Dwulatek-jaki rozmiar? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-17, 16:25   #1
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314

Dwulatek-jaki rozmiar?


Pomóżcie mamy. Jaki rozmiar ma dwuletni chłopczyk? Mój synuś ma 16 miesięcy, ale chciałabym skorzystać z przecen i kupić mu coś na przyszłą zimę. Nie mam pojęcia jaki będzie nosił rozmiar. Teraz ma 92, a więc może 104 czy więcej?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 17:31   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

trudno okreslic jak bedzie rosł i osobiscie nie kupuje ciuchów na rok wczesniej bo nie jestem w stanie przewidziec predkosci wzrostu,tycia ,itp
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 18:56   #3
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Ale jest jakaś średnia chyba. To rzeczywiście błędne koło. Są teraz genialne przeceny, można by było sporo zaoszczędzić. Bardzo lubię ciuszki UVA, właśnie dostałam maila o przecenie i jest naprawdę spora. Chyba więc zaryzykuję i strzelę jakiś większy rozmiar. Jak nie trafię to komuś sprezentuję.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 19:28   #4
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Mój synek ma obecnie 2 latka i 9 miesięcy i ma 101 cm wzrostu. Kupuję mu ubranka średnio na 110 czasami jest to jednak 116 - tak naprawdę to zależy, jak duże jest ubranko - rozmiary jednak się różnią. Sama w zeszłym roku kupiłam synkowi kombinezon tak na 2 lata (znaczy żeby pochodził w nim 2 zimy), czyli w zeszłym roku był trochę za duży a teraz jest niby nie za mały, ale np. okazało się że kurteczka powinna być jednak szersza w ramionach, a spodnie nieco dłuższe, mimo, że w zeszłym roku przymierzałam go siostrzenicy (jest rok starsza od mojego synka) i na tej podstawie stwierdziłam, że w tym roku będzie nadal dobry dla mojego małego. Jednym słowem odradzam takie kupowanie na zaś, jednej zimy za małe, drugiej za duże; tak samo nie da się jednak przewidzieć ile Twój dzidziuś urośnie do przyszłej zimy, a dla takiego małego człowieczka różnica nawet jednego rozmiaru to dużo. Myślę, że w przyszłym roku kupisz mu coś ładnego, a jak sie postarasz to może nawet nie bardzo drogo. Ja się na własnej skórze przekonałam, że nie warto kupować na zaś i oszczędzać na ubrankach dla dziecka, bo może sie okazać, że musimy wydać 2 razy więcej. Ale rozumiem Cię, jak widzę ładne ubranka, i to w korzystnej cenie to trudno mi się oprzeć.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-17, 20:19   #5
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Ja się naprawdę nie mogę oprzeć takim korzystnym przecenom. Ubranka dobrej jakości są drastycznie drogie, więc jak coś uda się kupić taniej to wielka radość. W najgorszym przypadku będzie na prezenty. Właśnie złożyłam zamówienie w e-sklepie UVA (www.sklep.uva.pl) i mam nadzieję, że wiele się nie pomyliłam w kalkulacjach rozmiarowych. Dzięki za porady.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-22, 21:03   #6
moniolla
Raczkowanie
 
Avatar moniolla
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 410
GG do moniolla
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Cytat:
Napisane przez Kate30
Pomóżcie mamy. Jaki rozmiar ma dwuletni chłopczyk? Mój synuś ma 16 miesięcy, ale chciałabym skorzystać z przecen i kupić mu coś na przyszłą zimę. Nie mam pojęcia jaki będzie nosił rozmiar. Teraz ma 92, a więc może 104 czy więcej?
mój dwulatek teraz ma 91 cm wzrostu,ubranka ma na 98-104 ale to też zalezy co to jest.body na przykład od dawna nosi na 104 bo nie lubie zgniatającego pieluszke i dekoltu do pasa.kombinezon kupiłam mu na 104 i wyszedł wiekszy -podwinełam nogawki i licze na to że na przyszły rok bedzie jeszcze dobry.
dzieci od około półtorej roku nie rosna juz tak szybko jak niemowlęta ale za to zdarzają sie skoki wzrostowe...może kilka miesięcy mieć tyle samo wzrostu a potem nagle strzelic w góre o kilka centymetrów...
powodzenia w zakupach,promocje i przeceny kuszą oj kuszą ...
pozdrawiam monika p
moniolla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-23, 11:16   #7
Kaffulka
Raczkowanie
 
Avatar Kaffulka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jestem z Krainy Pięknego Zachodu Słońca!
Wiadomości: 451
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Moja córeczka ma roczek i ma 74. Taka mała jest , czy co? Czy norma?
__________________
"Gorące jest me Ciało,
Dla Ciebie oszalało.
Już nie wiem co się dzieje,
Ty dajesz mi nadzieję.
Że się może spotkamy,
I też porozmawiamy"



Kaffulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-23, 11:31   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dwulatek-jaki rozmiar?

Cytat:
Napisane przez Kaffulka
Moja córeczka ma roczek i ma 74. Taka mała jest , czy co? Czy norma?
przeczytalas o co pyta autorka wątku?

twoja odpowiedz chyba jej nie pomoze,prawda?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:32.