mało wydajny i śmierdziało niemożliwie, żaden neutralizator do kuwet nie pomagał.
Zaś CBE+ jest bardzo wydajny i cenowo przystępny. Kupuję na allegro 40l za 80zł, starcza nam przy jednym kocie (b.często korzystającym z kuwety) na 6 miesięcy.


To jesteś jakiś specjalny rodzaj CBE+?
Nie chodzi przypadkiem o Cat's Best Nature Gold?


Tak się chyba zwie. Taki kudłacz jest na opakowaniu
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 14:27   #443
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Golda kiedyś kupowałam ale jak podnieśli cenę to już nie kupuję, tylko zwykłego CBE+ i roznosi mój długowłosy kot więc kilka razy dziennie muszę sprzątać ale można się do tego przyzwyczaić
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-19, 15:47   #444
wistra
Rozeznanie
 
Avatar wistra
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 687
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Zazdroszczę, bo jego nieocenionym plusem jest to, że można go wyrzucić do toalety i jest stosunkowo tani, no ale nie jestem w stanie tego smrodu, jak kot się załatwi, wytrzymać. No nie da rady
wistra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 20:40   #445
bunny80
Przyczajenie
 
Avatar bunny80
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

A u mnie ostatnimi czasy zmiany: przez wiele lat używałam bentonitu, przeróżnych marek. Ostatecznie stwierdziłam, że tanie marketówki śmierdzą, przy trzech kotach bardzo szybko robi się z nich glina, przez co sprzątanie kuwety to katorga. Sprawdzały się wszelakie Benki i Sanicat (szczególnie super byłam zadowolona z Profesional Plus). I nigdy nie rozumiałam fenonenu żwirków drewnianych, w szczególności granulatów, które się nie zbrylają a rozsypują w trociny po nasiusianiu na nie przez zwierzatko. Byłam pewna, że nieolepione kupy będą śmierdzieć i że to może jest ok dla królików i gryzoni, ale nie dla kotów. Aż pewnego dnia...dostałam uszkodzone opakowanie do zurzycia, bo nie było co z nim zrobić. I szok! Nie śmierdzi a wręcz czuć delikany zapach świeżego drewna (trocin), nie roznosi się na łapach (bentonit był wszedzie: na meblach, w pościeli, zamiatałam dwa razy dziennie całe mieszkanie) i koniec z szorowaniem kuwety! Pięknie się wszystko wysypuje (biodegradowalny, pełna ekologia) do kosza na odpady (na bierząco wybierane kupki śmiało można spłukać w toalecie) czy gdzie tam wyrzucacie cały zurzyty żwir raz na jakiś czas, nic się nie przykleja do kuwety (zostaje trocinowy pyłek). Koniec z połamanymi łopatkami przy odklejaniu gliny bentonitowej, ze zniszczonym plastikiem kuwety. Super! Polecam! Zwykła drzewna ściółka. Nawet ta tańsza okazała się lepsza niz markowy Pinio. Kupuje takie coś: http://animalcity.pl/product-pol-357...nulat-15l.html naprawdę wyprubujcie jeśli macie dość zamiatania mieszkania i poklejonej kuwety.
bunny80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 10:50   #446
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Ja używam żwirku z Tesco, 5kg za 5zł. Świetnie się zbryla i nie ma problemów z usuwaniem z kuwety. Kotek nie roznosi go w ogóle, nie przylepia się do łapek.
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-22, 11:19   #447
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Ja używam żwirku z Tesco, 5kg za 5zł. Świetnie się zbryla i nie ma problemów z usuwaniem z kuwety. Kotek nie roznosi go w ogóle, nie przylepia się do łapek.
o matko! miałam u nas kompletna KATASTROFA
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-29, 21:43   #448
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Mi poleciła go ciocia i jestem bardzo zadowolona
Jakie miałaś problemy z nim?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 11:40   #449
Tigressa
Rozeznanie
 
Avatar Tigressa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 545
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez monika_sonia Pokaż wiadomość
Daj znać czy jesteś zadowolona .
No i przetestowalam CBE+ i nie jestem zadowolona

Plusy:
- mozna wyrzucac do WC
- dosc dobrze zbryla sie
- wydajny

Minusy:
- mocno roznosi sie po calym mieszkaniu wbrew temu ze mam kuwete kryta z "drzwiczkami"
- slabo neutralizuje zapach - siedzac w innym pokoju od razu wiem ze wlasnie zrobil kupke

Zastanawiam sie nad tymi matami gumowymi z allegro ktore wklada sie przy wyjsciu z kuwety i niby maja zatrzymac caly zwirek na sobie

Mialyscie moze?
Tigressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-28, 16:13   #450
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Jaki żwirek dla kota polecacie?

Cytat:
Napisane przez Tigressa Pokaż wiadomość
No i przetestowalam CBE+ i nie jestem zadowolona

Plusy:
- mozna wyrzucac do WC
- dosc dobrze zbryla sie
- wydajny

Minusy:
- mocno roznosi sie po calym mieszkaniu wbrew temu ze mam kuwete kryta z "drzwiczkami"
- slabo neutralizuje zapach - siedzac w innym pokoju od razu wiem ze wlasnie zrobil kupke

Zastanawiam sie nad tymi matami gumowymi z allegro ktore wklada sie przy wyjsciu z kuwety i niby maja zatrzymac caly zwirek na sobie

Mialyscie moze?
U mnie też ECB+ się roznosi, ale właśnie mam wycieraczkę, która znacząco zminimalizowała ten problem. Tak też poleciły mi dziewczyny na innym kocim forum i jest zdecydowanie lepiej.
Ja mam akurat taką: http://allegro.pl/wycieraczka-do-kuw...490981656.html

Jeżeli chodzi o zapach, to może neutalizator do kuwet by pomógł? Mnie on służył wybornie, gdy testowałam żwirki, szczególnie przy silikonowym zapach był intensywny i było go czuć w każdym zakątku domu, a przy ECB+ w ogóle go nie używam.
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 00:37:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:38.