Problem z jedną częścią twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-04, 13:34   #1
AneczkaKoziol
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaKoziol
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 213

Problem z jedną częścią twarzy


Witam
Ja mam dość tak dziwny problem.
Otóż od jakiegoś czasu (ok 2 mieś) po prawej stronie twarzy (od ust w dół - głównie w okolicy między ustami a brodą ale tylko po prawej stronie) bez przerwy mam jakieś krosty - trądzik w wersji dużej i paskudnej ale także malutkich czerwonych kropeczek, zaczerwienienia, podrażnienia itp Po kilka takich straszydeł jednocześnie. Zanim jedno zniknie pojawia się następne i tak od jakiegoś czasu.
Nie stosuje za bardzo kremów które mogłyby mnie uczulać, nie używam szminek. Codziennie czyszczę twarz mleczkami tonikami itp, peelinguje ją - wszędzie tak samo (żeby nie było że ten kawałek skóry zaniedbuje, lub te środki mnie uczulają) - staram się też w miarę możliwości nie dotykać twarzy (jakby to była wina - chociaż nie wiem w jaki sposób). Za bardzo nie mam problemów z cerą (nawet trądzik młodzieńczy mnie ominął) dlatego dodatkowo mnie to martwi.
Nie bardzo wiem jak temu zapobiec i jak to wyleczyć, żebym szła do lekarza muszę wziąć urlop a z tym mam ogromne problemy więc wole robić to w ostateczności (nawet grypę udało mi się wyleczyć bez L4)
Pozdrawiam
__________________
Informujemy że powyższy post jest wynikiem przemyśleń i samopoczucia w danym dniu i nie może być brana pod uwagę w innym terminie niż w chwili pisania.

_____________________
Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Moja biżuteria
No i strona

AneczkaKoziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 13:54   #2
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Problem z jedną częścią twarzy

tylko z jednej strony twarzy? może spisz kladac twarz na te strone? hmm albo to jakies uczulenie, rumien moze.. ja mialam podobny problem tylko ze u mnie byly to kropeczki w okolicach ust i brody po obu stronach ale nierównomiernie, na poczatku myslalm ze to tradzik ale okazalo sie ze to rumien. najlepiej idz do dobrego dermatologa i czasem nie daj sobie wcisnac zadnych masci z sterydami
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 15:41   #3
higienistka
Raczkowanie
 
Avatar higienistka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 238
Dot.: Problem z jedną częścią twarzy

A może po prostu często opierasz twarz na dłoni (po tej stronie) lub często dotykasz ręką tej strony brody?
higienistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-04, 17:22   #4
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Problem z jedną częścią twarzy

jesli masz nawyk podpierania sie reka, to rzeczywiscie broda jest najczesciej dotykanym miejscem... Przyszlo mi na mysl ze te krostki moga miec zwiazek z twoim ogolnym stanem zdrowia, tak jak podpuchniete oczy to problemy z nerkami, plamki na paznokciach niedobor mineralow itp. Czytalam kiedys, ze miejsce wypryskow ma zwiazek ze stanem zdrowia.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-05, 07:28   #5
AneczkaKoziol
Raczkowanie
 
Avatar AneczkaKoziol
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 213
Dot.: Problem z jedną częścią twarzy

Mam to na prawej stronie twarzy - jestem praworęczna i większość czasu spędzam przy komputerze (taka nieszczęsna praca) używając myszki prawą ręką - jeśli nawet bym sie podpierała to lewą ręką i miałabym te problemy po lewej stronie. Pisałam zresztą że twarzy staram się nie dotykać - co najwyżej czoła - jak się już "podpieram to opieram czoło o rękę nigdy policzki
Co do spania - też raczej odpada - fakt że zdarza mi się trochę pospać na tej stronie ale równie często śpię na drugiej i na całej twarzy mi się zdarza - strasznie wiercę sie w nocy
Szukałam zdjęć rumieni w google i raczej to nie wygląda tak. Z tego co zauważyłam to chyba im towarzyszy całkowite zaczerwienienie tego miejsca - a ja tak nie mam.
Po prostu jakby trądzik młodzieńczy przypomniał sobie że mnie ominął i teraz z dużą siłą rzucił się na ten 5cm^2 kawałek skóry

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Przyszlo mi na mysl ze te krostki moga miec zwiazek z twoim ogolnym stanem zdrowia, tak jak podpuchniete oczy to problemy z nerkami, plamki na paznokciach niedobor mineralow itp. Czytalam kiedys, ze miejsce wypryskow ma zwiazek ze stanem zdrowia.
A nie wiesz na jakiej stronie lub w jakiej książce o tym czytałaś? Nie mogę przecież sprawdzać wszystkich możliwych dolegliwości zdrowotnych. Zastanawiałam się czy to nie wina tego że mam dość nerwowy okres w życiu ale ja mam takie praktycznie non stop - bardziej miewam urlopy od trudnych okresów a nigdy czegoś takiego nie miałam.
__________________
Informujemy że powyższy post jest wynikiem przemyśleń i samopoczucia w danym dniu i nie może być brana pod uwagę w innym terminie niż w chwili pisania.

_____________________
Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

Moja biżuteria
No i strona

AneczkaKoziol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:09.