tabletki antykoncepcyjne a miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-01, 17:49   #1
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374

tabletki antykoncepcyjne a miesiączka


Niedługo wybieram do ginekologa ze względu na bardzo nieregularne miesiączkowanie celem otrzymania tabletek co by zlikwidowały ten problem. Jednak jako, że to jest moja pierwsza wizyta moja mama koniecznie chciałaby być tam ze mną. Ogólnie mi to nie przeszkadza ale nie mogę przy niej powiedzieć, że chciałabym wykorzystać je też jako zabezpieczenie.

Wracając do sedna sprawy chodzi o to czy bez obaw mogłabym te tabletki stosować również jako antykoncepcje czy jednak lepiej żebym poinformowała ginekologa, że chciałabym też wykorzystać ich podstawową funkcję?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.

P.S. Jestem nowa więc proszę o wyrozumiałość jeżeli powtórzyłam wątek lub coś źle zrobiłam.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:22   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

Biorąc pigułki chcąc nie chcąc one maja swoja moc i nie "wiedzą" ,ze bierzesz je z powodu okresu.Brane od 1 dnia okresu dzialają antykoncepcyjnie przede wszystkim a potem reguluja cykl.

Nie dasz rady pogadac z mamą o tej kwestii ?skoro jest tak "postępowa" ze "zgadza" sie na pigulki to moze warto poruszyc i kwestie seksu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 18:41   #3
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

Paula76 no właśnie bardzo bym chciała, jednak szczerze mówiąc nie mam z nią zbyt dobrego kontaktu. Uważa, że przez chłopaka i tak zaniedbuję szkołę (chociaż uczę się jeszcze więcej) wiec gdyby się dowiedziała, że do tego jeszcze dochodzi seks to na pewno nie byłaby zadowolona.

A do tabletek to nie była przekonana jednak siła argumentu dała rezultaty, gdyż 6-letnie strasznie nieregularne miesiączkowanie i nadal akcje typu niespodziewany okres są już naprawdę męczące.

W każdy razie dzięki za odpowiedź
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:00   #4
ojejka89
Zadomowienie
 
Avatar ojejka89
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Sk-wy/Gdańsk
Wiadomości: 1 680
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

nie jestes lekarzem, wiec nie wiesz co zleci Ci ginekolog na wyregulowanie okresu. jest wiele innych tabletek przeznaczonych do tego celu, nie majacych dzialania antykoncepcyjnego, wiec jesli nie wspomnisz ze chcesz sie zabezpieczac hormonalnie to lekarz moze zwyczajnie zapisac Ci co innego.
poza tym uwazasz ze Twoja mama jest taka 'ciemna' ze sie nie zorientuje ze biorac tabletki anty bedziesz wspolzyc...? nie wydaje mi sie.
ojejka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 20:07   #5
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Red face Dobra rada

Pare lat temu, tez byłam w podobnej sytuacji, jednak moja mama jest na tyle wyrozumiała, że powiedziałam jej, że nie chce brać tych tabletek tylko ze względu na uregulowanie okresu ale także jako zabezpieczenie! Poza tym, nie przejmuj się, bo żaden ginekolog nie pozwoli wejść twojej mamie do gabinetu kiedy ty będziesz tam leżec z goła pupką Powiedz ginekologowi o co ci chodzi i bedzie ok. Dam ci jeszcze jedna rade, ja zaczelam jesc tabletki w wieku 15 lat, na uregulowanie poczatkowo okresu, powiem ci, ze po długim ich stosowaniu odstawiłam je i mam dalej takie okresy jak przed ich braniem , a cykl nawet po 40 dni i obfite miesiaczki. Wiec pogadaj z lekarzem, zeby u ciebie nie bylo podobnej sytuacji. pozdrawiam
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 07:15   #6
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Dobra rada

dzięki za redę, na pewno zapytam lekarza
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 08:58   #7
asiala1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 48
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

witam.Mam taki problem.Biore tabletki Cilest, skaczylam pierwsze opakowanie i dzis jest 7 dzien przerwy i jeszcze nie mam okresu.Nie wiem co robic, czy zaczynac drugie opakowanie dzis czy czekac az bedzie okres?pomocy
asiala1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-02, 10:46   #8
Aivilo
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 998
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

jest temat dotyczący Cilestu.

Od siebie moge ci dodać, że to nic groźnego, nawet w ulotce jest napisane, ze krwawienie moze nie wystapic.

Dla pewnosci mozesz zrobic test ciazowy.
__________________
Koniec mówienia "postaram się","spróbuję", "zobaczę". Od dzisiaj coś ZROBIĘ!

Będę Żoną!
http://www.suwaczek.pl/cache/092fbdd439.png
No dobra,wciąz palę, ale dużo mniej.
http://www.suwaczek.pl/cache/df81f45d30.png
Aivilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 14:40   #9
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: Dobra rada

Cytat:
Napisane przez sylwia_87 Pokaż wiadomość
Pare lat temu, tez byłam w podobnej sytuacji, jednak moja mama jest na tyle wyrozumiała, że powiedziałam jej, że nie chce brać tych tabletek tylko ze względu na uregulowanie okresu ale także jako zabezpieczenie! Poza tym, nie przejmuj się, bo żaden ginekolog nie pozwoli wejść twojej mamie do gabinetu kiedy ty będziesz tam leżec z goła pupką Powiedz ginekologowi o co ci chodzi i bedzie ok. Dam ci jeszcze jedna rade, ja zaczelam jesc tabletki w wieku 15 lat, na uregulowanie poczatkowo okresu, powiem ci, ze po długim ich stosowaniu odstawiłam je i mam dalej takie okresy jak przed ich braniem , a cykl nawet po 40 dni i obfite miesiaczki. Wiec pogadaj z lekarzem, zeby u ciebie nie bylo podobnej sytuacji. pozdrawiam
Mam jeszcze pytanie, czy to, że tak wcześnie zaczęłaś brać tabletki wpłynęło jakoś na Twoje zdrowie? Bo słyszałam, że przyjmowanie hormonów a takim młodym wieku nie jest zbyt dobre.
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 07:56   #10
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Wink Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

Powiem Ci tak, niektórzy uważają, że przyjmowanie tabletek w tak młodym wieku może zaszkodzić, wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie i najbardziej pewne jeśli chodzi o antykoncepcję. Jesteś w tedy osobą młodą i gdy pojawia się ciąża to jest to pewien problem. W moim przypadku poprawiła mi się znacznie cera, nie przytyłam. Jedyny problem jaki jest przy tabletkach, to brak ochoty na sex, nadwrażliwość, wszytsko mnie wkurza i denerwuje, raz się śmiałam, raz płakałam, burza nastrojów niesamowita, dlatego je odłożyłam. Jeśli tabletki stosuje się przez 10 lat, to nic dziwnego, że potem są problemy, w końcu to hormony, ja zażywałam je 2 lata potem było 2 lata przerwy i potem znowu jakieś 2 lata. Teraz już jestem na tyle dorosła, by z głową zabezpieczać się inaczej, a jeśli nawet ciąża się pojawi to będę z tego bardzo szczęśliwa
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:53   #11
malajaa
Wtajemniczenie
 
Avatar malajaa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 374
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

Cytat:
Napisane przez sylwia_87 Pokaż wiadomość
Powiem Ci tak, niektórzy uważają, że przyjmowanie tabletek w tak młodym wieku może zaszkodzić, wg mnie to jest najlepsze rozwiązanie i najbardziej pewne jeśli chodzi o antykoncepcję. Jesteś w tedy osobą młodą i gdy pojawia się ciąża to jest to pewien problem. W moim przypadku poprawiła mi się znacznie cera, nie przytyłam. Jedyny problem jaki jest przy tabletkach, to brak ochoty na sex, nadwrażliwość, wszytsko mnie wkurza i denerwuje, raz się śmiałam, raz płakałam, burza nastrojów niesamowita, dlatego je odłożyłam. Jeśli tabletki stosuje się przez 10 lat, to nic dziwnego, że potem są problemy, w końcu to hormony, ja zażywałam je 2 lata potem było 2 lata przerwy i potem znowu jakieś 2 lata. Teraz już jestem na tyle dorosła, by z głową zabezpieczać się inaczej, a jeśli nawet ciąża się pojawi to będę z tego bardzo szczęśliwa
No właśnie tego się obawiam, bo nie po to chcę się zabezpieczyć żeby później stracić ochotę na sex;p Ale mam nadzieję, że będzie to kwestia dobrania najodpowiedniejszych tabletek
__________________
__________________
Najważniejsze to mieć swój cel,
Reszta przyjdzie z czasem...


malajaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 12:08   #12
sylwia_87
Raczkowanie
 
Avatar sylwia_87
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 95
GG do sylwia_87 Send a message via Skype™ to sylwia_87
Dot.: tabletki antykoncepcyjne a miesiączka

Ja zmieniałam tabletki na inne, bo myślałam, że mam źle dobrane, jednak dalej był ten sam problem,
sylwia_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:45.