Studia w krakowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 16:14   #1
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125

Studia w krakowie


Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś studia w Krakowie?
Podkreślam, że nie na wygórowanym poziomie, bo nie czuję się pewnie z moją tegoroczną maturą.

Dodam, że zdawałam
wszystkie przedmioty na podstawie + geografia (podstawa).
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:18   #2
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Studia w krakowie

Szczerze mówiąc tylko z podstawową geografią to nie wiem czy można Ci coś polecić Do Krk to tylko z co najmniej 2 rozszerzonymi jakimiś przedmiotami
Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:24   #3
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc tylko z podstawową geografią to nie wiem czy można Ci coś polecić Do Krk to tylko z co najmniej 2 rozszerzonymi jakimiś przedmiotami
bzdura!! jest pełno kierunków gdzie liczą np tylko punkty z polskiego - chociażby pedagogiki wszytskie na UP a to najlepszy uniwerstet pedagogiczny w Polsce. jest pełno kierunkó które nie sa obstawione i aż się proszą, żeby na nie iść. Nie mówiąc oczywiście o zaocznych
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:27   #4
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Czyli rozumiem, że spokojnie mogę składać papiery, np. na UP?
Bo już sporo osób mnie informowało, że z maturą którą zdawałam nie ma sensu wbijać na Kraków...
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:32   #5
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że spokojnie mogę składać papiery, np. na UP?
Bo już sporo osób mnie informowało, że z maturą którą zdawałam nie ma sensu wbijać na Kraków...
Wszystko zależy od kierunku, na jaki chcesz składać papiery, a nie od miasta przecież
A wyższe szkoły czegoś tam są wszędzie, nawet (nie do wiary!) w Krakowie! A tam Cię przyjmą z byle jaką maturą
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:33   #6
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez _Japonka_ Pokaż wiadomość
Wszystko zależy od kierunku, na jaki chcesz składać papiery, a nie od miasta przecież
A wyższe szkoły czegoś tam są wszędzie, nawet (nie do wiary!) w Krakowie! A tam Cię przyjmą z byle jaką maturą
Niestety biorę pod uwagę jedynie studia PAŃSTWOWE.
Gdybym brała i pod uwagę szkoły wyższe nie byłoby tematu.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:36   #7
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Biorę pod uwagę jedynie studia PAŃSTWOWE.
Gdybym brała pod uwagę szkoły wyższe nie byłoby tematu.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 16:56   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Czyli rozumiem, że spokojnie mogę składać papiery, np. na UP?
Bo już sporo osób mnie informowało, że z maturą którą zdawałam nie ma sensu wbijać na Kraków...
rany, a to jest jakaś rozpiska według miast?
"do Warszawy przyjmujemy z 3 rozszerzeniami, do Krakowa i Wrocławia z dwoma prosimy, a do Opola wskazane jest jedno rozszerzenie"
no ludzie... nie pyta się o miasto tylko o kierunek...
(tak, wiem że nie masz wybranego kierunku, w takim wypadku zadaje się inne pytanie)

no i zastanówmy się dobrze, czy osoba, która chce iść od tak na "jakieś niewygórowane" studia, powinna w ogóle studiować...

P.S. "niewygórowane" to pojęcie względne.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-06-02 o 16:58
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:00   #9
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
no i zastanówmy się dobrze, czy osoba, która chce iść od tak na "jakieś niewygórowane" studia, powinna w ogóle studiować...
Nie no, przecież teraz każdy musi studiować, nie? Nieważne, co... ważne, żeby było łatwo, lekko i przyjemnie, a później ryk, bo skończyłam studia, a nie ma dla mnie pracy.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:02   #10
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: Studia w krakowie

a moze bys napisala czym sie interesujesz, jaki kierunek tzn. ekonomiczny, techniczny, scisly czy np. humanistyczny?
z podstawami moglabys sie dostac na niektore kierunki na AGH, ale co z tego jak potem wylecisz, bo nieporadzisz sobie z matma, chemia, fizyka.
z tego co wiem to na UEK z samymi podstawami raczej nie ma szans, chyba, ze na informatyke (najnizszy prog).
na UJ z tego co pamietam to bylo wiecej miejsc niz chetnych (tylko nie wiem czy rok temu czy 2 lata) na astronomie, pielegniarstwo, ochrone srodowiska, kulturoznawstwo ukrainy, studia matematyczno-przyrodnicze - nie wiem czy mozna gdzies na stronie UJ jeszcze sprawdzic na jakie kierunki byl dodatkowy nabor, jak wprowadzilam w blad to sorry, pisalam z pamieci.
na UR tez na niektore kierunki mialabys szanse z samymi podstawami.
__________________

studia


Edytowane przez natalka2
Czas edycji: 2012-06-02 o 17:05
natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:16   #11
henne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w krakowie

Zgadza się, na UJ-ocie zostaje sporo wolnych miejsc, chyba najłatwiej dostać się na buddologię, religioznawstwo (ale to chyba zbyt wymagające kierunki, jeśli chce się studiować "byle co" ), ukrainoznawstwo. Najbardziej polecam europeistykę, specjalizacja niemcoznawstwo, ostatnie trzy lata z rzędu był dodatkowy nabór, więc pewnie łatwo się dostać, a gwarantuję, że nie przemęcza się tam za bardzo, no chyba że z dojazdami na Przegorzały
henne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-02, 17:21   #12
_Japonka_
Rozeznanie
 
Avatar _Japonka_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 739
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Biorę pod uwagę jedynie studia PAŃSTWOWE.
Gdybym brała pod uwagę szkoły wyższe nie byłoby tematu.
Ach, NO TAK
No to w takim razie może napisz nam czego oczekujesz od studiów, oprócz tego, żeby były w KRAKOWIE, miały niskie progi i był na uczelni PAŃSTWOWEJ? (próbuję się dostosować do stylu wypowiedzi )

Chyba że chcesz mieć jedynie papierek, ale wtedy nie widzę sensu w studiowaniu Dlaczego wybrałaś te przedmioty na maturze?
__________________
au pair lipiec sierpień wrzesień - Haga

They make it look so easy. Connecting with another human being. It's like no one told them it's the hardest thing in the world.
_Japonka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:35   #13
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Studia w krakowie

Skoro pisałaś wszystko na podstawie, i jeszcze piszesz, że na niewygórowanym poziomie, to wybacz, ale po co idziesz na studia? Studia to nie jest liceum, że każdy musi je mieć. Skoro nie masz żadnych własnych pomysłów, i jeszcze pytasz ludzi aby Ci polecili coś, to nie jest dobrze. Chyba, że chcesz studiować dla papierka, i pochwalenia się że studiujesz...
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:59   #14
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Studia w krakowie

Autorko, zadaj sobie szczerze jedno pytanie - w jakim celu chcesz iść na studia? Nie musisz odpisywać w wątku, ważne, żebyś była szczera sama z sobą.

Bo widzisz, z twoich postów niestety wynika, że studia, jakiekolwiek studia, są dla ciebie celem samym w sobie. Zauważ, że nie podałaś ani jednej, najmniejszej informacji, która mogłaby wskazywać na to, w jakich dziedzinach jesteś dobra, czym się interesujesz, do czego masz predyspozycje, co chciałabyś robić w przyszłości...

Musisz zrozumieć, że studia nie są celem samym w sobie. Studiowanie dla samego studiowania jest bez sensu. Studia to droga do zdobycia wykształcenia, które to z kolei jest drogą do zdobycia pewnych rodzajów pracy, drogą do wykonywania pewnych zawodów. Ale nie wszystkich - jest masa zawodów, które możesz wykonywać bez uczelni wyższej.


Zamiast szukać byle jakich studiów, byleby mieć papier, może najpierw zastanów się, kim tak naprawdę chcesz w przyszłości być? Zrób rozeznanie w ofercie edukacyjnej krakowskich uczelni, skoro masz ochotę akurat w Krakowie studiować, poczytaj opisy kierunków, poszukaj w Internecie informacji, może jakichś opinii na różnych forach. Zastanów się, w czym jesteś dobra, jakie przedmioty w szkole przychodziły ci łatwiej od innych, co cię interesuje - to może być coś nawet błahego i pozornie niezwiązanego z nauką, przykładowo moja przyjaciółka jako dziecko bardzo interesowała się kosmosem, miała w pokoju sufit pomalowany na granatowo z poprzyklejanymi planetami. Potem podrosła i w sumie nie zajmowała się tym tak bardzo, to znaczy interesowało ją zagadnienie, ale nie było jakąś jej pasją itd. Kilka lat temu miała podobny dylemat - zastanawiała się, czego chce od życia, kim chce być, co chciałaby studiować, bo pozornie żaden z ogólnie znanych kierunków jakoś jej nie pociągał. W końcu, kierując się właśnie tą swoją dziecięcą miłością do kosmosu wybrała astronomię i jest bardzo szczęśliwa trafiła w dziesiątkę.

Wiadomo, nie każdy będzie tak miał, ale może akurat ty masz coś takiego, co pozwoli ci lepiej określić kierunek?

A jeśli kompletnie nie masz pomysłu, co studiować, nic cię nie interesuje, nie wiesz, w jakim zawodzie chciałabyś pracować, to ja zamiast studiów proponuję zrobić sobie przerwę, iść do pracy, zasmakować dorosłego życia i trochę dojrzeć. A potem zdecydować, czy studia w ogóle są ci do szczęścia potrzebne, bo naprawdę, nie każdemu są.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:10   #15
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: Studia w krakowie

Pisząc o co najmniej 2 rozszerzonych przedmiotach miałam na myśli jakieś kierunki z sensem, a nie np. kulturoznawstwo czy europeistykę- to można studiować wszędzie.

Bo iście na studia tylko po to żeby przedłużyć o 3 lata utrzymywanie przez rodziców i imprezowanie jest co najmniej bez sensu...

Edytowane przez Hedvigis
Czas edycji: 2012-06-02 o 20:23
Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:34   #16
henne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 116
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Pisząc o co najmniej 2 rozszerzonych przedmiotach miałam na myśli jakieś kierunki z sensem, a nie np. kulturoznawstwo czy europeistykę- to można studiować wszędzie.

Bo iście na studia tylko po to żeby przedłużyć o 3 lata utrzymywanie przez rodziców i imprezowanie jest co najmniej bez sensu...
niektóre kulturoznawstwa są przecież bardzo oblegane (np. filmoznawstwo); znam sporo osób, które studiowały europeistykę, chociaż miały dwa, ba, nawet trzy rozszerzenia, radzą sobie dobrze na innych kierunkach również, a euro to taki "błąd młodości". niemniej wiele osób jest zadowolonych z wyboru...
henne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:16   #17
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez Hedvigis Pokaż wiadomość
Pisząc o co najmniej 2 rozszerzonych przedmiotach miałam na myśli jakieś kierunki z sensem, a nie np. kulturoznawstwo czy europeistykę- to można studiować wszędzie.

Bo iście na studia tylko po to żeby przedłużyć o 3 lata utrzymywanie przez rodziców i imprezowanie jest co najmniej bez sensu...
Wiesz co, mocno przesadzasz. Są sensowne studia, na które wcale nie trzeba zdawać co najmniej 2 rozszerzeń, to po pierwsze.

Po drugie - doskonale zdana podstawa jest często lepsza od słabego rozszerzenia - to zależy od przeliczników na studiach, ale często tak bywa.

Po trzecie - to, czy kierunek jest sensowny, nie zależy od samego kierunku, ale od tego, co człowiek z nim zrobi. Jak ktoś będzie dupą wołową to nawet najlepsze studia dobrej przyszłości mu nie zapewnią, a jak ktoś jest umysłowo sprawny i ma na siebie pomysł to i po słabym kierunku da sobie ładnie radę.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:14   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Po drugie - doskonale zdana podstawa jest często lepsza od słabego rozszerzenia - to zależy od przeliczników na studiach, ale często tak bywa.
z tym sie nie moge zgodzic. tak jak przegladalam troche ofert studiow, podstawa zdana nawet na 100% daje mniejsze szanse niz rozszerzenie zdane na 51% i wiecej. bardzo czesto rozszerzenie to 2x tyle punktow co podstawa, przy takim samym % z PP i PR.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 22:26   #19
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
z tym sie nie moge zgodzic. tak jak przegladalam troche ofert studiow, podstawa zdana nawet na 100% daje mniejsze szanse niz rozszerzenie zdane na 51% i wiecej. bardzo czesto rozszerzenie to 2x tyle punktow co podstawa, przy takim samym % z PP i PR.
Ale ja o tym właśnie mówię. Słabo zdane rozszerzenie to dla mnie poniżej 50%.

Po prostu takie gadanie, że trzeba mieć dwa rozszerzenia jest błędne, bo ktoś może mieć i 5 rozszerzeń, ale co z tego, skoro każde zda na, np. 35%?
Więc ja tutaj tylko chciałam udowodnić, że nie zawsze rozszerzenie jest gwarancją powodzenia
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 11:33   #20
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Pisałam na `niewygórowanym poziomie` ponieważ nie zdałam swoich matur na ilość - 99%.
Jestem zainteresowana, m.in. kulturoznawstwo i wiedza o mediach na UP.
I nie idę na studia po papierek. Proszę mnie nie łapać za słówka.
I wielkie dzięki za ten uroczy cynizm w wypowiedziach co niektórych...
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:42   #21
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Pisałam na `niewygórowanym poziomie` ponieważ nie zdałam swoich matur na ilość - 99%.
Jestem zainteresowana, m.in. kulturoznawstwo i wiedza o mediach na UP.
I nie idę na studia po papierek. Proszę mnie nie łapać za słówka.
I wielkie dzięki za ten uroczy cynizm w wypowiedziach co niektórych...
ale co ma poziom kierunku do matur?
taka fizyka techniczna jest na bardzo wygórowanym poziomie, a dostać się można na nią często z maturami zdanymi na 30%. więc to nie ma ze sobą związku.

Osoba, która idzie na studia wiąże z nimi swoją przyszłość, czyli nie bierze pod uwagę "jakichś" studiów tylko takie, które jej odpowiadają. Ty napisałaś "jakieś" więc zabrzmiało to jak: "dziewczyny, co mogę sobie postudiować? byle co, żeby tylko coś było".

Jak mamy Ci coś poradzić, skoro nie wiemy z czego zdawałaś te matury, z czego jesteś dobra? Ja Ci napiszę elaborat o elektronice, a okaże się że zdawałaś WOS i historię tańca i d*pa blada z tego wyjdzie.

I może pisz normalnie, lepiej się nam będzie czytać. Mamy dobry wzrok lub nosimy odpowiednie szkła korygujące, nie musisz w każdej wypowiedzi pisać tłustym drukiem lub drukowanymi - a drukowane litery w internecie uważane są za krzyk.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-06-03 o 11:45
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:52   #22
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Związek ma to, że jeśli szkoła ma wysoki próg punktowy to nie ma sensu składać tam dokumentów. Logiczne.

Jestem zainteresowana, jw. - media, reklama, kulturoznawstwo.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:53   #23
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
ale co ma poziom kierunku do matur?
taka fizyka techniczna jest na bardzo wygórowanym poziomie, a dostać się można na nią często z maturami zdanymi na 30%. więc to nie ma ze sobą związku.
Mój facet chciał iść na anglistykę, ale mu brakowało jednego punktu, więc poszedł na politechnikę, na metalurgię... Brali tam tych, co chcieli, bo mało chętnych było. Nie muszę chyba mówić, że taka metalurgia nie jest raczej na niewygórowanym poziomie.

Paola31, czy naprawdę tak trudno wejść na stronę uczelni i sprawdzić jakie mają progi punktowe na dany kierunek?
Albo orientacyjnie sprawdzić, ile możesz mieć punktów, i porównać z progami z poprzednich lat?

Edytowane przez 201801022117
Czas edycji: 2012-06-03 o 11:57
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:53   #24
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Co zdawałam na maturze napisałam w wypowiedzi tytułowej.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:57   #25
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
z tym sie nie moge zgodzic. tak jak przegladalam troche ofert studiow, podstawa zdana nawet na 100% daje mniejsze szanse niz rozszerzenie zdane na 51% i wiecej. bardzo czesto rozszerzenie to 2x tyle punktow co podstawa, przy takim samym % z PP i PR.
A np. UW? Podstawa jest liczona x 0,8.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 11:57   #26
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
Paola31, czy naprawdę tak trudno wejść na stronę uczelni i sprawdzić jakie mają progi punktowe na dany kierunek?
Na stronie UP nie ma tej informacji.
Piszę tu, by poznać opinię innych.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:01   #27
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Związek ma to, że jeśli szkoła ma wysoki próg punktowy to nie ma sensu składać tam dokumentów. Logiczne.
no to logicznie Ci napisałam, że są kierunki które mają bardzo niski próg punktowy ale później są wymagające. logiczne.

szkoła nigdy nie ma wysokiego progu punktowego
progi punktowe mają kierunki.
Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Co zdawałam na maturze napisałam w wypowiedzi tytułowej.
faktycznie. szkoda, że tą ważną rzecz napisałaś mniejszą czcionką, za to rzeczy nieistotne podkreślasz tak samo zainteresowania podałaś dopiero dziś...
no to z takim zestawem matur wyboru wielkiego nie masz.
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2012-06-03 o 12:02
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:01   #28
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: Studia w krakowie

Inni nie są jasnowidzami, i raczej nie powiedzą Ci więcej niż to, co sama możesz znaleźć w necie.
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:14   #29
paola31
Raczkowanie
 
Avatar paola31
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 125
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez FreakChic Pokaż wiadomość
i raczej nie powiedzą Ci więcej niż to, co sama możesz znaleźć w necie.
Każdy może wypowiedzieć własne zdanie, opinię jeśli miał jakąś styczność z tą szkołą. I mogą powiedzieć mi więcej.
paola31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 12:22   #30
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia w krakowie

Cytat:
Napisane przez paola31 Pokaż wiadomość
Każdy może wypowiedzieć własne zdanie, opinię jeśli miał jakąś styczność z tą szkołą.
czyli mowa teraz o UP w Krakowie?
podajesz mało konkretów, więc nie wiem czy naczytasz się wiele tych opini...

a co planujesz robić po kulturoznawstwie i wiedzy o mediach? jakie miejsca pracy Cię interesują?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-24 12:12:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:46.