Dobór soczewek do małej wady wzroku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-03, 20:41   #1
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41

Dobór soczewek do małej wady wzroku


Mam pytanie do tych z Was, które noszą soczewki lub się na tym znają

Noszę okulary do dali:
prawe oko: sfera -0,5, cylinder -0,5, oś 64 st.
lewe oko: +0,25

Wybrałam się dzisiaj do optyka po dobór soczewek (okulary często przeszkadzają mi w pracy - pracuję na budowie, więc cały czas zmagam się z zaparowanymi szkłami, kroplami wody na szkłach itp. Soczewki byłyby dla mnie bardziej komfortowe). Pani optyk poinformowała mnie, że mam zbyt małą wadę wzroku i nie mogę nosić soczewek. Była wręcz zdziwiona, że noszę okulary i wyrażała zdanie, jakoby tak mała wada nie mogła przeszkadzać mi na co dzień. Może jestem dziwna, ale bez okularów widzę o wiele gorzej, wzrok nieustannie mi się męczy i widzę niewyraźnie, a nie mogę sobie na to pozwolić. Gdybym nie potrzebowała korekcji wzroku, to nie nosiłabym okularów Po wyrażeniu takiej opinii Pani optyk zaproponowała mi dobór soczewek: na prawe oko sfera -0,75, cylinder -0,75, oś 60 st, na lewe oko +0,50. Odmówiłam.

Moje pytanie: czy rzeczywiście nie ma soczewek adekwatnych do mojej wady wzroku? Jestem skazana do końca życia na okulary, o ile moja wada wzroku się nie pogłębi? A może Pani optyk miała rację proponując mi takie soczewki?
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 18:36   #2
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Dobór soczewek do małej wady wzroku

Zmień optyka. Na pewno nie zgodziłabym się na zwiększenie mocy sferycznej soczewek. Nie wiem od jakiej mocy robią soczewki (te z których korzystam są od -0,75 i 0,5 najmniej). Ja po dobór soczewek udałam się najpierw do okulisty na kompleksowe badanie, gdzie określił krzywiznę oka itd. Ważne jest też żebyś miała odpowiednio dobrane soczewki pod względem jej uwodnienia. Też musisz się zastanowić czy chcesz jednodniowe czy inne.
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-21, 18:44   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Dobór soczewek do małej wady wzroku

Ja też mam identyczną wadę i bez okularów zdecydowanie gorzej widzę. Niebo a ziemia. Natomiast przy takiej wadzie często zwiększa się moc soczewki o ćwiartkę, większość osób nie zauważa różnicy. Ale tu pisze o mocach niecylindrycznych. Należałoby spróbować. Bodajże od - 2,00 trzeba się trzymać ściśle wady. Natomiast zamieniłabym i tak optyka skoro się dziwi, że okularów potrzebujesz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 15:55   #4
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Dobór soczewek do małej wady wzroku

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Natomiast przy takiej wadzie często zwiększa się moc soczewki o ćwiartkę, większość osób nie zauważa różnicy. Ale tu pisze o mocach niecylindrycznych.

[/URL]

Czytałam o tym. W sumie pokrywałoby się to poniekąd z tym, co mówiła ta pani optyk.

Zamierzam wybrać się do Vision Express. Okulary dobrali mi bardzo dobrze, także z soczewkami mam nadzieję będzie podobnie
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 17:44   #5
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Dobór soczewek do małej wady wzroku

Cytat:
Napisane przez anesthesiaa Pokaż wiadomość
Czytałam o tym. W sumie pokrywałoby się to poniekąd z tym, co mówiła ta pani optyk.



Zamierzam wybrać się do Vision Express. Okulary dobrali mi bardzo dobrze, także z soczewkami mam nadzieję będzie podobnie


Jak już bedziesz miała dobrane soczewki w vision express to nie decyduj sie u nich za zakup soczewek, tylko weź wszystkie potrzebne parametry i zaloguj sie w ich sklepie internetowym. Świetne rabaty mają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 09:52   #6
anesthesiaa
Raczkowanie
 
Avatar anesthesiaa
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: Dobór soczewek do małej wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Jak już bedziesz miała dobrane soczewki w vision express to nie decyduj sie u nich za zakup soczewek, tylko weź wszystkie potrzebne parametry i zaloguj sie w ich sklepie internetowym. Świetne rabaty mają


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dobrze wiedzieć

Mam nadzieję, że w końcu znajdę jakieś soczewki do swojej wady wzroku, bo okulary są w niektórych sytuacjach bardzo uciążliwe
anesthesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-26 10:52:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.