Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 11:19   #1
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856

Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?


Dziewczyny proponuję założyć wątek o pielęgnacji - każdy może napisać jaką pielęgnację wybiera - profesjonalną czy naturalną , jakie efekty i jakie ma włosy.
Zawsze mam dylemat co wybrać , co jest dla wlosów na dłuższą metę lepsze, przetestowałam juz chyba większość znanych firm prof , wysokopółkowych i naturalnych z różnym skutkiem. Generalnie staram się łączyć kosmetyki naturalne z prof, staram sie też unikać silnych silikonów, włosy mam w sumie w dobrej kondycji, nie farbuje, są długie i proste, ale dość cienkie i wiele kosmetyków je obciąża, a z drugiej strony jak nie nałoże odżywki czy maski to włosy cięzko się rozczesują i nie wyglądają dobrze
Chciałabym wreszcie zacząc używać sprawdzonych kosmetyków ktore mi będą służyc bo póki co ciągle testuje a moja półka ugina sie od róznych cudów
A wy co wybieracie profesjonalne kosmetyki czy naturalne ?
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 10:16   #2
belluci2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 676
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
Dziewczyny proponuję założyć wątek o pielęgnacji - każdy może napisać jaką pielęgnację wybiera - profesjonalną czy naturalną , jakie efekty i jakie ma włosy.
Zawsze mam dylemat co wybrać , co jest dla wlosów na dłuższą metę lepsze, przetestowałam juz chyba większość znanych firm prof , wysokopółkowych i naturalnych z różnym skutkiem. Generalnie staram się łączyć kosmetyki naturalne z prof, staram sie też unikać silnych silikonów, włosy mam w sumie w dobrej kondycji, nie farbuje, są długie i proste, ale dość cienkie i wiele kosmetyków je obciąża, a z drugiej strony jak nie nałoże odżywki czy maski to włosy cięzko się rozczesują i nie wyglądają dobrze
Chciałabym wreszcie zacząc używać sprawdzonych kosmetyków ktore mi będą służyc bo póki co ciągle testuje a moja półka ugina sie od róznych cudów
A wy co wybieracie profesjonalne kosmetyki czy naturalne ?
co masz na mysli naturalne?wlasnej roboty wcierki??
__________________



zostało 80 ...70...60 dni intensywnej pracy


belluci2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 16:07   #3
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Ja wybieram kosmetyki z dobrym składem
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:04   #4
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Pisząc naturalne miałam na mysli ogolnie kosmetyki z naturalnymi składnikam, ale także oczywiscie wcierki, czy domowe maseczki Ja też zawsze zwracam uwage na sklad. Zawsze interesuje mnie czego używaja kobiety z pięknymi , zdrowymi włosami- czy raczej naturalne kosmetyki czy profesjonalne silikonowe i co przede wszystkim na dłuzszą mete zdaje egzamin.
Moim zdaniem kosmetyki profesjonalne bardziej działaja doraźnie, oblepiają wlos ale nie regenerują go długofalowo a wy jak myślicie?
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-13, 22:20   #5
Vahina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 102
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez KENZO Pokaż wiadomość
Pisząc naturalne miałam na mysli ogolnie kosmetyki z naturalnymi składnikam, ale także oczywiscie wcierki, czy domowe maseczki Ja też zawsze zwracam uwage na sklad. Zawsze interesuje mnie czego używaja kobiety z pięknymi , zdrowymi włosami- czy raczej naturalne kosmetyki czy profesjonalne silikonowe i co przede wszystkim na dłuzszą mete zdaje egzamin.
Moim zdaniem kosmetyki profesjonalne bardziej działaja doraźnie, oblepiają wlos ale nie regenerują go długofalowo a wy jak myślicie?
Kobiety piekne wlosy maja w genach.
Vahina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:38   #6
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez Vahina Pokaż wiadomość
Kobiety piekne wlosy maja w genach.
Skąd taką głupotę wytrzasnęłaś?
Piękne włosy = dobra pielęgnacja,a nie dobre geny.
Nawet najładniejsze włosy traktowane prostownicą,suszarką,pian ką,lakierem i dziadostwem w składach po czasie zamienią się w kupę siana.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:15   #7
Vahina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 102
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Skąd taką głupotę wytrzasnęłaś?
Piękne włosy = dobra pielęgnacja,a nie dobre geny.
Nawet najładniejsze włosy traktowane prostownicą,suszarką,pian ką,lakierem i dziadostwem w składach po czasie zamienią się w kupę siana.
Znam kobiety ktore codziennie katuje swoje wlosy prostownicami,rozjasniacz ami,trwalymi Bog wie czym,i nadal maja piekne wlosy bo urodzily sie z grubymi,mocnymi wlosami....
Znam kobiety ktore urodzily sie z cienkimi wlosami i stosuja najlepsze maski ale i tak ich wlosy nigdy nie beda olsniewajaco piekne...
Nie wiem czemu niektorzy ludzie nie umieja spojrzec prawdzie w oczy,do dzis mnie to fascynuje.serio.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Vahina Pokaż wiadomość
Znam kobiety ktore codziennie katuje swoje wlosy prostownicami,rozjasniacz ami,trwalymi Bog wie czym,i nadal maja piekne wlosy bo urodzily sie z grubymi,mocnymi wlosami....
Znam kobiety ktore urodzily sie z cienkimi wlosami i stosuja najlepsze maski ale i tak ich wlosy nigdy nie beda olsniewajaco piekne...
Nie wiem czemu niektorzy ludzie nie umieja spojrzec prawdzie w oczy,do dzis mnie to fascynuje.serio.
To tak jak z figura,niektorzy moga jesc co chca i tak beda szczupli,niektorzy moga nosic co chca i tak beda wygladali ladnie...geny to geny i nie zmienisz ich..
Vahina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-14, 20:40   #8
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez Vahina Pokaż wiadomość
Znam kobiety ktore codziennie katuje swoje wlosy prostownicami,rozjasniacz ami,trwalymi Bog wie czym,i nadal maja piekne wlosy bo urodzily sie z grubymi,mocnymi wlosami....
Znam kobiety ktore urodzily sie z cienkimi wlosami i stosuja najlepsze maski ale i tak ich wlosy nigdy nie beda olsniewajaco piekne...
Nie wiem czemu niektorzy ludzie nie umieja spojrzec prawdzie w oczy,do dzis mnie to fascynuje.serio.

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------


To tak jak z figura,niektorzy moga jesc co chca i tak beda szczupli,niektorzy moga nosic co chca i tak beda wygladali ladnie...geny to geny i nie zmienisz ich..
Genotyp genotypem, ale masz jeszcze fenotyp, czyli genotyp + czynniki zewnętrzne. Czyli po prostu można trochę geny naciągnąć. I nawet włosy które są genetycznie uwarunkowane do bycia cienkimi i rzadkimi mogą być piękne dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a gęste i grube mogą nadmiernie wypadać aż staną się b.rzadkie i nie są niezniszczalne. Co do przemiany materii to nawet jeśli jest aż za dobra, to tylko do czasu. Zwalanie wszystkiego na geny to moim zdaniem dobra wymówka na lenistwo.

Żeby nie robić off topa - ja wybieram pielęgnację naturalną.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 21:59   #9
fistaszka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

ja też sie zgadzam z faktem że piękne włosy zależą od genów znam dziewczyny, ktore olewają pielęgnacje włosów a mają tak piękne włosy że chyba nie widziałam jeszcze takich wsrod zdjęć na wizażu. Co do figury to tez wiele zależy od genów. Moja mama po zabiegu jodem radioaktywnym powinna grubnąć bardzo szybko, a tak sie nie dzieje. Ma tak szybki metabolizm że nawet duże zachwiania hormonalne nie są w stanie go zaburzyć. Jeśli ktoś ma "kiepskie" włosy to tego nie zmieni. Nie da sie wyhodować dodatkowych cebulek czy też zmienic ich struktury.

Z swojej strony polecam naturalne kosmetyki.
fistaszka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 22:22   #10
Vahina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 102
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Genotyp genotypem, ale masz jeszcze fenotyp, czyli genotyp + czynniki zewnętrzne. Czyli po prostu można trochę geny naciągnąć. I nawet włosy które są genetycznie uwarunkowane do bycia cienkimi i rzadkimi mogą być piękne dzięki odpowiedniej pielęgnacji, a gęste i grube mogą nadmiernie wypadać aż staną się b.rzadkie i nie są niezniszczalne. Co do przemiany materii to nawet jeśli jest aż za dobra, to tylko do czasu. Zwalanie wszystkiego na geny to moim zdaniem dobra wymówka na lenistwo.

Żeby nie robić off topa - ja wybieram pielęgnację naturalną.

Tylko zapomnialas dodac ze geny to 90 % sukcesu a reszta to czynniki zewnetrzne,wiec tak naprawde pielegnacja w tym przypadku nie ma tu wielkiego pola do popisu....
To tak jak ze zdrowiem,jak masz w genach tak zwane konskie zdrowie to mozesz sobie przez zycie (bez zadnych tam zbednych wysilkow)plynac gladko,a osoba ktora odziedziczyla jakies tam zachwiania genetyczne bedzie niestety musiala inwestowac w zdrowy tryb zycia.Albo nawet z uroda....jak ktos nie ma odpowiednich fundamentow (czyli ladnych rysow twarzy) najlepsze kosmetyki nic nie dadza (chyba operacja plastyczna) Mozna rzucac wieloma przykladami..czynniki zewnetrzne,virusy,bakteri e,,,wszelakie anomalie aczkolwiek geny zawsze byly i beda czynnikiem glownym,decydujacym,najwa zniejszym.

Edytowane przez Vahina
Czas edycji: 2009-03-14 o 22:23
Vahina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-16, 18:44   #11
marchewkowe pole
Zakorzenienie
 
Avatar marchewkowe pole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wałbrzych/ Wrocław
Wiadomości: 3 607
GG do marchewkowe pole
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Naturalna
U mnie to szampony bez sls, wax, picie pokrzywy, płukanki z ziół.
Właściwie to nie mam większych problemów z włosami, poza tym że przetłuszczają się okropnie. No, tak- geny
__________________
be my only, be the water where i'm wading/you're my river running high, run deep run wild
marchewkowe pole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-17, 20:15   #12
Little miau miau
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: miejska dżungla
Wiadomości: 566
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Ja i silikony i naturalne. Wax, żółtko we włos, wcierki rzepowe, tabletki ze skrzypem i szampony bez silikonców za to z sls ;/ Ale staram sie nie wariowac w zadna ze stron. Moje wlosy bez silikonu nie egzystuja bo mają taką strukturę, ktora nie jest zalezna od niczego jak og genów właśnie
Little miau miau jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 20:32   #13
All_that_jazz
Zakorzenienie
 
Avatar All_that_jazz
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 330
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Pytanie czy to ma być pielęgnacja dla osób o wrażliwej czy o normalnej cerze.
Wrażliwcy nie mogą sobie pozwolić na zbyt wiele jeśli chodzi o korzystanie z kosmetyków naturalnych, osobom o normalnej cerze wolno więcej.
Sama jestem wrażliwcem więc domowej roboty specyfiki nie wchodzą w moim przypadku w grę.Chyba,że chcę skończyć w szpitalu na serii zastrzyków z kortyzolu .Dlatego używam kosmetyków profesjonalnych dla skóry wrażliwej do cienkich i delikatnych włosów i wrażliwej skóry głowy -Wella, L'oreal itp.
All_that_jazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-20, 20:56   #14
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

U mnie zdecydowanie lepiej sprawdza się pielęgnacja naturalna i minimalistyczna. Czyli pokrzywa, drożdże, czarna rzepa, łagodne dziecięce oraz ziołowe szampony. Plus odzywki w sprayu typu Farmona ze skrzypem polnym i własnoręcznie "kręcone" miksy mleczek i keratyny.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 21:11   #15
Dziamma
Raczkowanie
 
Avatar Dziamma
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 300
Dot.: Pielęgnacja naturalna czy profesjonalna....?

Ja popieram profesjonalną pielęgnację-oczywiście profesjonalnie stosowaną Ale to nie oznacza, że całkowicie rezygnuję z naturalnych kosmetyków i sposobów. Włosy wymagają różnej pielęgnacji i pewnie każy różnie dopasowuje ją do swoich włosków
Dziamma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.