Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 18:42   #1111
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

O kurcze, dziekuje Ci bardzo za wypowiedz, echhh. smuci mnie to niesamowicie, ale ciesze sie,ze wypowiedzialas sie Ty a nie zagorzala przeciwniczka opalania przez cale zycie
Bede wobec tego uwazac i zaprzyjaznie sie z samoopalaczami niestety, ale czego sie nie robi dla pieknej buzi
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 18:53   #1112
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez sinsinsin Pokaż wiadomość
O kurcze, dziekuje Ci bardzo za wypowiedz, echhh. smuci mnie to niesamowicie, ale ciesze sie,ze wypowiedzialas sie Ty a nie zagorzala przeciwniczka opalania przez cale zycie
Bede wobec tego uwazac i zaprzyjaznie sie z samoopalaczami niestety, ale czego sie nie robi dla pieknej buzi
niezamaco mnie tez to smuci ale musimy wytrwac.Zycze powodzonkasobie tez dzis kupilam sobie samoopalacz he. Powiedz mi- jak bedziesz przebywac na sloncu- czy Tobie tez tak czerwienieje skora?nie wiem skad taka reakcja..pamietaj o kremie z filtrem na twarz
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 21:23   #1113
Annegret
Raczkowanie
 
Avatar Annegret
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 51
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny, wiecie może jak się ma terapia Izotekiem do piercingu? Jestem obecnie w trakcie terapii(48 dzień), minimalne skutki uboczne, a na zbliżające się urodziny planowałam kolczyk w języku. Może to i głupie pytanie, ale przy braniu Izoteku, jest tak wiele przeciwwskazań, że wolałam zapytać
Annegret jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 21:40   #1114
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Sama chciałam zrobić sobie industriala i będę musiała poczekać.
Odradzam, bo podobno rany przy izo dłużej się goją, babrają. A z tego co wiem z opowiadań znajomych to nawet przy normalnej sytuacji ciężko przejść przez te kika dni kiedy trzeba inaczej jeść i dbać o te miejsce na języku. To pewnie zależy od osoby Chodzi o to, że na pewno bardziej przy tym pocierpisz.
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 22:10   #1115
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
gossaa24 widze że z Lublina jesteś tak z ciekawości, gdzie do dermatologa chodzisz?
Jully terapię Izotekiem teraz przechodzę z p. Bielińską na 3-go Maja. Ale powiem Ci szczerze,że byłam już u wielu, bo leczę się od 8lat- na 3 maja znowu wróciłam, bo przynajmniej nic nie płacę za wizyty i badania, a p. Bielińską bardzo lubię, proponowała mi leczenie izo już 1,5 roku temu, ale ja się wtedy trochę przestraszyłam no i nie miałam kasy, więc próbowałam u p. Szlendak-Leszczuk, która ma bardzo dobre opinie zresztą, ale mimo jej zapewnień"w pół roku Cię wyleczę" jakoś dalej mam syfy. Więc suma sumarum znowu wróciłam na 3 maja A Ty gdzie się leczysz?

Edytowane przez gossaa24
Czas edycji: 2010-04-24 o 22:25
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 22:43   #1116
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mallflower Pokaż wiadomość
niezamaco mnie tez to smuci ale musimy wytrwac.Zycze powodzonkasobie tez dzis kupilam sobie samoopalacz he. Powiedz mi- jak bedziesz przebywac na sloncu- czy Tobie tez tak czerwienieje skora?nie wiem skad taka reakcja..pamietaj o kremie z filtrem na twarz

ja jak przebywam na sloncu nie mam zaczerwienienia na twarzy mimo ze juz ponad dwa miesiace biore... a na twarz jak wychodze na dwor klade podklad z filtrem 20, moze to pomaga, bo bez to wyszlam tez kiedys ale tez nie mialam zaczerwienienia...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 08:29   #1117
mallflower
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 155
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez KarolciaU2 Pokaż wiadomość
ja jak przebywam na sloncu nie mam zaczerwienienia na twarzy mimo ze juz ponad dwa miesiace biore... a na twarz jak wychodze na dwor klade podklad z filtrem 20, moze to pomaga, bo bez to wyszlam tez kiedys ale tez nie mialam zaczerwienienia...
j a nie pisalam ze mam zaczerwienienia na twarzy tylko na REKACH!!
__________________
Antoine de Saint-Exupéry Mały Książę (XVII)
- Na pustyni jest się trochę samotnym.
- Równie samotnym jest się wśród ludzi.
mallflower jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 08:46   #1118
Jagoda0033
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 56
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

czesć dziewczyny .
słuchajcie mam taki problem ,że mam bardzo suche ręce na górze tak , dokładnie ramiona i niżej.. kremuje ,kremuje i nic mi nie nawilża.
Miał ktoś takie same objawy jak ja ?;>
__________________
"Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.." ;*
Jagoda0033 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 09:45   #1119
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

nawilzaj ile sie da. zostawiaj gruba warstwe kremu i poczekaj az wsiaknie.
chyba innych metod nie ma na suchosc. ewentualnie jakies specjalne specyfiki z apteki



dziewczyny?
moze glupie pytanie, ale nie zauwazylyscie moze u siebie spadku wagi? czy retinoidy moga miec jakis wplyw na tycie/utrę wagi.
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 09:56   #1120
aisha_
Raczkowanie
 
Avatar aisha_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 221
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jagoda0033 Pokaż wiadomość
czesć dziewczyny .
słuchajcie mam taki problem ,że mam bardzo suche ręce na górze tak , dokładnie ramiona i niżej.. kremuje ,kremuje i nic mi nie nawilża.
Miał ktoś takie same objawy jak ja ?;>
Miałam tak samo. To było okropne. Mi pomógł Lipikar Baume. I mam jeszcze Lait, bo dostałam gratis. Nie wiem, jak Lait bo nie odpakowałam, ale baume spisał się nieźle i teraz już nie mam takich dolegliwości.
aisha_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 09:56   #1121
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gossaa24 Pokaż wiadomość
Jully terapię Izotekiem teraz przechodzę z p. Bielińską na 3-go Maja. Ale powiem Ci szczerze,że byłam już u wielu, bo leczę się od 8lat- na 3 maja znowu wróciłam, bo przynajmniej nic nie płacę za wizyty i badania, a p. Bielińską bardzo lubię, proponowała mi leczenie izo już 1,5 roku temu, ale ja się wtedy trochę przestraszyłam no i nie miałam kasy, więc próbowałam u p. Szlendak-Leszczuk, która ma bardzo dobre opinie zresztą, ale mimo jej zapewnień"w pół roku Cię wyleczę" jakoś dalej mam syfy. Więc suma sumarum znowu wróciłam na 3 maja A Ty gdzie się leczysz?
U dr Wojnowskiej w Gabinetach Terpa na Pogodnej. Też kiedyś chodziłam na 3 maja ale do jakiejś innej kobiety co nawet nie chciała słyszeć o retinoidach bo wg niej nie miałam tak silnego trądziku. Miałam sie tam wybrać do kogoś innego, ale szczerze mówiąc ta wijąca sie kolejka od 6 rano żeby sie zarejestrować skutecznie mnie odstraszyła Wolę juz zaplacic i nie marnować czasu na stanie w kolejkach, a poza tym jestem bardzo zadowolona z dr Wojnowskiej Leczyłam się tez kiedyś na Weteranów, ale zrezygnowałam bo czułam sie tam jak królik doświadczalny. Przetestowałam chyba wszystko, a na koniec pani dr powiedziała, że ona już nie wie co mi dać, ale o retinoidach tez nie chciala szłyszeć
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 10:34   #1122
uzytkownik21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 3
GG do uzytkownik21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam Was Piszę tu po raz pierwszy.Biorę aknenormin od 35 dni i ostatnio wyskoczyła mi jakaś wysypka,bardzo swędzi i chciałbym się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić Wiem że już o tym pisałyście ale nie mam czasu teraz przeszukiwać całego wątku.Będę wdzięczny za pomoc
uzytkownik21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 11:15   #1123
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jully Pokaż wiadomość
Poza tym to sie wkurzyłam, bo podkład mi sie na twarzy nie trzyma Wcześniej znikał bo sie skóra przetłuszczała, a teraz bo się przesusza. Chyba całkiem zrezygnuje z podkładów, przerzuce się na jakiś krem tonujący albo coś. To pewnie będzie dużo lepiej wyglądało niz taki podkład na mocno przesuszonych policzkach. Nakładam te kremy i maseczki, ale policzki ciągle mam suche strasznie. A na nosie z kolei cały czas pojawiają mi sie te dziwne kropelki niezidentyfikowanego pochodzienia. Za tydzień ide do dermy to sie musze zapytać co to za cholera.
A ja ostatnio pokusiłam się o wychodzenie z domu tylko z filtrem na buźce Kiedyś zupełnie nie wchodziło to w grę, zawsze był podkład, korektor, puder... Myślę, że wakacje nie będę się podkładować, w końcu buzia jest ładniejsza i ładniejsza, a podkład latem i tak spływa Ewentualnie kupię jakiś barwiony filtr, jeszcze się nad tym porządnie nie zastanawiałam

Cytat:
Napisane przez sinsinsin Pokaż wiadomość
Przejrzalam wlasciwie cala druga czesc watku i mam pytanie. Prosze tylko, nie rzuccie sie od razu na mnie z krzykami jak ja w ogole moge o tym pomyslec, po prostu pytam, a nuz znajdzie sie taki szaleniec jak ja co mu to do glowy przyszlo. Otoz czy ktoras z Was probowala sie wystawic troszke na slonce? Moja skora je kocha, nigdy nie mialam zadnych problemow i nie chce z niego tak zupelnie rezygnowac Pomijam kwestie twarzy, bo tej nie opalam z racji tego,ze nie chce utrwalic przebarwiem, mowa o reszcie ciala..hm?
Twoja dotychczsowa skóra lubiła słońce, a przy retinoidach zupełnie zmienia się jej profil i nikt nie potrafi przewidzieć, jak się ona zachowa. To nie jest tak, że lek działa tylko na buzię, więc możesz opalać resztę ciała. Na czas kuracji odpuść sobie opalanie, na partie ciała wystawione na słońce używaj stabilnych filtrów No chyba, że wolisz słoneczne poparzenia i przebarwienia

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
dziewczyny?
moze glupie pytanie, ale nie zauwazylyscie moze u siebie spadku wagi? czy retinoidy moga miec jakis wplyw na tycie/utrę wagi.
U mnie waga nic nie drgnęła

Cytat:
Napisane przez uzytkownik21 Pokaż wiadomość
Witam Was Piszę tu po raz pierwszy.Biorę aknenormin od 35 dni i ostatnio wyskoczyła mi jakaś wysypka,bardzo swędzi i chciałbym się dowiedzieć jak sobie z tym poradzić Wiem że już o tym pisałyście ale nie mam czasu teraz przeszukiwać całego wątku.Będę wdzięczny za pomoc
Nawilżać, nawilżać, nawilżać. I nie drapać.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 11:36   #1124
uzytkownik21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 3
GG do uzytkownik21
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość


Nawilżać, nawilżać, nawilżać. I nie drapać.
Dziękuje

a tak z innej beczki to ja chyba nie jestem jedynym facetem tutaj co?

Edytowane przez uzytkownik21
Czas edycji: 2010-04-25 o 11:38
uzytkownik21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 12:06   #1125
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jully i gosssa24 ja się leczyłam na 3go maja u pani Zbarańskiej
Aknenormin odstawiłam 11 kwietnia, i musze powiedzieć, że takie malusieńskie pryszczyki się pojawiają, ale po pierwsze zwalam to na przystosowanie się organizmu do życia bez leku i zbliżający się okres.
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 13:11   #1126
okej01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 246
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Słuchajcie, a jak z bliznami i przebarwieniami? Aknenormin sobie z nimi radzi? bo mnie się wydaje, że mam ich coraz więcej. jak wyskoczy krostka to czasem zauważam pozostawione czerwone wgłębienie które za żadną cholerę nie chce zejść.
poza tym po zmniejszeniu dawki zaczęłam mniej się łuszczyć [20mg/60kg]. nie łuszczę się praktycznie w ogóle, tylko usta standard.
myślicie że Akne mi pomoże, jak tych skutków w ogóle nie widać? :< wolałabym łuszczyć się starsznie, żeby wiedzieć ze działa! ktoś się nie łuszczył i jest teraz piękniusi?
okej01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 13:13   #1127
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hejka wszystkim, szczególnie nowym w temacie

aktogimka
też myślę nad czymś z pigmentem zbliżonym do kolorytu buźki
myślę, żeby obadać fluid Pharmaceris F (spf 20) i zobaczyć, czy tak niska ochrona będzie coś warta
mam ochotę zaryzykować, bo odkąd pamiętam używam spf 50+, 40 i ciekawi mnie czy niższe faktory też ochronią mnie przed rumieniami


Jagoda0033
miałam kilka takich placków wysypkowych, smarowałam Alantanem Plus i zniknęły, ale obecnie znów je mam, bo zrezygnowałam z ich smarowania na jakiś czas i wróciły (znajdują się w tym rejonie pomiedzy łokciem a ramieniem)

to się tyczy wszystkich wysypek po izotretinoinie --> wystarczy smarować się nawilżaczami/natłuszczaczami i nic nie powstaje, ale wystarczy się znów zaniedbać i od nowa są nieprzyjemności
plus - np w moim wypadku - wystarczy wyjść na słońce bez filtra na ręce i mam całe dłonie w szorstkiej, skroupkowatej, czerwonej powłoce (jakbym przez tydzien ich nie nawilżała)
zaczynam się delikatnie martwić, czy mi na dłoniach nie wyjdą przebarwienia jak staruszkom (tzw plamy wątrobowe, starcze )
ta wysypka posłoneczna jak się cofie i blednie, to czasem mi je przypomina (jakie pomarańczowe plamki w skórze, hyh)
obecnie nie chcę sprawdzać co będzie jak nadal będe taka nieoostrożna i filtruję równiez ręce, uszy i szyję

walicnazwe
u mnie waga się zmniejsza, ale o bardzo małe wartości, ważę się od zaczęcia kuracji, co 4 tygodnie i za kazdym razem waga spada o 0,2kg, albo 0,3kg, mam nadzieję, że ta tendencja spadkowa (choć mała) to się wreszcie skończy


uzytkownik21
nie jesteś tu jedyny z chromosomem Y
poczytaj oba tematy (cz I i obecną), będziesz mniej niedoinformowany

okej01
izotretinoina nie działa na pigmenty w skórze, ani nie wypełnia zmarszczek czy blizn
może zlikwidować blizny i przebarwienia tylko wtedy gdy złuszcza Ci sie skóra podczas kuracji, czyli złuszcza się warstwa naskórka z przebarwieniem, spłyca się tez wtedy blizna

izotretinoina niestety nie działa na melaninę, ani nie powoduje spłycania zmarszczek, dziurek i innych ubytków w skórze

moje blizenki i przebarwienia też sa bardziej widoczne
szczerze? to ja nie wiedziałam tych ubytków w skórze wczesniej poki mi sie twarz nie oczysciła i ich nie podkreśliła gładź cery

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-25 o 13:18
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 13:23   #1128
sinsinsin
Rozeznanie
 
Avatar sinsinsin
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 942
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ok w takim razie jakos zgryze moze lato bez slonca.... pozostaje ten samoopalacz..
A pytanie mam jeszcze jedno. Otoz moj dermatolog uparcie tweirdzi,ze najlepszym rozwiazaniem na cale zycie ( i czas z retinoidami rowniez) jest smarowanie buzi kremem bambino. I jestem w mega kropce, gdyz czytajac watek widze,ze ten krem to najgorsze zlo przy terapii.. A z drugiej strony dermatolog nie jest z przypadku i jakos wierzyc mi sie nie chce, ze nie wie o takich rzeczach i dlatego mi sie kaze tym smarowac?
Co byscie poradzily? Odstawic to?
sinsinsin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 13:35   #1129
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
aktogimka
też myślę nad czymś z pigmentem zbliżonym do kolorytu buźki
myślę, żeby obadać fluid Pharmaceris F (spf 20) i zobaczyć, czy tak niska ochrona będzie coś warta
mam ochotę zaryzykować, bo odkąd pamiętam używam spf 50+, 40 i ciekawi mnie czy niższe faktory też ochronią mnie przed rumieniami

(...)

moje blizenki i przebarwienia też sa bardziej widoczne
szczerze? to ja nie wiedziałam tych ubytków w skórze wczesniej poki mi sie twarz nie oczysciła i ich nie podkreśliła gładź cery
Eh, też myślałam nad tym podkładem z Pharmaceris Ale boję się, że 20 będzie za mała i wyrzucę kasę w błoto Nie wiem, jeszcze pomyślę

A co do blizn - też ich wcześniej nie widziałam. Dopiero, jak mi się buzia mocno wygładziła, to zaczęłam zauważać każdą dziurkę i wgłębienie

Zresztą same zobaczcie na zdjęciach na zdjęciach jest mój 160. dzień, teraz jestem 2,5 tygodnia dalej
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-25, 14:07   #1130
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Eh, też myślałam nad tym podkładem z Pharmaceris Ale boję się, że 20 będzie za mała i wyrzucę kasę w błoto Nie wiem, jeszcze pomyślę

A co do blizn - też ich wcześniej nie widziałam. Dopiero, jak mi się buzia mocno wygładziła, to zaczęłam zauważać każdą dziurkę i wgłębienie

Zresztą same zobaczcie na zdjęciach na zdjęciach jest mój 160. dzień, teraz jestem 2,5 tygodnia dalej
tak, cera bez stanów zapalnych "powoduje", że bardziej podkreśla się faktura skóry
btw, z przebarwieniami i dołkami w skórze powalczysz po kuracji jesli zechcesz i napewno się spłyca i wybielą. tego tylko życzę

ps.tez się boję zmarnowanej kasy, dlatego wciąż się wstrzymuje
moja derma zapomniała o zleceniu badań na ten miesiąc i zaoszczędziłam, ale nadal się waham, bo w końcu słońce będzie coraz mocniejsze
jak tak piszę o tym, to układam sobie to w głowie coraz bardziej i dochodzę do wniosku, że lepiej taką niską ochronę zostawić sobie do testów na jesień, zimę (UVB mniej pali skórę)

a Ty, aktogimka nad jakimiś konkretnymi barwionymi filtrami myślałaś?
(ja miałam barwiony filtr z SVR spf 50, Ecran Teinte, 100% mineral i jego "kolorku" nie wspominam zbyt dobrze , no ale to opinia z próbek, za mało razy używany by mieć prawo na niego psioczyć)
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 14:19   #1131
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
a Ty, aktogimka nad jakimiś konkretnymi barwionymi filtrami myślałaś?
(ja miałam barwiony filtr z SVR spf 50, Ecran Teinte, 100% mineral i jego "kolorku" nie wspominam zbyt dobrze , no ale to opinia z próbek, za mało razy używany by mieć prawo na niego psioczyć)
Myślałam właśnie nad SVR i czytałam też opinie o Avene Nie wiem, nie wiem, nie wiem... Cena tych filtrów mnie odstrasza, bo jak się zawiodę, to będę po prostu sporo stratna
Póki co nie zagłębiałam się w temat, ale jak będę miała wolną chwilę, to przeszperam Internet za barwionymi filtrami
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 14:26   #1132
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Myślałam właśnie nad SVR i czytałam też opinie o Avene Nie wiem, nie wiem, nie wiem... Cena tych filtrów mnie odstrasza, bo jak się zawiodę, to będę po prostu sporo stratna
Póki co nie zagłębiałam się w temat, ale jak będę miała wolną chwilę, to przeszperam Internet za barwionymi filtrami
wyciagaj z aptek próbki
sama, rodzine wysyłaj, znajomych
ja mojego TŻa wysłałam i kilka zdobył

często SVR mają testery, sama trafiłam to takich aptek
ale to troche gorzej wychodzi, bo zwykle można testowac kolor na wierzchu dłoni
a wiadomo, że najlepiej sprawdzać na linii zuchwy (czy sie wtapia smuga po paru minutach, czy jest widoczna)
wiesz ocb pewnie

ale motyw z próbkami polecam
kiedyś tez na allegro kupowałam próbki

masz 100% rację, kupowanie w ciemno pełnowymiarowego opakowania to może być strzał w stopę

(mnie się coraz częściej "chomik" włącza, co pomyślę o jakimś kosmetyku chcę go kupić na zaś )


EDIT:
mogę wysłac Ci próbkę barwionego SVR ecran teinte spf 50
próbka nieotwierana, 5 ml w saszetce, data ważnosci do marca '10
więc filtr może już nie chronić, ale sprawdziłabyś kolor na sobie
jakby coś napisz PW, jutro bym mogła wysłać, za fri ofkors

Edytowane przez Silwena
Czas edycji: 2010-04-25 o 14:35
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:29   #1133
Jully
Raczkowanie
 
Avatar Jully
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 454
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
A ja ostatnio pokusiłam się o wychodzenie z domu tylko z filtrem na buźce Kiedyś zupełnie nie wchodziło to w grę, zawsze był podkład, korektor, puder... Myślę, że wakacje nie będę się podkładować, w końcu buzia jest ładniejsza i ładniejsza, a podkład latem i tak spływa Ewentualnie kupię jakiś barwiony filtr, jeszcze się nad tym porządnie nie zastanawiałam
Ja już zaliczałam wychodzenie bez podkładu, bo jak idę do dermy to sie nie maluję Teraz to już mogę sie pokazać, bo pryszczy jako takich nie ma tylko przebarwienia i jakieś tam niewielkie zmiany. No ale jeszcze przed leczeniem to traumę przeżywałam za każdym razem jak musiałam wyjść nieumalowana

lowers przypomnialaś mi nazwisko, też byłam na 3 maja u Zbarańskiej Ale zupełnie mi nie pasowała, bo cały czas przepisywała mi Differin i sie upeirała że jest lepiej
Jully jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 17:50   #1134
lowers
Raczkowanie
 
Avatar lowers
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lbrt
Wiadomości: 133
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jully mi po 9 miesiacach tetralysalu gdzie przy zmniejszeniu dawki był już normalny tradzik dała miesiac spokoju, dwa miesiace diane35 i aknenormin byłam też 2 razy u Pani Bielińskiej bo mojej nie było, sprawiała wrażenie jakby znała się na rzeczy. "Moja" powiedziała, że po ostatniej wizycie nastepna ma być kidy skończy mi sie Skinoren (miałam jeszcze z przed kuracji). Zobaczymy jak to będzie.
Swoją drogą myślicie, że taki otwarty ponad pół roku skinoren jeszcze działa na skóre? zgodnie ze swoim przeznaczeniem
__________________
un poco loco Lo-Lo

BiBi

lowers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 18:29   #1135
maadziulek91
Zadomowienie
 
Avatar maadziulek91
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 974
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A moja derma mnie dołuje, bo co do niej ide to mi sie wydaje ze jest troche lepiej, ona wstaje podchodzi i mowi "no nieładnie to wygląda nie?"

a swoją drogą to chyba zwiększona dawka pokazuje pazurki - 3 gule : jedna na policzku po lewej, dwie po prawej, czerwone bez czubków
boląąąąąąą..
__________________
Tran + pokrzywa + cynk + siemię lniane
maadziulek91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:11   #1136
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

moja derma chwali wygląd mojej skóry nawet wtedy jak mam ogromne gule
na sobotniej wizycie tak mnie oglądała ze wszytskich stron, komplementowała, a nawet dotykała (badała moje gule, pierwszy raz zresztą), z tego wszytskiego całkiem zapomniałam zapytać o mojej zmorze czyli wzroście tych włosków wszędzie
ona nic nie zauwazyła, bo nie jest to aż tak rzucające się w oczy (oby takie zostało), ale one wciąż rosną i bardzo się tego obawiam
no ale co się odwlecze... a i tak wątpie, że coś na to poradzi, bo w sumie co może zrobić

a na moją wzmiankę, że obecnie biorę Aknenormin zapytała - A CO TO TAKIEGO?
(w pierwszej chwili pomyślałam sobie ZGROZA , ale później już się tylko z niej brechałam)
wyjaśniłam, że Tretinexu nigdzie nie ma, że obecnie wykupiłam recepte na Akne, bo miałam dostęp tylko do niego, to tylko zapytała czy to taki sam lek kropka w kropkę.. CO ZA NIEUK
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:21   #1137
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez lowers Pokaż wiadomość
Swoją drogą myślicie, że taki otwarty ponad pół roku skinoren jeszcze działa na skóre? zgodnie ze swoim przeznaczeniem
Nigdy nie miałam Skinorenu, więc nie wiem jak on tam ma napisaną ulotkę, ale jeśli nie ma żadnego zaznaczenia, że "zużyć w ciągu 3 miesięcy od otwarcia, czy coś w tym stylu, to nic mu nie jest Oczywiście o ile jest/był dobrze przechowywany i nie jest przeterminowany

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
a na moją wzmiankę, że obecnie biorę Aknenormin zapytała - A CO TO TAKIEGO?
(w pierwszej chwili pomyślałam sobie ZGROZA , ale później już się tylko z niej brechałam)
wyjaśniłam, że Tretinexu nigdzie nie ma, że obecnie wykupiłam recepte na Akne, bo miałam dostęp tylko do niego, to tylko zapytała czy to taki sam lek kropka w kropkę.. CO ZA NIEUK

[brak mi słów ]
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 19:36   #1138
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
[brak mi słów ]
ja za to mam w ciul słów w zapasie, ale wiele z Was by od nich oślepło i znów byście mnie stąd "przeganiały" za złe zachowanie
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 20:58   #1139
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
nawilzaj ile sie da. zostawiaj gruba warstwe kremu i poczekaj az wsiaknie.
chyba innych metod nie ma na suchosc. ewentualnie jakies specjalne specyfiki z apteki



dziewczyny?
moze glupie pytanie, ale nie zauwazylyscie moze u siebie spadku wagi? czy retinoidy moga miec jakis wplyw na tycie/utrę wagi.
ja moze schudlam kilo czy dwa ale to raczej dzieki zielonej herbacie
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
moja derma chwali wygląd mojej skóry nawet wtedy jak mam ogromne gule
na sobotniej wizycie tak mnie oglądała ze wszytskich stron, komplementowała, a nawet dotykała (badała moje gule, pierwszy raz zresztą), z tego wszytskiego całkiem zapomniałam zapytać o mojej zmorze czyli wzroście tych włosków wszędzie
ona nic nie zauwazyła, bo nie jest to aż tak rzucające się w oczy (oby takie zostało), ale one wciąż rosną i bardzo się tego obawiam
no ale co się odwlecze... a i tak wątpie, że coś na to poradzi, bo w sumie co może zrobić

a na moją wzmiankę, że obecnie biorę Aknenormin zapytała - A CO TO TAKIEGO?
(w pierwszej chwili pomyślałam sobie ZGROZA , ale później już się tylko z niej brechałam)
wyjaśniłam, że Tretinexu nigdzie nie ma, że obecnie wykupiłam recepte na Akne, bo miałam dostęp tylko do niego, to tylko zapytała czy to taki sam lek kropka w kropkę.. CO ZA NIEUK
oh my god! coz to za kobieta, to juz ja sie w tym momencie czuje bardziej upowazniona do leczenia tym lekiem niz ona
nie wiem jak wy ale ja teraz kazdemu znajomemu i znajomemu znajomym polecam te leki jesli wiem ze maja problem z tradzikiem i mecza sie od jakiegos czasu, taki szeptany marketing
ale prawda jest taka ze jak sie czlowiek czasem u lekarza o cos takiego nie upomni to tego leku nie dostanie...
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 23:33   #1140
gossaa24
Raczkowanie
 
Avatar gossaa24
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 115
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Jully a wiesz,że dr Wojnowska też przyjmuje na 3 maja? Ale tylko w piątki rano. Raz u niej byłam jakiś czas temu, poszłam ze zrobionym antybiogramem- zrobiłam sobie na własną rękę posiew z krosty, chciałam żeby mi przepisała Augmentin bo ten antybiotyk rewelacyjnie podleczył mi cerę w ciągu tygodnia, a dostałam go przypadkiem po usuwaniu ósemki, no i okazało się ,że amoksycyklina to właśnie jeden z antybiotyków na które moje pryszcze reagowały, powiedziałam jej to wszystko, pokazałam ten antybiogram( jestem oporna na wszystkie antybiotyki, które są stosowane w przypadku leczenia trądziku;/) i poprosiłam o przedłużenie kuracji Augmentinem jakoże w końcu coś mi zaczęło leczyć moje biedne poliki. Pani dr powiedziała mi,że nie może mi przepisać tego antybiotyku bo WHO jej tego zabrania- mimo iż może faktycznie super mi leczył cerę to nie ma wskazań żeby nim leczyć trądzik(:/)....Strzasnie się rozczarowałam wtedy, normalnie myślałam,że się poryczę, a potem lekarka rodzinna u której byłam powiedziała,że to g...o prawda i nie rozumie dlaczego dr Wojnowska nie mogła mi przepisać tego antybiotyku jeśli tak pomaga. I rodzinna mi przepisała....Poza tym pani dr była wg mnie dość wyniosła ale co muszę przyznać od razu zaczęła mnie namawiać na aknenormin, dała książeczkę do domu i powiedziała ze mam tak brzydką skórę,że nie mam wyjścia. No i miesiąc poźniej przyszłam już do dr Bielińskiej ale faktycznie przemyślałam....Więc tu jest na plus
Lowers byłam też kiedyś u p. Zbarańskiej ale wg mnie ona jest trochę dziwna hehe ale może jest naprawdę dobrym fachowcem
A propos wysypek dziewczyny to co ja mam na rękach to jest w ogóle jakaś zgroza. Całe ręce w plamach, krostkach i swędzeniu, a smaruję od początku.Wygląda to jak jakaś ogromna alergia naprawdę nie przesadzam, w pracy pytają się co się mi się stało, a ja już tego nie ogarniam. Dostałam maść na alergię i smaruję teraz nią ale mało mi to daje jak na razie ehh
Oprócz tego jestem totalnie zsyfiona. U mnie wysyp to same ropne bolące krosty w liczbie już 11 na samych polikach!!! Takie twarde gule i bolące. Miała któraś z Was coś takiego? Rozumiem pryszcz, ale u mnie to wygląda jak jakieś zakażenie skóry czy co Jezu.... No i zajady ehh
Dobrze że mój chłopak za granicą teraz bo jakby mnie miał oglądać....
Dobrej nocy i wkraczamy odważnie w kolejny tydzień
gossaa24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.