Palenie, a praca. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-15, 22:52   #1
nesiulka34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: S.
Wiadomości: 58

Palenie, a praca.


-Czesc!
Pare dni temu wchodzac do pracy dowiedzialam sie o calkowitym zakazie palenia, na terenie zakladu. Przerazilo mnie to poniewaz to byl jadyny sposob na chwile przerwy, pomimo ze nalezy sie nam 30min na 12 godzin pracy, to jeszcze do tej pory nie wykorzystalam tego przywileju. Ale nie o tym pisac bede
Po tym gdy wrocilam do domu zaczelam szukac informacji na ten temat poniewaz przynajmniej powinni wyznaczyc nam miejsce. Ale nie rozumiem dlaczego taka decyzja zapadla?! Bez przesady... Czy ktos orientuje sie dokladniej w przepisach o zasadach palenia, zakazach, nakazach, w jakich zakladach obowiazuje calkowity zakaz etc. ?
nesiulka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-15, 23:05   #2
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Palenie, a praca.

Ja ostatnio usłyszałam od kierowniczki, że nie zrobią nam palarni bo "taka jest polityka firmy" - może i dobrze
Ale konkretnych przepisów nie znam, wydaje mi się, że to sprawa indywidualna firmy.
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 11:13   #3
Dagunia
Komplikatorka
 
Avatar Dagunia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 20 300
Dot.: Palenie, a praca.

Dokładnie tak - firma jeśli ma ochotę to może zrobić zakaz palenia na terenie zakładu. Osobiście jeśli bym kierowała jakąś firmą to sama bym taki zakaz zrobiła
__________________
"Sens zdarzeń pojawia się z opóźnieniem. Trzeba tylko przeczekać. To co dziś jest czystym cierpieniem, po czasie okazuje się przedsionkiem szczęścia i mądrości".
Dagunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 15:59   #4
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez Dagunia Pokaż wiadomość
Dokładnie tak - firma jeśli ma ochotę to może zrobić zakaz palenia na terenie zakładu. Osobiście jeśli bym kierowała jakąś firmą to sama bym taki zakaz zrobiła
Z perspektywy palacza trochę inaczej to wyglądaTaki biedny palacz "na głodzie" nikotynowym nie pracuje wydajnie, myśli tylko o papierosku przecież to strata dla firmy - taki zdekoncentrowany, zestresowany pracownik
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:28   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Z perspektywy palacza trochę inaczej to wyglądaTaki biedny palacz "na głodzie" nikotynowym nie pracuje wydajnie, myśli tylko o papierosku przecież to strata dla firmy - taki zdekoncentrowany, zestresowany pracownik
To się go zwalnia i zatrudnia niepalącego.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 16:52   #6
Coma_
Zadomowienie
 
Avatar Coma_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 552
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Z perspektywy palacza trochę inaczej to wyglądaTaki biedny palacz "na głodzie" nikotynowym nie pracuje wydajnie, myśli tylko o papierosku przecież to strata dla firmy - taki zdekoncentrowany, zestresowany pracownik
Bez urazy, ale głupoty piszesz
__________________

Coma_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-16, 17:16   #7
purple
Zadomowienie
 
Avatar purple
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 452
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Z perspektywy palacza trochę inaczej to wyglądaTaki biedny palacz "na głodzie" nikotynowym nie pracuje wydajnie, myśli tylko o papierosku przecież to strata dla firmy - taki zdekoncentrowany, zestresowany pracownik
Jeśli nie możesz wytrzymać bez papierosa w czasie pracy, to można kupić sobie gumy nikotynowe itd.
Ja całkowicie popieram zakaz palenia na terenie zakładów pracy, palić sobie można przed i po pracy
__________________
purple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-17, 08:42   #8
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez Coma_ Pokaż wiadomość
Bez urazy, ale głupoty piszesz
Cytat:
Napisane przez purple Pokaż wiadomość
Jeśli nie możesz wytrzymać bez papierosa w czasie pracy, to można kupić sobie gumy nikotynowe itd.
Ja całkowicie popieram zakaz palenia na terenie zakładów pracy, palić sobie można przed i po pracy
Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
To się go zwalnia i zatrudnia niepalącego.
Dziewczyny, spokojnie Te buźki w moim poście nie zasugerowały Wam lekkiej ironii mojej wypowiedzi?
Szugarbejb, z całym szacunkiem, jesli palenie papierosów jest jedyną wadą dobrego, lojalnego pracownika, to szef tak łatwo nie wymienia go na niepalącego...
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-17, 15:04   #9
nesiulka34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: S.
Wiadomości: 58
Dot.: Palenie, a praca.

Nie jest tak ze nie moge wytrzymac, w sumie to najczesciej pale w pracy, ale sazde iz Ci ktorzy musza isc na "dymka" to powinni miec ta chwile np zamiast przerwy ktorej i tak nie mamy:P
nesiulka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 06:01   #10
titina
Zakorzenienie
 
Avatar titina
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 4 398
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
Szugarbejb, z całym szacunkiem, jesli palenie papierosów jest jedyną wadą dobrego, lojalnego pracownika, to szef tak łatwo nie wymienia go na niepalącego...

Albo po prostu go nie zatrudnia. W mojej firmie pytali o palenie na rozmowach kwalifikacyjnych i palaczy nie zatrudniali...
__________________



I spent my whole childhood wishing I was older. Now I'm older, it sucks.


titina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 08:50   #11
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez titina Pokaż wiadomość
Albo po prostu go nie zatrudnia. W mojej firmie pytali o palenie na rozmowach kwalifikacyjnych i palaczy nie zatrudniali...
No cóż, w jednej firmie nie zatrudnią palacza, w drugiej matki z dzieckiem, w trzeciej osoby z kolczykiem w nosie...Mogę się tylko cieszyć, że obecnie trafiłam na normalnego pracodawcę, który ocenia pracownika według wyników pracy, zaangażowania itp. , a nie płci, wyglądu, nałogów, stanu cywilnego czy innych trzeciorzędnych cech
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-18, 09:32   #12
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez anetka832 Pokaż wiadomość
a nie płci, wyglądu, nałogów, stanu cywilnego czy innych trzeciorzędnych cech
Palenie to cecha pierwszorzędna, szczególnie w pracy z klientem. Nie wyobrażam sobie np. osoby ściśle pracującej z klientem śmierdzącej na kilometr papierochami, z pożółkłymi palcami i zębami. Jak ktoś pracuje przy biurku wypełniając papiery i wklepując to w komputer to ok, może sobie śmierdzieć. W innych zawodach sobie tego nie wyobrażam.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 09:46   #13
anetka832
Zadomowienie
 
Avatar anetka832
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: O-c Św.
Wiadomości: 1 049
GG do anetka832
Dot.: Palenie, a praca.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Palenie to cecha pierwszorzędna, szczególnie w pracy z klientem. Nie wyobrażam sobie np. osoby ściśle pracującej z klientem śmierdzącej na kilometr papierochami, z pożółkłymi palcami i zębami. Jak ktoś pracuje przy biurku wypełniając papiery i wklepując to w komputer to ok, może sobie śmierdzieć. W innych zawodach sobie tego nie wyobrażam.
Szczerze mówiąc, nie chcę rozwijać tego wątku, bo to temat, który łatwo może przerodzić się w jałową dyskuję zatwardziałych przeciwników palenia z zatwardziałymi palaczami ( chociaż na plotkowym temat pewnie zrobiłby furorę). Niepalący będą bronić się przed zatruwaniem ich organizmów, a palacze twierdzić, ze zakaz palenia narusza ich wolność obywatelską. A że sama palę - nie mogę być obiektywna.

Co do głównego tematu - postu autorki - nie wiem jak wyglądają obecnie przepisy w tej kwestii. W dłuższym okresie czasu obecne przepisy i tak nie mają znaczenia - nowe regulacje dotyczące palenia niebawem pewnie wejdą w życie, a one zakazują palenia m.in w miejscu pracy.

I tyle z mojej strony, nie chcę wywoływać dyskusji z mojej strony w stylu "za i przeciw paleniu", zbyt cenię sobie forum praca i biznes
__________________
Aniołek[*]28.11.2015
anetka832 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:19.