Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-18, 12:12   #481
Katuszka89
Zakorzenienie
 
Avatar Katuszka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 148
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

jeśli chodzi o przesuwanie siódemki w miejsce szóstki to u mnie tak próbujemy działać. Jako dziecko miałam usuniętą jedną szóstkę, drugą musiałam usunąć przed założeniem aparatu (nieudane leczenie kanałowe i kilku stomatologów stwierdziło że tylko ząb do wyrwania). Od sierpnia noszę wyciągi które maja przesuwać siódemki, ale ja nie widzę żeby coś się ruszyło....
__________________
07.02.2016

Katuszka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 14:47   #482
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czyli można. Za godzinę mam konsultacje u orto. Miałam już u dentysty. Leczenie zęba pod mikroskopem 600-700 zł + koronka ok 500. I tak tanio, bo na 90% będzie to te 600. Ale dentystka mówiła, że jest prawdopodobieństwo niepowodzenia i wtedy nie płacę i wyrywamy.
Zobaczę co orto powie na pomysł wyrwania, co wtedy będzie trzeba zrobić.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 19:51   #483
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Orto stwierdziła, żeby leczyć, bo powstałej szczeliny nie da się zlikwidować. Ewentualnie jeżeli się nie uda to oczywiście wyrwać i po zdjęciu aparatu założyć implant. Tak czy inaczej czekają mnie duże koszta. Mikroskop dopiero w styczniu, wiec aparat najwcześniej w marcu jakoś. Chyba, że leczenie się nie powiedzie.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 20:55   #484
Rabiosa7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 27
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej, niedługo będę miała wyciągi, może mi ktoś opisać jakie "atrakcje" się z tym wiążą? Tzn. czy bardzo to przeszkadza w mówieniu? Jest widoczne, rzuca się w oczy? Na co trzeba uważać? Dzięki za odp
Rabiosa7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 21:02   #485
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Orto stwierdziła, żeby leczyć, bo powstałej szczeliny nie da się zlikwidować. Ewentualnie jeżeli się nie uda to oczywiście wyrwać i po zdjęciu aparatu założyć implant. Tak czy inaczej czekają mnie duże koszta. Mikroskop dopiero w styczniu, wiec aparat najwcześniej w marcu jakoś. Chyba, że leczenie się nie powiedzie.

Moja stwierdziła, również że mam ratować tą szóstkę za wszelką cenę bo ona wraz z siódemką jest podporą dla szczęki (czy jakoś tak). Jeśli będzie ok to wyrywamy czwóreczkę i zakładamy aparat. W sumie sama nie wiem co będzie jak w trakcie prostowania coś mi się stanie z tą szóstką a czwórki już nie będzie . Muszę podjechać do ortod. i dopytać się.
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 21:28   #486
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mija mi 3-ci tydzień z założoną górą Pierwszy tydzień - masakra, zęby były niby proste, ale po tym jak napierdzielały, zwątpiłam w ich prostość Mam zmieniony drut na dole, niby bezniklowy, ale chyba mnie uczula Mam nadzieję, że maść pomoże...

Mam pytanie - co to jest aktywacja łuku? Asystentka nie potrafiła mi tego wytłumaczyć, a lekarz zdazył już wtedy wyjść, więc nie było kogo zapytać.
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-18, 23:20   #487
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Aktywacja to po mojemu wymiana łuku - ale mogę się mylić. Dlaczego uważasz, że drut Cię uczula? Rozmawiałam kiedyś na temat uczuleń z moją ortodontka i potwierdziła, że jest taka możliwość. O ile zamki są prawie całkowicie bezpieczne, to właśnie łuk może wywołać reakcję alergiczną objawiającą się np. puchnięciem języka. Obserwuj się dokładnie i uważaj - z tymi alergiami to różnie bywa.
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 07:44   #488
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Może trwać dłużej ja miałam jeden krzywy ząb, który naprostował się po miesiącu, a aparat noszę nadal i możliwe, że czeka mnie jeszcze wyrywanie ma być idealny zgryz itd.
O kurczę.. To sprawy się bardzo komplikują w trakcie leczenia.. Cóż! Musimy być cierpliwe, efekty na pewno będą tego warte.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 09:33   #489
orange_sky
Raczkowanie
 
Avatar orange_sky
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 384
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Aktywacja to po mojemu wymiana łuku - ale mogę się mylić. Dlaczego uważasz, że drut Cię uczula? Rozmawiałam kiedyś na temat uczuleń z moją ortodontka i potwierdziła, że jest taka możliwość. O ile zamki są prawie całkowicie bezpieczne, to właśnie łuk może wywołać reakcję alergiczną objawiającą się np. puchnięciem języka. Obserwuj się dokładnie i uważaj - z tymi alergiami to różnie bywa.
Właśnie nie chodzi o wymianę łuku. Na dole zmieniła mi drut i powiedziała, że na razie jest nieaktywny, za miesiąc go aktywuje. Więc na pewno nie chodzi o wymianę

A podejrzewam, ze mnie uczula, bo mnie wysypało na podbródku i to nawet nie są krostki czy coś takiego, tylko jakiś taki grysik i czerwone plamy. Podobnie wyglądało uczulenie na pasek do spodni Posmarowałam mascią na uczulenie i schodzi powoli. Ortodontka mówiła, że takich cienkich drucików nie robią zupełnie bez niklu, tylko z obniżoną jego zawartością. Jest szansa, że przy tych grubszych będą już tytanowe (?) i wtedy będzie spokój. Ale nie sadziłam, że to aż tak na mnie podziała...
__________________
http://anukah.tumblr.com
orange_sky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 10:03   #490
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez I_g_1 Pokaż wiadomość
Moja stwierdziła, również że mam ratować tą szóstkę za wszelką cenę bo ona wraz z siódemką jest podporą dla szczęki (czy jakoś tak). Jeśli będzie ok to wyrywamy czwóreczkę i zakładamy aparat. W sumie sama nie wiem co będzie jak w trakcie prostowania coś mi się stanie z tą szóstką a czwórki już nie będzie . Muszę podjechać do ortod. i dopytać się.
Pewnie będziesz tez musiała w takim wypadku założyć implant, gdyby później ta szóstka musiała zostać usunięta... Ja będę mieć usuwaną piątkę, ale z drugiej strony Bo też jest w tragicznym stanie.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 13:42   #491
yoanna0991
Wtajemniczenie
 
Avatar yoanna0991
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2 446
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Może trwać dłużej ja miałam jeden krzywy ząb, który naprostował się po miesiącu, a aparat noszę nadal i możliwe, że czeka mnie jeszcze wyrywanie ma być idealny zgryz itd.
Ojj.. Dlaczego tak się skomplikowało?
__________________
♩♫♫♩♫
"Na wspólną radość,
na chleb powszedni,
na poranne otarcie oczu
w blasku słonecznym,
na nieustające sobą zdziwienie,
na gniew, krzywdę i przebaczenie
wybieram Ciebie.
"
K. I. Gałczyński
yoanna0991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 14:08   #492
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez biedronka91 Pokaż wiadomość
O kurczę.. To sprawy się bardzo komplikują w trakcie leczenia.. Cóż! Musimy być cierpliwe, efekty na pewno będą tego warte.
Cytat:
Napisane przez yoanna0991 Pokaż wiadomość
Ojj.. Dlaczego tak się skomplikowało?
Nie nie, to się nie skomplikowało w trakcie leczenia wiedziałam o tym jeszcze przed założeniem aparatu. Założyłam górę, to co estetycznie mi najbardziej przeszkadzało naprostowało się po miesiącu, teraz zęby nadal się pewnie jeszcze ustawiają, żeby było jeszcze lepiej. Ale zgryz otwarty nadal mam, niedługo zakładam na dół, będę miała wyciągi i jeśli zgryz otwarty się nimi nie skoryguje to czeka mnie wyrywanie Wolałabym tego uniknąć, mogłabym nosić dłużej aparat, ciągle wyciągi, cokolwiek, oby nie wyrywać, boję się tego bardzo
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 16:42   #493
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Potrzebuję PILNEJ POMOCY!

Bardzo Was proszę o pomoc w trudnej sytuacji. Od dwóch lat noszę aparat. Na początku listopada, na ostatniej wizycie kontrolnej, pani doktor ustaliła ze mną termin zdjęcia (na 28 grudnia). Przez ostatnie tygodnie miałam zamknąc niedużą szparę w zgryzie i minimalnie wyprostować dolną dwójkę. Byłam zadowolona z wyglądu zębów, które potrzebowały tylko malutkiej korekty. Niestety tuż po listopadowej wizycie odpadły mi dwa zamki, m.in. ten na którym miałam nosić wyciągi korygujące szparę i ten, który był odpowiedzialny za prostowanie dwójki. Jeszcze tego samego dnia dzwoniłam do pani doktor, niestety nie było miejsc i nie umówiono mnie na żadną wizytę. Miałam czekać na telefon. Po trzech dniach zadzwoniłam ponownie, przedstawiając całą sytuację i podkreślając, że z moimi zębami zaczyna dziać się coś niedobrego. Zauważyłam przesunięcia zębów, z których odpadły zamki. Niestety moje tłumaczenia nie wiele pomogły i znów miałam czekać na kontakt ze strony gabinetu. Minęły dwa tygodnie. Nie doczekawszy się telefonu, poszłam tam osobiście. Pani doktor nie była specjalnie zadowolona, ale po krótkim fochu, przyjęła mnie. Niestety mimo doklejenia zamków zębów nie dało się wpiąć w łuk, który okazał się za gruby, a te za bardzo oddalone. Mam czekać na kolejny termin. Po wyjściu z gabinetu zobaczyłam, że teraz nie tylko moja dwójka stoi w złym miejscu, ale także obie jedynki! Zęby są krzywe jak pół roku temu!! Dwójka i trójka nie jest podpięta w łuk!! Jestem przerażona, bo jeszcze trzy tygodnie temu miałam śliczne i równe zęby. Pani doktor mnie zbywa, nie ma czasu by mnie przyjąć, mam tylko czekać na kontakt. Nie wiem, co robić w takiej sytuacji.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 17:19   #494
monia8196
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cześć! Jestem nowa i mam pewne pytanie. Otóż aparat nosiłam ok 1,5 roku na górze (na dole jeszcze noszę )i został zdjęty ok 2 mies temu. Zauważyłam skrzywienie 7 i zostałam właśnie wysłana na zdjęcie rentgenowskie. Prawdopodobnie bd też miała usuwane 8. I to moje pytanie czy to normalne że dopiero PO zdjęciu aparatu ortodontka pomyślała o tym że przez 8 moje zęby mogą się skrzywić ? I czy ktoś miał podobną sytuację ?
monia8196 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 19:32   #495
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Potrzebuję PILNEJ POMOCY!

Bardzo Was proszę o pomoc w trudnej sytuacji. Od dwóch lat noszę aparat. Na początku listopada, na ostatniej wizycie kontrolnej, pani doktor ustaliła ze mną termin zdjęcia (na 28 grudnia). Przez ostatnie tygodnie miałam zamknąc niedużą szparę w zgryzie i minimalnie wyprostować dolną dwójkę. Byłam zadowolona z wyglądu zębów, które potrzebowały tylko malutkiej korekty. Niestety tuż po listopadowej wizycie odpadły mi dwa zamki, m.in. ten na którym miałam nosić wyciągi korygujące szparę i ten, który był odpowiedzialny za prostowanie dwójki. Jeszcze tego samego dnia dzwoniłam do pani doktor, niestety nie było miejsc i nie umówiono mnie na żadną wizytę. Miałam czekać na telefon. Po trzech dniach zadzwoniłam ponownie, przedstawiając całą sytuację i podkreślając, że z moimi zębami zaczyna dziać się coś niedobrego. Zauważyłam przesunięcia zębów, z których odpadły zamki. Niestety moje tłumaczenia nie wiele pomogły i znów miałam czekać na kontakt ze strony gabinetu. Minęły dwa tygodnie. Nie doczekawszy się telefonu, poszłam tam osobiście. Pani doktor nie była specjalnie zadowolona, ale po krótkim fochu, przyjęła mnie. Niestety mimo doklejenia zamków zębów nie dało się wpiąć w łuk, który okazał się za gruby, a te za bardzo oddalone. Mam czekać na kolejny termin. Po wyjściu z gabinetu zobaczyłam, że teraz nie tylko moja dwójka stoi w złym miejscu, ale także obie jedynki! Zęby są krzywe jak pół roku temu!! Dwójka i trójka nie jest podpięta w łuk!! Jestem przerażona, bo jeszcze trzy tygodnie temu miałam śliczne i równe zęby. Pani doktor mnie zbywa, nie ma czasu by mnie przyjąć, mam tylko czekać na kontakt. Nie wiem, co robić w takiej sytuacji.
Współczuję, okropna postawa ortodontki, nie rozumiem Pierwszy raz zostałaś tak przez nią potraktowana?
Naprawdę dziwna sytuacja, na Twoim miejscu poczekałabym max 2 dni na ten kontakt i dalej ją nachodziła, żeby Cię w końcu przyjęła.
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-19, 19:54   #496
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Imraa, zachowanie Twojej orto nie jest normalne, to pewne! Ja bym się chyba wściekła i nie wyszła z gabinetu, dopóki by nie zrobiła tego co trzeba. Jak już podepnie Ci znowu ten aparat, spróbuj przenieść się do kogoś innego. Szkoda nerwów...


Ja dzisiaj miałam zakładane gumki, a za tydzień górny łuk. I fajno i straszno
Ale gumki wkurzające, cały czas mam ochotę je poprzegryzać lub wydłubać językiem.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 07:46   #497
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, napiszcie mi proszę, czy po ustawieniu zębów można od razu zdejmować aparat czy trzeba jeszcze jakiś czas go ponosić, aby zgryz się utrwalił? Wydaje mi się, że opcja druga jest właściwa. Górny łuk mam ustawiony od pół roku i lekarka go już nie rusza. Dolny wciąż się przesuwa, wymaga poprawki, a ortodontka upiera się, że chce wszystko szybko zdjąć (mimo moim opisanych wcześniej problemów). Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:22   #498
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, napiszcie mi proszę, czy po ustawieniu zębów można od razu zdejmować aparat czy trzeba jeszcze jakiś czas go ponosić, aby zgryz się utrwalił? Wydaje mi się, że opcja druga jest właściwa. Górny łuk mam ustawiony od pół roku i lekarka go już nie rusza. Dolny wciąż się przesuwa, wymaga poprawki, a ortodontka upiera się, że chce wszystko szybko zdjąć (mimo moim opisanych wcześniej problemów). Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?
moja orto zostawiła do przyzwyczajenia się zębów do nowego ustawienia na 4 miesiące. Zmienia gumki ale łuku już nie. Na ostatniej wizycie powiedziała że zeby są już ładnie ustawione i teraz musimy je zostawic w takiej pozycji żeby przywykły i nie wędrowały.
jesli u Ciebie odpadły zamki i przez to zaczęły wedrować to logiczne że jesli zdjemie Ci aparat to posypie się wszystko. Dziwna babka...
mi odpadły zamki z tyłu i na szczęscie nic złego się nie dzieje, ale zastrzegła mi że jesli poczuje że coś się zmieia to mam natychmiast do niej przyjechać żeby je przykleić
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.

Edytowane przez pirisand
Czas edycji: 2014-11-20 o 09:24
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 09:25   #499
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez pirisand Pokaż wiadomość
moja orto zostawiła do przyzwyczajenia się zębów do nowego ustawienia na 4 miesiące. Zmienia gumki ale łuku już nie. Na ostatniej wizycie powiedziała że zeby są już ładnie ustawione i teraz musimy je zostawic w takiej pozycji żeby przywykły i nie wędrowały.
jesli u Ciebie odpadły zamki i przez to zaczęły wedrować to logiczne że jesli zdjemie Ci aparat to posypie się wszystko. Dziwna babka...
mi odpadły zamki z tyłu i na szczęscie nic złego się nie dzieje, ale zastrzegła mi że jesli poczuje że coś się zmieia to mam natychmiast do nie przyjechać żeby je przykleić
No właśnie pół roku temu zdejmowałam dwa zamki (mam górny łuk tylko do 5) z powodu leczenia. Nigdy już zamków nie założono i do tej pory zęby ani drgnęły. Z dołem było inaczej. Ledo zamki spadły, a wszystko się przesunęło. Nie wiem, czy powinnam naciskać, że nie chcę jeszcze zdejmować dolnego łuku.
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-20, 09:27   #500
pirisand
Rozeznanie
 
Avatar pirisand
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: wygodna kanapa
Wiadomości: 630
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
No właśnie pół roku temu zdejmowałam dwa zamki (mam górny łuk tylko do 5) z powodu leczenia. Nigdy już zamków nie założono i do tej pory zęby ani drgnęły. Z dołem było inaczej. Ledo zamki spadły, a wszystko się przesunęło. Nie wiem, czy powinnam naciskać, że nie chcę jeszcze zdejmować dolnego łuku.
moim zdaniem nie powinna Ci jeszcze sciągać. weź pod uwagę że teraz jeszcze podtrzymuje Ci wszystko łuk.
__________________
Aparatka góra 21.02.2013 r.
pirisand jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:55   #501
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Pochwalę się dzisiaj swoimi efektami po 2 mc noszenia aparatu
pierwsze zdjecie : 31.08.2014
drugie: 19.11.2014
jeszcze tylko na nastepnej wizycie orto podlaczy mi 2ke do luku i cacy cacy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 10805469_794492327264092_64829167_n.jpg (46,7 KB, 104 załadowań)
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 13:58   #502
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiaj swoimi efektami po 2 mc noszenia aparatu
pierwsze zdjecie : 31.08.2014
drugie: 19.11.2014
jeszcze tylko na nastepnej wizycie orto podlaczy mi 2ke do luku i cacy cacy

Extra zmiana!
Aż się chyba pochwalę na dniach swoimi, bo dawno nie robiłam porównania... pozazdrościłam Ci
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:34   #503
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiaj swoimi efektami po 2 mc noszenia aparatu
pierwsze zdjecie : 31.08.2014
drugie: 19.11.2014
jeszcze tylko na nastepnej wizycie orto podlaczy mi 2ke do luku i cacy cacy
Pięknie! Ładny efekt po 2 miesiącach - mam nadzieję, że u mnie też będzie tak zauważalna zmiana. A z dwójką mamy bardzo podobnie - i póki co, też nie mam jej podpiętej do łuku.
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 14:37   #504
lotjena
Raczkowanie
 
Avatar lotjena
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 57
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez roiro Pokaż wiadomość
Pięknie! Ładny efekt po 2 miesiącach - mam nadzieję, że u mnie też będzie tak zauważalna zmiana. A z dwójką mamy bardzo podobnie - i póki co, też nie mam jej podpiętej do łuku.
Dziekuje dziekuje
Ja juz odliczam dni az orto mi ja podepnie xD
Teraz z kazdym dniem budze sie z uśmiechem na ustach
lotjena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 20:24   #505
Maalinkaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Maalinkaaaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 55 635
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiaj swoimi efektami po 2 mc noszenia aparatu
pierwsze zdjecie : 31.08.2014
drugie: 19.11.2014
jeszcze tylko na nastepnej wizycie orto podlaczy mi 2ke do luku i cacy cacy

SUPER!!
__________________
2019:26
2020:13
Maalinkaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 20:36   #506
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat metalowy. Jakie kolory gumek rozjasnia ten srebrny kolor? ! tzn sprawia ze aparat bedzie mniej widoczny albo bedzie ładniej wygladal

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez lotjena Pokaż wiadomość
Pochwalę się dzisiaj swoimi efektami po 2 mc noszenia aparatu
pierwsze zdjecie : 31.08.2014
drugie: 19.11.2014
jeszcze tylko na nastepnej wizycie orto podlaczy mi 2ke do luku i cacy cacy
Pięęęękny efekt... Juz sie nie moge doczekac takich u siebie
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 20:57   #507
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, ktore nosza aparat metalowy. Jakie kolory gumek rozjasnia ten srebrny kolor? ! tzn sprawia ze aparat bedzie mniej widoczny albo bedzie ładniej wyglądał
Ja mam jasnoróżowe i moim zdaniem dzięki temu, że mają kolor podobny do dziąseł to jakoś aparat mniej zwraca uwagę. Niebieskie i zielone bardziej rzucają się w oczy, o czarnych nie wspomnę . Innych kolorów na żywo nie widziałam.

Wrzucam link do zdjęcia poglądowego, znalezionego w internecie, żeby nie być gołosłowną klik!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2014-11-20 o 21:13
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 21:09   #508
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja mam jasnoróżowe i moim zdaniem dzięki temu, że mają kolor podobny do dziąseł to jakoś aparat mniej zwraca uwagę. Niebieskie i zielone bardziej rzucają się w oczy, o czarnych nie wspomnę . Innych kolorów na żywo nie widziałam.

A mogłabyś wrzucic zdjecie? bylabym wdzieczna. Aparat bede zakładac za rowne 2 tyg ...
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 21:16   #509
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
A mogłabyś wrzucic zdjecie? bylabym wdzieczna. Aparat bede zakładac za rowne 2 tyg ...
Swojego nie mam, może jutro zrobię jak będę pamiętać Post wyżej wrzuciłam link do zdjęcia - właśnie podobne gumki mam, tylko chyba ciut jaśniejsze Choć muszę powiedzieć, że po półtora miesiąca moje trochę wyblakły, sądzę, że przez pastę wybielającą do zębów Ale widać to tylko jak się przyjrzeć z baaaardzo bliska.

PS powodzenia i trzymam kciuki, żebyś należała do tych, których aparat "nie boli"
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2014-11-20 o 21:17
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-20, 21:21   #510
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Swojego nie mam, może jutro zrobię jak będę pamiętać Post wyżej wrzuciłam link do zdjęcia - właśnie podobne gumki mam, tylko chyba ciut jaśniejsze Choć muszę powiedzieć, że po półtora miesiąca moje trochę wyblakły, sądzę, że przez pastę wybielającą do zębów Ale widać to tylko jak się przyjrzeć z baaaardzo bliska.

PS powodzenia i trzymam kciuki, żebyś należała do tych, których aparat "nie boli"
Oo faktycznie wrzucilas ;p niezauwazylam mam nadzieje ze nie bedzie bolalo... mialam juz wyrwane zeby takze jestem przyzwyczajona do bolu heh a gumki ładniutkie, pewnie na podobne sie zdecyduje. Myslalam tez o bialych ale nie wiem czy to dobry pomysl ..
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:09.