Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: skład kosmetykow atw
jak? 14 51,85%
dlaczego? 16 59,26%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 27. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-02, 06:48   #841
Monika00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 24
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14761

mam nadzieje,ze mozna go juz dostac w Rossmannie bo sama mam na niego ochote
Bylam sprawdzic i jeszcze niema
Mam nadzieje, ze go nie wycofaja.
Pozdrawiam
Monika00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 10:52   #842
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Już od dłuższego czasu szukam kremu nawilżającego dla mojej mieszanej, ale odwodnionej cery po kwasach. Proszę o analizę tego kremu, czy może zapychać:
Avene, Cicalfate

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate

Z góry dziękuję.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 11:22   #843
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

[quote=utrapienie;4224331]L_V w mierę czasu może byś przyjrzała się serii Pharmaceris? Jakby nie było dostępne są niemalże tylko w aptekach i wydaje się, że chcą odgrywać rolę polskiej Avene lub LRP, a od tych znacznie są tańsze.

Może jako pierwsze, to kremy nawilżające i regenerujące:

- Pharmaceris A - Vita Sensilium - krem głęboko nawilżający

- Pharmaceris A - Maxima Sensilum - krem ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej

- Pharmaceris N - Vita Capilaril - krem nawilżająco wzmacniający do twarzy


Mogę jeszcze raz poprosić o analizę tych kosmetyków - post 794? Nie chodzi o pełen skład tylko o to, czy rzeczywiście warte są swojej nazwy. Nie ukrywam, że opisy składu mam z KWC bo na tubkach nie ma, a pudełeczka zdążyłam już wyrzucić. Poza tym, to próbowałam co nie co sama sprawdzać na http://www.wizaz.pl/chemia/index.php , ale mam wrażenie, że albo tam niektórych składników nie ma, albo występują pod innymi nazwami np. Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate.

Dziewczyny, proszę Was w miarę możliwości o uzupełnienie wątku Listy zanalizowanych kosmetyków. Znacznie by to nie tylko mi, ale też innym ułatwiło poszukiwanie tego idealnego specyfiku, a Wam tyle osób nie zawracałoby głowy (tak mi się wydaje ).
Mam nadzieję, że nikt się na mnie nie oburzy!
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 15:59   #844
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość



Jezeli chodzi o ochrone to od razu mowie,ze nie jest fotostabilny-zawieta tylko dwutlenek tytanu,ktory sam w sobie nie bedzie wystarczaja ochrona.Wybralabym cos innego-a czy moze zapchac?to rosyjska ruletka wszystko zalezy od cery chociaz potencjalnych zapychaczy nie widze.

dziękuję Ci za 'recenzję'. będę szukała dalej.. 3 miesiące w Hiszpanii to nie lada wyzwanie żeby znaleźć porządny krem do twarzy :/
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 16:26   #845
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Monika00 Pokaż wiadomość
Bylam sprawdzic i jeszcze niema
Mam nadzieje, ze go nie wycofaja.
Pozdrawiam
Tez mam taka nadzieje,ale wydaje mi sie ze pewnie niebawem pokaze sie pelna oferta w Rossmannie

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziękuję Ci za 'recenzję'. będę szukała dalej.. 3 miesiące w Hiszpanii to nie lada wyzwanie żeby znaleźć porządny krem do twarzy :/
To na Twoim miejscu nie kombinowalabym tylko zaopatrzyla sie w typowy apteczny krem z filtrem

Zajrze wieczorem to postaram sie przejrzec serie Pharmaceris ale na pierwszy rzut oka jest sporo w nich potencjalnych zapychaczy(ale nie kazdej cerze to przeszkadza),tylko jedno czy to sklad ich nowej wersji czy starej?bo wiem,ze byla zmiana szaty graficznej a co za tym szlo modyfikowali skaldy.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 17:03   #846
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość



To na Twoim miejscu nie kombinowalabym tylko zaopatrzyla sie w typowy apteczny krem z filtrem
no tak, ale ja szukam czegoś co mnie nie zapcha, i nie mogę się na nic zdecydować. myślałam nad Biodermą AKN w sprayu, ale spray.. do twarzy? hmmm... nie wiem będę szukała jeszcze..
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-02, 18:53   #847
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ostatnio w sklepie DM w Niemczech natknelam sie na filtr mineralny dla niemowlakow. Czy jest on dobry?

babylove - Sonnenmilch (Filtr mineralny dla malych dzieci)
Aqua, Cetearyl Isonanoate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol, Zinc Oxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl, 2 Dipolhydroxystearate, Glycerin, Glycine Soja, Alumina, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Zinc Stearate, Cera Alba, Glyceryl Oleate, Persea Gratissima, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Z gory bardzo, bardzo dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg babylove__sonnenmilch.jpg (12,7 KB, 13 załadowań)
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-02, 21:06   #848
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
L_V w mierę czasu może byś przyjrzała się serii Pharmaceris? Jakby nie było dostępne są niemalże tylko w aptekach i wydaje się, że chcą odgrywać rolę polskiej Avene lub LRP, a od tych znacznie są tańsze.

Może jako pierwsze, to kremy nawilżające i regenerujące:

- Pharmaceris A - Vita Sensilium - krem głęboko nawilżający
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl, Myristate, Glycerin, Almond (Prunus Dulcis) Oil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Disodium EDTA, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Lecithin, Alcohol, Xantan Gum, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid.


Na czarno zapychacze

Na zielono olej otrzymywany z nasion migdalowca,delikatny olej ktory nadaje sie do kazdej cery

Na niebiesko silikony

Na czerwono konserwant,ktory potrafi paskudnie podrazniac

Na pomaranczowo emolienty

Na fioletowo skladniki lagodzace

Wg mnie dosc ciekawy krem,moze dobrze sie spisywac pod katem nawilzenia-szkoda tylko,ze ma w sobie potencjalne zapychacze dla wielu cer bo wyglada na dobry krem




Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
- Pharmaceris A - Maxima Sensilum - krem ratunek dla skóry podrażnionej i zaczerwienionej
Skład: Aqua, Canola Oil, Glycerin, Panthenol, Steareth-2, Steareth-21, Allantoin, Dimethicone, Stearid Acid, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cetearyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid
Na fioletowo-to tzw,regulatoy lepkosci,substancje ochronne dzieki ktorym kosmetyk ma mila konsystencje i zostawia przyjemne uczucie podczas aplikacji

Na niebiesko silikony(potrafia tez zapychac ale jednoczesnie daja "poslizg" przy nakladaniu kremu

Na czarno potencjalny zapychacz ale jednoczesnie maslo shea ma wlasciwosci regeneracyjne,przeciwzapa lne.

Na czerwono to kwas stearynowy,stanowi baze kremow matujacych i oczyszczajacych,chroni preparat przed wysuszeniem-potrafi tez podrazniac i wysuszac wrazliwe cery.

Na zielono skladniki lagodzace

Na pomaranczowo olej rzepakowy(emolient)

Sama mialam te emulsje i chwalilam sobie,moze cudow nie bylo ale ladnie lagodzila wszelkie podraznienia,siegalam po nia od czasu do czasu wiec wiecej powiedziec nie moge ale spodobala mi sie Jest warta uwagi.



Cytat:
Napisane przez utrapienie Pokaż wiadomość
- Pharmaceris N - Vita Capilaril - krem nawilżająco wzmacniający do twarzy
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Dicaprylyl Ether, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, Shea Butter (Butyrospermum Parkii), Cyclomethicone, Propylene Glycol, BHA, Ascorbic Acid, Phytonadione, Fish Extract, Algae Extract, Mussel Extract, Methylparaben, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Parfum.
Na czarno potencjalne zapychacze

Na niebiesko emolienty,emulgatory

Na fioletowo silikony

Na pomaranczowo wyciagi z alg,ekstarkt z rozpuszczonych rybich bialek(fish extract-wchodza w skald mikroalg)wyciag z muszli malz(mussel extract)

Na zielono olej z pestek winorosli winnej,wlasciwie stanowi baze kremu i dzieki temu faktycznie ma wlasciwosci wzmacniajace;olej ten ma wlasciwosci przeciwutleniajace i opozniajace procesy starzenia

Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate to chyba emulgator o ile sie nie myle

Najbardziej podoba mi sie ten wyciag z winogron,bo musi go byc sporo ze wzgledu na czolowke w skaldzie i w sumie to dla mnie glowny powod dla ktorego wyprobowalabym ten krem


Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
no tak, ale ja szukam czegoś co mnie nie zapcha, i nie mogę się na nic zdecydować. myślałam nad Biodermą AKN w sprayu, ale spray.. do twarzy? hmmm... nie wiem będę szukała jeszcze..

Z zapychaniem to bardzo trudna sprawa i tutaj nie ma gotowych recept;jezeli bedzie Ci sie dobrze nakladac spray na twarz to czemu nie

Cytat:
Napisane przez Ewiyumi Pokaż wiadomość
Ostatnio w sklepie DM w Niemczech natknelam sie na filtr mineralny dla niemowlakow. Czy jest on dobry?

babylove - Sonnenmilch (Filtr mineralny dla malych dzieci)
Aqua, Cetearyl Isonanoate, Titanium Dioxide, Dicaprylyl Ether, Propylene Glycol, Zinc Oxide, Octyldodecanol, Polyglyceryl, 2 Dipolhydroxystearate, Glycerin, Glycine Soja, Alumina, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Zinc Stearate, Cera Alba, Glyceryl Oleate, Persea Gratissima, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Z gory bardzo, bardzo dziekuje
Tak na szybko-zawiera filtry mineralne ale musze doczytac czy ta ochrona jest wystarczajaca w calej kombinacji skladu.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 01:06   #849
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Trissa Pokaż wiadomość
Witam,

mam prośbę, nie znam się na filtrach i chciałabym prosić o rozszyfrowanie składu kremu Dax Cosmetics Krem do Twarzy i Pomadka do Ust 2 w 1 (Ochrona twarzy i ust 30 UVA UVB)

Skład:

Krem:
Aqua, Isodecyl Neopentanoate, Diisopropyl Sebacate, Lauryl Lactate, Glyceryl Stearate, Steareth-25, Ceteth-20, Stearyl Alcohol, Octyl Methoxycinnamate, 4-Methylbenzylidene Camphor, Glycerin, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Octocrylene, Propylene Glycol, Nymphaea Coerulea, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Carbomer, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum


Pomadka:
Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Coco-Glycerides, Candelilla Cera, Cetyl Palmitate, Limnathes Alba Seed Oil, Butyrospermum Parkii, Bis-Ethylhexyphenol Methoxyphenyl Triazine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Isoamyl P-Methoxycinnamate(to takze filtr), Copernicia Cerifera Wax, Cera Alba, Tricontanyl PVP, Titanium Dioxide, Tocopherol, Lecitin, Ascorbyl Palmitate, Glyceryl Stearate, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Alumina, Simethicone, Vanillin

Na czarno sa zaznaczone filtry jednak w przypadku kremu jest on oparty na Parsolu i nie jest fotostabilny,pomimo ze dolozy jest skladnik stabilizujacy to wystepuje takze skaldnik,ktory wyklucza stabilizacje jednym slowem lepiej poszukac czegos innego.

Pomadka to kombinacja Tinosorbu S? i filtr anty UVB(Ethylhexyl Methoxycinnamate)nie wiem do konca jak taka kombinacja wplynie na ochrone chociaz Tinosorby sa jednymi z lepszych filtrow ale wystepuje on tutaj samodzielnie bez innych filtrow...
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 09:11   #850
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Analiza mgiełki do włosów

Avon, mgiełka ochronna do włosów na lato

skład:

aqua, dimethicone peg-8 meadowfoamate, ppg-5-ceteth-20, diethylexyl sodium sulfosuccinate, methylparaben, parfum, tetrasodium edta, creatine, hydrolyzed wheat protein, phosphoric acid, hydrolyzed wheat starch, benzophenone-3, ethylhexyl methoxycinnamate, hydrolyzed wheat protein, hydroxyproplyl polysiloxane. phytantriol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

Wydaje mis ie ze filtry są za dalekow składzie żeby skutecznie chroniła włosy przed słońcem
Co myslicie o składzie??


Po analizie prosze o dodanie linka do wątku z zanalizowanymi kosmetykami
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 11:07   #851
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: Analiza mgiełki do włosów

Hej Dziewczyny, mam prośbę, jak znajdziecie chwilkę zerknijcie na skład tego różu. Jest to płynny róż firmy Origins Pich Your Cheeks. Chciałabym go stosowac bezpośrednio na filtry. Mam filtr LRP 50+ Leit

Oto skład:

Water, melilotus officinalis (melilot) extract, anthemis nobilis (chamomile)flower water, butylene glycol, tea-carbomer, disodium edta. methylparaben, blue I (ci 42090), red 4(ci14700), red 33(9ci 17200), yellow 5(ci 19140), iln 31147
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-03, 12:10   #852
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka
Avon, mgiełka ochronna do włosów na lato

skład:

aqua, dimethicone peg-8 meadowfoamate, ppg-5-ceteth-20, diethylexyl sodium sulfosuccinate, methylparaben, parfum, tetrasodium edta, creatine, hydrolyzed wheat protein, phosphoric acid, hydrolyzed wheat starch, benzophenone-3, ethylhexyl methoxycinnamate, hydrolyzed wheat protein, hydroxyproplyl polysiloxane. phytantriol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

Wydaje mis ie ze filtry są za dalekow składzie żeby skutecznie chroniła włosy przed słońcem
Filtry sa praktycznie dodatkiem,ktory nie stanowi ochrony ale ciekawa jest kombinacja skladnika( dimethicone peg-8 meadowfoamate-srodek stosowany w preparatach do regeneracji i wzmacniania zniszczonych włosów. Charakteryzuje się głęboką penetracją włókna włosa) ale znowu kontakt bezposredni ze skora (ppg-5-ceteth-20)moze ja podrazniac bo skladnik ten ma wlasciwosci detergentu ale z kolei osiadajac na wlosach moze przyczyniac sie do zostawiania tlustej powloczki.

Mgielka moze byc ciekawa pod katem ochrony wlosow moze przed woda morska bo przy takim zestawieniu chyba bardziej sluzalaby wlosom przeciw nadmiernemu wysuszeniu-tak sobie spekuluje,moze jak pojawi sie L_V to dolozy jeszcze swoj komentarz

Taka jest pelna nazwa mgielki?a moze wiadomo co to za seria?


Cytat:
Napisane przez 13ryjek Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, mam prośbę, jak znajdziecie chwilkę zerknijcie na skład tego różu. Jest to płynny róż firmy Origins Pich Your Cheeks. Chciałabym go stosowac bezpośrednio na filtry. Mam filtr LRP 50+ Leit

Oto skład:

Water, melilotus officinalis (melilot) extract, anthemis nobilis (chamomile)flower water, butylene glycol, tea-carbomer, disodium edta. methylparaben, blue I (ci 42090), red 4(ci14700), red 33(9ci 17200), yellow 5(ci 19140), iln 31147
Wg mnie wyglada bardzo przyjaznie,nie ma talku,miki i innych skladnikow chyba ze moze w barwnikach moga sie kryc;jednak wydaje mi sie ze mozesz go spokojnie uzywac Jedyne co moze byc utrudnieniem to fakt,ze jest plynny wiec potrzeba umiejetnej aplikacji by nie zetrzec filtra.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 18:17   #853
variete
Raczkowanie
 
Avatar variete
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Proszę o analizę poniższych kremików Vichy pod katem ich ujedrniajacego, wygladzajacego działania
czy ten na dzien rozni sie w znaczacym stopniu od tego na noc?
Vichy liftactive na dzień: Lekki, dobrze wchłaniający się krem, nadający się jako podkład na dzień, szczególnie dla suchej skóry. Głęboko odżywia skórę, daje natychmiastowy efekt uelastycznienia i wygładzenia. Lekko natłuszcza.

Skład: aqua, cyclopentasiloxane, zea mays, hydrogenated polyisobutene, stearic acid, glycerin, butyrospermum parkii, cera alba, peg-100 stearate, glyceryl stearate, peg-20 stearate, prunus armeniaca, hydrolyzed soy protein, glycine soja, retinyl palmitate, c13-1-4 isoparaffin, stearyl alcohol, titanium dioxide, arachis hypogea, terephthalylidene dicamphor sulfonic acid, triethanolamine, caffeine, arginine pca, aluminum hydroxide, methylparaben, phenoxyethanol, chlorphenesin, tocopherol, laureth-7, octyl methoxycinnamate, polyacrylamide, cetyl alcohol, cl 77492, ci 77491, parfum


Vivhy liftactive na noc Krem usuwający szkodliwe substancje gromadzące się w skórze nocą, wmacniajacy strukturę włókien kolagenu i przywracający jej jędrność.
Zawiera Aminokinę i fitopeptydy wzmacniające strukturę włókien kolagenu, poli-witaminę E i miłorząb.
Skład: aqua, cyclohexasiloxane, glycerin, prunus armeniaca, cetyl alcohol, cyclopentasi-loxane, zea mays, petrolatum, glyceryl stearate, potassium cetyl phosphate, peg-40 stearate, palmitoyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed soy protein, cera alba, sorbitan tristearate, glycine soja, dimethiconol, arginine pca, ginkgo biloba, tocopherol, capryl glycol, methylparaben, phenoxy-sthanol, parfum
variete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 18:40   #854
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtry sa praktycznie dodatkiem,ktory nie stanowi ochrony ale ciekawa jest kombinacja skladnika( dimethicone peg-8 meadowfoamate-srodek stosowany w preparatach do regeneracji i wzmacniania zniszczonych włosów. Charakteryzuje się głęboką penetracją włókna włosa) ale znowu kontakt bezposredni ze skora (ppg-5-ceteth-20)moze ja podrazniac bo skladnik ten ma wlasciwosci detergentu ale z kolei osiadajac na wlosach moze przyczyniac sie do zostawiania tlustej powloczki.

Mgielka moze byc ciekawa pod katem ochrony wlosow moze przed woda morska bo przy takim zestawieniu chyba bardziej sluzalaby wlosom przeciw nadmiernemu wysuszeniu-tak sobie spekuluje,moze jak pojawi sie L_V to dolozy jeszcze swoj komentarz

Taka jest pelna nazwa mgielki?a moze wiadomo co to za seria?

.
Dzięki wielkie za szczegołową analize Tak własnie myślałam, że za mało "ochronna" ale o reszcie nie miałam pojęcia. a mgiełka jest z serii Advance Techniques: w katalogu 6 jest wprowadzona linia do ochrony włosów latem: szampon, odżywka i ta mgiełka
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 19:43   #855
Ewiyumi
Raczkowanie
 
Avatar Ewiyumi
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 140
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Tak na szybko-zawiera filtry mineralne ale musze doczytac czy ta ochrona jest wystarczajaca w calej kombinacji skladu.
Bardzo dziekuje za odpowiedz i cierpliwie czekam na dalsza analize.
Ewiyumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 21:13   #856
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Ponownie proszę o analizę Avene Cicalfate:

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-03, 22:52   #857
13ryjek
Rozeznanie
 
Avatar 13ryjek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 926
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Wg mnie wyglada bardzo przyjaznie,nie ma talku,miki i innych skladnikow chyba ze moze w barwnikach moga sie kryc;jednak wydaje mi sie ze mozesz go spokojnie uzywac Jedyne co moze byc utrudnieniem to fakt,ze jest plynny wiec potrzeba umiejetnej aplikacji by nie zetrzec filtra.[/quote]


Wielkie Dzięki postaram się ten róż delikatnie wklepywac .
13ryjek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 11:07   #858
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

i jeszcze mgiełka ochronna Avon Exotic Beaches:

Aqua, Cyclopentasiloxane, poyquaternium-37, dimethicone, phenoxyethanol, parfum, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, imidazolidinyl urea, creatine, propylene glycol, peg-150/decyl alcohol/smdi copolymer, ppg-1 trideceth-6, dimethiconol, benzophenone-4, aminomethyl propanol, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

Która więc będzei lepsza?? mgiełka Advance Techniques skąłd tu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=841

Czy EB?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 11:25   #859
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
i jeszcze mgiełka ochronna Avon Exotic Beaches:

Aqua, Cyclopentasiloxane, Polyquaternium-37, dimethicone, phenoxyethanol, parfum, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, imidazolidinyl urea, creatine, propylene glycol, peg-150/decyl alcohol/smdi copolymer, ppg-1 trideceth-6, dimethiconol, benzophenone-4, aminomethyl propanol, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

Która więc będzei lepsza?? mgiełka Advance Techniques skąłd tu: http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=841

Czy EB?
Wpadlam na szybko,na niebiesko silikony,ktore moga stanowic warstwe ochronna+polimer kationowy;bardzo nie podoba mi sie imidazolidinyl urea bo to konserwant,ktory potrafi podrazniac.
Mowiac szczerze,nie wiem przed czym ta mgielka moze chronic

Polyquaternium-37 to polimer kationowy dodawany do odżywek do włosów, produktow do układania włosów, preparatow do koloryzacji włosów, kremow z zawartością AHA, żele i emulsje samoopalające z zawartością DHA, kosmetyki do opalania, kremy i żele z zawartością alkoholu oraz produkty do opatrywania ran zawierające czynne związki kationowe.

phenoxyethanol to konserwant

Jezeli chcesz analizy drugiej rzeczy to poprosze sklad tutaj wraz z opisem,wlosy moga byc chronione przed płowieniem lub zbytnim wyszuszeniem w kontakcie z morska woda.Ale to jedynie moje przypuszczenia podobnie jak z poprzednia mgielka.

Sprawdzam watek na biezaco ale nie mam na tyle czasu by analizowac wszystko na biezaco,staram sie czytac wszystkie posty-moze jak wpadnie L_V to przejrzy reszte i wybaczcie,ze pomijam niektore posty ale wystarczy przeczytac wiekszosc opisow gdzie powielaja sie skladniki by porownac dzialanie

Pozdrawiam
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-04, 11:40   #860
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Chcialalabym poprosic o analize skladu pod wzgledem zapychania, dzialania antybakteryjnego oraz nawilzania

Ziaja, TinTin betłuszczowy krem antybakteryjny

Aqua (Water), Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Triclosan, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.


chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 13:34   #861
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wpadlam na szybko,na niebiesko silikony,ktore moga stanowic warstwe ochronna+polimer kationowy;bardzo nie podoba mi sie imidazolidinyl urea bo to konserwant,ktory potrafi podrazniac.
Mowiac szczerze,nie wiem przed czym ta mgielka moze chronic

Polyquaternium-37 to polimer kationowy dodawany do odżywek do włosów, produktow do układania włosów, preparatow do koloryzacji włosów, kremow z zawartością AHA, żele i emulsje samoopalające z zawartością DHA, kosmetyki do opalania, kremy i żele z zawartością alkoholu oraz produkty do opatrywania ran zawierające czynne związki kationowe.

phenoxyethanol to konserwant

Jezeli chcesz analizy drugiej rzeczy to poprosze sklad tutaj wraz z opisem,wlosy moga byc chronione przed płowieniem lub zbytnim wyszuszeniem w kontakcie z morska woda.Ale to jedynie moje przypuszczenia podobnie jak z poprzednia mgielka.

Sprawdzam watek na biezaco ale nie mam na tyle czasu by analizowac wszystko na biezaco,staram sie czytac wszystkie posty-moze jak wpadnie L_V to przejrzy reszte i wybaczcie,ze pomijam niektore posty ale wystarczy przeczytac wiekszosc opisow gdzie powielaja sie skladniki by porownac dzialanie

Pozdrawiam
drugą mgiełkę AT już analizowałas za co dziękuję chciałam sie tylko dowiedzieć która to "mniejsze zło" - ja się wyleczyłamz tej mgiełki dzięki tobie, ale dziewczyny z watku Avonowego chcą się na którąś zdecydować.

Tu twoje słowa o mgiełce AT:

Cytat:
Napisane przez Hexxana
Filtry sa praktycznie dodatkiem,ktory nie stanowi ochrony ale ciekawa jest kombinacja skladnika( dimethicone peg-8 meadowfoamate-srodek stosowany w preparatach do regeneracji i wzmacniania zniszczonych włosów. Charakteryzuje się głęboką penetracją włókna włosa) ale znowu kontakt bezposredni ze skora (ppg-5-ceteth-20)moze ja podrazniac bo skladnik ten ma wlasciwosci detergentu ale z kolei osiadajac na wlosach moze przyczyniac sie do zostawiania tlustej powloczki.

Mgielka moze byc ciekawa pod katem ochrony wlosow moze przed woda morska bo przy takim zestawieniu chyba bardziej sluzalaby wlosom przeciw nadmiernemu wysuszeniu-tak sobie spekuluje,moze jak pojawi sie L_V to dolozy jeszcze swoj komentarz

Taka jest pelna nazwa mgielki?a moze wiadomo co to za seria?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 18:53   #862
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

proszę, napiszcie czy nowy podkład L'Oreala do cery dojrzałej nadaje się na filtry?

aqua/water, dimethicone, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, glycerin, dimethicone/polyglycerin-3 crosspolymer, nylon-12, dimethicone/peg-10/15 crosspolymer, propylene glycol, magnesium sulfate, phenoxyethanol, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, tocopheryl acetate, panthenol, mannitol, alumina, calcium pantetheine sulfonate, butylene glycol, parfum/fragrance, ethylparaben, aluminium hydroxide , propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium hyaluronate, cyclodextrin, limonene, linalool, faex/yeast extract, hydrolyzed soy protein, alpha-isomethyl ionone, scutellaria baicalensis/scutellaria baicalensis root extract, benzyl benzoate, geraniol, disodium succinate, soluble collagen, morus bombicis/morus bombicis root extract {may contain CI77891 / titanium dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/ iron oxides mica]
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:08   #863
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Chcialalabym poprosic o analize skladu pod wzgledem zapychania, dzialania antybakteryjnego oraz nawilzania

Ziaja, TinTin betłuszczowy krem antybakteryjny

Aqua (Water), Cyclomethicone, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Glycerin, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Hydrolyzed Milk Protein, Propylene Glycol, Panthenol, Triclosan, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Linalool, Buthylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citric Acid.

Doczytałam do momentu gdzie pojawia sie polyakrylamid i juz dalej nie czytam - to świństwo tak wysoko w skłądzie dyskwalifikuje [jak dla mnie] cały krem. A dalej tez nie lepiej w sumie - agresywne konserewanty, wytrącające formaldehyd do produktu.
Jestem na nie!!!


Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Ponownie proszę o analizę Avene Cicalfate:

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate
A jak go zanalizować? Krem gojący, łągodzący podrażnienia. Wrazliwych na tróglicerydy, woski pszczele i parafine moze pozapychac, bo krem jest naprawde tresciwy. Dobry np. na skaleczenia, podraznienia po depilacji.

Cytat:
Napisane przez rzęsa Pokaż wiadomość
proszę, napiszcie czy nowy podkład L'Oreala do cery dojrzałej nadaje się na filtry?

aqua/water, dimethicone, cyclopentasiloxane, phenyl trimethicone, glycerin, dimethicone/polyglycerin-3 crosspolymer, nylon-12, dimethicone/peg-10/15 crosspolymer, propylene glycol, magnesium sulfate, phenoxyethanol, methylparaben, disodium stearoyl glutamate, tocopheryl acetate, panthenol, mannitol, alumina, calcium pantetheine sulfonate, butylene glycol, parfum/fragrance, ethylparaben, aluminium hydroxide , propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, sodium hyaluronate, cyclodextrin, limonene, linalool, faex/yeast extract, hydrolyzed soy protein, alpha-isomethyl ionone, scutellaria baicalensis/scutellaria baicalensis root extract, benzyl benzoate, geraniol, disodium succinate, soluble collagen, morus bombicis/morus bombicis root extract {may contain CI77891 / titanium dioxide, CI 77492, CI 77499, CI 77491/ iron oxides mica]
1. Proszę o podanie nazwy produktu.

2. Nie nadaje sie na filtry.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:30   #864
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

dziekuje L_V
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 09:53   #865
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
dziekuje L_V
Proszę bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:00   #866
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

L_V
co prawda Hexxana analizowala te mgiełki

Avon, mgiełka ochronna do włosów na lato

skład:

aqua, dimethicone peg-8 meadowfoamate, ppg-5-ceteth-20, diethylexyl sodium sulfosuccinate, methylparaben, parfum, tetrasodium edta, creatine, hydrolyzed wheat protein, phosphoric acid, hydrolyzed wheat starch, benzophenone-3, ethylhexyl methoxycinnamate, hydrolyzed wheat protein, hydroxyproplyl polysiloxane. phytantriol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.


mgiełka ochronna Avon Exotic Beaches:

Aqua, Cyclopentasiloxane, Polyquaternium-37, dimethicone, phenoxyethanol, parfum, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, imidazolidinyl urea, creatine, propylene glycol, peg-150/decyl alcohol/smdi copolymer, ppg-1 trideceth-6, dimethiconol, benzophenone-4, aminomethyl propanol, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

pisała jednak, że moze jak Ty sie pojawisz co dodasz jeszcze coś od siebie.
Która z tych mgiełek bedzie lepsza?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:06   #867
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
L_V
co prawda Hexxana analizowala te mgiełki

Avon, mgiełka ochronna do włosów na lato

skład:

aqua, dimethicone peg-8 meadowfoamate, ppg-5-ceteth-20, diethylexyl sodium sulfosuccinate, methylparaben, parfum, tetrasodium edta, creatine, hydrolyzed wheat protein, phosphoric acid, hydrolyzed wheat starch, benzophenone-3, ethylhexyl methoxycinnamate, hydrolyzed wheat protein, hydroxyproplyl polysiloxane. phytantriol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, amyl cinnamal hydroxycitronellal, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, butyphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.


mgiełka ochronna Avon Exotic Beaches:

Aqua, Cyclopentasiloxane, Polyquaternium-37, dimethicone, phenoxyethanol, parfum, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, imidazolidinyl urea, creatine, propylene glycol, peg-150/decyl alcohol/smdi copolymer, ppg-1 trideceth-6, dimethiconol, benzophenone-4, aminomethyl propanol, geraniol, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone.

pisała jednak, że moze jak Ty sie pojawisz co dodasz jeszcze coś od siebie.
Która z tych mgiełek bedzie lepsza?
Lepsza jest mgiełka nr 1. Zawiera proteiny zbożowe oraz wyciągi z roślin, które są naturalnymi filtrami UV [np. algi]. Poza tym, nie ma w niej alkoholu który mógłby niepotrzebnie wysuszać włosy. Druga mgiełka nie ma w składzie nic specjalnego.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:18   #868
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Lepsza jest mgiełka nr 1. Zawiera proteiny zbożowe oraz wyciągi z roślin, które są naturalnymi filtrami UV [np. algi]. Poza tym, nie ma w niej alkoholu który mógłby niepotrzebnie wysuszać włosy. Druga mgiełka nie ma w składzie nic specjalnego.
dzięki wielkie a co z tym co pisała Hexxana?
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=843
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=850
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 10:36   #869
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość

1. Proszę o podanie nazwy produktu.

2. Nie nadaje sie na filtry.
AGE RE-PERFECT
a ja już go kupiłam
i co? do wywalenia?

dzieki L-V
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 13:21   #870
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu

Dzięki L_V. Właśnie chodziło mi o zapychanie.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.