Super rich cream w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-03, 11:26   #1
Hafencity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Cool

Super rich cream w ciąży


Witam,
przeczytałam już mnóstwo informacji na temat stosowania kremów w ciąży ale potrzebuję jeszcze fachowej porady. Moja kosmetyczka (wiedząc, że jestem w ciąży) poleciła mi krem Super rich cream firmy Biomaris. Podobno jest rewelacyjny i wspaniale nawilża, co w ciąży może być bardzo przydatne. Kupiłam krem ale dopiero zaczęłam się wczytaywać w skład - a on zawiera m.in. Retinyl! To jak jest w końcu z tym retinolem? Podobno może uszkodzić płód?
Pani Beatko, błagam o odpowiedź - mogę ten krem stosować czy nie? Tani nie był, więc nie chciałabym go teraz odstawiać na czas po karmieniu, bo się do tej pory przeterminuje! Ale nie chę też zaszkodzić mojemu maluszkowi!
Poniżej podaję składniki i proszę o odpowiedź.
Składniki:
Aqua [Water], Maris Aqua [Sea Water], Ethylhexyl Stearate, Isohexadecane, Squa-lane, PEG-30 Dipolyhydroxystearate, Glycerin, Persea Gratissima [Persea Gratis-sima (Avocado) Oil], Carthamus Tinctorius [Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil], Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii [Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Oil], Cera Alba [Beeswax], Hippophae Rhamnoides [Hippophae Rhamnoides Oil], Caprylic/Capric Triglyceride, Zinc Stearate, Codium Tomentosum [Codium Tomentosum Extract], Parfum [Fragrance], Hexyl Cinnamal, Fucus Vesicu-losus [Fucus Vesiculosus Extract], Retinyl Palmitate, Linalool, Benzyl Salicylate, Li-monene, Butyphenyl Methylpropional, Benzyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Eugenol, BHT, Ascorbyl Palmitate, Isoeugenol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazoli-none, CI 75120.
Pozdrawiam serdecznie.
Hafencity.
Hafencity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 16:05   #2
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Super rich cream w ciąży

Jak sama napisalas zawiera on retinyl palmitate a nie retinol.
Poza tym jak patrze na ten sklad to on nawet , nawet jest. Widze w nim rokitnika ktory jest bogaty w wit. C, olej z awokado, maslo shea, pare ekstraktow roslinnych, wit. E i C( maluto jej oj malutko), poza tym wczesniej juz wspomniana wit. A, niby duzo jej nie jest ale jest.
Nie fajne ma konserwanty moga podraznic, ale nie musza, to wszystko zalezy od cery i to samo substancje zapachowe.
Jaka konsystencje ma ten krem? jest bardzij tresciwy czy raczej nawilzajacy?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-07, 11:04   #3
Hafencity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 17
Dot.: Super rich cream w ciąży

Dzięki Monika, że się odezwałaś. Nie było mnie kilka dni w domu, więc dopiero teraz odpisuję.
Krem ten ma lekką, raczej nawilżającą konsystencję. Jak na razie mnie nie podrażnił, ale posmarowałam się BARDZO delikatnie i tylko parę razy, bo nie jestem pewna, czy nie ma w nim czegoś szkodliwego dla maleństwa. Z wczesniejszych wpisów, tak mi to troszeczkę wynikało, że tą łagodną formę retinolu to można używać, ale nie jestem specjalistką i nie wiem, co z innymi składnikami.
Hafencity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:04.